NIET ROKEN' een huis Caféhouder zet feest tent op Hogenbanweg Pierre heeft Programma tv 5 Foto's hoge bloeddruk ronduit schokkend Bevrijdingsdag met muziek Officiële steen in Woudhoek VL 65 wil 't nog één keer Wij bestuderen de paddentrek Demos speelt tegen Veronica Acht jongelui tegen de lamp Honderden hielpen kruisraket verbranden De leiding op deze Griekse tanker Methoni, afge meerd aan de voormalige kade van Tankercleaning in Zuid, probeert een serieuze boodschap in een gezellig jasje te stoppen. De sandwichmethode, wordt dat ook ivel eens genoemd. Het staat buiten kijf dat roken op een tanker uiterst gevaarlijk is en alleen in bepaalde ruimten is toegestaan. Zeg nu zelf, onder de dwingende blik van Donald Duck, bijgestaan door een gewapende Goofy, steekt toch niemand meer een sigaret op? Twee meisjes durven het aan om lange tijd naar een hersenslagader te kijken. Op de bovenste foto is de zwelling te zien die op de middelste foto alsmaar groter wordt en onderaan open barst. Pierre van Persie kan weer enigs zins lachen. Hij heeft een huis aange boden gekre gen in de Gordon- straat. "Ik moet wel via het raam naar binnen want ze zijn de sleutel kwijt," zegt de Schie dammer. mmmmm Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Sjaak Mooren is vast van plan om met zijn schip „Carolina" rondvaarten in Schiedam te organiseren. „Ik begrijp er niets van," zegt hij als antwoord op eerdere uitlatingen van de directeur van de Schiedamse VVV, Ruud Pillard. Volgens Pillard had Mooren geen interes se meer in de rondvaarten. Ve VVV-directeur had geen antwoord gehad op een brief aan de reder. moet je ook iets te bieden heb- DINSDAG 24 APRIL 1984 er mets van (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kruisver eniging krijgt in Zuid een on derkomen in de nieuwbouw op het voormalige terrein van-de Bethelkerk. De SSSW, eigena resse' van de nieuwbouw, zal deze week de vereniging een ruimte aanbieden voor een consultatiebureau. Dit tot gro te vreugde van de bewoners vereniging in Zuid die al een tijdje bezig is om voor de ten nisvereniging een geschikt on derkomen te vinden. De bewonersvereniging wil een medisch centrum in de wijk. Zij is blij met de aanbie ding die de SSSW doet maar ziet liever een groter opgezet centrum in de wijk verrijzen. „We denken dat hierdoor de bereikbaarheid en samenwer king tussen medische beroeps beoefenaren kan verbeteren," zegt de vereniging in een pers bericht. Om een medisch centrum onder te brengen had de bewo nersvereniging aanvankelijk een ruimte in het nieuwbouw- complex'op het vroegere Be thelkerk terrein. De kosten hiervan waren echter te hoog. De kruisvereniging is nu nog gehuisvest in een houten keet aan de Westerkade, die vol gens de bewoners nodig aan vervanging toe is. De ruimte die nu in het nieuwbouwcom-' plcx is gevonden is kleiner dan het onderkomen dat de bcwo-, 'nersvereniging eerder op het oog had. Dinsdag 24 april 19.00 De avonturen van Arthur (kinderprogramma) 19.10 Alleen eieren voor geld (documentaire) 19.20 Laten we zingen (show) 20.10 Onze tijd (magazine) 21.05 Portret van Zwitserse artiesten (Yvette Theraulaz) 21.35 Preludes (muziekpro gramma) Woensdag 25 april 19.00 Pixi Foly (kinderpro gramma) 19.20 Jack Spor (amusement) 10.45 De dame met 1001 le vens (film) 21.15 De geboorte van een kenmerk (documentaire) Donderdag 28 april 19.00 Babydisco (kinderpro gramma) 19.05 Sido en Remi (kinder programma) 19.18 Thee dansant (show) - 19.46 Tranen als messen (film) 21,16 Recepten voor maaltij den Vrijdag 27 april 19.00 Kinderprogramma 19.25 Kadans 3 (show) 21.00 De koningskamer (docu mentaire) Zaterdag 28 april 19.00 Euro Chansons (amuse ment) 19.45 De ridders van moderne tijd (magazine) 20.20 Brussel (documentaire) 20.50 Geschriften (gesprek met schrijfster) Zondag 29 april 19.00 Bestemming Frankrijk (documentaire) 19.30 Coco boy (amusement) 20.30 Commissaris Moulin (politieserie) VLAARDINGEN Ronduit schok kend. Een ander woord voor de fo totentoonstelling in het Holy-ziekenhuis van de Zvtped Len- nart Nilssoh be: staat er niet. Zijn opnames in kleur van allerlei licha melijke afwijkingen, tot 85000 maal ver groot, gaan jè niet ..in de koudé kleren zitten. Nu eens niét een. door teer en nicoti ne aangetaste long of het standaard fotootje van de le ver van een alcoho list. Nilsson laat een nog nauwelijks bekend gevaar zien: hoge bloed- druk. Met name de nieren, hersenen, hart en bloedvaten raken hierdoor ern stig beschadigd. Foto's van kapotte slagadertjes in de hersenen waar ogenschijnlijk liters bloed uit spuit, fo to's van angstwek kend grote bobbels in de slagaderen (gelijk een gat in een tietsband waar de binnenband uit puilt) en foto's van verkalking in de aderen in het hart en de aorta. En verder foto's van een zieke nier, aan gevreten door te hoge bloeddruk, in eengeschrompeld, pukkelig en een flinke cyste er aan vast geklonken. Een gëzonde nier is er naast afgebeeld. Het contrast doet Je huiveren. Vooral in een om geving waar hagel witte zusters met pennyshoes en dik ke küitën langs de exp.ösi,beschotten benen, op weg naar wellicht een ernstig geval van. j; hoge bloeddruk er gens op de tweede verdieping. De in 1923 geboren Zweed heeft grote reputatie opge bouwd met zijn film over het ontstaan van menselijk le ven. Met miniscüle camera's in het li chaam heeft hij het hele proces in beeld gebracht: vanaf de zaadlozing bij de'man tot de uiteindelijke ge boorte van een kind. De mm werd vorig jaar op de Nederlandse televi sie vertoond. Nils son begon zijn loopbaan als pers fotograaf. Nu is hij hoffotograaf voor het Zweedse ko ningshuis. De foto's van Nils son zijn bizar maar tegelijkertijd ook wonderschoon zo dat zijn produkten bijna het predikaat "kunst" verdienen. Of. zoals medisch directeur drs. E. Dekker van de Ne derlandse Hart stichting in een be geleidend schrijven het uitdrukt: "De.; beschouwer reali seert zich met een schok dat de schoonheid van de pathologische ver andering (lees aan doening) niet on derdoet voor dia van de afgeronde gaafheid van de normale vormen." Eén aspect blijft in deze tentoonstel ling echter onbe licht. Zijn de foto's van Nilsson alleen bedoeld om de mensen te wijzen op hun ongezonde leefgedrag of zijn de fototechnieken van de Zweed ook handig voor de doktoren als zij een diagnose willen stellen? De tentoonstelling is dagelijks te zien in de hal van het Holy-ziekenhuis. van 10 tot 20.30 uur. De deelnemers aan de reünie zullen zélf een programmaatje^ moeten bedenken. - Zij kunnen zich op - 26 mei zelf presen- J teren. Foto's, ob- jecten en "andere ,a relikwieën" die aan j> VL65 herinneren 'rf zijn ook welkom. Meer informatie bij V Ton Stolk. tèl. 347240. Moorcn hoopt niet dat leen bij de rondvaarten zal blijven. „Er moet gekeken worden of het niet groter opge zet kan worden. Bijvoorbeeld toeroperators die met bussen de stad aandoen en dan me teen een rondvaart nemen. Al les een beetje groter opzetten. Als jc toeristen wilt trekken, ben," vindt Mooren. „Het is een groeiproces." Om te zien hoeveel tochten per week rendabel zijn zal Mooren de komende weken een klein „marktonderzoekje" ple gen. Voorlopig noemt hij zelf de zondag als mogelijk tijdstip voor de tochten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ondernemers doen vaak rare dingen om re clame te maken en klanten te trekken. Theo van Eldcren (28), uitbater van het café Why Not aan de Rottcrdamse- dijk is er een voorbeeld van. Hij zet vanaf komende zater dag een feesttent op de Hoge- banweg, om de hoek van zijn café, waarin een keur van ar tiesten haar opwachting zal maken. Een hele week: lang welteverstaan. Lee Towers, de Amazing Stroopwafels, Babe, Oscar Harris, Saskia en Serge. Het zijn een aantal van de vader landse beroemdheden die een optreden in de tent zullen ver zorgen. „Het i? heel normaal in het zuiden van het land dat dergelijke dingen door horeca ondernemers worden georga niseerd," zegt Van Elderen die zelf afkomstig is uit Brabant. Hij is bepaald geen kleintje in de horccawereld. Van Eldc ren zwaait de scepter ovêr elf zaken. „Dit is mijn eerste; zaak boven de Moerdijk," zegt hij. „Ik was er in hei begin een, beetje huiverig over. Je weet maar nooit hoe ze jc hier als zuiderling ontvangen. Het is me allemaal meegevallen," ai- dus de horeca-ondernemer. Eind januari begon Van El- deren in Why Not, het café dat daarvoor door het leven ging als de Pimpernel. „Ik probeer ongeveer in een half jaar een zaak aan het draaien te krij gen. Daarna begin ik weer een nieuwe zaak," zegt de onderne mende Van Eldcren. Op zaterdagochtend ^fhajf 'twaalf gaat- de ïeesttënt open: Die dag staan onder meer de Vlaardingse zanger Wally Preyll en de Schiedamse groep Mustang op het podium. Tot en met zondag 6 mei is er elke dag een programma dat om twaalf uur 's middags begint en om half een 's nachts is af gelopen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Pierre van Persie is voorlopig tevreden al zit het de Schiedammer niet echt mee. Na maandenlang in een auto te hebben "gewoond" heeft hij een huis gekregen in de Gordonstraat in West. Bij het bureau Huisvesting is men echter de sleutel van dit pand kwijt. "Ik moet voorlopig dus door het raam naar binnen," aldus Pierre. "Ik heb nu in ieder geval een dak boven me hoofd," is het commentaar dat' Pierre heeft op dc toewijzing. "Daar ben ik nu wel blij mee. Ik moet nog wel heel wat opknappen in dc woning." In oktober vorig jaar raakte Pierre dakioos door een ruzie met, z'n vriendin. Hij was pas met haar in een woning in Rot terdam getrokken. Hij kwam op straat tc staan en ging te rug naar Schiedam. In afwach ting van een woning sliep hij in auto's die geparkeerd ston den bij het NS-station Schie dam/Rotterdam West en op de Grofbaan in het centrum. HOEK VAN HOL LAND Enkele honderden de monstranten, be langstellenden en nieuwsgierigen hebben op de avond van Tweede Paasdag gezien hoe op het terrein aan de Cordes- straat een nage maakte kruisraket in vlammen opging. „Waar een wil is, kunnen ze weg." Onder het motto wekte de Hoekse afdeling van West- land tegen Kernbe wapening de nodi ge belangstelling mét haar Paasvuur. Een flink model van een kruisraket werd op de brand stapel geplaatst en rond half negen ging de vlam er in. Voordrachtskuns- tenaresse Corrle Barneveld had daarvoor al enkele gedichten voorge dragen en geza menlijk waren lie deren gezongen te gen de plaatsing van kruisraketten in Nederland. Het kruisraketmodel, 3 meter lang, brand de op de mooie droge avond'al snél als een fakkel, maar gelukkig zon-' der de werkelijke effecten van het nucleaire wapen:' Want dat is juist wat men probeert te voorkomen. De akties van West- land tegen kruisra ketten beperken zich overigens niet tot het Paasvuur. Aan de deelge- meenteraad is ge vraagd om 'zich op de vergadering van 26 april uit te spre ken tegen de plaat- sing van kruisraket ten. Op 2 mei is er een filmavond in De Hoekstee, waar on der meer de film Nucleair Count- down wordt ver- toond, met een overzicht van de bewapening van 1 1945 tot nu. Die film begint om acht uur en de toegang is gratis. VLAARDINGEN De leden van het In 1972 ter, ziele gëga- ne VL65 willen eE t; kaar weer ontmoet ten. Op 26 mei - wordt in het Hollen, diagebouw een re- unie gehouden. VL65 werd eind 1964 opgericht door een aantal lo cale kunstenaars. De sociëteit had v een ruimte In de voormalige Erica-; school. Jaren later voegden zich "al ternatieve eters" en "politiek bëwus- teV, mensen bij het ie organisatie wil ,een eenmalige te rugblik naar toen. "Over de toekomst praten heeft toch geen enkele zin meer, ofwel .soms?" vraagt zij zich af in èen brief aan oud-leden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie Schie damse muziekverenigingen geven op vijf mei, bevrijdings dag, optredens in Schiedam. Op initiatief van dc Schiedam se gemeenschap marcheren het Tamboer- en trompetter korps Gusto, het showkorps OBK en drumfanfareHarpe Davids door de stad. Zij ko men allen samen op de Grote Markt in het centrum van de stad. Tussen half drie en half vier geven zij op dit plein een af sluitend concert. Ais gast tij dens dit optreden zullen de Haagse. Hooglanders een op treden verzorgen. Dit is een doedelzakkenband die bij haar optreden wordt vergezeld door een dansgroep. SCHIEDAM De nieuw bouwwijk Woudhoek, in het noorden van Schiedam, blijft gestaag groeien. Komende vrijdag zal wethouder Chris Zijdeveld (Ruimtelijke Orde ning) een officiële steen metse len in een complex van 60 huurwoningen en een aantal winkels in declplan 2bl van de wijk. Het project is in handen van het Bouwfonds Nederland; se Gemeenten. Zijdeveld zal dé steen om drie uur plaatsen. "Hier krijgen ze me toch echt niet meer uit. Ik zit hier al lang genoeg om het te kun nen kraken zegt Pierre. Om dat het bureau Huisvesting dc sleutel nog niet heeft gegeven, vertrouwd hij het toch niet he lemaal. Van Persie heeft inmiddels een bed in het pand neergezet. Nog deze week zal hij zijn spullen, die hij achterliet bij zijn voormalige vriendin in Rotterdam, op gaan halen. De personenauto waarin hij tot eind vorige week nog bivak keerde is inmiddels op de sloop, terecht gekomen. VLAARDINGEN „Kijk agent, wij bestuderen de trek van dc padden." Woorden van deze strekking gebruikten twee Vlaardingers als aardige smoes om hun illegale paling visserij te verdoezelen. De 28-jarige R. W. H. en de 33-jarige J.J.C. waren er zon dagmorgen op uitgetrokken om langs de Burgemeester Hcusdenslaan op paling te vis sen. Zij gebruikten daarvoor verboden stekken. Vijf exem plaren hadden zij reeds gevan gen toen een politiewagen naast hen stopte. De agenten namen het vistuig in beslag en gaven de mannen op het bu reau een proces-verbaal. De palingen werden teruggezet in het water. Mooren denkt rond haif mei de eerste tocht te kunnen ma ken. Komende donderdag heefl hij een onderhoud met Piliardf waarin de definitieve afspra ken gemaakt zullen worden. Het is de bedoeling dat Mooren met de Carolina een rondvaart gaat organiseren op de Waterweg en de Maas. „Het schip is te groot om door dc binnenstad te kunnen varen," zegt hij. „Ik denk dat we begin nen met één a. twee dagen in de week. Ik geloof niet dat er een markt is om vijf dagen te varen. Ik ben niet van plan om zeven dagen te liggen wach ten." De tochten zullen beginnen in de Voorhaven. Mooren heeft van de gemeente alle benodig de vergunningen gekregen. „Ik weet zeker dat wc gaan va ren," zegt Mooren die cr „van stond te kijken" toen hem de uitlatingen van Pillard ter ore" kwamen. Het schip „Carolina" biedt plaats aan ongeveer 200 tot 250 passagiers. Het maken van tochten en rondvaarten met het schip is niet dc belang rijkste vorm van inkomsten die Mooren heeft, „Ik moet het hebben van party's en feesten. Ik verhuur het schip dan aan particulie ren die er een gezellige bijeen komst op organiseren," zegt Mooren, die in Zwijndrecht woont. Zeker in de begintijd van de rondvaarten zal hij heen en weer varen tussen Schiedam en Zwijndrecht..' De Watèr- weg en de Maas wor den hét werkterrein van Sjaak Mooren. Vol gens hem vaart zijn schip "Caro lina" rond half mei de eerste rond vaart in Schieda m. SCHIEDAM Op initiatief van Jaap Hoogwerf wordt ko mende zaterdag een benefiet- wedstrijd gespeeld tussen een team van. voetbalvereniging Demos en de omroeporganisa-, tie Veronica. De wedstrijd be gint om elf uur 's ochtends. De opbrengst van de wedstrijd is bedoeld, voor hét verzorgings tehuis Drie Maasstede.. Het terrein van Demos, waar de wedstrijd wordt gespeeld, is in het sportpark Harga. Tijdens de wedstrijd zal ook een loting worden gehouden. Informatie is verkrijgbaar bij Jaap Hoog werf, Verdlstraat 47 in Schie dam, telefoon 707618. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Acht jonge lui hebben zaterdagnacht voor 6000 gulden aan kleding en schoeisel gestolen uit een sportzaak in dc tennisbal Op Dreef in Maassluis. De politie wist vier van hen even verderop te pakken. De andere vier werden zondag ge snapt. De buit lag verstopt in een park langs de Nieuwe Wa terweg. De eigenaar van de sportzaak, die al enkele malen' het slachtoffer is geweest van inbraken, heeft zijn spullen weer terug. - De jongelui, variërend in leeftijd van 16 tot 21 jaar, wis ten binnen tc dringen door een ruit in te gooien met een steen.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1