'Jan Cremer Band zondag inQüibus Maat kan loods wel vergeten Schiedam wordt veiliger ANWB tüdb££| 'RUSVERLAGING Nieuw jasje voor museum-torentje Kinderbingo 15595; 15.795; 16.495 16.295 20.995- 22.995.- Met kromme Vork uit de Vuil Top Tien Derde ongeval op trambaan Inbreker zakt door het dak HYunon Het torentje op' het dak van het stedelijk mu seum krijgt de ze dagen een opknapbeurt. Een,schilder zet het ih een nieuw verf jas je terwijl wan delaars begin - deze week ook f het geluid van timmerlieden konden horen. „Het is een on derhoudsbeurt, er is niets bij zonders aan," meent een me dewerker van het museum. Geen beveili ging tegenin- stortingsge-, vaar dus. Oplossing Plezier en ontspanning mag dan het doel zijn de orga nisatoren van het school-micrp-kórfbaltoèrnóói, als het erop aankomt kunnen de scholieren flink strijd leve ren. Want de kans op het winnen van een glanzende bokaal laat niemand passeren. Onder luide aanmoedi ging van tientallen klasgenootjes en ouders speelden teams van bijna alle Schiedamse basisscholen bijna de hele dag wedstrijden in de Sporthal Margriet. Aan het einde van de dag werd aan negen teams een beker uitgereikt voor de eerste plaats in een poule. De prijs winnaars waren bij de korfballers van 8 en 9 jaar: de Prins Mauritsschool en Groenoord en bij de spelers van 10 jaar en ouder: Sauer/Bekkerschool, Ouverture 2, Woudhoek 1 en 2, Bernardusschool, Prins Maurits school en Dokter Van der Kuijschool. Peter Pij pers en zijn zoon zijn ge zien hun kle ding al in de stemming voor de komst van de begelei dingsband van de rock opera "Ik Jan -Cre- - mer". v Rapport PONY 1200 GLS PONY 1200 GLX PONY 1200 GL 15IR ff PONY 1200 L 14595? 14 Q PONY 1400 GLS PONY 1400 GLS 17596Ifi IQi PONY 1400 GLX PONY 1400 GLX Ü35T- IC OOI STELLAR 1600 SL STELLAR 1600 GSL Hyundai Nederland kocht een beperkt aantal auto's ...Ai tegen een lage dollarkoers en laat u daarvan meeprofiteren, zolang de voorraad strekt Kom dus nü naar de Hyundai- dealer en maak gebruik van dit aantrekkelijke aanbod. ROTTEROAM: Automobielbedrijf A. de Leeuw B.V., Sluisjesdijk 82-86, telefooiv^BB 010-292900, filiaal: Goudse Singel 5-7, telefoon 010-132821. HOOGVLIET: Automobielbedrijf A. de Leeuw B.V., Wilh. Tellplaats 32, telefoon 010-164256. - VLAARD1NGEN: Garage van Dalen, Buys Baliotlaan 4, telefoon 010-348700. iET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 OKTOBER 1985 PvdA kan geen bestuur vinden stuur maar wel de functies zal bemannen. „Dan krijg je dus een penningmeester die wél z'n handtekening zet maar daar geen verantwoordelijkheid voor draagt," was de kritiek van Jan Simons op deze vin ding van de voorzitter.' Herman Posthoorn kwam uiteindelijk meteen'voor de meerderheid betere oplossing. De, komende weken moet een groep leden het probleem nog eens bespreken. De verkiezing vaneen nieuw bestutu: moet dan op de volgende vergade ring wederom aan de orde ko men. Van der Veer vond dat er wat hem betreft niets meer te bespreken was. De komènde maanden stelt; een onafhankelijke commissie de kandidatenlijst voor de ge meenteraad samen. In januari zal de ledenraad zich daarover uitspreken en de definitieve lijst samenstellen. Pas dan zal bekend worden welke leden weinig kans maken op de gè- meenteraad en alsnog in het bestuur kunnen worden geko zen.. 1 stuitte uiteindelijk op drie "na men". Deze leden zeiden van zichzelf al dat ze te weinig er varing in huis hadden om een afdeling te leiden.„Iedereen die actief is, minder actief is of in het verleden«;wel eens iets; heeft gezegd hebbenwe ge vraagd,": aldus een bijna wan-' hoplge Van der Veer. Drie van devier dagelijks bestuurleden hebben te kennen gegeven een gooi te willen doen naar een gemeenteraads zetel. Een vierde lid, secretaris; Marijke Woord, treedt wegens tijdgebrek af. „We laten de boel niet in de steek en zijn be reid de kar te trekken tot er een nieuw bestuur is. We ma ken daarbij de kanttekening dat we hoe dan ook af willen treden en niet tot volgend Jaar maart aanblijven," drukte Van der Veer de leden op het hart. Hij droeg meteen een oplos sing aan: er moet een "groep" worden samengesteld die niet officieel wordt gekozen ais be- U hoort ml] nooit beweren dat Schiedam een smerig stadje is. Houd u me ten goe de: Ik zou dat zelfs niet dur ven, al lijkt het er een beetje op. Maar wanneer je om je heen kijkt, moet je het bijna gaan geloven. Vol wrevel valt mijn oog re gelmatig op enorme hoeveel heden straatvuil: halfvolle, kleffe patatbakjes met. een klodder hardgeworden mayo naise, soms zit het stokje er nog in. In elkaar getrapte li- monade- en bierblikjes, ver frommelde kranten, wegge gooide strippenkaarten, kar tonnen dozen, en zaken die te smerig zijn om op te noe men.:;; Minstens één keer per maand moet ik mijn bruin- suède schoenen ontsmetten, omdat Ik weer in de honde- poep heb getrapt. Dat is een rot karweitje en zo vaak heb ik die schoenen nou ook niet aan. Een weekje geleden dreven volgestorte luiers in de goot voor mijn hulsdeur. omdat onverlaten het nodig vonden om 's nachts, met de KOMO- zakken te gaan voetballen. Ik weet best dat je die zakken eigenlijk pass's morgens bui ten mag^ZEttehfbnaar die schoffies haddén er vanaf moeten blijven of nog beter ze. haddén gewoon In hun nest moeten liggen. Kijk, dat Schlèdam vergeven is van het gif weten we nu: wel. Ooit stonden we op! de top tien van meest vervuilde steden maar daar hébben we tenminste wat aan gedaan. Het geeft ons dus geen recht om er eén vuilnisbelt van te maken. Hele Botenbuurten zijn op nieuw ontgonnen. Het spin huispad Is tot op de bodem afgegraven en witte huizen bloeien op het voormalige GTB-terreln. We slopen, on der hét wakend oog van het stervende Openbaar Lichaam Rijnmond, giftige vaten op het Gustoterrein maar we zijn 1 te laks om de prullebakken A thuis of op straat te gebrui-^f. ken. Juist dat maakt mij nu zo gif tig. Hele broden smijten we' op straat omdat het zo aar- -i' dig is voor de mussen. Mett duizenden strijken de meeuwen neer op, dit tullek-, ..-i. kerstadje ondertussen vér- knallen ze met hun uitwerp-: selen mijn schone was. .V -"-V. Straks hebben we weer een -r invasie ratten omdat die stormvogels veel te veel te - vreten hebben. Dan heb Je,',,-.^, pas goed de poppen aan het dansen. Want dan ts'Schie?'^ dam in last. En wie krijgt de schuld? v~ Juist,: die jongens nnet die gé~< ie wagentjes waar zo kleurig-.; de nétheid van afstraalt. Aan - de zijkant maken ze propa-X!; ganda voor Schiedam. Schoon natuurlijk. -V. fv'' En dat kan natuurlijk niet. ^-y Want wij doen het zelf. Ik- - gooi ook wel eens papiertjesX weg. Wanneer ik dat in Zwit- t* seriand. nou niet mijn favo- riete land, doe krijg ik een behoorlijke boete. Terecht.^,. Natuurlijk. Vroeger moest ik van mijn-.ve rmoeder altijd het straatje, -«i voor ons huis vegen en als lk kiaar was kreeg ik een ver--., sleten vork en een oud aardr S appelschilmesje. Op mijn knieën peuterde ik dan het.5 onkruid tussen de tegels weg. Eigenlijk zou je al die mensen, die de stad zo vervuilen ais straf zo'n kromme vork moerX ten geven en zo'n bot mesje.- Kunnen ze al dat onkruid .,w weghalen dat overal welig tiert. Want ja, we houden niet vahi gif dus wordt er niet gespo ten maar al dat onkruid vind. - ik ook een beetje smerig.; fff, Meindert Buytensluyser SCHIEDAM Op diverse plaatsen in de stad is ingebro ken in de afgelopen dagen. De politie heeft twee mannen ge arresteerd. Uit het bedrijfspand van Redcord BV aan de Jan van Riebeeckweg werd voor een bedrag van 8300 gulden aan elektrische apparatuur, koffie en sigaretten gestolen. De die ven vernielden een ruit aan de achterzijde van het pand. Een surfplank, een mengpa neel én eén bandrecorder met een totale waarde van 2.000 gulden zijn ontvrèemd uit een kelderbox aan de C. van der Lindenlaan. Aan de Gildeweg heeft de po litie; een 24-jarige"-Rotterdam mer en een 26-jarige'Schie dammer op heterdaad betrapt bij het stelen van CV-ketels. Een poging .tot inbraak op klaarlichte dag in café de Boe merang aan de Lange Kerk straat'mislukte, toen de inbre ker, door het dak zakte en in 'het café voor de voeten van de eigenaar viel. Die hield hem vast;en belde de politie: Van een onzer verslaggevers I SCHIEDAM Voor de der- ede keer: sinds de openstelling Ivan het nieuwe tramtraject 'door Schiedam heeft daarop leen ongeval plaatsgevonden. •Op de kruising van de Van iDalsumlaan en het Heijer- M-nanspiein botste, een perso- Inenauto tegen een tram. De J automobilist, een 53-jarige in- "woner van Capélle aan de IJs- Jsel, heeft de tram, die van -rechts kwam, vermoedelijk "niet gezien. v. De man raakte "gewond, •I tram én auto werden zwaar beschadigd. Door het ongeval "werd: het openbaarvervoer op de trambaan drié kwartier op- I gehouden. Eén en .ander vónd 'woensdagochtend plaats.'Vori- :'ge maand kwam een man om het levèn toen hij bij het over: 1 steken van de trambaan bij station Nieuwland werdover treden door een bus. Begin sep tember botsten twee tramstel- .len .op eikaar. met één licht ge- wonde en materiële schade, als -gevolg.. De stallen en schuren wor den door Maat gebruikt om zijn vee in onder te brengen. Het lag in z'n bedoeling om de loods vóór de komende winter al voor de dieren in gereedheid te hebben. „Ik ben nu naarstig op zoek naar een alternatief. Hoeveel beesten het zijn doet er niet toe. Dat is niet van be lang." De reden om de vergunning af te wijzen moet worden ge zocht in de afmetingen van Maats weiland. Volgens een negatief advies van gemeente werken is het terrein te klein. Het bestemmingsplan voor het gebied vereist een grootte van meer dan 3000 vierkante me ter. Het weiland is 2313 vier kante meter groot. Ook zou het weiland te smal zijn. Maat voorspelde in beroep te'gaan tegen de beslissing, zodra hij deze officieel onder ogen krijgt. SCHIEDAM A. Maat aan de Polderweg in Schiedam Ke- thel kan de bouw. van een loods op zijn terrein wel vergeten. Een bouwvergunning is door de gemeente afgewezen. De Schiedammer wilden een vijf tal stallen' én schuren vervan gen door één gróte loods. „De huidige bebouwing staat op in storten," zegt Maat. De ge meenteraad is inmiddels al ak koord gegaan met een advies van de dienst gemeentewerken om de bouwvergunning te wei geren: deze-zou-in strijd zijn met het bestemmingsplan. Maat zegt nog niet op de hoogte te zijn gebracht van de beslissing maar is wel uiterst verbaasd. „Ik weet officieel van niets maar volgens mijn advocaat is er op de aanvraag niets aan te merken. Het is een vervanging. Er wordt niets bij gebouwd." twee keer naar theater Zuid plein in Rotterdam geweest om met ze te praten. De eerste keer lukte dat, in de kleedka mer. Maar dé tweede keer werd ik er direct uitgegooid door de ordedienst. Gelukkig waren ze ook telefonosch be reikbaar, zodat we deze week alsnog de afspraak hebben ge maakt." Pijpers heeft de indruk dat de band „er; echt zin in heeft. Ik vind het bok leuk, het zal de sleur weer eens doorbreken: Ik ben ook blij dat Dulfer komt, want hij is doorgaans enorm druk bezet. Maar hij zei gelijk ja." De toegangsprijs in de Qülbua is zondag voor één keer hoger dan normaal: vier gul den. De aanvang is half tien. Naast Dulfer mét saxofoon spelen Michel van Schie ;;op bas. Hans Eikenaar op drums en Rob den Boken (die ooit ar tiesten als Herman Brood en The Dolly Dots heeft begeleid) op gitaar. .Café de Quibus is gevestigd aan de Lange Haven SCHIEDAM De "Jan Cre mer Band" komt zondag naar Schiedam. Peter Pijpers van café de Quibus is erin geslaagd de 'begeleidingsband van de Roek-Opera "Ik Jan Cremer" te contracteren. Omdat twee van de vijf bandleden die dag verplichtingen in het buiten land nakomen, wordt het ge zelschap aangevuld met jazz saxofonist Hans Dulfer. „Dat moet een unieke souns opleve ren," aldus Pijpers. Dinsdag werd de opera voor het laatst uitgevoerd in Nijme gen. Tot 4 november is een rustperiode ingelast, maar dat maakt voor de bandleden niet veel uit. Volgens Peter Pijpers hebben zij besloten te stoppen met hun werk bij de opera „omdat de discipline hen te veel beklemt en vermoeit. Zon dag treden ze ook voor het eerst sinds lange tijd weer op in een ontspannen omgeving." Glimlachend. ..denkt Peter. Pijpers teug aan de moeite die hij heeft moeten doen. „Ik ben worden door-gemeentewerken nauwgezet gevolgd. Elk onge luk wordt door de politie aan de afdeling verkeers(on)vellig- heid aangegeven en vervol gens ln de statistieken ver werkt. De laatste 10 jaar is het aantal ongelukken met 15 tot 20 procent gedaald. Evenals de ANWB denkt Van der Vlist dat alleen óver een langere perio deconclusies oyer wel of niet veilig getrokken kunnen wor den. „Een straat kan ais heel. gevaarlijk té boek staan zon der dat er ongelukken in een bepaald jaar gebeuren. Mis- schen wordt er net na de telda tum iemand overhoop gere den." Het uitreiken van de prijs wordt door de ANWB gezien als een stimulans voor de ge meenten om de veiligheid in de gaten te houden. - SCHIEDAM Schiedam wordt, vólgens de ANWB steeds verkeersveiliger.. Het aantal ongelukken neemt jaar lijks af en onder meer daard oor komt de stad in aanmer king voor de ANWB-veilig- heidsprijs. Medewerkers van de weggebruikersorganisatie hebben zich de afgelopen maanden gebogen'over de on gevallenstatistieken van vrij wel alle gemeenten in ons Tand. In de categorie gemeen ten mét 50 tot 100 duizend in woners gooit Schiedam hoge ogen. De ANWB heeft alle: gege- -vens pver botsingen met doden 'óf gewonden, blikschade enzo- •woort over de laatste vijf jaar bekeken. Ze keek daarbij niet naar absolute cijfers omdat dan de vergelijking tussen ge- ^Tieènten in het dichtbebouwde westen en het veel stillere noorden mank gaat. „Uit de cijfers hebben we de ontwikke ling, positief of negatief, beke ken, "legt G. R. die Regt uit Hij is chef van de verkeersaf- deling van de ANWB en belast met de veiligheidsprijs die trouwens pas in april volgend jaar zal worden uitgereikt. Omdat de statistieken niet helemaal „betrouwbaar" zijn moeten de drie hoogst geëin digde gemeenten nog een rap port vervaardigen waarna de jury de definitieve winnaar in de genoemde categorie kan aanwijzen. Behalve Schiedam zijn dat Dep Bosch en Den Hel der, In de rapporten moeten deze steden aangeven wat er de laatste jaren binnen de stadsgrenzen is gedaan aan verkeersveiligheid. Gedacht moet dan worden aan bijvoor beeld verkeersonderwijs op scholen, aparte vorzienlngen in het verkeer voor bejaarden, extra vluchtheuvels of ver keersdrempels en het benoe men van woongebieden tot woonerven. Ook de 30-kilome- tergrens gooit vermoedelijk hoge ogen. Op het Schiedamse stads kantoor is de dienst gemeente werken nog niet op de hoogte van Schiedams „prijsveilig- heid": „Ik weet nog van niets maar dat zegt ook niet alies," zegt verkeersdeskundlge en adjudant directeur Hans van der Vliet..Mij is ook nog niets bekend over een rapport." De ontwikkelingen op het ge bied van de verkeersveiligheid maar zijn er ook andere activi teiten. Zo wordt volgende wéék woensdag een tekenwedstrijd gehouden. De aanvang is tel kens half twee. de toegangs prijs is een rijksdaalder. Bij-de bingomiddagen zijn ook ny% ders en andere volwassenen welkom. w SCHIEDAM Sinds kort houdt de Stichting Lentefeest bingo voor kinderen op woens dagmiddag. Volgens voorzit ster Riet Konings zijn die mid dagen steevast goed voor een flinke belangstelling. Niet al leen kunnen de kinderen het spel met de balletjes spelen. Vraag de garantievoorwaarden.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1