Schiedam 4 TE DRUK MET CENTJES I WïrïkMiers en L-c v mmmÈÊMiÊm SVV-ers: Liesveld op zijn kop Fonds met zeven ton Kunst bij elkaar geperst in galerie ;v f A4 1 I wm Sponsor en DRZ: blij met elkaar ÉSliR Tarieven in 985 niet hoger WS iï WiM jpwïfc „Negen gulden vijftigtien gulden twintig, twaalf gulden vijftig." Een aardige tussenstand voor deze kleine kooplui in de Steendijkpolder in Maassluis. Midden in het winkelcentrum in het uiterste weste lijke puntje van deze wijk werd zaterdag een feest gehouden. Het programma was nog groter dan vorig jaar, toen de eerste „Steendijkpolderdag" werd gehouden. De kinderen speelden er winkeliertje en hadden weinig oog voor een mobiele kinderboerderij uit Am sterdam. Een vrachtwagen vol dieren was uit de hoofdstad gekomen om het de kinderen naar de zin te maken. „Ze worden vanuit de flat hups, zo in de speeltuin gegooid," zei één van de Amsterdammers. „Contact met dieren wordt steeds moeilijker." Maar de Maassluise kleintjes hadden het te druk met centjes tellen. Een winkelier: „Het zit ze wel in het bloed, zeg. Ze verdienen vandaag meer dan ik." Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN/MAASSLUIS De Fortuna- loop van de gelijknamige voetbalvereniging in Vlaardingen is geëindigd in een klein drama. Tij dens de halve marathon afgelopen zaterdag van 21 kilometer door de Broekpolder raakten vijf lo pers de weg kwijt. De Vlaardingse marathonreus H. Reedijk verspeelde daardoor kostbare minuten en eindigde als derde met één uur, 21 minuten en 31 seconden terwijl iedereen hem als eerste op het ereschavot had verwacht. WwtT:, De senioren beginnen aan de Havenloop in Maassluis. Geen hitte, zoals bij de Fortu naloop in Vlaardingen, en geen zoekpartijen naar de start en het parcours. Ellendig De particulier en de professionele boetiekdrijfsters bij elkaar. V.l.n.r.: Mevrouw L. Holm (achter Riet Konings van Lentefeest)Bettie van Ringelstein en Chris van Holten. nul WÊÊÈÊm lïitfl It's killing me van Auke Bergsma. Disco I en II van Maryoke Boomgaard. Trainer Rinus darijs (links) en voorzitter Jóep den Brinker werken samen om het nieuwe DRZ gestalte te geven. HET VRIJE VOLK MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984 'A- y 'y y1//y/ y wSStozfk Fortuna- loop: 'n Ook voor aanvang van de halve marathon, de 10 en de 5 kilometer ging wat mis. Veel atleten hadden zich verzameld bij atletiekvereniging Fortuna aan de Marnixlaan die vorige week woensdag een loop door het Lickebaertbos hield. De deelnemers moesten echter starten bij voetbalvereniging Fortuna (WF) aan de nog meer verwarring Marathon- weg. „Hoor es", zegt een licht ver bolgen Tini Kalkman, be stuurslid van WF. „we hebben (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Onder het motto "SVV, nu of nooit" heeft de A-selectie van deze Schiédamse prof voetbalclub afgelopen vrijdag avond het Vlaardingse Lies veld op zijn kop gezet. De Schiedammers zijn de boer op gegaan om weer wat publiek te trekken. SW balanceerde het vorig seizoen op het randje, onder aan de eerste divisie. Met be hulp van een nieuwe sponsor, vijf nieuwe spelers en een op gewekte teamgeest ("SW is te Hef geweest") hoopt de club dit seizoen het hoofd boven water te houden. Onmiddellijk na de training begaven de profs zich naar het Liesveld en deelden daar bal len uit aan toegestroomde jon geren. De belangstelling was zo groot dat enkele spelers zich met moeite staande kon den houden. De kraam van SW zakte bijna in elkaar on der het gewicht van jonge Vlaardingers. Administrateur Aad van Dijk, die afgelopen donderdag avond op de Broersvcst in Schiedam stond met de kraam: Ze slopen m'n stal! Dit heb ik in Schiedam nog niet meege maakt." Volgens voorzitter Cor de Vries van SW komt de helft van het trlbunepubliek uit Vlaardingen. Dit zijn veelal oudere mensen die zich het landskampioenschap van SW inThet grijze verleden nog goed kunnen herinneren. het duidelijk vermeld in de uit nodigingen." En dan zegt ze wat veront schuldigend: „Mijn zoon is vo rige week getrouwd. Ik heb niet zo veel tijd gehad om aan alles te denken. Er waren te weinig vrijwilligers die de weg konden wijzen aan de renners. Het was ook zulk mooi weer." De atleten, lieten zich in leder geval niet uit het veld slaan door de kleffe warmte. Eenentachtig deelnemers vochten zich door een muur van hitte die zich op het par cours had vast gebeten. Een renner na 10 kilometer: „Ellen dig"! Deelnemers aan de Haven loop in Maassluis hadden 't za terdag wat gemakkelijker. Al om kwart voor tien klonk het eerste startschot voor een se rie afstanden van 1, 4 en 8 kilo meter. Een koele, ochtendwind streelde de zwoegende licha men. Mari Paalvast, winnaar van de 8 kilometer in 27 min. 52 sec., klaagde over de keien van de Govert van Wijnkade. „Ja, m'n voeten branden," hijgde deze Maassluiser van 61 kilo. De overigé winnaars waren: Michel Verbeek, lid van de at letiekvereniging Waterweg die de Havenloop organiseerde, met een tijd van 14 min. 10 op de vier kilometer en Jaenet Bouwhuizen met 3 min. 46 op de één kilometer. In Vlaardingen werd R. Schippers winnaar van de 21 kilometer met 1 uur 17 min. 7 sec. Op de 10 kilometer: T. Wols uit 's-Gravezande (39 min. 59) en op de 5 kilometer: W. Neelen uit Vlaardingen (19 min. 19). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zelden heb ben winkeliers en de particu liere „scharrelaars" zo prettig samen gewerkt als tijdens de zwarte markt van afgelopen vrijdag en zaterdag in de Mar griethal in Schiedam. Gunnen deze twee uitersten in de han del elkaar in het dagelijks le ven het' licht niet in de ogen, in de Margriethal leek het koek en ei. Ze kwamen zelfs gere geld bij eikaar buurten. Tot grote vreugde van Riet Kohings van de stichting Len tefeest die de zwarte markt or ganiseerde voor een goed doel. Nog meer steeg de verbazing toen zij vertelde dat de parti culieren met hun prullaria en tweede hands artikelen van zolder en kelder meer verkoch ten dan de echte handelaren, al of niet in bezit van een win kel, met modieuze kleding en andere goederen waarmee zij zich in leven trachten te hou den. De twee jonge „melden" Bet- tie van Ringelstein en Chris van Holten drijven in Schie dam een boetiek en stonden ook op de zwarte markt. Zon der meer gastvrij onthalen zij mevrouw L. Holm die als hob by zelf kleren maakt en ze nog aardig verkoopt ook. Bettie en Chris willen van geen valse concurrentie weten. „Ja, de particulier komt meestal goedkoper aan par tijen kleding dan wij," zegt Bettie. „Maar wij zijn er zes dagen in de week mee bezig en zij doen 't misschien maar één dagje." Chris: „Wij staan hier om re clame te maken voor onze win kel. Niet zozeer om nou ineens alles te verkopen." Met dat laatste argument blijken ook andere midden standers op de zwarte markt van Lentefeest alle haat en nijd weg te wuiven- Zij voelen zich thuis temidden van de oude boeken van opa, kinderen gelden van de marktmensen hoopt zij „op nul" uit te komen. Preciese berekeningen zijn nog niet gemaakt. Het wachten is nog op alle rekeningen. „Niet slecht voor de eerste keer," zegt ze. „De volgende keer zullen we meer deelne mers hebben. Ik heb nu alle adressen van de 100 mensen die er dit keer waren" Lentefeest maakt plannen a i om de markt iedere maand te Up nul houden. Interesse onder de participanten blijkt er wel te bestaan. Zo bezweren zeker die met oud speelgoed winkel tje spelen en een ijscowagen die aan de rand van de onme telijke gymnastfekvlocr staat opgesteld. De vloer is ver nieuwd, zo weet Riet Konings, en meteen aangepast aan acti viteiten die niets met sport te maken hebben maar wel geld in het laatje van de halaccom modatie brengen. Met de toegangsgelden (één gulden per persoon) en de sta- vijf deelnemers er als de kip pen bij te zijn, de volgende keer. „Er lopen in Schiedam ge noeg gekken rond voor mijn handeltje," zegt één van hen. Haar koopwaar bestaat uit lou ter straatnaamborden uit Hoogvliet waar de naamplaten onlangs zijn vernieuwd. De oude partij ligt voor haar voe ten uitgestald: Queberstraat, Lampeistraat. Namen die de Schiedammers toch weinig zullen zeggen. Het tarief: „wat een gek er voor geeft," zegt ze. Van onze honkbalmedewerker ROTTERDAM Vlaardin gen Holy heeft in een recht streeks duel zijn meerdere moeten erkennen in Euro Stars. (8—4) De Rotterdam mers stevenen hiermede af op het kampioenschap in de lan delijke tweede klasse A. Schie dam verloor in Gouda van The Braves (3—1) en is daardoor nog steeds niet vrij van degra- datiezorgen. Veel veldfouten (zeven in to taal) waren de grootste oor zaak van de Holy nederlaag bij Euro Stars. In de eerste slagbeurt grepen de Vlaardin gers reeds vier keer mis. De Stars konden zodoende gemak kelijk met 01 achterstand ombuigen in een 41 voor- sprong. Onder leiding van een aanvallend sterk: spelende Tim Donnelly (vier uit vier) kwa men de Vlaardingers sterk te rug. Na vijf volledige innings was de stand weer in even wicht (4—4). Hierna volgden er weer twee fouten, waarvan Rob Jeysman en Michel Koorn namens Euro Stars profiteerden., (64). De ze marge gaven de Rotterdam mers niet meer uit handen en via runs in de zevende en achtste slagbeurt kwam de eindstand 84 op het bord. Danny Rossöni (21057) werd verliezend werper. Ook Schiedam bleef door veldfouten aan de verkeerd de kant van de score. Een sterk werpende Henk Meijer zorgde zelf voor een 1—0 voorsprong. In de tweede slagbeurt liet zijn veld hem vier keer in de steek. Braves profiteerde ervan en boog de 0—1 achterstand om in een 21 stand. Schiedam kreeg nog wèl zeventien man op de honken, maar niemand wist de thuisplaat te bereiken. Braves slaagde daar nog wel één keer in en won uiteindelijk met 31. Wint Braves volgende week in Zwijndrecht en verliest Schiedam thuis van DOS '32 dan eindigen alle drie de ploe gen gelijk op de voorlaatste plaats. Een positie die resul teert in degradatiewedstrijden. MAASSLUIS Het fonds voor bijzonder doeleinden wordt met 7 ton gespekt. De aanvulling komt uit het onder pand van een lening van 1,5 miljoen die de gemeente Maas sluis aan Verolme Elektra heeft gegeven. Mocht het bedrijf over de kop gaan voordat de lening ia afbetaald, dan krijgt Maas sluis 7 ton terug. Dit bedrag kan dus nu al zonder risico's worden uitgegeven. De politieke partijen hebben al een verlanglijstje gemaakt. Zij denken» aan bestrijding van werkloosheid en jeugdwerk. VLAARDINGEN De ge- meentelijke tarieven gaan vol gend jaar "-niet omhoog in Vlaardingen. Dit tipje van de sluier wordt alvast door B. eii - W. van Vlaardingen opgelicht. De begroting 1985 wordt op 24 september aan de raadsleden uitgereikt. Verder maken B. en W. reeds nu bekend, dat een sluitende begroting zal worden aangeboden. V - V VLAARDINGEN Maar liefst hét werk van 22 Vlaardingse kunstenaars is bij elkaar geperst in de Galerie/Arto- teeï; aan de Oost- havenkade. We gens de verhuizing van de artotheek naar het Hollandia- gebouw is de eer ste groepstentoon stelling dit jaar de mist in gegaan. De gecombineerde ex positie die er sinds vrijdag is te zien moet dat een beet je goed maken. Gevolg Is wel dat van iedere kun stenaar éèh, hoog uit twee werken aan de muur han gen. Eigenlijk geeft dat niks. Het cont rast tussen bijvoor beeld de minutieu ze ets van Theo van Baars (Uitzicht op Rotterdam) en de polaroid-foto van Auke Bergsma (It's killing me, Auke hangt zich op aan een verleng snoer, z'n tong komt al uit z'n mond) wordt er al leen maar interes santer door. Drie kunstenaars doen ditmaal voor het eerst mee aan de groepstentoon stelling. Dit zijn Ma- ryoke Boomgaard met haar verf schil derij op behang, André Pelgrim met zijn precieuze aquarel Paviljoen in - kasteelvijver en Rob Kila met ge- kleurde pènteké- ningen van een speelboom en een, l schoenermast met een strakke achter- l grond. Galerie/Atotheek, Oosthavenkade 42. Tot en met 15 sep- tember. i, i Door medèwerker Norbert Kleinhe- renbrink SCHIEDAM Met het benoemen van Bob van de Vlerk als P.R.-man heeft voetbalvereniging DRZ waarschijnlijk een gouden greep gedaan. Werkelijk een bombardement van telefoontjes liet hij los op de diver se regionale kran ten om toch maar vooral zondag even bij 'zijn' club langs te komen. En Van de Vlerk zag zijn moeite beloond. Het was gisteren namelijk een heug lijke dag voor de afdelingsclub. Sponsor Novotel overhandigde aan de gehele selectie een compleet tenue en deed verder de toezegging DRZ de komende twee jaar financieel met raad en daad bij te staan. Dit uiteraard tot grote vreugde van Van de Klerk en zijn bestuur, die in deze moeilijke tijden wel wat steun kunnen ge bruiken. Want moeilijk is het voor een relatief kleine vereniging ais DRZ. „Het wordt voor veel clubs steeds min der gemakkelijk om financieel de touw tjes aan elkaar vast te knopen", beaamt DRZ-voor- zitter Joep den Brinker, gezeten in ,.de gezellige be stuurskamer. „Er zijn over DRZ de laatste tijd de raarste verhalen in omloop gebracht. We zouden failliet zijn en op sterven na dood, maar dat viel gelukkig alle maal wel mee. We moesten alleen flink aan kostenbe- strijding gaan doen en dat lukt nu aar dig, mede natuur lijk door Novotel Schiedam". „Maar zelt hebben we ook de puntjes op de i gezet", vult penningmeester Rob Nefkens be reidwillig aan. „Wanneer de leden hun contributie niet op tijd betalen, krij gen ze een boete van ƒ2,50 per maand. Wij moeten toch ook alle reke ningen op tijd beta len. De boetes, die spelers tijdens de wedstrijden oplo pen worden niet langer door het be stuur betaald en zo hebben we nog meer van die kleine dingen veranderd. We doen dit alles slechts met één doei: DRZ finan cieel weer gezond maken. Dat wil ove rigens niet zeggen, dat we onze oude principes over boord zetten. DRZ was altijd een ge zellige vereniging en zo moet het uiteraard blijven. De situatie moet dus wel leefbaar blijven". Persman Van de Vlerk verheugt zich inmiddels zichtbaar op de wedstrijd van het eerste elftal te gen Nado Vooruit gang. Tijdens deze ontmoeting wordt namelijk verzorger Koos Langeveid nadrukkelijk in het zonnetje gezet van wege zijn 250-ste wedstrijd.en de spelers hebben een originelemanier' bedacht "om hem dat duidelijk te ma ken. Na nog geen vijf minifteh sfort Peter Vos'Burghart 'ernstig gebles seerd' ter aarde. Langeveid sprint de benen uit zijn lijf voor de noodzake lijke eerste hulp, maar wordt do,or dezelfde Vos Burg- hart als eerste ge feliciteerd met zijn jubileum. Er wor den bloerhen/êa- deaubonrièn ën een door de'speleis be schikbaar gestelde trofee overhandigd en Langeveid is even onder de in druk. Na de huldiging, omlijst niet muziek van Drurnban(J.Am" brozius, ftan de,' oefenpartij worden voortgezet, dié uit eindelijk' met'G—2 door de formatie van trainer Ririüs Clarijs Wordt ge wonnen: Doelpun tenmakers: Gerard Wigmans (twee maal) en Peter Vos Burghart, Voorzitter Den i Brinker tot slof: „Het zou natuiirlijk leuk zijn als de we- deropstandig van de vereniging DRZ gepaard fjaatThet een wederopstan ding van'de presta ties op het veld. Tweedeklas-RVB is eigenlijk»veei te laag voor een club met een dergelijke accommodatie. Misschien, dat'we dan ook' weeraan een jeugdafdeling kunnen gaan bou wen, want sinds vo rig seiiöèn zitten we zonder", wi bf* Cj

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1