Slopen lijkt órumtbeerlifk Met moeite leraar voor Lansbergen Tóch vuurwerk op bevrijdingsdag iSSIiliBS Kunst voor verpleegsters SSSWisop zoek naar directeur Politie zet vraagteken Trio breekt vier vrachtwagens open BAD GROEMOORD W§S§mMïk Grmttegels voor niets versleept Wielerbaan weer open Radio Stad uit de lucht 0 13.1 smmmm sêgmêmmÊi W&W&BPM0Ï (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stichting de Eerste Mdi vindt de eerste dag van volgende maand alleen, niet genoeg om de bood schap van het socialisme op fatsoenlijke wijze uit te dragen. „We willen verder en dat zal in het komende jaar ook wel dui delijk worden,", zegt Hans Verlinde, se cretaris van de stichting. De hoop leeft dat de komende 1 mei-viering meer men sen zal trekken dan in voorgaande jaren. „Als je prognoses voor de komende ver kiezingen mag geloven, voelen steeds, meer mensen zich aangetrokken tot het' socialisme," aldus Verlinde. Het bestuur van de stich ting De Eer ste Mei oefent al een van de meest spre kende onder delen van de 1 mei-vie ring: het hij sen van de rode vlag, dit jaar op de tonen van een carillon. Het Boerhaaveplein in Oost. Een onderzoek heeft uitgewezen dat veel wo ningen over drie tot zeven jaar niet meer bewoon baar zijn. Vlam -'' V In het Passagetheater wordt vooral 's avonds al druk gerepeteerd voor de bevrijdingsrevue 't Zit erop die op drie mei in première gaat. Een. "ambi tieus" pro gramma hebben de diverse ver enigingen en de gemeente Schiedam samenge steld voor bevrijdings dag. Een dag mét vuur werk en mét Lee Towers.. Op de foto het organise rende comi té. op komst Passage Theater Teerstoof CaféQuibus Stadsgehoorzaal Harmonie *;j.r Filmhuis Harmonie De Schuurkerk 4 mei t/m 31 augustus 1985. VOORVERKOOP abonnement 30,- t»;V5rüWMm HET VRIJE VOLK Schiedam DINSDAG 23 APRIL 1985 ivvJf' Eerste Mei vindt dag niet genoeg De uitbreiding van de activi teiten die de stichting voor heeft, moet zich vooral verta- leniin "culturele" manifestata- ties'. „Wé moeten af van dat imago dat bi] de PvdA alleen maar vergaderd en gediscus sieerd wordt." legt Verlinde uit,; „De stichting wil meer". De gedachten gaan bijvoor beeld uit naar literaire bijeen komsten met linkse dichters die; uit eigen werk voorlezen. Andere activiteiten zouden de nadruk leggen op voorlichting. Heel voorzichtig kondigt de stichting een "landelijke mani festatie" aan die in september of 'oktober in Schiedam (en veiTe omstreken) stof moet 'doen opwaaien. Organisator hiervan is het kersverse PvdA- raadslid Jacob Wiersma dié pas tot het stichtingsbestuur is toegetreden en over heel wat "connecties" in het politieke le ven op Europees niveau be schikt ,JJet wordt een mani festatie met als uitgangspunt de beslissing of Nederland wel of geen kernraketten plaatst," legt Wiersma uit „Een Rus en een Amerikaan" zouden dan als gastsprekers in een forum plaatsnemen. Voorlopig zijn de ogen ech ter nog gericht op.de komende 1 mei viering. Voor het eerst in de geschiedenis van de viering zal dit jaar de rode vlag op de Grote Markt worden gehesen op de tonen van het cariilion van de Grote Kerk. „Ik heb in omliggende steden begrepen dat zoiets daar in ieder geval nog nooit is voorgekomen," zegt Hans Verlinde. Het hijsen vindt om twaalf uur precies plaats. 's Ochtends is dan.al een bij eenkomst geweest in het pand van Lentefeest aan de Broers- vest met onder meer een klein toneelstukje met wethouder Herman Posthoorn en een in leiding over de AJC. Het veld van voetbalvereni ging SVDPW vormt het strijd toneel van een voetbalcompeti tie tussen elftallen van de PvdA, de Rode Valken en de Trechter. Burgemeester Reinier Scheeres spreekt 's avonds op Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Zo'n 27 pan den aan het Boerhaavepleln en de Rotterdamsedijk zullen hoogstwaarschijnlijk worden gesloopt. Dit hebben bewoners van het plein gisteravond in een informatie-avond van de SCHIEDAM Een hele dag en; avond verslepen van grint- tegels, bleek voor twee Schie- dajnmèrs afgelopen weekeinde verspilde energie. Het duo had de!tegels weggenomen van een bouwterren aan de Celslus- straat. De hele zaterdag - had den/zij met behulp van een kruiwagen de voorraad aldaar geplunderd, 's Avonds laat werden 'zij echter gesignaleerd dojor surveillerende agenten. Hun vermoedelijke straf: een prjjces. verbaal en het retour neren van de gestolen tegels. Hét gaat om twee jongens van 17ien 14 jaar. WÉ SCHIEDAM De Stichting Wielerbaan Schiedam opent 1 vanavond het seizoen met het in! gebruik hemen van de wie r-Vierbaan aan de OJympiaweg in het SportparkJHargaV. Ter ge- gelegenheid ï/i; daarvan worden /^verschillende wedstrijden gc- iVotganiseerd. De jeugd en nieu- wflingen leggen van l8.45 tot ••*'4Vl7i30 de eerste race af. Daarna SS(tpt21.00;uur);zijnerwedstrij-; J«>den; vdoriramateursenVJunio- SirctovTerrfafsluitingf^^^w er ;W«^;kobpèlkoe'rs gehouden van gemeente te horen gekregen. Een onderzoek onder 37 pan den heeft uitgewezen dat het merendeel over drie tot zeven jaar ongeschikt is om in te wo nen en dat renovatie niet meer baat. Het kwaad schuilt vooral in de verzakte funderingen van de panden. De uitslag van het onderzoek heeft niemand in Oost ver baasd. „Er zijn woningen waar de bewoners.maar een paar le pels soep in hun kom kunnen doen, zo scheef staan ze", draagt opbouwwerker Anton van Bijnen een voorbeeld aan van de verzakkingen. Er zijn volgens hem gevels die maaj- liefst zestig centimeter over hellen. In overleg met de bewoners wil het projectteam dat in de buurt actief is een stadsver nieuwingsplan samen stellen. Grote vraag daarbij is of het rijk daar geld (contingent) voor beschikbaar stelt. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Met de grootste moeite heeft de ge meente Schiedam een onder wijzer weten aan te trekken om tot juli '86 op Boerderij Lansbergen scholierenprojec ten te begeleiden. Vanaf 18 april doen weer regelmatig schoolklassen de boerderij aan als onderdeel van het project "Nieuw leven bij plant en dier" dat in de lente wordt gehou den. Nog net op tijd voor de open dag afgelopen zaterdag werd de onderwijzer, die giste ren medisch werd gekeurd, aangetrokken. „De werkgelegenheid voor onderwijzers is op dit moment zo slecht nog niet", zegt de Schiedamse onderwijsconsu- lent Lex Tigges. Oorzaak is volgens hem het grote aantal werkgelegenheidsprojecten (WPO's) dat wordt aangebo- den.^Talrijke onderwijzers tnakèh daar-gébruik van". >1- dus de ambtenaar;4 - Met hét begin van de lente is jrie.teen he.t nicu wo seizoen van allerhande natuurprojecten voor lagere scholen van start gegaan. Zo zijn. er in april en mei zogenaamde "natuurpa den" die door scholieren wor den gelopen. Deze maand staat het natuurpad "Takken in het vroege voorjaar" op het pro gramma In mei Is er het na tuurpad "Voorjaarskrulden in het Beatrixpark". SCHIEDAM In samenwer king met de Radio Controle Dienst heeft de Schiedamse politie afgelopen weekeinde de ctherpiraat "Radio Stad Schie dam" uit de lucht gehaald. Er werd een inval gedaan in een woning aan de Hoofdstraat. De complete installatie werd in beslag genomen. Niet bekend is of er ook iemand wen) aan gehouden. - - de bijeenkomst in het theater- "gezellig samenzijn" de 1 mei café van Passage waar een I viering besluit. DORDRECHT Een aantal kunstenaars heeft van het Rooms Katholiek Ziekenhuis de opdracht gekregen het the ma 'Wat is een verpleegkündi- ge' uit te beelden. Het doel, hiervan is een discussie over dit thema op gang te brengen. Op 10 mei wordt de expositie geopend „v SCHIEDAM De SSSW wil per. 1 oktober een nieuwe direc teur hebben: In advertenties roept het werkapparaat van de •vijf Schiedamse woningbouw verenigingen gegadigden op voor de positie te solliciteren. In juni zal de directeur al be noemd moeten worden. Dit houdt meteen in dat de tijde lijk aangestelde Cees Kam- minga weer terug gaat naar zijn eigenlijke werkgever, de Nationale Woningraad. Kam- minga laat weten geen gooi te zullen doen naar een definitie ve aanstelling bij de SSSW. Op de achtergrond speelt nog steeds de inmiddels al .maandenlang slepende rechts zaak tussen de SSSW en haar ex-directeur. Deze kreeg in no vember vorig jaar ontslag op staande voet aangezegd. Hij ging daar tegen in beroep bij het kantongerecht Ook eiste hij een „afkoopsom" die door de rechter werd bepaald op 150.000 gulden. Als het ontslag te niet wordt gedaan, zal de SSSW dit bedrag moeten uitke ren. Verder is er nog een gerech telijk vooronderzoek gaande naar de handel en. wandel van de ex-directeur. V SCHIEDAM De Schiedamse politie zoekt getuigen van een onge val dat vorige week maandagavond plaats vond op het Griegpiein. Rond tien uur 's avonds verloor een achttienjari ge Schiedammer de macht over het stuur van zijn bromfiets. Bij de val die volgde raakte hij licht gewond. Hij werd in het Schieland ziekenhuis behandeld waarna hij naar huis kon. Dé politie zet vraagtekens bij de toe dracht zoals die door het slachtoffer is verteld. De brommer had de jongen van een kennis geleend. Getuigen kunnen contact opnemen met het hoofd bureau, tel. 260.760. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bevrijdings dag eindigt dit jaar tóch met een groots vuurwerk op het dak van het Schiedamse stads kantoor. Op de valreep heeft het college van burgemeester en wethouders alsnog geld voor het kleurrijke spekakel beschikbaar gesteld. Aanvan kelijk zou het vuurwerk wor den geschrapt omdat een op treden van de zanger Lee To wers niet meer kon worden af gezegd en het budget daarmee overschreden zou worden. Burgemeester Reinier Scheeres maakte gistermid dag, bij de presentatie van het programma voor de viering van de bevrijding, aan alle on zekerheid een eind. Hip noem de het programma met vuur werk en mét Lee Towers „am bitieus", ondanks de toch ook in Schiedam meer dan merk bare economische crises. Scheeres speelt zelf een hoofdrol in de festiviteiten. Rond twaalf uur 's middags- zal hij, bij wijze van start, een Bevrijdingsvlam ontsteken op de Koemarkt. Dit 'startschot' wordt muzikaal omlijst door de Rijnmondband.Vanaf dat moment worden er in vrijwel alle delen van de stad activi teiten gehouden, variërend van voorstellingen voor de kinde ren tot braderieën van de win keliers. Een middelpunt van de festi viteiten vormt de Grote Markt waar -een programma wordt afgewerkt dat is samengesteld door verschillende Schiedamse comités. Onder het motto „Be-' vrijding toen, vrijheid nu!" zijn er diverse /sprekers, buiten landse muziekgroepen en al lerhande kraampjes met infor matie. De Hoogstraat vormt het de cor voor een grote braderie met attracties als een kinder kennis, .clowns, hometrain- wedstrijden, eeri wandelend Jazz-orkest en een rodeo-stier. Een hoogtepunt zal zondèr- meer het. optreden van de Krimpense Lee Towers zijn. Zijn met veel rumoer omgeven optreden begint om kwart voor drie op de parkeerplaats ach ter de Hema. Het vuurwerk zal de dag besluiten.-Rond tien urn 's avonds vliegen de eerste vuurpijlen de lucht in. Niet alleen op bevrijdings dag zelf zijn er activiteiten. Op drie mei wordt de eerste voor stelling van de bevrijdingsre vue 't Zit erop verzorgd in het Passagetheater. De voorberei dingen voor deze unieke thea- terproduktie, die is geschreven door Han van der Horst, zijn inmiddels in volle gang. Er wordt vooral iri* de avonduren druk gerepeteerd in het thea-, ter. In totaal.' zullen er vijf voorstellingen van 't Zit erop zijn.' Intro-dans uit Arnhem met het stuk PUB. Woensdagmiddag is Robin Hood, de nobele held uit de Middeleeuwen, op tekenfilm te zien in het theater. De film be gint om 14.00 uur en kost ƒ6. Op donderdagavond in Café de Tender verzorgt de latin- jazz formatie Mayafra een swingend optreden. De toe gang is gratis, evenals de latin cocktail die aan het begin van de avond wordt geserveerd. Aanvang: 21.00 uur. Op zater dag 27 en zondag 28 april ver zorgt de Turkse Vereniging een kindermiddag. Op zaterdag wordt Apollo, een blijspel, gespeeld in de Teer stoof. Twee vrouwen, Jane en Catherina, beiden weduwe van de heer Basil Haylking, spelen de hoofdrollen in het stuk. Hayling heeft zijn huis aan hen allebei nagelaten, met de be doeling dat zij elkaar gek zou den maken. De voorstelling be gint om 21.00 uur en kost 8. Kaarten kunnen van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur gereserveerd worden aan de kassa van het theater. Op woensdagavond is er in ca fé Quibus een landenavond. Suriname of Oost-Azië komt aan bod. Dia's, muziek en een uitheems hapje. De toegang is gratis. De avond begint om 21.30 uur. De Birminghamse groep Ackee treedt op zater dagavond op om 22.00 uur. Toegang bedraagt 1,25. Op zondagavond is er een Latin- jazzformatie in het café: BB en de Koelies. Toegang: 2,50. Aanvang: 21.30 uur. Violiste Vera Beths en pianist Reinbert de Leeuw spelen don derdagavond 25 april in de Stadsgehoorzaal. Zij zullen werken van Antheil (Sonate I) en Ives (Decoration Day) ten gehore brengen. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten worden vanaf 22 april verkocht voor de prijs van vijftien gul den. 65-plussers en CJP-hou- ders betalen 7,50. Op vrijdagavond verandert de Stadsgehoorzaal in een mo dieus café en danssalon/De tien dansers en danseressen van de Arnhemse dansgroep Intro-dans laten in de voorstel ling "Pub" eigentijdse ballet zien. "Pub" van Nils Christie wordt gedanst op jazz-achtige composities van Bohuslav Mar- tinu en zit vol met bewegings vondsten. De voorverkoop van de dansvoorstelling begint op 22 april. Entreeprijs voor men sen zonder CJP- of 65+pas is 12,50, voor mensen mét pas 7,50. De voorstelling begint om 20.15 uur. Een weekeindje er tussen uit, een complete familie en goed bedoelde familiaire bemoei zucht, kortom "Met mes en vork" is op zaterdagavond 27 aprii te zien In de schouwburg. De theatergroep De Fakkel hakt in op de leefgewoontes van mensen. "Zijn we niet alle maal geneigd een ander onze mening of leefwijze op te drin gen?", vraagt Fakkel zich af. Het antwoord vindt u om 20.15 op zaterdagavond voor 7,50. De voorverkoop begint op 22 "april." Morgen, 24 april, wordt er een! dolle, dwaze afsluiting van het Jeugdtheater gevierd. Com- - pleet met taarten (om te gooien), struikeltrucs en nep- klappen wordt de slapstickfilm:' geïmiteerd. Kinderen die zelf slapstick willen spelen kunnen: om 14.30 uur naar de Harmo- nie komen. Toegangsprijs is -o ƒ2,50. Ouders kunnen gratis getuige zijn van de melige a-. boet, maar dan moeten ze wèh: oppassen voor vliegende slag-."', roomtaarten. Toneelgezelschap Het Vervolg/;- speelt vrijdag 26 april het sur- realistische stuk UBU Roi van..- Alfred Jarry. In het stuk, dat de;: maatschappij op de korrel neemt, maken we kennis met Meneer en mevrouw UBU. Hij.;-.-, met zijn vadsige grootsprakig- heid en onberekenbare grof-, o> heid, zij met haar berekende v. sluwheid, doen niets anders dan de beest uithangen. Ze zijn op geld, macht en een vol le maag uit. In hun fantasie le-1-?: vèn ze hun heimelijke dromen:. I uit. Hun tocht naar de macht T: begint om 20.30 uur en kost 10,-. CJP'ers en 65-plussers betalen 7,50 voor de parodie.; r Op zaterdagavond speelt dei tenorsaxotoniste Vera Vinger-;.C hoeds samen met Hans Dage-' let en vier andere muzikanten pop-funk-blues-jazz-muziek in de Harmonie. 5 Slag - 1 wijd heet de band met de prettig swingende stijl. Aanvang: 23.00 uur. Toegangsprijs: 7,50. Donderdag A Night At the Opera met The Marx Brothers. De broers hebben de tijd van hun leven in de Opera. Toe gang: 6,- Pas 65/CJP: 4,-. Vrijdag de omzwervingen van Koning Arthur en de ridders-, van zijn Tafelronde in Monthy Python and The Holy Grail. -■ Toegang: 6,- CJP/65+: 4,-. Het seizoen in het filmhuis wordt zaterdag afgesloten met 12 uur film. Te zien is: L'ingorr go van Comencini, Ordinary" People van Redford, Duck Soup van Mc Carey, Histoire Immortelle van Welles, Der Amerikanische Freund van Wim Wenders, Disney festival en La béte van Borowczyk/ -' Toegang: 15,- 65+/CJP: 12,50. Kaarten vanaf 22 april verkrijgbaar. Tijdens de Open-Podiumavond op woensdag zijn vier optre dens te zien. De Harmonie Ver eniging Euterpe, uit Maasland.*.-» voert "Een ei hoort erbij" op van Menno Duiven. Jan van Ü- Broekhoven laat enkele piano- werken horen. The Dixie Snails uit Maassluis brengt Gouwe Ouwe Dixielandmuziek. Verder wordt het vervolg van de to- i neelfeuilleton over de Hedokli- niek opgevoerd. Kaarten kos- ten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij de VVV, de Verenigde Spaarbank in de Veerstraat ën op 24 april vanaf 20.00 uur aan j de kassa van het theater. Der avond begint om 20.30 uur."- i Donderdag vertoont De Schuurkerk de film De kroning j van Juliana en Beatrix, die een overzicht geeft van de troon- wisseling op 30 april 1980. Dé film wordt om 14.00 uur en "om 20.30 uur vertoond. Toegang 's middags: 2,50 en 's avonds: ƒ7,50, CJP/65+^6. j SCHIEDAM Vier vrachtwa gens en een bulldozer zijn door drie jeugdige Schiedammers opengebroken..Het drietal, va riërend in leeftijd van tien tot veertien jaar, wilde in de voer tuigen een ritje maken. Alleen bij de bulldozer, die op het ter rein van het bedrijf Hoek Loos aan de Havenstraat stond, ge lukte het de drie jongens het voertuig in beweging te krij gen. Vrachtwagens op terreinen aan de Nieuwpoortweg, Stricklede- weg-Havenstraat en Admiraal de Ruyterweg werden openge broken. De Schiedammers krér gen de wagens echter niet aan de praat. Bij een van de vrachtwagens werd bij het iri- breken een schade van 600 gulden aangericht. Verder werd een tas met gereedschap meegenomen. De politie kon de drie jongens op aanwijzingen van omwonen den zondagochtend in de Ha- venstraat vroeg aanhouden. Terwijl een van de jongens be zig was in een vrachtwagen te klimmen, stonden de andere twee op de uitkijk. Na het Inleveren van de lrivutstfook;:verkrlJgbaar'op de voorver koopadressen, en'een goedgelijkende pasfoto kunt u het abonne ment dlrekt; na betaling, meenemen op de volgende adressen, V.V.V. Buitenhavenweg 9, Zwembad Zuid, Westfrankelandsedijk 3. De Rabobanken in Schiedam (niet op de koopavonden) en na 22 april bij Bad Groenoord. - - Alléén in de voorverkoop 30,- voor bijna 4 maanden zwemmen. Tel. inf. 261682.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1