schiet 'Dissidente' CDA'er moet zetel afstaan Fabriplein zit nog 5 jaar in de rommel Carnaval is je zorgen vergeten9 Auto's beschadigd Veel stormschade 'Smash' en 'Buil' op Bachplelnflats Getroffen werkschip vorig jaar gedoopt in Maassluis Klant grijpt in de kassa Bewoner geeft kennis aan Inbraak In restaurant Woonwagenbewoners: Beatrix naar Brokx na WS SCHIEDAM Twee gewapende mannen hebben gisterochtend een overval gepleegd op een postagent schap, dat is ondergebracht bij een tabakswinkel aan de Westfrankeland- sestraat. De politie, die via een stil alarm werd ingeschakeld, heeft ter plekke één dader gearresteerd. De tweede ontkwam in een personenauto, waarop een politieman vijf schoten heeft gelost. Een signalement is niet bekend, omdat de mannen bivakmut sen droegen. Het post agentschap, dat is onder gebracht bij een Tabaks winkel aan de Westfran- kelandse- straat, bleef gisteren na de overval gesloten voor het pu bliek. Foto: Ed Egger- mont De bewoners van het Fa briplein moeten het doen met een voorlopi ge opknap beurt. Foto: Ed Eg- qermont. Jacques den Duik, nu nog in driedelig pak, volgende maand getooid als Prins Carnaval: "Ik kan beslist een partijtje meedoen." Foto: Ed Eggermont. 'Liselore', het pro gramma van Liselore Gerritsen die vrijdag optreedt in Theater Schuurkerk. (Foto: Ge rard Helt) op komst Harmonie Schuurkerk Schuurkerk HET VRIJE VOLK sdiiedam 14 DINSDAG 21 JANUARI 1986 Gewapende overval op postagentschap Op het moment van de over val (kwart over acht) bevon den zich de winkelier en een chauffeur van de PTT in de winkel. De overvallers spron gen voor de Ingang uit een auto, drongen de winkel binnen en bedreigden de aanwezigen met een vuurwapen. Die wer den zo gedwongen geld in een tas te doen. Toen de politie korte tijd later arriveerde kon één overvaller worden over meesterd. Hij was ook in het bezit van de tas met geld. De tweede overvaller slaag de erin de winkel te verlaten en in de auto te vluchten. De politie gaat ervan uit dat haar pistoolschoten op de vlucht auto doel hebben getroffen. De auto een beige BMW reed met hoge snelheid in de rich ting van de Aleidastraat. De hoogte van het geldbe drag in de tas wordt door de politie en de PTT geheim ge houden. Het postagentschap was op het moment van de overval nog niet geopend voor het publiek. Mogelijk kwam de PTT-chauffeur juist kasgeld brengen. jHet postagentschap is giste ren de hele dag gesloten geble ven. Volgens de directie van de PTT-Schiedam waren de win kelier en de chauffeur erg overstuur na de overval. Van daag zou het publiek weer in de winkel terecht kunnen. MAASSLUIS Het zondag door een Exocet-raket getrof fen schip van Smit, Internatio nal, dat in de Arabische Golf voer, heet Smit Maassluis. Vroeger droeg de boot Smit Lloyd 23 als naam. Op 11 ja nuari 1985 werd zij door me vrouw Van Es, de vrouw van de Maassluise burgemeester, herdoopt in Maassluis. 'De vroegere firma Smit Lloyd heeft nu de naam Smit Inter nationale Zeesleep- en Ber gingsmaatschappij. Smit Internationale heeft zijn vloot met schepen omge doopt en genoemd naar steden. De grote schepen heten naar de grote steden en de kleinere zijn vernoemd naar meer be scheiden gemeenten. Zo varen er grote schuiten met motoren boven de 25.000 pk met namen als Smit Rotter dam, Smit New York en zo meer. De Smit Maassluis be hoort tot de kleinere vaartui gen van de maatschappij. Het is een off-shore service vezzel (schip voor, onderhoudswerk). De maatschappij koos de naam omdat Maassluis een kleine stad is die nog bekend staat als een stad met zee sleep-diensten. Nog altijd zijn er bevoorradingsbedrijven en duikers-compartimenten aan de Govert van Wijnkade. De Smit Maassluis is het af gelopen weekeinde in het! nieuws gekomen nadat zij door, de Irakese luchtmacht werd aangevallen. Op het onder- h'oudsschip kwam daarbij één Australische duiker om het le ven, die door Smit Internatio nale was ingehuurd. Zes ande re Australiërs en twee Neder landse werknemers van het Rotterdamse sleep- en ber gingsbedrijf zijn gewond ge raakt. Het schip vloog onmiddellijk In brand toen het door het ge lanceerde wapen werd ge raakt. De Maassluis voer in de Arabische Golf (vroeger de Perzische Golf genoemd) voor onderhouds- en herstelwerk zaamheden aan het oliestation op het eiland Kharg voor de Iraanse kust. i %->v Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De rel in het CDA-Schiedam rond de nieuwe partij Gemeentebe langen heeft zich uitge breid tot in de gemeente raad. Het „dissidente" CDA-raadslid Ru Hartog moet van het CDA-bestuur zijn raadszetel afstaan, nu hij vrijwillig het lidmaat schap van zijn partij heeft opgezegd. Hartog heeft zich de ergernis van zijn bestuur op de hals gehaald door openlijke vrijage met de partij Gemeentebelan gen. Hartog zette eind decem ber zijn handtekening on der de inschrijving van Ge meentebelangen bij het stembureau, samen met een ander CDA-lid W. F. M. Schenkelaars. Beide man nen hadden eerder een te- vergeefse gooi gedaan naar een verkiesbare plaats op de CDA-kandatenlijst voor de raadsverkiezingen. Bij het duo heeft zich later Jan Hagendoorn aangesloten, die eveneens op de CDA- kandidatenlijst buiten de boot was gevallen. Het CDA-bestuur rea geerde voor het eerst vori ge week op de ontwikkelin gen. Het drietal werd eveneens per aangetekende brief gesommeerd te kiezen tussen Gemeentebe langen en het CDA-lid- m&atschap. Hartog heeft geen moment geaarzeld, getuige de datum waarop hij het CDA-lidmaatschap opzegde: 14 januari. Vol gens het CDA-bestuur moet hij nu ook uit de gemeen teraad, omdat Hartog in het verleden een verkla ring heeft ondertekend waarin dat staat. Volgens CDA-afdelings- voorzitter J. Th. den Brin- ker heeft Hartog niet dui delijk gemaakt wat hem dwars zit. „Hij slaakt al leen een wilde kreet over ongenoegen. Heimelijk gaat het om het niet-uitver- koren zijn. Ik snap dat niet. De kandidatenlijst voor de verkiezingen is democra tisch vastgesteld. Boven dien kunnen CDA-leden tot twee weken na de beslis sende vergadering protest aantekenen. Dat hebben Hartog, Schenkelaars en Hagendoorn niet gedaan." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In een ta bakswinkel aan de F.K. Onnes- laan heeft een klant zaterdag een greep in de kassa gedaan. Hij was gevlucht voordat de winkelier er erg in had. De winkelier was even nèar een magazijn achter de verkoop ruimte gegaan om op verzoek van de klant een doos sigaren van een speciaal merk te zoe ken. De dief heeft vermoede lijk enkele duizenden guldens buit gemaakt. Bij een inbraak in een snack bar aan de Nieuwe Maasstraat zijn een hoeveelheid sigaretten en een geldbedrag gestolen. Het geld zat in speelautomaten die de dieven forceerden. Zij richtten voor dertig gulden schade aan. Uit de Rijnmondschool aan de Dr. de Visserlaan is bij een inbraak een videorecorder ge stolen. Het apparaat zat in een afgesloten kast, maar de Inbre kers haalden de sleutel uit een bureau in een kantoor. Een Rotterdamse vrouw Is bij een bezoek aan het Schie- damse café de Quibus bestolen. Haar tas werd vanaf een ta feltje waaraan zij zat wegge nomen, terwijl zij zich even had omgedraaid. De inhoud was een geldbedrag van 250 gulden en persoonlijke be scheiden. Uit een woning aan de Archi- medesstraat zijn een compact discspeier, een kleurentelevisie en steraden gestolen. De waar de van de goederen is onge veer tweeduizend gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM sDe^beWoners van het Fabriplein, die dë laat ste jaren al veel zijn geplaagd door renovatieproblemen, moeten nog tenminste vijf jaar in de rommel zitten. Dat is vol gens Bert van Kan, bewoners- deskundige in Schiedam-West, het effect van een "gefaseerd" plan van de dienst Gemeente werken. Van Kan beklaagt zich over de gebrekkige in spraak van de bewoners. Werklieden van Gemeentewer ker zijn al bezig op het plein, terwijl pas morgenavond de bewoners worden geïnfor meerd. Het Fabriplein, dat nog een chaotische en verpauperde in druk maakt, wordt momenteel gedeeltelijk opgeruimd en be straat. In het plan van Ge meentewerken blijft echter een groot deel van het plein gere serveerd voor de bouwketen van bedrijven, die de komende jaren in de omgeving sloop en nieuwbouw gaan plegen. Bert van Kan zegt dat die opzet in strijd is met een belofte dat na de renovatie het Fabriplein volledig zou worden gerecon strueerd. De renovatie van de wonin gen aan het Fabriplein (bezit van de woningcorporatie Schiedam Vooruit) is pas ach ter de rug. Die werkzaamhe den hebben twee jaar geduurd. Een crisis in de SSSW, de werkmaatschappij van de Schiedamse woningbouwver eniging, zorgde voor ernstige vertraging. Bert van Kan: Sommige mensen zijn het echt zat om nu nog een paar jaar in de rommel te zitten. Je hoort wel zeggen: ze moeten ons weer hebben." In verband met de renovatie stond het Fabriplein lange tijd vol met bouwketen en afval containers. Groen- en speel- voorzieningen op het midden terrein maken een verwaar loosde indruk. In lage bosjes en een zandbak liggen ver dwaald huisvuil en bouwmate riaal, zoals verfrommeld ras terwerk. Voetgangers kunnen het plein slechts via modder- paadjes oversteken. Ambtenaar J. J. Donkers van Gemeentewerken ziet de toekomst minder somber dan Bert van Kan. Hij zegt dat de opknapbeurt waaraan nu wordt gewerkt het Fabriplein een keurig aanzien zal geven. Ook zullen enkele bomen extra worden geplant en komt er in het midden van het plein een i'H MB (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een bewoner van de Professor Aalderslaan heeft een kennis bij de politie aangegeven wegens vemie- v ling. De kennis sloeg zaterdag middag rond vier uur de voor ruit van zijn auto in, uit woede over het feit dat de bewoner hem geld had geweigerd. lichtmast. Totale reconstructie (volledige bestrating rond een groen omzoomde speelplaats) is volgens Donkers echter "achterhaald". Morgenavond zal de dienst Gemeentewerken tijdens een informatieve bijeenkomst voor bewoners duidelijk maken dat het Fabriplein nog een paar jaar zit opgescheept met bouwketen en bouwverkeer. De bijeenkomst begint om acht uur in wijkcentrum de Erker aan de Jan van Avennesstraat 40. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM „Ik ben van huis uit wel een feestvierder, alleen niet in de carnavaleske sfeer. Maar ik kan beslist een partijtje meedoen als het gaat om de humor." Dat zegt Schie dams' Prins Carnaval Jacques den Duik, die in het dagelijks leven een reisbureau aan de Rotterdamsedljk runt. Tussen de bar en de open haard in zijn directiekantoor werd gisteren het feestprogramma van de Schiedamse carnavalsvereni ging de Rietzeilers gepresen teerd. Met Den Duik hebben de Rietzeilers een deftige man binnengehaald die gekleed gaat m een driedelig pak, dik ke sigaren rookt en whiskey drinkt. Zijn benoeming tot Prins Carnaval heeft hij te danken aan het feit dat zijn reisbureau onlangs twintig jaar bestond. „We dachten: die is al in de feeststemming," al dus voorzitter Jan "an Haren van de Rietzeilers. Prins Jacques de Eerste, zoals Den Duik volgende maand zal heten, omschrijft het carnaval als: „Er even uit zijn, feest maken, je helemaal laten gaan en al je zorgen ver geten." De Rletzeüers hebben voor de periode van één tot elf februari een reeks van activi teiten in petto: een boerenbal. het traditionele „dweilen" In de Hoogstraat, een optocht door het centrum van Schie dam, een kindercarnavalsfeest en een sluitingsbal met als gastvereniging de .Halve Zo len". De optocht, die zaterdagmid dag 8 februari plaatsvindt, moet volgens Rietzeilers een kilometer lengte krijgen. Be drijven, verenigingen en parti culieren worden uitgenodigd met een versierde personen- of vrachtwagen deel te nemen. De Rietzeilers erkennen dat de carnavalsoptocht de laatste ja ren „minder rooskleurig" was, maar: „We willen ervoor blij ven knokken." Overigens zijn de Rietzeilers gestopt met het organiseren van bingo's, die door het hele jaar heen werden gehouden In zaal Irene. De reden Is dat „we geld weghaalden bij de men sen die *t nodig hadden." De opbrengst van de bingo's was bestemd voor gehandicapten en minder bedeelden, maar die bleken zelf fervent bingo-spe lers te zijn. De kindervoorstelling Keetje Baba en de Tijdrovers van Vice Versa-producties is op woens dag 22 januari te zien in De Harmonie (Jeugdtheater) in Vlaardingen. Op het podium wordt een voorstelling ge bracht die een droom, een (fantasie-)verhaal of een envi ronment zou kunnen heten. De hoofdpersoon Keetje krijgt de vreemde opdracht om op een wonderklok ie passen. Ais de klok stil komt te staan, dan staat 'alles stil'. De kinderen krijgen te horen dat ze voor eeuwig in het theater zuilen moeten blijven zitten als Keetje er niet in slaagt om de op dracht tot een goed einde te brengen. De Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Aanvang. 14 30 uur. Toegang: 2,50 gul den Wat gebeurt er als ie met een aantal vreemde mensen in een lift blijft vastzitten? Pas ais het je overkomt weet je het. Maar hoe het zou kunnen verlopen, Is woensdagavond 22 januari te zien op het Open Podium m het Maassluise Schuurkerk- theater. Het betreft een eenak ter "De Utt" van de amateurto- neeigroep Atmosfeer uit Helle- voetsluis. Op het Open Podium, waarbij amateurs en professionals hun programma's in verkorte vorm uittesten op het publiek, staan woensdagavond ook Frans van der Hulst (smartlap), Maud van" Hemert (idem). John Waalring en Joan Vijlbrief (zang), het Schuurkerk Quintet en ieder- een die spontaan wil meedoen m de jamsession van het Schuurkerk Quintet. Bovendien*, treden de jongeren van de to- neelieuilieton Pontjes Polder weer op Schuurkerktheater in het Schuurkerkje, Schuurhof 142,*" Maassluis Aanvang 20.30. - Zaal open (voor o.m koffie) om 20 00 uur. Toegang 2,50 gul-^. den. {«V 0 Met liedjes, verhalen, monolo gen, aforismen, humoristische fantasieën en theaternummers- treedt Liselore Gerritsen op 31 januari op In het Schuurkerk-"" theater in Maassluis. Het pro gramma draagt haar naam. Theater Schuurkerk. Aanvang 20.30 uur. Toegang 12,50 gul den. Op donderdag 23 januari is in het Schuurkerktheater de hor-' rorfiim The Shining te zien. Het is betreft het verhaal van een echtpaar, dat zich verhuurt om1 een hotel een aantal maanden in de gaten te houden. Vader"! Torrance, die waanzinnig i wordt, houdt een angstige jacht op zijn zoontje Danny (7). Aanvang 14.00 en 20.30 uur. Toegang 5 gulden en CJP en >'-<■ Pas 65+ 2,50 gulden, 's *"5 avonds 7,50 en 6 gulden. - VLAARDINGEN Zeven auto's die op de Vulcaanweg en de KW-haven stonden ge parkeerd, zijn beschadigd door stukken dak, die door de storm van zondagavond van de HVO-bedrijfsschool aan de Vulcaanweg werden afgerukt. Om nog meer schade te voor komen, sloot de politie de Vul- caanweg en een deel van de M, KW-haven af. Ook elders in da-* stad gaf de storm politie en brandweer handenvol werk. Di verse bomen konden de storm niet trotseren, waardoor auto's schade opliepen. Van een pand aan de Parallelweg waal den enkel golfplaten los. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De storm van zondag heeft In de stad grote schade aangericht, in diverse wijken werden rondvliegende dakpannen en stukken hout gesignaleerd. Ook raakten her en der bomen ontworteld. Aan de Fllippusweg viel een steiger van een bouwbedrijf om. Aan de Westfrankelandsestraat 1 werd een auto beschadigd r door een omvallende boom. In' een flat aan de Louis Raema-' kersstraat brak op de dertien-; de etage een ruit Voor zover bekend is niemand gewond ge raakt. 1 SCHIEDAM "Smash", "Buil" en "Shame" zijn de woorden waarmee onbeken den enkele flats aan het Bach- plein hebben volgeschilderd. 'l De schade als gevolg van de bekladding is duizend gulden. De politie is op zoek naar de daders om de schade op hen te verhalen. SCHIEDAM Na Koningin Beatrix krijgt nu ook staatsse cretaris Brokx (Volkshuisves ting) een brief van de Schie damse woonwagenbewoners, waarin zij de klachten over hun leefsituatie uiteen zetten. Het kabinet van de koningin heeft de woonwagenbewoners laten weten dat Brokx de aangewe zen persoon is voor hun pro blemen. Weliswaar is de eerste brief naar Brokx doorgestuurd, maar de Schiedammers vinden een "geheugensteuntje" op zijn plaats. „Het antwoord van de koningin ligt er alweer een tijdje," aldus opbouwwerker Jacques Gau- deilus, werkzaam bij het woon wagencentrum Hof van Cyrene aan de Schiekade. „Maar van Brokx hebben we nog niets ge hoord." De woonwagenbewo ners slaan geen gezaghebben de instantie over in hun strijd voor een betere woonomge ving. Zij willen een nieuw cen trum op een gunstiger locatie. De klachten over het huidige centrum variëren van brandge vaar en ruimtegebrek tot isole ment (het Hof van Cyrene ligt buiten de bebouwde kom, ve/ van winkels en scholen). Kennelijk zit er toch schot in hun pogingen, want de ge meente Schiedam meldt dat zijj door het ministerie van Volks- huisvesting is benaderd om in formatie. De gemeente heeft het ministerie schriftelijk meei; gedeeld dat alle hoop is geves tigd op het "Totaalplan Woon wagenlocaties" van wethouder Hafkamp, waarin drie alterna- tleve locaties worden aange-;. dragen. Volgens de woonwagenbewo- ners echter is het totaalplan ,3 ontoereikend en kleven er vele 1 haken en ogen aan. Maar meerj nog zijn zij gegriefd over het feit dat de gemeenteraad ali sinds 1978 belooft dat er een.,,, oplossing komt voor hun huls-;, vestingsproblemen. -vi •V li 1 VLAARDINGEN Uit een res taurant aan de Westhavenkade zijn een bandrecorder en siga retten, totaal ter waarde van 1250 gulden, ontvreemd. Om binnen te komen, werden en kele deuren geforceerd. Een dameshorloge ter waarde ,van 320 gulden is uit de etala ge van een juwelierszaak aan r«v" 1 de Vondelstraat gegrist. Daar toe werd een ruit vernield. Door het glas van de ruit wer- h den enkele sieraden bescha- digd. De totale schade be- draagt 3000 gulden. Uit een auto, die geparkeerd stond op de Dayer, is de radlo-^ cassettespeler ter waarde van vc 1100 gulden ontvreemd.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1