I; m SCHIEDAMSE TRIATHLON 'N ONVERWACHT SUCCES Rode kaart voor 2 scheidsrechters Van Schijndel neemt afscheid US Groepstentoonstelling 1985: kwaliteit en diversiteit Sterke eindsprint beloond Klappertanden op Vlaardings feest Eigentijdse kunst in Kunst Op heterdaad Dief overgeleverd Festival voor boerenkapellen Vlaardingeii: min 132 inwoners itpe ws Bijbelstudies gestolen sÉiïfiis W:- J"f^^$': IflM'fe iis S P®ilfe| - ,v ftp 3|SfS§ ÜMl|#f j»'X'' jHl (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Groente en fruit worden binnen kort schreeuwend duur. Hoewel het Schiedamse volkstuinencomplex Thurlede niet bepalend is voor de koersen op de veiling, bleek tijdens de jaarlijkse tentoonstelling dit weekeinde dat het er barmelijk gesteld is met de tomaten en bloemko len. "Het weer hè." verzuchtte voorzitter J. J. Lemson in een rondleiding over de expositie die voor de rest een kleurrijk inzicht gaf in de bloc- menkeuken van de volkstuinders. Bloemen Alternatief Dahlia's van een meter lang met een felle rode bol ivaren geen zeldzaamheid op de expositie van de volkstuinders van het Schiedamse Thurlede. Een van de deelnemersatleet Theo Kion uit Krimpen aan den IJssel komt over de finish. Hij had zes minu ten verloren doordat hij bij het wielrennen een ver keerde weg ingeslagen was. WMB 7 "A'i Het abstrac te expressio nisme van Hans Rik keneen gouache ge naamd "Oosthaven- kade Vlaar dingen". Centrum Hoiiandia, Oostha- venkade 42. 23 augustus tot en met 14 september. Geopend; Een rommelmarkt vormde een van de belangrijks te attracties op het buurtfeest. De opbrengst van de happening ivas gistermiddag nog niet bekend. Kinderspeelplaats SÉ® I schiedam 4 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 m, 'M s4 -"k~ Op Thurlede zijn groente en fruit nu al schaars Het hoekje met fruit lag er in ieder geval povertjes bij. Eén klein bakje met zo op het oog nog niet eens al te beste aardbeien. Drie mandjes met pruimen en dan hadden de be zoekers het gehad. "Ik heb zelf een pereboom maar daar komt dit jaar niets aan." aldus voor zitter Lemson. De bloesem is dit jaar kapotgevroren." Even verderop in de tentoon stelling hadden enkele tuin ders nog de nodige uien, prei en andere groenten bijeenge schraapt voor de "vrije compo sities". Volgens Lemson groep jes groenten die "allemaal een verhaal vertellen". Wat te den ken van bijvoorbeeld de door midden gehouwen Rode Kool met een klein poppetje in de kern van een van de twee de len. Gelukkig moest de jaarlijkse expositie het niet hebben van fruit en groenten alleen. Het was vooral de keur aan bloe men die de aandacht van de tientallen bezoekers opeiste. De tijd dat volkstuinders zich slechts bezighielden met het kweken van een eigen voedsel- voorraadje. lijkt op Thurlede een spook uit het verre verle den. "We hebben hier eerlijk ge zegd wei een luxe- volkstuinen complex." vindt ook voorzitter Lemson, Een blik op het com plex maakt die uitspraak maar al te waar. Strakke as faltpaden leiden langs grote gazonnen en vooral ook forse tuinhuisjes. Compleet inge richt voor een verblijf langer dan een dag. Geen glazen hok jes waarin de spade, de hark en het tuinpak worden opge borgen. Die "luxe" atmosfeer is ideaal voor het gedijen van de bloemen, zo bleek uit de expo sitie. Dahlia's van wel een me ter lang, met een felle rode bol waren geen zeldzaamheid. De door de tuinders zelf gemaakte bloemstukken hadden volgens voorzitter Lemson .."professio nele kwaliteit" en waren vol gens hem onbetaalbaar. Het bloemschikken ("een soort alternatief tuinieren") maakt op Thurlede, waar 250 volkstuinen liggen, een onge kende bloei mee. "We hebben hier eigen docenten voor de cursussen die gegeven wor den." legt Lemson uit. "Heel vroéger was dat anders. Het hoofddoel is nu het kweken van; bloemen en planten. Een* bescheiden deel bestaat uit groenten en fruit." Oök de jeugd wordt niet ver geten. Op de tentoonstelling waren de inzendingen van bloemschikkers onder de 16 jaar te zien. Ze vormden een van de zeven groepen waarin gistermiddag prijzen werden uitgedeeld. Op de tentoonstelling waren ook de Kinderboerderij in het Beatrixpark en de Aquarium- en Terrarium vereniging Na tuurgenot in Huis (AVNIH) vertegenwoordigd. Deze laat- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De allereer ste (mini-) triathlon in Schie dam. die zaterdagochtend werd afgewerkt; is een onver wacht succes geworden. Maar liefst negentig atleten waren *s ochtends rond half negen in drie groepen van start gegaan in Bad Groenoord. De organi satie. gymr istiekvereniging ARMA en zwemvereniging De Watervrienden, had aanvanke lijk met een deelnemersveld van rond de vijftig atleten re kening gehouden. De twee verenigingen, voor de gelegenheid verenigd in de Schiedamse Sportbond (SSB), hadden alle enihousisme rond de wedstrijd bewust getem perd- "Er waren mensen, ook vanuit de gemeente, die er een grotere happening van wilden maken. We zouden het cen trum van de stad plat moeten leggen voor de triathlon. Wij durfden dat niet aan omdat we niet wisten hoeveel mensen zich aan zouden melden," zegt voorzitter Jacques Groen van de watervrienden. Volgend jaar organiseren de beide verenigingen in ieder ge val een halve triathlon. Het parkoers dat zaterdag werd af gelegd staat gelijk met onge veer een kwart van een origi nele triathlon. De Triathlon bestaat uit drie onderdelen; zwemmen, wiel rennen en hardlopen. De sport maakt vooral de laatste jaren in ons land furore, niet in de laatste plaats door internatio nale successen. Vorige week werd de Neuerlander Gregor Stam Europees kampioen triahtlon. De sport is over ko men waaien uit de Verenigde Staten. In Schiedam ging het er za- s>ó?x terdagochtend (nog?) heel wat bescheidener toe. In Bad Groenoord werd het eerste on derdeel, één kilometer zwem men afgewerkt. De atleten klommen daarna op de fiets voor een rit van veertig kilo meter waarna er 7,5 kilometer moest worden hardgelopen. Vooral het middelste onder deel bleek voor veel atleten het zwaarst. Er was een parkoers uitgezet dat de deelnemers langs Schipluiden voerde. Op de polderwegen hadden de at leten last van de forse wind. „Ja, het is afzien," meende Aad van Dijk uit Schiedam in de geïmproviseerde kleedka mer in de J. A. Lieflandsehool. Hij had er op dat moment het zwemmen en het wielrennen opzitten. „Het is leuk om op de ze manier met jezelf bezig te zijn." vond hij. Met een wat agressieve blik in z'n ogen zet te hij vervolgens in voor de 7,5 kilometer hardlopen. Aan elke atleet die over de finish (ook bij de Liefland- school) kwam. vroeg de orga nisatie belangstellend hoe deze over het parkoers en de orga nisatie dacht. Het merendeel bleek tevreden al hadden "koeie-vlaaien" en modder voor kleine valpartijen bij het wielrennen gezorgd. Eén at leet, Theo Kion uit Krimpen aan den IJssel, had met wiel rennen zo'n zes minuten verlo ren. Hij was verkeerd gereden. De Schiedamse mini- triath lon werd uiteindelijk gewon nen door de Schiedammer G. Lansbergen in een tijd van 1 uur, 55 minuten en 12 secon den. M. de Pater werd eerste bij de vrouwen in een tijd van 2 uur. 34 minuten en'55 secon den. ste maakte onder het publiek nogal indruk met een uit Mexi co afkomstige "Axolotl". Een soort reuze hagedis die alleen onder water leeft en een af schrikwekkend uiterlijk heeft. VLAARDINGEN Schie dam heeft in een spannende wedstrijd de honkbalderby te gen Holy met 6-5 gewonnen. Om tot deze overwinning te ko men waren er elf innings no dig. Door dit resultaat behoudt Schiedam de derde plaats op de ranglijst. Tot aan de zevende innings hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht5 Holy leek in de achtste innings de overwin ning te pakken, toen de ploeg van trainen Jan de Vos een verrassende 5-2 voorsprong nam. In een negende slagbeurt echter trok Schiedam de zaak weer recht. 5-5. De spanning steeg met de minuut. Veel pun ten werden er niet meer gesla gen. Tot aan de gelijkmakende slagbeurt van Schiedam, toen Fred Remeijer via een twee- honkslag voor het beslissende punt zorgde. Voor de Maassluise honkbal vereniging Gophers is de com petitie nog niet afgelopen. De formatie van trainer Rob Mid dendorp gaat zich voorberei den op de belangrijkste wed strijd van dit seizoen, de de gradatiewedstrijd tegen Cele- ritas. die voor 7 en 8 septem ber op het programma staat. Gisteren verloor de Maassluis- se ploeg van de Hawks, met 16-9, rryaar deze wedstrijd was niet meer van belang. MAASSLUIS Bij een inbraak in het zogenoem de Witte Kerkje in Maas sluis zijn zestig cassettes met preken en bijbelstu dies gestolen. De dieven waren via een ingegooide ruit aan de achterkant van de kerk aan de Con stant Huygensstraat bin nengekomen. VLAARDINGEN De teams van Vlaardingen en Den Haag zullen, volgend jaar juni meedoen aaii de strijd can het Nederlands j!y^^batSkampioen- schap voor scheidsrechterseif- tallen. In het Leeii van der Lin den-toernooi, dat als selectie voor het district West II geldt en afgelopen zondag werd ge houden, eindigden de Vlaardin- gers als tweede achter het team van Den Haag. Er deden vijf teams mee waarvan er twee naar het landelijk kam pioenschap. dat in Drachten wordt gehouden, worded afge vaardigd. Frappant detail is dat er tij dens het toernooi twee scheids rechters uit het veld werden gestuurd! „Een klein smetje op het hele gebeuren," meende de •voorzitter Mart van derJMost van U- de Vereniging van ijSchqidsrechtersin Vlaardin gen (VSV) die de organisatie in handen had. De twee boos doeners behoorden toe aan het team van Dordrecht dat als één na laatste eindigde. In totaal zijn er zo'h zeventig scheidsrechters in actie ge weest op het toernooi dat tra ditioneel (het was de vijftiende keer) in het weekeinde voor de start van de competitievoor amateurs werd gehouden. Leen van der Linde was de vroegere penningmeester van de VSV. Hij overleed in 1968. Zijn weduwe overhandigde aan het einde van de middag de bekers aan de winnende teams. (Van een onzer verslaggeefsters AARDINGEN De ope ning van de groepstentoonstel ling i985 in de Vlaardingse Ga lerie/artotheek ging vrijdag niet met veel bamoarie ge paard. Geen toespraak, slechts een drankje en natuurlijk veel kunst. De 22 deelnemers deden menigeen verbaasd uitroepen dat er toch nog wat gebeurt in Vlaardingen. Door de diversi teit aan stijlen en technieken is de tentoonstelling voor ieder een de moeite van het bekijken waard. Van de realistische aquarel van Albert Slot tot het abstract realisme! van Hans R.kken waren parktisch alle hedendaagse kunststromingen vertegenwoordigd. De groepstentoonstelling' in de Galerie/artotheek wordt jaarlijks door", de Ct'Hurele Raad; Vlaardingen georgani seerd. Alle kunstenaars die bij deze raad staan ingeschreven kunnen zich hiervoor opgeven. Het aanbod is in het algemeen vrij groot. Er moet dus een keuze gemaakt worden. De gemaakte keuze wekt hier en daar wel enige verba zing. Een aantal werken zijn erg lelijk ingelijst en soms past de lijst niet zo goed bij het kunstwerk. Naast kwaliteit zou een goede afwerking toch een eerste vereiste moeten zijn om te kunnen exposeren. Kwaliteit is in ieder geval wel aanwezig op de tentoon stelling. De zcei%' indrukwek kende Maskerade van Joop van Escfo, die helaas een beet je in een hoekje hangt;5 of het werk "Niet te koop'" (dat overi gens wel te koop is) van Koos van Oudheusden woor liefheb bers van het expressionisme. Maar ook het realisme is goed vertegenwoordigd*!' met werk van onder anderen Jan van Reevcn, Peter Dnmas en een foto van Auke Bergsma. Groepstentoonstelling 1985 in Galerie/artotheek, Cultureel dinsdag tot en met vrijdag van 09.00-12.30 uur pn van 13.00-17.00 uur (vrijdag tot 18.00 uur), vrijdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 12.00-17.00 uur. In een lange rij ston den vrijdagmiddag col lega's en vrienden van Jan van Schijndel te wachten tot zij de schei dende directeur van het Schiedamse Woningbe- heer een handje konden geven. De 58-jarige Van Schijndel houdt het na een dienstverband van ruim veertig jaar bij de gemeente Schiedam voor gezien. Hij maakt gebruik van de regeling Vervroegde Uittreding (VUT). Het spreekt voor zich dat vrijwel de gehele Schiedamse bouwwe reld op de afscheidsre ceptie vertegenwoor digd was. In gezelschap van zijn vrouw nam Van Schijndel de af scheidsgroeten gelaten in ontvangst. Even daarvoor was hij in een besloten gedeelte met familieleden geprezen door de wethouder waar hij vele jaren onder heeft gewerkt, Zijde veld. VLAARDINGEN Klappertan dend liep een jeugdige vrijwilli ger zaterdag op het buurtfeest achter de Vlaardingse Chopin- weg te leuren met loten. Het was typisch voor de tegenwer king die de weergoden gaven op het feest dat werd gehou den ter ere van de opknap beurt van de tuintjes achter de koopwoningen. Veel last leken de buurtbewoners trouwens niet te hebben van de regen die bijna de gehele dag ge staag neerdaalde. „Het loopt lekker", meende voorzitter Fred de Vaal van het feestco mité even na het middaguur. Op dat moment werd door en kele vrijwilligers juist een ge leende tent opgezet voor de geluidsapparatuur. De bunga lowtent, waar de draaitafels en boxen aanvankelijk in waren gezet, bleek niet langer be stand tegen de regen. De ap paratuur werd ijlings in veilig heid gebracht in de lent die door de bewonersvereniging Vettenoordsepolder ter be- schikking was gesteld. Met het feest wilden de vereni- I gingen van huiseigenaren op hun beurt weer verenigd in De Bever, geld bijeenkrijgen om 1 op het grasveld achter de wo- 1 ningen een speelplaats voor a kinderen in te richten. Op het bewuste veld was voor J dat doel een kleine markt inge-*« richt. Op de kramen lagen 2 tweedehands kleding en ande- re spullen uitgestald, 's Mid- dags stond het feest in het te- f ken van een drukbezochte J play-backshow en een optre- 2 den van twee plaatselijke cory- feeën. Martin Eden en Angeli- ne. Over de opbrengst van het feest tastte de organisatie gis- -* termiddag hog in het duister. „Het is zoveel kleingeld", aldus-* De Vaal. VLAARDINGEN „Ik zal u niet vermoeien met de uit spraak dat kunst goed is als er Kunst op slaat, of als er Kloppers, Vap den Breeden of Mulder op stéat" Deze uit spraak deedtlos Noordhuizen naar aanleiding van een citaat uitde moderpbriekyan het JJ^f^^ndel^^^'Waar.'in staat. ~dat ^è.yy)i^epaneslg6èd is, als het maar paars is. Gesto ken in een rnödieus'paars pak hiëfd Jos Noordhüizeaeen toe spraak bij de opening van het nieuwe seizoen- bij KunstDit gebeurde zaterdag door mid del van een drietal exposities: Frits Kloppers met beelden, gouaches errtékeningen, Ma rian van den Breeden met ke ramiek en Cderi Mulder met sieraden. De in Schiedam woonachtige Frits Kloppers maakt geboet seerde beelden, die in gewa pend gips wórden gegoten en later beschilderd. Hierdoor is het mogelijk om kleine series te maken waar dan wel varia ties in vorm en beschildering in worden aangebracht. Zowel voor de gouaches als voor de beschildering van de beelden gebruikt Frits Klop pers felle kleuren en zeer inge- wikkelde composities. Je raakt er dan ook niet snel op uitge- keken. Qua vorm doet zijn werk denken aan de Afrikaan se beeldhouwkunst. Depa.stelkleurigevazenyan Marian van den Breeden pas-! sen goed bij een modern inte- rieur. Ze hebben het aanzien van papieren zakken en zien er zeer kwetsbaar uit. Hierbij pas sen de décoraties in tere pas- teltinten op een vaak grijze on- dergrond heel goed. Coen Mulder behoort tot de toonaangevende jonge sie raadmakers. Hij werkt onder meer met aluminium en zilver en gebruikt zeer eenvoudige vormen. Frits Kloppers. Marian - van den Breeden en Coen Mul der bij Kunst Hoogstraat 53, - Vlaardingen. 24 augustus tot en met 22 september. Ge opend: vrijdag van 19.00-21.00 uur, zaterdag van 11.00-17.00 uur en zondag van 14.00-t7.00 uur en na afspraak. VLAARDiNGEN/MAASSLUIS Een 23-jarige inwoner van Krimpen aan den IJssel is door de Vlaardingse politie op he terdaad betrapt bij een in braak in een fotozaak. Na ver hoor op het bureau bleek de man eveneens verantwoorde lijk voor een winkeldiefsla! in Maassluis. Daar bleek hij een computer te hebben wegge no-* men uit een videotheek in win kelcentrum Palet aan de Rem- brandtlaan. In beide gevallen had de Krimpenaaf een etala geruit ingegooid. De man werd aan de Maassluise politie over geleverd. MAASSLUIS De rijkspolitie in Rozenburg heeft een man aangehouden die eerder in Maassluis een brommer had gestolen. Het gaat om een 19-jarige inwoner van Spijke- nisse. De bromfiets stond ge parkeerd aan de Rembrandt- laan in Maassluis. De jongen is aan de Maassluise politie over geleverd. HOEK VAN HOLLAND Een initiatief van de beheerscom missie van het wijkgebouw De Hoekstee om een festival te or ganiseren voor boeren blaaska pellen, is in het Westland en thousiast ontvangen. Het muzi kale feest zal plaats vinden op zaterdag 19 oktober. Er heb ben inmiddels al zes boerenka pellen Ingeschreven. Verder wil men deze eerste keer nog niet gaan. Zaterdagsavonds vanaf half acht zal eerst het concoursge- deelte worden gehouden, geju reerd door enkele leden van de t Marinierskapel. Daarna zullen alle zes de formaties apart op- treden tijdens een gezellig dansfestijn dat tot rond één uur zal gaan duren. De toe gangsprijs van slechts één gul- den is, evenals de gehele avond, ook een experiment. VLAARDINGEN Het aantal inwoners van Vlaardingen Is in de maanden mei en juni met 132 personen afgenomen. Eind juni telde de stad 75.854 inwo ners. Sinds het begin van het jaar is het inwonertal van Vlaardingen hu met 195 ge slonken. Er werden in mei en juni 124 baby's geboren (60 jongens en 64 meisjes) en 113 personen overleden. In Vlaardingen ves tigden zich 332 personen, in omgekeerde richting verlieten 475 personen de stad. Bij ver huizingen binnen de gemeente waren 971 Vlaardingers be trokken. Tegenover 95 huwellj- 1 ken stonden 41 echtscheidin- gen.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1