SSSW-affaire brengt ambtenaren in dubio Van Loeneïi 'beetje' in bestuur Politie rukt massaal uit Flinke wm Auto water ingeduwd Brievenbus in brand Drie mensen bij aanrijding gewond Vandalen maken voor 5000,- schade Brandweer komt voor niets Huisartsen slaan concurrentieslag vandaag en morgen Minder wenselijk Wethouder Cor van Tilborg (stadsvernieuwing): „Amb tenaren in het bestuur vanwoningbouwverenigingen zijn nu minder wenselijk." het vrije volk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een serie straatberovingen heeft de afgelopen dagen de omgeving van de Nieuwe Damlaan in Schiedam i geteisterd.. Binnen een week tijd zijn drie bejaarde vrouwen op straat overvallen. De politie is er vrijwel zeker van dat er in twee gevallen sprake is van één en dezelfde dader. De surveillancè in de buurt is inmiddels verscherpt. De drie slachtoffers raakten allen door de misdaden gewond. Eén van hen wordt nog steeds in het Schieland ziekenhuis aan haar ver wondingen behandeld. Door het „melken" van een koe opende wethouder Luub Hafkamp gisterochtend het jaarlijkse Jeugdland. De „boosdoe ners" Dopper (boven) en Van Hoeve. Voor straf geen waarnemers. Zij moeten hun praktijk zelf 24 uur per dag be waken. De nieuwe Damlaan lijkt Zo lang zamerhand gevaarlijk terrein voor bejaarden. Op de foto de hoek waar een 71-jarige vrouw zater dagmiddag werd over vallen en be roofd. Hersenschudding li WÊÊSÊSM W9iiÊjiÊÊÊiÊ WSSÊÊÈÊê Steun 1 H. wérd voor de Wilhelminaflat aa Nieuwe Maas, Schledamsedijk. Marathonweg en Van Beethovensln- ROTTERDAM EN OMGEVING -SCHIEDAM De brandweer moest er zon dagmiddag aan te pas ko- men om een brand In een ■brievenbus aan de Mgr. Nolenslaan te blussen. Onbekenden hadden rónd half acht de post in de bus in de brand gestoken. Nadat het vuur was ge doofd, bracht een ambte naar van de PTT de ove rige post naar het hoofd kantoor aan de Lange Nieuwstraat. Serie straatberovingen treft Nieuwe Damlaan (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De affaire bij de SSSW, de werkmaatschap pij van vijf Schiedamse wo ningbouwverenigingen. heeft drie ambtenaren in een uiterst moeilijk parket gebracht. Zij zijn (of waren) bestuurslid' van een van de woningbouw verenigingen én werkzaam bij de accountantsdienst van de gemeente. "Te gek" noemen de bewonersverenigingen in Schiedam dit. Nadat de Nationale Wonlng- raad (NWR) eind vorig jaar een onderzoek begon in de ad ministratie van de SSSW, kreeg de gemeentelijke ac- countantsdienst onder leiding t van C. Don eenzelfde opdracht van het college van Burge meester en Wethouders. Op dat moment was Don "commissaris" bij de vereni- .gingen Eendracht en Schie- dam Vooruit. Zijn collega's A. .C. A. Aalsma en L. van der Windt waren (en zijn nog steeds) bestuurslid van respee- tievelljk de woningbouwver enigingen Sint Jozef en Volks huisvesting. Van der Windt is tevens penningmeester van de SSSW. "Wie controleert nu eigenlijk wie" is de vraag die Armand van Puyvelde stelt, "Via de ac countantsdienst controleert de gemeente de SSSW. Als werk nemers van de dienst in de be sturen zitten, controleren ze dus zichzelf," aldus van Puy velde. Aalsma en Van der Windt, die nu nog lid zijn van één van de besturen, hebben al laten weten liever zo snel mogelijk op te stappen. Volgens Don blijven zij voorlopig uit sporti viteit. "Ze zijn van plan om op te stappen maar blijven voor lopig omdat, ze bijna niet weg kunnen in deze moeilijke tijd," zegt hij. De chef van de accountants dienst Is enkele jaren geleden door dc gemeente aangewezen als "commissaris" bij zowel Schiedam Vooruit als Een dracht. Dit werd als vereiste in de statuten gesteld. Toen dat veranderde trad hij terug bij Eendracht. Begin dit jaar, even na het publiceren van de SSSW-affaire, verliet hij ook Schiedam Vooruit. "In dit geval is het gewoon minder wenselijk dat mede werkers van dc accountants dienst in het bestuur van een woningbouwvereniging zitten," zegt wethouder Cor van Til borg (Stadsvernieuwing). "Aan de andere kant kun je ook niet zomaar weglopen als het Ineens moeilijk wordt. Dat is niet stijlvol. Door de toe- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Arle van Loenen, ex-voorzitter van woningbouwvereniging Schiedam Vooruit, is weer min of meer terug aan het: bestuursfront. Algemeen wordt aangenomen dat hij weer zitting heeft ln het be stuur van Schiedam Voor uit. Zelf neemt hij enkele slagen om de arm. "Ik ben niet terug als bestuurslid. Ik wil óp de achtergrond blijven," zegt hij. Intussen heeft de huidige voorzitter, C. D. Schewe, een nieuw bestuur ge vormd. Het telt vijf man waaronder de voorzitter en ;,Arie van Loenen. Van Loenen heeft de laat ste vergadering van de wo ningbouwvereniging Schie dam Vooruit op 2 juli geno-' tuleerd. "Iemand moest het doen. Maar daarom ben Je nog niet meteen secretaris,"' zegt hij. Op Jast van, de PvdA, Van Loenen is lid van de gemeenteraad voor de socialisten, legde de Schiedammer enige tijd ge leden zijn functie als voor zitterneer. stand bij de SSSW zijn we ons ervan bewust geworden dat er ambtenaren bij woningbouw verenigingen in het bestuur zitten. Het is nu-minder fraai maar het is wel een vrijheid van de ambtenaren," zegt Van Tilborg. schiedam DINSDAG 17 JUL119&4 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met acht agenten ia de Schiedamse poli tie zaterdagavond laat uitge rukt na een alarmerend tele foontje over een "grote vecht-? partij" op de Singel. In de straat aangekomen bleken er 'zo'a tien mensen voor de deur Van een café ruzie te hebben. De politie sommeerde het ge zelschap uit elkaar te gaan. Een van de agenten deelde eèn "corrigerende tik" uit met zijn wapenstok toen een van de bekvechters een slaande bewe ging maakte. De rust keerde vrij. snel weder, Twee mannen werden voor verhoor meegeno men naar het bureau. Zij kon den zich niet legitimeren. De 69-jarige C.M. was vórige week donderdagavond.-; rond kwart voor elf het eerste slachtoffer. Zij was óp de Nieu we Damlaan uit de bus gestapt toen zij ter hoogte,van de Rijn mond MTS door een ongeveer 18-j arige, tenger; gebouwde jongen werd aangesproken. De jongen had bij haar in de bus gezeten. Toen de vrouw stilhield kreeg zij een flinke duw en griste de jongen haar handtasje weg. De vrouw viel achterover in de rozenstrui ken. Met een pijnlijke knie en een geschaafde linkerarm werd 'zij naar het Schieland ziekenhuis vervoerd waaruit zij na een korte behandeling weer kon vertrokken. In het handtasje zaten een portemonnee niet inhoud en enkele persoonlijke bescheiden waaronder een paspoort. De gezamenlijke waarde van de buit wordt geschat op zo'n 500 guldem ;vo5/: De tweede beroving vond op klaarlichte dag plaats. De 71-jarige A.v.B. wandelde za terdagmiddag rond half zés doodgemoedereerd langs het parkje op de hoek Vlaardln- gerdijk/NIeuwc Damlaan toen zij van achteren werd aange vallen. Zij kreeg een harde duw in de rug en viel voorover op straat. De overvaller ging er van door met; haar handtasje. De vrouw bleef met een gebroken *jT" TH - H (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Jeugdland lijkt dit jaar geen optie te heb ben op mooi weer. Gisterochtendwoei er een flinke wind bij de opening, die door wethouder Luub Haf kamp werd verricht. In vrij 'kille omstandigheden "molk" hij een: koe. Dat was het "start schot"'voor de kinderen om zich met het' nodige enthou siasme op de spelen te storten. De kinderen'leken allerminst gestoord door de wat mindere weersomstandigheden. Eèn vaak., gehoorde opmer king was dat" de wind vooral te wijten was'aan dc plaats even "naast het stadskantoor op het Emmaplein: De opstelling van de gebouwen daar zorgt voor een flinke zuiging. "Het waait overal windkracht zes dus ook hier," was het simpele com mentaar van Joop van Broek hoven, de organisator van Jeugdland. De drie weken durende hap pening begon met een grote play-backshow. Geopend door Leroy, bekend uit de tv-serie Fame, traden heel wat arties ten op. Danny de Munck. Pat Benatar, Nena, zij waren allen van de partij. Verder konden de kinderen zich vermaken met tal van spelen. Het luchtkussen bleek ook dit jaar weer in de smaak te vallen. Even voor de ope ning woel het kussen, zo'n vijf meter in het vierkant groot, bijna weg. Het lag dan ook ste vig aan de touwen toen de kin deren er opsprongen. Op het plein achter het stadskantoor stonden verder een draaimolen, een mechani sche stier en diverse kraam pjes opgesteld. Tot drie augus tus reist de Jeugdland-kara vaan door de stad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMTot groot on genoegen van de eigenaar heb ben onbekenden een personen auto, die geparkeerd stond op de Noordvest, het water ln ge duwd:- De wagen stond te koop. De daders hadden de voorruit van de wagen ingegooid en de handrem los getrokken. Ver volgens was een klein duwtje genoeg om het vervoermiddel van de kade af te laten rijden. De brandweer haalde de auto weer op het droge. Het vehikel werd meteen naar de auto sloop vervoerd. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Drie mensen zijn gewond geraakt bij een aanrijding tussen een fietser en een bromfieters met duo passagier op het fietspad langs de Burgemeester Knappert- laan. De fietser, de Schiedam se A. S. (73) wilde afstappen cn stopte op het fietspad. Toen zij het pad over wilde steken lette zij nietgoed op en werd ze ge schept door de bromfietser, de 16-jarige J. L. A. die de duopas- sagiere A. D. E. (14) bij zich had. Alle drie belandden zij in het Schieland ziekenhuis. De vrouw werd opgenomen. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Onbekenden hebben een auto-handelaar voor duizenden guldens schade bezorgd. De auto-handelaar, Unique aan de Overschiese- weg, had op een binnenplaats enkele wagens geparkeerd. Vandalen gooiden vanaf de weg trottoirtegels over het hek rond de plaats. Zij beschadig den zodoende een drietai auto's voor in totaal 5000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een stel spe lende kinderen zorgden er za terdag voor dat de Schiedamse brandweer voor niets uitrukte. Onder de vloer van het clubge bouw op het woonwagencen- ,trum aan de Schiekade hadden zij een vuurtje gestookt. Ge bruikers van het clubhuis sloe gen alarm maar gingen tege lijkertijd zeil het vuur te lijf met een tuinslang. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het vuur al bedwongen. Hot brandje ontstond rond vier uur zaterdagmiddag, (Van een onzer ver slaggevers) VLAARDINGEN Een ware patiën- tenstrijd is in de Vettenoordsepol- der uitgebroken. Deze wijk, die het jarenlang zonder huisarts heeft moe ten doen, heeft sinds begin juni twee praktijken, Oe gecombineerde praktijk van de pas afgestudeerde Joop Dopper en Peter van Hoeve heeft Inmiddels 175 patiënten, de prak tijk van hulsarts N.A. Nlehot telt 00 mensen, De ongewone con currentieslag heeft de aandacht van alle huisartsen In Vlaardlngen. Arts A.J. Kreeft, secre taris van de Vlaar- dingse Huisartsen Kring (VHK), ge looft dat er maar één oplossing be staat: één van de twee praktijken in de VOP moet ver dwijnen. "Wij ho pen dat Dopper en Van Hoeve weg gaan," zegt Kreeft onomwonden. "Niehot heeft zich eerder bij ons aan gemeld." Daarom staan wij vanaf het begin achter hem." Zonder steun van de VHK zal geen enkele aangesloten huisarts de praktijk van Dopper en Van Hoeve waarnemen. Het artsenduo !n de P.K. Drossaart- straat moet nu 24 uur per dag de praktijk bewaken. "Ach, het zal in de toekomst wei goed komen met de VHK," zegt Joop Dopper hoopvol. "Ai hoewel je na tuurlijk nooit weet hoe vijandig ze te genover je staan." De komst van de twee huisartsen blijkt de VHK be- ondergebit op straat achter. Door voorbijgangers werd zij later naar het Schieland zie kenhuis gebracht. In de tas za ten sleutels en enkele persoon lijke papieren. Het derde slachtoffer hield aan de overval een hersen schudding over. De bejaarde Van H. wérd voor de deur van het Wilhelminaflat aan de Bur gemeester Stuhlemcljerlaan uuwi een ongeveer 18-jarige jongen aangevallen en tegen de grond gesmeten. De politie vermoedt dat de dader dezelf de is als van de eerste overval. Ook in dit geval ging hij er met een handtas vandoor. De vrouw, bewoonster van het Wilhelminaflat, ligt nog in het ziekenhuis. De politie is op zoek naar mogelijke getuigen van de drie berovingen. Zij kunnen bellen met 260.760. „Ik zou niet wiilen spreken van êen golf overval len,"- zegt politiewoordvoerder Van Hof. „Het zijn er nu een paar vlak achter elkaar. We vermoeden dat er een verbin ding bestaat tussen de eerste en de laatste overval." Alhambra 1, tel. 330293: Bui- terij op de Mo(u)nty (12), 2,7 en 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293: Yentl (al), 6.45 en 9.30 uur. Calypso 1, tel. 131655: De li quidator (16), 2,7 en 9.30 uur. Calypso 2, tel. 131855: MGM Diamanten Jubileum Festival, 1.45en Buur. Calypso 3, tel. 131655: Break dance (al), 2, 7 en 9.30 uur. Centraal, tel. 138210: Kamer meisjes met wulpse wensen (18). 12.15, 1.45,3.15,4.45, 6.15, 7.45 en 9.15 uur. Cinema Oacar, tel. 121139: Monty Python Festival 2,7 en 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Indiana Jones and the temple of doom (12), 2,6.45 en 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Krull (al), 1.45, 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: Ben (16). 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Ciske de Rat (al), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 4, tel. 115300: Terms of endearment (al), 1:45, 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300; Koyaanisqatsi (16), 2, 7 en 9.30 uur. Corso, tel. 121110: Friday the 13th (16), 2, 7 en 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: A wed ding (16), 8 uur. Lumière 1, tel. 117755: Can- nonball run 2 (al), 2, 7 en 9.30 uur. Lumióre2, tel. 117755: Against al! odds (12), 2, 7 en 9.30 uur. Lumière 3, tel. 117755: Maak je borst(en) maar nat (16), 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Lumière 4, tel. 117755: Less;? Marginal (12), 1.45,6.45 en 9.15 uur. Rex, tel. 772793: Partnerruil (18), Modellen op het porno-; pad (18), 10-24 uur. -Ml Thalia, tel. 111555: Indiana Jo nes and the temple of doom (12), 2, 6.45 en 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998: Merry r Christmas mr. Lawrence (16).; 7.30 en 10 uur. - -llA''T-'i 't Venster2, tel. 364998: De meesterwerken van Kozintsev,. 0 8 en 10.30 uur. V 't Venster 3, tel. 364998:- Film- - - T zomer '84: iedere dag een 'aifei# derefiim. dag. 7.30 en 10.30. uur.,.; 'v'i."' Lantaren tel. 364998: Cat peo- pie (16), 6 en 10.30 uur;.1" Spijkenisse Euro, tel. - 7 10880-24144, zaal 1: Hot bul£. biegum op herhaling (12), 1.30y~ 6.45 en 9.15 uur. Zaal 2: Le Marginal (12), 1.30, 6.45 en --v" 9.15 uur. Zaal 3: Two of a kind (al), 1.30, 6.45 en 9.15 uur. Zaal 4: Outsiders (al), 6.45 en^ -* - 9.15uur. ,.yy Tivoli, Hellevoetsluis, tel. 0)883-12608: Zaal 1: DrieTiro-J. Iers in St. Tropez (16), 8 uur. Zaal 2: Sahara (12), 7 uur. .tel Newhampshire (12), 9.30 'uur. I KINDERVOORSTELLINGEN Alhambra 2Remi, alleen op de wereld (al), za. en ma. t/m wo. 2 uur, zo. 1.30 en 4 uur. Passage: Hair (al), za., zo. en wo, 2 uur. Tivoli: Zaal 1De schele ko- i ning en de kraai (al), zo. eri wo. 2.30 uur. Zaal 2: clske de Rat (al), zo. en wo. 3 uur. Euro: Lucky Luke (al), wo. 1.30^3 uur. Ahoy', tel. 812122: Jeugdland, t/m 9 aug., dag. beh. za. en zo. 10-16.30 uur. De Hoekstee, Hoek van Hol land: start Avondfletsdriedaag- se, di. 18.00-19.00 uur. Weena: Japan in Rotterdam/ Edo Machi: Japanse straat aan het Weena, dag, 11-22.30 uur. "s Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: J.C.Tans-4, dl. 22.00 uur.': Stadhuisplein: Operette- én volksmuziek, wo. 13.00-14.00 uur.'f" hoorlljk hoog te zit ten. Secretaris Kreeft: "Zij hebben de erecode gebro ken door, opvallen der te adverteren dan gewoon is. Ook hebben zij folders huls-aan-huls ver spreid. Allemaal dingen waarvoor iedere huisarts in de VHK acuut zou worden geschorst." Volgens de secre taris zijn de gevoe lens zozeer ge kwetst dat zelfs als Nlehot de strijd moet opgeven de twee andere artsen nog niet hoeven te rekenen op waar nemers. Dopper en Van Hoeve krijgen wel steun van de ver eniging Wijkbelan gen VOP middels veel publiciteit in de "VOP-krant" waarin Niehot wordt beschreven als een "kaper op de kust". De twee dokters warden door de wijkvereni- ging met open ar men ontvangen omdat zij wijkge richt willen werken. Opbouwwerker Sjaak Sluiters: "Artsen kunnen op die manier beter samenwerken met andere gezond heidsinstanties. Dat komt de VOP ten goedé." Hun ge bied wordt be grensd dóór de Nieuwe gel. De twee artsen zeggen zich met name te willen rich ten op de VOP. Volgens Kreeft van de VHK, zelf arts in de Ooatwijk én om- geving, werkt Iede re arts op deze ma nier. "Ik heb ook het liefst patiënten uit de Oostwijk. Dus het. begrip y -y "wijkgerichf'.is eigenlijk op veel w. artsen in Vlaardin- gen van toepas- sing," zegt Hij. Zolang de concur rentieslag duurt, kan geen van beide praktijken zich utt-- sluitend op de VOP richten. Joop Dop- per: "Door de is. komst van Niehot,-; J willen wij óns voor- J|.' lopig niet financieel 7 vastleggen. Ook hij zai zich ruimer J moeten opstelten." *f Niehot: "Ik heb nog nevenwerk'zaamhë- den dus ik "sta ft- nancieet redelijk. Ik heb een lange '4 adem. Wat ik wet :4 vervelend vind zijn de geruchten die in ijk de wijk worden ver- -i spreid. In het wijk- blad Is gesügge- reerd dat ik op zou stappen. Patiënten Z worden in verwar- ring gebracht. Ik ga .straks in dé VOP wonen. Dat moet f een einde maken aan alle verzin- 'Z seis."..

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1