Casimirschool vindt sponsor voor judoles Spanning blijft jtot kort voor de uitzending Vakbondschool nu naar Den Haag voor subsidie Bewoners pijpen jonge dief Orgelconcert Op de radio sr. Gemeente gaat blad uitgeveit Van Jan Loopuyt naar Scheeres Trechter is twee adressen kwijt Britse mijnstakers morgen in Schiedam m ws sippl wnwwiLi.1 Trntwwp SCHIEDAM 40 woningen aan de Wattstraat gaan half oktober voor de tweede keer „onder het mes". Dan worden fouten hersteld, die zijn ge maakt bij een renovatie vlak voor de zomer. De bewoners hoeven niet opnieuw naar wisselwonin gen, maar moeten wel zo nu en dan overdag hun huis verlaten. Mogelijk wordt ten tijde van de „re- tenovatie" een opvangcentrum ingericht. Een en ander zijn de ver- uit over de goede samenwer king met de bewoners. „Ze vin den het wel nasr dat ze weer In de rommel komen, maar ze weten dat het echt nodig is. Daar legt men zich bij neer." De SSSw en de bewoners dis cussiëren nog over twee zaken: de dagopvang tijdens de werk zaamheden en een vergoeding voor extra kosten van de bewo ners. Opbouwwerker van Schie- d&m-Oost (de wijk waarin de Wattatraat ligt) Anton van Bij- nen: „Het lijkt ons redelijk als de vereniging Volkshuisves ting, de feitelijke eigenaar van de huizen, akkoord gaat met een schade- en overlastuitke- ring aan de bewoners. Die mensen kunnen er tenslotte ook niets aan doen dat er fou ten zijn gemaakt. Ze zitten net weer op hun gemak, na die re novatie. Sommigen hebben nieuwe spullen gekocht." De komende weken zullen voor de bewoners een aantal voorlichtingsavonden worden gehouden, aldus Van Bijnen. Hij bevestigt de „goede samen werking" die er is tussen alle betrokkenen. Als voorbeelden noemt hij de dagopvang en hulp aan bewoners bij het versjouwen van hun huisraad. „Daar wil de SSSW zoveel mo gelijk bij helpen," vertelt de opbouwwerker. guurder (SSSW), de huurders (bewonersvereniging) en de aannemer (Van der Waal) overeengekomen. De drie par tijen werken nu eendrachtig samen, na aanvankelijk hevige Strubbelingen. Daarbij ging het vooral om de vraag hoe de érnstige renovatlefouten heb ben kunnen optreden. „Daar praten we niet meer over," al dus SSSW-directeur Ceea Kamminga. „We zoeken nu za kelijk naar een goede oplos sing." Kamminga verwacht dat het werk drie maanden in beslag gaat nemen. De zwaarste klus is het opnieuw openbreken van (nuren, waarin constructiefou ten zitten. Verder moet de Iso latie van de huizen ingrijpend worden verbeterd. De vloeren gorden onaangetast gelaten, ondanks eerdere berichten dat die ook mankementen verto nen. Kamminga ontkent die. Evenmin wil hij bevestigen dat met de „re-renovatie" een bedrag van een half miljoen gulden is gemoeid. „De aanne mer en de constructeur zijn druk bezig met de plannen. Pas daarna weten wij hoe duur het wordt," aldus de SSSW-directeur. Kamminga laat zich lovend |SSSW-iirec- teur Cees Kamminga: „De bewones vinden het wel naar dat ze weer in de rommel komen, maar ze we ten dat het niet anders kan." '$ÊÈ&§ÊÊk SCHIEDAM De Casi mirschool voor moeilijk le rende kinderen heeft een sponsor gevonden voor zijn judolessen. Door een bijdra ge van Mobil Oil Nederland hoeft het judo niet te wor den gestopt Schoolhoofd Fred van Hooff was daar voor dé zomer nog bang voor, nadat de gemeente een subsidieverzoek had af gewezen. Hij vindt dat zijn leerlingen enorm veel baat hebben bij de vechtsport. „Judo kent strenge re gels. De kinderen gaan zich daardoor gedlciplineerder gedragen. Dat zie je al bij stoeipartijtjes op het schoolplein," zei Van Hooff in het voorjaar, toen hij zijn teleurstelling over de afge wezen subsidie uitsprak. In het schooljaar "83/'84 kon den de judolessen nog wor den betaald door giften van fondsen. Maar dit jaar dreigde het aan geld te ont breken. Op 1 oktober wordt het behoud van het judo ge vierd met een optreden van Anton Geesink. Geesink zal. bij wijze van demonstratie, in gevecht gaan met de Ca- simir-judoleraar Gerard Vroegh. Dat speelt zich die dag rond half vier af. Daar na zullen ook enkele Casl- mlr-leerlingen hun judoca paciteiten tonen voor ouders en andere belang stellenden. De Casimirschool is ge vestigd aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. De school telt 80 leerlingen van 6-12 jaar. Sommige van hen hebben, in de twee jaar dat zij judolessen krijgen op school, al de gele band gehaald. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tot kort voor baar jubileumuitzending blijft de ziekenomroep in spanning of alle Schiedammers morgen kunnen meeluisteren. Vandaag beslist de afdeling rechtspraak van de Raad van State over een kabelmachtlging. Bij de ziekenomroep omtstond giste ren even paniek, nadat bekend werd dat de minister op het al lerlaatste moment zijn toe- Stemming weigerde. Tot gisteren leek alles piek fijn in orde. Op 10 september wees de gemeenteraad de Schiedamse Gemeenschap (SG) aan als "dekmantel" voor de ziekenomroep. De minister geeft namelijk alleen zend machtigingen aan organisa ties, die "representatief zijn voor de bevolking. Men ver nachtte geen probleem roet die constructie, omdat die al eens eerder met succes was toegepast. I De afwijzing van de eenma lige zendmachtiging sloeg dan Ook In als een bom. Medewer kers van de ziekenomroep ble ven echter niet bij de pakken neerzitten en voerden gister middag koortsachtig overleg SCHIEDAM De TROS-ra- dio zendt de komende twee zondagen opnames uit, die zij heeft gemaakt tijdens een or gelconcert in de Schiedamse Grote Kerk. Het gaat om een concert van de Maassluise or ganist Koos Bons, dat op dins dag 4 september is gegeven. Het programma waarin de op names te beluisteren zijn is ge titeld "Er staat een orgel In..." en wordt uitgezonden vla Hil versum 1. met Dèn Haag en het "thuis front". Dat had als resultaat dat de SG formeel beroept aan tekende bij de Raad van State tegen het besluit van de minis ter. Hans Boom van de zieken- mroep: „Het bleek ook moge lijk om die zaak direct te laten behandelen. Tamelijk uniek, lijkt mij," Volgens Boom be staat de kans dat de Raad van State zijn uitspraak opschort en op voorhand met de kabelit- zendlng akkoord gaat. „Dat zou fantastisch zijn. Dan trek ken we maandag gewoon het beroep van de SG weer in." Als de Jubileumuitzending (de ziekenomroep bestaat 25 jaar) morgen op de kabel gaat, dan kunnen alle Schiedam mers meeluisteren door af te stemmen op 93,7 megaherz FM. Blijft de ether voor de zie kenomroep gesloten, dan is de uitzending alleen in het Schie- land-zlekenhuis te ontvangen. In elk geval Is het programma In een stand van de ziekenom roep in de Hoogstaat te horen. Hier volgt het volledige pro- gramma van de jubileumuit zending: 08.00 uur: Ontbijt- show; 09.30 uur: Karavaan in Schieland-xiekenhuis; 9.45 uur: Kinderkwartiertje; 10.00 uur: nieuws; 10.02 uur: muziek en actualiteiten; 10.15 uur: Kara vaan in Schielandziekenhuls; 10.30 uur: Muziek en actuali teiten; 11.15 uur Karavaan op Koemarkt; 12.00 uur: nieuws; 12.02: Karavaan bij opening WelzIJnsmarkt; 12.15 uur: te rugblik op 25 jaar ziekenom roep; 13.15 uur: Karavaan op Hoogstraat; 13.30 uur: Van Prozl tot ziekenomroep; 1430 uur: Karavaan vanuit huize Frankenland; 15.00 uur: nieuws; 15.02: muziek en actua liteiten; 15.40 uur: Karavaan vanuit Spaland; 16.00 uur: Toe komstmuziek; 16.40 uur: Kara vaan vanuit de Harg; 17.00: nieuws; 17.02: muzikaal groe- tenpro gramma. V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De FNV- Schiedam gaat zich tot het rijk wenden voor een subsidie voor 'dé v&kbondssehüol i» de Rijn mond-regio. Onlangs heeft do gemeente Schiedam voor d« tweede achtereenvolgende maal een subsidieverzoek af gewezen. - Volgens de Schle- - A dairsse FNV-voorzItter W. Schippers is het "nee" van de gemeente een troef in de on derhandelingen met het rijk. In het land hebben alle FNV- afdéllngen met een vakbonds- school bij gemeenten om sub sidié gevraagd, om straks ge zamenlijk tegen het rijk te zeggen dat ze nergens anders terecht kunnen. mm 1» Het was nog geen feest, gisteren op het kermis terrein op het Emma- plein. Ook twee vrou wen die van onder een paraplu (fo to) vroegen 'of het van daag al gaat beginnen" kregen als antwoord dat ze nog even geduld moeten heb ben. Pas morgen barst het los, als de Schie damse Feestweek wordt ge opend. In het weekeinde j staan een welzijns- markt (mor gen) en een zondags markt op het programma. Ook de ker mis, die gis teren werd opgebouwd foto)gaat aan die Feestweek een flinke bijdrage le veren. Zo kunnen prijsschie- ters een po ging wagen een smurf of een beer te bemachtigen (inzet). Fo to's: ARIE WAPENAAR. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Bewoners van de Van 's-Gravesandse- straat hebben een jeugdige ju- welendief in de kraag gevat. Zij kwamen snel in actie toen zij, door glasgerinkel gealar meerd, een jongen hard weg zagen lopen. Terwijl achter blijvers de politie alarmeerden werd de Inbreker een paar straten verder staande gehou den. HIJ had drie horloges ge stolen bij een juwelierswinkel. Die horloges heeft dc politic later bij een speurtocht in de omgeving teruggevonden. De jongen had deze op de vlucht weggegooid. Wethouder Herman Posthoorn: „Het lijkt ons leuk als Schiedam mers eens iets meer te weten ko men over bekende ambtenaren". L -i HET VRUE VOLK schiedam 14 iWattstraat snel weer onder 't mes Zé VRIJDAG 21 SEPTEMBERA9M vS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schie dam wil een eigen krant gaan maken, die eens in de maand huls aan huis wordt ver spreid. „Het Stads- erf", zo gaat het acht pagina's tel lende blad heten. Volgens wethouder Herman Posthoorn (voorlichtingsbe leid) komen er geen meningen In, maar felteliljk informatie over alle gemeente lijke diensten en aardige achter grondverhalen. Een eerste proef nummer is al ge maakt. Het bevat onder andere arti kels over honderd Jaar energie bij de Nutsbedrijven en over het privè-leven van Jeugdland-co- ordinator Joop van Broekhoven. „Het lijkt ons leuk als Schiedammers eens wat meer te weten komen over bekende ambtena ren", aldus wethou der Posthoorn. „Het Stadserf" komt in de plaats van de maandelijk se pagina „Ge- meentegebeuren" in het Nieuwe Stadsblad. Een eigen krant die In alle brievenbussen valt zal meer men sen bereiken, zo verwacht Post hoorn. „De krant zal ook meer aan spreken in zijn leesbaarheid. Even tueel kunnen we met themanum mers gaan wer ken". Hij verwacht dat het eerste nummer van „Het Stadserf" over ongeveer drie maanden uit komt „De financiering is rond. Er hoeft geen geld bij. We gaan ons budget gewoon anders besteden", aldus de wethou der. De gemeente raad moet het plan nog goedkeuren. Het blad zal niet in de huisdrukkerij van de gemeente worden gemaakt, maar bij een bedrijf, buiten de deur. - Feestjes zijn er altijd geweest en hoe slecht het ook gaat, we zullen altijd wel een reden vinden om de bloemetjes buiten te zetten om even aan .de grauwe ellende van de dag te ontsnappen. Toen Schiedam aan het eind stond van de brandersperio de, zong de ganse bevolking op het toen ook lege GUSTO- terrein: Moed maar Branderijen Onze vlag brengt granen aan, 't Zal wel beter gaan Ja ons vonkje wordt een vlam Vivat Hozee Vivat ons eerste Scheepje, Hozee Een te optimistisch liedje, wat al snel zou blijken. Uit die vonkjes zijn weinig vlam metjes gegroeid. Maar men geloofde er wel in, want Schiedam kreeg zijn eerste grote scheepswerf. Jan Loopuyt, burgemeester van Schiedam van 1332-1843, richtte samen met illustere namen als Nolet, Kuyper, Pryns, Sweiker, Zoetmulder e.a. de scheeps werf "De Nijverheid" op. .Want Loopuyt dacht, zoals alle goede burgervaders: sticht een nieuwe industrie, zorg dat je je subsidie binnen krijgt en dan gaat het wel weer. Loopuyt dacht echt dat je op die manier de totaal verarmde en verpauperde bevolking uit het slop kon ha len. Voor een deel had hij na tuurlijk gelijk. Relnler Scheeres, de huidige eerste burger, lijkt een beetje op de markante Lcopuyt. En niet alleen omdat hij ook een baard heeft. De heer Scheeres is net als zijn voorganger raadslid, wet houder en waarnemend bur gemeester geweest. Jan Loopuyt was van beroep bankier en met een beetje goede wil kan je een eco noom en oud-wethouder van financiën best een bankier noemen. De één stampte een scheeps werf uit de grond, de ander reisde stad en land af om een werf te behouden. En dat al les voor de onderdaners. Maar daar houdt de vergelij king hopelijk op. De werf "De Nijverheid" ging aan kinnesinne ten onder, dat mag nooit gebeuren met Wilton, al heeft het er even naar uit gezien. Er is dan ook geen Jan Loop- uytplein, al zou dat wel aar dig zijn geweest. Ik moest hier aan denken omdat Scheeres de Feest week van Schiedam opent. Die zou een stuk minder feestelijk zijn geweest ais Wilton dicht was gegooid. Morgen zal de burgemeester met vaste hand en met verve die week openen met het in schenken en nuttigen van een glaasje kruidenbitter van Nolet. Zo veel is er nu ook weer niet veranderd. Als het weer meewerkt, kan het een leuke week worden." Vanessa komt ook. Zelfs is er vuurwerk. Ooit afgeraden omdat het aan de oorlog doet denken. ik heb dat nooit zo gevoeld. Vuurwerk is om te bewonde-, ren en ik bewonder graag Iets vredigs. Het past bij vre de. De afgelopen dagen zijn er^ weer schermutselingen ge-' weest tussen de jeugd van Vlaardlngen en die van Schiedam. Schermutselingen die een aantal jaren geleden deden denken aan een com plete oorlog. Dreigend ston- den de ME-ers tussen de i.f.. vechtersbazen. Nachtenlang.^ Dat mag nu met gebeuren. Het is toevallig deze week niet allen feestweek maar ook vredesweek. Er is al genoeg ellende in de ze wereld, mogen wij en die ME-ers als-je-blieft ook een feestje hebben? Meindert Buytensluyser SCHIEDAM De Trechter, project voor mensen zon der werk, is al en kele dagen naarstig op zoek naar de adressen van twee mensen, die zich tijdens de open dag in de Blauwe Brug hebben aan gemeld als vrijwilli ger voor het grave ren van fietsen. „Het Is niet zo han dig dat we hen kwijt zijn," bekent Trechter-coördina tor Hans Verlinde. „Zo raken we na tuurlijk snel door onze vrijwilligers heen." Voor het graveren van postcodes in fietsen hebben zich inmiddels meer dan tien belangstellen den gemeld. Zij gaan volgende maand op drie plaatsen in de stad aan de slag; in wijkcentrum de Blauwe Brug, aan de Overschiese- straat en op een nog te bepalen plaats in de Gor zen. Overigens kan het publiek de fieis morgen al door de ze vrijwilligers laten- behandelen; dap staan zij op de Welzijnsmarkt.aan',', de Boterstraat. Hans Verlinde meldt dat de Trechter voor het 'g raveer-project'*,.. nog steeds vijf ,,.T zes "enthousiaste-, tingen" kan gebrui ken. Zij kunnen zich aanmelden bij de Trechter, Broersvest 107, teT 265255. Ook de twee "gezochten".." vraagt hij om con tact met hem op te nemen. SCHIEDAM Een aantal Britse mijn werkers, die al maanden In staking zijn, is morgen In Schiedam. Zij staan tussen twaalf en één uur bij de stand van de CPN op de welzijns- markt aan de Lan ge Kerkstraat. Sympathisanten van de mijnstakers kunnen daar inte kenen op "steun- lijsten" en zodoen de een financiële bijdrage geven. Bij de stand worden pamfletten over de Britse actie ver spreid. - ÏÏV, 5-A

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1