Michiel Maat wint wedstrijd triathlon m lanitsMÊiii^aAriMiR Burgemeester 'diplomeert' zes moeders Maassluis enorm druk door Dots en rommel m Eerste paal tennisbal |g|SI 'Met stadsgezichten moet je beginnen' Jongens bestelen pleeggezin Holy komt moeizaam langs Zwijndrecht Bijenplaag bijj café 'Wat staat 't hoog' S m Jf ws m wm m iiilill ast ÜÜM m i mm 3S| §p ïfe": Zaterdagochtend om elf uur sprong het hele deelne mersveld van de 'eerste wedstrijd-triathlon in Vlaar- dingen de Vaart in. Ruim drie uur later zou Michiel Maat als eerste over de finish gaan. W: Fietsen SS# (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Direc teur G. Prins van de SSSW, de v werkmaat schappij van vijf Schie damse woningbouwver enigingen, is ten on rechte ontslagen. Dit heeft de Schiedamse kantonrechter F. H. Pi ket eind vorige week bepaald. Prins werd en kele maanden geleden door het bestuuur de laan uitgestuurd nadat een geruchtmakend rapport over de SSSW openbaar was gemaakt. Terugkomen gSlKgHl De Maassluise middenstand had er zaterdag een paar honderd concurrenten bij. Het centrum zag er uit als één grote uitdragerij. Onder grote belangstelling werd voor de deur van De Musketier een play back show gehouden. Op de foto een imitatie van de Dolly Dots. De dames zou den niet in de prijzen vallen, (inzet) Gobra Scholieren op de schooltuinen van Landvreugd èn Vijfsluizen presenteerden zaterdag vol trots hun werk. Veel ouders waren'verbaasd door de snelheid waarmee de gewassen groeien. Boomgaarde f f ifg.'-. HET VRIJE VOLK scftiiedam 4 MAANDAG 9 JUL11984 (Van een onzer verslaggevers) VLAARD1NGEN Mi chiel Maat, atleet van A-V. Fortuna, heeft zaterdag de triathlon, die ondermeer door zijn eigen vereniging werd georganiseerd, gewon nen-In een.snelle' tijd van 3 uur, 43 minuten en 35 secon den troefde hij het gehele! deelnemersveld, 70 senioren, 12 veteranen en 2 dames-af. "Een ontzettend goede tijd", zei een blije Ruud Muuren, organisator namens Fortu na. De Vlaardlngse atletiek vereniging vond het dit Jaar tijd voor een '.'echte" triath lon, een wedstrijd over drie onderdelen, zwemmen, fiet- ■sen en hardlopen. Vorig Jaar was er al een wedstrijd ge weest voor liefhebbers maar dit Jaar moesten ook de wed- strijd-atleten tevreden wor den gesteld. - iZ. Vorige week woensdag trok de liefhebbers triathlon zo'n 630 deelnemers.; Toen werd er gestartin! hét Kol- pabad. De wedstrijdatleten verkozen het natuurwater van de Vaart voor het Kol- pabad. "Uniek" noemt Muu- ren dit. Op de Broekpolder brug, ruim zevenhonderd meter na de startlijn nabij water sportvereniging De Bom- mer, waren zo'n honderd toeschouwers verzameld die rond kwart over elf-de hoof den van de deelnemers van verre aan zagen komen. Veel familieleden sotnden aan de kant van het water de tijd op te nemen. "Zo gaat 'ie goed Harm," aldus een van de supporters. Harm hoorde natuurlijk niets en concentreerde zich meer op z'n concurrenten. Het fietsen, het volgende onderdeel, was heel wat ge vaarlijker. Bij de finish op het terrein van voetbalver eniging Vlaardlngen, ont stonden aan de lopende band vrij riskante situaties. Deelnemers die kramp kre gen net na de finish en hun vervoermiddel noodgedwon gen achter zich op de grond lieten vallen. De deelnemers die hier op volgden moesten zich in bochten wringen om de flets te ontwijken. De wedstrijd verliep ove rigens vlekkeloos. Tegen het einde van de middag finish te de laatste deelnemer. Om precies elf uur 's ochtends had het startschot geklon ken.'; De 1560 meter zwemmen, 70 kilometer fietsen en 15 ki lometer hardlopen werd bij de verteranen het snelst af gelegd door Ger Bosman uit .Botterdam. Hij had er 4 uur, 13 minuten en 26 seconden voor nodig. De Schiedamse tennisspeel ster Joke RUman, één van de twee dames, eindigde In een tijd van 4 uur, 57 minu ten en 30 seconden. De ande re dame, Coby Roertien, was haar tuim twaalf minuten te snel af. «MM Rechtbank: Prins ten onrechte ontslagen Uit dit rkpport, een werkstuk van de Nationale Woningraad (NWR), bleek dat de werk maatschappij miljoenen gul dens teveel had betaald aan aannemers. Verder zouden er van een hoop financiële trans acties geen bewijzen meer zijn en zou de administratie aan al le kanten rammelen. Door het bestuur .van de SSSV werd Prins eerst op non- actiëf gezet en vervolgens ont slagen. Een ontslag dat de di recteur prompt aanvocht -bij de rechtbank. Zijn plek werd i^jdelijk inge- nomen door C. Kamminga, die in dienst Is van döNWR. Kam minga is bezig met een reorga nisatie van de SSSW en denkt het eind van dit jaar klaar te zijn. Grotevraag is wat_ er nu gaat gebeuren. D. C. Schenk, een van de SSSW-bestuursle- den, sluit niet uit dat Prins zijn oude functie weer ter hand neemt. "Daar kan ik nu nog geen zinnig woord over zeggen maar het behoort tót de moge lijkheden," aldus Schenk. Een van de tien bestuursle den van de SSW, P. A. de Keij- zer, was al eerder de mening toegedaan dat Prins zijn func tie bij de werkmaatschappij terug moest krijgen. In april .vertelde hij in deze krant ..dat het ontslag volgens hem ;een half miljoen gulden zou gaan kosten. Hij schreef een brief aan het bestuur waarin hij verzocht Prins in ere te her stellen. De Keijzer is de enige in het bestuur die het voor Prins opneemt. De rest is van mening dat Prins de hoofdver antwoordelijke isvoor de SSSW-affalre. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met grote vreugde hebben zes leerlingen van de avondscholengemeen schap Mercurius vrijdagavond hun MAVO-diploma overhan digd gekregen door burge meester Reinier Scheeres. De burgervader deelde verder nog èens 24 certificaten uit aan leerlingen die voor een be- (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De politie in Maassluis heeft twee jongens van 20 en 16 Jaar op de Lijn baan aangehouden op verden king van diefstal. Het duo zou in woningen in Maassluis, Vlaardlngen en Vlissingen voor ongeveer 6000 gulden aan baar geld hebben ontvreemd. "Ook zouden de jongens hun pleeggezinnen, waar zij vla -een hulpverlenlngs-organisatie %aren ondergebracht, hebben -bestolen. Het tweetal is van ochtend voorgeleid voor de of ficier van Justitie. paald vak geslaagd zijn". Dc di ploma-uitreiking was meteen het startseinvoor een groot feest In de kantine van korfbal vereniging SSC Harga. "De reacties op het behalen van het diploma zijn heel ver schillend," zegt Nellie Boers. £ij is de adjunct-directrice van Mercurius die beter bekend staat als de "moedermavo". "Er zijn vrouwen die meteen aan het solliciteren slaan. Aan de andere kant Is er ook een grote behoefte om verder te le- -ren." Mercurius bestaat ln Schie dam ongeveer zeven jaar. Het aantal leerlingen heeft zich volgens Boers door de jaren heen gestabiliseerd. "Opval lend is wel dat nog steeds het overgrote deel van de leerlin gen vrouw is. Ik begrijp niet, zeker met de huidige werkloos heid, dat niet meer mannen zich aanmelden." Speciaal voor de nieuwe aan meldingen, houdt Mercurius komende woensdagochtend "zitting" in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Van tien tot twaalf kunnen geïnteresseer den zich voor het volgend schooljaar laten Inschrijven. In augustus zal er nog een in- schrijfmogelljkheid. komen. "De mensen moeten niet den ken dat we er mee ophouden vanwege de bezuinigingen ln het onderwijs," zegt Nellie Boers. "Wij blijven bestaan." I (Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS Het centrum van Maassluis was zaterdag zondermeer het domein van de .kinderen. De omgeving van de Vlieten en de Nieuwstraat zag er uit als één grote uitdragerij. Honderden kinderen boden spullen "die ze toch niet meer gebruikten" te koop aan. Moe ders (oude) gordijnen waren voor -dezegelegenheid uit de kast gehaald en dienden veelal tot "kraam". Ze zaten overal. Naast de deur van 'de winkels, voor de etalages, op parkeerplaatsen aan de markt," op de kades van de" Vlieten. Honderden strips, spelletjes, rolschaatsen, blok kendozen en zelfs haarkrultan- gen én onderdelen van auto's lagen ln het zonnetje te wach ten op een koper. De prijzen variërend van een "duppie tot een paar tientjes. In een lange stroom' schuifelden het publiek langs de geïmproviseerde markt. In de loop van de dag was te zien dat' het uithoudingsver mogen van sommige'kinderen niet toereikend bleek. Bij som mige kramen zaten ineens' moeders achter dé spullen te" wachten op kopers. Of ze lie pen met de spullen, opgevou wen in het gordijn, naar huis. "Ze willen alles, maar moeder kan er voor opdraaien," zo sprak een Maassluisse onte- vreden. Vanzelfsprekend ontbrak op deze "kinderdag" ook het showelement niet. Voor de deur van De Musketier aan de Nieuwstraat werd een mini- playbackshow gehouden waar aan een deur van artiesten meedeed. De Dolly Dots, Dan ny, de Munck, Annie (uit de ge lijknamige musical) en noem maar op. Onder grote belang stelling deden de'deelnemers, wat veel artiesten voor hun brood doen. Net doen óf je zingt. Onder de bezielende presen tatie van Peter Remmerswaal kwam Mareia Hollenberg uit eindelijk tot de beste prestatie. ,Zij play-backte een nummer uit de bekende serie Fame. Op de tweede plaats eindigden de Star Sisters/ dit keer onder lei ding van Aletta Oosterburg. Karin Rieke werd met haar creatie van Annie derde. Het mooie weer en de activi teiten zorgden de gehele dag voor een enorme drukte in de Maassluise binnenstad. "Dat het zo druk zou worden, had den we niet verwacht," aldus Friedrlch Vereecken, eigenaar van De Musketier. Hij had al plannen om ook volgend jaar weer iets als een play back show op touw te zetten. ROTTERDAM In de lan delijke tweede klasse A heeft het de honkbaliers van Vlaar- dingen/Holy veel moeite ge kost om met 1410 van Zwijn drecht te winnen. In de uitwed strijd tegen Euro Stars was Schiedam kansloos (14—7). Tegen koploper Euro Stars viel er voor Schiedam weinig eer te behalen. Na drie volledi ge slagbeurten was er al een score van 10—3 bereikt. Wer per Fred Reymer (4-2-12-1) werd vervangen door Henk Meijer. Het verdere verloop werd een saaie vertoning. Bei de teams wisten nog vier runs bij elkaar te 'sprokkelen. Henk Meijer (6-1-4-1) viel aan slag nog op door twee schitterende tweehonkslagen. Verder dan 14—7 kwam Schiedam niet. In Vlaardlngen kreeg Holy Zwijndrecht op bezoek, een confrontatie die het destijds in de uitbeurt verrassend verloor. Na 2V4 innings leken de Zwljndrechtenaren gisteren op een nog grotere verrassing af te stevenefi. Zes honkslagen, waaronder homeruns van Ruud de Jong (+2) en Gert Jan Fransen zorgden voor een 07 tussenstand. Holy kwam terug. Eerst een homerun van Tim Donnelly en daarna goed slagwerk van o.a. Cedric Pierre brachten de stand bij het ingaan van de tweede helft van de vijfde slagbeurt terug naar 3—7. Deze 8iagbéurt werd de on dergang voor Zwijndrecht. Een vangfout in het rechts- veld, op, een verre klap van Danny Rossoni, leverde twee punten op. Holy ging door en geholpen door een grabbelende Zwijndrecht-verdediging kwam de thuisploeg op een 107 voorsprong. Homeruns van Piet van der Mark, Ab Bruinkool (+1) en Cedric Pierre brachten de Vlaardingers in veilige haven. Tussendoor had ook Hans Kley voor Zwijndrecht nog een keer de bal over de hekken gesla gen, maar de voorsprong gaf de thuisploeg niet meer uit handen (14—10). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De eerste paal voor een nieuw ten- nlscentrum ln Schiedam Noord gaat komende don derdag 12 Juli om vijf uur de grond in. De hal komt naast het terrein van de Tennisvereniging Schie dam Noord (TSN) ln Woudhoek Noord. Naast tennisbanen, zullen er ook enkele badmlntonba- nen worden aangelegd. De hal zal worden be heerd door een stichting die zonder winstbejag de exploitatie op zich wil ne- meh. Hierdoor zouden de prijzen lager zijn dan ln andere, vergelijkbare balten. SCHIEDAM—, „Mensen die Óns niet regelmatig be zoeken, kunnen het beste met de stadsgezichten van Schiedam begin nen," is de raad die Clara Stromann on ervaren museum bezoekers wil mee geven. Stromann Is adjunct-directrice van het Stedelijk Museum in Schie dam waar vrijdag de zomertentoon- stelüng werd ge opend. De werken die het museum in de afgelopen halve eeuw heeft verza meld worden enige tijd tentoongesteld. Welhaast de grote trots van het mu seum, de Cobra collectie, moest op de openingsavond wijken voor het bal let van Judith Ha mer. In de aula van het museum, werd ondermeer het werk van Karei Ap- pe) (het bekendste cobra-iid) even weggehaald om een goede „arena" te verkrijgen. On der het toeziend oog van zo'n vijftig bezoekers bracht Hamer haar pro gramma „Threes- peed". Een solo- dans gebaseerd op drie beeldhouwwer ken. Kooiende donder dag za! er in het museum een rond leiding langs de zo- mertentoonstelling worden gehouden. De bezoekers zul len dan ondermeer stuiten op een pas aangekocht werk van de schilder J.H, Weissenbach. Dit Is een schilder van de zogenoemde „Haagsche schooi". De collec tie van het museum van deze stroming Is nu „compleet" dankzij de aankoop dié kon worden ge daan met een le gaat van een voor malige Schiedamse familie. Het Stedelijk Mu seum hoopt eind dit jaar een catalo gus over haar unie ke Cobra-collectie te publiceren. Na de zomer worden de werken in ieder geval allemaal te gelijk ten toon ge steld. „Het Is jam mer dat het zo lang- heeft moeten duren eer dat de vollédige collectie een keer In z'n totaliteit te zien is," zegt Stro-' mann. Voorlopig kunnen de kunstliefhebbers hun hart nog opha len met de zomer- tentoonsteliing. Op het plein voor het Stedelijk Museum '- is aï het een en an der te zien. Twee grote doeken van' de Schiedammer - Jos Hachmang zijn daar tussen enkelé zuilen gespannen." Een kunstwerk dat ook een van de middelpunten vormde van de opening vrijdag-, avond. Werken van zoals gezegd de Haag- i scheSchool.de Bergense school, Amsterdamse Jef- fers en diverse stromingen van abstracte schilders vormen een boeiende tsntoon4 stelling. De rondlef- ding op donderdag begint om twee uur 's middags. De za? terdag daarop is qr een rondleiding die om elf uur 's och-j: tends begint. SCHIEDAM Jan Kuik, eigenaar van café De Jari's aan de;Schtedamse 4®* Hoogstraat, had zondag niet zo'n beste dag. Terwijl de zon vrolijk scheen, kampte Kuik met een flinke bijenplaag zodat er vrijwel niemand op z'n terras kwam zit ten. Hij haalde de Schiedamse politie erbij om de twee zwermen, die in een boom naast zijn terras zaten," weg te krijgen. Dui zenden bijen wer den met emmers water en een straal water van de brandblusser weg gespoten. Er ble ven er echter nog duizenden over. „De eigenaar van de bijen is niet thuis en een andere Imker wildé niet ko men," zei Kuik. in de namiddag. „Nié mand wil nu op'm'.n terras gaan zitten' natuurll|k." - - Het wachten was I gisteren op de thuiskomst van de eigenaar van de l bijen. Deze imker! was de enige die Kuik van z'n bijen kon verlossen. f ïiizn.t SCHIEDAM "Goh, wat Is alles gegroeid zeg". Me nig ouder keek za terdag met verba zing om zich heen op het schooltul- nencomplex Land- vreugd in Schie dam. Evenals op het complex Vljf- sluizen hielden de scholieren een open dag waarop zij met gepaste trots hun werk zaamheden ten toon stelden. Vooral de aardap pelen doen het vol gens de hoofdbe geleider. Arle de Vos, uitstekend. "Ais boer zou ik hier ontzettend blij mee zijn", zegt hij, terwijl hij midden tussen de planten gaat staan om de hoogte duidelijk te maken. Sommige aardappelplanten reiken Inderdaad tot aan z'n heupen. Zo'n vijfhonderd ouders namen de moeite om het werk van hun kinderen aan een onder zoekje te onder werpen. Het me rendeel was zon dermeer onder de indruk van de tuin tjes die er door het mooie weer nog eens extra mooi bijlagen. Zo'n negenhonderd Schiedamse scho lieren beheren een schooltuintje op een van de twee complexen. Twee keer per week kun nen zij na school tijd zo'n anderhalf uur aan hun tuintje besteden. "Het raakt steeds meer In." zegt Arle de Vos. "Dat zie je aan de belangstel ling van de ouders. De mensen krijgen .steeds meer Inte resse voor dê'na- tuur." Op het complex Landvreugd zijn - niet alleen de tuin tjes te zien. Even; achter de boerderij ligt een unieke boomgaarde. Hier staan een groot- aantal "hoogstam- vruchtbomen". Efen typa dat tegen- woordlg door tuin ders niet meer ge bruikt wordt omdat ze te hoog zijn, CJe lengte bemoeilijkt het plukken van; l ondermeer de ap^- pels en peren.- Ook Is er een kleine kruidentuin ingeó richt die door dej scholleren wordt» beheerd. Tijm, maggleplanten, bieslook en nog én kele soorten wor den hier met jjetde v k

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1