Pinksterimpressies ortaf nu ■MM) ïl uit eigen Mee-en tegenvaller in het Prinses Beatrixpark VL Koly in dé wachtkamer Interpellatie was het CDA onwaardig Hoeksebunkers in schijnwerpers Overblijf-primeur Pant Pant en Cairo Nights: genuanceerd ZOS zoekt nieuwe mëde^rkers Goudriaan: 'Schriel overdrijft' 7 Blips 1 - - 1 - (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Het gemeentebestuur van Vlaardingen zal op korte termijn een beslissing nemen overde wijze waarop de negentigduizend gulden van de faciliteitenregeling voor vluchtelin gen besteed wordt; Het geld is bestemd voor' de eerste opvang en verdere begeleiding van' vluchte lingen. (Van "onze honkbalmedewerker) - ROTTERDAM- Vlaardingen Holy heeft giste ren in de landelijke tweede klasse A even een-pas op de plaats moeten maken. Hét Rotterdamse Euro Stars was te sterk eri won verdiend met 913. Schiedam had thuis geen enkele moeite met het zeer zwakke Goudse Braves (13—2). Ingebroken Stations straat Rolbrug Brand HET VRIJE VOLK schiedam DINSDAG 12 JUNI 1984 Enkele Iropressiës van Pinkster-zaterdag, vastge legd' dof»- onze fotograaf Ed Eggermont. Op zaterdagoch tend leidde Hans Paalman, directeur van het Stedelijk Musuem te Schiedam, bezoe kers rond langs een expositie Inde entreezaai. Aangevuld met werk uit de eigen collec- tie van het museum, toont de expositie de doorbraak van dë moderne kunst ln Neder land (foto midden). 's Middags bloeide de kunst In Vlaardingen. In Ga lerie 'De Duig opende ge meentesecretaris mr. P. C. Franken een tentoonstelling met werk van Joop van Esch, Aad Hofman, Dik Kats, Bob Kemper, Jan van Ree- ;ven en Martlne RIsseeuw (foto links). De Duig is gevestigd aan de Landstraat 29. Openings tijden: vrijdag en zaterdag van 13.301630 uur, en ver der indien aanwezig. Tot en met 18 Juli. Maassluis stond zaterdag In het teken van de Europese verkiezingen die donderdag gehouden worden. De markt bood plaats aan een politieke markt, waar niet alleen de plaatselijke politieke par tijen aan deelnamen, maar ook enkele maatschappelijke organisaties, zoals Amnesty, IKV en de FNV. Muziek van de West Coast Jazzband ver- levendigde het geheel (foto rechts)'.- fWïfï m Geld voor vluchtelingen blijft niet bij gemeente Een deel van het geld gaat vrijwel zeker naar de Vereni ging Vluchtelingenwerk Ne derland, afdeling Vlaardingen. ■De WN-V1 aardingen houdt zich vooral bezig met de eerste opvang en begeleiding van in hoofdzake Eritrëse viuchtin- gen. Een woordvoerder van de gemeente kan nog niet zeggen hoe dè WN-V1 aardingen haai* geld krijgt. De faciliteitenrege ling: is in ^eerste instantie be doeld voor hulp aan mensen, die al een vluchtelingenstatus hebben. De vereniging bekom mert zich/vooral om de asiel zoekers, die nog geen status hebben. Daardoor zou de WN-Vlaar- dingen formeel voor maar eèn klein deel recht hebben op geld uit^ de -'faciliteitenregeling. De gemeente ën de vereniging be kijken "nu de mogelijkheid of de rest in de vorm van subsi die naar de WN-Vlaardingen overgeheveld kan worden. De subsidie zou met terug werkende kracht verleend moeten worden. "Ook hier wordt nog over gepraat, want het is niet gebruikelijk dat een Beatrixpark op zondag: in 't zonne tje, maar te mager voor eenfamilie- concertV Van een onzer L. verslaggevers SCHIEDAM "Beatrixpark op zondag" kende Pinkster zondag een mee- en een tegen valler. De meevaller was het plezierige zonnetje, dat bij het derde open lucht 'Open Po dium* voor de juiste tempera tuur zorgde. Tegenvaller was. dat twee van de vier geplande optredens niet door konden gaan, omdat degenen die zou den optreden, op het laatste moment hadden afgezegd. Voor die "onverwachte, ver rassing zorgden Lino, een sal- aagroep, en een groep dansers", die het tegenwoordig zo popu laire break-dancing Zouden de monstreren. Wat overbleef was jazz en funk: op zich ook niet onaardig, maar toch te mager voor een familieconcert dat de organisatoren voor ogen hadden, tóen de serie van" vier Open Podia werd opgezet. Djazzëe openoe de middag met. uiterst; 'ontspannen, en daardoor hiér en daar nogal saaie, jazzmuziek. Technisch van een behoorlijk niveau, maar toch'te weinig spranke lend om te kunnen boelen. Na dat de vlennansformatie wat langer had doorgespeëld om het uitgeklede concert nog eni ge lengte-te geven, zorde Vice Versa voor de sprankeling, die de eerste groep miste. Maar Doordat Wassenaar zater dag voor het eerst verloor, wisten VI. Holy en Euro Stars beiden dat zij bij winst de ge deelde eerste plaats zouden in nemen. Die hoop hebben de Vlaardingers slechts één in ning lang kunnen behouden. Vanaf de tweede slagbeurt nam Euro Stars het heft in handen. Totaal zeventien honkslagën waren goed voor dertien Rot terdamse runs. Hoogtepunt was de grand-slam homerun van John Jonkers ln de vierde innings; Dat betekende het ein de voor werper Gerry vari de Velden (3—1—13—5), die, zijn plaats moest afstaan aan: Ro nald Tarmond (4—2—4—1). Schiedam besliste zaterdag de wedstrijd tegen Braves in zes-en-een-haive Innings. De bezoekers uit Gouda, gehandi capt door het,weglopen van de gebroeders Zwerus, waren met precies negen man naar Schie dam'gekomen. Na twee slagbeurten hadden de gastheren al een 7—0 voor sprong en verzandde de wed strijd :"f,ln 'een slaapwekkende vertoning.* Pas in de zesde In nings liet «Schiedam weer wat vuurwerk'zien, wat direkt het einde van ;dè wedstrijdbete- kende (13a-2). Schiedam komt met dat resultaat in de mid denmoot •terecht, het trieste Braves steviger op een laatste plaats drukkend. veel vooral oudere bezoekers vonden dat qua volume weer te veel van het goedé worden en vertrokken, een niet minder enthousiast spelende funk- groep achterlatend. De serie Open Podia is opge zet door het Opbouwwerk Zuid in samenwerking met de Turk se en Surinaamse Vereniging. Schiedamse Gemeenschap, Muziekschool en Schledamse Kunststichting. Zondag 24 juni wordt de serie besloten, die vo rige maand begon. Wie wil op treden (muziek, goochelen, ac robatiek enz.) kan zich opge ven bij opbouwwerker Armand van Puyvelde, tel. 730503. instelling :pas achteraf subsi die ontvangt," aldus de woord voerder van de gemeente. De WN-Vlaardlngen wil dat de helft van het geld ten goede komt van de Allende-school. Hier krijgen vluchtelingen een taalcursus van vierhonderd uur. Daarnaast wil de VVN- Vlaardingen een klein bedrag gebruiken als vergoeding voor de kósten, die" de leden van de vereniging maken voor him werk.--:- i "We hebben, zelf vrij veel geld; in ons werk gestoken. Het komt er eigenlijk op neer dat we het meeste uit eigen zak be talen." zegt B. Oppenheim van de vereniging. "De WN wil verder .dat er een noodfonds komt, waaruit wij onverhoopte kosten, die het werk' voor de vluchtelingen mee kunnen brengen, betalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Zieken omroep Schiedam (ZOS) zit dringend verlegen om nieuwe medewerkers. De ZOS zoekt vooral programma-technici voor de vcrzoekplatenpro- gramma's op maandagavond (bejaarden), dinsdagavond (populair), woensdagavond (klassiek); donderdagavond (populair) en voor het pro gramma "Visionaal", een ge sproken krant voor blinden (wordt dinsdagochtend i ge maakt).";: De aspirant-technici lopen gedurende enkele maanden mee met ervaren ZOS-technlci, die garant staan voor een ge degen óplëlding. Daarna wor den zij geacht geheel zelfstan dig te ,kunnen.draaien. De Zie kenomroep heeft verder be hoefte aan enkele discotheek medewerkers. Hun .werk .be staat uit het; verwerken van de verzoekjes en het klaarleggen van platen en banden.Enige kennis op het gebied van mu ziek, is noodzakelijk. De werk zaamheden vinden plaats op maandagochtend en-middag. De Ziekenomroep Schiedam (opgericht in 1959) verzorgt met 50 medewerkers 12 uur ra-: dio voor drie bejaardentehui zen en het Schleiand Zieken huis. Wie belangstelling heeft, wordt verzocht te bellen (Jos Akkerman, tel. 01899 - 20756, na 17 uur) of te schrijven (post bus 239, 3100 AE Schiedam). (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Dit was politiek bedrijven om de politiek: deze zaak is een CDA onwaardig en doet de naam van onze partij scha de." Dit schrijven vijf CDA* léden in het mel/Juninum- mer van het CDA.Nieuws naar aanleiding van de in terpellatie over; het verga derweekend van B en W in Wassenaar. Volgens de vijf, die hun kritiek ventileren in een In gezonden brief, heeft de in terpellatie door fractievoor zitter Schriel niet alleen de eigen partij, maar ook "de politiek ais geheel" schade gedaan. „Juist door dit soort zaken wordt het opkomen van bijvoorbeeld een Cen* t> .partij zoal niet bevor derd, dan wel begrijpelijk." De interpellatie van Schriel op 5 april betrof het feit dat het nieuwe PvdA/ WD-college buitenshuis had vergaderd. Een soortge lijk vergaderweekend, een jaar eerder in het Rotter damse Hilton Hotel, veroor zaakte toendertljd een storm van protest. Volgens de briefschrijvers heeftde interpellatie er al leen maar toe geleid, dat "de PvdA samen met de VVD een gemeenschappelij ke vijand ontdekt hebben, die hun wederzijdse heus niet al tt stevige band al leen maar zal versterken." Ze geven Me CDA fractie de raad om "positieve initiatie ven" te ontplooien. „Op grond van een dergelijke houding moet het mogelijk zijn het vertrouwen van de burger/kiezer te behouden zoal niet te winnen." (Van een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND Tijdens de viering van bevrij dingsdag volgend jaar zullen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Leerlin gen van de openbare Speel- 'werkhoeve en de christelijke school ttKompas, beide in de Hoevenbuurt, kunnen met In gang van het nieuwe school jaar tussen de-middag over blijven. De twéé scholen heb ben daarmee de Vlaardlngse overblijf-primeur. Tot nu toe kende geen enkele Vlaardlngse lagere school een officiële overblijfmogelijkheid. De schoolcommissie van 't Kompas en de ouderraad van De Speelwerkhoeve heb ben richtlijnen voor het over blijven uitgestippeld. Een overbliifcommlssle regelt de dagelijkse gang van zaken. De kinderen kunnen overblij ven op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag. Vrijwilli gers houden toezicht. De be doeling is van de ouders die kinderen laten overblijven, een geldelijke bijdrage te vragen. De hoogte van deze bijdrage la nog niet vastgesteld. de bunkers een bijzondere plaats Innemen, In Hoek van Holland. De Hoekse Culturele Raad is van plan om een foto- exposltle over bunkers te gaan houden. Ook wordt gedacht aan een boekwerk rond dit on derwerp. Bunkers zijn ln de Tweede Wereldoorlog erg belangrijk geweest voor Hoek van Hol land. Niet alleen vormde de Hoekse kust onderdeel van de beruchte "Atlantikwal", maar ook eerden bunkers gebouwd die verspreid lagen over het hele Hoekse gebied. De bedoe ling Is vooral om vla foto's het absurde van de bunkerbouw aan te tonen. Mensen die in het bezit zijn van foto's van voormalige of nog bestaande bunkers kunnen contact opnemen met de Cultu rele Raad, vla de heer Van der Hoeven, beheerder van het wljkgebouw De Hoekstee. VLAARDINGEN De achterstand In het onderhoud van straten is niet zó verontrustend af3 CDA-fractievoorzIt- ter Jo Schriel sug gereert. Dit zegt wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikkeling. Volgens Schriel zou net de gemeente Vlaardingen de ko mende 10 Jaar 17,5 miljoen gulden om het wegenstelsel weer op peil te brengen. "Over trokken", vindt Goudriaan. Schriel deed zijn beweringen tijdens de behandeling van de meerjarenbe groting 1984-1988. HIJ baseorde zich op een lijstje van gemeentewerken- directeur Gerrltze. Volgens Goudriaan moet dit lijstje slechts gezien wor den als "een ver langlijstje": "Gerrlt ze constateerde, dat heel Vlaardin gen verzakt Is. Dat is zo. Maar ais je dat maatiatje in heel Nederland zou gebruiken, kunnen wij dit land wel gaan aanharken, want dan zitten wij dik in de proble men". aldus de wethouder. CD A-fractievoorzitter Jo Schriel Hij overdrijft volgens wethouder Goudriaan over de achterstand in het onderhoud van straten. Overigens ontkent Goudriaan niet, dat er "hier en daar" sprake is van ach terstallig onder houd. "Ik heb in 1982 al gezegd: be zuinigen op onder houd van straten kan niei meer". De wethouder vestigt nu zijn hoop op de Rijksoverheid, die een aantal Vlaar dlngse projecten zal mee-financie- ren, zoals de re constructie van het kruispunt Mara- thonweg-Westland- seweg en de aan sluiting van de Mr. L. A. Kesperweg op rijksweg 19.Gou- drlaan hoopt ook op een rijkssubsi die voor de recon structie van de Ho- gendorplaan. "Rijkssubsidies ge ven een stukje ver lichting". aldus Goudriaan. "Maar het ideaal-plaatje zullen wij nooit be reiken. In vergelij king met andere steden geloof Ik. dat de situatie daar veel slechter is dan wij hier slecht noe men. Neem de Schledamseweg: die hebben wij nog kans gezien te as falteren, toen dat nodig was". In éen woning aan de Hekelarij en één aan de Frederik Hendrikstraat, bel de te Maassluis, is Ingebroken. Omdat de bewoners met vakantie waren, heeft de politie niet kunnen vaststellen wat er ontvreemd Is. Dinsdag 12 Juni wordt In de burger zaal van het stad huis Maassluis een .bijeenkomst ge houden voor de be woners van de Sta tionsstraat. Tijdens deze avond, die om 19,30 uur begint, wordt gepraat over de verbetering van de woningen In de ze straat. De lei ding van de avond Is in handen van wethouder Ouime- laar (ruimtelijke or- ■dening). Vandaag wordt be gonnen met her stelwerkzaamheden aan de Rolbrug te Schiedam. Daar door Is de brug he lemaal afgesloten, ook voor voetgan- gers.en (bromfiet sers. Afhankelijk VLAARDINGEN Opgestookt door de Culturele Raad Vlaar dingen om aan te tonen dat de popcultuur zich nog steeds niet ten volle kan ontplooien In de ze stad, heeft het Popoverleg Vlaardingen (POV) een zest concerten In de Harmonie ge pland. Zaterdag vond het eer ste plaats met een optreden van Pant Pant en Cairo Nights. Bewust koos het POV voor de Harmonie, omdat dit de enige zaal Is die de wat grotere bands kan herbergen. Dat het zo storm zou lopen, had men echter niet durven hopen. In een uitverkochte zaal gaven beide bands een Indrukwek kend optreden, waarbij al gauw duidelijk werd, dat deze Vlaardlngse formaties genoeg kwaliteit in hun gelederen heb ben om zich een plaats|e té veroveren ver boven het ge middelde Voor een grotendeels eigen publiek trad als eerste band de zes-mans formatie Pan Pant aan. Deze naar wave riekende impressionistische groep met een zeer dansbare béat, was boelend en zelfs meeslepend. Niet alleen In het donkere en soms navrante stemgeluid ligt de kracht van deze band maar vooral ook In de ogenschljnllj- ke ondergeschiktheid van Ieder instrument ligt een stevige mu zikale eensgezindheid. Het ge heel werd visueel omlijst met een dia-serie die nauwgezet correspondeerde met de ge zongen teksten. Direkt ai bij het openingsnum mer Light a fuse, wist Cairo Nights het publiek aan zich te binden. De groep bleek het vermogen te bezitten de toe hoorder in voortdurende span ning te houden; Bij het num mer Routine Dancer, béwoog de groep zich muzikaal op hoog niveau. Hierbij werd dui delijk waar de mogelijkheden van deze doordachte band, die vergeleken mag worden met groepen als TC-Matlc en The Fixx, liggen. Met het aantrek ken van zanger/acteur Luuk Pleysier heeft Cairo Nights zich gemanifesteerd als een com plete band die zich niet laat lei den door overheersende mu ziekvormen. van de weersom standigheden zul len de werkzaam heden tot en met vrijdag duren. Het verkeer wordt om geleid via de Hulp brug. Bij Cindu, Key en Kramer is zater dagmiddag een loods met verpak kingsmateriaal door brand ver woest. De vrijwillige brandweer van Maassluis bluste het vuur. Vermoe delijk werd de brand aangesto ken.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1