VAN DER MOEZEL b.V specialisten In sanitair Tevredenheid troef bij renovatie Comeniusschool vmr- Carövan controle Zuidelijke randweg is b|jna klaar Aanrijding schie 40-52 Schiedam Tel: 010-73 20 7 Dries voor preventie 1382^ 1283^ 152*^ 1521^ Bi SPAANSEPOLDER Floor van Zutphen zingt zondagavond in Café Qui Het "stroomfeestje" van de Openbare Nutsbedrij ven kan beginnen, getuige de T-shirts die twee me dewerkers van de ONS aan hebben, Komende za terdag beginnen in Schie dam. de festiviteiten rond het honderdjarig "be staan" van de élèctriciteit in ons land. Schiedam zag in 1918 voor het eerst het (electrisch) licht. Tegen woordig is Schiedam voor haar stroom afhankelijk van Botterdam dat de electriciteit levert. Een prestatieloop, een fietstocht en een open dag vormen ondermeer de in grediënten van het feest 100 jaar stroom dat dit weekeinde begint. Zater dagochtend kunnen f iets- liefhebbers zich bij de ge bouwen van de ONS aan de Van Heeckstraat aan melden voor een tocht van 80 of 60 kilometer. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een medaille. De fietsers dié voor de laagste route kiezen, ko men tijdens huh tocht de permanente energie ten toonstelling van de stich ting Energie Anders tegen die gratis te bezoeken is. De fietstocht wordt óp 13 oktober gevolgd door wan deltochten en een presta tieloop op 20 oktober. Op 13 oktober is ook de open dag. AB VA/KABO-districtsbe- stuurder De Jong: irAls .We mensen met behoud Van uitkering aan het Werk zetten, zijn we de Werkloosheid dapper aan liet versluieren." QUIBUS Y: Van der Moezel gaat verbouw- m èn, dus hebben we ruimte §1 nodig. Vandaar dat wij onze kachels en fornuizen even Y stevig afgeprijsd hebben. 10% S korting op onze toch al zeer If lage prijzen, dat tikt aan! Benraad 809 adv. prijs Dru Bermuda fi. 2136.- Dru Horizon fl. 2460.- Dru Linaeus fl. 2570.- Jan Motz én Margaret Gosens zijn zeer tevreden. Ook de kinderen vinden het hier veel gezelligerf' weet de hoofdleidster. Benraad 801 Benraad 803 Benraad 812 Benraad 809 (bruin) Benraad 809 (zwart) Gevélkachefs Benraad 2000M Benraad 2400T Fornuizen Jaar in, jaar uit, gebruikt u uw caravan. - Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Pries weet precies waar hij op moet ietten. HET VRIJE VOLK DONDERDAG 4 OKTOBER 1984 SCHIEDAM De Bloed bank Schiedam is al 'enige tijd gevestigd in een eigen ruimte vlakbij het Holy-zie kenhuis aan de Holyslngel. in VIaardingen. De bloed bank was gedwongen te verhuizen omdat hét aftap pen van het bloed In het Schleland-ziekenhuis 'alleen, op ongunstige tijdstippen kon plaatsvinden. Dit wekte problemen bij het verwer ken van het bloed in de hand. PASSAGEORGEL De Engelsman Dennis James speelt zondag 7 oktober op het orgel in het Passagetheater, Passage 9-13. Niet-leden beta len5,-, leden N.O.F. ƒ3,-. Aanvang 14.30 uur. BLAUWE BRUG Zondagavond rollen de blngo- balletjes In wijkontmoetings- centrum de Blauwe Brug, Bachpleln 590. De toegang tot het bingo-dansant bedraagt f 6,- inclusief een bingo-kaart. Aanvang 20 uur. SCHIELAND In de galerie van het Schle- landzlekenhuls aan de Stad houderslaan 98, hangt nog tot zondag kunst van Hein Laup- mann en Rob van dpr Ham. Hein maakte pentekeningen en van, de aan de Schledamse Lange Haven werkende Van der Ham, liggen er gouden en zilveren sieraden. Dagelijks ge opend van 9 tot 20 uur. Toe gang gratis. KOETSHUYS In galerie 't Koetshuys, Lange Haven 78. Is nog tot 14 okto- ber werk te zien van Pauline Wiertz, Heteen van Nieuwland en Ariton Reljnders. Openings tijden: donderdag van 18 tot? 21 uur, vrijdag van 12 tot 18 uur, zaterdag van 11 tot 17 uur en zondag van 13 tot 16 uur. Ook na telefonische afspraak, tel. 739950. Toegang vrij. AMBROSIUS Zondag 7 oktober geeft Har monie Ambrosius een concert - In de grote foyer van het Pas sagetheater, Passage 9-13. Aanvang concert 11.30 uur; koffie staat om 11. uur klaar. Toegang gratis. SCHOOLTUINEN In de week voor de herfstva kantie worden van maandag 8 tot en met vrijdag 12 oktober tuindagen gehouden In het complex de Vijfsluizen en Landvreugd. De tuinlelding heeft een aantal spelletjes be dacht, zoals: touwtrekken, sklppy-race, rolton-stoel en een kruiwagenrace. De festivi teiten voor kinderen beginnen telkens om 16 uur. Voor Inlich tingen, tel. 262461 of 713607. 4 MOLENS Zondag 7 oktober is er weer Vrij-Entree in het Dienstencen trum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. De volksdans- j groep van het centrum komt demonstreren en in kamer 3 wordt een ruilbeurs van mun ten en postzegels gehouden. Van 13.30 uur tot 16 uur. In lichtingen, tel. 705500. DE RELING De tafeltennisvereniging De Reling houdt zaterdag 6 okto ber van 10 tot 14 uur In haar nieuwe speelruimte aan de Singel 8 een rommelmarkt. Er Is tweedehands kleding te koop en nog veel meer ge bruiksartikelen. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor de kleine vereni ging. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Hulsvrouwen bridgen vrijdag 5 oktober in de Redactie Bet Vrije Volk, editie yiaardingen/Maas- sluis: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tele-, joon: 265205 of 73601,9. Postadres: postbus 467, 3130 AL Vlaardingen. - Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens-i dagochtend voorafgaand aan de donderdag van plaatsing in ons bezit tei zijn. Margriethal. Woensdag 10 ok tober gaan de dames met ex- cursie naar het Vlaardingse •-; Muziekmuseum aan de West-- havenkade. Inlichtingen, me-' vrouw Roelants, tel. 268921. - - QT De vijftiger-Jaren muziekgroep' de Gigantjes treedt zaterdags oktober op in QT, gebouw de: Teerstoof, Nieuwstraat12. De Gigantjës brengen swingende," toegankelijke dansmuziek; de s muzikanten zijn: zang Mle^v ke; zang en saxofoon —'Rob'*? Kruisman: zang en gitaar P Ai II Kraayeveld; drums Bart Terlaak; piano wlm Hagen?' en bas Robert Bronsema. Aanvang optreden 22.30 uur? zaal open 21.30 uur. Lidmaat- '1 schap half Jaar ƒ15,-; toegang leden gratis, niet-leden f5,-. P FILMCLUB De filmclub Schiedam vertoont vrijdag 5 oktober de Ameri- i 7 kaanse thriller van regisseur 7 Steven Spielberg 'Poltergeist'.? De film begint om 21.30 uur,? s zaal open 20.30 uur. Donateur? worden van de stichting film club kost 5,-per seizoen. In-?' cluslef entree eerste filrh.Toe-.; gang donateurs 3,50. Film- 7? club, gebouw de Teerstóof, Nieuwstraat 12. NIEUWLAND Vrijdag 5 oktober wordt in - wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein, weer bingo ge- ;- speeid. Er zijn prijzen té win? neh, maar ook geld. De bingo-"'" loten kosten 1,- per stuk. p Toegang gratis. Aanvang 20 ■uur..' y1,; r,A Zondagmiddag zitten alte klar^ -: ten van de Qulbus met hun kinderen op de zolder van het café aan de Lange Haven 28, want dan treedt de kinderthea tergroep De Coupe uit Rotter?' dam op. De Verhalentrein P wordt opgevoerd en het décor? Is een grote trelncoupé. 's Avonds zingt Floor van Zut- phen begeleid door haar trio.'-.: Aanvang 21.30. Toegang f 2,50. Fred.van Wleringen warmt de boel op vanuit de disco vanaf 21 uur. WEEKENDDIENSTEN Het Schlelandzlekenhuls aan?? de Stadhouderslaan heeft dit Weekeinde EHBO-dienst, tel.,.? 733733. Ambulance, tel. P 333300. Huisarts, bellen met de boodschappendienst, tel.'," 206611Spoedrecepten, tel. 261480. Tandarts: Dr. G. M. Schuurman, Warande 156, tel. 265271. Spreekuur zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur. 'SCHIEDAM "Werkelijk fantastisch," noemt Jan Motz, hoofdonderwijzer vein de lage re school Comenius het com pleet gerenoveerde onderko men aan de Singel 5. Gisteren werd het verbouwde pand, waar ook kleuterschool 't Draaitolletje gebruik van maakt, officieel ten doop ge houden. „We waren aan het be gin van het schooljaar te ver moeid om de opening te vie ren," zegt Motz. „De laatste, week voor het begin van het schooljaar was het echt een gekkenhuis. We moesten eerst rustig met de lessen begin nen." De renovatie van het ruim zestig jaar oude schoolgebouw had voor Comenius dan ook heel wat voeten in de aarde. De tafels en stoelen, boeken, kasten, planten enzovoort moesten twee keer worden ver huisd. De school maakte tij dens de verbouwingen gebruik van lokalen aan het Edison- plein. 't Draaitolletje had het mak kelijker. De spullen hoefden slechts enkele meters over straat te worden verhuisd om dat de oude behuizing tegen over de nieuwe ligt. De belde scholen zijn uiterst tevreden met het resultaat van de renovatie. Vernieuwde wan den. verlaagde plafonds, tapijt op de vloer, uitgevoerd in frlse kleuren maken het oude schoolgebouw moderner en ge zellig. "Het geluid was hier vroeger slecht doordat er hoge pla fonds waren en zeil op de vloer lag," weet Margaret Gosens, hoofd van 't Draaitolletje. "Het ziet er nu prachtig uit. Toen we tijdens de werkzaamheden een kijkje namen, leek het nog nergens op." De hoofdleidster heeft nauw gezet In de gaten gehouden waar al de spullen van de kleu terschool werden opgeborgen. „Je kunt dat wel aan anderen overlaten, maar dan blijf je steeds naar dingen zoeken," zegt ze. Het gevolg was wel dat tijdens de verhuizing het onderwijzend personeel menig overuurtje maakte. „Onze grote trots is de trap bij de nieuw speelzaal", zegt. Jan Motz. Op de-bovenste ver- dieping is de" trap voorzien van de Singel. Hij vond deze be- een gebogen transparante trekking nadat hij eerder dit overkoepeling die de treden In jaar gedwongen ontslag kreeg een zee van licht zetten. Ook wegens het opheffen als hoofd de speelzaal is bijzonder. Om van de Edisonschool. geen ruimte van het speelplein te gebruiken, ls de gymna- Tijdens de officiële opening stlekzaal "op poten" gezet. van het gerenoveerde pand De leerlingen van Comenius werd meteen afscheid geno- krljgen niet allen met een men van de ex- hoofdonderwlj- nieuw gebouw maar ook met zer, J. van der Gaag. Hij een nieuwe hoofdonderwijzer maakte, na een loopbaan van te maken. Jan Motz heeft dit 28 jaar bij Comenius, gebruik Jaar tot zijn grote vreugde van de regeling voor vervroeg- voor het eerst de leiding aan de uittreding. weg een vrij directe nieuwe stuk weg, verbinding met de dat er al enige tijd snelwegen A20 en ligt, zal er een stuk- A4. Routes door Je Rubenslaan wor- het centrum van de den afgesloten om-.,® stad en bijvoor- dat dat geen func- beeld de Nieuwe tie meer heeft voor;.-® Haven worden hier- het verkeer. Tezij- door aanzienlijk nertljd komt hier ontlast. Door het een keerlus van SïS openstellen van het buslijn 54. SCHIEDAM De zuidelijke randweg, een omstreden rou te langs de Gorzen, nadert haar vol tooiing. De ge meente hoopt bin nenkort het nieuwe stuk Westfranken- landsedijk, dat op het kruispunt Bur gemeester van Haareniaan/Vlaar* dingerdljk uitkomt, te openen. Vooral het Industriegebied langs de Nieuwe Maas lijkt gebaat bij deze nieuwe uit- valsroute in Schie dam. De Bewon&rsver- enlging Schiedam Zuid heeft menig maal kritiek laten horen op de rand weg. Zij vreest een grote (geluids) overlast voor de buurt. Het bedrijfsverkeer uit het havengebied krijgt door de rand- ■■M] |P|» Bokclweg 100, Wj B 2125 AD Schiedam fL*#fpA |l3 tel. 010-154540. SCHIEDAM De 64-Jarlg'e^ Schledamse J. van B. Is dins?J dagmiddag op het fietspad vahj» de Nieuwe Damtaan door een? bromfietser aangereden. Oojj bejaarde vrouw hield er eenjjj gebroken bovenarm en een gebroken enkel aan over. Het ongeval ontstond doordat dé bromfietser, de 16-jarlge M. C. L. uit Schiedam, op het fiets- pad aan de verkeerde kant van de weg reed. De vrouw stapte uit debus en keek aiïeen naar links voordat zij het fietspad overstak.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1