14 m 35 Sportraad houdt in stuif voor ouderen Vrouw overleden na aanrijding Pro Gastarbeiders roept hulp in Renovatie Fabriplein 25 mei hervat 'Bewonersverenigingen moeten het eens zijn' Werkgroep opgericht voor migranten 8 Schiedammers krijgen lintje len Dales komt naar Schiedam v ?!5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vóór ontslag voorgedra gen directeur G. W. Prins van de SSSW, de werkmaatschappij van vijf woningbouwvereni gingen, moet in ere worden hersteld. De kosten van zijn ontslag zijn te hoog en de rede nen ervoor te zwak. Die mening oppert P. A. de Keyzer, één van de tien SSSW-bestuursleden, in een brief aan zijn mede bestuursleden en het 50*koppige personeel van de SSSW. I - Het gebouw van de Nationale Woningraad aan dé Laan van Bol'Es. Een rapport van deze instantie onthulde dat door slecht beleid van de SSSW-directie miljoenen gulden teveel verdwenen in de zakken van aannemers. Inzicht Gisteren werd met vereende kracht ge werkt aan het opbou wen van het podium, waarop on der andere de legenda rische Des- mond Dek ker zal spe len. VLAARDINGENHet fietsveer Vlaardingen- Pernis, dat vanmiddag officiee' in gebruik is ge nomen, krijgt geen steun van omliggende bedrij ven. Ondanks het optimisme van de heer H. Stein- mann, voorzitter van de stichting Veerdienst Nieuwe Maas, wil geen enkel bedrijf werknemers met de veerboot laten vervoeren. Ook de werkne mers zelf zouden er geen trek in hebben. Veerboot Trappelen r%. len Dales zal spreken over de so ciale zekerheid in Nederland. Ir» Tuin en Kamerplanten! Wij hebben 3.000 m2: rozen coniferen spoorbiels tegels houtwerk vruchtbomen grond en mest zaden graszoden kamerplanten enz. enz. Bij de grens van Vlaardingen VRUDAG 27 APRIL J984 HET VRIJE VOLK schiedam «rr n 'Directeur Prins moet terugkomen' Volgens de Keyzer gaat Prins' ontslag de SSSW in het ongunstigste geval een half miljoen gulden kosten. Boven dien voorziet hij in de toe komst "een slecht werkend be stuur en werkapparaat." De Keyzer concludeert dat "de re kening die we gepresenteerd krijgen niet in het belang Is van het SSSW-personeel, de Schiedamse bewoners en de sociale woningbouw." De Keyzer, die namens de vereniging Volkshuisvesting in het SSSW-bestuur zit, was an- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De renovatie van negentien woningen aan het Fabriplein wordt op 25 mei hervat. Volgens de bewoners is dat wel "wat laat". Als aanne mer Volkcr inderdaad op die dag de hamer weer ter hand kan nemen heeft de renovatie ruim twee maanden stil gele gen. De werkzaamheden wa ren gestopt na een onderzoek van de Nationale Woningraad waaruit bleek dat de kosten zouden worden overschreden met honderdduizenden gul dens.. Vast staat dat de renovatie duurder wordt al wordt er nog geen bedrag genoemd. Bij Het Kijk en de Provincie is inmid dels een nieuw renovatieplan ingediend dat beoordeeld moet worden. De gemeenteraad moet een nieuw plan ook goed keuren. Er is een nieuwe projectlei der aangesteld. Dat is G. Lan- gezaal die "geleend" is van Pa trimoniums woningstichting in Rotterdam. Hij vervangt pro jectleider H. Heesbeen die het te druk heeft om de problemen rond het Fabriplein goed In de gaten te kunnen houden. derhalve maand geleden het enige bestuurslid dat tegen het ontslag van Prins stemde. De overige negen bestuursleden vonden dat "de vertrouwensre latie met Prins is vervallen", naar aanleiding van een rap port van de Nationale Woning raad (NWR). Daarin stond dat door slecht beleid van de SSSW-directie miljoenen gul dens teveel verdwenen zijn in de zakken van aannemers. De Keyzer zegt het rapport niet te willen wegpoetsen. „Ook ik heb ontzettend veel vragen. De NWR heeft prijzen uit de praktijk vergeleken met de theorie en ontdekt grote ver schillen. Nou, dan moet je ver der gaan zoeken. Haai er eens mensen uit de praktijk bij, een aannemer of zo. Maar ontsla niet gelijk de directeur. Kijk, als hij nou zélf geld in zijn zak had gestoken, dan lag het voor mij ook anders." De onkosten van Prins' ont slag zouden voor het grootste deel voor rekening van Volks huisvesting komen, waarvan De Keyzer, voorzitter is. Die woningbouwvereniging is met een aandeel van 65 procent de grootste binnen de SSSW. De onkosten zouden bestaan uit een "afvloeiingsregeling" voor Prins plus de rekening van de WNR, die tijdelijk de directie van de SSSW voert. De Keyzer stelt een andere aanpak voor: een nieuw orider- zoek door een andere instantie dan de NWR, het nagaan van de mogelijkheid om de vijf wo ningbouwverenigingen te fuse ren én: een "rehabilitatie" van Prins. Dat laatste zou weinig moeite kosten. De ontslagpro cedure is namelijk nog niet in gang gezet, omdat Prins for- méei in de ziektewet zit. De Keyzer: „Wat ik in mijn brief schrijf Is mijn persoonlij ke mening. Ik sta alleen in het SSSW-bestuur, Maar ik kon niet langer lijdzaam toezien hoe dat bestuur fout na fout ■maakte. En hoe zwaar het per soneel onder druk staat. Veel personeelsleden hebben Prins altijd gerespecteerd. Hen wil ik laten weten dat Prins niet door alle bestuursleden wordt verguisd." SCHIEDAM De bewoners verenigingen in Schiedam moeten het met eikaar eens worden over het opbouwwerk. Dit is een voorwaarde voor de leden van het bestuur van de SSWO, de werkgeversorgani satie in het opbouwwerk. Als dat niet gebeurt zullen zij defi nitief hun werkzaamheden' stoppen. In een brief aan de be wonersverenigingen en het ge meentebestuur liet het bestuur weten voorlopig haar zett Is ter beschikking te hebben gesteld. Zowel van de kant van de ge meente als de bewonersorganl-, saties werd het bestuur van de SSWO bestookt met kritiek. Van de bewonersverenigingen in West en in het Centrum kreeg het bestuur de vraag waar nu eigenlijk „de opbouw werker bleef". De gemeente verwijt het bestuur „weinig ge voel voor bestuurlijke verant woordelijkheid" omdat zij een ontslag van een opbouwwer ker, Rene de Jong, met een be roepsprocedure aanvecht. „De bewonersorganisaties. moeten eerst op één lijn met elkaar komen. E»- dreigt nu een ruzie over wie nu een op bouwwerker krijgt en wie niet," zegt Hans Bakker, een van de zes bestuursleden. De gemeente wil het aantal opbouwwerkers in de oude wij ken, West, Centrum, Zuid en Oost, terugbrengen tot twee. Deze wijken hadden eerst drie en een halve opbouwwerker. De twee overgebleven werkers moeten hun tijd verdelen over de vier wijken. In West en in Zuid zijn nu nog opbouwwer kers voor veertig uur per week werkzaam." „De bewonersorganisaties hebben de verantwoordelijk heid niet," zegt Hans Bakker. „Wij moeten als SSWO met de gemeente onderhandelen. De bewoners vragen gewoon om een opbouwwerker." Met het beschikbaar stellen van hun functie, het is volgens hen geen écht aftreden, willen de bestuursleden de bewoners verenigingen dwingen om het met elkaar eens te worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam heeft sinds kort een werkgroep migrantenvoorlichting. Deze werkgroep gaat onderzoeken aam welk soort gemeentelijke voorlichting de minderheden in Schiedam behoefte hebben. De werkgroep staat onder lei ding van de gemeentelijke mi grantenvoorlichtster, Hanneke Burggraaff. Zij trad onlangs voor twintig uur per week in dienst bij de gemeente. Naast Hanneke Burggraaff hebben vertegenwoordigers van de Marokkaanse gemeen schap, de Turkse gemeen schap, de ABC-taalcursus, de Internationale Werkgroep Nieuwland en de migrantenop bouwwerker van de gemeente zitting in.de werkgroep. De gemeente denkt door het oprichten van de groep meer Inzicht te krijgen in de wensen die Schiedamse minderheden hebben op het gebied van voor lichting. De werkgroep zal bij voorbeeld nagaan of er extra aandacht moet komen voor de ^voorlichting over huisvesting "en onderwijs. De groep zal ver der bekijken of er meer voor lichting over buitenlanders aan de Nederlandse bevolking van Schiedam moet worden gegeven. Voor verdere informatie over de werkgroep kan contact worden opgenomen met Han neke Burggraaff, tel. 260500 toestel 375. SCHIEDAM Vanavond en morgen wordt het derde Schie- popfestival gehouden, in een grote feesttent op het oefenter rein van SW aan de Olympia- weg in het sportpark' Harga. Schiepop '84 brengt in totaal meer dan tien uur live-popmu- ziek op de planken. Onbekende, populaire en zelfs legendari sche namen staan op het pro gramma. Het festival wordt georganiseerd door zes Schie damse jongerencentra- en an dere culturele instellingen. Hier volgt de volledige agen da: Vandaag: 18.00 uur Tent open 19.30 - 20.30 uur Highway Chile (hardrock uit Neder land) 21.00 - 22.00 uur The meteors (punk uit Engeland) 22.30 - 24.00 uur VOF De Kunst (Nederland) Morgen: 14.00 uur Tent open 14.45 - 17.00 uur Bands uit Schiedam en omgeving. 18.00 uur Reggea-avond, met: 19,30 - 20.30 uur Black Sons (Kaapverdische eilanden) 20.45 - 21.45 uur Easy (Suri name) 22.00 - 24.00 uur Desmond Dekker, Delroy Williams en Jah River. De toegangsprijs is zeven gulden 50, bij de kassa aan de ingang van de tent. Bedrijfsleven laat veer boot links liggen (Van een onzer verslaggevers) De afstand tussen de aanleg: plaats en de bedrijfspoort is volgens woordvoerder van Shell Pernis, UKF en Penn- walt Holland bv (Vondelingen- plaat) te groot. Nu pikken spe ciale bussen de werknemers op van huls en brengen hen door de Beneluxtunnel tot bij de be drijven. Rederij Steinmann bracht In 1982 veerboot De Kaag in de vaar» maar ging een jaar later over de kop. Nu wil Steinmann het opnieuw proberen met be houd van zijn w.w„ varend on der de vlag van een stichting. Voornaamste oorzaak van het fiasco vorig jaar was in zijn Pgen het wegvallen van over heidssteun en de afwachtende houding van bedrijven die geen vervoerscontracten met hem wilden afsluiten. Toen in mei vorig jaar het ministerie van Verkeer en Waterstaat weigerde 80.000 gulden bij te dragen aan het jaarlijks ex ploitatietekort, gaf Steinmann de strijd plotseling op. De heer A. van der Berg, be last met het personeeisvervoer bij Pennwalt Holland bv (Von delingenplaat), herinnert zich: „Van de een op de andere dag kondigde hij aan er mee te stoppen. Zonder overleg." Pennwalt was het enige bedrijf dat wel interesse had in de veerdienst. Van der Berg was juist bezig de contracten met de busmaatschappijen te wijzi-, gen - om samenwerking met Steinmann mogelijk tè maken. „U zult begrijpen dat ik nu niet meer zo sta te trappelen om 't weer te proberen. Het was vo rig jaar slecht zaken doen met Steinmann. We zullen rustig afwachten wat er gebeurt." Chef Personeelszaken Dijks hoorn van UKF noemt het bus systeem wat dit bedrijf nu heeft „adequaat". Hij heeft aan de wieg gestaan van de eerste veerdienst tussen Vlaardingen en Pernis, door UKF zelf on derhouden. De dienst heeft 14 jaar bestaan en werd zo'n acht jaar geleden opgeheven. „Ik zie de mensen niet meer op de fiets gaan naar Vlaardingen om daar op het pont te stap pen. Vooral niet in de winter. De bus van UKF stopt nu praktisch voor de deur en kan beter rekening houden met af wijkende werktijden. Persoon lijk geef ik Steinmann weinig kans," aldus Dijkshoorn. Ook directeur J. Hansen van de stichting Europoort- en Bot- lekbelangen vreest dat Stein mann weinig handen op elkaar zal krijgen. „De veerdienst is een oude zaak die door de be drijven wordt afgebouwd. liJi is veel praktischer om met z'« vieren in één auto naar het werk te rijden of de speciale bussen te nemen. Vergis je niet, het is soms kilometers fietsen vanaf de afmeerplaats op Pernis naar de bedrijfs poort. Vandaag, met het mooie weer Is dat geen probleem. Maar dit zijn natuurlijk zeld zame dagen." De Kaag van de stichting Veerdienst Nieuwe Maas zal dinsdag aan zijn eerste vaart beginnen. Zwemmen in Bad Groenoord van 5 mei t/m 1,sep1. 1984 voor 30,-. Abonnement alléén in de voorverkoop. Tel.Inf. 26 16 82 SCHIEDAM Oudere Schiedammers vanaf 55 jaar kunnen zich deze zomer ver heugen in sport en spel instui ven tn de open lucht. De Sport raad voor de gemeente Schie dam organiseert deze instui ven ais een vervolg op het da verende succes van sportmid dagen voor ouderen in de Mar griethal. De sportieve bijeen komsten worden elke donder dagmiddag gehouden op het handbalcomplex van U.V.G. in sportpark Harga. Onder deskundige leiding kan dan worden meegedaan aan sporten als handbal, vol leybal, .korfbal, badminton en voetbal. Het onderdeel ritmi sche gymnastiek is komen te vèrvallen omdat dat ln de openlucht niet te realiseren is. Bij slecht weer wordt een goed heenkomen gezocht ln een zaal voor spelen als schaken, dam men en kaarten. Naast de sport en spel instui ven organiseert de sportraad op de donderdagmiddagen ook fiets- en wandeltochten. Zowel de instuif als de fiets- en wan deltocht beginnen telkens om twee uur 's middags en is rond' vier uur afgelopen. De deelna me is gratis. De eerste tijeen- komst staat voor drie mei op het programma. f (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De 88-jarige mevrouw J. P. vein Herwaar den-Jagorsen is aangereden door een brommer en aan haar verwondingen overleden. De bromfietser is na het ongeluk doorgereden. Op dinsdagavond, even na tien uur, liep de vrouw met haar zoon op een pad voor werkverkeer langs de Delta- dijk. Zowel moeder als zoon weken uit toen zij een brom mer van achteren hoorden na deren. De bromfietsbestuurder kwam ten val, krabbelde weer overeind en behoofde hulp te halen. De jongeman kwam echter niet terug. HIJ la onge veer 18 Jaar oud, droeg een rood jack en had geen helm. De politie verzoekt de knaap zich bij het bureau te melden. Ook wil de politie in contact komen met eventuele getuigen. Het telefoonnummer van de politie is 01899-13444. SCHIEDAM Zes Schiedammers hebben vanoch tend tijdens de jaarlijkse lintjesre gen voor Koningin nedag uit handen van burgemeester Beinier Scheeres een konink'IJke on derscheiding ont vangen. Onder het toeziend oog van familie, vrienden en bekenden kregen zij In de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoog straat de versierse len uhgerelkt. Twee Schiedammers hebben hun onder scheiding van de minister van Socia le Zaken en Werk gelegenheid en de minister van Defen sie gekregen. Deze plechtigheid vond plaats In Den Haag. H. Meijdam (56) uit de Jap van Zut- phenstraat 91 kreeg de Ere-me- daille In brons ver bonden aan de Or de van Oranje Nas sau. Hij kan terug zien op een dienst verband van veer tig jaar als bank werker Nj de Rot terdamse Droog dok Maatschoooij (RDM) Dit geldt ook voor K.H. Jetten (57) die een zelfde onder scheiding ontving.. Hij woont in.de Jan Oudegeeststraat 6. J. Kegel (55) uit de Obrechtstraat 12 kreeg de Ere-me- dallle in zilver ver bonden aan de Or de van Oranje Nas sau. Hij is veertig jaar in dienst gs-' weest van de RDM ais scheepmaker op de afdeling Nieuwbouw. Eerder heeft hij een be langrijke rol ge speeld in de onder nemingsraad van het bedrijf. J. Baartman (57) uit de Burgemees ter van Haarenlaan 993 kreeg even eens een Ere-me- daille In zilver. Hij is veertig jaar bij de RDM in dienst als technisch admini strateur. Eenzelfde onder scheiding kreeg \}fpm OJ. Friedricl?(63V uit de Dr. Kuijper- laan 153. Deze Schiedammer Is 25 jaar secretaris ge weest van het jaar lijkse Drumband- fesilval. Verder is hij sinds 1955 In - dienst van da Schiedamse Ge meenschap. Ook G. Vet kade (56) uit de Smeta- nalaan 49 kreeg de Eremedaille ln zik ver. Hij Is veet Hg jaar !n dienst van Ericsson's Tete-A. foonmaatschappij in Rijen als hoófd- monteur. De Ere-" medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau viel F. M. Perdeame (53) uit de Valeriusstraat" 71 ten deel. Hij kreeg zijn onder», scheiding in Denv Haag uitgereikt.^,* Ook P.M. Martens (59) uit de Vlaardln- gerdijk 162 kreeg zijn onderscheiding in Den Haag. Hij. werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. f-ci» 'CO ui r'.ttr •,-ryv (Van een onzer ver slaggevers) SCHIEDAM len ■Dales, voormalig staatssecretaris voor sociale zaken voor de PvdA, komt naar Schie dam. Op donder dag 17 mei zal zij een spreekbeurt houden tijdens een ledenvergadering van de plaatsetijke afdeling van de PvdA. Dales zal spreken over de sociale zekerheid in Nederland. De sociaie zeker heid Is niet het eni ge thema die avond. Ook wordt voorultgeblikt naar de naderende Europese verkiezin gen In juni. Voor dat onderwerp is - één van de PvdA- kandidaten voor die verkiezingen uitgenodigd: Eiso Woitjer. Ter omlijs ting van zijn spreekbeurt wordt een videofilm ver toond over het werk van het Euro pees parlement. De vergadering begint om 20 uur j en wordt gehouden in zaal Irene aan 'dé Nieuwe Haverr.*'; ir'SH !v.C 'JVt ROTTERDAM Het Aktlekomltee Pro Gastarbeiders heeft een dringend beroep gedaan op het PvdA-kamerlid, Ineke Haas-Berger, om uitwijzing van de Marokkaan Mo- hamed Haddad uit Bleiswijk te voorko men. Met dertien andere Marokka nen werd Moha- med vorige week dotrde politie op gepakt. Volgens de vreemdelingenpoli tie zou de jongen niet meer in aan merking komen voor een verblijfs vergunning. Het Aktlekom'tee meent daarentegen dat Haddad, zoon van een Marok kaanse arbeider die al 16 jaar in Ne derland werkzaam is, wel recht heeft op een verblijfstitel. Al enkele weken voor zijn aanhou ding was Pro Gast arbeiders via de advocaat René Corsten. bezig de vergunning te krij gen. Door de aan houding is, meent Pro Gastarbeiders, deze procedure "bot doorkruist". Mohamed is dè 'du-'; pe van de regels 'J~ rond da gezinsher» anlging. Op 22-jari-ÏO;L- ge leeftijd tn 1983 C kwam hij pas naar Au?; Nederland met zijn moeder. Eerder r kon zijn vader d(e al vanaf 1974 stond ingeschreven bij de dienst Huisvesting j; te Gouda geen'; passende woning ':J~ krijgen. Volgens het Aktlekomltee tmik heeft Mohamed on- i-IÏ/V danks zijn leeftijd wel degelijk recht bij zijn ouders të wonen. iü -ï» Tuinaanleg en onderhoud Kijk- en koopdagen van maandag t/m zatordag van 08.30 tot 17.30. vrijdagavond tot 20.30 uur G. L. A. v. Leeuwen Bel voir alle Inlichtingen: 01738-8437, Schiplulden - O TiVv' r'n fy. 'C"» >V ysiorC. test V*- r. X- ..MS

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1