Bezinning na radio-fiasco m Politie: 'We weten ons geen raad met Willie' SNELLE KNIPPERLICHTEN BIJ SNELTRAMOVERGANGEN Beroepskeuzedagen in Arbeidsbureau Man pakt dief I '9t9SÊtÊ^^Êé Inbraak bij distilleerderij Dronken Zwitser maakt 't te bont f MAI en 0JC worden ROTS WÊÊSm ws fÉÊfasa* mWtmYm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM .Jongens ook eens achter het gas fornuis en meisjes zo nu en dan aan de draaibank dat is de nieuwe realiteit na een fusie van de Schiedamse Technische School en de Hargahof voor huishoud- en nijverheidsonderwijs. Symbo jisch wordt die nieuwe scholengemeenschap, "Ter Schie" genaamd, vrijdag geopend. Een jongen en feen meisje uit de brugklas onthullen dan het naambord. fixasS «Ét - Een jongen en een meis je achter het aanrecht; de nieuwe rea liteit bij de scholenge meenschap Ter Schie. Samen ver der; dat geldt ook voor de twee directeuren, N. van Vier zen van de Technische School (links) enH. van de Woerd van de Hargahof. Lustrum Johannes Calvijn Taxi brandt uit Het PPR- raadslid Herman Noordegraaf vroeg zich twee weken geleden al af wanneer er eindelijk permanent lokale radio komt. M Rian de Waal (1958): vrijdag Stadsgehoorzaal (Vlaardingen) Passage theater Teerstoof Quibus Stadsgehoorzaal oktober in Zaterdag 29 septem ber speelt het kwartet Gijs Hendriks in;' de Harmonie (Vladfdïri- gen). Harmonie Filmhuis Harmonie Het muziektheater van Nadine Caracdiolp en Lee Strucker is op zaterdag 29 septepiber te zien in theater de Teerstoof (Schiedam), s HET VRIJE VOLK scStiedanr ■SA mm. ''A% 'Nu alleen nog een kooklokaal In de praktijk verloopt die moderne aanpak nog wat stroef. De brugklassen, waarin jongens en meisjes naast el kaar zitten, moeten nogal eens vart het ene gebouw naar het andere verhuizen. Want een lo kaal voor kooklessen Is er nog niet In de voormalige Techni sche School. Evenmin beschikt de Hargahof over faciliteiten voor het vak handvaardigheid. "Een kwestie van tijd," aldus N. van Vierzen, oud-directeur van de Technische School en nu "eerste man" van Ter Schie. Hij bekijkt de fusie van de positieve kant. "Je hoort vaak dat fusies erg veel pro blemen opleveren. Maar bij ons is het geweldig gegaan. Onze fusie wordt door het per soneel gedragen. Toen we deze maand met Ter Schie begon nen, was het niet eens onwen nig. Iedereen wist wat hem of haar te wachten stond." Volgens Van Vierzen hebben de twee scholen steeds één hoofddoel voor ogen gehad: het maken van een sterk lager be roepsonderwijs. "Een LBO- blok geeft de jeugd meer mo gelijkheden. Ze kunnen diverse kanten op. Wat we alleen jam mer vinden is dat we er geen LEAO (Lager Economisch en Administratief Onderwijs red.) bij hebben kunnen vin den. Dan zou je echt alles bij elkaar hebben gehad." De nieuwe scholengemeen schap Ter Schie telt 690 leer lingen. Zij krijgen les in de ge bouwen van de oorspronkelijke scholen, aan de Mrg. Nolens- laan en aan de Valer iusstraat Na een gecombineerde "brug- periode" van twee jaar kunnen de leerlingen kiezen tussen technisch of huishoud- en nij verheidsonderwijs. Vanzelf sprekend is in beide richtingen plaats voor zowel jongens als meisjes. Zonder pijn en ontslagen zijn ook de lerarenkorpsen en de directies van de twee scholen ineengeschoven", vertelt Van Vierzen. Zijn collega van de Hargahof, H. van de Woerd, is waarnemend directeur van Ter Schie geworden. Van Vier zen zegt dat hij zijn verant woordelijkheid best had willen delen. "Maar twee directeuren, (Van een onzer verslaggevers) 'SCHIEDAM Bij een distil leerderij aan de Hagastraat is ingebroken. Het bedrijfspand Is geheel doorzocht, maar vol gens de directie is er niets ge stolen. Wel werd een lichtkoe pel op het dak vernield, waar door de inbrekers naar binnen klommen. 'Ook een bewoner van de Tuin3ingel mist niets na een inbraak in zijn woning. Kenne lijk heeft hij een dief aan het schrikken gemaakt, toen hij rond half tien 's avonds thuis kwam. De bewoner zag een man wegrennen. De politie vond later in de tuin bij de wo ning een hoeveelheid Delfts blauwe broches, sieraden en antieke vingerhoedjes, die uit de woning waren gestolen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vakantie pret van een Zwitserse toerist in Schiedam ging de politie te ver. De 47-jarige man werd aangehouden, nadat hij aan de Koemarkt op de motorkap van een passerende auto was ge sprongen. Omwonenden, die de Zwitser tevoren ai op het plein zagen dansen, hadden de poli tie gewaarschuwd. Door zijn capriolen op de motorkap richtte hij geen schade aan, maar zijn openhaar dronken schap was voor de politie re den genoeg om proces verbaal op te maken. Bij onderzoek bleek dat de "jolige Zwitser" hls toerist is Ingeschreven bij de Vlaardingse politie. Aiy f SAS f* •SSSÏ s' 'SftSAVK ■Sv- 's vïïs rSssssSv V. daar wil het rijk helaas niet aan." De feestelijkheden rond de officiële opening van de scho lengemeenschap Ter Schie vinden vrijdag om drie uur plaats. Eerst wordt het naam bord aan de Mrg. Nolenslaan onthuld, daarna komen be stuur, personeel en genodigden aan de Valeriusstraat bijeen. Voor de leerlingen heeft de schooldirectie een sportweek in de loop van de volgende maand in petto. ROTTERDAM De scho lengemeenschap Johannes Calvijn uit Rotterdam viert haar 55-jarlg bestaan van 10 tot 12 oktober. De festiviteiten beginnen woensdagavond 20.00 uur met de voorstelling 'Don Juan' van Bertolt Brecht in een bewerking naar Molière. Het stuk wordt gespeeld door leerlingen-en docenten in de theaterzaal van de school. Donderdag is er een prestatie loop in de vorm van een actie voor Zambia. En vrijdag zijn er allerlei activiteiten in schooi. SCHIEDAM Door een fel le brand is een auto van een Schiedams taxibedrijf ver woest. Zaterdagmiddag rond drie uur stond de taxi plotse ling in lichtelaaie aan de Chur- chillweg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wanneer vrij azen we een organisatie aan die 'lokale radio mag gaan verzor gen? Die vraag houdt de ge- meerite Schiedam bezig, na al- *le teleurstelling rond de jubi leum-uitzending van de zieken omroep. Want één ding staat .vast: als er In Schiedam een organisatie met een perma- nente zendmachtiging was ge- weest, dan had de ziekenom- .'roep zaterdag moeiteloos alie Schiedamse huiskamers kun- nen bereiken. Het „opzetje" dat het ge- meentebestuur nu voor de de ziekenomroep had bedacht, j faalde op jammerlijke^ wijze. Een dag voor de jubüeumult- I zending hoorde de ziekenom- roep dat zij geen toestemming kreeg om via de kabel uit te zenden. Twee keer eerder, bij de raadsverkiezingen en de onthulling van het vlaardingse Geuzenmonument, was het 'op- l zetje" wel geslaagd: de Schie- damse Gemeenschap kreeg als "dekmantel" een eenmalige machtiging, de ziekenomroep J zond uit. Zonder de SG had de zieken- omroep nooit via de kabel kun- nen uitzenden. Het ministerie geeft alleen machtigingen af j aan organisaties die volgens 'het gemeentebestuur "repre- J tentatief' zijn voor de plaatse- Uïjke bevolking. Dat het de 'laatste keer fout ging lag niet .aan de SG. In de zomer heeft "het ministerie haar regels aan- «gescherpt. Sindsdien worden Jgeen eenmalige zendmachti- l .gingen meer verstrekt, maar galleen permanente. - Daarom vroeg het PPR- j ^raadslid Herman Noordegraaf j Hjp 10 september aan wethou- 1 JHer Posthoorn wanneer het (college van B. en W. met een j ^Kandidaat voor zo'n permanen- 4e machtiging komt. Pos- „thoorn liet op dat moment wei- Jiüg los. Achteraf, na het fiasco .rond de ziekenomroep, is Noor- l fdegraafs vraag weer actueel. 1 ..Gemeentelijk voorlichter Theo ^Reijman: „Wij zijn ervan door- .drongen dat de zaak nu nauw- Ikeurig moet worden geregeld,' jom nieuwe teleurstellingen te [voorkomen," Bovendien, en dat wist Noor- degraaf toen hij zijn vraag stelde, heeft zich in de zomer een kandidaat gemeld. Het is de Stadsomroep Schiedam (SOS); een stichting, die voort komt uit de ex-radiopiraat Boemerang. De SOS heeft in middels zoveel verschillende plaatselijke organisaties in haar bestuur verzameld, dat zij zich "representatief" ge noeg vindt om lokale radio te mogen verzorgen. Volgens voorlichter Reijman is de gemeente momenteel be zig te onderzoeken of de SOS inderdaad aan alle voorwaar den voldoet. „De gemeente heeft alle belang bij een snelle oplossing. Van lokale radio wil de gemeente ook mee profite ren. Radio is een prima me dium om berichten aan de be volking door de te spelen." ROTTERDAM De RET is begonnen met enkele proef- maatregeien om de sneltram- overgangen veiliger te maken. Er worden vier proeven geno men, die met name voetgan gers beter moeten bescher men. Op de gevaarlijkste overgan gen, bij de halte Prinsenlaan, zijn reeds in plaats van de hui dige knipperlichten, snellere rode knipperlichten geplaatst met een driehoekig waarschu wingsteken en net woord "tram" erin. Op het kruispunt Martin Lu ther Klngweg komen deze maand kleine gele knipperlich ten die op ooghoogte op een paai, direct bij de oversteek plaats worden bijgeplaatst Dit gebeurt omdat op sommige momenten de huidige lichten niet goed genoeg te zien zijn. Bij de halte Romeijnshof zal aan de oostzijde een witte lijn dwars over het voetpad wor den aangebracht De HET hoopt dat door deze maatregel mensen sneller zien dat zij een kruising oversteken. De politie zet extra perso neel in om weggebruikers die waarschuwingssignalen en verkeerslichten negeren, te wijzen op hun gedrag. Uit on derzoek blijkt namelijk dat signalen en lichten aan de sneltramlljn, vooral door (brom)fietsers 'vergeten' wor den. De proefmaatregelen zullen een half jaar in beslag nemen en door een onderzoek worden begeleid. Begin 1985 zal moe ten blijken welke maatregelen het meest effectief zijn om over de hele sneltramlljn uit te -voeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Justitie wil hem niet, de artsen willen hem niet. Dus zit de Schiedamse po litie met Willie (50) in de maag. „We weten ons met hem geen raad," zegt hoofdinspec teur J. P. van Hoff. Al twee maanden lang wbrdt de Schie dammer geregeld "opge bracht" wegens kleine diefstal- Jen en inbraken. Of, zoal» Van Hoff het samenvat: „Vandaag laten we hem vrij, morgen staat hij weer voor de deur." Zijn herhaaldelijk contact met de politie is op het ogen blik het enige "geregelde" in Willie's leven. Want zijn ver blijfplaats wisselt met de dag. Willie zwerft wat door de stad. Daarbij breekt hij zo nu en dan een autootje open. Gestolen ra dio-cassetterecorders slijt hij in cafes. Soms ook treft de po litie Willie met zijn buit aan, als de 50-jarige weer eens wordt gezocht na een inbraak. Zoals in het weekeinde, bij zijn meest recente aanhou ding. De politie zag hem ineen gedoken zitten in een garage, schuilend voor de regen. En in een tuin naast die garage vond de politie een tasje met spul len, die hij kort tevoren uit de garage moet hebben ont vreemd. Daarop volgde het In middels bekende verhaal: Wil lie werd meegenomen naar het bureau en een dag later weer vrijgelaten. „Er moet een oplossing voor deze man komen," vindt hoofd inspecteur Van Hoff. Justitie vindt diefstallen uit auto's niet zwaar genoeg om de dader di rect in het huis van bewaring op te nemen. -Willie zal voor zijn daden' nog wel worden be recht, maar dat duurt enige maanden. De artsen reageren al niet anders. Een "kleine dief' kun je niet verplicht on der psychiatrische behande ling stellen, vinden zij. En dus- valt Willie "tussen wal en schip," aldu3 Van Hoff. Hij hoopt dat één of andere in stantie de politie snel te hulp komt. ROTTERDAM Het Maatschappelijk Advies- en Informatieburo (MAI) en het Overleg Openjongerencentra (OJC) gaan op vrijdag 28 september samen in een nieuwe stichting. On der de naam Rotter dams Steunpunt voor Jongeren en Jongeren werk, kortweg ROTS, zullen de beide instellin gen naast de bestaande activiteiten ook nieuwe initiatieven ontwikkelen. De nieuwe organisatie gaat zich richten op de Rotterdamse jongeren, met name ook de groep migranten onder hen. De aandaoht gaat uit naar problemen die kunnen ontstaandoor een lage opleiding, geen of slecht werk, slechte huisves ting en gebrek aan socia le contacten. DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 De „Tropical Night Show 1984"; dat is de klinkende naam van een feestprogram ma, op zaterdag 29 september in het Passagetheater in Schie dam. Ook de attracties lijken veelbelovend. Vanaf 20 uur treden op: het Cara'fbisch Showorkest, Los Cabanos en The Dutch Foilies. De toegang is 15 gulden. Bij de prijs inbe grepen is een tropisch bal met het orkest.van Pastel Sea, dat om 23.30 uur begint. Alleen naar het bal gaan is ook moge lijk. De toegang kost dan vijf gulden. Speciale gast: Donna Lynton. Op zaterdag 29 september treedt in theater de Teerstoof het Britse muziektheater van Nadine Caracciolo en Lee Strucker op. Zij spreken ook op de planken Engels. De aan vang is 21 uur. Het theater gaat een uur eerder open. Een kaartje kost 10 gulden. Hou ders van een CJP of een 65-pluskaart betalen 7 gulden 50. Eveneens zaterdag is de clown Woudi te zien in de Teerstoof. Zijn optreden begint om 14.30 uur. De toegang kost 3 gulden 50. Een week later, op de avonden van vrijdag 5 oktober en zaterdag 6 oktober, staat „het Kiiekske" op het programma. Zaterdagmiddag (6 oktober) treedt Guido van Deth op mijt zijn stuk „Beertje Bas". Kaarten voor alle voor stellingen kunnen worden ge reserveerd bij de VVV (werk dagen), tei. 733000, of bij de Teerstoof (weekeinde), tei. 269455. De Schiedamse Kunststichting organiseert zondag 30 septem ber in café Quibus een optre den van de jazz-saxofonist Hans Dulfer en zijn dochter Candy. Zij worden begeleid door de band Reflud. Met de Duifers wordt tevens de „Qui bus Jazzmaand" geopend. De aanvang is 21 uur, de toegang kost 2 gulden 50. Vanavond treden The lanyang Dancers op in de Stadsgehoor zaal. Dit Chinees folklore dans theater uit Lotung Taiwan brengt ballet en acrobatiek. Niet mis zijn de schitterende kostuums. Aanvang 20.15 uur. Op vrijdag 28 septembei spe len André van der Heuvel en Alexander van Heteren „Zes uur! Niet later!", een zogenaamd boulevardstuk dat 's nachts om 3 uur begint, wanneer een inbreker binnendringt In de ka mer van Gus, een alleenwo nende man, en hem knevelt. Het betreft hier een Inspeel- voorstelling. Aanvang 20.15 uur. Youp van 't Hek, de duidelijk opkomende en telkens weer verrassende cabaretier geeft op zaterdag 29 september een inspeelvoorsteliing van zijn nieuwste programma „Verlopen en veriaten". Cynisch en bijtend cabaret, hoog van tempo en onvoorspelbaar. Aanvang 20.15 uur. Vrijdag 5 oktober treedt de jonge Nederlandse pianist Rian de Waal voor het eerst op in Vlaardingen. Hij eindigde vorig jaar als zevende in het zware Koningin Elizabeth concours in Brussel. Het programma be staat uit werken van Beetho ven, Mendelssohn, J. S. Bach, Liszt en Chopin. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 15 gulden, Pas 65 en CJP 10 gul den. Voorverkoop vanat 1 ok tober. Zaterdag 6 oktober komen Je roen Krabbé, Truus te Seiie.ï Robert Sobels, Jip Wijngaar-r den e.a. weer terug naar-Vlaar dingen voor „Anne Frank", een nieuwe toneelbewerkingtvanc? het bekende dagboek. Aan- vang 20.15 uur. Toegangsprij» zen:/22,50, 20 en/17,50. •-> Pas 65 en CJP 17,50. Voor verkoop vanaf 1 oktober- Na afloop van het optreden van Voup van 't Hek in de Stadsgehoorzaal speelt op za terdag 29 september vanaf h omstreeks 22.45 uur het «kwar tet Gijs Hendriks In de Harmo nie. Bezetting: Gijs Hendriks,.; saxofoon; Siegfries Kessier, piano; Bert van Erk, bas.en Martin van Duynhoven, drums. Toegang grati3. r" De jeugdvoorstellingen iri'de!' Harmonie beginnen op woens dag 3 oktober met een optrek den van „The flying Meat- 4 bails". Volgens de aankondi- ging zullen de tranen over.de» wagen van het publiek blgge-f len. Voor kinderen van 4-8 T jaar. Aanvang 14.30 uur. Toer gang gratis. Vanavond om 20.15 uur; „The Day after". □onderdag 27 september draaien de delen 1 en 2 van „Novecento" achter eikaar. Vijf uur dit veelbesproken en fraaie werk van Bertolucci, Aanvang 20.30 uur. Entree 10 gulden, Pas 65 en CJP 7,50] Vrijdag 28 en zaterdag 29 sep tember wordt een recenter werk van Bertolucci vertoond en wel „La Luna". Een moeder- zoon relatie op ontroerende 2 wijze verfilmd. Aanvang 20,30 uur. Entree 6 gulden. Pas 65 - en CJP 4 gulden. SCHIEDAM/ VLAARDINGEN Het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieu we Waterweg Noord aan de Laan van Bol'Es te Schiedam neemt deel van de Natio nale Beroepskeuze Dagen, die op 26 op 27 september worden. Op beide dagen kan iedereen er tussen 9 en 16 uur terecht om uit gebreid inlichtingen te vragen over het kiezen van een be roep. Er is veel do- cumentatiemate- .riaal over beroepen en opleidingen en! een beroepenvoor- lichter is aanwezig voor extra informa tie. Beide dagen worden voorts vi-! deofilms vertoond over opleidingen én bedrijven en dia's over beroepen, f SCHIEDAM Een 28-jarige Schie dammer heeft in het weekeinde een bromtietsdief bij het politiebureau afgeleverd. Hij had de dief, de 14-Jari- ge B.S., gepakt na dat hij hem op de brommer van zijn jongere broer had zien wegrijden. Een en ander vond 1 plaats in de omge ving van een ten-j nispark aan de Ju- llanalaan.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1