Laat nu de maar komen'' Vastenmaand van moslims begonnen gg faillissement** opheffing vloerbedekking NOVOTEL Acc diitantsdienst wil niet inkrimpen Schiedammers gepakt bij winkeldiefstallen Holy is definitief polder af Schieland moet dependance afstaan Wegwijzer 'Onse Botcoto is de beste Examenfeestje loopt uit de hand Sam and Dave toch in de BlueTïek-ln NachtconcertJab Jab in Parkzicht Verzekering 55,- f 90,- zaterdag 9 juni van tl tot luur Hargalaan 2, Schiedam huisvrouwen: 200,- ƒ250,- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het PvdA/WD-college -schuift een besluit over de vestiging van een woonwagencentrum aan de Koekoekslaan opnieuw enkele maan den voor zich uit. Zoals bekend zijn de beide coalitiepartijen ernstig /verdeeld over die kwes tie. De indruk wordt •steeds sterker dat het college uiteindelijk van de locatie Koekoeks- flaanaf zal zien, onder druk van 653 bezwaar schriften van omwonen den. - Wethouder Chris Zijde veld heeft al herhaalde lijk om ge duld ge vraagd. Het grote aantal bezwaar schriften van omwo nenden van de Koe koekslaan behoeft nauwkeuri ge bestude ring, zo luidt de verkla ring. PPR/PS P-raadslid Her man Noordegraaf: "Het uitstel betekent een ern stige vertraging van de oplossing van de proble men van de woonwagen bewoners." «ff m In Clubhuis Zuid hangen sinds kort meester- werkjes van amateurs door het hele gebouw. On der leiding van Jan Pie- ters hebben acht Gorze- naren zich in een teken- groep kun nen uitleven. Zij kregen ruimschoots de gelegen heid hun ta lenten ten toon te spreiden, zo laat de ten toonstelling zien. De 1col lectie die uit de teken- groep is ont staan, be staat voor- Inlichtingen en stalen: fl65r- ƒ175,- namelijk uit houtskoolte keningen (zoals op de foto) en aquarellen. De kunst werkjes zijn behalve vrij dag en in het weekeinde dagelijks te zien van ne gen uur 's ochtends tot vijf uur 's middags en van zeveni tot half twaalf 's avonds. Lief hebbers kun nen zichin het clubhuis opgeven voor de te- kehgroep. De contribu tie bedraagt tien gulden per maand. Xoordeel SCHIELAND TOERCLUB •BRIDGE INSTUIF THE HAPPY CLUB MJJSEUM •BEATRIXPARK NATUURGENOT FILMCLUB HEMAPLEIN I: WEEKEIND-- DIENSTEN uitstel in woonwagenkwestie ^''Mrt^cen.s.iiiëuw' uitstel gaat 'het college lijnrecht in tegen ;beloften die het heeft gedaan aan raadsleden, woonwagenbe woners en de provincie Zuid- .Holland. 'Na raadsvragen in (december 1983 zei het college >nog uiterlijk 1 april dit jaar te rwillen beslissen. De provincie '.Zuid-Holland, die de gemeente (herhaaldelijk tot spoed heeft gemaand, weet niet beter dan dat het besluit over de Koe koekslaan dit voorjaar wordt •genomen. Wethouder Zijdeveld liet tij dens de laatste' vergadering van de commissie ruimtelijke ordening doorschemeren dat -het besluit over de zomerva kantie wordt "heengetild". Zijn ambtenaren bevestigen die suggestie. Net als bij eerder uitstel wordt gewezen op het 1 enorm grote aantal bezwaar schriften, dat nauwkeurige be studering behoeft. Die be zwaarschriften liggen inmid dels twee jaar op antwoord te wachten. Van de twee coalitiepartijen heeft de WD de meest uitge- sproken mening over een woonwagencentrum aan de 'Koekoekslaan. "Onze wethou- j ders zullen dat niet steunen," heeft WD-fractieleider Ge rard Verhulsdonk al in maart gezegd in een HW-interview. De PvdA is altijd vóór de ves- tiging geweest, maar die partij stelt zich terughoudender op sinds de gemeente een nieuwe locatie is gaan onderzoeken. Dat onderzoek, dat in janua- ri dit jaar is begonnen, richt zich op een onbebouwd terrein aan de Overschieseweg (tus- sen rijksweg 20 en de spoorlijn Schiedam-Delft ingeklemd). M. Smit, ambtenaar ruimtelij- ke ordening bij de gemeente: "Uit het feit dat die plek se- - rieus wordt bekeken volgt dat ernstig rekening moet worden gehóuden met het niet-door- gaan van de Koekoekslaan.'- De ruim 40 woonwagenge zinnen, die nu in een centrum ver buiten de stad aan de Schiekade leven, hopen Juist dat beide plannen doorgaan. Zowel aan de Koekoekslaan als aan de Overschieseweg Is maximaal plaats voor zo'n 20 woonwagens. Zij zeggen niets te voelen voor een alternatief van de gemeente, dat het plaatsen van woonwagengezin nen in nieuwe huizen aan het Schuttersveld behelst. Het PSP/PPR-raadslid Her man Noordegraaf, die wethou der Zijdeveld bij de laatste commissievergadering" aan de tand voelde over de kwestie. zegt het uitstel te betreuren. "Het betekent opnieuw een ern stige vertraging van de oplos sing van de problemen van de woonwagenbewoners," aldus Noordegraaf. Hij ziet geen kans om het college nog op an dere gedachten te brengen, we gens gebrek aan steun van an dere raadsfracties. Uit de dreiging van een ne- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dat wan betalers in alle lagen van de bevolking voorkomen, bewijst de Schiedamse poli tiek. De fracties in de ge meenteraad weigeren hun rekening voor gemaakte ko pieën op het stadskantoor te betalen. „Laat de deur waarder maar komen," zijn zij het voor één keer met el kaar eens. Volgens de poll- ticl kloppen deberekenin gen niet. Zo betaalt D'66 .voor een kopie zeven gulden terwijl de CPN er voor veertig cent één mag ma ken. Berekenen de ambte naren hun politieke - voor keur mee? Het ligt volgens E. S. Beljnes, chef van de afde ling Post en Archiefzaken, aan de politiek zelf. Deze 'kopieert gewoon te weinig waardoor, de -prijs per exemplaar wordt opgedre ven. - JB1J het in gebruik hemen van de machine hebben wij berekeningen gemaakt, ge baseerd op achttienduizend ■kopieën per jaar. De afgelo pen drie "jaar hebben de partijen slechts dertiendui zend kopieën gemaakt. Daar staan wel vaste kos ten tégenover." Om tot een vergelijkte kómen met de politiek heeft Beijnes voorgesteld dat de gemeente een deel van de kosten op zich neemt. De politici wachten gewoon op de deurwaarder. .Laten ze m'n televisie maar verko pen," zegt Adri Reijiihout, fractievoorzitter van D'66. gat lef besluit over de 'Koe- koèkslaan trekt. Noordegraaf de conclusie dat "het VVD- standpunt in de coalitie aan de winnende hand is." De woonwagenbewoners aan de Schiekade vestigen hun hoop op een naderend gesprek met burgemeester Scheeres, die nog deze maand naar het centrum aan de Schiekade komt. Bij die gelegenheid zul len de bewoners de burgemees ter wijzen op de erbarmelijke en geïsoleerde leefsituatie in het centrum. SCHIEDAM De maand Ju ni is voor de moslims de vas tenmaand. Gedurende deze Ramadan mogen ook de in Schiedam wonende en werken de moslims van de eerste da geraad tot zonsondergang niets eten, drinken, roken of geslachtsverkeer hebben. Zij doen dit om een religieuze plicht te vervullen. Het Moslims Informatie Centrum uit Den Haag heeft'in VerL: De Leeuw, Schagen, teL 02240 -134 44, tst, 25. Diverse partijen legen INKOOPSPRIJZEN. (Het tapijt is niet versneden, leverinfl fxaako huis.) Lano, zwaar fümsterrentapsjt in div. kleuren en bouclé, 400 cm breednu per str. nur. Intertest, zuiver scheerwollen noppen tapijt, voor zwaar intensief gebruik van z 19,-nu Desso, zuiver scheerwollen noppen upiit, in de kleuren camel, bruin, linae, berber en soft 1 OC blue op dubbeie jute rug van f 289,-nu per str. mtr. j XwOj""" Dessc, het bekende zwaar katoenen tapijt in 8 tinten - scotch -guard van f279.- nu bonis de Poort ere, zwaar grof wollen noppen tapijt op dubbeie jute rug, in 6 tinten van f389,-nu Bergoss, het bekende zuiver scheerwollen hoogpolig tapijt (2 cm) op dubbele jute rug van 439,-tegen inkoopsprijs Intertest, super zware nopperal kwaliteit 5 schapen m' van j 489,- per str. mtr. nu tegen inkoopsprijs (stoffering mogelijk) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM C. Don, de chef van de gemeentelijke ac countantsdienst hoopt vurig dat de bezuinigingen van het gemeentebestuur nog zullen veranderen. Van de zeven full time krachten bij deze dienst, zullen er in de toekomst twee moeten verdwijnen. "En het werk blijft gelijk. Dat vermin dert nietzegt hij. De twee arbeidsplaatsen op de accountantsdienst worden genoemd in de lijst met aan vullende bezuinigingen die het gemeentebestuur onlangs pu bliceerde. De dienst zou vol gens Burgemeester en Wet houders contrólewerkzaamhe- den op boekhoudingen van ge meentelijke en semi-gemeente- lijke instellingen moeten ver minderen. "Wij zitten, vergeleken met het landelijke gemiddelde, al laag wat de personeelsbezet ting betreft", zegt chef Don. "Ik ga ervan uit dat er nog be keken wordt of het mogelijk is. De -oep wordt ncoit zo heet ge- g als hij wordt opge- c. i", meent hij. De bezuiniging zou in 1988 moeten zijn ingevoerd. Don heeft wethouder Van Tilborg (financiën) al van zijn visie op de hoogte gesteld. Ook Gé Brouwer, fractievoorzitter van de PvdA, heeft zijn bedenkin gen tegen de inkrimping. Hij maakte dit in de commissie Algemene en Bestuurlijke Za ken duidelijk aan burgemees ter Scheeres. VLAARDINGEN Vier Schiedamse vrouwen zijn in Vlaardlngs winkelcentrum aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Zij hebben bekend bij diverse zaken in het centrum kleding te hebben ge- Stolen ter waarde van 700,--. Een juwelier aan. het Lies veld kreeg tot tweemaal toe onbekende bezoekers met slechte bedoelingen. Eerst gooide'men een steen door de ruit en griste enkele sieraden mee. Later heeft een dergelijk voorval zich herhaald. De poli tie stelt een onderzoek in. De 36-jarige Schiedammer M.A.W. is aangehouden op ver denking van heling van twee videorecorders. De man ont- kent, maar aanwijzingen in zijn richting zijn, volgens de politie, zeer sterk. Van een onzer"verslaggevers VLAARDINGEN Holy ia sinds begin dit Jaar geen pol der meer. Op die datum is de waterbeheersing door het Hoogheemraadschap Delfland overgedragen aan de gemeen te Vlaardingen. .Als een sloot je stonk, moest je vroeger bij Delfland zijn en nu bij Vlaar dingen", zo omschrijft een woordvoerder van het hoog heemraadschap de verande ring. Voor grond- en hulseigena ren in Holy heeft de over dracht het plezierige gevolg, dat de w&terbeheersingsom- slag die ze aan Delfland beta len, zakt van 60 gulden (pol- der-tarief) naar ƒ37.30 (tarief stedelijk gebied). In vaktermen heet de over dracht „ontpoldering". ZIJ houdt verband met het feit, dat er thans in het middengebied van de Holy-polder fors ge bouwd wordt. De overdracht houdt in, dat de sloten en vij vers voortaan onderhouden worden door de gemeente Vlaardingen. De Vlaardlngse Vaart blijft in beheer bij Delf land. een open brief aan alle Neder landse medemensen begrip en medeleven gevraagd voor hun geloof en de bijbehorende ge bruiken. In de brief staat ook dat hetbedrijfsleven enige stagnatie tón ondervinden door het vasten van de arbei ders:. - - Eind deze maand, de exacte datum hangt af van de stand van de maan. wordt de Rama dan afgesloten met een groot moslimfeest. ,v (Van een ónzer verslaggevers) SCHIEDAM De scholen gemeenschap Schieland moet haar dependahce aan de Bur gemeester Van Haarenlaan op geven. Dat heeft het ministerie van Onderwijs onlangs aan de school meegedeeld. Vanwege een teruglopend aantal leerlin- gen vindt het ministerie een extra gebouw niet langer ren dabel. De gemeente, die het pand aan Schieland verhuurde, verwacht dit jaar ruim 25.000 gulden aan inkomsten te der ven. Directeur C, Bel van Schie land voorziet door het besluit van het ministerie geen pro blemen. Hij gaat ervan uit dat het huidige aantal leerlingen (een kleine 500) in het hoofdge bouw van de school aan de Nieuwe Dam laan kunnen wor den ondergebracht. Ook finan cieel levert het besluit de school geen nadeel op, aldus Bel. G. Kruljt, chef afdeling On derwijs vazi de gemeente, rea geert minder gelaten op het rijksbesluit "Het zat er na-., tuurlijk wel in, met die terug loop van het aantal leerlingen. Maar dat het ministerie al zo snel geen geld meer wil geven voor de dependance, hadden •we toch niet verwacht." Kruijt vertelt dat de gemeente gaat proberen een andere huurder voor het pand te vinden. "Dat zal erg moeilijk zijn." De maatregel wordt op 1 augustus van kracht. De ge meente verliest dit jaar dan een huuropbrengst voor vier maanden. Dat bedrag wordt via een begrotingswijziging in mindering gebracht op de post "onvoorziene kosten". Aan de christelijke scholengemeen schap Schieland worden de op leidingen LAVO, LHNO, LTS EN ITO gegeven. VLAARDINGEN De Vlaardlngse Bouw- en Wo ningtoezicht (Bowoto; in de volksmond "bouwpolltle") Is dé beste van alle soort gelijke -diensten In het Rijnmondgebied. Dit vindt wethouder Goudriaan van stadsontwikkeling. Volgens hem "hoef Je in Vlaardin gen niet langer dan drie maanden op een bouwver gunning te wachten". De wethouder wil daarom niet bezuinigen op Bowoto, waarbij acht mensen wer ken. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens dagochtend voorafgaand dande donderdag, waar op- 'de aankondiging ge- i daan moet worden, in ons bezit te zijn. Ons posta dres is: Hoogstraatr 125b, till HD Schiedam. U kunt uio.kópij oók op dit adres afgeven. S.v.p. geen post meer adresseren aan ons oude adres (Hoogstraat 76). Telefo nisch kunt u onze redac tie bereiken onder de nummers: 736061 of 2666^6. in de galerie van het Schie- landziekenhuis hangt nog tot 24 juni kunst over de Bouwtuln de Maeterlinck, Olga Oderkerk maakte aquarellen, keramiek, en brons met als onderwerp deze mooi aangelegde tuin in Rotterdam. Dé galerie is dage lijks geopend van 9 tot 20 uur. Toegang gratis. Schieland, Stadhouderslaan 98. De fietsers van de Toerclub Rijnmond gaan dit weekeinde met Pinksterkamp. Er wordt zeker 200 kilometer gereden. Dinsdag 12 juni is ér een Rijn- mondsterrit. Vertrekpunt kanti ne wielerbaan sportpark Har- ga, Schiedam. Inlichting, tel. 713894 of 730660. De jaarlijks te houden bridge- instuif onder auspiciën van de Sportraad en georganiseerd door de bridge verenigingen Schledam-West, Schiedam'59 en Gusto is vandaag begon nen. Elke donderdag tot eind augustus wordt er gekaart in de bovenzaal van de sporthal Margriet. Aanvang 19.45 uur. 'Inschrijfgeld 3,-. Inlichtingen, tel. 706078, 376426 of 738543. Maandag 11 juni wordt de In stuif in gebouw Irene, Nieuwe Havén 155 weer afgesloten met een groot feest. De band G'Race treedt op. Aanvang 20.30 uur. Toegang 4,-. In lichtingen, tel. 267425. De alleenstaanden van The Happy Club dansen vrijdag avond in zaal Tlvoli, Nieuwe Haven 237. Zaterdagavond is er dansen en gezelligheid in het Rotterdamse Partycentrum Jansen, Vijverhofstraat 116. In lichting. tel. 714617 of 357985. Zaterdag 9 juni geeft de direc teur van het Stedelijk Museum uitleg bij een rondleiding over de tentoonstelling 'De door braak van de moderne kunst in Nederland'. Hans Paalman be gint om 11 uur met zijn ronde langs de tentoongestelde kunstwerken. De rondleiding duurt een uur. Deelname is gratis. Museum, Hoogstraat 112, te). 269067. De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen f willen elkaar in de activiteiten- loze zomer niet geheel uit .hét», oog verliezen. Daarom ont- moeten de dames elkaar InCKet Beatrixpark bij het Pannekoe- kenhuis. Aanvang 10 uur. Eer ste ontmoeting donderdag 14 juni. Inlichtingen, tel. 705971.'" Zondagmiddag 10 juni van 13 tot 16.30 uur wordt er weer fe^st gevierd in het Beatrix- park. De Funkband Vice Versa1 treedt op. de Antilliaanse salrS za-groep Uno komt 'uit tie; pan' swingen en de DixielancJ- band Djazzee speelt op het po- duim dichtbij de kinderboerde rij en het Pannekoekenhuis; De organisatie van de Beatrix- parkfeesten ligt .bij: de Tu(kse en Surinaamse vereniglngrde .Schiedamse Gemeenschap,.dè Schiedamse Kunststichting, Muziekschool Waterweg-Noord en het Opbouwwerk Sch!e- r_ dam-Zuid. Toegang gratis'*r;s7; De Schiedamse Aquarium- ên - terrariumvereniging 'Natutfrgè? not in huis' houd. vrijdag 8 jun> Ih de grote zaal van Chr. S.oc.^ Belangen, Lange Haven 73,v— een kontaktavond. Aanvsng'20 uur, zaal open 19.30 uur. Er wordt ook bingo gespeeld erf gedanst. De muzikale omlijs- ting wordt verzorgd door Jan Oorschot. Inlichtingen, tel. 265940. r De stichting Filmclub Schie-. dam draait vrijdag én zater- dagavond de film 'The world/"* according to Garp' In de zaal in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Regisseur Ge-- orge Roy Hill maakte na het boek van John Irving een 'kóv/ mische, emotionele en soms* gewelddadige film rondom/dé" hoofdfiguur T.S. Garp. In de hoofdrollen zijn Robin Williams en Mary Beth Hurt te zien: Toegang 3,50 voor donateurs. Aanvang 21.30 uur, zaai open" 20.30 uur.. Het poppenthater Robhetty""" speelt zaterdag 9 juni tussen 13 en 15 uur op het plein-op7"1 de hoek van de Lange Kerk-"-'- straat/Broersvest, oftewel het" Hemaplein. Op het programma staan de volgende poppenspe len: Paniek op de boerderij; De ontvoerde prinses: Het tovef- bos. De voorstellingen duren elk twintig minuten en zijn bè-' doetd voor kinderen van vier - tot negen jaar. Inlichtingen VW, tel. 733000. Toegang - gratis. Het Schielandziekenhuis aan - de Stadhouderslaan 98 heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel.;. 333300. Huisarts, bellen met de boodschappendienst, tel. 206611. Spoedrecepten, tel. 261480. Tandarts: Dr. R.H.F. Bakker, Faassenplein 68, tel. 709915. Spreekuur op zater dag en zondag van 17 tot-18 jur. VLAARDINGEN Een 16-jarige Vlaardinger is door de politie aange houden nadat hij een bouwkeet en bouwmateriaal van een werkterrein aan de Populieren- dreef had vernield. Samen met vier ad deren was hij aan het ravotten in de bouwput. De politie vermoedt dat hét om een uit de hand gelopen examen- teestje gaat. Een nader onderzoek wordt ingesteld. ROTTERDAM Sar and Dave ko men (och naar de BlueTiek-ln. Hun op 31 mei geplande optreden ging de mist In, omdat Sam niet op tijd in Ne derland kon zijn. The Platters moes ten de avond toen redden. Sam and Dave ko men nu vanavond in Rotterdams grootste disco. Ze treden op na het concert van de drievrouws band Centerfold, die pas de voorpagina van Playboy sierde. Centerfold begint om 22.30 uur, Sam and Dave om 23.25 uur. Entree 10,— X'.-y./n-jv,- plus twee munten voor gratis drank jes. Zondagavond is er in de BlueTiek-ln een disco-maske rade; wie zich in de mooiste "disco outfit" heeft-gesto- ken kanj:500win nen. Aanvang 20.30 uur/;/ww rr ,*i. ROTTERDAM De reggaeband Jab Jab geeft vrijdag een nachtconcert in Parkzicht aan de Kievietslaan 25 in Rotterdam. De groep bestaat in middels vijf jaar en bestaat uit Charles en Joe ("Papa Aabba lbo") Augu9tine, die leadgltaar en bas spelen en de zang voor hun rekening - nemen, Simon Chidsey op elektri sche piano, Tho mas Joseph op conga's en Roy Noel op slagwerk. Entree 5. Zaterdagavond is er in parkzicht van af 20.00 uur "su- perdlseo". Zondag is er muziekdag in het kader van de Rotterdamse mu- ziekmaand. Om 15 uur begint de Bui tenband met een muzikale show die (bij goed weer) in de open lucht plaats vindt. Later in de middag speelt de viermans forma tie Nuscera. 's Avonds treedt Pretty Legs op, een driemans bar.,: die swingende rock speelt met blues- en funkinvloeden. VLAARDINGEN De 23-Jarige Vlaar dinger J.S.L.is door de politie aan gehouden en op verdenking yan valsheid in ge schrifte. L. heeft bekend opzettelijk een verkeerde in- z&*%* gangsdatum voor een WA-autoverze- kering te hebben laten invullen. Te gen de 67-Jarlge assuradeur J.v.d.S. die de papieren ip- vulde, zat eveneens procesverbaatwo/- den opgemaakt/»

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1