Vier over elf te laat voor Brouwer antro gooide bom in reisbureau? WD blijft spitten in zaken rond erfpacht meer trap op Piepers voor brandweer Vlaardingers vragen steun voor Eritrea te op komst De Nieuwe Snaar Ro(c)k Rol(l) Theater van Belgisch Formaat. Van Tilborg: „Wijs op emo tionele gron den niet iets af waarvan je de inhoud niet kent." Passage theater Theater de Teers- toof Quibus Harmonie Jeugdtheater Harmonie Glasgerinkel (Grasveld De kapot ge gooide ruit heeft Sahin met een hou ten schot ge dicht. Stadsgehoorzaal Huurverhoging Enquêteuitslag Volgens Wo ningbeheer wil T0 procent van de bewo ners van de Hogebanweg foto) dat snel wordt gereno veerd op ba sis van de be staande plan nen. VVD-raadslid Prins:con sequent zijn Verheugd Protest HET VRIJE VOLK DINSDAG 29 JANUAR11985 Schiedam Gerommel y'i - ■- '.v Slachthuis rond Openbaar as#";' (Van eeii onzer verslaggever») SCHIEDAM Menig toeschouwer van verga deringen van de ge meenteraad zal zich wel eens afvragen waarom raadsleden van de coali tiepartijen PvdA en VVD zich tijdens de de batten regelmatig terug trekken in een bijzaaltje naast de raadszaal. „Po litiek beraad," zo ver moeden de buitenstaan ders meestal. Donderdag 31 Januari. "Trio Cas de Marez". Sprankelende Zuid-Amerikaanse jazz. Het trio bestaat uit Martin van Duynhoven als slagwerker, Nedfy Elstak bespeelt de trom pet en Cas de Marez verzorgt het muzikale verhaal door mid del van het gevarieerd toepas sen van stemtechnieken. Toe gang: gratis. Aanvang: 21 uur. Passage 9-13, Schiedam. Vrijdag 1 februari. Jenny Arean met "Gescheiden vrouw op oor logspad". Cabaret. Zij brengt een vrolijk programma over leed; aanstekelijk én dyna misch, waarin zij zingend en verhalend een aantal stevige en persoonlijke noten zal kra ken; noten die betrekking heb ben op onder meer jeugd en volwassenheid, verweer tegen cynisme, eenzaamheid en ver houdingen. Toegang: 10,-; Pas 65/CJP ƒ7,50. Aanvang: 21 uur. Zaterdag 2 februari. De Nieuwe Snaar met Ro(c)k& Rol(l) Thea ter van Belgisch Formaat. Zij brengen theater of liever clow nerie van grote ongeëvenaarde Belgische klasse. Geheel pas send binnen de traditie van Ur- banus, Radeis, Kamagurka, Kuifje en Parisians, voltrekt de voorstelling zich zonder daad werkelijke orde maar met een overdosis aan Vlaamse pret. Toegang: ƒ12,50; Pas 65/CJP 10,-. Aanvang: 21 uur. Nieuwstraat 12, Schiedam. om regelmatig jonge dansers op te kunnen nemen, een eigen juniorgroep. Deze be staat uit 10 dansers. Toegang: 15,-; Pas 65/CJP 7,50. Aan vang: 20.15 uur, Schiedamse- weg 51, Vlaardingen. PvdA-fractieleider Gé Brouwer lichtte gister avond een tipje van de sluier op. Na even met WD-fractieleider Ge rard Verhulsdonk in het bijzaaltje te hebben ver toefd vroeg hij burge meester Scheeres om een verdaging van de vergadering. „De af spraak is dat de raad tot elf uur vergadert, en daar zitten we nu ruim schoot» overheen. Mijn coalitiegenoot denkt er ook zo over." vraag Is of zij dat ook bij Broe- re (een particulier bedrijf) kunnen blijven, en zó nee: dreigt dan een pensioenbreuk? Het CPN-raadslid Bruseker probeerde gisteravond in een vergadering van de gemeen teraad wethouder Van Tilborg ertoe te brengen dat hij belooft „dat werknemer» van het slachthuis, die niet naar Broe- re willen, dat ook niet hoeven." Van Tilborg deed echter geen enkele toezegging. Hij werkt aan een voorstel waarin alle aspecten van de sluiting van het slachthuis worden bespro ken.- Wel zei de wethouder dat de gemeente de laatste weken veel aandacht geeft aan de problemen van de werkne mers. „We proberen dezè zaak zorgvuldig te behandelen. De situatie van het slachthuis moet van dag tot dag worden gevolgd. Tegen het personeel heb ik gezegd: wijs op emotio nele gronden niet iets af waar van je de inhoud niet kent." Het CDA-raadslid Piet Roo- sen kwam gisteravond op de proppen met het verhaal dat de ondernemingsraad van het slachthuis niet draait. „Er zijn daar kortgeleden personeelsle den vertrokken die in die raad een belangrijke rol spelen." Van Tilborg bracht daar tege nin dat de gemeente twee tij delijke directeuren heeft aan gesteld (slachthuis-directeur Ten Have is onlangs met de VUT gegaan). The Shoes, de Nederlandse topformalle van "66 tot eind '70, bestaat nog steeds en komt zondag naar café De Qui bus. Door het succes van de Haagse Beatnacht van enkele jaren terug, besloten de oude leden Theo van Es, Wim van Huis en Jan en Henk Verstee- gen de draad weer op te pik ken. Toegang vijf gulden, aan vang 21.30 uur. Om twee uur diezelfde zondag is er op zol der kindertheater. Woensdag om 21.30 uur begint de Lan- denavond met dit keer het ijs koude Rusland (vodka aanwe zig). Beide evenementen zijn gratis te zien. Lange Haven. Schiedam. Brouwer deed zijn voorstel om vier minu ten over elf. Hij haalde bakzeil, want raad en burgemeester kozen voor doorgaan. Niet ten onrechte. Negen minu ten later zat het er al op. Voor die negen minuten hadden de raadsleden, als Brouwer zijn zin had gekregen, vanavond moeten terugkomen naar de raadszaal. Donderdag 31 januari. Bach- programma Cellist Anner Bijlsma. In het internationaal Muziekjaar dat In het teken staat van de herdenking van de geboorte van Johan Sebas- tiaan Bach (1685-1750) brengt Annèr Bijlsma een speciaal programma In de Harmonie. Hij vestigde een Internationale reputatie door in 1959 op het Pablo Casals Concours in Mexico de eerste prijs te beha len. Toegang: 9,-; Pas 65/CJP 7,50. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 2 .februari. Verschoten Rood Fred Florusse en Frits Lambrechts. Het thema is Im potentie. De impotentie van dé artiest, die niet meer In staat is iets zinnigs te zeggen of te provoceren. De Impotentie van de ouder wordende man die zijn jeugd ziet verdwijnen. De hoogste tijd voor ons duo om de rekening op te maken. Toe gang: 9,-; Pas 65/CJP ƒ7,50. Aanvang: 20.30 uur. Schie- damseweg 51, Vlaardingen. Woensdag 30 januari. Zelf to neel maken, speel zelf eens een fee of een Heks! Toegang: ƒ2,50. Aanvang: 14.30 uur. Ouders en begeleiders gratis toegang. Voor kinderen uit klas twee t/m zes. Schiedamseweg 51, Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) j SCHIEDAM De aanslag met een „brandbom" op een Turks reisbureau aan de Sin gel heeft de politie voor een raadsel gesteld. De eigenaar van het bedrijf, Ali Sahln, heeft geen flauw idee wie de aanstichter is geweest van de brand, die in het weekeinde een achterkamer van het reis bureau geheel in as legde. I Ofschoon in het pandje aan de-Singel op het moment van dq brand acht mensen sliepen, zijn er geen slachtoffers geval- Jen. Alleen een 37-jarige onder huurder van Sahin liep een brandwond op aan zijn hand, toen hij een brandende matras jiaar bulten gooide. I - Sahin, die met zijn vrouw e» (vier kinderen boven de winkel sliep, schrok direct wakker. >,Ik hoorde een knal en rinke lend glas. Toen ik naar buiten (keek, zag ik het beneden al (branden." Door de ruit van de •achterkamer, de slaapkamer (van één van Sahln's twee on derhuurders, was een fles met brandbare vloeistof en een •brandende lap gegooid. (De reisbureau-eigenaar snel- (de naar beneden, rukte van de /muur in de winkel een blusap- 1 paraat (de bewoner' van de (achterkamer bleek ook wakker •geschrokken te zijn) en ging (de brand te lijf. Omdat ook de brandweer snel ter plaatse (was, brandde aileen de achter- kamer uit. r "De brandende fles moet van- ;af een open grasveld aan de Singel (tussen het reisbureau (en de Singelkerk) naar binnen zijn gegooid. Sahin heeft nie- mand zien wegrennen. Zijn SCHIEDAM Het raadslid Jos van der Lugt is gister avond in weerwil van zijn eigen aankondiging niet ver schenen tijdens de maandelijk se gemeenteraadsvergadering. Begin deze maand liet hij nog in Het Vrije Volk weten dat hij steevast van plan was na lang durige absentie zijn zetel weer in te nemen. „Ik ga een eenmansfractie vormen," zo heette het in dat Interview. Een half jaar eerer had hij dat ook al eens gezegd, maar er kwam niets van om dat „ik het de afgelopen maan den gewoon te druk heb gehad om de gemeenteraadsvergade ringen bij te wonen." Ander maal moest de raad gister avond zijn „come-back" ontbe ren. Van der Lugt is 1982 gekozen als raadslid voor de PvdA. Hij kwam echter in conflict met deze partij, als gevolg waar van hij uit de fractie werd ge zet. Vrijdag 1 februari. "Bil gebrek aan tiewils" Toneelstuk met Jasperlna de Jong, Marja Lieu- wen, Paul Gieske en Ellis van de Brink. In "Bij gebrek aan bewijs" speelt zich een situatie af waarover men gewoonlijk ai- leen in de sensatiepers uitge breid wordt geïnformeerd: aanranding, poging tot ver- krachtlng. Een kat-en-muis- spel tussen een man en een vrouw waarbij de vrouw de muis is. Door een toeval krijgt de vrouw een wapen in handen waarmee ze hem uitschakelt. Nu zijn de rollen omgedraaid. Toegang: ƒ22,50; 20,-; 17,50; Pas 65/CJ P 17,50. Aanvang: 20.15 uur. Zaterdag 2 februari. Nederlands Dans Theater "Junior". Het Ne derlands Dans Theater heeft. reisbureau is. nooit eerder het doelwit van een dergelijke aanslag geweest Sahin herin nert zich alleen dat een jaar geleden drie keer kort na el kaar een winkelruit bij hem werd ingegooid. De kapot gegooide ruit heeft Sahin met een houten schot ge dicht. Een verzekering dekt waarschijnlijk de schade. SCHIEDAM De Schie- opgeroepen brandweerlieden damse brandweer gaat nieuweook direct of het wel om een "piepers" in gebruik nemen, brand'gaat of bijvoorbeeld om Personeelsleden die bij caia- een verkeersongeval, waarbij miteiten door de centrale wor- hun hulp nodig is. De vervan- den opgeroepen horen voort- ging van de alarmeringsappa- aan niet alleen een pieptoon, ratuur is tevens een besparing maar ook enkele gesproken! van kosten. De brandweer woorden. Zij hoeven dan niét; 'huurde tot dusver minder ge- eerst met de-centrale te telefo-, avanceerde apparatuur van de neren om te'weten waar de PTT. De nieuwe "piepers" wor- brand is. Bovèndien weten de! den gekocht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De uitslag van een enquête, die Gemeen telijk Woningbeheer heeft ge houden onder 267 gezinnen van de Hogebanweg, de Lorentz- laan en de Daltonstraat heeft alle partijen verrast. Géheel onverwacht blijkt in twee van de drie straten voldoende ani mo voor een renovatie te zijn. Een slag in "het gezicht van de bewonerscommissies, die nog harde onderhandelingen wilden voeren over een onkos tenvergoeding en de verwach te huurverhoging. Maar Wo ningbeheer zegt dat 70 procent van de bewoners van de Hoge banweg, 60 procent aan de Lo- rentzlaan en 80 procent aan de Daltonstraat genoegen neemt met de bestaande plannen. Vooruitlopend op een nade rende bewonersvergadering wil één van de commissieleden alleen kwijt dat de enquête-uit slag "op zijn minst discutabel is. Wij hebben zelf nog een en quête gehouden in november, en toen bleek dat de helft van de bewoners tegen renovatie was. Ik begrijp niet hoe dat zo snel kan veranderen." i VLAARDINGEN Een de legatie van het Volksbevrij dingsfront van Eritrea (EPLF) en de werkgroep Eri trea, waaronder enkele Vlaar dingers, gaan 30 januari naar het Binnenhof in Den Haag om duizenden handtekeningen aan te bieden aan de Vaste Kamer commissie van Buitenlandse Zaken en Ontwikkelingssa menwerking. Zij willen met de handteke ningenactie aandringen op on middellijke voedselhulp voor de Eritrese Hulporganisatie (ERA) vla alle beschikbare kanalen. Verder, willen zij dat er druk wordt uitgeoefend op de Ethiopische regering om het aanbod van het EPLF voor een staakt-het-vuren aan te ne men en vrije doorgang tot het EPLF-te garanderen. Van de totale hulp die In het door EPLF bevrijde gebied no dig is, wordt slechts acht per cent gegeven; volstrekt onvol doende voor de twee miljoen mensen die door de hongers nood getroffen zijn. Voor nadere inlichtingen: Werkgroep Eri trea postbus 80402 in Amster dam, tel. 020-849427/864797. hun huis niet hoeven te verla ten. V..„ M&andenlaiig leek de onkos tenvergoeding' het breekpunt te worden in de onderhandelin gen tussen Woningbeheer en de bewoners. In tegenstelling tot bij vergelijkbare renova ties eldersin de wijk krijgen de bewoners van de Hogeban weg, de Lorentzlaan en de Dal- tonstraat geen cent. Het rijk heeft de vergoeding vorig jaar afgeschaft Op het moment dat dat laat ste bekend werd, was juist een renovatie aan de Fultonstraat en de Van Marumstraat aan de gang. Bewoners braken daar prompt uit protest de bouwstellingen af. Die actie le verde succes op. De gemeente constateerde dat er bij de be woners vooraf valse verwach tingen waren gewekt en be taalde de vergoeding (1300 gul den per bewoner) uit eigen zak. VLAARDINGEN De be jaarden aan de Spechtlaan in Vlaardingen zijn ten einde raad: ze moeten al twee Jaar lang hun post bulten ophalen. De brievenbussen staan tegen hun buitengevels aan omdat de postbode weigert de trap te ne men naar de bejaarden die één hoog wonen. De PTT stelt dit niet langer verplicht aan de postbestellers. Vroeger kwam de postbode nog wel tot aan de voordeur van de bejaarden op één hoog. Maar met de beleidswijziging van de PTT verdwenen, ook de gleuven in de deuren en kwa men de brievenbussen buiten op straat er voor In de plaats. De bejaarden hebben hun eigen brievenbussen overigens weer terug gekregen omdat zij soms bij elkaar post in de deur willen doen. Zoals mevrouw M. de Groot die af en. toe een krantje voor haar buurman van beneden haalt en bij hem thuis in de bus gooit. Maar de meeste bejaarden zijn afhan kelijk van familieleden of ken nissen die de buitenbus willen legen. De ouden van dagen hebben moeite met de trap én komen met deze, koude winter het liefst helemaal niet meer buiten. „Ze willen zo graag dat we op ons zeil blijven wonen," zegt een verbolgen mevrouw De Groot. „Maar zo maken ze het ons wel moeilijk." Een woordvoerder van Ge meentelijk Woningbeheer (eigenaar van de huizen) rea geert verheugd op de uitslag. "Het valt reuze mee. Eind vo rig jaar zagen wij het ook even niet meer zitten. We kregen zo veel kritiek." Hij gaat ervan uit dat binnen twee maanden met renoveren kan worden be gonnen. Dat behelst een verbe terbeurt van 36.000 gulden per woning,waarbij de bewoners Prins, dan staan straks die 400 gezinnen weer. op de stoep. De Woudhoekers zijn overi gens nog steeds .volop actief om iets'aan hun erfpachtcanon te doen. PvdA en VVD wlllei) die canon met 11-17 procent verhogen. Gisteren spraken de huiseigenaren met burgemees ter Scheeres, die hen vertelde van plan te zijn om het PvdA/ WD-advies te zullen volgen.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1