Van Tilborg bij afscheid: Pas goed op die gekke Autoiri de brand Lentefeest morgen al naar Tuinlaan SLUITEN Oefenruimte krijgt steeds vastere vorm £%ZIS Cflf Piraat uit en weer in de lucht Bromfietser rijdt tegen tram Ambtenaren voetballen Dierenasiel Vlaardingen uitgebreid Politie lost diefstallen V Schiedammers derde in toernooi Levi Wee moed t en de Buitenband treden op in het Vlaar- dings Thea terfestijn op zaterdag 21 december in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Passagethea Ier Teerstoof Theater de Schuurkerk Stadsgehoorzaal Winkeliers in Schie dam maken zich on gerust over concur rentie van eventuele middenstanders aan het Spinhuispad. Harmonie Jeugdtheater Van Tilborg. bij zijn vertrek uit de gemeenteraad. Schiedam een beetje in de steek laat." Pluim Een voormalige kleuterschool aan de Eduard van Beinumlaan wordt waarschijnlijk het domein van Schiedamse popgroepen. MET DE GROOTSTE COLLECTIE PERZEN VAN NEDERLAND Bingo TOTALE LEEGVERKOOP DINSDAG 17 DECEMBER 1985 HET VRIJE VOLK Schiedam MmiMM winKeis mij ven mogelijk aan 't Spinhuispad Het Schiedamse gemengd koor Senectute geeft vrijdag avond in het Passagetheater een kerstuitvoering. Er staan vier werken op het programma waarondér de Kerstcantate van Koos Bons en Stille Nacht van Fr. Grüber. Er zullen ook enkele Nederlandse kerstliede ren worden gezongen. Het koor staat onder leiding van Bep Mekes-Rosman. Het koor wordt bijgestaan door harmo nie Ambrosius, eveneens af- komsting uit Schiedam. Hét kerstconcert beging om acht uur. De entree bedraagt vijf gulden. Clown Woudi vult het program ma dit weekeinde in zolder theater De Teerstoof in Schie dam. De clown begint om half drie zaterdagmiddag met zijn programma Poppenkraam dat in het teken zal staan van de kerst. Het is bedoeld voor kin deren tussen de vier en tien jaar oud. De entree bedraagt ƒ3,50. Een Vrolijke klucht, voordrach ten, zang, ballet en improvisa- tietonaal vormen de ingrediën ten voor de laatste Open Po- diumavond van 1985 in het Maassluise Schuurkerktheater op 18 december. Een uur lang staan de leden van de Maas- landse vereniging Euterpe op het podium met het stuk De Lellebellen. Verder treden on der meer op Jan de Haan met eigen gedichten, Lenneke van den Doel en Monique Stoop man met 'Lientjes Pappie', Pontjes Polder, vijf danseres sen en Debbie Kuiper die Ma donna Imiteert. Theater Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 2,50 gul den. i Op donderdag 19 december en vrijdag 26 december draait de film Jezus van Nazareth in twee delen. Aanvang 14.00 uur. Toegang 5 gulden. Pas 65+ en CJP 2,50 gulden. De tweede voorstelling begint om 20.30 uur. Toegang 7,50 en 65+ en CJP 6,00 gulden. 'U spreekt met uw moorde naar' is de thriller die Kees Brusse vrijdag 20 december in de Stadsgehoorzaal op het to neel brengt. Het is de bedoe ling dat de toeschouwer er achter komt wie de moorde naar in het stuk is. Op 21 december wordt het veld geruimd voor een Vlaar- dingse groep professionele en semi-professionele artiesten. Hun optreden draagt de titel Vlaardings Theaterfestijn, 's Middags begint het festijn met een speciaal stuk voor de jeugd door de groep Krijt. Ver der 'MB en de Cassis', Wally Preyll and the Foxy Dance Gang, Rita Young, Martin Eden en Showballet The Silver Birds, Joke Rodriques en Theatermo de, Levi Weemoedt en de Bui tenband en de 3 Heren. De Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, Vlaardingen. Aanvang, 20.15 uur. Toegang 12,50; Pas 65/CJP 10 gulden. SCHIEDAM Uit het pand van automobielbedrijf Folder- man aan de Laan van Bol'Es is een witte personenauto ont vreemd. De eigenaar van het bedrijf ontdekte de diefstal zondagochtend vroeg. Toen hij uit het raam van zijn tegen over het pand gelegen woning keek, zag hij dat twee ramen en een groot rolluik open ston den. De wagen, een Opel Ka- dett, was ongeveer 1,5 jaar oud. Vier halve kazen vormden de buit van een inbraak in een kaaswinkel aan de Hoogstraat. De daders hadden met een straatsteen de etalageruit aan diggelen gesmeten. Uit dé Lieflandschool aan de Beatrix- laan werd een complete video- set weggenomen. De daders zagen kans binnen te komen door een ruit in te gooien. Op eenzelfde manier kwamen on bekenden binnen in een woning aan de Nassaulaan. Hier werd eveneens een videorecorder en drie gouden ringen meegen omen. Vierendertig flessen whisky en twee kruiken Jonge Jenever werden gestolen uit een slijte rij aan de Nolenslaan. De da ders gooiden de etalageruit in. SCHIEDAM Een perso nenauto is zondagochtend vroeg op een parkeerplaats aian de Schiedamseweg geheel uitgebrand. Over de oorzaak tast de politie nog in het duis ter. De brandweer bluste de brand in korte tijd. Een vlakbij de brandende auto geparkeer de vrachtwagen geladen met gevaarlijke stoffen werd tij dens het blussen nat gehouden. De politie had gisterochtend de eigenaar van het vervoer middel nog niet gevonden. In navolging van Danny de Munck (vorige week in De Har monie) gaan de kinderen van het jeugdtheater.woensdag- middag 18 januari smartlappen maken. De liederen worden ge combineerd met het uitbeelden van de situaties die in de num mers voorkomen. Harmonie Jeugdtheater, Schie damseweg 51, Vlaardingen. Aanvang 14.30 uur. Toegang 2,50 gulden. Ouders en bege leiders gratis toegang. SCHIEDAM Met mede werking van de radio controle dienst heeft de Schiedamse po litie de etherpiraat Radio At lantic afgelopen weekeinde uit de lucht gehaald. Gisteren zond Atlantic echter al weer uit. De politie greep in toen za terdagnacht de uitzendingen het mobilofoonnet van de poli tie stoorden. Nadat de lokatie van de zender werd bepaald werd een inval gedaan in een woning aan de Westfranken- landsegtraat. De politie had ongeveer twee uur nodig om de zender op te sporen. Tegen de eigenaar van de installatie is proces verbaal opgemaakt. De zender, de voeding en di verse afspeelapparatuur werd in beslag genomen. SCHIEDAM Met de aan houding .van twee jeugdige Schiedammers denkt de politie een serie diefstallen te hebben opgelost. Een 13- en een 14-ja- rige jongen worden ondermeer verantwoordelijk geacht voor het stelen van een oude roei- booit, enkele inbraken in auto's, de diefstal van sloffen sigarettenuit de NS-restaura- tie en een inbraak in sporthal Oost. De politie kwam het duo op het spoor na de verhoren van een vijftal andere minder jarige wetsverbrekërs dat eer der werd aangehouden. Het on derzoek naar de diefstallen liep al sinds augustus. De twee 'jongens zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - "Pas sen jullie goed op deze oude gekke stad."Met deze slotzin nam wet houder Cor van Til-; borg gisteravond af scheid van de Schie damse gemeenteraad. Per 1 januari is hij be noemd tot lid van de directie van de Vereni ging Nederlandse Ge meenten in Den Haag. Uit handen van burge meester Reinier Scheeres kreeg Van Tilborg als afscheids cadeau een -ingelijste plattegrond van Schie dam uit 1649. "Het is niet hele maal af, ik heb het ge voel dat ik Schiedam een beetje in de steek laat," bracht Van Til borg zijn gemoedstoe stand bij zijn vertrek onder woorden. Van Tilborg kwam in 1974 als lid van de WD- fractie in de gemeen teraad. Door zijn vol gens Scheeres van be scheidenheid gespeen de optreden werd hij al snel tot "kroon prins" van de WD- fractie gezien als op volger van fractie voorzitter Gerard Ver- hulsdonk. Van Tilborg dankte in zijn speech vooral deze. grijze voorman voor de wijze lessen die deze hem heeft ge geven. "Hij is mijn po litiek leermeester. Hij heeft van een jonge hond die wild was, een iets verstandiger jon ge hond gemaakt." Gezien de samen werking in de afgelo pen jaren kon een pluim voor de achter blijvende collega's in het college van burge- SCHIEDAM Een 18-jarige bromfietser is zondagmiddag 'door,een train aangereden. Het ongeluk vond plaats op de fiet sersoversteekplaats aan de Scheepvaartweg, ter hoogte van de Gildeweg. De bromfiet ser reed zonder uit te kijken de trambaan op, juist op het mo ment dat lijn 1 kwam aanrij den. In een verklaring aan de politie zei de bestuurder dat hij nog had geklingeld om de jongen te waarschuwen maar dat deze blijkbaar niets had gehoord. De bromfietser, een inwoner van Schiedam, hield aan de botsing een gebroken vinger en pols over. Hij werd met een ambulance naar het, Schieland ziekenhuis vervoerd. Volgens de politie werkten de knipperlichten op de over steekplaats tijdens het ongeval naar behóren. SCHIEDAM Tot hun eigen grote verbazing zijn de Schie dammers Para Atelar en Nor man Sarucco doorgedrongen tot de tafelvoetbalkampioen schappen van Zuid-Holland. Verrassend eindigden zij het afgelopen weekeinde als derde in de strijd om het kampioen schap van Zuid-Holland-Zuid. Een plek die automatisch voor een plaatsje bij de provinciale wedstrijden zorgt. Het Schie damse duo, dat uitkwam na mens jeugdhonk De Dijk in Zuid, deed voor de eerste keer mee aan een dergelijk toer nooi. Hun derde plaats is daar om des te verrassender. Zij moesten het opnemen tegen spelers met een veel ruimere ervaring. mogelijke studio aan de Eduard van Beinumlaan is dat het pand volkomen gelulddicht Is en de omwonenden totaal geen overlast voor hun kiezen krijgen. In de plannen wordt gesproken over een dikke iaag steenwol plus een tweede muur (aan de binnenkant) die de vloed van decibels moet te genhouden. Verder worden de radiatoren verplaatst en wordt een nieuw ventilatiesysteem aangelegd zodat ook vla de tochtgaten geen geluid kan ontsnappen. Behalve een geluiddichtc oefenruimte is de gemeente ook van zins deels de facilitei ten te leveren voor een kleine studio. In een hoek van de ruimte wordt een met glas af gesloten hoek aangelegd waar eventuele opname-apparatuur kan worden opgesteld. De popgroépen krijgen zodoende de gelegenheid om demonstra tiebandjes In elkaar te zetten waarmee zij zaalelgènaren kunnen overreden hen In te hu ren voor optredens. Hét is de bedoeling dat de groepen meebetalen aan de aanschaf van de apparatuur. Het voormalige schoolpand telt drie klaslokalen. Behalve de oefen/studioruimte wordt er ook een kleine vergaderzaal en een keukentje ingericht. Als het overleg met het popoverleg positief eindigt en de gemeen teraad snel besluit, zou de popruimte in de herfst van vol gend jaar al open kunnen. De dienst Gemeentewerken zal de verbouwing doen. SCHIEDAM De plannen voor een oefenruimte annex studio voor de Schiedamse popgroepen krijgen steeds vastere vormen. Binnenkort heeft wethouder Herman Post hoorn (cultuur) een gesprek met vertegenwoordigers van het plaatselijke popoverleg. In zet van de gedachtenwisseling is een onlangs verschenen no ta waarin de voormalige kleu terschool Dr. Sauer aan de Eduard van Beinumlaan als mogelijke ruimte wordt ge noemd. De verbouwing van de school en het gebruik ervan kosten de gemeente per jaar ongeveer 18.000 gulden. Een bedrag dat al in de begroting is verwerkt. Volgens ambtenaar Herman Gerrits hebben de popgroepen al enigszins sceptisch gerea geerd op de plannen. „Ze gelo ven het pas als de ruimte er daadwerkelijk is. Ze wachten al zo lang. Ze zijn wel enthousiast maar er zijn wel meer plannen geweest." Op dit moment telt Schiedam ruim 2S popgroepen. Vermoed wordt dat de meeste oefenen in kelders van flats of in ruim ten buiten de stad. Ook is er één groep die gebruik maakt van de kelder van het Passa getheater en wordt er ge oefend in jongerenhonk De Dijk in Zuid. Oefenen in een gekraakfe ruimte aan de Noordmolenstraat (muzlekcol- lectief 't Slachthuis) behoort al geruime tijd tot het verleden. Een eerste vereiste voor een gaat éèn van haar filialen in het centrum van Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM *De stichting Lentefeest betrekt morgen voor een deel haar nieuwe be huizing aan de Tuinlaan. Om half twee begint er een bingo voor volwassenen en kinderen en een kerstfeest In de pas ver bouwde grote zaal in het pand. „Het is nog niet helemaal naar m'n zin maar de zaal is zo goed als klaar," zegt Riet Ko- nings, grote kracht achter de stichting die zich inzet voor bejaarden, invaliden en men sen die slecht ter been zijn. De totale verbouwing van het pand is al redelijk gevor derd. De toiletten zijn aange past, de grote zaal heeft een veriaagd plafond gekregen en er is een oprit naar de voor deur aangelegd voor mensen met een rolstoel. Zes andere lo kalen moeten nog worden doorgebroken. Hier wordt ver moedelijk mee gewacht tot na de winter. Lentefeest blijft voorlopig gebruik maken van haar on derkomen aan de Broersvest. ,,'s Morgens zitten we aan de Broersvest en 's middags aan de Tuinlaan," legt Riet Ko- nings uit. „We zullen morgen niet officieel opengaan maar gewoon met de bingo begin nen." Het wachten is voorlopig nog op de horecavergunning om ook sterke drank te mogen schenken. Wethouder Herman Posthoorn heeft zijn eigen ho reca- papieren ter beschikking gesteld. De entree voor de Bin go morgen bedraagt tien gul den voor volwassenen en vijf gulden voor kinderen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam- ontfermt zich het komend jaar over de organisa tie van het vierendertigste lan delijke voetbaltoernooi voor ambtenaren. Op 30 en 31 mei zullen dertig teams strijden Óm de eer op de velden van Excelsior '20 en Martinit. Schiedam zal ook het lustrum- toernooi in 1987 organiseren. De deelnemende teams komen uit alle delen van ons land. Het gemeentebestuur heeft bijna 14 duizend guldep beschikbaar gesteld waarmee de sportraad voor Schiedam het toernooi in elkaar moet zetten. De afgelo pen twee jaar werd het evene ment gehouden in Kampen. met grandioze opheffingskorting VLAARDINGEN Dezer dagen wordt er hard gewerkt aan de bouw van extra hokken voor het asiel Dierentehuis Nieuwe Waterweg aan 't Hof in Vlaardingen. Het gebouw, dat aan tien beesten een dak boven het hoofd moet geven, wordt spe ciaal gebruikt voor de opvang van zieke katten. Ingericht en wel gaan de hokken 25.000 gul den kosten. Het asiel biedt momenteel onderdak aan 20 honden en 29 katten. Vooral katten worden er in deze tijd van het jaar veel naar toe gebracht." Kruiskade 6, lussen Lijnbaan en Coolsingel, i naast luxor-theater en metrostation Stadhuis, tel. 010-127644. Filialen: Boezemweg 136, 200m van metro Oostplein tel. 010-140619. Hllfegersberg, Fredericksplaats 9 Schiedam, Rubensplein 12 Maandagmiddagen koopavonden open A

Het Vrije volk | 1985 | | pagina 1