Sporters worden gehuldigd Via crematorium naar vogelasiel SNELLE BESLISSERS MOGEN LANGZAAM BETALEN. WIE SUM IS. RUDT SKODA. 1 TB ft-/ 'Vrouwen over de hele wereld' Chrysantenplanten van Harpe Davids Bijstandskrant na jaar weer terug ÏCorte Haven: nota voor stookgeld uitgesteld Jaf mmWZ&m mm Wethouder Hafkamp: 'De PvdA wint niet9 Meer boetes bij controle fmmmm Reünie VTM-ers EXTRA FEESTCHEQUE VAN F.300,-. WS I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bewonerscommissie Baeh plein staat bol van de grieven over de SSSW, de Verhuurder van de vijf flats op het plein. Het is niet uitgesloten dat pleinbewoners binnenkort ac tie gaan voeren tegen het beleid van het werkap paraat van de vijf Schiedamse woningbouwver enigingen. Het voornaamste ongenoegen is ge richt op de aangekondigde verhoging van de ser vicekosten. Verder ageert de commissie tegen het uitblijven van energiebesparende maatregelen en het gebrek aan onderhoud. Huismeesters Het is hoog tijd dat de ge meente de vijf flats aan het Bachplein weer in eigen beheer neemt, vindt de be wonerscom missie. wmm fm&x „Als SSSW voor Sinter klaas wil spe len, mag dat niet over de ruggen van de bewoners," vindt J. A. Huijsmans van de bewo nerscommis sie. Bestuur Met een overweldigende belangstelling haalt Schie dam West deze week haar nieuwe wijkcentrum De Er ker binnen. Elke dag stroomt het centrum, dat deze week als voorbereiding voor de officiële opening feest viert, vrijwel vol. Het rijst de pan uit," aldus een vrij willigster. „Het lijkt wel of het centrum geen drempel heeft want iedereen loopt in en uit." De feestweek wordt door de medewerkers van het centrum gebniikt om de activiteiten voorhet komende seizoen te presen teren. Gistermiddag zat de grote zaal bomvol met kinderen die geboeid een voorstelling van Les Diaboliques volg den. In de pauze kregen zij een ranja "van de zaak". Volgens de vrijwilligster is ook de belangstelling voor de diverse cursussen en andere activiteiten goed. Dit ondanks de vrees dat de prijzen de mensen weg zouden houden. „Er wordt nu al gevraagd of sommige cursus sen niet met een uurtje kunnen worden uitgebreid. Ook de activiteiten die geld kosten." Het centrum zal zaterdagmiddag door wethouder Luub Hafkamp officieel ten doop worden gehouden. Wie vóór 1 januari 1986 een nieuwe Skoda koopt, kan zon der één cent extra in 3 termijnen betalen.'Volgens dit unieke Skoda 3-Stappen-Plan betaalt u bij aflevering 1/3 van de aan schafprijs, na zes maanden weer 1/3 en in januari 1987 (ja, u leest 't goed, 1987) pas de rest. Bovendien wordt de inruilwaarde van uw huidige auto van de eerste betaling afgetrokken. Dus misschien krijgt u zelfs contant geld op de koop toe. Aangezien december de feestmaand is, pakken ook wij feestelijk uit ledereen die in de periode van 14 november t/m 31 december 1985 een nieuwe Skoda koopt, ontvangt een waardevolle feest* cheque van f 300,- om te besteden aan aantrekkelijke accessoires of naar keuze f 150,- contant. Natuurlijk kunt u uw nieuwe Skoda dan in januari 1986 op naam laten stellen. U rijdt al Skoda va f 9.295,- (incl. BTW, excl. afl. kosten). Officieel dealer voor Schiedam en Vlaardingen Noordmolenstraat 36, Schiedam. Tel. 010-266233 schPedam 18 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 [Baehplein staat ongenoegen van Komende maandag verga dert de bewonerscommissie. Verwacht wordt dat de bijeen komst in De Ark druk wordt bezocht omdat jde onvrede op het plein een algemeen karak ter heeft gekregen. De bewo nerscommissie zou het liefst zien, dat de gemeente het be heer van de 572 woningen weer zelf ter hand neemt. De wonin gen zijn eigendom van de ge meente maar het opstrijken jvan de huurpenningen en het Onderhoud is ondergebracht bij de woningbouwvereniging [Volkshuisvesting. „Ik denk dat pok de bewoners maandag zul len aandringen op een terug keer naar de gemeente", voor spelt J. A. Huijsmans van de 'commissie, f De verhoging van de servi cekosten, die volgens Huijs mans nu al te hoog zijn, komt voort uit een loonsverhoging van de huismeesters. „Let wel, wij hebben niets tegen huis meesters maar ze worden al goed betaald. Als de SSSW yoor {Sinterklaas wil spelen, moet.ze dat'niet doen-over de ruggen van de bewoners", al dus het commissielid. Het is niet de eerste keer dat de Bachpleinbewoners in het geweer komen tegen de hoogte van de servicekosten. Een langslepend conflict met de buisbaas resulteerde enige tijd geleden in de teruggave van enkele tonnen aan teveel be taalde servicekosten. „Een dik- Jse zes (ton", rekent Huijsmans t SCHIEDAM De bewoners van de nieuwbouw aan de Kor te Haven krijgen voorlopig geen eindafrekening voor hun stookkosten in het seizoen '84/'«5. Eerst wordt afgewacht wat et onderzoek oplevert dat wordi gedaan naar de stook kosten ,-an het seizoen daar voor. Me steun van de bewo- nersverer.nging Centrum kwam de Korte Haven dit jaar in het geweer tegen de afreke ning voor '83/'84. De bewoners moeten aanzienlijke bedragen bijbetalen. Volgens de bewonersvereni ging Centrum was dat ten on rechte omdat de woningen zon der dat erom gevraagd werd al-,te 'sterk werden verwarmd. Over de uitslag van het onder zoek zal de vereniging een ge sprek hebben met de directie van de SSSW waarna gelijk de stookkosten van het afgelopen seizoen onder de loep worden genomen. De bewonersvereniging houdt vast aan haar standpunt dat het "niet redelijk is" om de bewoners de opgelopen stook kosten in rekening te brengen. voor. „Het is toch vreemd d.it je als bewonerscommiss.e constant met de bewijzen moet komen, terwijl het apparaat juist alle gegevens zo voor het oprapen heeft." Een energiebesparing vaii vijf procent per jaar ïs volgens' de commissie mogelijk door een simpele investering. Het plaatsen van één zogenoemde "smoorklep" op de huidige ke tels had de huurders zo'n vijf tig gulden op hun energiereke ning kunnen schelen. De ketels zijn inmiddels aan vervanging toe en volgens Huijsmans moet niet gek worden opgeke ken als er van de winter één „ontploft. En dan zit je met de narigheid en zit een heel flat zonder verwarming." Het achterstallig onderhoud betreft onder meer het vervan gen van de slaapkamerkranen, '<ffm schilderwerk, renovatie van vloeren van trappehuizen en betonreparaties. Het be vreemdt de commissie dat in de begroting van de woning bouwvereniging Volkshuisves ting ruim 600.000 gulden is op- genomen voor het onderhoud maar er tegelijkertijd niets van terecht is gekomen. „Het is blijkbaar een papieren be groting", denkt Huijsmans. „Waar haalt trouwens een ver eniging die diep in het rood staat zoveel geld vandaan? Ze staan meer dan acht miljoen gulden in de min. Wij hebben als commissie inzage gehad in de boeken." De bewonerscommissie raadt overigens iedereen ten sterkste af zitting te nemen in het bestuur van Volkshuisves ting. In het kader van de de mocratisering hebben de Bachpleinbewoners in een cir culaire het aanbod gekregen om een bestuursfunctie te ne men. „Je krijgt dan de leiding over een failliete boedel", meent Huijsmans. De commissie staat op het punt zichzelf op t heffen en te veranderen in een bewoners vereniging. Dit om de bewo ners de kans te geven, hun ver tegenwoordigers ter verant woording te roepen. ■ff"-. v ;?,w (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Luub Hafkamp, op dit moment WD-wethouderin Schie dam, verwacht niet dat de PvdA bij de komende raadsverkiezingen een flinke overwinning be haalt. „Ik geloof niet zo in die verhalen," zegt hij in het mededelingenblad van de plaatselijke VVD- afdeling. Hij verwacht te vens dat zijn eigen partij "niet zoveel verlies zal hebben." Volgens de wet houder zal zijn partij waarschijnlijk in de vol gende raadsperiode weer deel uit maken van het college. „Als je nu bij de PvdA praat over hoe het de afgelopen tijd Is ge gaan, zeggen ze: het was een prima samenwerking, •het is goed bevallen," al dus Hafkamp in het me dedelingenblad. Hij zegt er meteen bij dat je het met de PvdA "nooit zeker weet". Hij verwacht wel dat de socialisten in colle ge-onderhandelingen het eerst op de stoep van de liberalen zullen staan. SCHIEDAM Vijfendertig sportkampioenen, individuele en ploegen, worden volgende week vrijdagavond gehuldigd in de recreatiezaal van het Schiedamse stadskantoor. De jaarlijkse viering van de spor tieve prestaties staat onder lei ding van burgemeester R. Scheeres, geassisteerd door wethouder L. Hafkamp. Degene met de langste ere lijst is onbetwist de gehandi capte atleet Willem Noorduin, lid van de invaliden sportver eniging De Ooievaars. Noor duin legt zich toe op atletiek en zwemmen. Dit jaar vestig de hij bijvoorbeeld nieuwe Ne derlandse records op de 50 me ter schoolslag en indoor ko gelstoten en vestigde hij de 'beste wereldprestatie op de 25 meter rugslag. Andere kampioenen zijn de schaakvereniging het Zwarte Paard (Nederlands kampioen snelschaken), de golfer John Seholte (amateurskampioen van Nederland) en judoka An- dré Sparreboom (Nederlands kampioen in de Kyu-graden). De huldiging begint om acht uur. SCHIEDAM Er zit een stijgende' lijn in het aantal be keuringen dat de Schiedamse politie uitdeelt in het kader van de algemene verlichtings- controle. Bij controles in het centrum van de stad werden dinsdag zes automobilisten ge verbaliseerd wegens gebreken aan de verlichting. Nog eens 22 processen-verbaai werden uit gedeeld wegens andere over tredingen (waaronder par keerbonnen). Eerder deze week reden drie automobilis ten tegen de lamp. Volgens een politiewoordvoerder viel het resultaat toen "wel mee". De politie zal voorlopig nog door gaan met de controle-actie die twee weken geleden al werd aangekondigd. MAASSLUIS Wandel sportvereniging VTM houdt aanstaande zaterdag een re- unie in de lokaliteit van de Ko ninklijke EHBO, Populierendal 1, in Maassluis. De reünie duurt van half drie tot zes uur. wegwijzer HUISVROUWEN De leden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen komen dinsdag 26 november bijeen in gebouw Soc. Belan gen, Lange Haven om te pra ten over het onderwerp 'Het bewust worden van onze macht als consument en het hanteren van die macht'. De ochtend met aansluitend een lunch wordt georganiseerd door het IVHA. Kosten lunch ƒ8.—. Aanmelden bij mevrouw Ton Peters, tel. 715305. 4MOLENS Het Gast-damesorkest uit Vlaardingen onder leiding van mevrouw Suttorp geeft woens dag 27 november van 13 tot 14 uur een concert in diensten centrum de 4Mo!ens, Nieuwe Damlaan 766. Dezelfde middag wordt er van 14 tot 16 uur een film gedraaid over Rheuma. Deze middag is georganiseerd in samenwerking met de Rheu ma Patiënten Vereniging. Don derdag 28 november wordt er vanaf 13 uur geschaakt in zaai 5. Het is een wedstrijd tussen de schaakverenigingen van het dienstencentrum Holy en de 4Mo!ens. LEZING De heer G.A. de Kok, hoofd redacteur Sijthoff pers/Rotter dams Nieuwsblad geeft maan dag 25 november een lezing met de titel 'Toekomstver wachtingen' voor de Weten schappelijke Kring te Schie dam en Vlaardingen. De lezing wordt gehouden in het gebouw van de Nederlandse Protestan ten Bond aan de Westvest 92, tei. 266681. Aanvang 20.15 uur. WOUDHOEK Zondag 24 november staan in dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermanspiein 36, de damborden klaar voor een damsimultaan. Een van de kopstukken van de Damclub Schiedam Gert van Willigen staat dan achter de borden klaar om te spelen. Opgeven, tel. 709555. Zaal open 12.30 uur, aanvang 13 uur. Binnen kort start de klaverjaskerst- toernooi weer in het diensten centrum. De kaartdagen zijn: 9,13,16 en 20 december. Op gaven, tel. 715017 of 709555. MUSEUM De zanger/schrijver Peter Goedhart treedt zaterdag 23 november op met zijn pro gramma 'Ze zijn zo knap te genwoordig' in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Goedhart is een klassiek geschool zanger, die zich na een jarenlange loopbaan op de - 7 Redactie Het Vrije Volk, edH tie Schiedam, Hoogstraat ^7 125b, 3111 HD Schiedam: Telefoon: 266646 of 736061:- Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. concertpodia heeft ontwikkeld tot een all-round theaterman. Toegang leden Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum CJP/Pas65+ ƒ3,—. niet-, leden 5,—. ftf SENIORENORKEST /j, Het Seniorenorkestverzorgt donderdag 28 november een optreden in dienstencentrum De Woudhoek, Heijermans piein 36. Het orkest brengt een programma dat bestaat uit een selectie uit de Jantjes, een se- *1 lectie uit de mooiste melodieën van Robert Stolz en verschil- 7 lende musicalliedjes. Aanvang'1 14 uur, zaal open 13.30 uur. Entree 1,50. FILMCLUB De stichting Filmclub Schie-/: dam vertoont vrijdag 22 no- vs. vember vanaf 21.30 uur de -n 1 Amerikaanse vierluik Twilight 1 Zone van de vier regisseurs Spileberg, Dante, Miller en Landis. Zaal open vanaf 20.30 - uur. Toegang leden 3,50. t Filmclub, gebouw dé Teer- stoof, Nieuwstraat 12. REU-POP De beroemde reli-popgroep;» Wings of Light treedt zaterdag 23 november op in de Juliana- kerk. Burg. Knappertlaan 29. Vanaf 20 uur zingen de 14 per-) sonen hun nieuwste nummers, t Onlangs was de groep op toer- nee in Hongkong, de Verenig de Staten, Afrika en zeifs Chi na. Informatie over de groep of- het optreden via tel. 745416 of 733000. INSTUIF De Nederlandse showband Break speelt zondag 24 no vember in jongerensociëteit de Instuif, Nieuwe Haven 155, zaal Irene. Toegang 5,—. Aanvang 20.30 uur. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderlaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap pendienst. tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand- arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur P.J. van den Burg, Julianalaan 40, te!. 255996. SCHIEDAM „Vrouwen over de hele wereld" heet de cursus die binnenkort in het vrouwen ontmoetingscentrum Barrika begint. In de lessen wordt in gegaan op het leven van vrou wen in de Derde Wereld en op de rol die vrouwen in het wes ten kunnen spelen wat betreft hulp. Ook is er een bezoek aan het museum voor Land- en Volkenkunde in het lespro gramma opgenomen. Tijdens de cursus wordt toegewerkt - naar een project dat in het ka- - der van de actieweek "Honger 1 hoeft niet" gehouden gaat wor den. De actie is overigens pas volgend jaar. SCHIEDAM De Christelijke muziekvereniging Harpe Da vids is begonnen met een zo genoemde "Chrysantenplan- ten-actie" om geld bijeen te krijgen voor het jubileum vol gend jaar. De vereniging be staat dan 65 jaar en zal diverse activiteiten organiseren. Schle- - dammers kunnen dezer dagen» leden van de vereniging aan de deur verwachten die de plan- ten te koop aanbieden voor 2,50 per stuk. De actie is eni- ge jaren geleden ook al een keer succes met gehouden. 1 SCHIEDAM Na een jaar afwezigheid is het blad "Vrou wen in de bijstand" onlangs weer verschenen. „We hadden er gewoon geen tijd voor", geeft een der redactrices als reden voor de pauze van twaalf maanden. De krant wordt gra tis verstrekt aan de bezoekers van wijkcentra en anderen. In het laatste nummer wordt on dermeer ingegaan op de mo-- gelijkheden die er zijn voor kwijtschelding van belastingen en op de sociale controle dfe - volgens de schrijvers steeds sterker en onaangenamer wordt. rft SCHIEDAM Hoe gek het ook klinkt, mensen die op zoek zijn naar het Schie damse vogelasiel, kunnen maar het beste de bordjes "Crematorium" volgen. Het bestuur van het asiel doet deze suggestie bij de aan kondiging van de laatste dag dat het asiel open zal zijn, komende zaterdag. „Vlakbij de ingang van het crematorium komt men bordjes tegen die de weg 'naar het vogelasie) aange ven," aidus het bericht. De verwijzingen naar het cre matorium hangen vrijwel overal in de stad. Het asiel profiteert dus op een handi-_ ge manier van de ijver van- de gemeente om mensen naar het onlangs geopende crematorium "te lokken". De afsluiting van het asielseizoen geschiedt ove rigens na enkele succesvol le maanden. Zo'n 1400 scho lieren bezochten tijdens educatieve lessen het asiel dat is gevestigd in de voor malige Babbersmolen langs de Poldervaart. Zaterdag hebben asiellief- hebbers de laatste kans om een kijkje in de keuken te nemen. Tussen twee en vier 's middags .worden onder meer films vertoond over de opvang van de vogels en kan men zien hoe de ge vleugelde dieren worden geholpen. Vrijwilligers van het asiel geven uitleg. 'huurkoopovereenkomst onder gebruikelijke condities Importeur deBmckhorst Auto Motor ImportBV .Voorschoten Tel 01717-6951 minmntiwnurmmmmrrmm 7/111 lUllllllllllj lltlHllillH!üf|'4'j|j|!!llllH|llllt,',mn*,r"—..„.dusjjmmm'iiii1"'ISSS Afgebeeld type 120 LS

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1