in voor Snoep gestolen uit Qroenoord Vlaardingen wijst Jenaschool de deur TREKHAKEN FIESTA Loovens weer SYV'er Rust na tumult in Nieuwland Tientallen miljoenen voor nieuwe kantoren Rommelmarkt op school voor video Couture Met een FORD moet je naar de EVAG m beter vakwerk en toch goedkoop Bpvue STEREO AUTORADIO CASSETTESPELER WERKPLAATS EN AUTOSHOP: pil - ACHTERSPOILERS Van 667.- prijs 499.- Boslaan 6-12. Telefoon 010-344144 Vlaardingen-Oost Autoshop zaterdags geopend van 9.00 tot 13.00 uur LAARDINGEN Wmê, -ZZ (Van een onzer verslaggëvers) -^CHIEDAM Op alle fronten staken de Schie dams© ambtenaren overlég met het gemeentebe stuur. Naast de onderhandelingen over de Ar beidstijdverkorting (ATV) worden ook de mede zeggenschapscommissies van de diverse gemeen telijke diensten geboycot. Daarmee hebben de ka derleden van de ambtenarenbonden gistermiddag de Opstandingskerk gekozen voor. een harde ïijn. Wiersema baas Stichting Ruimte 20.000 km onderhoudsbeurt 1975-1981 Totaa! prijs SHELL 19.90j§8gggg| ^«K^Uitlaten Fiesta 159.- Escorttot'si 165.- Escort1300' v.a. *81 220.- Taunus1600 235.- fc?Vier-deiige set x "w voor en achter FIESTA 69.- ESCORT 73.- SIERRA 76.- Capri 1600 285.- Granada 2000 285.- Sierr,16%,333.. Gekeurde trekhaken, kompleet ESCORT met hulpkoppeling, 7-delig TAUNUS stopkontakt en 3e kentekenplaat, Inclusief montage SIERRA vl8ugelspoilers, origineel Ford, glad oppervlakte en daardoor makkelijk in de kleur van de auto te spulten. FIESTA ESCORT SIERRA Montage, indien gewenst, Ontstoring, indien nodig.. Meerprijs montage VRIJDAG 21 JUN11985 HET VRIJE VOLK bouwwijk Woudhoek. Aantrek kelijker worden de huizen door het vergroten en afschermen van de balkons. De werkgroep Wonen en Leven wordt sinds dé eerste Informa tieavond „gek gebeld", aldus woordvoerder Jan Schlërmann, „De mensen vragen zich af wat er allemaal gaat gebeuren, of de ramen er nou uit gaan, of je nog wel op het balkon in het zonnetje kan zitten. Maar de meeste mensen kan ik gerust- stellen: het wordt wel 1990 eer;! alle huizenblokken onder han den zijn genomen, zo is mij duidelijk geworden." Woningbeheer concentreert zich voorlopig uitsluitend op de eerste groep van 32 gezinnen. „Als we echt gaan overleggen, dan zijn de mensen goed voor bereid", zegt Verdoes (Wo ningbeheer). „Ik heb de indruk" dat zij hun huiswerk goed doen. en straks precies weten wat ze willen. Dan moetan we er, on danks de vakanties, snel uit kunnen komen." De 32 huurders hoeven al- leen met de hoofdlijnen van het renovatieplan in te stem men. Ook nadat het ministerie „ja" heeft gezegd tegen het plan kunnen details nog wor den gewijzigd, aldus Verdoes. SCHIEDAM Na het tumult van begin deze maand is het nu opvallend rystig rond dé spectaculaire renovatieplannen voor 450 woningen in de wijk Nieuwland, De bewoners be- ginnen zich zelfs zorgen te ma ken over mogelijk tijdgebrek. Het Gemeentelijk Woningbe heer gelooft echter nog steeds dat op 1 september de plan nen voor het eerste huizenblok in Den Haag kunnen worden afgeleverd. Nog iets langer dan twee maanden hebben huurders van 32 woningen aan de Dr. De Visserlaan (het eerste blok) de tijd om zich een oordeel over de verbouwingen te vormen. Onder leiding van de werk groep Wonen en Leven Nieuw land hebben zij inmiddels alle vragen en opmerkingen op een rij gezet. A. Verdoes van Wo ningbeheer verwacht dat daar over volgende week overleg zal plaats vinden. Ingrijpende Isolatie en geriefs- verbeterlng, zo luidt het aan bod dat de bewoners in Nieuw land drie weken geleden on verwacht kregen voorgescho teld. De gemeente wil op de Nieuwland-flats dezelfde ener giebesparende maatregelen toepassen als op de minimum- energlewoningen in de nieuw- fronten SCHIEDAM De RIJs- wljkse projectontwikke laar Castellum BV wil vlak ten noorden van het NS-station Schiedam/Rot terdam-West tientallen miljoenen steken in de bouw van: een kantoren complex, het Horvath Of fice Center genaamd. Ge dacht wordt aan twee flats van vijf en zeven verdiepingen. De onder* handelingen met de ge meente zijn rond. Castel lum wacht nu de belang stelling van bedrijven af. De gunstige ligging van het nu onbebouwde stuk grond heeft de doorslag gegeven, zo vertelt direc teur J. Bolmcrs van Ca stellum. "De kantoren zullen uitstekend zicht baar zijn en de vaste ver binding met de perrons is een prachtig verkoopar gument." De gemeente heeft onlangs met de Ne derlandse Spoorwegen af gesproken dat het station een nieuwe opening krijgt aan de noordzijde. Bolmers zegt met de ge meente te hebben afge sproken "niet voor de leegstand te gaan bou wen. Pas als we een re delijk bezettingspercenta ge van de kantoren kun nen garanderen, gaan we bouwen." Bij succes over weegt Castellum het kan torencomplex op langere termijn verder uit te brei den met een hotel, winkel voorzieningen en extra kantoorruimte. Ofschoon het Horvath Office Center ook direct aan de autosnelweg zal grenzen, trekt Castellum niet al te veel geld uit voor parkeerfaciliteiten. "We denken een stuk on der de norm te kunnen blijven," aldus Bolmcrs. "Onderzoeken, onder an dere onder personeel van kantoren rond het Haagse Centraal Station, hebben uitgewezen dat dc meeste mensen voor openbaar vervoer kiezen." Castellum heeft meer noten op zijn zang. Ook zijn Inmiddels besprekin gen rond over de vesti ging van zes luxe appar tementen aan de Lange Haven. Hun eis, 1,7 miljoen gulden voor extra banen, blijft onver kort van kracht. De bonden rie men een eventueel risico van 'nieuwe bezuinigingen in de ge- 1 meentebegroting voor lief. Woordvoerder G. W. J. van Marsbergen: „We moeten ons op. die manier niet onder druk laten zetten en de zaken zuiver gescheiden houden. De ge meenteraad is het enige or gaan dat over bezuinigingen beslist." Onderhandelaar wethouder Posthoorn heeft namens het gemeentebestuur steeds be toogd dat niet 1,7 maar slechts één miljoen gulden voor nieu we banen beschikbaar is. Het verschil van zeven ton zou de laatste jaren al zijn benut om arbeidsplaatsen te behouden, die anders verloren zouden zijn gegaan. Maar de bonden zijn daar beslist niet van over tuigd. jbat geld is gewoon verdwe nen. We moeten dat zien terug te krijgen, want het is van ons," zo riep één' van de 50 aan wezige kaderleden gistermid dag tot de onderhandelaars van de bonden. Het bedrag van 1,7 miljoen gulden komt vrij doordat de ambtenaren per 1 augustus vijf procent korter gaan werken. Eerder werd de arbeidstijd al met 2,3 procent verkort. Toen de bonden vorige week de onderhandelingen opschort ten, was er een „gat" van 22 nieuwe banen. De bonden wil len per 1 augustus 50 extra ambtenaren, - terwijl Post- hoorn's voorstel uitgaat van 28. Posthoorn voegde aan zijn bod een berekening toe, waar uit zou moeten blijken dat eer der geld voor 23 andere banen Is uitgegeven. Volgens de ambtenarenbon den (ABVA/KABO. BTA, CFO en NBVGA) zou Posthoorn hebben gezegd dat zijn voor stel niet meer gewijzigd kan worden. De wethouder ver klaarde maandagavond echter in de gemeenteraad dat „het spel nog gespeeld moet wor den" en liet doorschemeren dat hij nog onderhandelings ruimte hééft. Pas als hij met een nieuw bod komt, zijn de bonden bereid verder te pra ten, zo beslisten de kaderleden gisteren. SCHIEDAM Bij een inbraak In zwembad Groenoord aan de Prinses Beatrixlaan is voor 1.000 gulden bier, limonade en snoepgoed verdwenen. Een magazijn naast de kantine werd opengebroken. De politie heeft twee winkeldie ven in de kraag gevat. Een 30-jarlge Rotterdammer werd in een winkel aan de Broers- vest betrapt op het stelen van sokken. Hetzelfde overkwam een Schiedamse vrouw in een supermarkt aan de 's-Graven- landseweg. Zij was uit op etenswaren. De onderhandelaars, met G. W. J. van Marsbergen aan de microfoon, achter de tafel: „We moeten ons niet onder druk laten zetten." "ROTTERDAM Dfs. Jan Siert Wiersema is de nieuwe directeur van de Stichting Ruimte, het ontwikkelingscen trum voor sociaal-culturele ac- comodaties en ruimte voor de jeugd in het woongebied. De 40-jarlge Wiersema is socio loog met als specialisatie so ciologie van bouwen en wonen. „Ons geld is gewoon ver dwenen," zo klonk het uit de zaal waar zich 50 ka derleden van de amb tenarenbon den hadden verzameld: middelen waaronder een vi deorecorder. MAASSLUIS Het oplaten van ballonnen door leerlingen van de Meester Blom school en het Kraaienest is morgen ochtend de start van de 20ste verjaardag van het scholen koppel. in het schoolgebouw aan de Spechtstraat wordt ter ere hiervan zaterdag van 10 tot 16 uur een fancy-fair en rom melmarkt gehouden. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van audfo-vlsuele ROTTERDAM Leerlingen van de Academie de Couture demonstreren hun vaardighe den op het gebied van ideeën en het ontwerpen van kleding In De Doelen, op woensdag 3 juli, vanaf 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) yLAARDINGEN Op het stadhuis is flinke opschudding ontstaan over een nieuwe ba sisschool die volgens de Jena- pl&n-methode zal gaan wer ken. Ambtenaren hebben de aanvraag van het enthousiaste neutraal bijzonder schoolbe stuur voor financiële steun tot in de details afgekraakt. De aanvraag deugt volgens de wet van geen kant, zo redene ren zij. Wethouder Arij Maar- ieveld, een fervent voorstander van openbaar onderwijs, is het met zijn ambtenaren eens en zegt de Jenaplanschool'niet te kunnen helpen. Zonder geld van de gemeen te kan het schoolbestuur niets beginnen. Men heeft een ge bouw nodig, nieuwe leerkrach ten en lesmateriaal. Het ver nietigend rapport van de amb tenaren lijkt in schril contrast te staan met de vrijheid van onderwijs en het recht van ledereen op steun van de over heid om een school te begin nen. r De politieke partijen hebben geschokt gereageerd op de starre houding van de ambte naren en het college van B. en W. Het CDA heeft zich vier kant achter de ouders van het schoolbestuur opgesteld ter wijl de overige partijen de zaak nog in beraad houden. Onderwijl verwijten de politi ci, het CDA en de WD voorop, de wethouder „technocratische democratie". Twee-en-een-half jaar gele den brandde een kleuterschool i(„De Kleuterkeet") van het Jschoolbestuur tot op de grond ■toe af. De gemeente Vlaardin- 'gen hielp de teleurgestelde «ouders toen snel aan een nie- ',we ruimte aan de Louise de ■Colignylaan in Holy. Volgende !wcek woensdag nemen echter "de ouders en kleuterleidster 'mevrouw D.J. Passchier af scheid van hun KleuterkeeL «Zij zijn er niet in geslaagd per *1 augustus een lagere school te «beginnen volgens het Jenaplan ",om daarmee een basisschool «(kleuterschool en lagere Jschool) te vormen. Volgens de «nieuwe wet op het basisonder wijs mogen er op die datum of- «ficièel geen aparte kleuter scholen en lagere scholen Jmèer bestaan. De aanvraag van hét schöól- bestuur is bedoeld om in ieder geval volgend jaar augustus Jeen echte basisschool te kun- neri beginnen. De kleuters zou- Jden dan slechts één jaar bij andere Vlaardingsc scholen ,'wprden ondergebracht.- Maar «w»a)s de vlag er nu bij hangt, ja» het vacuüm voor het Neu traal Bijzonder schoolbestuur j3teel langer kunnenduren. "Wordt de aanvraag ook door de gemeenteraad afgewezen dan mag het bestuur het een jaar later weer proberen. Wethouder Maarleveld voelt zich behoorlijk in zijn kuif ge pikt. „Er wordt mij en mijn ambtenaren verweten dat we goochelen met cijfers en aan handjeklap doen. Dat zit mij echt dwars. We moeten alle maal wennen aan de nieuwe onderwijswet En als wij de re gels niet goed hanteren, hoor ik dat graag. Zonder termen als technocratie", aldus een verbolgen Maarleveld. Willy Hekkenberg die samen met andere bestuursleden de aanvraag in maart dit jaar nog persoonlijk en vol goede moed op het stadhuis heeft af geleverd. Bestuurslid Willy Hekken- berg, moeder van twee „Jena- pian"-koters, meent dat alle verwarring is ontstaan sinds de gemeente de regels voor het openbaar onderwijs loslaat op haar neutraal bijzonder schoolbestuur. „Bepaalde voor schriften zijn op ons helemaal niet van toepassing", meent voor FORD TAUNUS Komplete onderhoudsbeurt, in- klusief afstellen van de motor, -ontsteking, karburateur, klep pen en stuurinrichting. Montage van 4 nieuwe bougies en kon- taktpunten. Kontrole op slijtage van da rem men, waterpomp, koelsysteem, dynamo, star- inklusief vernieu wen van het olletll- ter. reinigen van het luehttllter, bij vullen van de rem- olie en akku Alle 4 cil. Fords Het schoolbestuur zal de ge meente meer informatie geven en hoopt op een positieve be slissing. Zo niet, zo zegt Hek kenberg, dan zal het bestuur in beroep gaan. ter, schokbrekers en akku. Afstellen van de koplampen, keurrap- port van veiligverkeer Nederland met kostenspecificatie van de aanbevolen reparaties. Inklusief vignet (bij goedkeur), onderdelen en arbeidsloon en BTW: 185.- 6 cilinders, sports en Caprl meerprijs 25.- 5 Iller olie /Tl7\ Shell multigrad 15W5Q t 1 In plastik |errykan f voor doe-hol-relvo'S Staalgordei radiaalbanden Uitsluitend (abrieksnieuw en V y^Ê ite keus 155 SR 13 tubeieas J|Vi O J voor Eloorl. K*d«tf. a ij VW. Dal son. Honda OOa" 165 SR 13 tubeieas o 8 voor Taunus. Capn. Ascona. ■WjKalÉM'''. kJ. BMW toyou OQ SO 175 SR 14 Granada. 0p<H, Votvo GRATIS MONTAGE BU KONTANTE BETALING 10.000km onderhoudsbeurt voor uw Escort 1970-1960 J«W- Het wil nog niet echt zome ren. Zonne- aanbidders, zoals hier langs de Nieu we Waterweg, in het Vlaar- dingse Likke- baertbos, leven wat dat betreft van dag tot dag. Vandaag kan het weer, het komend weekeind wordt het weer wat minder, zo voorspelt het KNMI. Totaalprijs Zwaarder en betere kwaliteit Geheel kompleet ©n gemon- teard, 1 jaar volledige ga ran- Vs_ tie. Klaar terwijl u wacht In de kleur van het interieur en pasklaar. (alléén 4 cil.. geen-sports) Nog één wedstrijd voor De Graafschap, en dan la Hans Loovens (25) toch echt weer SW'er. Gisteravond bekrach tigde de besnorde verdediger zijn akkoord met de Schiedam se eerste divisiéclub met zijn handtekening, tot volle tevre denheid van een uitgebreide SVV-delegatie. Op de foto wordt Loovens geflankeerd door Martin de Jager en Jan Jongebreur en in de rug ge dekt door Frans Eijkenbroek en Aad van Dijk. De rentree, na vier jaar, van Loovens op Harga werd mede mogélijk ge maakt door sponsor Hans van Heelsbergen (die volgend sei zoen zijn firmanaam op de shirts van alic geselecteerde jeugdteams zal terugvinden), terwijl ook de Club van Hon^ derd eèn steentje bijdroeg. Dat rood-gröene fenomeen houdt morgenavond In gebouw Irene de laatste" van vijf superbirif go's en hoopt dan de /jOO.OOÓ te bereiken. De opbrengst tot Nieuwste Model met FM Stereo, midden- en lange golf, I.A.C. ontstoring, loudness, autostop, 2x6 watt. KOMPLÉÉT met 2 stereo deur- of frontspeakers 2 x 25 watt, roestvrij stalen inzakantenne met slot, inbouwpak- ket of middenconsole EVAG PHIUPS Voor Fiesta, Escort, Taunus en Granada Hans Loovens (met snor) en officials van SVV tijdens de plechtigheden die horen bij het tekenen van het contract. dusverre, die ten goede komt schikbaar, zoals daar zijn een van het betaalde voetbal in videorecorder, kleurcntelevl- Schiedam, bedraagt 84.000. In sie, stereotoren, dubbcldeurs Irene zijn fraaie prijzen be- koelkast enz. enz.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 2