dienst weet van niets Een gevaarlijk kunstwerk? m 'Expositie hommage aan leraren' 14 Staatssecretaris opent vier leef groepwoningen Cursussen voor werklozen van 16 tot 23 jaar Electriciteit wordt 800 leerlingen bij ONS Maassluis: min 44 PTT: twijfel over 60 niille Sportdag VOO voor alle openbare lagere scholen Botulisme komt weer opzetten Bromfietser gewond bij aanrijding m College gaat op toernee door Nederland PT Bonden wijzen voorstellen Philips af J. Vonk tijdelijk medisch directeur ws W- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse inwoners met een minimum inko men lijken echt in nood te verkeren. Nog geen drie dagen na de op richting van hèt "Fonds voor de minima" heb ben zich al mensen ge meld die er een beroep op willen doen. Een van hen is Peter Boon (20) die een woning heeft ge kraakt aan de Lange Singel straat en een RW W-uitkering heeft. Artikel De Beurs- brug over de Lange Ha ven sag er gisteren ge vaarlijk uit. De borden aan beide zijden van de brug maakten dat ook duide lijk. „Straal- werkzaam- heden,rond vliegend grit", zo stond er te lezen op de waarschu wing sbor- de-nOn ze fotograaf bracht de werkzaam heden in verband met een kunst werk, gezien het "gordijn" dat de werk zaamheden bedekte. Een gevaarlijk kunstwerk? ITjOj dil kom&ook nogal 'eens voor 'op^e middelbp#, re school. Deze leerling ■bracht het thema 'School/- \beelden en gevoelens' in jverband met zijn spiek briefjes. De kwaliteit van de wer ken is goed, zo was de al gemene me ning van de bezoekers van de ten toonstelling. Het is duide lijk dat "eten" het thema is van dit werkstuk. 2000 rr»2 TOONZALEN BUITENHAVENWEG 132 - 140 SCHIEDAM TELEFOON 010-268815-262203 "$1 HET VRIJE VOLK schiedam v;/l Nu al vraag naar fonds voor minima "Ik heb een rekening van de ONS gehad die ik nooit van m'n uitkering kan betalen," zegt hij. "De 'mensen bij de so ciale dienst wisten nog niet dat het fonds was opgericht," zegt Peter Boon. Toen hij zich bij de balie aan de 's Graveniand- seweg meldde, wisten de me dewerkers aanvankelijk niets van het fonds. Om een bijdra ge uit het fonds te krijgen zal men zich eerst tot het college van Burgemeester en wethou ders moeten wenden. Voorals nog moeten eerst de regels voor het fonds worden vastge steld voordat er een bijdrage wordt uitgekeerd. Voor. Peter Boon is de situa tie zo langzamerhand nijpend. Hij heeft onlangs een rekening van de ONS over het vorige jaar binnengekregen van ruim drieduizend gulden. Een be drag dat hij niet kan aflossen. "Ik hou per week 77 gulden over om van te leven," zegt hij. Een artikel eerder deze week in Het Vrije Volk is de Schie dammer dan ook danig tegen de borst gestuit. Daarin ver klaart de Schiedamse politiek dat kortingen op het inkomen van de minima onaanvaard baar zijn. "Ze weten niet wat minima betekent," zegt Boon. Hij wordt in zijn mening bijge staan door medewerkers van de stichting Sjop waar werklo ze Schiedammers terecht kun nen. Zo wordt in Schiedam de zo genaamde krakerskorting ge hanteerd. Mensen die in de stad een woning kraken, moe ten automatisch eèn bepaald deel van hun uitkering af staan. Iets dat niet direct ver plicht is, maar in Schiedam toch wordt gehanteerd." De krakers hebben een groot voor deel tegenover mensen die een huis huren en een uitkering hebben," zegt de sociale dienst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de ha! van het Schicland ziekenhuis, ge bouw Stadhouderslaan, expo seren tot 30 augustus twaalf eindexamenleerlingen van de scholengemeenschap Schra- venlant. In de hal hangen de elndexamenwerkstukken die zij hebben gemaakt in de les sen handvaardigheid en teke nen. De tentoonstelling is ter N ere van het 115-jarig bestaan van de school ingericht. "Gelukkig hebben we teke nen buiten de bezuinigingswoc- de kunnen houden," zei rector R. van der Meijden woensdag bij de opening. Hij noemde de werken een "hommage" aan de teken- en handvaardig heidsleraren. De kwaliteit van de tentoongestelde tekeningen en aquarellen werd over het algemeen als "zeer goed" er varen. De twaalf leerlingen waren trouwens allemaal ge slaagd voor hun HAVO-cxa- men. Scholengemeenschap Schravenlant is de enige school In Schiedam waar HA- VO-leerllngen in tekenen en handvaardigheid examen kun nen doen. De leerlingen konden hun werkstukken aan de hand van drie thema's maken: de Etende mens/ etenswaren, handwerk/ handwerken en schoolgaan/ beelden en gevoelens. Een van de leerlingen had op het laat ste thema een kritische noot aan zijn (voormalig) schoolbe stuur laten horen. Op een groot wit vel had hij een getralied raam van een gevangenis ge tekend. De leerlingen werden bij het maken van de werkstukken be geleid door de tekenleraren Conny Koning-Van Dam en Mlchiel van der Bom en hand vaardigheidsleraar Theo Cla- rijs die alledrie zeer tevreden waren met de verrichtingen van hun pupillen. j - - qï-T.t (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Staatsse cretaris van Onderwijs, G. van Leljenhorst, opent donderdag ochtend 12 juli vier woningen die zijn omgebouwd tot leef groephuls voor kinderen van het internaat De Uitkijk. In de woningen is plaats voor vier groepen van twaalf kinderen. De huizen staan in de omge ving van het centrum van ftchiedam. Het is de eerste maal in ons land dat schipperskinderen worden ondergebracht in een leefgroepwoning. "Het grote voordeel is de kleinschaligheid van de groepen", zegt de direc teur van het Internaat, C. H. M. Vastenburg. De mogelijkheden om de kinderen van schippers aan de wal op te vangen waren tot nu toe een pleeggezin, een internaat en een gemengd in ternaat waar ook kinderen van "niet schippers" zijn onderge bracht Per leefgroepwoning zullen vier begeleiders aan het werk zijn. In De Uitkijk leven de kinderen nu nog In groepen van achttien. "Het gebouw is veel te groot", vindt directeur Vastenburg. Het gebouw van De Uitkijk aan de Hoogstraat komt eind volgende maand leeg te staan. Het is nog niet zeker wat er mee gaat gebeuren. Het pand was begin deze week de inzet van een meningsverschil tus sen de PvdA en de WD in de Schiedamse gemeenteraad. De WD wil het pand aankopen en- slopen om het terrein later voor de vestiging van een wa- renhuls geschikt te maken. De PvdA wil eerst de financiële consequenties van de aankoop op een rij hebben. 'Na de zo mervakantie wordt pas over De Uitkijk besloten. EINDHOVEN De leden vergaderingen van alle bonden hebben de voorstellen van Phi lips met betrekking tot invoe ring van een gemiddelde werk week met 36 uur afgewezen. Philips heeft de bonden in tussen laten weten dat het de onderhandelingen in augustus wil hervatten om te proberen uit de impasse te komen. Philips vindt wèl, dat een eventueel compromis moet passen in eerder gemaakte af spraken en bij het speciale ka rakter van de Philips-organl- satie. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Ook dit jaar heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau weer in samenwerking met de Streekschool een aantal cur sussen voor werklozen van 16 tot 23 jaar georganiseerd. Ze zijn bedoeld voor jongeren uit Hoek van Holland. Maassluis, Maasland, Rozenburg, Schie dam en Vlaardingen, die als werkzoekende bij het arbeids bureau in Schiedam staan In geschreven. De cursussen zijn gericht jp» degenen, die met hun vooropleiding niet terecht kunnen bij vervolgopleidingen en/of onvoldoende 'opleiding en ervaring hebl/en om ergens te worden aangenomen. Dit jaar worden de volgende cursussen gegeven: bedrijfsad ministratie/informatica (sep- tember-junl; kosten ongeveer 150 gulden; vooropleiding: LBO-C of MAVO). Cursus ad ministratief asslstent(e): sep- tember-juni, kosten 150 gulden, vooropleiding: LBO met of zon der diploma op A of B niveau. Cursus werken in de winkel: duur ruim vier maanden, be gin: september en februari, vooropleiding: géén, kosten 50 gulden (onder voorbehoud). Solllcltatlecursus: drie maan den vanaf september, voorop leiding: LBO of MAVO, kosten 50 gulden (onder voorbehoud). Schakelcursus verplegende en verzorgende beroepen: septem- ber-juni, vooropleiding: LBO, met of zonder diploma op A of B-niveau, kosten: ruim 200 gul den. Het onderwijs omvat 26 uren per week. Een belangrijk as pect van deze schakelcursus sen vormt de stage. De streek school probeert aan iedere leerling een stageplaats aan te bieden. Deelnemers kunnen met behoud van uitkering de lessen volgen. Voor leerlingen van 16 en 17 Jaar geldt de kin derbijslagregeling. Voor Informatie of inschrij ving kan men zich wenden tot het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Laan van Bol'Es 3, Schiedam, tel. 705300 of Streekschool Rijnmond Noord, afdeling Schiedam, Schoolstraat 8, tel. 268691. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het 100-jarig bestaan van de electrlcltelts- voorzlenlng ln ons land, zal ook de gemeente Schiedam ln oktober niet ongemerkt voorbij gaan. Vier activiteiten staan op het programma om de mijl paal luister bij te zetten. Een fietstocht, een wandeltocht, een open huis bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) en een prestatieloop. De organisatie is in handen van de ONS, Toerclub Rijnmond, Wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars en at letiekvereniging Fortuna. Op zaterdag 6 oktober begin nen de festiviteiten met een fietstocht over dertig kilome ter richting Schipluiden via Delft Op zaterdag 13 oktober MAASSLUIS Het aantal inwoners van Maassluis is vo rige maand met 44 personen teruggelopen tot 33.083. Sinds het begin van het jaar be draagt de terugloop in bevol king 68. wordt er een wandeltocht ge houden. Op dezelfde dag hou den de ONS open huis. Bezoe kers hiervan kunnen dan ken nismaken met de nieuwe ont wikkelingen op het gebied van de energievoorzieningen. De festiviteiten worden besloten met een prestatieloop op 20 ok tober. In heel het land zullen festi viteiten worden georganiseerd ter ere van honderd jaar elec triciteit. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Oud-chirurg J. Vonk van het Schieland-Zie- kenhuis Is voorlopig aange steld als medisch directeur van het ziekenhuis. Het zieken huis is nog steeds op zoek naar een geschikte opvolger voor C. J. M. Vlootman, die begin deze maand Is vertrokken. De tijde lijke benoeming van Vonk is voor onbepaalde tijd. Vonk was niet meer aan het Schieland-Ziekenhuls verbon den sinds hij afscheid nam als chirurg. HIJ heeft ook deel uit gemaakt van de medische staf. VRIJDAG 29 JUN11984 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PTT-Schiedam be twijfelt of de ge meente inderdaad 60.000 gulden per jaar bespaart door een deel van haar post door het be drijf Stadspost •Schiedam/Vlaar- dingen te laten be zorgen. De PTT be vestigt dat er op nieuw onderhan deld gaat worden met de gemeente. „Dan kunnen we misschien aanto nen dat de 'winst' helemaal niet zo groot is als lijkt," aldus de waarne mend directeur van de PTT-Schiedam, N. Hamers. Volgens Hamers zijn de contacten tussen de PTT en de gemeente tot dusyer zakelijk. „Wij hebben er be grip taor dat de gemeente graag geld wil uitsparen. Het is natuurlijk jammer als we een grote Klant kwijtra ken, maar niet dra matisch." HIJ wijst erop dat de PTT- Schiedam slechts een klein onderdeel is van de landelijke organisatie. „We kunnen eenvoudig weg niet tegen dumpprijzen wer ken. Daar zouden we de hele organi satie mee belas ten." De verwachte be sparing van 60.000 gulden per jaar op de gemeentelijke postbezorging vindt de waarne mend directeur te optimistisch. „Cij fermatig klopt dat misschien. Maar de PTT heeft een groot, onzicht ser vice-apparaat, dat zich niet in geld iaat uitdrukken. De mensen zullen van zelf we! merken wat ze bij Stadspost r** 0— V. missen." Als voorbeeld noemt Hamers de verzending van de oproepkaarten vootï de Europese Vcr-U- - kiezingen. De PTT deed op dat me- -;:3 ment nog de bezor^._. ging van gemeenfé- post. „Op het aller laatste ogenblik moest de adresse ring van veel kaar ten nog worden gers. wijzigd, door ver- ii§£ huizingen en zo. Door extra inspan ning van de PTT is dat toch prima af gelopen." Overigens heeft de PTT volgens Ha mers eerder aJ een aanbod gedaan aan de gemeente. „Dat ging beslist - verder dan aitüen de post willen afha-.j- len." De details van. het aanbod wil hij 1 niet noemen in ver-, - band met de con currentie var» het bedrijf Stadspost. SCHIEDAM De Openbare Nutsbe drijven Schiedam (ONS) hebben de afgelopen periode zo'n achthonderd leerlingen van Schiedamse lagere scholen op bezoek gehad tijdens ex cursies. De Era- smusschoo! sluit op dinsdag 10 juli het "seizoen" af met een excursie in het kader van het pro ject Water wat in de vierde klas is behandeld. De leer lingen van de Eras- musschooi krijgen aan de hand van een film te zien wat' - er allemaal aart te pas komt om het - - j drinkwater bij de consument te bren-*" gen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Vereniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) houdt op dinsdag 3 juli een sportdag voor alle klassen 3, 4 en 5 van de open bare lagere scho- len ln Schiedam. Op de velden van Hermes DVS en GSS kunnen i? leerlingen alch uitleven in spelen als slag-, lijn- en trefbal, hardlo pen, balgoolen, verspringen, hln- dernlsbaan en dergelijke. Van de atletiek-onderde- - len worden de re-' .suil&ten op een dl-, ploma geschreven', dat de kinderen Z, uitgereikt krijgen. De sportdag duurt van negen uur 's ochtends tot drie uur 's middags. SCHIEDAM De gemeente ver zoekt haar bur-- gers om te mel den wanneer men een dode vogel ziet liggen. Dit in verband met de vogelziekte botu lisme die dit Jaar ongetwijfeld de kop zal opateken. De kans op botu lisme stijgt met het warmer wor den van het water in de singels. Voor de vogels is de ziekte veelal dodelijk. In eerste instantie krijgen zij verlammings verschijnselen. De ziekte wordt ver oorzaakt door een bacterie. Plaatsen waar bo tulisme jaarlijks voorkomt zijn het! Prinses Beatrix- park, de Polder- v! vaart en de Swee- linck- en Zoomsin- get Mensen die dode vogels vin- den kunnen dit melden bij de dienst Gemeente werken, teL 154605. SCHIEDAM Een 23-jarige bromfietser is ge wond geraakt toen hij door een auto werd aange reden. Het onge val gebeurde op de kruising Geert Reindersstraat/ Veeartsstraat in de Slachthuis- buurt. De 29-jart- ge J.M.D.. inwo ner van Schie dam, kwam een parkeerplaats af rijden maar zag de bromfietser, T.H., niet. H. kon de auto niet meer ontwijken en knalde er boven op. Hij hield een wond aan zijn lip aan de klap over. -<• De wond werd even later in het - i Schielandzieken- huis gehecht. SCHIEDAM Het college van Burgemeester en Wethouders maakt op maan dag 3 juli een toernee door Schiedam Noord. Van 's ochtends tien tot 's avonds tien worden diver se delen van de wijk met een be zoekje vereerd. "Het is een vrij unieke gebeurte nis," zegt gemecn- tevoorlichtcr Theo Reijman. "Het programma is erg uitgebreid." Het rondreisje van het college wordt 's avonds afgesloten met een informatie markt in de Blau we Brug aan het Bachplein. Onder meer het bureau Voorlichting, de brandweer, de nutsbedrijven en het bureau Sport zaken zullen met een stand verte genwoordigd zijn. Het vijf man tel lende college on der aanvoering van burgemeester Reinier Scheerés zal onder andere i*" een bezoekje bren- gen aan Sporthal Margriet, hèt be- r-'.! j aardencentrum De Harg. het Hof van Spaland en- het verpleegte-h - huls Driemaasste-'" de. Verder zal aan het begin van de excursie de tunnel- op de Nieuwe Damlaan aan een inspectie worden onderworpen.- een begrip sedert 1915 Neem geen beslissingen voor u onze toonzalen bezocht heettll MEUBELFABRIEK MODERN heeft grandioze voordeel-aanbiedingen In alle stijlen (eiken, modern, klassiek, slaapkamers) tegen ZELDZAAM LAGE PRIJZEN: INRUIL MOGELIJK o SI 1N: Maandagmiddag, van 13.00-17.00 uur geopend, dinsdag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur, donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Ook stoffererf van gebruikte meubelen Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. Kom vrijblijvend langs en overtuig uzelf. r.*,C'

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1