Wegwijzer Brokken steen treffen auto 'SSSW IS BANG OM ÉOUTEN TE MAKEN' Stookkostentoeslag voor minima kan niet Schiedams kampioenschap in ere hérsteld duurt voort zuidbuurthoeve begeleiders m/v (50%) IP? ms I>^ ^11 Gladheid overvalt verkeer bruidshuis sonja m iH iSjSte/J: Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam: Hoog straat 125b, 3111HD Schiedam. Telefoon: 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de donderdag van plaatsing in on# bezit te zijn. ^^HIEDAM De samenwerking- tussen de Stqjdspost en de gemeente Schiedam is financieel gezien een succes. De beoogde bezuiniging voor de gemeente van 60.000 gulden is volledig uit de verf gekomen. Desondanks krijgt het bedrijf voorlopig geen werk meer van de gemeente, haar grootste klant. De belangrijkste aanleiding is de wanpres- tati_|j van een postbesteller in Kethel die in de maand december de poststukken op zolder op spaarde in plaats van te bezorgen. -• Een van de twee direc teuren van Stadspost in betere tij den. „We hebben met de feestda gen goed ge draaid", meldde Emile Osin- ga begin de- se maand. Mètsloop aan de Van Leeuwenhoeckstraat (foto) vemietigje een flink aantal beüialbare arbeidsivoningen, aldus de bewoners. Wethouder Herman Pos thoorn: ,^Als we geld ge ven, krijgen we per ijlbo de een boos bericht uit Den Haag." Noodfonds Bruidshuis Sonja opent het nieuwe bruidsmode- seizoen met een schitterende voorjaarsshow. Voor bruid en bruidegom. Meer dan 100 kreaties van nationale en inter nationale modehuizen worden u getoond. In alle stylen. Klassiek, modern en alternatief. De shows worden gehouden in: 9 Dordrecht 4 februari Rotterdam 11 februari Alphen a/d Rijn 25 februari Schoonhoven 5 maart - Postiljon Motel - Van Reeuwijk -Avifauna - Het Bastion Het bestuur van de stichting Zuidbuurthoeve roept sollicitanten op voor. de functie van De Zuidbuurthoeve is een psychiatrische tussenvoorziening die plaats biedt aan 22 heren. Functie-informatie: Binnen de Zuidbuurthoeve staat, voor het merendeel van de bewoners, de woonfunctie centraal. Tevens wordt ten aanzien van een gedeelte van het bewoners- bestand gewerkt aan resocialisatie c.q. woonrevalidatie. De begeleiders werken daarbij onregelmatig en dienen eveneens slaapdiensten te verrichten. Functie-eisen: Naast het diploma B ziekenverpleging, MBO-V of HBO-V verwachten wij van kandidaten dat zij in staat zijn een zinvolle bijdrage te leveren in het ontwikkelen van de woonfunctie. Arbeidsvoorwaarden: De CAO voor dagverblijven en tehuizen voor gehandicapten is van toepassing. Betrokkenen worden opgenomen in het P.G.G.M. pensioenfonds. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan het hoofd van de Zuidbuurthoeve, mevrouw J. Bos, Zuidbuurtseweg 1, 3133KC Vlaardingen, telefoon 010-347719. HET VRIJE VOLK ,0>^ •■y&y&ü ''W^swpSi P<u4è 4 van de meer dan 100 showmodellen DONDERDAG 24 JANUARI 1985 ost ondanks succes de (Van een onzer verslaggevers) „Verrassend," noemt wet houder Cor van Tilburg (finan ciën)? de werkwijze van deze postbode. „Het treft mij nog SCHIEDAM Afbrokkelen de Stukken steen hebben er dinsdag voor gezorgd dat de Lange Haven voor een deel werd afgesloten. Een gepar keerde personenauto werd rond zes uur getroffen door stukken steen die van een pand op nummer tachtig kwamen vallen. De gealearmeerde poli tie zette prompt het stuk Lan ge Haven tussen de Koemarkt en de Appelmarkbrug af. Ver volgons bekeek de brandweer metcbehulp van een ladderwa gen de muren van het gebouw van dichtbij. De -brandweer bikte andere lossen stukken steen weg. „Het wasveen gevaarlijke situatie. Voorbijgangers konden door de vallende stenen getroffen worden." aldus een woordvoer- der van de brandweer. Nadat de stenen waren weg- - gebikt, werden de wegafzettin- gen weggehaald. Ambtenaren vaijr-de dienst. Bouw- en Wo ningtoezicht hebben intussen met de eigenaar van het pand overeenstemming bereikt over eert „opknapbeurt" van het his torische pand. Het gaat om het vocjrmalige gebouw van de Bondsspaarbank direct naast de H^venkerk. het meest dat het een maand duurde eer dat de Stadspost het in de gaten had. Wij kre gen hier en daar wat klachten binnen." Na de ontdekking van de sta pel onbezorgde poststukken is de (tijdelijke) kracht op staan de voet ontslagen. De directie van Stadspost bracht daarop meteen de gemeente op de hoogte waarop deze besloot voorlopig de poststukken weer door de PTT te laten bezorgen. „Het is een onplezierige zaak." vindt Van Tilburg. „De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het ook wel eens bij de PTT is gebeurd. Het moet ech ter eerst goed uitgezocht wor den voordat wij weer voor Stadspost kiezen. Dit soort din gen moet beter worden gecon troleerd." De klachten over de bezor ging komen aan de vooravond van besprekingen over het werk van de Stadspost. De ge meente zou waarschijnlijk haar tevredenheid hebben uit gesproken over het werk. „Op de valreep", krijgt de reputatie van het jonge bedrijf een fikse deuk te verwerken. „We wachten maar af wat er gaat gebeuren," zegt een van de twee directeuren, Kon Hou- ke. „We zijn officieel niet op de hoogte van de beslissing van de gemeente. Ik verwacht niet dat de samenwerking voor goed van de baan is." SCHIEDAM Het verkeer op de rijkswegen rond Schie dam is gisterochtend overval len door gladheid. Door de vorst 's nachts waren de natte wegen op sommige plaatsen veranderd in een ijsbaan. Lan ge files en een serie botsingen op de rijkswegen 19 en 20 wa ren het gevolg. De Schiedamse politie kreeg acht meldingen binnen van slippartijen en aan rijdingen. Één daarvan vond binnen de bebouwde kom plaats. „Veel automobilisten werden overrompeld," aldus een woordvoerder van de poli tie. Bij de aanrijdingen raakte niemand gewond. (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bewoners van 5de Van Leeuwenhoeck- strjat en omgeving vrezen "het -kind van de rekening" te wojdfen, nu de SSSW (hun huis baas)1., sloop overweegt in plants van renovatie voor hun woningen. „Na alle financiële en ïtechnische problemen bij andere renovaties in de buurt dusfU.de SSSW zijn nek niet ,'metr uit te steken," is de stelli ge ïovertuiging van G. H. J. Vejhoèckx, lid van de bewo- ncnëconimissie. - V,. .i Ben ander lid van die com- mi^sfe; Kees Kroone. zegt de twijfélsjover de renovatie bij de SSSW te hebben ervaren als "ech keer koude douche. Al tien ;jaarl toighoudL'de SSSW ons 'jvocjrrdoe maar niet teveel aan je. Suis; .want wë gaan nog wel cerft.Renoveren. In die periode hebben tal rijke" rapporten aan- •l'getjoad dat er: technisch gecri i bezwaren zijn tegen renovatie,:, ;'.;Nu verandcrt de SSSW ineens van mening. Dat is voor ons ongeloofwaardig." Sloop van de huizen (in het geding zijn 135 woningen in Schicdam-Oost) zou Ver- hoeckx en Kroone zeer aan het hart gaan. „Daarmee vernietig je een flink aantal betaalbare arbeiderswoningen, en daar zijn er in Schiedam al niet veel. meer van. Bovendien zijn we aan onze wijk gehecht, de meesten wonen hier van jongs af aan. En het is toch zonde om huizen die nog in redelijke staat zijn af të breken?" v De 135 woningen vormen de derde fase van een omvangrijk renovatieproject die in totaal 305. huizen in Oost omvat. De. 'renovatie van de eerste fase (deel van dë Wattstraat) werd vorig jaar voltooid. Achteraf vertoonden die huizen gebre-, ken, zoals te zwakke balkcons- tructies. Aan" de tweede fase. (een ander deel van de Watts traat) wordt nu gewerkt. ..Die ging "bijna niet door, omdat aanvankelijk de kosten te hoog waren. Bij de derde fase. die ii> de loop van dit jaar zou -moeten beginnen, is opnieuw de prijs oorzaak van problemen. De SSSW heeft berekend dat de renovatie 93.000 gulden per jaar kost. Directeur Cecs Kamminga: „Het rijk, dat sub sidie moet geven, heeft als richtlijk 85.000 gulden per huis, dus zo'n plan wordt vrijwel ze ker afgekeurd: We moeten he laas realistisch blijven." Maar de bewoners twijfelen aan Kamminga's argumenta tie. „Uit ervaring weten we dat begrotingen naar twee kanten uitlegbaar zijn. Als je niet ach ter een renovatie staat kun je 'm gewoon duur rekenen. Maar als je er wel achter staat, en er zijn geen technische bezwaren, dan moet het ook financieel kunnen. Nee. de SSSW is ge woon bang om fouten te ma ken. Of zit. er wellicht een flin ke adder onder het gras?" WETENSCHAP Dr. H. S. Verbrugh, weten schappelijk hoofdmedewerker aan de Erasmus Universiteit - houdt maandag 28 januari een lezing over 'De revolutie van de lichamelijkheid is een syn these mogelijk tussen alterna tieve en reguliere genees kunst?' in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond, Westvest 92. De avond is georganiseerd door de.We tenschappelijke Kring te Schie dam en Vlaardingen. Aanvang 20 uur. inlichtingen, tel. 268031. WOUDHOEK Vanavond is het 'meezingen' in dienstencentrum de Woud- hoek, Heijermansplein 36. Paul Clifton, Willie Valja en Paul Morak brengen een pretentie loos amusementsprogramma met conferences, goocheltrucs en zang van liedjes uit vervlo gen jaren. A anvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Entree ƒ2.-. FILMCLUB De Stichting Filmclub Schie dam draait vrijdag 25 januari de Amerikaanse film Breath less van regisseur Jim McBri- de. Deze film is een remake van de J. L, Godard-klassieker 'A bout de souffle'. Richard Gere speelt de hoofdrol zijn te genspeelster is Valery Kaprls- ky. Aanvang 21.30 uur, zaal open 20.30 uur-Toegang do nateurs 3,50. Filmclub, ge bouw de Teerstoof, Nieuw- straat 12. KOETSHUYS Zaterdag 26 januari opent om 16 uur een tentoonstelling van de Rotterdamse Lily Corver in de galerie "t Koetshuys, Lange 'Haven 78. Er is een groot aan tal papieren objecten te be- wonderen tót en met 24 fe bruari. De galerie is alleen op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag geopend. Inlichtin gen, tel. 739950. BLAUWE BRUG Iedere vrijdagavond vanaf 20 if, uur wordt er gekaart in de - Blauwe Brug. Bachplein. Kos- - ten 2,- per persoon. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Voor informatie kunt u bellen met 701049. QUIBUS Zaterdag 26 januari wordt er in café Quibus, Lange Haven 28, weer open podium gehouden. Aanvang 21.30 uur. Toegang ƒ1,-. Zondag speelt de Utrechtse groep Spoorloos jaz-: zy-strakke-snelle dansbare muziek vanaf 21.30 uur. De bandleden zijn: Jolanda de Wit - zang; Bert Kortz - gitaar; Skip Goes bas; Hans Weijergang drums: Herman van Tongerloó - sax; Jan de Vries - zang, toetsen. Kortgeleden kwam hun singeltje: 'Eigenlijk liever 7 jou' uit. Een tweede plaatse staat op stapel. Entree 2,50. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel, 333300. Huisarts: boodschap-, pendienst, tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand arts: Dr. J. B. Th. G. Schiim- mer. Over de Veste 137, tel. 268604. Spreekuur op zater dag en zondag van 17 tot 17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM .Absoluut uit gesloten", zo reageert wethou der Herman Posthoorn (socia le zaken) op het.verzoek van "het comité Vrouwen in de Bij stand om mensen met een mi nimum-uitkering een stookkos- tentocslag te geven. Het comi té had zich, tot de gemeente ge wend, nadat de regering wei gerde om "wintcrgeld" uit te keren. Maar ook hier krijgt het nu nul op rekest. „Als wij de minima vijf gul den per winterdag geven, zoals het comité vraagt, dan krijgen wij per ijlbode een boos' be richt uit Den Haag. Gemeen ten mogen geen eigen inko menspolitiek voeren", aldus wethouder Posthoorn. Wel kan de gemeente in individuele ge vallen hulp bieden. Mensen die door de hoge stookkosten in fi nanciële problemen raken, moeten zich tot de Sociale Dienst wenden. Het verbod op het voeren van een inkomenspolitiek stelt de gemeente ook voor proble men bij andere maatregelen ten gunste van de minima. Maandagavond debatteert de gemeenteraad over do nota "Mogelijkheden voor een Mini mabeleid in de gemeente Schiedam". In die nota worden allerlei suggesties gedaan, waarvan sommige naar inko menspolitiek rieken. Intussen heeft het college van burgemeester en wethou ders al wel beslist om de nota als "uitgangspunt van het be leid" te nemen. Dat betekent, aldus wethouder Posthoorn, dat de raad spoedig concrete voorstellen om de minima te ontlasten, kan verwachten. De wethouder zegt tenminste drie maanden nodig te hebben om te. onderzoeken welke maatre gelen wel en welke niet door de "Haagse" beugel kunnen. Extra geld stelt het college vooralsnog niet beschikbaar voor het toekomstige "mini mabeleid". Wel meent het col lege de 100.000 gulden te kun nen gebruiken, die vorig jaar in het "Fonds Sociale Noden" is gestort. Dat geld is intussen beschikbaar, nadat de provin cie het aanvankelijk maanden lang blokkeerde. Het fonds is oorspronkelijk door de raad in gesteld om individuele pro bleemgevallen onder de mini ma te helpen. Suggesties die in de ambte lijke nota worden gedaan zijn onder andere: een gunstiger rentetarief instellen bij de Ge meentelijke Kredietbank; een aanvulling geven op de studie kostenvergoeding voor kinde ren uit minima-gezinnen; de kosten van de eerste 1500 ku bieke meter aardgas verlagen; meer mogelijkheden tot schuldbemiddeling creëren. SCHIEDAM Het officieel Schiedams kampioenschap, dat enige jaren niet meer is ge houden, wordt in ere hersteld. Dit naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van tafelten nisvereniging "De Reling". Dit wordt gevierd met een jubi- leunhtoernooi, dat tevens geldt als het officiële kampioen schap, van 18 tot en met 22 februari. Aile N.T.T.B.-leden van de Schiedamse verenigingen kun nen inschrijven via hun vereni ging; ieden die bij een niet- Schiedamse vereniging spelen kunnen maandag-, dinsdag of donderdagavond inschrijven in de speelzaal van "De Reling" aan de Singel 8 (of schriftelijk bij T.T.V. de Reling, p/a Hoe- ker 9, in Schiedam). .<V; Het toernooi begint dagelijks 7: om 19.00 uur en duurt tot on- geveer 23.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt voor enkelspel 5 gulden per persoon, voor dub-:; belspel 3, 50 gulden, en moet worden voldaan door bijvoe ging van een ondertekende bankcheque of girobetaalkaart. t.n.v. Bondsspaarbank Schie dam, gironummer 2717 t.g.v. Rekeningnummer 813.093.481 van T.T.V. "De Reling", voor zien van het pasnummer. De inschrijving sluit 2 januari (of als het toernooi is volgeboekt). SCHIEDAM Schiedam had ook op maandag op diverse plaatsen te kampen met geval len van wateroverlast. Bewo ners van een woning aan de Nieuwstraat alarmeerden de politie nadat water hun woning binnenstroomde. Het water bleek afkomstig uit een ge sprongen waterleiding in een pand aan de Zwaansteeg. De nutsbedrijven draaiden de kraan dicht. Agenten van de gemeentepolitie ontfermden zich in de Ridderkerksestraat over de hoofdkraan In een wo ning nadat de waterleiding was gesprongen. De béwoners ble ken niet thuis. De nutsbedrij ven pompten in de Lange Nieuwstraat een volgelopen leegstaand pand leeg. bruidsshow Aanvang 20.00 uur Entree 10,— p.p. inkl. café complet Reserveer vooral tijdig uw kaarten bij: ROTTERDAM - Binnenwegplein 26 - Tel. 010 138895 DORDRECHT - Spuiweg 39-41 Tel. 078 -130147 GOUDA - Dubbele Buurt 3 -Tel. 01820 - 23422 ifiaferaySsSSSSj

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1