Socialisten eten boerenkool QT-bestuur stopt ermee na 5 jaar Willy van den Berg zoekt 't in fjorden en nevels Kinderpostzegels in trek Gemeente slaagt met ton Geweld met bierglazen HEB JE JA GEZEGD? Zaal Irene Theo maakt plaat: 'al die nachten' Patrimonium gaat huurders aanmanen Twee keer inbraak Isé V fórjS^S&TE mf.f SCHIEDAM Schiedam Zuid vreest de wolkenkrabber die in de toekomst 't Hoofdplein moet gaan sieren. In het decembernummer van ^de krant van de bewonersver- enigïng- wordt verhaald over „een groep gefortuneerde Schiedammers dié Bezig is voor haar oude dag een gigantische flat te laten bouwen." DifelSflat zou twintig verdiepingen gahif tellen en over een waterdichte, onüèr de waterlijn gesitueerde, par- kefeigarage beschikken. Buiten de nieuwe wa terkering, op het Hoofd plein in Zuid, zal een serviceflat verrijzen. Financiers "MAAK T KOMPLEET IN ZAAL IRENE 010-267425 Lopderandvan het centrum iié- Willy van den Berg bekijkt haar expo sitie in het Schiedam se Stedelijk Museum. „Er zijn mensen die rillend de zaal verlie ten," zegt ze. Bol ws Jan en Kaat, zoals ze jarenlang op het dak van het-"t voormalige weeshuis de Lindenhof stonden. Daar; staan ze alweer een tijdje niet meer. Morgen zijn ze echter even terug in Schiedam, in het 'Passaqe - Theater... 7,-: IH^\V. KE'i -RlJE VOLK sch ec am ilk Zuid vr< ees' t de wolk enkral bber i l „De wolkenkrabber ziet er misschien wel leuk uit vanaf het water gezien. Voor de wijk is ,hét een ramp. Je zal er maar in de schaduw van moe ten' wonen," zegt de bewoners- vereniging. Zij vraagt zich meteen af of de Maasboule vard "fiiet wordt omgetoverd in een „voortuin" van de bewo ners van het verzorgingsflat. De bewonersvereniging hééft volgens eigen zeggen ai meermalen aangeklopt bij de gepiëënte om de plannen voor het flat op tafel te krijgen. „Geheimzinnig" noemt de ver eniging dit. „We leven niet mëer in 1950." Het artikel in de bewonerskrant gaat vergezeld van een tekening waarin een gigantisch flat pal naast arbei- derswoninkjes staat afgebeeld. j. Peppelaar, rechterhand van fvethouder C. van Tilborg (Stadsvernieuwing), is een beetje verbaasd over de kritiek uit? Zuid. „Wij hebben de plan nen .iïi een openbare commis sievergadering gepresenteerd enkele maanden geleden," al dus de ambtenaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met muziek, toespraken, koffie en vooral boerenkool luiden de Schie- damse socialisten zondag het nieuwe jaar in. Traditioneel komen de leden van de PvdA- Schiedam dan bijeen in boer derij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. om half vier. Een sobere maaltijd om half zes vormt het jaarlijks hoogtepunt van de bijeen komst. Als "hoofdspreker" is uitge nodigd de Vlaardingcr Kees van der Windt, in zijn gemeen te PvdA-fractievoorzitter. Wat zijn onderwerp zal zijn, is nog niet bekend. De muzikale om lijsting is in handen van de groep "de Speedo's", die zowel "maatschappij-kritisch" als "gezellig" speelt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestuur van jongerensoos "QT" stopt er na vijf jaar mee. Komende zaterdag neemt het afscheid met een optreden van het trio Cor Wittjes en de Rotterdamse groep Noodweer. De optredens beginnen om haif tien. Het aftreden van het bestuur betekent niet dat de heie soos, die is gevestigd in gebouw De Teerstoof, wordt opgeheven. Mensen die de functies willen overnemen zijn welkom op een bijeenkomst zaterdagmiddag om half drie in "QT". Het optreden van de beide groepen vergt een entree van vijf gulden voor niet-leden. De leden krijgen bij inlevering van hun lidmaatschapskaart twee consumpties gratis. SCHIEDAM Het comité Kinderpostzegels in Schiedam heeft, tegen alle verwachting in, het jaar toch nog goed af kunnen sluiten. Verkoopleid ster J. Eijsbergen meldde be gin vorige maand dat de ver koop ver achterbleef bij vorig jaar. „De mensen lijken geen geld meer te hebben," dacht ze. In de afgelopen weken werd het tij echter gekeerd. „De kra men zijn totaai uitverkocht" "zegt een tevreden verkoopleid ster nu. „Het ziet er naar uit dat de opbrengst zelfs hoger uitkomt dan vorig jaar." £>e bouw van het flat gebeurt op[ initiatief van de voor dit doel opgerichte stichting Ser viceflat Schiedam. Drie aanne mers zorgen voor de benodig- dejfinancièn. .vAls de bewoners niet op tijd zijp geïnformeerd is dat trou wens geen zaak van de ge meente. Het is een particulier initiatief. Daar kunnen wij niëts-laan doen," aldus Peppe- laar»" Het flat za! worden gesierd met de naam De Maese. Het zai buiten de nieuwe waterke ring komen te liggen waarvan de!aanleg nu nog in voile gang is.; De waterdichte parkeerga rage moet in geval van cala miteiten als dijk fungeren. '<0 SCHIEDAM De ge meente Schiedam is er vorige maand inderdaad in geslaagd om voor 100.000 gulden aan kunst aan te kopen. Ongeveer 60.000 gulden werd be steed aan werken van Schiedamse kunste naars. De rest kwam van buiten de stad. Drie kwart van het bestede geld is afkomstig uit een provinciaal (pas ont dekt) potje. De rest wordt door de gemeente zelf op tafel gelegd. De kunst werd enkele weken geleden verza meld in wijkcentrum Nieuwland. Een com missie met ondermeer directeur Paalman van het Schiedamse Stede lijk Museum bepaalde welke werken werden aangekocht. Vam een onzer verslaggevers VLAARDINGEN De 29-ja- rige Vlaardinger M. K. is door dej politie gepakt voor een ver krachting op oudejaarsavond. De man ontmoette in een Rot terdams café een 21-jarige vrbuw. Om de tijd tot twaalf Een perfekte ambiance voor ireceptie. diner etc Bel oi krm langs voor vrijblijvende informatie fteuv^Haven 15S-31I7AA SchiedArn uur 's nachts te overbruggen ging zij met de Vlaardinger mee naar zijn woning. Daar heeft hij haar onder bedrei ging met een kapot geslagen bierglas diverse malen ver kracht. Tijdens de feestdagen deden zich in Viaardingen nog meer gewelddadigheden voor. De 18-jarige Vlaardinger R. C, M. Z. duwde een gebroken bierg las in het gezicht van een 19-jarige Schiedammer. De twee hadden onenigheid over een vrouw. Het misdrijf ge beurde in een discotheek in de Koningin Wilhelminahavcn. Het slachtoffer liep een slaga derlijke bloeding op aan de slaap. Hij werd per ambulance afgevoerd naar het Holy-zie- kenhuis. Een 18-jarige Vlaardinger R. P. K. en de 18-jarige Schie dammer M. A. P. moesten naar het bureau wegens het vernielen van auto's op het parkeerterrein van het Zonne huis. In de Vossiusstraat brandde een kelderbox uit. De flatwo ningen daarboven liepen flinke rookschade op. De brand begon met een explosie waarvan de oorzaak nog niet precies be kend is. mm». SCHIEDAM De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in dien stencentrum de Woudhoek le verde gistermiddag een 'emancipatorisch" twistje op. Activiteitenbegeleidster Sies Meeuwese kondigde voor het nieuwe jaar een speciale cur sus voor vrouwen van 55 jaar en ouder aan, waarin dagelijk se problemen worden bespro ken. Het was haar niet ontgaan dat sommige mannen zich dui delijk buitengesloten voelen. „Tegen die mannen zou ik willen zeggen: begin zelf een cursus. Bovendien, waarom zien wij nooit een man bij het bloemschikken, of bij het stijl dansen, of bij het handwer ken?" Sies Meeuwese rekende even buiten de waard, want prompt brieste een oudere man in het publiek: „En waar om zien wij nooit een vrouw bij het biljarten?" Zo strijdbaar als in deze dia loog, zo hartstochtelijk vielen mannen en vrouwen elkaar in de armen met, vanzelfspre kend, „de beste wensen". En wie dacht dat mensen op leef tijd het stoeien verleerd zijn, kon met genoegen vaststellen hoe een bejaarde man worste lend een "nieuwjaarskusje" be vocht bij een bejaarde vrouw, die beslist niet van plan was om zich zonder slag of stoot over te geven. De lievelingsdrankjes van de ruim honderd ouderen, die gis termiddag in de Woudhoek bijeen kwamen, waren weer overduidelijk het "borreltje" en het "advocaatje met slag room". Verder genoten de re- ceptiegangers van enkele hap jes en vooral van eikaars uit bundigheid, die zich in vrolijke en gezellige gesprekjes uitte. De immer minder rooskleu rige realiteit kwam even om de hoek kijken in het toe spraakje van Sies Meeuwese. Zij haakte in op een actueel probleem, de invoering van het centraal alarmeringssysteem in de Heijermansfiat (boven het dienstencentrum). „De ge meente wil haar nieuwe sys teem slijten, maar wij houden het nog liever even bij het oude". Ook zei zij te hopen dat de gemeente een extra kracht voor het schoonmaken van het dienstencentrum aanstelt. En kondigde zij aan dat de bejaar- dengymnastiek door de enor me belangstelling twee kwart jes duurder wordt. „Dat is niet zo erg, want de prijs kont nu op gelijke hoogte met die van het volksdansen. Dansen en huppelen is straks even duur". -«tit »HV I - (Van een onzer "oar verslaggevers) "S&HIEDAM Fjorden, bergtoppen, nevels en sneeuw vormen belangrijke dingen in hgQeven van de Schiedamse kunstenares Willy van den g§£g (34). „Er zijn mensen die.na het zien van mijn werk rjyepd de zaal verlieten," zegt ze over de expositie die er tot ëpijjjnet zondag is in het Ste delijk Museum aan de Hoog straat. Samen met haar coile- ggjDick van Belle maakt Wil- gebruik - van de door het ijjuse'um geboden mogelijk heid. haar werk aan de man te tmgren. Met haar aquarellen, er hangen er veertien in het ste delijk, probeert Willy haar reizen naar landen als Zwe den en Noorwegen in beeld te brengen. In een door haar niet te definiëren stijl schetst zij bergtoppen gehuld in nevel- flarden, een eenzame vuurt» ren op een rots die bedekt is met sneeuw, een landhuis maar ook de beroemde brug bij de Zuidfranse stad Avig non. „De aquarellen over Scan dinavië heb ik bedacht. Ik ben niet met een palet en ezel op een rotspunt -gaan zitten. Daar was het te koud voor," zegt de kunstenares. Toch ademt haar werk niet alleen koude uit. Door de zachte kleuren hebben de aquarellen tegelijk iets warms. Een hele andere indruk ge ven de olieverfschilderijen van Dick van Belle, een uit Rotterdam afkomstige kun stenaar. Hij houdt zich bezig met het zogenoemde "fotogra- fisch-realisme". In soms felle kieuren zijn landschappen en straatbeelden als op een foto in beeld gebracht. Blauw is de kleur die op de schilderijen overheerst. De schilderwerken van Van Belle hebben een apart teintje door de kleine bol (planeet?) die op de meeste afbeeldingen voorkomt. Laaghangend bo ven ee.. strand, even boven straatstenen of hangend in de lucht. Dat zelfde geldt voor wit/rood gekleurde palen die op veel van de schilderijen voorkomen. Van Belle heeft 24 werken in de bovenzaal van het stedelijk opgehangen. De werken van de beide kunstenaars zijn tot en met komende zondag te zien. Alle getoonde aquarellen en schil derijen zijn te koop. Het Ste delijk Museum is dagelijks geopend van tien uur 's och tends tot vijf uur 's middags. Op zondag is dat van half één tot vijf 's middags. 14 DONDERDAG 3 JANUAR11985 SS wegwijzer PASSAGE De Engelsman Charles Horrex bespeelt zondag 6 januari het orgel van het Passagetheater. Toegang tot dit concert dat om 10.30 uur begint is gratis. Pas sagetheater, Passage 9—13. Het concert is door de Neder landse Orgel Federatie georga niseerd. HUISVROUWEN Vrijdag 4 januari bridgen de le den van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen in de Margriethal. Dinsdag 8 januari discussiëren de dames vanaf 14 uuronder leiding van me vrouw G. Egbers over 'Drem pels... je struikelt erover'. De discussiemiddag is in zaal Ire ne, Nieuwe Haven. VROUWENBOND De Vrouwenbond van het FNV houdt woensdag 9 januari een nieuwjaarsreceptie in het dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan. Inlichtingen, tel. 263054. LENTEFEEST Vanavond rollen de bingo-bal letjes het nieuwe jaar in bij de Stichting Lentefeest, Broers- vest 10t. Aanvang 20 uur, zaal open 19 uur. De opbrengst is bestemd voor het werk dat de stichting doet voor alle gehan dicapten. FILMCLUB De Filmclub vertoont vrijdag 4 januari de Italiaanse film Vio lence et Passion van de regis seur Luchino Visconti. In de hoofdrollen zijn Burt Lancaster en Siivana Mangano te zien. Aanvang 21,30 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang donateurs 3,50. Filmclub, gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. BOTENBUURT Wethouder L. Hafkamp opent zaterdag 5 januari om 12 uur het nieuwe verenigingsgebouw van de wijk- en bewonersver eniging de Botenbuurt. Het on derkomen is gevestigd aan het Faassenplein 203. BLAUWE BRUG De deuren van de Blauwe Brug, Bachplein, staan zater dag 5 januari voor iedereen Redactie Het Vrije Volk, edi tie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de donder dag van plaatsing in ons be zit te zijn. open van 11 tot 16 uur. De toe-= gang is gratis. Alle activiteiten die in het nieuwe seizoen van start gaan worden in het zon netje gezet. Om 11.30 uur is er. een open les volksdansen. Van»^ 14 tot 14.45 uur zijn leerlingen £■-, in Jazz-ballet te bewonderen, Van 10.30 tot 13 uur en van 13.30 tot 16 uur is er naaiies. '7*7. Ook de bibliotheek is geopend van 10 lot 13 uur. De muzikale';-" omlijsting van deze open dag af wordt verzorgd door het duo Bob en Bob. Fietsbezitters kunnen dat rijwiel meenemen dan wordt er gratis de postco- kf de in gegraveerd. Vanaf 20 uur>s is er bingo-dansant in hc', wi'k-.^i ontmoetingscentrum. ORPHEUS Het Koninklijke Schiedams ,;,Cï Mannenkoor Orpheus luidt dinsdag 8 januari in zaai Tivoii, 11 Nieuwe Haven 237, het nieuwe :-' jaar in met een optreden van ~i Thomasvaer en Pieternel. Deze nieuwjaarsreceptie begint om - 20 uur. NiEUWJAARSINSTUIF J Vrijdag 4 januari staat van 19 - tot 21 uur het voltallige ge- l meentebestuur klaar om de nieuwjaarswensen In ontvangst te nemen in het Passagethea- ter. De Schiedamse figuren f Jan en Kaat spreken een f nieuwjaarswens uit. WEEKENDDIENSTEN i Het Schielandziekenhuis aan i de Stadhoudersiaan heeft dit weekeind EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance,'tel." 333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 206611. Spoedrecepten, tel. 261480. Tandarts: spreekuur j |op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur Dr. A.J. Mosk, Burg. 5 Knappertlaan 39, tel. 734629. SCHIEDAM Schiedam heeft er een solozanger bij. Theo "Koetsiertje", barkeeper van de gelijknamige hore ca gelegenheid, heeft het volkse "Al die nachten" aan het vinyl toever trouwd. Het num mer staat op de langspeler "Rotter dam uit en thuis" die onlangs opin- itiatief van compo nist Bob van Vliet werd opgenomen. De nieuwbakken zanger maakte al furore als vocalist als lid van De Kas teleins die ook dit jaar weer met een onvervalste slager op de markt zijn gekomen. Theo "Koetsiertje" pre senteert zijn single vanavond in zijn etablisement aan de Hoogstraat. ROTTERDAM Patrimoniums Wo- i \,gstichting heeft vlak voor de Kerst de eerste aanma ningen verstuurd naar huurders met betalingsachter stand in de Prove nierswijk. De cor poratie verstuurde eerder ai brieven naar huurders van nieuwbouw- en re novatiewoningen in de Agniesebuurt. De deelnemers aan huurinhoudingsac- ties die protesteren tegen hoge woon lasten, worden in beide wijken buiten schot gelaten. De huurdersvereni ging Provenierswijk heeft zich tegen het versturen van aan maningen verzet. „Het is wellicht in gegeven door de fi nanciële moeilijk heden bij het be drijf, maar incasso procedures helpen het probleem van de hoge woonlas ten niet de wereld uit," aldus een brief aan directie en bestuur van de corporatie. De huurders zeg gen niet van Patri monium te ver wachten dat die het probleem van de woonlasten in zijn eentje kan oplos sen. Wel moet wat hen betreft de stichting een belof te waarmaken. De uitspraak van het bedrijf tijdens de hoorzitting in de Tweede Kamer in december '82 wordt in de brief aangehaald. Een woordvoerder van het bedrijf zei toen: „We kiezen voor onze huurders". SCHIEDAM In twee woningen is gisternacht inge broken. Uit een huis aan de Dalton straat hebben die ven een bedrag van 11.000 gulden buit gemaakt. Bij een inbraak in een wo ning aan de Prin- sensteeg verdwe nen een video-re corder, een kleu rentelevisie en en kele honderden guldens contant geld.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1