Schiedam 'Theater alleen is niet genoeg' huizen op, s. v.p. PvdA staat weer buitenspel in bestuur van deelraad Hoek kortaf Ongeluk door kapot verkeerslicht SSSlii Voorlichting over gasprlizèn PPSC is Ron Carli nu kwijt J eugdsportfeest tijdens Pinksteren Auto's tegen palen Postzegels gestolen Oplegger raakt los tffMÉÈÊk >IÉI1IW£ iilliiivl 4 mmmmm smtssm !,kü3W!T?r 1' SCHIEDAM De VVV gaat een stichting oprichten „die Schiedam als stad moet promoten. Ruud Pillard, .directeur van de VVV, zal binnenkort naar de notaris ,gaan om de Stichting Van Henegouwen Promoties Schiedam officieel in het leven te roepen. Het bestuur «van de VW heeft haar goedkeuring voor het plan ge- •geven. Vuilnis Vijfenveertig huiseigenaars op de Lange Haven kregen vorig jaar al een "vrien delijke" brief. De helft reageerde positief op het verzoek om een opknapbeurt. De samenstellers van de nota "Flankerend ouderenbeleid in Vlaardingen" stuurgroep doorgaan om dit beleid in praktijk te brengen. die als Nota Wins! Vrijwilligers Lentefeest Dranken Pinda's - g%: promoten VS- V>''-s?v -r* TOp>£«e'.- v; rfi ,^-v •V: fv ''-r: (Van een onzer verslaggevers) ele afloop kan voorspellen" zegt Pillard. Tot grote teleurstelling van Pillard liep het Country and Westernfestival dit weekeinde In het Julianapark uit op een fiasco. „Dit had een leuke fi nanciële injectie kunnen zijn voor de stichting," zegt de di recteur. Hij had gerekend op zo'n vijftienhonderd bezoekers. Het festival, dat in samenwer king met de Tros werd gepre senteerd, trok echter maar 250 bezoekers. Een dergelijk festi val 1 past precies in het werk dat de stichting Van Henegou wen Promotions gaat doen. De gemeente Gouda heeft als voorbeeld voor de WV ge diend. In deze gemeente wer ken de plaatselijke VW en het bedrijfsleven In een stichting samen aan de promotie van de stad. Door middel van allerhande 1 attracties zoals televisiepro- ■grammaV moet de naam 'Schiedam in ons land opgang ïmaken. De stichting moet deze 'promotlonactivitelten flnancie-' ren en organiseren. Naast de WW zal ook het bedrijfsleven „in de stichting deelnemen. De organisatie dankt haar naam aan Aleid van Henegouwen die Schiedam in de dertiende eeuw een gasthuis en een kerk schonk en Huis te Rlvière liet bouwen. Volgens Pillard moet er een fonds zijn dat de risico's op kan vangen, die ontstaan bij -promotie-activiteiten. „De VW heeft nul centen In de portemonnee. Toch moet er een basls-kapltaal zijn. Daar mee moeten activiteiten wor den gefinancierd, waarvan nie mand van tevoren de financl- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In tegenstel ling tot de landelijke trend, heeft het Schiedamse Passage theater het afgelopen seizoen meer bezoekers dan vorig jaar mogen begroeten. "De Schie dammers hebben de weg naar het theater weer gevonden," zegt een blije Connie Eggink, directrice van het theater. Ruim 6000 mensen bezochten de voorstellingen ln de grote zaaL Dat kómt neer op een flo rissant gemiddelde van zo'n driehonderd per voorstelling. Vorig jaar lag dat tussen de tussen de honderd en tweehon derd bezoekers. "Het moest wel beter gaan want het aantal bezoekers was gewoon minimaal," zegt Con nie Eggink. "Ik verwacht dat we het komend seizoen nog meer mensen trekken." Dc festiviteiten rond het vijf tigjarig bestaan, alieen voor stellingen ln het weekeinde en een betere publiciteit hebben voor de groei van het aantal bezoekers gezorgd. "We heb ben een klein onderzoekje on der de bezoekers gehouden. Daar bleek uit dat door de ju bileumfestiviteiten beel wat mensen het theater hebben ontdekt. Dank zij de publiciteit wordtduidelijk dat Passage nog lang niet gesloten Is," zegt Connie Eggink. "Het publiek gaat misschien minder uit maar, Als ze weg gaan is het wel selectiever," zegt Connie Eggink. "Er moet' meer franje omheen zitten. Een theatervoorstelling alleen is niet meer genoeg." Het Passagetheater springt het komende seizoen ln op de ruimere eisen van het publiek. Het theater Introduceert een abonnement waarop bezoekers ook goedkoper kunnen dineren. Voor 95 gulden kunnen bezoe kers vier keer in het Stads café In het Proveniershuls een vol ledig diner (inclusief drank) bestellen. Zij moeten voordat zij aan tafel schuiven een kaartje laten zien op een voor stelling voor diezelfde dag. Voorwaarde voor het "thea- terdinerabonnement" Is dat minstens één van de andere abonnementen die het theater volgend seizoen heeft, wordt gekocht. Passage heeft jeugda- bonne menten voor kinderthea ter en voor poppentheater en een abonnement voor matinees op zondag. Het theater heeft plannen om de kleine zaal (Passage Bïo) aan een flinke verbou wing te onderwerpen. De film zaal zal worden veranderd in een klein theater, inclusief een beweegbaar podium. Verder wil Connie Eggink het Theatercafé, dat afgelo- poen seizoen eens in de maand werd gehouden, elke week ope nen. "Het was voor het publiek een beetje onduidelijk wanneer er nu precies theatercafé, was. Door elke week open te gaan is er meer regelmaat." Na afloop van het Country en Wes- temfestlvaJ In het Julianapark misten de organisatoren twee vuilnlscontai- ners en twee elek triciteitskabel# van eik 25 met6r. Zij bleken van het ter. rein te zijn gesto len. De goederen hadden een waarde van ongeveer 500 gulden. Het ligt in de bedoeling om tijdens de theatercafés Jazz- en bluesgroepen op te laten tre-. den. Het café zal gratis toegan kelijk blljen. v Connie Eggink, directrice van het Passagetheater, is zeer te vreden met de groei in het aantal bezoekers. et wordt volgend jaar nog beter," zegt ze. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeen te gaat eigenaars van voor oorlogse woningen in Zuid, West en Oost stimuleren om hun bezit op te knappen. De bewoners van de huizen kun nen een "vriendelijke brief' tegemoet zien waarin staat wat er arm de woning man keert Gevraagd wordt of er op korte termijn iets aan ge daan kan worden. „We willen voorkomen dat er nieuwe stadsvernieu wingsgebieden ontstaan," zegt wethouder Chris Zijde veld (Stadsvernieuwing). De gemeente heeft zo'n vierdui zend woningen op het oog die allen buiten de bestaande stadsvernieuwingsgebieden staan. - - Ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht (Bowoto) hebben de woningen van bui- i ten, en soms ook van binnen,'; aan een onderzoek onderwor pen. „Er doet zich op vrij grote schaal achterstallig on derhoud voor," concludeert Bowoto. Schiedam telt ongeveer 12.000 vooroorlogse wonin gen. Achtduizend daarvan liggen bulten de stadsver nieuwingsgebieden en zijn gecontroleerd. De gemeente is tevreden met een actie die vorig jaar is begonnen op de Lange Ha- ven. Eigenaars van woningen aan de Haven kregen een brief ln de bus met het ver zoek de gebreken aan de wo ningen op te knappen. Bijna de helft van de 45 eigenaars die werden aangeschreven, reageerde positief. Zo'n vijf tien eigenaars gaven het af gelopen Jaar hun bezit (voor het grootste deel op eigen kosten) een renovatiebeurt. .Als Je niets aan het onder houd doet, wordt het alleen maar duurder om de woning te redden," Is het motto waaronder de gemeente de huizenbezitters tegemoet treedt Tijdens de wandelin gen die de Bowoto-ambtena- ren door de wijken maakten, viel hun oog op kapotte dak bedekkingen, onveilige bal kons, slechte raamkozijnen enzovoort Eén ambtenaar kon een stuk cement dat van een woning afbrokkelde net ontwijken. De gemeente schat dat ge middeld per woning voor vierduizend gulden verspij kerd moet worden. Voor vier duizend woningen komt 'dit neer op een totaal van zestien miljoen gulden. „Wij probe ren de eigenaars een zetje ln de rug te geven," zegt ir., J. W. P. H. van Alphen, chef van Bowoto. Volgens de gemeen telijke voorspellingen kan binnen tien jaar de opknap beurt zijn afgerond. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een goe de maaltijdvoorziening, de aanleg van een alarmerings systeem bij ouderen die zelf- .standlg wonen en dag- en noodopvang ln de verzorgins- tehuizen: deze voorzieningen zijn in de nabije toekomst hard nodig in Vlaardingen, opdat ouderen in hun eigen woonom geving kunnen blijven. Daar naast moeten mensen veel meer proberen hun problemen zelf op te lossen, al dan niet met hulp van familie en pro fessionele Instellingen. Bovenstaande problematiek wordt aangesneden in de nota "Flankerend ouderenbeleid in Vlaardingen" van de Stichting Raad voorhet Ouderenwerk Vlaardingen. De nota is on langs met, een subsidieverzoek aangeboden aan het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. De stichting heeft om 320.000 gulden per jaar ge vraagd om haar plannen te verwezenlijken. Aan de nota is sinds septem ber vorig jaar gewerkt door vertegenwoordigers van ver zorgingstehuizen, Kruisvereni- (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND De Partij van de Arbeid komt niet in het dagelijks be stuur van de deelgemeente- raad. CDA en WD zijn het er in beginsel over eens, dat het DB wordt uitgebreid met D'66. Het CDA houdt een sa menwerking met de PvdA "nauwelijks voor mogelijk, gelet op de zeer persoonlijke aanvallen van dc PvdA op le den van het huidige dagelijks bestuur, alsmede de afkeu ring van het gevoerde be leid." De christen-democraten zeggen ln een officiële ver klaring, prijs te stellen op voortzetting van de samen werking met de WD. "Het CDA heeft de loyale en con structieve opstelling van de VVD In de lopende periode gewaardeerd." Naar de mening van WD- vertegenwoordiger Dcnnie Dukers is met de VVD- CDA-D'66 samenwerking vol daan aan de wens van zijn partij om een zo breed moge lijk dagelijks bestuur te vor men. Voor Wim de Groot, die voor de verkiezingen een lljstvèrbindlng wilde met de PvdA, staan met de nieuwe combinatie de belangen van Hoek van Holland op He eer ste plaats: "Dat is een doel stelling die D'66 als verkie zingsleus heeft gebruikt." Naar verwachting zal de huidige deelraadsvoorzitter dr.ir. P. J. A. L. de Lint ook de komende periode weer de voorzittershamer hanteren. De Partij van de Arbeid boekte bij de deelraadsver kiezingen ais enige partij winst en werd met vijf zetels de grootste partij in Hoek van Holland. Ook in de vorige periode zaten de socialisten in dc oppositicbank. ging, gezinsverzorging en Raad voor het Ouderenwerk. „Wij hebben de indruk, dat de nota redelijk in de belangstel ling staat", zegt Hans Kolden hof, projectleider bij de laatste genoemde Instelling. „Wij wor den nogal eens benaderd om Informatie te geven of lezingen te houden." Volgens Koldenhof komt dit doordat Vlaardingen voorligt op andere gemeenten. „Er wordt in Vlaardingen al 4 i 5 jaar erg veel samengewerkt zowel op bestuurlijk niveau als tussen de functionarissen. El ders is men nog niet zo ver. Wij hebben daarom ook vrij snel deze nota kunnen schrij ven." De Vlaardingse nota Is een reactie op een verzoek van het ministerie aan een groot aan tal Instellingen, die in het ouderenwerk werkzaam zijn. Het ministerie wel vreten hoe in de komende jaren de sterk toenemende vergrijzing opge vangen kan worden. Omdat er tot het jaar 2000 25 procent meer ouderen zullen komen, zijn, zo verwacht de minister, tegen die tijd de kosten van voorzieningen voor ouderen niet meer te betalen. Boven dien moet het ministerie ook nog eens bezuinigen. In tegenstelling tot het mi nisterie zijn de samenstellers van de Vlaardingse nota er niet van overtuigd, dat de op lossing ligt in het inzetten van vrijwilligers. „De discussieno ta van het ministerie staat bol van zinnen, dat vrijwilligers meer bij het ouderenwerk be trokken moeten worden", zegt Koldenhof. „Ik heb zelfs de in druk, dat dit ten kosten mag gaan van arbeidsplaatsen. Daar nemen wij heel duidelijk stelling tegen." Niettemin vinden de samen stellers dat de "omgeving een rol moet spelen" en dat "de verantwoordelijkheid voor el kaar versterkt moet worden". Maar aan de andere kant zeg gen zij: ,De Inbreng van oude ren en vrijwilligers zal groot kunnen en moeten zijn, maar de verantwoordelijkheid ligt in eerste Instantie bij de overheid en professionele instellingen." DINSDAG 5 JUN11984 SCHIEDAM -- Ont regelde verkeers lichten hebben in- dlrect voor een ver keersongeval ge zorgd op het Nieuwlandpleln. Een van de stop lichten bleef door eer» technisch man kement te lang op rood staan. Wach tende automobilis ten bestoten om door rood te rijden wat een van de be stuurders/de 26-Jarfge J.'R. uit Schiedam; noodlot tig werd. Hij zag de 31-jarige W. P. over het hoofd die van links kwam. Deze raakte in een slip en knalde op een lantaarnpaal. Hij werd met won- den'aan het hoofd naar het Schfeland ziekenhuis ge bracht. SCHIEDAM Aan de balie van het Voorlichtingscen trum en bij de af deling Klantenser vice, 2e etage, van de Openbare Nuts bedrijven Schie dam (ONS) ligt sinds kort een fol der over de verho ging van de gas- prijzen. Vooral de graaddagenmetho- de en de calorische verrekeningen ko men aan bod. Om op eer verant woorde wljzt de kubieke meters ge bruikt gas te bere kenen worden deze methodes door het ONS gehanteerd. De buitentempera tuur heeft alles van doen met het vast- stellen van die prij- t zen. Ook de invloed; van zon en wind telt mee in het graaddagensys- teem. De folder met uitleg over de ze ingewikkelde re-' kensom Is gratis.; ONS, van Heek- straat 15, tel. 622222. SCHIEDAM De linksvoetballende Ron Carll heeft zijn laatste wedstrijd gespeeld bij de za terdag eerste klas- ser PPSC. Tijdens het zogenaamde 'Hoge Hoed-toer- nooi' streden de Dalles Boys en Hilistreet Blues Squad om de eer ste plaats. De spe lers van Hilistreet hadden bij de be slissende straf schoppen de zenu wen goed in be dwang en wonnen het traditionele sei- zoen-sluittoernooi. In het winnende team speelde de door de Rotter damse sportclub Feyenoord gecon tracteerde Ron Carll zijn laatste wedstrijd op Thur- lede. De junioren, pupil len en de mini-pups van PPSC sloten het voetbalseizoen verleden maand al af. Deze week is de jeugdcommissie echter al begonnen met de voorberei ding voor het nieu we seizoen. De trai ningsstaf wordt uit gebreid. Belang- stellenden kunnen Inlichtingen krijgen bij A. J. van den Berg. tel. 714164, M. van Harmeien, tel. 708178, R. P. Wark, tel. 704701 of C. Weergang, tel. 261092. SCHIEDAM Tij dens de Pinkster dagen wordt voor de tiende keer een Internationale sportuitwlsseüng gehouden. Dertig meisfes en 25 jon gens ui; de part- - nerstad Esslingen komen in Schiedam voetballen, hand ballen, volleyballen er» tennissen. Er wordt gevoet bald op het terrein van Hermes D.V.S. Er doen twee voet balteams van Her mes en S.V.V. mee aan het Internatio nale Pinkster Jeugdsportfeest. In de sporthal Mar griet spelen de handballers van D.W.S., Wilton-Fije- noord en U.V.G. om de winst tegen de jeugd uit Zuid- Duitsland. De Vol leybal Club Schie dam staat ook in de Margriethal klaar. Op de tennisbaan Spierlngshoek tre- den leden van de clubs K.S.V.V. en T.S.F.in het strijd perk in het toernooi dat door de Sport-'; raad van Schiëdam is georganiseerd. Aanvang van de wedstrijden is 9 uur. Maandag 11 juni wordt de uitwisse-r ling besloten met een barbeque eti de prijsuitreiking school Nieuwelant, Mgr. Nolenslaan. In deze school is eveneens het infor- matle- en organisa tiebureau van het t festijn gehuisvest, tel. 735377. SCHIEDAM Door een "black out" is een 38-jari- ge Schiedammer zaterdagnacht met zijn auto tegen een lantaarnpaal gere den. Het ongeluk gebeurde in een bocht in de Harga- laan, ter hoogte van het dierenasiel. Surveillerende agenten troffen na derhand de zwaar beschadigde wa gen van de Schie dammer aan. De lantaarnpaal en en kele verkeersbor den waren vernield. De man was naar huis gegaan. De politie spoorde hem later op. De 21-jarige Schie dammer K.D. be landde met zijn wa gen tegen een lan taarnpaal op de Van Dalsumlaan. Hij reed richting Scheepvaartweg toen hij een klap band kreeg en de macht over het stuur verloor. De auto was total loss. De onfortuinlijke bestuurder bleef ongedeerd. De man bleek een teveel aan alcoholische drankerite hebben genuttigd en kreeg een proces verbaal. SCHIEDAM Een postzegelverzame- iing ter waarde van 40.000 gulden is ontvreemd uit een woning aan de Laan van Spie rlngshoek. De da ders hebben ver moedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. Be halve de verzame ling, namen zij ook een kleurentelevi sie, wat geld en een videorecorder mee. Deze buit had een waarde van zo'n 8500 gulden. SCHIEDAM Wonder boven wonder ontstond er geen schade nadat vrijdagmiddag op rijksweg twintig een oplegger losraakte van een vrachtwa gen. Het voorval vond plaats ter hoogte van het Giessenplein. De vrachtwagen werd bestuurd door een 49-Jarlge chauffeur uit Alkmaar. Met een kraanwagen werd de oplegger weer op z'n plaats gebracht. Het ver keer ondervond na genoeg geen hin der. Woensdagmiddag j,wordt erin het pand van de stlch- tlng Lentefeest aan de Broersvest 101 gékaart.yanaf rp 13.30 uur Is het V> klaverjassen voor ledéreenjnfatis." 1 pf. poliderdig 7: juni S' 'v èr Weer bingo. Om 20 uur gaan de eer ste bingo-balletjes rollen. Zaal open 19 uur. De eerste kof fie Is gratis en dub bel spelen is goed koop. Leuke prij- zen. Vrijdag 8 juni wordt er een rom- rpel- en minimarkt 'gehouden aan de Broersvest. Van 10 tot 15 uur Is er van alles te koop. De Opbrengst komt ten goede aan het werk 'dat de Stichting 'oet Onbekenden heb ben uit de etalage van een dranken handel aan de Westerkade elf flessen sterke drank ontvreemd- De buit had een waarde van zo'n 200 gulden. Met een steen werd de etalageruit vernipld. 'Piakpiaéijes, scfia- reri en pinda's;." vormden de buit van een kraak in een kleuterschool aandeDeWlld- straat. De daders richtten voor ruim 2000 gulden scha de aan.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 2