Schiedam 16 Brutale overval op bareigenaar Inbreker trekt mes Spookrijder Man door zestal afgeranseld Man (27) strompelt naar bureau Dieselpomp in brand 5? Auto tegen vluchtheuvel Sleutels en sigaretten weg Radio Lokaal uit de lucht WS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een lichte zucht van verlich ting heeft de PvdA-Schiedam gisteravond een hieuw bestuur gekozen. Ruurd van der Veer blijft ;uit nood voorlopig aan als voorzitter. Nieuwe ge zichten in het dagelijks bestuur zijn Mari Dinge- houts en Artemis Westenberg. De nieuwe secreta ris en penningmeesters werden uiteindelijk na jlang zoeken bereid gevonden. Mari Dinge- nouts (foto) is een van de twee nieuwe ge zichten in het dagelijks bestuur van de PvdA- Schiedam. I Triest maar waarbushokjes zijn te genwoordig van roestvrijstaal. Bestand tegen diverse vormen van vandalisme, een doorgewinterde vernieler zal er toch op z'n minst een snijbrander bij moeten halen. De afgelopen dagen zijn zo'n vijf bushokjes veranderd in een gepantserd wachthuisje zoals op de foto. De enorme schadekosten beu, past gemeentewerken Schiedam sinds kort dezelfde taktiek toe als de RET in Rotteram: het „plastic glas" wordt vervangen door staal waar nodig.. Al eerder werden vijf halzes bepant-, serd. Tot voor kort moest nog eens in de twee maanden een reparatiebeurt wor den uitgevoerd. Met het staal is een lik 'verf één keer per jaar voldoende. „De haltes zijn nooit veilig voor vandalisme," klaagt een voorlichter van gemeentewer ken. Volgens hem kost deze vorm van vernieling misschien wel miljoenen gul dens'Jjpër jaar. Schiedam telt zo'n dertig.,- wachthuisjes. Slechts drie daarvan zijn in bezit van de RET. Cijfers over het pre- ciese schadebedrag waren gisteren niet direct boven water te krijgen. De RET experimenteert op dit mo ment met wachthuisjes die volgens de fa brikant bijna onverwoestbaar zijn. In de ze hokjes is een bruin soort gepantserd glas verwerkt. De fabrikant garandeert het hokje voor drie jaar. Het plaatsen van de hokjes is voorlopig echter nog een fiostbare zaak. Staal dus. r rs\rrè.,f is» De Erker werd gister middag door - basisscholie ren uit West versierd. Een onder deel van de feestweek die als aan loop voor de officiële ope ning wordt gehouden. JSF*- Ouderen op komst De nieuwe formatie waarmee Cabaret Boemerang het derde seizoen ingaat.. (V.l.n.r.) Irene Kuiper, Dick Cohen, Albert Vertinde en Annemarie Hensel- mans. Het gezelschap staat vrijdag- en zaterdag-r avond in De Teerstoof in Schiedam. Verzet HET VRIJE VOLK DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 PvdA: toch nog j nieuw bestuur t gelementen verbieden een raadslid om tegelijkertijd lid te zijn van de afdelingsleiding. De aftredende leden, naast •Van der Veer zijn dat Hans Verlinde en Ben Stuivenberg, doen een gooi naar het raads lidmaatschap. Hans Verlinde zal voorlopig aanblijven als vi- ce-voorzitter. Net als Ruurd van der Veer heeft hit laten doorschemeren af te treuen als i De afdeling raakte enkele ■weken geleden in rep en roer toen bleek dat bijna het hele 'dagelijks bestuur af wilde tre den en er onder de leden geen geschikte kandidaten voor de posten gevonden konden wor den. In verband met de komen de raadsverkiezingen stond een groot deel van de leden huiverig tegenover een plaats je in het bestuur. De partijre- hij in aanmerking komt voor een zetel in de raad. Behalve het dagelijks be stuur, koos de vergadering ook acht leden voor het algemeen bestuur. Vanuit de zaal kwam het verzoek of de nieuwe be stuursleden voorgesteld kon den worden omdat veel leden hen niet of nauwelijks kenden. Om de beurt stonden de geko zenen vervolgens o-. De vergadering handelde gisteravond in sneltreinvaart de interne verkiezingen af. Zonder slag of stoot werd de lijst met kandidaten voor de raadsverkiezingen, op alfabeti sche volgorde welteverstaan, afgerond. De eveneens gekozen onafhankelijke commissie met daarin vier leden zal de volg orde van de kandidaten bepa len waarmee meteen duidelijk wordt wie er wel en wie er geen kans maakt op een raads- zetel. „Een gigantische taak" meende voorzitter Ruurd van der Veer. De onafhankelijke commissie is ingesteld om moeilijkheden over de kandi datenlijst uit te sluiten. Bijna iA 9 f J. vier jaar geleden mondde een vergadering over de kandida ten uit in een felle discussie waarin het bestuur er de brui aan gaf. De commissie heeft de keus uit 37 leden. Verwacht wordt dat de definitieve lijst in januari gereed komt De Erker viert feest (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het gloed nieuwe wijkcentrum De Erker in West is gisteren begonnen met een feestweek die de aan loop vormt voor de officiële opening komende zaterdag. Na hun schöpltijdi kwamen de leerlingen .van- de basisscholen in de wijk'óm/liet gebouw van versierselen'te voorzien. Mede werkers van het wijkcentrum gebruiken de feestweek om de activiteiten in het komende l te presenteren. Zo werd er gistermiddag, be halve versierd, ook gebiljart, getekend en Engels gesproken bij wijze van introductie. Van daag zette het peuterwerk zichzelf in het zonnetje en kon den huisvrouwen les krijgen in het zelf maken van kleding en meedoen aan ritmische gym- nastiek- Verder was er een open dag voor jongeren. Een opvallende activiteit is morgenavond het open podium waar diverse groepen zich van hun beste kant kunnen laten zien. Ook treden om half twee Les Diaboliques op en zijn er 's ochtends lessen pottenbakken en Frans voor beginners. De donderdag is gereser veerd voor de wat oudere wijk bewoners. Demonstraties volksdansen, een lunchconcert (12 uur) en een optreden van toneelvereniging De Zwarte Hand (19 uur) staan op het programma. De vrijdag staat 's avonds in het teken van bil jartjes vanaf zeven uur en een jongerenavond alleen voor le den. Het centrum wordt zaterdag officieel geopend door wethou der Luub Hafkamp (Welzijn) die met een paardentram bij het vroegere wijkcentrum De Bever zal worden opgehaald. De opening wordt muzikaal omlijst door de Vlaardingse Amazing Stroopwafels. Als af sluiting is er zondag van twaalf tot vijf "s middags een Simple Minds-fanclubdag. SCHIEDAM Een 37-jarige Schiedammer is met zijn per sonenauto op de Willem de Zwijgerlaan tegen een vluch theuvel aangereden en tegen een zandkist tot stilstand geko men. Volgens de politie had hij te diep in het glaasje gekeken. Na de botsing vloog het voertuig in de brand. De brandweer bluste het vuur. De automobilist bleef onge deerd. SCHIEDAM Strom pelend en met een gapen de hoofdwond is een 27-jarige Schiedammer afgelopen weekeinde van de Van Marumstraat naar het politiebureau aan de Lange Nieuws- traat gelopen om aangif te te doen van mishande ling. Surveillerende agenten kregen de bloe dende man enkele hon derden meters voor het bureau in de gaten. De Schiedammer vertelde even tevoren door drie mannen te zijn mishan deld in de Van Marum straat. Het drietal had hem geslagen met een lo den pijp- De politie bracht het slachtoffer naar het Schleland zie kenhuis waar de wond werd gehecht. Over de juistheid van het verhaal tast de politie nog in het duister. In de bewuste straat werd later een kort onderzoek gehouden zonder resultaten. SCHIEDAM Voorbijgan gers hebben zaterdagnacht met jassen een beginnende brand in het benzinestation aan de Horvathweg geblust. Het vuur was vermoedelijk door brandstichting in een plastic vuilnisemmer ontstaan. Later sloeg het vuur over op de slang van een dieselpomp. Door tussenkomst van de voor bijgangers werd erger voorko men. De brandweer hoefde niet uit te rukken. Het schadebe drag is onbekend. SCHIEDAM Een snack bareigenaar heeft het verlies van zijn sleutels moeten beko pen met een diefstal. De man ontdekte zaterdagochtend dat hij de sleutels van zijn zaak aan de Mgr. Nolenslaan had verloren. Hij ging naar huis om reservesleutels te halen. Bij terugkomst blekenonbe kenden voor zo'n duizend gul den aan sigaretten te hebben gestolen. SCHIEDAM Ruim drie weken na de laatste inval, heeft de Schledam- se politie zondag weder om de illegale piraat Ra dio Lokaal uit de lucht gehaald. Ditmaal veroor zaakte de piraat storin gen op het mobilofoonnet van de politie. Bij een in val in een woning aan de Boyiestraat werd een complete zendinstallatie in beslag genomen. Te gen de 22-jarige bewoner werd proces-verbaal op gemaakt. De politie krec? bij de actie ondersteuning van de Radio Controle ÏM»nst die de zender met haar mobiele opsporingsappa- ratuur lokaliseerde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gewapend met een alarmpistool hebben een man en een vrouw de eige naar van de Melody-bar aan de Singel overvallen. Het duo drukte de 42-jarige bareige naar het pistool even na slui tingstijd zaterdagnacht onder de neus. De Schiedammer overhandigde de overvallers daarop een bedrag van enkele honderden guldens. In samen werking met haar Vlaardingse collega's kon de Schiedamse politie zondag vier mensen aanhouden die allen iets met de roof te maken zouden heb ben. De overvallers gingen zeer professioneel te werk. Toen de bareigenaar op het punt stond naar huls te gaan, bemerkte hij dat zijn wagen een lekke band had. Hij ging zijn bar weer in om een taxi te bellen toen de vrouw en de man het pand binnendrongen en de Schiedammer met het wapen bedreigden. De twee overval lers, een 17-jarige jongen uit Vlaardlngen en een 24-jarige vrouw uit Rotterdam, maakten zich vervolgens uit de voeten. De bareigenaar volgde hen tot aan het Stationsplein waar de twee in een klaarstaande vluchtauto sprongen. Nog diezelfde nacht hielden surveillerende agenten een automobilist aan die in het zelfde type wagen reed als de overvallers. De man bleek niets met de zaak te maken te hebben. Zondagmiddag meldde zich een Vlaardinger aan het hoofd bureau aan de Lange Nieuw- straat met het verhaal dat hij door een onbekende man met een pistool was gedwongen naar Maassluis te rijden. Dit alles had zaterdag rond het tijdstip van de overval plaats gevonden. De politie ontdekte teveel hiaten in het relaas van de Vlaardinger en na aanhoudend verhoor kwam het juiste ver haal boven water. De man had bij de roof voor chauffeur ge diend. De politie kon op aan wijzingen van de Vlaardinger later op de dag de drie andere vermoedelijke daders aanhou den. Over de rol van de vierde overvaller, een 21-jarige inwo ner van Vlaardingen, tast de politie nog in het duister. Het vermoeden bestaat dat deze op de uitkijk heeft gestaan. De "chauffeur" van het viertal was waarschijnlijk ongerust geworden doordat de bareige naar de overvallers had zien wegrijden. Passage Theater Shuka Dormu Dance Theater brengt zaterdag 23 november bewegingstheater in het Pas sage Theater in Schiedam. De groep maakt gebruik van ver schillende theatervormen, zoals dans, mime en een sa mengaan van bewegings- en muziektheater. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 15.—, CJP en Pas 65/10.— Passage Theater, Passage 9-13, Schiedam. Tender Het Armando Caïro Quartet speelt donderdag 21 november in Theatercafé De Tender eigen werk in de hard-bobstijl. De groep staat bi) het vaste publiek bekend om haar lange improvisaties. Solospel wordt gebracht door Armando Caïro en Jeldrik IJland. Aanvang 21 uur. Toegang gra tis, De Tender, Passage 9-13, Schiedam. Teerstoof "Niet allemaal tegelijk", is een safari-reis door een wildpark vol regeltjes, wetjes, voor- en willekeur. De reis wordt ge maakt door het publiek als het kijkt naar het nieuwe program ma van Cabaret Boemerang. De groep presenteert zich voor het derde seizoen in een nieu we samenstelling: twee dames, twee heren en een pianist. De voorstellingen zijn op 22 en 23 november in theater de Teer stoof. Aanvang 21.00 uur. Toegang 12.50, CJP en Pas 6510.—, De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Poppentheater Johannes heeft één wens, dat er een wonder zal gebeuren. Het wonder verschijnt als een libelle, die hem veel moois laat zien. Het verhaal 'dwaallichtjes' lijkt de zoveelste variant op het thema "vrij naar Frederik van Eeden'. Poppenspeelster is Mariann Rijstra. Zaterdag 23 november. Aanvang 14.30 uur. Toegang ƒ3.50. Leeftijd 4-8 jaar. Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Stadsgehoorzaal De Vlaamse cabaretier Urba- nus schrijft in zijn programma boekje "Hier ben ik dan nog maar eens opnieuw encore une fois once again." Hij treedt donderdag 21 november op in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen. De voorstelling is uit verkocht. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 18.50, CJP en Pas 65 13.50. Stadsgehoorzaal, Schiedamse- weg 51, Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Door een mes te trekken heeft een jonge inbreker zich in de Johan de Wlttstraat kunnen bevrijden, toen hij door een bewoner werd betrapt. Hij probeerde daar samen met een maat een balkondeur te forceren. Het 'Mannen onder het mes' van Bent is eveneens een Vlaams,; programma dat op de lach- spieren zou moeten werken. De opzet lijkt op kluchten," zoals wij die in Nederland ken nen. Bent is te zien op 22 no- vember. Aanvang 20.15 uur. Toegang 16.—, CJP en Pas 65 ƒ11.—. Jeugd Harmonie De perikelen rond een tienjarig zoontje van een diplomaten- echtpaar vormen het toneel van de fiim "Blinko Chioo". De" jongen, Roman, knippert nogal met z'n ogen ais hij nerveus is, waardoor hij de bijnaam Blinko Chico krijgt. De film is woéns-' dag 20 november te zien. Aanvang 14.30 uur. Toegang 2.50, Harmonie, Schiedamse- weg 51, Vlaardingen. Filmhuis Harmonie Bekend onder kenners van 'te kenfilms werden onder meer Fritz the cat en Heavy Traffic van de nog jonge Ralph Baks- hi. Op donderdag 21 november is van hem te zien "Wizards". Het verhaal speelt zich twee miljoen jaar in de toekomst af. Op vrijdag 22 november draait "Heavy Tratiic" van Ralph Bakshi. De filmer vertolkt hier zijn jeugdervaringen die hij op; deed toen hij opgroeide in New Vork. "Waterschapsheuvel" wordt op1 zaterdag 23 november ge- draaid. Tijdens een schemerige maannacht verlaat een groep konijnen de geborgenheid en t veiligheid van hun gebied. De kijker ziet de wereld door dé ogen van een konijn. Aanvang 20.30 uur, zaterdag ook 23.00 uur. Toegang 6.50, CJP en Pas 65 5.—. Filmhuis' Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Schuurkerk Zes meisjes uit Vlaardingen - komen tijdens het Open Po- dium op 20 november in de Maassluise Schuurkerk een zelfgemaakt jazzballet laten - zien. De zes zitten op dans- school Emmy Krebs. Verder treden op Bernd van de Wete-1 ringh, Pontjes polder, Lida Vons en Annelies Vons. Aanvang 20.30 uur. Toegang r ƒ2.50 Theater de Schuurkerk'1 Schuurhof 142, Maassluis. Op donderdag 21 november is in de Schuurkerk de film "Moord op de Nijl" te zien. Aanvang 14.00 uur en 20.30 - uur. Toegang "s middags - 5.—, 2.50 voor CJP en Pas- 65+. 's Avonds 7.50, 6.— voor CJP en Pas 65+. i tweetai werd echter opgemerkt door een benedenbuurman. Toen de jongens in de gaten kregen dat zij gesignaleerd wa ren, probeerden zij te ont- vluchten. De buurman kon één van de jongens vastgrijpen,1---11 maar moest hem onder bedrei-j ging van het mes los laten: (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De politie heeft op de Burg. Pruissinge! een spookrijder aangheouden. De man, die onder invloed ach ter het stuur zat, reed daar op de verkeerde rijbaan. Bij in- 4 spectie van de wagen bleek t deze een "verse" deuk te heb ben, maar onduidelijk is nog waar de man, de 38-jarige D.W.B., met zijn auto legenaan gebotst is. SCHIEDAM Een 26-jarige Schiedammer is door zes plaatsgenoten in elkaar gesla gen. De vechtparij vond zon dagochtend vroeg plaats voor de deur van een shoarmazaak aan de Dam. Het slachtoffer zat daar te eten toen het zestai hem met vervelende opmerkin gen lastig viel. Na een woor denwisseling volgde uiteinde lijk de afranseling. De politie had later in de ochtend de grootste moeite om het zestal in te rekenen. De aanleiding voor de beledi gingen is volgens de politie nog onduidelijk. Nadat het slachtoffer op de straat bleef liggen, maakten de zes vech tersbazen. Schiedammers in de leeftijd van 20 tot en met 22 jaar, zich uit de voeten. De 26-jarige Schiedammer bleef achter met twee dichtgeslagen ogen, een bebloed gezicht en kapotgescheurde kleding. Surveillerende agenten ont dekten het zestal later op de Vlaardingerstraat. De twee agenten in de auto kregen de assistentie van vijf collega's bij de arrestatie die met een flinke vechtpartij gepaard ging. De zes vechtersbazen weigerden mee te gaan naar het bureau en verzetten zich hevig. Eén politieman hield aan de scher mutselingen een gekneusde hand op. Van de arrestanten raakte volgens de politierap porten niemand gewond ai werd wel met harde hand op getreden.

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1