mÈ Koemarkt druk, Visserijplein rustig ij met o st m Winst voor Holy bioscopen. Kunst+ opent het seizoen 0>rs©n^ vandaag en morgen SCHIEDAM/VLAARDINGEN Drukte en rust. Met deze twee woorden wordt.het treffende ver schil tussen de Schiedamse Koemarkt en het Vlaardingse Grote Visserijplein weergegeven. Terwijl op het ene plein het verkeer zich in aller lei bochten wringt om maar zo snel mogelijk te kunnen doorrijden, zorgen op het andere plein de meeuwen voor de ergste "geluidsoverlast." Het verschil is niet verrassend. De Koemarkt kan worden gezien als het absolute centrum van Schiedam. Het Grote Visserijplein kent slechts drukte in haar korte verleden en ligt ver buiten het rumoerige centrum van Vlaardingen. Koeien Koemarkiagent Ben Ozephius (links) en Toon van den'Broek op de plaats waar eens de molen De Meijboom stond. "De fundering van de molen ligt nog in de grond," weet Van den Brock die in dc "peperbus" opgroeide. wam De rotonde op dé Koemarkt is sinds kort veranderd Met een grandioze kopbal opende Sparta-spits Ron van de Berg zaterdag de monsterscore van 10 legen 0 Een treffend beeld van het Grote Visserijplein. Het beeld voor de ver dronken zeelieden met op de achtergrond de binnen schepen die de plaats van de vissersschepen hebben ingenomen. Beeld Tekst: Ron, de Groot Foto's: Arie Wapenaar Discotheek BOTTERDAM EN QMQBV1MQ" mm - s*r wr mm m MAANDAG 20 AUGUSTUS 1984 HET VRIJE VOLK schiedam Plein: dat is de rode draad in onze serie Zomer Zaterdag. Ze gaat alweer haar derde jaar in. In deel 6 nemen we de Koemarkt in Schiedam en het Grote Visserijplein in - VIaar» dingen onder de loep. Eerdere afleveringen van deze serie verschenen op 16, 23 en 30 juli en 6 en 13 augustus. Op het fietspad van dc Koe markt ligt om ongeveer kwart voor één 's middags een brom fietser op de grond. Een klein groepje mensen staat om hem heen en kijkt hoe de man. die doofstom blijkt te zijn. opkrab belt en zijn tweewieler op schade controleert. De onfor tuinlijke weggebruiker heeft even tevoren een van de weini ge toeristen die Schiedam rijk is, van haar fiets gereden en is daarbij zelf ook ten val geko men. De schade valt achteraf mee. De beide Koemarktbezoe kers kunnen hun weg vervol gen. Het is niet vreemd dat juist op een plein als de Koemarkt nogal eens een ongelukje in het verkeer gebeurt. De verkeers- gebruikers razen soms met honderden tegelijk over het plein. Een klein stuurfoutje lijkt genoeg om de verzekering een schadepost van duizenden guldens te bezorgen. Soms tot grote ergernis van de automobilisten, voetgan gers, bromfietsers en fietsers heeft de Koemarkt enkele maanden geleden een comple te metamorfose ondergaan. De vroegere rotonde van klinkers is veranderd in een heel wat minder opwindende T- krui sing. Zo'n 25 stoplichten moe ten het verkeer dat van drie kanten het plein benadert, in goede banen leiden. Het zijn' juist deze stoplichten die weg gebruikers tot het uitspreken van een verboden zinsnede verleidt. De wachttijden zijn te lang. Een voetganger, of deze nu wel of niet een striemende bood schappentas in de hand heeft, staat zich gemakkelijk een halve minuut te verbijten over het stilstaande rode mannetje. Voor de automobilisten is het niét veel gemakkelijker. Files zijn vooral in de spits aan de orde van de dag. "Als de lich ten niet werken, gaat alles veel sneller," wordt door veel weg gebruikers geroepen. Zoals de naam al "enigszins' doet vermoeden, zijn de koeien in het verleden de inspiratie bron geweest toen er een naam voor het plein moest worden verzonnen. Veel is er eigenlijk niet meer over van die oude Koemarkt. Als eerste kan na tuurlijk gezegd worden dat de Koemarkt al in geen decennia een koe op haar asfalt heeft mogen begroeten, of het moet tijdens een of andere festiviteit zijn geweest. De eigenlijke Koemarkt lag in vroegere jaren pp de kop van de Hoogstraat, in ëen van de "hoeken" van het plein. Een huizenblok op de plaats waar nu de oprit voor de Koemarkt- brug ügt, zorgde voor de af scherming van de markt. Van een plein was in die tijd nog geen sprake. De "Rotterdamsc- dijk en de Broersvest kwamen uit op het plein waar. de vier voeters werden verhandeld. Door toedoen van het ver keer en van de Koemarktbrug die in '29 werd aangelegd, ont stond later een verkeersplein. In het midden van de rotonde kreeg de tram haar draaicir- kel. Weer later werd de Koe markt opgesierd met een flat waarmee definitief een stap in de toekomst werd gezet. Dit gebouw werd aanvankelijk Singelwijck genoemd. Toen echter de Hema haar intrek in de onderste verdieping nam, werd al snel de naam van het grootwinkelbedrijf aan het flat verbonden. De "Hemaflat" be staat dit jaar overigens pre cies vijftig jaar. ..Mijn vader is- nog Koc- marktagent geweest. De Koe markt was zijn terrein. Als er. een vrachtwagen moest lossen, dan ging hij erbij -staan en hielp hij. Zo ging dat vroeger. Niet dat snelle zoals nu. Er werd nog niet gesurveilleerd." Toon van den Broek mag zich met recht een "Koemark- ter" noemen. Deze 64-jarige Schiedammer is opgegroeid in de molen de Meijboom die vroeger op de hoek met de Bui tenhaven stond. "Peperbus" zo werd de ouderlijke woning van Van den Broek genoemd. Er zaten geen wieken meer aan de molen- Sinds kort herinnert een groot plakaat in de muur en een gekleurde cirkel stenen nog aan de inmiddels afgebro ken Meijboom. ..De fundering van de molen zit nog in de grond,'! weet Van den Broek die nu een woning De meeuwen maken 't meeste geluid heeft aan dc Rotterdamsedijk op een steenworp afstand van de Koemarkt. Natuurlijk staat een- plein als de Koemarkt bekend: om haar cafés, ,,'t Sterretje was vroeger éen tent voor de elite," herinnert Van den Broek zich. Tegenwoordig kan dit café meer worden bestempeld als bruine kroeg. Wat het caféle-. ven betreft kent de Koemarkt éen lange geschiedenis. Cafés als de Amstelbron en 't Vier kantje zijn er al sinds mensen heugenis gevestigd. Ben Ozephius (71) is een vaak geziene gast op de Koe markt. „Als ik een wandeling door de stad maak, kom ik al tijd even langs de Koemarkt," zegt hij. „Het is een leuk plein, er gebeurt wat. Ik ga trouwens nooit tussen m'n leeftijdgeno ten staan, die die hier nogal eens komen. Die hebben het toch alleen maar over de kwaaltjes die ze hebben. Nee, ik praat liever met iemand die wat jonger is dan ik." Die "oude mannetjes" waar Ozephius over sprak zijn, als we de ober van 't Vierkantje mogen geloven, ook niet blij met de Koemarkt nieuwe stijl. „Vroeger, zaten ze op de bank jes, daar bij de brug," zegt hij. „Die bankjes zijn weggehaald toen er tijdelijk een RET-huis- je werd neergezet. Nu de bank jes op het midden van het plein staan, komen de' bejaar den er niet meer," aldus de ober. De drie stoeptreden die als een soort grens het midden scheiden van de rest van het plein lijken een groot opstakel voor de ouden van dagen. Ook de uitbaters van de nieuwe kiosken klagen over de bereik baarheid van hun winkels. Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS De Rota- ry-club Maassluis is zeer te vreden met de ongeveer 2500 gulden die de liefdadigheids wedstrijd tussen de profs van Sparta en de amateurs van Excelsior Maassluis heeft opgebracht. Zo'n dui zend toeschouwers zagen hoe Excelsior het vooral in de tweede helft moest afleg gen tegen de beter getrainde en getalenteerde profs. Sparta won met 10 tegen O. „Wc doen het volgend jaar weer, al is dan VDL aan de beurt om tegen een prof club te spelen," zegt Bas Bouten van de Rotary-club. De Rotary-club heeft zo langzamerhand de traditie opgebouwd om elk jaar een gerenommeerde voetbalve reniging uit tc nodigen voor een bcnefietwedstrijd. Vorig jaar zegevierde hel Belgi sche FC Antwerp met 8—0 over een Maassluise selectie van amaleurvoctballers. Aan deze wedstrijd hield de Rotary ongeveer 3000 gulden over. Al na twaalf minuten moesten de supporters van Excelsior Maassluis met le de ogen aanzien hoe Ron van de Berg namens Sparta de score'met een prachtige kopbal opende. Tot aan de rust wisten de amateurs de schade tot twee doelpunten achterstand te beperken. In de tweede' helft begon de conditie echter een be langrijk woordje mee te spreken en werd Excelsior onder de voet gelopen. Met de opbrengst van de wedstrijd gaat dé Rotary- club de stichting „Tussen Wal en schip" 1 financieel steunen. Deze stichting geeft op maatschappelijk en cul tureel gebied steun aan indi viduen en verenigingen. „Bijvoorbeeld mensen die buiten hun schuld om in fi nanciële moeilijkheden zijn geraakt. De hele hulpverle ning moet echter nog groeien," legt Bouter uit. Met de hulp aan culturele activiteiten stelt de Rotary dat de gehele Maassluise ge meenschap er baat bij moet Iemand die geruime tijd rondwandelt op de Koemarkt en vervolgens op het Grote Visserijplein in Vlaardingen belandt, waant zich even in een andere wereld. De opper vlakte van beide pleinen' zal niet ver uiteenlopen. Echter, waar je als sterveling op de Koemarkt twee vierkante me ter voor jezelf kunt opeisen, kun je op het Grote Visserij plein de ruimte niet op. Op een zaterdag, wanneer de bedrijven die rond het plein zijn gevestigd stil liggen, pas seren slechts af en toe auto's en zijn de wandelaars en fiet sers op één hand te tellen. Het moet worden gezegd dat het Grote Visserijplein dan ook niet de grote Vlaardingse ver keersader is.' Omringd door pakhuizen, een klein winkeltje voor schippersspullen en ha vens, vormt het Grote Visserij plein een stukje industriege bied. Het plein dankt haar naam aan het standbeeld dat in 1950 in het midden van het met klinkers beslagen vierkant werd neergezet. Met het inge- graveerdeonderschrift "Voor hen die bleven" maakt het beeld van de visser duidelijk waarom het kunstwerk juist hier neergezet is. Het stand- beeld moet de eerbied uitdruk ken die Vlaardingen heeft voor se vissers die op zee het leven lieten. "Dit monument is een herin nering aan en een eerbetoon je gens hen die bij de uitoefening van hun moeizaam beroep zijn gestorven, die als vissers op zee zijn gebleven." zo sprak Mr. J. Hcusdens. de toenmali ge burgemeester van Vlaar dingen, toen in 1950 het beeld werd onthuld. Een speciaal voor dat doel opgericht comité vond dat Vlaardingen, in navolging van concurrenten als Katwijk en Schéveningen, een beeld ter nagedachtenis aan verdronken zeelieden moest hebben. In een herinneringsboekje wordt zelfs teruggegrepen naar schepen als de Willem' Barendsz. en de Willem Beukeisz. die respec tievelijk aan het eind en het begin van de vorige eeuw met man en muis vergingen. In to taal worden 36 vissersschepen opgesomd die niet terugkeer den van hun reis. Van "grote visserij" is op het Vlaardingse plein helaas vrij wel geen sprake meer. Met "grote visserij" wordt de ha ringvangst bedoeld die vroe ger in Vlaardingen hoogtij vierde. De vissersboten hebben hun plaatsje in dc Wilhelmina- haven moeten afstaan aan bin nenschepen. •v De grote visserij mag dan nagenoeg verdwenen zijn, het water houdt de gemoederen op het plein nog regelmatig bezig.. "Zeker twee a drie keer per jaar stroomt het voor het grootste deel over." zegt Vlaardinger M. Poot. Hij staat op het punt om met zijn jacht een rondvaart te maken en ligt afgekeerd aan een van de ka des van het plein. "Ik werk al jaren in een machinefabriek even verderop. Als het spring tij is, en de wind blaast uit het westen, blijft alleen het mid den van het plein droog. Daar staan dan ook ai.le auto's ge parkeerd." Duidelijk is te zien dat het standbeeld op een soort verho ging. van zo'n dertig meter in het vierkant staat. De wonin gen en bedrijven rond het plein hebben allen houders voor wa- terschooten op de deurposten. Hoewel je het aan een plèin als dit niet zou verwachten, is in een donker hoekje van het Grote Visserijpleïn discotheek Het Pakhuis gevestigd. "Nie mand heeft hier last van het geluid. Er wonen hier twee: ge zinnen. Die hebbennog nooit geklaagd," geeft eigenaar Al- dié Velleman de reden voor het vestigen van een disco theek op die plaats. De discotheek is ruim tien jaar aan het plein gevestigd en heeft elk jaar 'last van over stromingen, ondanks de schot ten die voor de toegangsdeur worden gezet. "Ik heb een iichtvloer die ik na elke over stroming met een luchtkanon moet doorblazen," zegt Aldie Veileman. Het lijkt wel of de zee. bij ge brek aan vissers, zelf op zoek gaat naar slachtonVrs. Op het Grote Visserijplcin klinkt in ieder geval een aantal keren per jaar het "zandzakken voor de deur!" Van onze honkbalmedewerker ROTTERDAM Vlaardin gen Holy begon gisteren het karwei tegen Jeka met de we tenschap dat één der medekop lopers, Wassenaar, verloren had van DOS'32. Bovendien had de Bredase tegenstander zaterdag al een inhaalwed strijd moeten spelen. De Vlaardingers wonnen na een moeizaam begin met 411. Schiedam won thuis met 72 van Zwijndrecht end stelde daarmee het tweede klasser- schap zo goed als veilig. Onder leiding van een sterk werpende Danny Rossoni (4-4-8-3) startte Vlaardingen Holy aanvallend moeizaam. In de eerste drie slagbeurten sprokkelde zij telkens één punt binnen. Coach Rob Midden dorp had een beroep gedaan op routinier Gerrit Droog. Deze speelde een solide partij op het derde honk evenals de young ster Michel van de Mark op het tweede kussen. In de vier de inning kwam de Vlaarding se doorbraak. Via 16 werd het in de achtste slagbeurt zelfs 1—11. Jeka scoorde tegen zodat de volledige negen in nings uitgespeeld moesten worden. Eindstand 4—11. Holy staat nu gelijk aan kop met het Rotterdamse Euro Stars. A.s. zondag vermeldt het pro gramma de uitwedstrijd tegen deze tegenstander. Schiedam won thuis gemak kelijk met 7—2 van Zwijn drecht.. Doordat het Goudse Braves de ongelijke strijd te gen Nado V won zijn de Schie dammers nog niet helemaal veilig. Nado diende dit week einde zijn wedstrijd tegen Je ka óok in te halen Coach Jan Bouts gebruikte beide werpers in het eerste duel. Zondag zag Braves daardoor niet minder dan zes verschillende Rot terdammers de heuvel betre den. Braves won uiteindelijk met 6—27. Met nog twee wed strijden voor de boeg is het nog mogelijk dat Schiedam, Zwijndrecht en Braves gelijk eindigen op de één na onderste plaats. 'ÏÉXi Tl Weena: Japanse straat, daa. 11.00-22.30 uur Alhambra 1, tel. 330293: Entre Nous (16 jr), 2, 7 en 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293: Fre- derico Fellini's 8Vi (16 jr), 7 en 9 uur. Calypso 1, tel. 131855: Mad Max roadwarriors (16 jr), 1.45 en 8 uur. Calypso 2, tel. Ï31855: Angel. (12 jr), 2, 6.45 en 9.15 uur. Calypso 3, tel. 131855: Foot loose (a.l.), 1.45, 7 en 9.30 uur. Centras!, tel. 138210: China Love (18 jr),ma 12.15,1.45, 3.15, 4.45, 6.15, 7.45 en 9.15 uur. Cinema Oscar, tel. 121139:' Emanuelle .4 (16 jr), 2, 7, 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Indiana Jones and the temple of doom (12 jr), 2. 6.45 .en 9.30 uur. Cinerama 1; tel. 115300: Poli ce Academy (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: Lo- sin' it (16 jr), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Leu- -gens (16 jr), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 4, tel. 115300: Mr. T. in Taxi in aktie (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Terms ol endearment (a.l.), 6.45 en 9.30 uur. Corso, tel. 121110: Porky's deel 1 en 2 (16 jr). 2 en 9 uur.- Kriterion, tel. 128615: Stavisky (16 jr). 7 en 9.30 uur. Lumiére 1, tel. 117755: Ro mancing the Stone (12 jr), 2, 7 en 9 uur. Lumière 2, tel. 117755: Police Academy (a.l.), 1.45. 6.45 en 9.16 uur. Lumière 3, tel. 117755: Can- nonball Run 2 (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. Lumiere 4, tel. 117755: Agaist all odds (12 jr), 6.45 en 9.15 uur. Luxor, tel. 138326: De week van de Samurai (a.l.), 8.15 uur/ Rex, tel. 772793: Klaar terwljl u wacht (18 jr.), 10-24 uur. Thalia, tel. 111555: Indiana Jo nes and the temple of doom (12 jr) 2, 6.45 en 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998: Coup of Torchon (16 jr), 9.30 beh;>s/> ma. 't Venster 2, tel. 364998; beau mariage (16 jr), IQ.uur beh. ma. j 't Venster3, tel. 364998: Hel»-'' ven can wait (16 jr). 9'30 uurv''f beh. ma. iIt Lantaren, tel. 364998: Last - night at the Alamo (16 jr), 10 uur beh. ma. Euro (Spijkenisse), tei.'.01880'-' 24144, zaal 1: Police Academy (a.!.) 1.30, 6.45.en 9.15 uur. in zaai 2: Cannonball RunJI (ft.LV, 1.30, 6.45, 9.15 uur. *.,ru zaal 3: Silkwood (a.l.),„1.30,„„r, 6.45 en 9.15 uur. 'f zaal 4: Don Camillo slaai dob?' (a.l.), 1.30, 6.45 en 9.15 uur. Tivoli (Hellevoetsluis), tel. --- 01883 - 12608: Zaal 1: Can nonball Run II (a.l.), 8 uur, zaal 2: Krull (a.l.), 9.30 uur.- Porky's pikante pretpark (16-! jr), 7 uur. V.f Kindervoorstellingen''1 s- Alhambra: zaal 2: T019.& Jerjy, deel 5 (a.l.). dag. 2 uun y Cinerama: zaal 5: Ciskei de'Rat (a.l.), dag. 2 uur, ma. geen -."-./S voorst. -i Lumière 4: 101 Dalmatiërs (a.l.). dag. 1.45 uur. Passage: The muppet,movie... (a.l.) wo. 2 uur. - 3.: "'v v- - x-;;- Maritiem, tel. 330897: Maritie me kunst, gravures'en instru menten. Beeldenhal, tel. 941042: Per manente expositie. Historisch Museum De Dub belde Palmboom, Voorhaven 12, tel. 761533: Speelgoed van zolder. Museumschip De buffel, Leu- vehaven 1, tel. 137342; scheepssier, bewapening, en voortstuwing, navigatie, enz. Atfes van Stolk, tel. 767433: Willem van Oranje in beeld, t/m 23 sept. Galerie Betty Kousbroek, Zaagmolenstraat 109, tel. 675536: Rob van Unnink, foto grafiek. Beeldenpark Plaswijck, CNA Looslaan 23, tel. 181836: Jits Bakker, Pépé Gregoire, Evert den Hartog, Jan Oehlen, Ru van Rossum, Jan Steen, Ton Waakop Reyers, tot eind sept. Gemeentemuseum van Gijn, Dordrecht: „Verzameling Kiel- weg de Zwaan, t/m'26 aug. Museum Boymans van Beu- ningen: zomeropstelling de .verzameling tekeningen van mr. F. Boymans. Centrum Beeldende Kunst, Nw. Binnenweg 75, tel. 360288: grafiektentoonstelling Rijnmond Prent kollektië van. Peter Dumas. Stadhuis, Burgerzaal. Cools'm- 'gel: „Met eigen ogen". Stedelijk Museum Schiedam: tel. 269066; zomeropstelling 1984. Stadhuis Spijkenissa: Archeo logie in Rijnmond. Catharijnekerk Brielle: „Beel den rond de kerk", t/m 5 sept. Galerie 2000, Westersingel 30, tel. 363018: Twee moderne Ja- panse kunstenaars, vader en" zoon Ueno klassieke mees-L ters der Japanse prentkunsr+ japonica en boeken, toteind? T aug. f; :;i>2 Archiefwinkel, Coolsingel 89, tel. 775166: „1884 ASVO 1984, 100 jaar nijverheidsonderwijs1! voor meisjes", t/m 5 okt. sb Centrum Beeldende Kunsl, Nw. Binnenweg 75, tel. urn 360268: werk van Keijl Uemat- su in het kader van Japan in>': Rotterdam t/m 24 augzj éi t: Gemeentebibliotheek, Hoog straat 110, tel. 338262;,foto-, tentoonstelling Anlilliaans Cac- naval van Robert de Hartoghv vanaf 1 aug. j Bijenkorf, 3e verdieping: de -- restauratie van het Schielantf- huis, tot eind aug. - - o Leo de Jonge Architecten BV, Weena 110: Velorlet, beweging en kleur van Rinke Baaima, t/m 31 aug. Galerie Gee '71, tel. 01887 - V 3069: Tekeningen en reliëfs van Anke Kuypers. spljilderijëó en grafiek van Piet Kéüning, keramiek van Maaike Klein, -f t/m 28 aug. De Gaanderij, Herenwaard 25r tel. 829494: Manifest Taurusfo- tografie van Aad Touw. Sjeng Braken, Willem Oosten^ dorp, Jean-Pierre v.d. Schoof, t/m 18 sept. AMRO-Bank, Coolsingel: Wil lem Stoop - gemengde tech^s nieken, t/m 24 sept,#;* Wijkmuseum Hillesluis, Beijerlandselaan 80r- etage, tel. 325866: "OntmdëjtingiigJj de wijk/Mahallede tefellasmS- lar", t/m 1 sept. Arena, Westkruiskade 26ftejr 360830: "Spray-art^tfanTpÜw Burgering, t/m 30 si"i5>. TTf" v.*" L"- »/-.£> VLAARDINGEN - Galeriehouder Jos Noordhuizen prijst zich gelukkig met de eerste tentoon stelling in het nieu we seizoen die za terdagmiddag in Kunst werd ge opend. Noordhui zen maakte aan het werk dat de vier kunstenaars in de galerie laten zien niet al teveel woor den vuil. maar gaf het publiek toch dringend advies. „Kijken, kijken en nog eens kijken. Dat is de enige ma nier om kunst te le ren begrijpen." Een van de vier ex posanten in Kunstdat is ge vestigd aan de Hoogstraat 53—55, is de van oor sprong Vlaardingse Ellen van Toor. Op de eerste verdie ping van de galerie hangt eeri serie col lages van deze kunstenares die sinds '82 in de Amerikaanse stad Boston woont en werkt. Ellen van Toor Is in '81 cum laude geslaagd aan de academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Voor Henk Horsten is het niet de eerste expositie in Kunst+. Sinds 1972 zijn regelma tig werken van de ze Rotterdamse kunstenaar te zien geweest. Horsten is vertegenwoordigd met een serie schil derijen. „Ik ervaar mijn wijze van wer ken als het reizen door onbekende gebieden, vol on verwachte ontmoe tingen," zegt hij over z'n werk. In een glazen vitri ne in de etalage van de galerie staan de sieraden die door Snezana Milenkovic zijn ont worpen en vervaar digd. Deze kun stenares is afkom stig uit Joegoslavië waar zij ook een opleiding volgde aan de Academie voor Toegepaste ■ISLt re» ~T 'f I Kunsten. In t Schoonhoven stu- deerde zij drie f maanden aan de Vakschool. In Bel- j grado verwierLzij— zich inmiddolSjde titel "mfXer-jkjfe, sign" dat zoiets éls "meesteen hef ontwerpen" b'ët'é^ kent. De Joegoslavische' werkt al'zo'n'én?" derhalhjë'ar samen met de Amsteli-,' veense kunstenaar Jan Mattheseg. dift. ook in Kunstje*-, poseert, JDezg se prijzen met Zijn werk in de Waèfit"" gesleept. """:U De expb'sitfès'vari de vier kunstenaars is tot zondag 16 september te zjen. De galerie is gèV.' opend op vrijdag van zeven tot ne gen uur 's'avóntJs, op zaterdag van'elf uur 's ochtends lot vijf uur 's middags' en op zondag'van twee tot vijf'üüiTsé middags."::-?"?, 39

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1