ie£se$jsZwpefi mét g meer warm 1 m. even terug in Morgen begint de fiets-vierdaagse Schiedam slaat zich uit zorgen 'Knalfeest'bij De Dijk Volkstuinders Vijfsluizen laten zién wat ze ku i wmm Westland- Zuid maakt muziek Subtiel kunstwerk in galerie Foyer FNV-Maassluis verdient 'r wat bij Uitslaande brand verwoest woning Schoolraad vergadert si r m Srt* PiffitïilB™-* JL O Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM/VLAAR- DINGlEN „Recreatie in Rijnland mooi naast de deur," roept een folder van het "Openbaar Lichaam Rijnmond. Misschien •vwil het publiek daar niet aan. De VVV-kan- "toren in VIaardingen, Schiedam en Maassluis mochten zaterdag ten hoogste 150 deelnemers verwelkomen voor de jaarlijkse Rijnmond- fietsdag. Of lag het aan de stormachtige wind, -üdie illusies van een warme zomer hard de ^toekomst in blies? m m wm Ten hoogste 150 mensen trokken er zaterdag op uit voor de jaarlijkse Rijnmond fietstocht, zoals hier enkelen vanaf het VW-kantoor in Schiedam. IliiliÉiiÉiliSii De receptie van de twee nieuwe huisartsen in de Pie ter Karei Drossaartstraat werd ook door veel buurtbe woners bezocht. t WS i' Ül Is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een gevarieerde tentoonstel ling trok zaterdag hon derden belangstellenden naar de kantine van het volkstuinencomplex Vijf sluizen in Schiedam. De activiteitencommis sie van het complex had in de afgelopen weken zoveel mogelijk huur ders van volkstuinen aangezet om eens "iets creatiefs" te doen. Het resultaat werd zaterdag het eerst door burge meester Scheeres aan schouwd, die de tentoon stelling met een kort toespraakje opende. mm. In de kantine van Vijfsluizen was een grote creatieve tentoonstelling ingericht Vogelasiel Schravenlant «i •JT£ De kunstenaar Benjamin Lutter, vrijdagavond bij de opeing van een expositie van zijn aquarellen in de Foyer. Alle "stukjes vloer" in De Kern waren zaterdag verhuurd tijdens een druk bezochte rommelmarkt. schiedam Rijnmond-tocht is één van de velen' „Ach,, je hebt zoveel fiets tochten tegenwoordig," ver zuchtten de medewerksters van de VW-Schledam zater dag. „Alleen dit voorjaar al zijn er vier tochten geweest. De Rijnmond-fietstocht is één van de vele geworden." Aan de bewering dat Rijnmond best m,: mooi is willen Marty Schuit- f man en Petra DIgenouts E'(VW) niets afdoen. „Je kunt Jïbest lekker fietsen, bijvoor- j£, beeld als je de pont Maassluis-. J* Rozenburg neemt." f6 De tocht van zaterdag .voer- J&de de fietsers door woonwijken C. en recreatiegebieden van f- Vlaardingen en Maassluis. Het «•was een rondrit, zodat de deel- nemers bij een WV-kantoor naar keuze konden starten. Al u bij de opening in Schiedam i,'stond een aantal wielrenners klaar, waarvan de snelsten het parcours van 43 kilometer in amper twee uur aflegden. Ook waren: er recreanten,' die in hun trainingspakken wel de in druk maaktenfervente „fiet- tocht-rijders" te zijn. Medewerkers van de Vlaar- dingse; VVV hadden zaterdag overigens postgevat in dé mo len Aeolus aan de,Kortedijk. Kariarine de Graaf en stagiair Anton Born over de lage op komst! ,De veelheid van fiets tochten speelt zeker een rol. Het wordt ook steeds moeilij ker om in deze omgeving een originele route uit te zetten. Je kunt niet verder gaan dan Rot terdam en Maassluis. Na een paar keer hebben de meeste; mensen het wel gezien." Fietsers kwamen verspreid: over de hele dag druppèlsge-, wijs aanwaaien bij de molen, voor een stempeltje van de controlepost. Aardig was dat niet iedereen zijn stempeltje op de Rijnmond-kaart wilde hebben. Sommigen trokken een „fietstocht-paspoort" waarin zij al tientallen stempels van een reeks fietstochten overal in het land hadden verzameld. s n »TÏ iiflïK j (Van een onzer verslaggevers) V; VLAARDINGEN De tij- den van weleer herleefden za terdag in de Vettenoordsepol- der. Tientallen buurtbewoners - Heten zaterdag triomfantelijk t. hun gezicht even zien bij het open huis van een nieuwe art senpraktijk aan de Pieter Ka- I rel Drossaartstraat. De buurt vereniging heeft die praktijk bevochten, zoals zij jarenlang het behoud van de buurt In het stadsvernieuwingsproces heeft bevochten. De jaren van bewonersst! voer goede hulzen is goedd< achter de rug. Maar de recente verwikkelingen rond de vesti ging van twee nieuwe huisart sen heeft de gemoederen weer doen oplaaien. De bewoners vereniging, die de artsen naar Vlaardingen heeft gehaald! --zag haar plannen gedwars boomd door de Vlaardingse huisartsenvereniging. Die kwam plotseling met .een eigen kandidaat, toen de zaak bijna rond was. De bewonersvereniging is er sindsdien flink tegenaan ge gaan, met als resultaat dat de praktijk van de twee artsen bij de opening al ruim 100 patiën ten telt. "Zonder de steun van de bewonersvereniging had de ze praktijk hier niet gestaan", zei één van de twee artsen, Joop Dopper, dan- ook in zijn' openingstoespraak. Even daar voor had wethouder Maarle- veld het pandje officieel ge opend. Dopper en zijn collega Van Hoeve zien ook lichtpuntjes in de verwikkelingen rond hun vestiging. "Dat heeft een posi tief effect gehad op de buurt. Veel mensen zijn ons komen feliciteren en vertellen hoe blij ze zijn dat wij ons in de VOP hebben gevestigd". De twee "Amsterdammers", zoals ze in de wijk worden genoemd, mik- kèn op een praktijk met 2000 tot 3000 patiënten. Ze hopen in de toekomst elk vier dagen per week te werken. Naast de vele buurtbewoners waren zaterdag ook familie en kennissen van de artsen bij de receptie. Een zonnetje maakte het mogelijk i dat groepjes mensen zich ook buiten instal leerden. Binnen werd voor het eerst en voor het laatst een glas bier gedronken in de spreekkamer. 4 MAASSLUIS -- Na de "ge wone" avondvierdaagse vo rige week, begint morgen de avondfletsvierdaagse in Maassluis. In samenwer king met de plaatselijke VVV heeft de Maasslulse Toerfletsersclub vier routes gepland van elk ongeveer 25 km. De start Is Iedere avond tussen zeven en acht uur bij het stadhuis. Daar kan wor den Ingeschreven voor 2 gul den per avond. Vóórinschrij ving voor alle vier avonden kost vijf gulden en kan ge beuren bij de VW-balle In het stadhuis of bij één van de tietshandelaren In Maas sluis of Maasland. Ter af sluiting van de avondflets vierdaagse wordt vrijdag avond een 'JLekke Banden Bal' gehouden In café De Kroon aan de Haven. Ieder een kan meedoen aan de fletsvlerdaaggse, er zijn geen beperkingen ln leeftijd. Van onze honkbalmedewerker ^OTTERDAM In de lan delijke tweede klasse A hebben de honkballers van Schiedam met een overwinning In Wate ringen duidelijk afstand geno men van de laatste plaatsen. Het zwakke Celeritas werd met 49 verslagen. Vlaardin gen Holy ,stopte thuis de over winningenreeks van het Rot terdamse Nado Vooruit. Met een 104 nederlaag werden de 'gasten naar huis terug ge stuurd. Celeritas nam tegen Schie dam in de tweede slagbeurt een 20 voorsprong. Door ge brek aan een goede werpers staf was de vreugde van korte duur. Het Schiedam-antwoord volgde één innings later. Ge holpen door een blunderende tegenstander konden niet min der dan zes Schiedammers de thuisplaat passeren. Henk Meijer (8310—3) schakelde veel slagmensen uit en zag zich gesteund door een goCd veld. De honksiagen van Cele ritas vielen te verdeeld om echt gevaar op te leveren. In de zevende slagbeurt maakte Schiedam het werk af. Drie runs werden aan het to taal toegevoegd. De ploeg uit Wateringen lijkt zich al bij een degradatie te hebben neerge legd. Einduitslag: 49. In een góede wedstrijd stop te Vlaardingen Holy de over winningenreeks van het Rot terdamse Nado Vooruit, waar mee het voor de wedstrijd nog de derde plaats deelde met een zelfde aantal punten. Ronald Tarmond (5—9—7—3) zag de gasten niet écht gevaarlijk worden. Werper Lex Kahlman (Nado V) moest maar liefst twaalf honksiagen toestaan, waaronder drie homeruns. Vooral Aad van den Bergh had een perfecte dag aan slag. Drie honksiagen uit evenzoveel beurten (inclusief twee home runs) waren goed voor vijf punten. Door dit resultaat én de overwinning van Euro Stars op Wassenaar (21) blijft Ho ly derde op vlér punten van de koploper, i Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Veel passe rende volwassenen bleven er zaterdag op de Westfranken- landsedljk even glimlachend naar kijken. Een vrolijk en le vendig feest rond jongerencen trum De Dijk. Compleet met bokswedstrijden, gedlchthef- fen, zeepheiling en voetbal tus sen jongeren van het centrum en een Marokkaans elftal uit de buurt. Wie van een afstandje toe keek moet vol bewondering zijn geweest voor de orginele plaats van de disc-jockey, wiens platen je In de verre om trek kon 'horen. HIJbevond zich met zijn apparatuur in het schuine dak van het jonge rencentrum, waar een keurig gat in was gezaagd. „Vind je dat niet prachtig?" aldus de tevreden jongeren werker Kees tegen de verslag- 81 8t «I li II 81 De kantine was "versierd" met kartonnen borden vol fo to's. Op de grond waren gro- te bakken met houtresten aangebracht, om de kantine een natuurlijke sfeer te ge-, ven. Uiteenlopende kunstvor men vielen te bewonderen, zoal3 houtsnijwerk, bloem schikken, keramiek. Een en kele deelnemer had zelfs le vensgrote puzzels van dui zenden stukjés ingeleverd, die aan de muur prijkten. Verder was het de sfeer die de tentoonstelling tot een succes maakte. Mensen lie pen in en uit, bekeken uitvoe rig de prestaties van hun heerste de hele dag een ge zellige drukte in het enige kennissen uit het volkstui nencomplex, en bleven veel al een tijdje zitten aan de bar voor een praatje. Zo in gemeenschapsgebouw Vijfsluizen. Twee van de organisato ren, de heren J. H. Netten- breijer en N. Breedveid, ver telden dat zij met de ten toonstelling "willen laten zien wat er onder de mensen leeft". Alles- wat men be dacht had mocht worden in geleverd. Om toch wat een heid In de expositie te krij gen had de organisatie twee prijsvragen uitgeschreven: één voor de beste foto's met als thema's "kinderen" of "bloemen", en één voor bloemschikken. Bestuursleden van het tweede grote Schiedamse volkstuinencomplex Thurle- de waren zaterdag naar Vijf sluizen gekomen om één en ander te jureren. Dat leverde prijzen op voor de deelne mers Van der Kraan, Van Beek, Nettenbreijer, Rens- man en Breedveid. Het complex Vijfsluizen, gelegen langs de rijksweg van het Kethelpleln naar de Beneluxtunnel, telt 419 volks tuinen. Minstens zoveel men sen staan op de wachtlijst. De gemiddelde wachttijd ia zo'n vijf jaar. gever. Net als vorig jaar is de afsluiting van het seizoen bij De Dijk weer een geslaagd evenement geworden, dat tot in de kleine uurtjes zou voort duren. *s Middags hadden veel jon geren zich tegen de helling van de Westfrankelandsedijk is het gras genesteld, om nèt als de passanten op de dijk rustig toe te kijken. Het boksen had het karakter van een de monstratie. Daarvoor was een Haags kwartet uitgenodigd, waaronder de Nederlandse Jeugdkampioen Richard Gras. Er ging natuurlijk niemand knock-out. Aan het eind van de middag werd aan de open-lucht-bar en met een kampvuur de tijd 'naar het avondprogramma overbrugd. Dat bracht nog op tredens van onder meer de Ri ver Side Blues Band en de QT's. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN 40 leer lingen van de scholengemeen schap Westland-Zuid, die exa men hebben gedaan in het vak Muziek, hebben vrijdagavond aan 200 ouders laten horen wat ze daarvan hebben geleerd. In een avondvullend programma traden solisten, duo's en groep- 4afwisselend hyper moderne popmuziek en klas sieke muziek speelden. Het pu bliek reageerde enthouslastop de verrichtingen van de jonge musici. De muzikale avond had bo vendieneen „goed doel"; de op brengst van de kaartverkoop, gaat naar de stichting Orlon, voor orthopedie en reavalida- tle in ontwikkelingslanden. Een kleine telling leerde dat voor Orion 700 gulden over schoot. Ook eerder zijn door Weatland-Zuld al acties ten ba te van Orlon gehouden. Vrij dagavond werd ook een korte film van het werk van de stichting vertoond. Een kleine greep uit het mu zikale programma van vrij dagavond, in de aula van het schoolgebouw aan het Geuzen- plein: ensemblëspel van een at heneumklas, een dwarsfluit-so nate door twee meisjes, het nummer „Hello" van Lionel Richie uitgevoerd door Budy Mokoginta met stem en gitaar, een concert voor piano en vlooi en een „quatre mains" op de plano. MAANDAG 25 JUNI 1984 kortaf Het Schiedamse vogelasiel in het volkstuinencomplex Vljfsfulzen houdt woensdag een "open avond". Be langstellenden kun nen van 19—21.30 uur het asiel en de educatieve ruimte bezichtigen. De scholengemeen schap Schravenlant stelt de komende weken eindexa menwerken van leerlingen ten toon in de hal van het Schieland-zi'eken- huis. Woensdag middag wordt de expositie geopend om 16.30 uur. Zij bevat tekeningen en schilderijen. Het ziekenhuis is ge vestigd aan de Stadhouderslaan 98. VLAARDINGEN De kunstenaar Benjamin Lutter, geboren in Indone sië, maakt geva rieerde aquarellen. Zijn werk oogt vaak eenvoudig. Met he le lichte tinten en kleine details schept hij een enorme ruimte op het platte vlak. Op merkelijk Is ook hoe hij met weinig tekenwerk toch veel kan uitbeel den, zodat men zijn werk subtiel zou kunnen noemen. Een tentoonstelling van Lutters's werk is in het weekeinde geopend in gelerie Foyer aan de Smal le Havenstraat. Lut ter maakte hele concrete aquarel len, over een stad of een bos, maar ook abstract werk, zoals titels als ."spanning" en "hoop" al aange ven. Variatie ont staat doordat tus sen rustig, flauw getint werk ook ineens wat "ruiger" werk hangt. Maar ook daarin ogen zijn pennestreken heel beheerst. De expositie is te zien tot en met 21 juli. De openingstij den van de Foyer zijn: vrijdags van 19—21 uur. De Foyer Is gevestigd aan de Smalle Ha venstraat 13 in Vlaardingen. MAASSLUIS De FNV-Maassluls heeft er zaterdag wat bijverdiend. Dat was ook het doel van een rom melmarkt, die de hele dag in het FNV-gebouw De Kern aan de PC Hooftlaan werd ge houden. Belang stellenden hadden voor 15 gulden .twee vierkante me ter kunnen huren, waarop zij hun tafel vol tweedehands gebruiksvoorwer pen konden plaat sen. Het bezoekersaan tal was ruim 450. stelden aanwezige 'FNV-bestuursleden tevreden vast. Voorzitter L. Lucar- dle: "We hebben deze zaal toch. Als we vandaag geen rommelmarkt had den gehouden was de zaal leeg ge weest. Zonde toch? Nu kunnen we er nog wat aan over houden, en boven dien vinden de mensen rommel markten leuk om te bezoeken" De bezoekers kon den van alles ko pen: boeken, bloe men, kleding en la ten. Noem maar op. Het "handige" FNV-bestuur had ook een eigen kraampje opge steld, die nog eens een kleine 200 gul den opbracht. Dat kraampje werd be mand door de be stuursleden Van Holsteijn en Speyer. De bezoekers be taalden elk 75 cent bij de deur en zo hield de FNV zater dag een aardig zakcentje over. De opbrengst wordt in het onderhouds- fonds gestopt, waaruit noodzake lijke verbeteringen aan het gebouw worden betaald. SCHIEDAM Een uitslaande brand heeft vrijdagmid dag twee verdiepin gen van een wo ning aan de Singel verwoest. De bewo ners werden tijdig In veiligheid ge bracht. De oorzaak van de brand Is nog niet bekend. De brandweer, die uitrukte met twee voertuigen en een autoladder, Is een dik kwartier met blussen bezig ge weest. Alleen een winkelpandje onder de woning liep wa terschade op. Om liggende woningen bleven vrij van schade. De brand weer heeft nog een uur nageblust. VLAARDINGEN De Schoolraad voor openbaar on derwijs komt mor genavond voor het laatst bijeen. Dit adviesorgaan van het gemeentebe stuur wordt opge heven In verband met wijzigingen In de wet. De laatste vergadering wordt bijgewoond door wethouder A. Maarieveld en veie genodigden, waar onder oud-voorzit ters en oud-leden. De vergadering be gint morgenavond om half negen In kamer 10 van het stadhuis aan de Markt. Op de agen da staan het eind verslag van de raad en een afscheid van de leden door de wethouder. De Schoolraad heeft ruim twaalf jaar be staan. ,i In de nieuwe wet maakt de raad plaats voor een ge meenschappelijke medezeggen schapscommissie vanuit alle scholen.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1