ruimte te over Hart van zwembad klopt niet meei Jongeren krijgen een schuilruimte 'Burgerwacht in stad niet nodig' SPK en Bluebells In Arena-concerten Kortaf Ongeluk in scène gezet WÊÊÊÊ, WARMWATER... WAAR, WANNEER H0EVEELUMAARW1LT DE NIEUWE VAiLLANTCV-GASKETEL GEEFT VEEL, VRAAGT WEINIG Showroom, kantoor en werkplaats Energieweg 11 Viaardingen, tel. 010-342400 Ja, weineen, aldus... DE VAILLANT THERM0C0MPAGTE2S5E3 KRIJGT DE STOOKKOSTEN KLEIN SCHIEDAM Ja, weineen, aldus, dus, wel ja, ja, zorgvuldig. Zo lul den de antwoorden-van het college van burge meester en wethouders op raadsvragen van de PvdA-er Hans van Kleef. Van Kleef voelde zich in zijn kuif gepikt na het le zen van een boekje, geti teld "lijst van commis sies", dat de gemeente heeft uitgegeven. In dat boekje wordt de raadscommissie voor stadsvernieuwing, waar van Van Kleef zelf lid la, een "in mindere mate belangrijke commissie" genoemd, Onzorgvuldig, vond Van Kleef. Het ach terdochtige PvdA-raads- lid vroeg zich zelfs af of het college zo stiekem deze raadscommissie degradeert. "Welnee," laat het col lege weten. En op Van Kleef s vraag of die deni grerende aanduiding .voor de commissie "her overweging behoeft" antwoordt het college: "Welja". Van kleefheeft zijn zin. De raadscommissie voor stadsvernieuwing heet in Schiedam voort aan weer "belangrijk" te zijn. (Van een onzer verslaggevers) -SCHIEDAM Schiedam heeft begin vorige maand twee dagen lang vrijwel zonder huisartsen igezeten. Van de 28 artsen met een praktijk in de jstad, waren er 24 naar een nascholingscursus in jDelft die op 4 en 5 oktober werd gehouden. De zieke burgers moesten het in die tijd doen met vier artsen van twee collectieven en het Schie- land-ziekenhuis. Raadslid Truus de Nijs-de Loos -(BvdA) noemde dit gisteravond in de raadscom missie voor Volksgezondheid een „vreemde situa tie". ft De 24 dokters hadden hun af- huis-aan-huls blad. Voor „drin- wezigheid netjes aangekon- I gende gevallen" werden de pigd in een advertentie in een burgers verwezen naar het Wethouder Luub Haf kamp: "Het was niet ge vaarlijk" niet ideaal als alle artsen uit de stad zijn, maar in het Schie land ziekenhuis werken altijd zo'n vijf tot tien stagiaires. Die zijn al afgestudeerd als arts. Die treden in zo'n geval op ais vangnet". In haar betoog haalde Truus de Nijs buurgemeente Vlaar- dingen aan waar het bezoek aan de nascholing heel wat „veiliger" geregeld is. „Daar is de groep hulsartsen in vieren gedeeld. Steeds brengt een kwart een bezoek aan de na scholing". spreekuur van het Schieland- ziekenhuis. In „noodgevallen" kon telefonisch de hulp van het hospitaal worden Ingeroepen. Het gevolg: Een volle wacht kamer en lange wachttijden in Schleland en waarschijnlijk veel zieke inwoners die „er maar geen dokter bijhaalden". De nascholing voor de art sen, die elk jaar wordt gege ven, vond voor het eerst sinds tijden buiten Schiedam plaats. In de afgelopen jaren verza melde het huisartsenkorps zich in het Schieland voor de lessen. „Het is ronduit slécht dat Schiedam twee volle dagen zonder artsen zit", drukte Truus de Nijs de commissie op het hart. „Ik kan me goed voorstellen dat er voor, de mensen een enorme drempel is om het Schieland ziekenhuis te raadplegen. Vooral als het om kinderen met klachten gaat. Je belt niet zomaar een zieken-, huls om te vragen of ze Iemand langs willen sturen". De wethouder voor volksge zondheid, Luub Hafkamp, vond dat er in de organisatie van de nascholing iets moest vérande ren maar achtte de situatie niet „gevaarlijk". In noodge vallen kan er bij diverse in stanties worden aangeklopt. Die staan daar normaal ge sproken ook voor klaar. Het is Commissaris Van de Hengeld „We hebben dé zaken goed iiif. handen." de bot te bijl" maar naar volle tevreden heid van de bewoners wordende rooningen in het Prove- niershuis (foto) van hun vocht- probleem verlost. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vochtpro- blemen. die vanaf begin dit jaar het Proveniershuis teiste ren, moeten eind deze week zijn opgelost. Dan hoopt het Gemeentelijk Woningbeheer de opknapbeurt af te ronden die het ruim twee weken gele den is begonnen. In vrijwel alle halletjes van de woningen was de zijmuur kleddernat. De stuclaag van deze muur bleek niet opgewassen tegen het nor male vochtgehalte In de wo ning. "We hameren er sinds ja nuari op," zegt Piet Pennlngs. de secretaris van. de Bewo nersvereniging Proveniers huis. "Na twee gesprekken en enkele brieven is het woning- beheer met de opknapbeurt be gonnen. Het gaat allemaal met de botte bijl maar we zijn te vreden," zegt Pennlngs. Die "botte bijl" krijgt ge- daante in de hevige stofont wikkeling en de stukken muur die op de trap terecht komen. De enige manier om de vocht- problemen het hoofd te bieden is het aanbrengen van een nieuwe stuclaag. De oude moest daardoor worden weg- gebikt met alle overlast van dien. Volgens A. Verdoes van Wo ningbeheer heeft vooral het on derzoek naar de oorzaak van het vocht de nodige tijd in be slag genomen. "We dachten eerst dat het uit de keldertjes kwam," zegt hij. "Later bleek het vochtgehalte in de wonin gen, dat een normale hoogte heeft, te groot voor de stuc laag." De woningen zijn zo'n twee jaar geleden na een renovatie opgeleverd. Verdoes spreekt niet over fouten die bij de werkzaamheden gemaakt kun nen zijn. "Dit valt niet te voor zien," zegt hij. "Voordat we met de renovatie begonnen was er geen vochtprobleem. Door allerlei isolatiemaatrege len is dat ontstaan." Het cement dat nu tegen de wanden wordt gesmeerd is on geveer vijf jaar op de markt. Verdoes schat dat per woning de opknapbeurt ongeveer dui zend gulden kost. Het Prove niershuis telt 25 woningen. Het bedrag wordt uit de onder- houdspot van woningbeheer gefinancierd. SCHIEDAM Als gevolg Jvan de interne bezuinigingen krijgt het gemeentelijk appa raat langzamerhand een over schot aan werkruimte. Het col- lege van Burgemeester en Wethouders heeft gemeentese- cretaris A. G. H. Gorissen ver kocht "gegadigden te zoeken voor ongeveer 100 vierkante meter kantoorruimte op de tweede etage van het stads- kantoor." Het gaat - om de ruimte jidie vroeger werd ge bruikt door; .dei huisdrukkerij van de gemeente. De drukkerij Isl "wegbezuinlgd" naar be- drijfsgemeenschap Schie- De Bluebells (Het ligt, niet in de bedoeling a dat een particulier bedrijf zich j jog de tweede etage nestelt "We zullen proberen om een j stuk van het gemeentelijk ap- paraat uit het kantoorgebouw 's- Graveland naar het stads* kantoor te verhuizen,?legt W. D-. van Mullem van Interne 55a- 5. kén uit. "De ruimte dié daar dan leegkomt, kan dan aan een ^particulier verhuurd worden. JENEVER INBRAAK KOPER BINGO van de stichting Zwembaden Schiedam, zal bij het college van burgemeester en wethou ders om geld worden gevraagd voor een permanente oplos sing- "Er zal een vernieuwde gasgenerator moeten komen. Niet een compleet nieuwe, want sommige onderdelen zijn nog goed," aldus Tjassens. Hij vermoedt dat het zwem bad vrijdag alweer heropend kan worden. Hoe onverwacht het uitvallen van de gasgene rator vorige week ook kwam, technisch gesproken is dit niet vreemd. "Die dingen gaan ge middeld tien tot vijftien jaar mee. Nou. deze. generator zat er al ruim tien jaar in." Giste ren stond het complete appa raat voor de deur van het (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het "hart" ■van zwembad Zuid klopt niet ■meer. Het zwembad is al enke le dagen gesloten, sinds vrij dagmiddag plots de gasgene rator het begaf. Dat is de ver- Iwarmingsinstallatic voor het hele gebouw, inclusief bet zwemwater. Technici stellen alles in het werk om het zwembad, dat dagelijks door tientallen scholieren en recrea tiezwemmers wordt gebruikt, zo snel mogelijk weer bruik baar te maken. Vandaag wordt gepoogd om een tweedehands gasgenerator van een ander zwembad te In stalleren, als noodmaatregel. Volgens J. Tjassens, secretaris zwembad aan de Westfranke- landsedijk, in afwachting van vervoer naar de fabrikant in België. Frieda Keijzer, cheffin van het zwembad, vertelt dat déze week al een flink aantal vaste klanten tevergeefs heeft aan geklopt. "Scholen en mensen die hier zwemlessen van de ge meente volgen hebben we wel geïnformeerd, maar je kunt nooit iedereen bereiken. De mensen reageren wel teleurge steld, maar ja, dit is gewoon pech. Niets aan te doen. Som migen komen regelmatig pols hoogte nemen, zij kunnen 't zich gewoon niet voorstellen dat het zwembad kapot is," al dus mevrouw Keijzer. MEDAILLE De gasgenerator, het hart van het zwembad, stond gis teren kapot voor de deur in afwachting van ve-fvoer naar de fabriek in België. WARM WATER, WARM WONEN MET ÉÉN APPARAAT] (van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Jongeren op en rond het Frans Halsplein kunnen een "overdekte ruimte om te schuilen" tegemoet zien. NfTSCHIEDAM Twee auto- y«émbbilisten uit Dronten en Le- t/Jystad hebben maandagoch- r -tend vroeg op de Rotterdaxnse- (♦"dijk geprobeerd een ongeluk in t,.-scène te zetten; Ze wilden tVdaarmee de verzekering op- jylichten. Terwijl een 21-jarige lr£2nwoner van Lelystad op de 3"ïdijk reed, sloeg de 30-jarige -frDrontenaar expres zonder uit jvrte kijken, linksaf de Van De* -."„viénterstraat in. Beide wagens ^gttepen aanzienlijke schade op- S£jDe politie vond dat er teveel J;r tegempraak in de uitleg van de -beide j automobilisten zat J Bij nader inzien bleek het hele f. verhaal géi ogen. LDe brokken- makers zullen nü zelf voor de schade óp móeten draaien. HET VRIJE VOLK WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 VAILLANT THERMOCOMPACT DE ZUINIGSTE THUIS EN ZONDER WAAKVLAM SCHIEDAM Het fenomeen burger wacht zal In Schie dam de kopniet opsteken. Dli meent de commis saris van het Schie- damse politiekorps, Piet van de Hengel. "Wij hebben de za ken hier goed in handen," zegt hij. "Er is volgens mij geen enkele aanlei ding vooreen bur gerwacht." De laatste tijd schieten de burger wachten als pad destoelen uit de grond. "Verontrus te burgers", die menen dat de poli tie haar werk niet goed doet, pa trouilleren in ste den als Amster dam, Leidenen Haarlem. Vooral In de hoofdstad flo reert de burger wacht. Op initiatief van een hoteleige naar meldden zich daar honderden mensen aan. "ik denk niet dat je de Amsterdamse situatie kan verge lijken met die in Schiedam," zegt Van de Hengel. "In de hoofdstad heb je te maken met een veel groter Schiedam zat twee dagen zonder arts aantal misdaden. Wij reageren toch voornamelijk op signalen die ons vanuit de samenle ving bereiken. Een duidelijke roep om meer bescherming heb ik nog niet ge hoord. Er is geen behoefte aan een burgerwacht," al dus de politiecom missaris. Van de Hengel is !een sterk tegen- stander van de burgerwachten;.^'.* "Dit soort dingen kan makkelijk uit de hand lopen." zegt hij. "Wat ge-" beurt er als de bur-c gerwacht iemand aanhoudt. Wordt die eens flink in el kaar geslagen? Héti is niet denkbeel dig." l 'i - ROTTERDAM Het jongerencen trum Arena ont vangt donderdag 15 november het duo 'SPK' en vrij dag 16 november de driemansforma tie 'The Bluebells' (foto). Beide con certen beginnen om 21.30 uur. Het tweetal 'SPK' bestaande uit Craeme Reveil en de Chinese Sinan, liet zich beïnvloe den door Duitse electronische mu ziek. een aantal films en de boeken -van Kaf ka en Nietszche. Het oor spronkelijk ritmi sche geluid van 'SPK' veranderde vorig jaar in Oos ters getinte muziek. De uit Glasgow afkomstige 'Blue- bells' niet te verwarren met de dansgroep 'Blue bell Girts' uit Parijs is een vaste klant van de Engel se hitparade. Met hun single 'Young at heart' bestormen ze momenteel dé. hitlijst. De Engelse - formatie maakt 'frisse', door folk- muziek beïnvloede muziek. *.-ws y' Atv'V: wordt precies om acht uur omgeroe pen. Om zeven uur gaat de zaal open. De opbrengst gaat naar het werk dat de stichting ver richt voor bejaar den, gehandicapten en mensen die slecht ter been zijn. Vrijdag is er in het pand van Lente feest, Broersvest 101, een rommel markt. Deze duurt van tien uur 's och tends tot drie uur 's middags. te danken aan zijn veertigjarig dienst verband bij de N.V. Vereenigde Glasfa brieken Schiedam. Hij bekleedt de functie van maga zijnbediende. a Donderdagavond". presenteert auteur Wlm Verstraaten- zijn "Groot Jene- verboek". Dat ge beurt in boekhan-.. del Mercurius aart het Hof van Spa- land 31 om zes uur 's middags. Onge twijfeld staat voor bezoekers een bor rel klaar. Zonder sporen ach ter te laten hebben onbekenden inge broken in een wo ning aan de Aleida- straat. De daders gingen er vandoor met een tas met enkele honderden guidens aan geld en waardepapieren. Een onbekende hoeveelheid kope ren pijpen is ont vreemd van twee bouwplaatseri aan de Dwarsstraat en de Gildestraat. De waarde van de goederen is onbe kend. De Stichting Lente feest houdt mor genavond haar we kelijkse bingo. Het eerste nummer De Schiedammer Cornells Johannes van Leeuwen is ko ninklijk onderschei den met de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Van Leeuwen heeft de ze onderscheiding Vaillanl geysers uit de MAG-serie staan voor warm water op elk gewenst moment in iedere hoeveel heid, op de juiste temperatuur. In de keuken, de badkamer ol inde logeer kamer. Met variabele kapaciteit, mooi kompakt en uitgerust met een slimme pièzo-onlsteking. En Vaillanl zou Vaiilans niet zijn als er geen geysers met gesloten verbrandings ruimte in het programma opgenomen zouden zijn Betrouwbaarheid en bedienings gemak zijn als hel ware ingebouwd. Wal wilt u nog meer? Graag uitgebreide informatie. Goed dat u nog even ge wacht heelt met de aanschalvan een cv-gasinstallatie. Want nu is er de nieuwe Vaillant VK gaskelet Biedt u alle komfort en garandeert door z'n betrouwbare en veilige tech niek jarenlang ongestoord lunk- tioneren En nog ultra-zuinig ook. Alleen al door de walergekoeide ver- brandingsruimteenhel hoogwaardi ge isolaliemateriaal'zijn de warmte verliezen minimaal. Omdal het oog ook watwil is de Vaillant VKuitge- rust met een fraaie groen/beige ommanteling, die u ih een wio schoonmaakt Komt u even kijken? Warm water enwarm wonenmei één apparaat Dat is het grote komlort van de me uwe kleine van VailtanLde Thermocompact. Verbruik! minder energie, past het gasverbruik aan de behoefte aan en heeft geen energie- verspillende waakvlam. Zodruktude stookkosten aanzienlijk. En met behoud van alle komlort Uwvakman-'nslallalcur monteert 'm snel en probleemloos. Over de2e en nog vele andere voordelen informeert hij u graag.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1