Schiedam 16 Wie kent overvaller? Bewoners: 'Wij houden vol' Tasjesroof voorkomen 'Als telef oon blijft gaan, is rad:Ie leuk T it I Dief van 30 fietsen aangehouden Lentefeest gaat op creatieve toer Blauwe Brug verkoopt boeken Modeshow in dienstencentrum Drs. P. in Teerstoof jf! j ./.-,iigggggf r;-'V:-^- .- ■i'Sk mm. MmÊëiïïfmMêk Poezen in schoorsteen muziek titl ÉW&v; 1 WSÊsM [diversen 1 - WH WS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als gemeentelijk Woningbeheer valse verwachtingen heeft gewekt, dan krijgen de bewoners van de Van Marumstraat en de Fulton- straat alsnog een vergoeding voor herinrichtings kosten. Een bliksemonderzoek moet dat nog deze week uitwijzen. Dat heeft wethouder Zijdeveld be sloten, nadat* in het weekeinde de vlam in de pan sloeg in die straten. Strenger Wethouder Chris Zijde veld: "De geloofwaardig heid van de gemeente staat op het spel." Gelaten Actiemiddel Geen vergoeding I PrW! viï 't&ih'. Wmfmè. 'ê&mm iv/> De renovatie is stopgezet, ook al zitten sommige be woners daardoor minstens en kele dagen extra in de puinhoop. Een bewoon ster van de Fultonstraat laat zien hoe "rommelig" de muren erbij staan. - Technicus Jos Akkerman en omroepster Els de Vaal, in studio 1 van de Zie kenomroep: "Een verzoekje is bij ons geen papiertje wat je uit een busje haalt." Ziekenomroep Vrijwilligers vandaag en morgen ROTTERDAM EN OMGEVING i'i HET VRUE VOLK 3*. DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 Bliksemonderzoek bij 1J' oningbe] leer Bewoners braken vrijdag avond bouwstellingen af. uit protest tegen het bericht dat zij geen 1300 gulden krijgen na renovatie van hun huizen. Zij beweren dat de huiseigenaar, gemeentelijk Woningbeheer, hen altijd heeft voorgehouden dat dat geid wel op tafel zou komen. De renovatie wordt nu door de bewoners geblokkeerd totdat er duidelijkheid is over de gang van zaken. Die duidelijkheid zal er, als het aan wethouder Chris Zijde veld (huisvesting) ligt, nog de ze week komen. „Wij zijn met een intern onderzoek begon nen. Dat kan tot twee conclu sies leiden. Als woningbeheer verwachtingen heeft gewekt dat er uitbetaald zou worden, dan betaalt de gemeente als nog uit Maar ais steeds duide lijk Is gezegd dat er geen ver goeding zou komen, dan beta len we niet" Volgens Zijdeveld staat de geloofwaardigheid van de ge meente op het spel. „Het mag niet zo zijn dat de gemeente toezeggingen doet, of zelfs maar verwachtingen wekt, die niet worden nagekomen," In het onderhavige geval was bi; woningbeheer al geruime tijd duidelijk dat het rijk geen ver goedingen aan bewoners zou uitkeren. Echter voor de bewo ners kwam dat bericht vrijdag ais een donderslag bij heldere hemel. Zij wijzen verontwaardigd op het feit dat bewoners van de Bellstraat, de Keesomstraat en de Dieseistraat eerder na reno vatie wel 1300 gulden kregen. Wethouder Zijdeveld in reae tie: „Het Is niet anders. Pak weg het laatste anderhalf jaar is het rijk veel strenger gewor den. De eerste groep heeft nog een graantje kunnen meepik ken, de tweede niet. Daar heeft het rijk een hard en onwrik baar standpunt over." Directeur J. van Schijndel wil zich nog niet aan een eind oordeel wagen. "Zolang we binnen de gemeente naar een oplossing zoeken, kan ik beter (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schie- damse politie heeft een compo sitiefoto vrijgegeven van een man, die donderdagavond ver moedelijk gewapend een win kelier hééft overvallen. De overvaller verraste een mede werker van het tapijtcentrum Aad van der Laan (Rotter- datnsedijk) in zijn auto. De medewerker, een 39-jarige Rotterdammer, was juist op weg om een geldcassette naar de bank te brengen. Dat was rond half tien, kort na afloop van de wekelijkse koopavond. De overvaller ruk te aan de Buitenhavenweg het llnkerachterportier open, ging achter de bestuurder zitten en duwde hem een revolver in de rug. Eerst dwong hij hem een ritje door de stad te maken. Aan de Lange Haven stapte de overvaller uit en ging er met de geldcassette vandoor. In de cassette zat ongeveer 2.000 gul den. De politie wil nu via het ver spreiden van de compositiefoto eventuele getuigen opsporen. Zij stelt de volgende vragen: „Wie heeft de op de foto afge beelde man op donderdag 13 september 198* tussen 20.30 en 22.00 uur gezien? Wie kent de op de foto afgebeelde man? Wie heeft op donderdag 13 sep tember 1984 in de omgeving van het centrum van Schie dam tussen genoemde tijdstip pen een verdacht voertuig ge zien.?" Het signalement van de ver dachte luidt als voigt: leeftijd ongeveer 24 jaar, lengte onge veer 1,75 meter, tenger pos tuur, smal bleek gezicht, spitse neus, half lang donker achter overgekamd haar. Hij was ge kleed in een lange donkere re genjas (hoog gesloten). De da der sprak beschaafd accent loos Nederlands. Mensen die de politie meer informatie kunnen geven wordt verzocht contact op te nemen met de gemeentepolitie Schiedam, afdeling recherche. Het telefoonnummer is: 260760, toestel 126. Het hoofdbureau is gevestigd aan de Lange Nieuwstraat 53-55. t geen commentaar geven." Over de actie van de bewoners zegt hij: „Ik ben blij dat-de rust even is teruggekeerd. Dit heeft tijd nodig. Geen maan den of weken, maar een paar dagen. Gelukkig hebben de be woners met begrip gereageerd. We houden contact." ff* SCHIEDAM "Wij houden de aannemer buiten de deur, totdat we die 1300 gulden ver goeding. krijgen," aldus een woordvoerster van de bewo ners van de Van Marumstraat en de Fultonstraat. Gisteren probeerden werknemers van bouwbedrijf Van den Tempel hier en daar nog wei aan het werk te gaan, maar zij kwa men met ,geen stap over de drempel. De bewoners volhar den in hun actie, nadat zij vrij dagavond al demonstratief een stelling afbraken. De renovatie van 47 wonin gen aan de Fultonstraat ligt voorlopig stil. Alleen noodza kelijke werkzaamheden wor den verricht, zoals het op nieuw aanbrengen van toilet ten en keukenblokken. De be woners, plus die van 36 pas ge renoveerde huizen aan de Van Marumstraat, wachten gelaten af. Of zij alsnog een vergoe^ ding voor herinrichting krij gen, hangt sinds gisteren af van de gemeente, die met een onderzoek is begonnen. Naast de "blokkade" van de renovatie hebben de bewoners nog een tweede "actiemiddel achter de hand: het weigeren van de huurverhoging van 88 gulden, die na de renovatie wordt doorgevoerd. "Wij zet ten nergens meer een handte kening onder, totdat we weten of er een oplossing komt," al dus de woordvoerster, me vrouw J. Voshol. Dat. de vergoeding er móet komen (die varieert van 1000 tot 1300 gulden per woning) staat voor de bewoners als een paal boven water, "Na die re novatie moet je zoveel dingen in je woning doen, die kun je gewoon niet betalen," vertelt mevrouw Voshol. "De meeste mensen in deze buurt moeten leven van een laag salaris of een uitkering." Ze geeft een opsomming van de kosten: "Je moet opnieuw behangen, want daar is na al dat werk niets meer van over. Er worden bij de renovatie nieuwe, grotere ramen ingezet, dus daarvoor moet je nieuwe vitrage en gordijnen kopen. Plafonds, keuken, trappen, moet je allemaal opnieuw be kleden of bewerken." Het rijk heeft de bewoners geen ver goeding willen geven omdat de plattegrond van de huizen niet wezenlijk verandert bij de re novatie. A I- fsf) 0 A .44 - '4 i/ 4', 'A Hit. M '46* vr; *7 ft,. .4 A S t v f< 'ty', 4/ 4 a t7 li"- i\Lvi a (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een poes, die klem zat in een schoor steen, heeft bewoners van de Gordonstraat en later ook de brandweer handen vol werk bezorgd. De bewo ners zagen een paar pogin gen óm het dier te bevrij den niet beloond. De ge alarmeerde brandweer trok al snel de conclusie: die poes is er alleen uit te krijgen als we een groot deel van die schoorsteen slopen. Maar dat ging de bewoners weer te ver. "Dan maar een katteval plaatsen, zo leek vrijdag avond de enige oplossing. Een dag later bleek de "oogst" averechts te zijn uitgepakt. In plaats dat de poes in de val zat, zaten er toen twee poezen in de schoorsteen. De val, pas nog nieuw aangeschaft door de politie, was wel leeggegeten. Sinds zaterdag zitten alle betrokkenen met de han den in het haar. Gisteroch tend kon de politie niets nieuws aan de situatie toe voegen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door haar handtas stevig beet te houden, heeft een 19-jarlge Rotterdam se vrouw voorkomen dat haar eigendom werd geroofd. Ge volg was wel dat de vrouw om ver werd getrokken en (met tas) tegen het "wegdek smakte. Dat gebeurde toen een man vanuit een open autoraam een ruk aan haar tas gaf, terwijl zij over het Spinhuispad fiets te. De "rover" is sindsdien spoorloos. 4» s* -s*. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Omroep ster Els de Vaai: „Ik ben bij de ziekenomroep gekomen nadat ik zelf zes weken plat In het ziekenhuis heb gele gen. Dan merk je dat die ra dio je enige echte contact is." Technicus Jos Akker man: „Ik had vooral belang stelling voor de technische kant van het omroepgebeu-, ren. Maar dat neemt niet weg dat onze doelgroep be langrijk voor mij is. Een ar tiest kan ook niet zonder zijn publiek." Els de Vaal en Jos Akker man zijn twee van de ruim 30 medewerkers, die zater dag betrokken zuilen zijn bij de jublleumultzending van de Ziekenomroep Schiedam. In verband met haar 25-jarig 'bestaan zendt die omroep die dag 10 uur non-stop uit. Voor aiie bejaarden en zie kenhuispatiënten, en mis schien zelfs voor aiie Schie dammers. De Ziekenomroep hoopt dat ze op de kabel mag, maar het ministerie heeft daarvoor nog steeds geen toestemming gegeven. Die onzekerheid doet niets af aan de grote inzet, waar mee de medewerkers van de Ziekenomroep hun jubileum uitzending druk aan het voorbereiden zijn. Het pro gramma, dat in grote lijnen vast staat, zal onder andere bevatten: een ontbijt-show, nieuws, muziek, een terug blik op 25 jaar ziekenomroep en live-uitzendingen vanuit het Schieland-ziekenhuis, huize Frankenland, Spaland en de Harg. Jos Akkerman: „Tien uur lang uitzenden is een hele ruk, maar we zien er niet te genop. We hebben wel meer met dat bijltje gehakt. In 1982, rond de gemeente raadsverkiezingen, zijn we in zes dagen bijna 60 uur op de kabel geweest. Dat was heel leuk. en tegelijk een pri ma ervaring." Hij haast zich te zeggen dat de Ziekenom roep het zo echt niet elke week wil. „Het moet leuk blijven. Wij draaien ook maar louter met vrijwilli gers." Aan vrijwilligers heeft de Ziekenomroep momenteel geen gebrek (45 tot 50 men sen). De helft van de mede werkers heeft af en toe de taak van omroeper, de ande re helft doet technisch en or ganisatorisch werk. In een "gewone" week zendt de om roep vier keer uit. Dinsdag en donderdagavond met een verzoekplatenprogramma, woensdagavond met klassie ke muziek en zaterdags met een Schiedams actualiteiten programma. Bij de patiënten van het Schieland-ziekenhuis komen de uitzendingen via een ra diokanaaltje naast ieder bed binnen. Voor bejaardentehui zen neemt de Ziekenomroep programma's op de band op. Els de Vaal: „In het zieken huis halen de omroepers zelf de verzoekjes bij de mensen aan bed op. Dat geeft een goede band." Akkerman: „De patiënt wordt erbij betrok ken. Een verzoekje is bij ons geen papiertje wat je uit een busje haalt." Soms ook kunnen luiste raars tijdens de uitzendin gen naar de studios (aan de Korte Haven) opbellen om een verzoekje door te geven. Zij komen dan "in de uitzen ding". Jos Akkerman: „Het wil wel eens dat er niemand belt, patiënten die zich kun nen bewegen gaan soms TV kijken. Maar een andere keer staat de telefoon rood gloeiend. Op zo'n moment is het programma het leukst. Dan leeft het echt." HOFPLEINTHEATER, tel.662044: Slippers, met Luc Lutz e.a„ di. 20.15 uur. LUXOR, tel. 138326: Paul van Vliet in Wat gaan we doen, di. 20.15 uur. BIBLIOTHEEKTHEATER, tel. 338262: Pauline van Rhenen in Een Andere Medea, do. 20.30 uur. is#* •/v v DE ROODE LEEUW, tel. 505229: Sammy Remington Band, di. 21.00 uur. DIZZY, tel. 773014: Session, di. 22.00 uur. ALHAMBRA 1, tel. 330293: Na de repetitie (16), 2,7 en 9.30 uur. ALHAMBRA 2, tel. 330293: The Deadzone (12), 2, 7 en 9.30 uur. CALYPSO 1, tel. 131855: Poli ce Academy (al), 2, 7 en 9.30 uur. CALYPSO 2. tel. 131855: Pur ple rain (al), 1.45, 6.45 en 9.15 uur. CALYPSO 3, tel. 131855: Beatstreet (al), 2, 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, tel. 138210: Een klas vol schootkatjes (18), 12.15, 1.45,3.15, 4.45, 6.15, 7.45 en 9.15 uur. CINEAC, tel. 138082: Amityvil- le: De bezetene (16), 2, 6.45 en 9.30 uur. CINEMA OSCAR, tel. 121139: De versierders van St. Tropez (16), 2, 7 en 9,30 uur. CINERAMA 1, tel. 115300: Streets of fire (12), 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 115300: Po lice Academy (al), 1,45, 6.45 en 9.15 uur. CINERAMA 3, tel. 115300: Po lice Academy (al), 1.45,6.45 en 9.15 uur. CINERAMA 4, tel. 115300:1 never promised you a rosegar- den (16), 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMAS, tel. 115300: Blind date (16), 7 en 9,30 uur. CORSO, tel. 121110: Conan de vernietiger (16), 2, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 1, tel. 117755: De schorpioen (12), 2, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 2, tel. 117755: Blame - it on Rio (al), 2, 7 en 9.30 uur. 7 LUMIÈRE 3, tel. 117755: Ro- r?- mancing the stone (12), 1.45, ,r'f 6.45 en 9.15 uur. LUMIÈRE 4, tel. 117755: Can- nonball run 2 (al), 1.45, 6.45 en 9. f 'W- .15 uur. REX, tel. 772793: Wanda whips1*7 Wall Street (18), 10-24 uur. I THALIA, tel. 111555: Indiana Jones (12), 2, 6.45 en 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 364998: U bent mijn moeder (16), 7.30 en v 10 uur. 't VENSTER 2, tel. 364998: Ro-"!7 sa von Praunhelm Retrospec- tief, (16). 8 en 10.30 uur. 't VENSTER 3, tel. 364998: Los santos inocentes (16), 7.30 en 10 uur. v' LANTAREN, tel. 364998:10 jaar cinemlen festival (16), dhr. films, 8 en 10.30 uur. !1 TIVOLI (Hellevoetsluis), tel. 01883-12608: Bad girls (18), di. 8 uur. Cu jo (16), dl. 8 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINERAMA 5: Ciske de Rat (al), wo, 2 uur. PASSAGE: Laurel Hardy (al), wo. 2 uur. TIVOLI, Hellevoetsluis: 101 Dalmatiërs (al), wo. 2.30 uur. LANTAREN/VENSTER, tel. 364998: film Todesmagazin, di. 20.00 uur, Underground and Emigrants, di. 22.30 uur. BELLE PSSS, tel. 137501: Heksenspel, wo. 14.30 uur. LANTAREN 1, tel. 364998: CJP-avond, uitreiking van de zilveren CJP, plus concert door. Bram'Vermeulen en Fay Lov- sky Band, di. 20.30 uur, -r STADHUISPLEIN: Douane Har- - monie, wo. 13.00 uur. SCHIEDAM De politie heeft een 28-jarige Schie dammer aangehou den, die ervan wordt verdacht maar liefst 30 nieu we fietsen te heb ben gestolen.- Naast die diefstal len, die verspreid over enkele weken plaatsvonden, heeft hij ook bekend bij vier woningen te hebben ingebro ken. Het gaat om huizen aan de A. Prinslaan, de Zwa luwlaan, de J. Cats- laan en de Meeuwensingel. De buit die hij tot voor/,,, zijn aanhouding In// bezit had, heeft een,; waarde van 15.000 gulden. De man werd door de poli tie in het weekein- de op heterdaad betrapt bij een in- /- braak aan de Schiedamseweg. I SCHIEDAM De stichting Lentefeest gaat op de creatie ve toer. Vanaf mor genochtend houdt Lentefeest in haar pand aan de Broersvest cursus sen breien, stof verven en kleding vermaken. Van 9.30-11.30 uur zijn drie begeleidsters aanwezig om de cursisten bij te staan. De cursus sen zijn voor leder een toegankelijk. Deelname kost 30 gulden, voor in to taal zes lessen die de komende weken worden gegeven. De stichting Lente feest zet zich in voor gehandicapte mensen. SCHIEDAM Morgenmiddag wordt in het wijk centrum de Blauwe Brug (Bachplein) een boekenbeurs gehouden. Ten ba te van het Instru mentenfonds wor den dan muziek boeken en bladmu ziek te koop aange boden. Het fonds zal tien procent van de verkoopprijs krijgen. De beurs - duurt van 14-17 uur. SCHIEDAM Kle ding voor oudere staat centraal in een modeshow, die donderdag is te zien in het dien stencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein. De show begint 's ochtends om tien uur en Is gratis toe gankelijk. Zondag houdt het diensten centrum een open huis. Belangstellen den kunnen dan van 13.30-16.30 uur in de Woud- hoek terecht. SCHIEDAM Drs. P. is in het week einde twee avon den te zien en te beluisteren in thea ter de Teerstoof. Op vrijdag en za terdag treedt de excentrieke man om 21 uur op. De foyer van de Teer stoof gaat belde avonden al om 20 uur open. Kaarten kosten 10 gulden, voor houders van CJP- of 65+pas 7 gulden 50. Reser veren van plaatsen kan via de Teer stoof (269450) of vla de VVV (733000). Behalve Drs. P. staat ook een pop pentheater op het r programma van de/: Teerstoof. Dat' speelt zich af zaler- dagmiddag om half i drie, met in de hoofdrollen de clown Woudi. De Teerstoof is geves- 1 tigd aan de Nieuwstraat 12^

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1