Dan maar lopen Het wordt weer even winteï °P de Hoogstraat Man bekent 47 auto-inbraken f Moeilijke' Scheepvaart m mom tijdvoor GRATIS POSTER BIJ INLEVERING VAN EEN KLEURENFILM.: huurcommissie Schiedam SCHIEDAM -j- "Nou, dan maar lopen," naoet een uit Zwitserland afkomstige matroos (in zijn'landstaal) gedacht hebben. De man werd door verbaasde poli tieagenten wandelend aan getroffen in een van de tun nelbuizen van de Benelux- tunnel. HIJ wasdinsdag avond per vliegtuig op Zes tienhoven aangekomen maar kwam daar tot de ontdekking dat hij' geen geld meer had. Hij was op weg naar een schip in de Botlek. Er zat voor de zee man niets anders op dan per benenwagen naar de baas te gaan. Volgens een politiewoordvoerder werd de man "eten eindje op weg geholpen" door de surveille rende agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM VVV- directeur Ruud Pillard en de Zwijndrechtse re der Sjaak Mooren heb ben overeenstemming bereikt over rondvaar ten op de Waterweg en de Nieuwe Maas. Pil lard is intussen druk doende om ook een ge gadigde voor rondvaar ten binnen de stads grenzen te vinden. Sjaak Mooren is bezig met de voorbereiding van een "grootse happening" die de eerste rondvaart moet gaan begeleiden. De streefdatum ligt voorlopig rond eind mei. De reder zal drie of vier vaarten doen op de zondag. Te beginnen met elf uur vaart hij om één uur en drie uur. Bij voldoende belangstelling wordt ook om vijf uur een vaart gemaakt. Zoals het er nu naar uitziet zal het havengebied van Rot terdam het grootste deel van de route vormen. Mooren zal gebruik gaan maken van de Caroline, een schip dat aan on geveer 200 passagiers plaats biedt. De rondvaarten zullen acht gulden voor volwassenen en zes gulden voor kinderen gaan kosten. Al deze voorlopige afspraken werden gemaakt in een (uitge steld) gesprek dat" Mooren en Pillard gisteren hadden. Vorig weekeinde plaatste het VW een advertentie waarin zij ge gadigden voor het organiseren van rondvaarten opriep zich te melden. De toeristenorganisatie was In de veronderstelling dat Mooren geen interesse meer had. De reder was hier hoogst verbaasd over. "Ik ben nu blij dat alles rond is," zegt Pillard. "We denken aan uitbreiding maar je kunt niet meteen al het risico op het dak vail één ondernemer schuiven." Vandaar ook dat Pillard gis termiddag een "oriënterend gesprek had met een nog onbe kende reder over rondvaarten in de grachten van Schiedam. De Hoog- straat lag er gisteren nog (redelijk 's zomers en vrij rustig bij. De win keliersver eniging zorgt ervoor dat dat volgende week woens dag dras tisch veran dert. Sneeuw en allerhan de attracties moeten daarvoor zorgen inde Oostenrijk- se sfeerda- gen". Ruud Pillard: "Ik. b blij, dat alles rond is. I SCHIEDAM Het scheep- I Vaartverkeer in Schiedam krijgt het de komende tijd V-': 'moeilijk". Zowel de Koe- marktbrug als de Proveniers- brug wordenvoor een tijdje "gestremd. vf: i; Vanaf maandag zal de Koe- J -marktbrug voor schepen boven 2 meter vijftig niet meer open- f gaan. Dit in verband met v werkzaamheden aan het weg dek van de brug. Nadat al di verse. malen vrachtauto's door :het (houten)fietspad zijn ge zakt wordt de rijbaan aanzien lijk verbreed. De stremming 'duurt in ieder geval tot 25 mei. De Proveniersbrug zal in verband, met de aanleg van de trambaan vanaf maandag 14 mei gestremd zijn voor het 'scheepvaartverkeer. De stremming van de Proveniers- brug duurt tot 26 oktober. Inlichtingen kunnen worden Ingewonnen bij de Havendienst van de Openbare Nutsbedrij- 'ven S.chiedam, teL 6222.22., .toestel 168 óf 169. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM .Terwijl de zo mer met rasse schreden na dert, wordt de Hoogstraat vol gende week woensdag met een "laagje namaaksneeuw" be dekt. Dit alles in het kader van de -"Oostenrijkse sfeerdagen" die de winkeliersvereniging in de straat organiseert. Inclusief knödols, een langlaufpiste en een skischans zal de Hoog straat vier dagen tot "Hoch- strasse" omgedoopt worden. Het ligt in de bedoeling van dewinkeliersvereniging om het spektakel iederjaar, met steeds een ander lartd als rode draad, te laten terugkeren. "We willen per jaar twee fees ten hebben," zegt Chris Cop- pens van de vereniging. "Een in het voorjaar en een in het week over Spanje maken na- najaar. In september wordt er tuurlijk," zegt' een ander lid een feestweek gehouden." van de vereniging, John van Buuren. De vereniging heeft Het land Oostenrijk Is wille- inmiddels van het Oostenrijkse keurig gekozen. "We zijn be- verkeersbureau posters ont gonnen met de skipiste. Die yangen die in de etalages van hebben we al een keer in Schie- de winkels zullen hangen, dam gehad en dat was een De opening wan het Oosten- doorslaand succes. Als je rfjkse feest zal woensdagmld- zoiets inhuurt kun je geen dag worden verricht door bur gemeester Relnier Scheeres. De burgervader zal met een. arrestee van het stadskantoor worden afgehaald. In een stoet niet ónder meer een treintje met kinderen (de Bergland Express) en een clown en mu zikant gaat het dan richting Hoogstraat waar Scheeres de vlaggen van Oostenrijk, Schie dam en Nederland bij wijze van opening zal hijsen, "Op het museumplein zal de fLanglaufloipe" komen te lig gen. Onder het toeziend oog van Oostenrijkse instructeurs mag iedereen hier gratis ge bruik van maken. De zaterdag wordt het hoog tepunt van de feestweek. Veel winkeliers zullen dan een kraam bulten zetten. Op de prote Markt zullen vier skiërs een demonstratie van het free style skiën geven. Op de ski- schans die daarvoor wordt neergezet krijgen zij naar schatting een snelheid van vijftig kilometer per uur waar na zij een sprong maken. - Drie orkesten zullen bijna de géhele dag over de Hoogstraat wendelen en Oostenrijkse deuntjes laten horen. Op een podium voor café 't Koetsiertje treedt orider ander Olga Lowi* na, bekend van het jodelen, op. SCHIEDAM Aan de voor avond van de Nationale Mo lendag, volgen- do weck zater- dag, Is De Vrij heid vleugclr' lam, In het ka der van de re- - novatle van het Schiedam-: se Molenbe stand staat het "lichaam" van De Vrijheid in de steigers. Er zullen zodoen-; de óp de Mo-, lendag geen rondleidingen: -worden gege ven. Wel is er de traditionele broodbakwedv'; strijd. „Je kan moei- lijk een rond-, - leiding houden In een molen die in de stel- y gers staat en niet kan: draaien," meent Jos - 1 Gunneweg, de molencoördi- nator in Schie dam. Hij schat dat de wieken van De Vrij- held voor de komende bouwvakva- karitie weer zullen: draaien. De werkzaam heden aan, het. onderste ge- deelte:vande|: molen zullehl:,: nog heèl wat langer, door-V gaam'^'f''- HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM TEL.26Ó720 fomobiel "Volgens de berekeningen van de politie heeft de Schie dammer bij zijn wétsvérbre- kingen een schade van zo'n achttien duizend gulden ver-, oorzaakt Hij had, naast de autokraken, ook een overmati ge Interesse voor andermans fiets. Volgens de politie heeft bij 37 fietsen - (waarde, onge veerachttienduizend gulden) én drie brommers (ongeveer vijftienhonderd gulden) gesto len. Ook in Vlaardingen heeft de Schiedammer, huls gehouden. De buit van enkele diefstallen die daar plaatsvonden bedroeg zo'n 3600 gulden. Van de ontvreemde goede ren is niets teruggevonden. De man werd in Rotterdam in de kraag gevat naar aanleiding van een onderzoek dat de poli tie verrichtte naar een' serie auto-inbraken. SCHIEDAM De politie heeft eeri 21-jarige Schiedam mer aangehouden die maar liefst 47. autokraken heeft ge pleegd. De man, C.- J.-J. - van der S. heeft inmiddels' bekend de,'afgelopen; negen maanden •voor;: ongeveer 39.000 gulden aan goederen-ite/ hebben ont vreemd iv uit geparkeerde wa- gëns&Hij ia dnmiddélsvoorge- leld akn de Officlcr vzin Justi tie InRotterdam.- A.s. vrijdag 4 mei voorverkoop sportpaleis Ahoy 6 mei 1984 Prijzen 40.- 35.-30.- 25.- Standplaats: Schiedam Emmaplein 13.30-16.00 uur HET VRUE VOLK DONDERDAG 3 ME11984 HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen brengen vrl|dag 4 mei een bé- zoek aan de Surinaamse vrou wenvereniging Sroejema. Deze ontmoetingsochtend vindt plaats in het Surinaams club huis Wi Masanga aan de Rau- wenhotfstraat 39/41, met het openbaar vervoer te bereiken met tram 1,7 en 8. Inlichtin- gen, tel. 705971. INSTUIF Discjockey Martin Green draait zondag 6 mei platen bij stich ting De Instuif in zaal Irene, Nieuwe Haven 155, tel. 267425. Toegang 5,~. Aan vang 20.30 uur. THE HAPPY CLUB De Alleenstaanden van The Happy Club gaan vrijdagavond dansen in zaal Tivoii, Nieuwe Haven 237: Zaterdagavond Is er dansen en gezelligheid In het Rotterdamse Partycentrum Jansen, Vijverhofstraat 116. In lichtingen, tel. 714617 of 357985. - SCHIELAND Nog tot 20 mei is er In de Schlelandziekenhuis galerie kunst van Béla Madai, schilde rijen en P. Kulik, emaille, dage lijks van 9 tot 20 uur te zien. Gratis toegang, gebouw Stad houderslaan 98. MUSEUM Dinsdag 8 mei wordt er In het Stedelijk Museum over kunst gepraat tijdens één van de gratis kunstuurtjes. Dit keer is de 'Kunst in de Jaren zestig en zeventig' het onderwerp. Wel van te voren opgeven. Inlich tingen en aanmelden: Museum, Hoogstraat 112, tel. 269066. Deelname evenals de koffie Is gratis. Van 10 tot 11 uur. SCHIEDAMFILM De film die de cineast Jan Schaper eind Jaren zestig maakte over Schiedam draalt zaterdag 5 mei In het Passage theater. De film 'Schiedam kiest voor het water' werd des tijds In opdracht van de ge meente gemaakt, maar na ver vaardiging op de plank gelegd. De bestuurders vonden de ma nier waarop Schiedam gepor- tretteerd was door Schaper af keurenswaardig. Maar nu Is de anderhalf uur durende prachti ge film tóch te zien. Afhankelijk van.de kwaliteit worden er ook nog drie andere korte filmpjes vertoond over het koninklijk j. bezoek aan Wilton Fijenoord, boomplantdag en oude bedrij ven. In de aula is een tentoon stelling Ingericht met foto's en kranteknipsels over oud-Schle- dam; Toegang gratis..De door het Passagetheater georgani seerde dag duurt van 11 tot 16 uur. Passagetheatër, Passage 9—13, tel. 262987. •KERKMARKT Zaterdag 5 mei wordt er in de Hervormde Kerk in Kethel van 10 tot 16 uur een snuffelmarkt gehouden. Snuffelaars naar i boeken, speelgoed, huishoude lijke artikelen ën glas- en aar dewerk kunnen terecht, 's Och tends geeft Harpe Davids een demonstratie, terwijl de muziek verdér verzorgd wordt door het combo van Coert Zonneveld. Het rad van avontuur draait en de cavia's gaan óm het hardst lopen. Toegang gratis. RIJNMONDBAND Het tamboer- en trompetters- korps de Rijnmondband viert zaterdag 5 mei haar 55ste ver jaardag mét een taptoe op het veld van de korfbalvereniging Succes, Mgr. Notenslaan nabij de Jan van Zutphenstraat. Aanvang 20 uur. Inlichtingen, tel: 740533. •FILMCLUB: De filmclub draait vrijdag 4 mei de eerste Nederlandse teken film van Marten Toonder 'Als je begrijpt wat ik bedoel' met in de hoofdrollen Olivier B. Bommel en Tom Poes. De film begint om 21.30 uur, zaal open 20.30 uur. Donateur worden van de stichting filmclub kost f 5,—, inclusief tóegang eerste film. Voor leden toegang Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens- dagochtend voorafgaand1' aan de donderdag, waar— op de aankondiging gé- f* daan moet worden, In óns bezit te zijn. Ons postad-' res is: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. U kunt uw kopij ook op dit— adres afgeven. S.v.p. géén post meer adressen ren aan ons oude adres"" (Hoogstraat 76). Telefo^"- nlsch kunt u onze redactié bereiken onder de num- r'? mers: 736061 of 266646:" Big deal! Lever bij uw Presto. Print fotóvak- man één vol rolletje in en u krijgt een grandioze A-team poster mee naar huis. Deze"tijdelijke aktie is er weer een van Presto Print en geldt zolang de voorraad A-team posters strekt. Dus hurry, hurry lor theA-team. Ongelooflijk goed in kleur De huurcommissie In het ressort Schiedam bestaat uit vijf huurdersr en vijf verhuurdersleden. De zittingen van deze huurcommissie - meestal ih Schiedam - worden voorgezeten door een voorzitter die door de Kroon is benoemd. Een secretaris staat de huurcommissie bij. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland vragen voor de vacature In de huur commissie In het ressort Schiedam een vertegenwoordiger van de verhuurders van woningen. Leden van een huurcommissie dienen: - de Nederlandse nationaliteit te bezitten; -ten minste 21, doch Jonger dan 70 jaar te zijn (bij eerste benoeming hanteert de provincie een leeftijdsgrens van 66 jaar); -woonachtig te zijn in het ressort van de huurcommissie. Om tot lid van een huurcommissie te worden benoemd dient men verden - in staat te zijn op objectieve en actieve wijze bij te dragen aan de besluitvorming van de huurcommissie; -voldoende kritisch te zijn om "naar recht en billijkheid" een eigen standpunt te vormen; - voldoende inzicht te hebben inde beginselem en de praktijk van woningexploitatie; - beschikbaar te zijn om ten minste een maal per maand - tijdens kantooruren - een zitting van de huurcommissie bij te wonen. Voor het bijwonen van zittingen ontvangen de leden van een huurcommissie vacatie gelden. Daarnaast genieten de leden een vergoeding voor reis- en verblijfkosten. Bij gelijkwaardigheid van kandidaten wordt aan de benoeming van een vrouw de voorkeur gegeven. Nadereinlichtingenóverdezefunctlekanmenvërkrijgenbijdevoorzitte'rofdesecre- taris van de huurcommissie Schiedam, telefoon 010-119250. Het ressort Schiedam omvat de volgende gemeenten: Maasland, Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. i,.:. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie binnen 30 dagen na het verschij nen van dit blad te zenden aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Konings kade 1,2596AA 's-Gravenhage.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1