loopt voorop bij protesten 'Scheuring' binnen D66 Vlaardingen Meer nieuwbouw GTB-terrein Huis uit door sloop, hogere premie gemeente Zijdeveld voor Snir Radio Continu weer uit de lucht Commissie akkoord renovatie St. Jan AVO-DOET Stichting viert carnaval MEER KANSEN VOOR GEHANDICAPTEN KWALHEUS WINTERMODE OPRUIMING UITSLUITEND EUROPESE TOPMERKEN wat écht nodig is ViDEOCAFE HUISVROUWEN •FILMCLUB BLAUWE BRUG ZAALVOETBAL INSTUIF NATUURGENOT 4 MOLENS MUSEUM BARRIKA TRiMMEN SCHEIDSRECHTERS WEEKEINDDIENSTj (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Herman Posthoorn wordt geen kastelein bij de stichting Lentefeest. De wethou der zal zijn horecapapieren niet gebruiken om de liefdadige instelling aan een drankvergunning te helpen voor haar nieuwe pand aan de Tuinlaan. Onder druk van omwonenden is een aanvraag voor een vergunning voorlopig ingetrokken. Post hoorn voelt er bij nader inzien niets voor om op gezette tijden achter de tap van lentefeest te gaan staan. Dit laatste is een voorwaarde voor de ver- gunning. Wijkbewoner Osterholt sloeg de eerste paal. (Foto: Ed Eggermont) Chris Zijde veld: JfAls makelaar niet slaagt, moet'ie er af." (Foto: Ed Egger mont) Mantels, jasjes, deux-pièces, japonnen, blouses, jumpers, rokken, pantalons en combi's o.a. van Luda en Mondi. Modehuis -SHOPS 'I0VVN DONDERDAG 30 JANUAR11986 HET VRIJE VOLK Antwoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort, Tel. 033-63 5214. SCHIEDAM Lente- feest mankt zich zo lang zamerhand op voor het komende carnaval. In de verbouwde grote - zaai -:.van de stichting aan de Tuin laan zal de bekende zangeres Imca Marina „de grote attractie zijn van het volwassenencar naval op donderdagmid dag zes februari. De dag rervoor is er 's middags een carnaval voor de kin deren. Zo als alle activi teiten van de stichting rozijn de beide feesten gra tis. Het carnaval zal een -van de eerste grote acti viteiten zijn in; de ver-: bouwde grote zaal aan de "Tulnlaan. „Als je om je heen kijkt, vraag je je af waar al dat geld inis gaan zitten," zegt Riet Konings, denkend aan de' ruim 60.000- gulden die aan de-renovatie is uitge- is geven; In april hoopt de -stichting de totaleverr bouwing van het vroege- .re pand van de Rëho- bothschool af te ronden en'de behuizing officieel te openen. Voor het zover is moet er eerst nog eens ;1,5 ton op tafel komen. De stichting Filmclub Schie dam vertoont zaterdag 1 fe bruari In het Videocafé, ge bouw de Teerstoof, Nieuws- traat 12, dia's van Hans de Kiefte. De Kiefte maakté In Klein Tibet opnamen van de Tibetaanse boeddhisten. Aan vang vertoning dia-serie 21.30 uur, café geopend vanaf 20.30 uur. Toegang donateurs gratis. De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen bridgen vrijdag in de sporthal Margriet. Inlichtingen, tel. 705971. De stichting Filmclub Schie dam draait vrijdag 31 januari de Nederlandse speelfilm 'Een dagje naar het strand' van re gisseur Theo van Gogh. In de hoofdrollen spelen Cas Enklaar en Tara Faiiaux. Aanvang film vertoningen 21.30 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang do nateurs 3,50. Filmclub, ge bouw de Teerstoof, Nieuws- traat 12. Cursisten van dé stichting huishoudelijke voorlichting showen vrijdag 31 januari om 19.30 uur zelfgemaakte kleding in de grote zaal van wijkcen trum de Blauwe Brug, Bach- plein. Inlichtingen, tel. 264781. De Stichting Samenlevings Op bouw Schiedam Noord houdt zaterdag 1 februari een zaal voetbaltoernooi in sporthal Margriet. Aan dit toernooi doen 10 teams uit Noord mee: 5 junioren en 5 senioren teams. Inlichtingen: tel. 702207. Dlsc-jockey Peter draait zon dag 2 februari de plaatjes bij sociëteit de Instuif, zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Toegang 5.-. Aanvang 20.30 uur. De Schiedamse aquarium- en terrariumvereniging Natuurge not in huis komt maandag 3 fe bruari vanaf 20 uur bijeen in gebouw Soc. Belangen, Lange Haven 73. Gp het programma staat o.a. een dia-vertoning en een discussie over 'het aqua rium'. Zaai open 19.30 uur. Het dienstencentrum de 4 Mo lens, Nieuwe Damlaan 766, heeft zondag 2 februari haar deuren weer open staan voor een gratis Vrlj-Entree van 13.30 tot 16.30 uur. Dlsc-joc- key Cor draait de plaatjes er bij. In de kaartzaal kunnen ver zamelaars terecht met munten en postzegels vanaf 13.30 uur. Toegang vrij. Dinsdag 4 fe bruari rollen de bingo-balletjes in de grote zaal. Aanvang 14 uur. Woensdag 5 februari is er een soos-avond voor de bewo ners van de flats Stricklede, "Emmaen Nieuwland van 19.15 tot 22 uur. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door De Molenmerels onder leiding van Wim Dumont. Het Nederlands gitaarlrio treedt woensdag 5 februari op in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Van 12.30 tot 13 uur spelen Wim Spruijt, Dick Hoogeveen en Henk Westhiner de Peer Gynt Posthoorn niet achter de tan bii Lentefeest Suite van Edvard Grieg. Gratis. De koffie staat klaar. c Het vrouwenontmoetingscen trum Barrika, Lange Kerkstraat 62, houdt zaterdag 30 januari een café-avond met Open Po dium. Vanaf 21 uur treden di verse vrouwen op. Er is een sketchje te zien over. 'wat te doen bij kernaanvai', enkeie dames spelen klassiek gitaar en dwarsfluit en er 'n dans op muziek van Kate Bush. Het ca fé is geopend vanaf 20.30 uur. Inlichtingen, teL734545. De sportraad van de gemeente Schiedam organiseert ook dit- jaar trim- of jog-ochtenden voor iedereen van 16 jaar en ouder. Het sportgebeuren vindt In de buitenlucht plaats in het Beatrixpark elke zater dagochtend van 9 tot 10.15 uur. Start vanaf het squash- en tenniscentrum de Klaverstede. Brauwweg 46. Na afloop kun- nen de deelnemers gratis ge bruik maken van de sauna. Deelname 2,50 per persoon per keer. Inlichtingen, tel. 260500, toestel 287. De Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging houdt ook dit jaar de speiregeltoetsen voor de jeugd. Er hebben zich 64 ju nioren gemeld van een groof.'.i aantal voetbalverenigingen.' Er wordt maandag 3 februari voor het eerst gestreden om de éer in de kantine van Demos. Op" maandag 10 februari wordt ér gespeeld in de kantine van - SFC en de finale vindt plaats op vrijdag 21 februari in de kantine van HBSS. Aanvang 19 uur. Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap pendienst, tel, 206611. Spoe- drecepten, tel. 261480. Tand- - arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur J. B. Th. G. Schümmer, Over de Veste 137, tel, 268604. Uit de woorden van Riet Ko nings, drijvende kracht achter de 3tichting Lentefeest, blijkt dat Posthoorn aanvankelijk zonder medeweten in het hore ca- avontuur van de Stichting betrokken is geraakt. Nog vóór de wethouder daarover te pol sen, had Konings zijn diploma al gebruikt bij de aanvraag voor de vergunning. „Hij wist daar niets van maar was het er. later mee eens. Posthoorn zit al in het bestuur van de stichting voordat hij wethou der werd," aldus Konings. In een vraaggesprek met de ze krant liet Posthoorn vorig jaar weten onder druk van de omstandigheden te hebben in gestemd met het gebruik van zijn horecadilploma. „Ik vind het ook vervelend," zei hij toen. „Ik heb twee maanden zitten dubben. Op een gegeven moment moest er een beslis sing genomen worden." Tot verbazing van Posthoorn kwam de volgende dag al in het nieuws dat hij zijn papie ren ter beschikking had ge steld. Hij was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Riet Konings houdt het voor lopig op zwak alcoholosche drank in het nieuwe pand. ,Jk heb in het verleden geen tijd gehad om m'n horecapapieren te halen. Ik ga dat nu proberen en dan vragen we de vergun ning alsnog aan," voorspelt ze. De bezwaren van omwonenden vindt ze overdreven. „Die zijn bang dat er een discotheek komt of zo." de wethouder. „Dat heeft er niets mee te maken," zegt hij. „Toen wij de bezwaren inlever den. wisten we niets van de ho recapapieren van Posthoorn. Die informatie stond niet op de formulieren die wij van de ge meente hebben gehad. Ons be-: zwaar is dat de avondrust zoek dreigt te raken. Een gegrond bezwaar." Pillard is buurman van Len- tefeest.Zij koophuis grenst aan het nieuwe onderkomen. De ruzie tussen Pillard en Posthoorn is ontstaan omdat de wethouder verantwoorde lijk is voor de liquidatie van de Schiedamse Gemeenschap. On langs verloren de tegenstan ders van de opheffing een ge rechtelijke procedure tegen de ze beslissing. Het toeval wil dat juist een directeur Ruud Pillard van de „aartsvijand" van Posthoorn voormalige Schiedamse Ge- voorop loopt wat betreft be- meenschap de protesten bij de zwaren tegen de vergunning, gemeente ingediend. Hij leeft Namens de omwonenden heeft al enige tijd op voet oorlog met meerderheid .vond toen blijk baar ook dat Wil van Rijn lijst trekker moest zijn. We hebben niets tegen Nel Kester, maar zo ligt het nu eenmaal." Nel Kester besloot gisteroch tend in een persconferentie bij haar thuis de voor haar 'vrij emotionele gebeurtenissen' eens uit de doeken te doen. Ze was bovendien nog ontdaan van de televisiebeelden van de ontploffing van space shuttle Challenger, die ze op haar vi deo eindeloos herhaald moet hebben. „Ik ben verbijsterd dat het heeft kunnen gebeuren," zei ze, terwijl haar gedachten al weer bij de plaatselijke poli tiek waren. De redactie van het huis-aan:huis blad Groot Vlaardingen had de kop van haar artikel al genoteerd: 'D 66 ontploft'. v Het is vooral dè 'oude garde', die samen met Nel Kester de partij verlaat; Onder hen be vindt zich Don Rodrigues die al meer dan tien jaar lid is en zich onder meer als raadslid voor D 66 verdienstelijk heeft gemaakt. „Het is zonde wat er nu gebeurt. Ik heb het jongste partij-congres bijgewoond Fantastisch gewoon. Het pro gram is ook prima. We hebben nu een goede roerganger (Van Mierlo) en dan dit," aldus Ro drigues. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wil van Rijn is lijsttrekker van D 66 in Vlaardingen. Hij heeft het D 66 i -raadslid Nel Kester-Touw ver- drongen. Kester heeft hierop haar lidmaatschap opgezegd, gevolgd door zeven partijgeno- I tén die de club woedend de rug 'toekeren. Kester spreekt van een 'scheuring in de partij, waaraan persoonlijke rancune ten grondslag ligt'. Van Rijn is op de eerste plaats terecht ge- komen toen de geschillencom missie van D 66 het afgelopen weekeinde de knoop doorhakte. Dé commissie achtté een in de- s cember 1985 gehouden hers- temming, waarbij Van Rijn en 'niet Kester bovenaan de lijst kwam te staan, geldig. Nel Kester zal tot1 de verkie- zingen haar zetel in de raad behouden.,^ „Ik zie geen reden j om mijn stoel af te staan aan .de partij. Aan de nieuwe i raadszitting kan ik niétmeer J deelnemen; daarvoor is het te f kort dag. Maar de Vlaardingse politiek heeft mijn belangstel ling, zodat ik misschien in de toekomst weer een rol ga spe len. Dat zal'dan wel een ande re partij zijn," aldus een ver bitterde Nel Kester. Het D 66 hoofdbestuurslid Michiel ten Brink toonde zich gisteravond teleurgesteld over het.verlies van de zeven opge stapte leden. „Meestal gaat het om conflicten die zich jaren hebben opgebouwd. Die zitten dan heel diep. Welk besluit je dan als hoofdbestuur ook neemt, het is haast altijd fout. De club die je in het ongelijk stélt is furieus en stapt soms op, Het is vreselijk. Maar wat kun je er aan doen?" /.'.Voorzitter Ton van der Steen van de Vlaardingse afdeling van D 66 gaf als commentaar bet.argument dat het hoofdbe stuur officieel gebruikte toen Nel Kester in het ongelijk wérd gesteld: „De partij neemt een besluit, maar kan een be sluit nemen dat op dat eerdere besluit terugkomt." Van der Steen voegt daar aan toe: „De meerderheid van onze partij meende dat we tot een her stemming moesten komen. Die - naast in een bouw- dat de woningen bedrijf bezig om wit en lichtblauw gegadigden te ver- zijn. Het enige ver zamelen voor enke- schil is dat de nieü- le koopwoningen op wé woningen bre- het terrein. der maar korter Osterholt werd zijn dan de be- gistermiddag op de staande. De bou- vingers gekeken wers spelen hier door enkele tiental- mee in op wensen len bewoners van uit de wijk. de eerste fase van de GTB bebouwing. De huurprijzen Zij wonen al enige van de woningen tijd in de vorig liggen tussen de jaar opgeleverde 93 282 gulden per woningwetwonin- maand (tweeka gen, die wat archi- mers)' tot ongeveer tectuur betreft het- 580 gulden voor zelfde zijn als de vierkamerwonin- nieuwe huizen. De gen. De bouw zal wijk geeft een wat ongeveer een jaar vrolijk beeld door- in beslag nemen. SCHIEDAM Wijkbewoner K. Osterholt heeft gis termiddag de eer ste paal geslagen voor een tweede nieuwbouwwijk op het voormalige ter rein van de gasfa briek (GTB) in Schiedam-Zuid. Voorlopig gaat het om een project van 67 woningwetwo ningen. Verwacht wordt dat het mi nisterie van Volks huisvesting binnen kort toestemming (en geld) geeft om nog eens 16 wo ningwetwoningen te bouwen. Daar- 'een gevolg van de grotere in- voor sommige projecten meer vesteringen die het rijk toelaat investeringen toestaat. Dan wat betreft nieuwbouw. kunnen ook de premies voor verhuiskosten bij sloop om- Sinds vorig jaar heeft de ge- hoog," legt de wethouder uit. meente het beheer over, een Bewoners van te slopen wo- "pot" waaruit alle verhuiskos- ningen aan het Boerhaveplein tenpreraies betaald worden. De zijn de eersten die van de ver- premies zijn een percentage hoogde premie gaan profite- van de nieuwbouwinvesterin- ren. Geschat wordt dat de ko gen die moeten worden ge- mende jaren zo'n 300 gezinnen pleegd en die door het rijk zijn een hogere bijdrage ontvan- toegestaan.'„We hebben nu een gen. De laatste gedwongen jaar ervaring met deze rege- verhuizing dateert van maan- ling. Gebleken is dat het rijk den geleden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mensen die him huis uit moeten omdat het gesloopt wordt, krijgen in het vervolg een grotere vergoe ding van de gemeente. De ver huispremie stijgt van 3000 naar 4000 gulden. Met deze, naar eigen zeggen, "vrijmoedi ge" voorspelling kwam wet houder Chris Zijdeveld gister avond in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Or dening. De premieverhoging is Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het "tweede le ven" van etherpiraat Radio Continu heeft slechts elf dagen geduurd. Gistermiddag werd de zender bij een inval door de politie van Schiedam in samen werking met de Radio Controle Dienst uit de lucht gehaald. In een woning aan het Cornelia van Zantenplein werd een complete installatie ter waarde van enkele duizenden guldens in beslag genomen. Op vrijdag 17 januari werd de piraat voor de eerste keer uit de lucht ge haald. Op die dag werd door de politie een inval gedaan in een woning in Vlaardingen. De zender was rond het middag uur van de dag daarop al weer vrolijk in de lucht. De twee Schiedammers achter Radio Continu geven ondanks de twee invallen de moed niet op. „Gewoon doorgaan hè", is het laconieke commentaar van één van hen. „We proberen zo snel mogelijk weer In de lucht; te zijn." t De twee broers waren vorige keer nogal verbolgen over de politleverklaring dat zij met hun uitzendingen storingen hadden veroorzaakt. Dit keer ligt de zaak anders: „Nu zou het wel kunnen omdat we met een reserve zender werkten die een stuk slechter dan de vori-; ge was. Maar tjfjyyrel typisch dat ze ons :-sten heb ben." t- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als niet bin nenkort een plan op tafel komt voor nieuwbouw aan het Spin huispad in het centrum, dreigt de makelaar die er nu mee be zig ishet werk te verliezen. Deze waarschuwing gaf wet houder Chris Zijdeveld gister avond in de commissie Ruim telijke Ordening. Als de ma kelaar niet slaag, moet-ie er af," zo verkondigde de wethou der. Het terrein ligt al maan den braak. Vorig jaar. is het voor duizenden guldens ver schoond van giftige stoffen (o.a. lood) die er In' waren aan getroffen. Demakelaar in kwestie is naarstig op zoek naar een in vesteerder die op het terrein, wil bouwen. Naar een idee van Zljdevelds voorganger, de be gin dit jaar vertrokken Cor van Tilborg, kunnen particulie ren naar hartelust bouwen op de relatief goedkope "wonlng- wetgrond". Een advertentie campagne ten spijt bleken de koopwoningen die er aanvan kelijk gepland waren niet aan te slaan en werden er geen ge gadigden gevonden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De opknap beurt van de Sint Janstoren gaat door. De commissie Ruimtelijke Ordening ging gis teravond unaniem akkoord met het voorstel om het caril lon, de klok en,het dak voor ruim 220.000 gulden te renove ren. Gemeentewerken wil deze zomer met het werk beginnen. De laatste opknapbeurt van de toren, die op de monumenten lijst staat, werd In 1975 uitge voerd. Corrosie en In mindere mate de overvloedige duiven- poep zijn de oorzaken van ver regaande slijtage. CDA-raadslid Van Haften vroeg zich af waarom het zo (ang had geduurd voordat het duivenprobleem was ontdekt. „Do duivenbréi is gemeen goed. Het is zuur ais ik weet - niet wat." De op de vergade- ring aanwezige directeur Dé I Block van Gemeentewerken wees de corrosie als grote. v boosdoenér voorde slijtage aan: Corrosie ontstaan onderis; andere door de inwerking van: zure regen en vervuiling In de lucht. "r Als gevolg van de slijtage is het automatische carillon in dë top van de toren volkomen van slag. De deuntjes die het speelt zijn bijna niet meer te - volgen. Ook de klok is kapot en slat soms willekeurig hele uren. Broersvest109-113, Schiedam Telefoon 010-267416 Donderdag tot 21.00 uur keopa Ruime parkeergelegenheid Lo. ons modehuis als bouwlocatie vergroot. Tot nu toe blijkt dit ook nog zonder succes. Zijdeveld vertelde gis teravond niet wat hij van plan is nadat de makelaar van het karwei is afgehaald. De gemeenteraad keurde on langs het voorstel goed om eventuele winkels onder de wo ningen niet bij voorbaat te ver bieden. Hiermee werd de aan trekkelijkheid van het terrein

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1