doen alles in verzet Bloemhof wordt kunstmarktje Schiedam - honkbal van laatste plaats Afscheid: zege voor korfballer liien Roozendaal Ruzie bij ingang ter: tand breekt Groepje hobbyisten exposeert in DC Holy Hoekse Variathon: 22 teams op 9 juni Tekort aan puin In Maassluis Fietser aangereden na Twee inbraken Bloemen Trots Ruiterpaden I -(Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN Het valt niet mee voor een winkelier om zich staande te hou den, terwijl de koopkracht van het publiek merk baar verminderd. y In die sfeer van "alles wordt minder" willen de geplaagde midden standers nog wel eens de koppen bij elkaar steken om een echte pu bliekstrekker te beden ken. Een kort beraad volstaat, want het to verwoord is al uitge vonden: de braderie. Fietsen Kernwa pens Midden Amerika Teken- groep j (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 15 jaar Spalandruiters werd zater dag» op het erf van een naamloze boerderij aan de Kerfeweg <in de polder iets ten noorden van Schie dam), origineel in beeld gebracht. Een groepje le den had een spel bedacht met paarden en ruiters. Boerenjongens Aan de hand van dat spel konden de toeschouwers zien hoe de vereniging zich sinds de oprichting door twee boerenjongens heeft ontwikkeld tot een club die, in eigen fraaie tenues, stevig in het zadel zit. r De viering van het Jubi leum werd niet r.o druk be zocht. Slechts énkele tiental len mensen liepen een vijf uur durend feestprogramma af. Dat bestond uit wed strijdjes zaklopen. ringste ken, stoelendans en (met de paarden) "equipe springen" en "klavertje vier". Voorts waren er demonstraties met pony's, een "pas de deux" (twee paarden die exact de selfde bewegingen maken) en een geïmproviseerde hoefsmederij. Voor het bestuur van de Spalandruiters was de klei ne opkomst van publiek geen reden voor ontevreden heid. „We doen dit toch voor al voor onse eigen leden", aldus voorzitter Ruigrok. „Maar zo'n jubileum moet je gewoon vieren. We zijn al- Paard en ruiter ver sierd, ter5 gelegen heid van het vijf tienjarig bestaan van de ver eniging Spalandrui ters. - V'Cjwssjsx; iJMSsS&L.. lemaal heel trots op onze vereniging." De vereniging telt naar schatting 90 leden, voorna melijk afkomstig uit Schie dam. Elk lid heeft een eigen paard. De 'vereniging zou misschien groter zijn als er meer stalruimte was, meent voorzitter Ruigrok. Dat Is toekomstmuziek, want on langs 1» juist een geheel nieuw stalblok van de grond gekomen, gebouwd door en kele leden. Dat geeft ook aan hoe de gang van zaken Is bij de Spalandruiters; alles doen ze zelf. Ze gaan zelf het land In om stro te halen voor de paarden, ze houden het ter rein van de vereniging zelf schoon. Ruigrok: „Dat Is om het lidmaatschap betaal baar te houden, want een paard kost al enorm veel, met alle bijkomende kos ten." De Spalandruiters zien vol verwachting uit naar de rea lisering van een plan om in de omgeving van de Kerk- weg ruiterpaden te gaan aanleggen in het polderland schap. Zij hebben de Indruk dat de gemeente daar nu gauw mee gaat beginnen. 'Braderie' is 't toverwoord (Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Ruzie bij de toegangsdeur van disco bar Panda aan de Westhaven plaats heeft de Vlaardïnger P. E. van D. een gebroken tand gekost. Hij kreeg een klap in het gezicht van de portier van de bar^Volgens de politie over weegt Van D. cm een aan klacht wegens mishandeling in te dienen tegen de portier. De twee kregen ruzie rond hair drie in de nacht van vrij dag op zaterdag, nadat Van D. tot twee maal toe de toegang tót de bar was geweigerd. Wat dè reden van die weigering was is onduidelijk. VLAARDINGEN - In de Ri chard Holsstraat is vrijdag nacht bij twee woningen inge broken. De sporen van de in braak stemmen in grote mate overeen. Dan wordt op zaterdag de koopwaar uit de winkel ver huisd naar een stalletje voor de deur. De verkopers doen hun werk die dag van achter een houten plank vol "eenmali ge braderie-aanbiedingen", in plaats van achter de ordelijke toocaank binnen. Tenslotte worden oude ambachten, waaraan de meeste winkels hun bestaansrecht ontlenen, van stal gehaald. De bakker bakt weer. de slijter brouwt en de doe-het-zeiver timmert en schaaft dat het een lieve lust ia Het effect is verbluffend, zo kon zaterdag weer op twee plaatsen worden vastgesteld. Braderieën in de Vlaardingse Winkelcentrum De Loper, nieuivgierig en liefkbzend voelen aan gloednieuwe auto's, (foto boven) Winkelcentrum Hof van Spaland: terwijl de kinde ren kunnen spelen op een levensgroot luchtkussen, lopen ouders de tientallen kraampjes langs, (inzet) Loper en het Schiedamse Hof van Spaland veranderden die winkelcentra in bruisende marktpleinen. Een horde van kooplustige gezinnen wierp zich op kraampjes. Om te kij ken, te kopen en te eten. Een lekker hapje, het gaf niet wat: patat, popcorn, een hambur ger, een haring of een suiker spin. De Loper wist zich zaterdag verrijkt met een grote auto show, die zich. in een groot, ge bied rond het winkelcentrum uitstrekte. Een grote tentoon stelling van nieuwe Honda's, Opels, Suzuki's, Renault's en Toyota's. Onbetaalbare en "misschien betaalbare" voer tuigen werden bevoeld door honderden liefkozende en nieuwsgierige handen. Op klei ne terrasjes, in een mild voor jaarszonnetje^ deden de dea lers góede zaken.; Toyota-dealerWim van der Gaag hanteerde dè "hardste" verkoopmethode. Met een mi crofoon in de hand stond hij te midden van zijn glimmende wagenpark. Wie het gewaagde geïnteresseerd een Toyota te bekijken, hoorde Van der Gaag's stem door de luidspre kers schallen: „Ja, u schrikt misschien van de prijs, maar het is wel 'n schatje, hè? In die prijs van 17.000 gulden zit ook een opgevoerd motortje." Bezoekers van het met glas overdekte winkelcentrum het Hof van Spaland konden htm kinderen "droppen" bij een le vensgroot luchtkussen, waar ze minstens een uurtje zoet waren. Hun ouders gingen on gestoord op pad. Langs de win keliers die in hun beste pak een kraampje bemanden. Langs het broodje kroket'bij de bakker en de oliebollen. Langs de boekenwinkel, die za terdag literatuur per kilo of per pond verkocht ("Mag 't iets meer zijn?"). (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Op de Bloemhof In Maassluis, een rustig uithoekje van de Nieuwstraat, gelegen onder aan de Zulddljk, werd sater dag een kunstmarkt gehou den. De sfeer deed de naam die voor de markt was geko zen, „Place du Tertre" eer aan. Net als op bet gelijkna mige Pmrijse pleintje kon het publiek ontspannen ge nieten van kunst en bet ma ken van kunst. Op de achter grond klonk een zangerig vioolmazlekje,- De markt vertoonde de he le dag een bescheiden druk te. Er was net voldoende pu bliek voor gezelligheid, waarbij ieder die dat wilde een praatje met een kun stenaar kon maken. Alles te gen de achtergrond van fraai lenteweer en de aardi ge kenmerken van de Bloemhof: een stenen plaats je, omgeven door veel groen en In oude stijl herbouwde winkeltjes. Wie zich even neervlijde op een aangrenzend terrasje kon alle. activiteit op het marktje genoeglijk gade slaan. In een boek hebben drie kunstschilders zich ge schaard rond twee meisjes, die zij op geheel eigen wijze natekenen. Kraampjes stel len diverse kunstvormen ten toon: natunrschlidertjen, oude prenten, hand- en bor duurwerk en ln Hlndelooper stijl bewerkte voorwerpen. Een beetje afsijdlg staat De 13-jarige Caroline Wagner begeleidt de kunstmarkt met getalenteerd vioolspel de 13-jarige Caroline Wag ner met haar viool, muziek van Vivaldi te spelen. De perfecte, volle klanken van haar spel verraden een groot talent. Mensen lopen haar ook niet voorbij zonder etn muntstuk in de geopende kofter van het Instrument te werpen, die op de grond staat. Carolina dwingt be wondering af. Het is voor de tweede keer dat op de Bloemhof een kunstmarkt wordt gehouden. Marjan Groen van het Maassiuise gemeentemu seum, die de markt heeft ge organiseerd, was zaterdag erg tevreden over de gang van zaken. Het was lang niet gemakkelijk geweest om kunstenaars zo ver te krijgen dat zij met hun werk de buitenlucht in wilden. Van ónze hpnkbalmedewerker SCHIEDAM In een recht streeks duel met één van de medegegadigden voor de be zetting van de onderste plaats in de tweede klasse heeft Sobtedam in' en van Zwijn* drecht met 2—8 gewonnen. Re- genval bekortte dit duel tot vijf en een halve Innings. Schiedam begon goed. Rob Steijl en Jeroen de Rouw kwa men door Konkalagen op de kussens en schoven ais gevolg van vgel doorgeschoten ballen gemakkelijk op, Steijl zelfs tot aan de thuisplaat. John Heet- kamp bracht vervolgens met een gave honksiag ook De Rouw binnen, 0—2. Eén inning later scoorde Ge rard Schenk tegen. Ondanks drie slag bereikte hij het eer ste honk. Debutant-achtervan ger Johan Korpel, door coach Wout van der Havé verkozen boven Hans van Galen,'ging daarbij in de fout. maar-zou zich naderhand herstellen. Schenk schoof vla 'twee' op naar het derde honk dankzij een veldfout en profiteerde vervolgens van een wilde worp een duidelijk voorbeeld van een onnodig punt. 1—2. Twee -ugs later vergroot ten de - .hiedammers hun voorsprong. Het werd 1—4 en wederom was het John Heet- kamp, die de beslissende tik uitdeelde. Werper Henk Meijer (4-3-2-3) moest zich, gebles seerd, laten vervangen door Fred Reljmers. Die moest de thuisploeg nog een punt toestaan, maar con- troleverlles van de Zwijn- drecht-werper leverde Schie dam nog een vijfde run én de winst op. Hööifdscheldsrechtor Spierenburg maakte er im mers voor de derde keer en ditmaal voorgoed een eind aan. Regen maakte verder spe len onmogelijk. Schiedam heeft de laatste plaats nu over gedaan aan een drietal clubs: Zwijndrecht, The Braves en Celeritas. Al deze teams heb ben evenwel nog wedstrijden tegoed. (Van onze korfbal medewerker) VLAARDINGEN Voor de Vlaardingse korfballers zit het seizoen erop. KV Vlaardingen nam op gepaste wijze afscheid van Rien Roozendaal en won knap van Zwervers uit Dor drecht, 7-6. En Oranje Nassau versloeg ook al een Dordtse club. Quick, met 11-8. Na vijftien jaar in het eerste vdn Vlaardingen vindt Rien Roozendaal (37) het tijd om een stapje terug te doen. Zijn afacheldswedstrijd, tegen Zwervers, begon uitgesproken slecht De Dordtenaren liepen gemakkelijk weg naar 4-0, waarna Dick van Ekelenburg iets kon terugdoen. De rust ging in met een 5-3 voorsprong voor Zwervers en toen de Dordtenaren er snel 6-3 van maakten, leek het pleit be slecht ook al gezien het tot dan zwakke aanvalsspel van Vlaardingen. Anja van Ekelenburg bracht haar team echter terug ln de race (6-4). Vlaardingen zette nog eenmaal alles op alles en dat leidde via treffers van Dick van Ekelenburg en IJs brand den Breems tot 6-6. Edoch, zelfs met een gelijkspel namen de Vlaardlngers geen genoegen en het was Monique Verwelj, die kort voor tijd matchwinnaar werd. Ze scoor de van afstand 6-7. Door deze overwinning eindigde Vlaar dingen op de tweede plaats. Quick (Dordrecht) en Oran je Nassau lieten elkaar korf ballen, omdat ér voor beide teams geen belangen meer op het spel stonden. De Dordten aren zijn gedegradeerd. Oran je Nassau is veilig. Zoals wel vaker is gebleken, speelt Oran je Nassau de beste wedstrijden als de prijzen al zijn verdeèld. De Vlaardlngers namen dan ook snel een voorsprongvan twee doelpunten, die voor nut gemakkelijk werd vastgehou den. Ruststand 3-5. Na de korfwisseling liep Oranje Nassau aanvankelijk naar 5-8 uit, maar o.a. door een strafworp te benutten kwam Quick zowaar langszij, 8-8. Bei de ploegen speelden vooral ln aanvallend opzicht met veel fantasie en dat resulteerde in veel mooie doelpunten, de meeste van Vlaardingse make- lijk. Oranje Nassau had ge noeg kracht over voor een sterke eindsprint. Kees van de Kooij, Dleuw van der Windt en Antoinette VermeiJ bewerk stelligden de Vlaardingse triomf, 8-11. Doelpunten: Leo van de Ble (2). Antoinette Ver- melj (2), Kees van de Kooij (2), Coby van Keulen, Sjanie Bot, Anja Verhelj, Hans van Dijk en Dleuw van der Windt ieder eenmaal. Vanavond begint de jaarlijkse Schie damse fietsvier daagse. Om haif zeven kan er wor den gestart op de wielerbaan in het sportpark Harga. Dan kan nog wor den ingeschreven tegen betaling van drie gulden. Ook de routebeschrijving wordt daar uitge reikt Donderdag is de slotavond van de vierdaagse (er is geen inhaalavond). Rond kwart voor acht gaan de deel- nemrs dan in défilé over de Lange Nieuwstraat. Alle vrouwen uit Zuid-Holland wor den door de werk groep „Vrouwen voor Vrede" opge roepen om morgen in Den Haag deel te nemen aan een be toging tegen de kernwapens. Het verzamelpunt is het Binnenhof. Het is de bedoeling dat de vrouwen in het zwart gekleed gaan, Vlaardingen Tegen Kernbewa pening laat weten dat de Vlaardingse vrouwen vertrekken met de trein van 11.08 uur vanaf station Vlaardin- gen-Oost. De Socialistische Arbeiderspartij (SAP) Viaardingen houdt woensdag avond een politiek y café over Midden- Amerika, De avond vindt plaats aan de Cornelis Houtman straat 2a. Als gast sprekers zijn uitge nodigd Jaap van den Bergh van het Nicaragua-comité en Ernst Lohuizen van de werkgroep Rebel. Laatstge noemde bepreekt de positie van jon geren in Nicaragua. De aanvang is 20 uur. Clubhuis Schie- dam-Oost aan de Galileistraat 86 or- ganiseert donder- 'w dagmiddag een cursus bloemschik-* ken, speciaal voor ouderen uit de wijk. De cursus duurt van 13.30-15 uur. Belangstellenden moeten zich tevo ren opgeven, in verband met de bestelling van blóe-2 men. Tel. 735435. Zij moeten zelf een bakje en een mesje meebrengen. De tekengroep vanU clubhuis Zuid (Schiedam) stelt deze week houts- kooltekeningen en aquarellen ten toon. De expositie is te bezichtigen van 9-17 uur (elke dag) en van 19-22.30 (behalve vrijdag, zaterdag en zondag). Het clubhuis is geves-, tigd aan de Dwars straat 42. Zaterdag 'namen enkele beivoners van Drieënhui- sen' een kijkje bij de expositie van een groep AOW'ers-en WAO'ers. Op de achtergrond een schil derij van een wind jam mer. VLAARDINGEN Een groepje oude ren en arbeidson geschikten hebben de „vruchten" van hun vrijetijdsbeste ding in een ruimte in het dienstencen trum Holy ge plaatst. Het gaat om schilderijen, die tijdens het weke lijkse schilderuurtje in wijkcentrum De Heipaal zijn ge maakt. Veelkleurig en afwisselend werk, dat zaterdag alvast door tiental- len bewoners van bejaardentehuis Drieënhuizen werd bekeken. „Dit is voor ons een heerlijke hob by," aldüs één van de groepsleden, ,,'s Zomers, ais het mooi weer is, gaan' we er met z'n allen op uit. Dan gaan we naar 't Woud, of naar Maassluis, om mooie, oudé boer derijtjes na te schil deren." Ais het weer de groep min der goed is gezind wordt er binnen ge werkt aan stillevens of het naschilderen van meesterwer ken. De expositie, waarin ook hout snijwerk is te zien, duurt nog tot en met woensdag. De openingstijden zijn van 14-17 uur. HOEK VAN HOL LAND Twee ent- wintig teams zullen op zaterdag 9 juni statiën in de eerste Hoekse „varia thon". Ze zullen een reeks qpgaven moeten afwerken, zoals 100 meter rolmatlopen, skilat lopen, zwemmen, crossfietsen, kano en, ski-jacklopen (op het water), autotrekken en een grote tandemrace. Tussen de bedrij ven doorzulten de teams, die uit tien man bestaan, nog stukken moeten hardlopen. Het evenement is georganiseerd door een comité, waarin de Commissie Alle Hens, de Winke liersvereniging De Meerpaal, de Werkgroep Sport en Spel, de Be heerscommissie De Hoekstee en de deelgemeente Hoek van Holland samenwerken, be geleid door het Bu reau Sportief Hol land en met mede werking van de EH' BO en Scouting Prins Hendrik, als mede van veel vrij willigers. Het orga niserend comité hoopt van de „va riathon" een jaar lijks terugkerende traditie te maken. De „variathon" be gint oml2 uurop het basketbalveld aan dé Mercator- weg. De deelne mers gaan vervol gens door De Hoekstee via de Cordesstraat naar het zwembad, fiet sen dan naar het einde van het Maetsuykerpad, lo pen terug naar het basketbalveld, ka- noën in dè singel, 11 lopen op ski-jacks rond het eiland, 3' gaan paarde3 - Nieuwiandsedijk en*** vandaar door de polder Nieuwlandl Het vervolg van de route loopt via het Tasmanpad, de;" Rijpstraat, het' voetpad Harwich- weg naar het veldje aan de Plancius-, straat, waar het autotrekken wordt gehouden. Vandaar- gaat het naar de Prins Hendrik- straat, de Schóól- straat, Mustang-* - pad. Hoefslag en Paardenstraat en terug naar de Prins 1 Hendrikstraat. in verband met de „variathon" is de Prins Hendrik- straat van 12 tot 17 uur voor het ver- keer afgesloten. .'i MAASSLUIS De gemeente Maas sluis zit met een te kort aan puin. Dit puin is nodig om een geluidwa! aan te leggen tussen het Kastanjedal en rijksweg A-20. Het Openbaar Li chaam Rijnmond wil dat er binnen één jaar een ge luidwa! Is, maar de gemeente Maas sluis kan niet aan de wens van Rijn mond voldoén, om dat er niet genoeg puin voorhanden is. Het gemeentebe stuur wil de geluid- wal pas over vijf jaar klaar hebben. Voor de wal is on geveer 16.800 ku bieke meter puin nodig. VLAARDINGEN De 58-jarlge Vlaar dïnger A. V. is za terdag gewond ge raakt toen hij op de kruising van de Ho- lysingel en de Bur gemeester Heus- denslaan door een auto werd ge schept. De fietser heeft vermoedelijk een rood stoplicht genegeerd. Hij is opgenomenin het Holy-Zlekenhuis. Over de aard van zijn verwondingen is niets bekend. Wel bleek daar dat hij teveel alcohol had gedronken.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 2