gBi i pr isa koHu o!?« fracties Schaatsend de stad door Houtwol veroorzaakt schoorsteenbrandje TAFELTENNISSEN: WIE IS DE BESTE? 12 VVD presenteert V programma voor komende vier jaar GAAT DE LAATSTE 3 WEKEN IN kortingen van 40 tot 50 °/o ÏCamers ib oude stadhuis alleen voor Iprestatieloop Joris Doele langs oude monumenten Balkon- en kelderbrandjes Zes wagens total loss Sportraad Inbreker krijgt klap mét eigen breekijzer BEKENDMAKING Profiteer nu: V3ü dü üGhtüi prijs fesOj-* ¥tHv Aanhanger en skies weg Videorecorder gestolen Ketels weg De opheffingsuitverkoop bij PERZISCHE TAPIJTEN Lr/ K/ I an een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Werkgroep Wonen en Leven iHieilwland, de Gemeente Schiedam en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond weten officieel nbgvniet dat het centraal magazijn van het postor derbedrijf Ter Meulen BV in het nu lege pand van Schiecarton aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan komt. Het huurcontract tussen de eige naars van het grote pand en huurder H. ter Meu len werd verleden week getekend. De verhuizing van het magazijn van het bedrijf, dat nu geves tigd'is aan de Vlaardingerweg in het industrieter rein Spaanse Polder, moet binnen afzienbare tijd plaatsvinden. i _L;> De Schiedamse tafeltenniskampioenschappen worden deze week gehouden in de zaal van de Reling aan de Singel. (Foto: Ed Eggermont WS op komst Lijstaanvoerder van de VVD Gerard Verhulsdonk pre senteerde in de bar van zaal Irene het verkiezingspro gramma. Wij zijn t/m 28 februari az. nog op de Kruiskade nr. 6. Kruiskade 6 tussen Lijnbaan en Coolsingel naast Luxor Theater. Tel. 010-127644 0\ A%i K }j- f J" schiedam 'Blij dat er geen t supermarkt komt tfi JDe D'enst Centraal Milieube heer rijnmond heeft echter nog geen hinderwetvergun ning-aanvraag van Ter Meulen BV ontvangen. Een DCMR- wpordvoerder: "Als het centra le; magazijn daar wordt geves tigd zijn ze zeker hinderwet- plïchtig, vanwege de verwar ming en de opslag van brand gevaarlijke stoffen. Wij hebben -t i (Van één onzer versl aggeefsters) -SCHIEDAM De fractieka mers in het oude stadhuis op de Grote Markt zijn bestemd vóór de politieke partijen en vreemden komen er niet in. Dït iS'fiifT87S ai besloten in een commissievergadering1 Alge mene-en Bestuurlijke Zaken. PvdA'er Gé Brouwer rakelde dè regi.ïng? op'omdat er vol gens hem* geen duidelijkheid bestond over het gebruik van kamera in het monumentale pandjes ;td ss prvo r-<.: 'Onlangs wilde Brouwer D66 verbieden hun kamer uit te le- nén voor de oprichtingsverga dering van de PSO met de ex- PSP'er Fred van der Spek. Op! deze vergadering kwamen slechts zes belangstellenden af. Brouwers angst dat de hor de nieuwe PSO-leden zou uit wijken naar de veel grotere PvdA-kamer bleek ongegrond. "Toch vind ik dat we met re spect om moeten gaan met ons oudé stadhuis. Het is tenslotte een monument Onlangs heeft de deur nog een hele nacht opengestaan, dat mag niet wjeer gebeuren" aldus Brou- Wier. Filmvertoningen zijn eveneens tdboe, evenals andere com- nierclële bijeenkomsten. De brandweer moet gewaar schuwd worden als het druk dreigt te worden in het monu mentje. 1 nog geen aanvraag ontvangen, dus weten van niets." Ook de bewonersclub in Nieuwland werkgroep Wonen en Leven wist van niets. Deze werkgroep heeft er de laatste jaren voor gestreden om weer activiteiten in het lege pand te krijgen. De verhuizing van het Rotterdamse bedrijf Ter Meu len, dat onlangs werd gekocht door het grootwinkelbedrijf Vroom en Dreesman, was een verrassing voor Jan Schlar- mann van de werkgroep. Schlarmann: "Wij zijn lang geleden eens gebeld door iemand van Ter Meulen. Dat het pand een bedrijfsbestem- ming heeft en houdt was voor ons wel duidelijk. Dat pand staat er en die industriebe- stemming blijft gehandhaafd. Wij zijn in ieder geval blij dat er niet een groothandel of een grote supermarkt in gevestigd wordt. Daar hadden de omwo nenden alleen maar last van gehad. Er is ruimte genoeg voor aan- en afvoer van de materialen voor het magazijn. We moeten afwachten hoe de buurtgenoten reageren. Het is net op tijd dat er iets gebeurt met het pand, want er werden al ruiten ingegooid en het ge bouw raakte al verpauperd." De gemeente Schiedam is niet op de hoogte gesteld van de verwachte vestiging van het postorderbedrijf. Ambte naar R. Vredebregt van Eco nomische Zaken: "Ons is niets bekend over vestiging van Ter Meulen. Het zou voorbarig zijn om de effecten van een even tuele verhuizing van het be drijf naar Schiedam toe te lichten. In het algemeen kun nen we stellen dat de werkge legenheid in de toekomst ge baat is bij de komst van elk groot bedrijf. De afstand tus sen beide vestigingsplaatsen is in dit geval niet erg groot Dat levert dus geen werkgelegen heid op. Maar als het bedrijf in de toekomst werkkrachten no dig heeft kan dat positief uit stralen op de Schiedammers." Het pand van Schiecarton bevat 14.000 vierkante meters vloeroppervlakte. Het pand heeft de laatste twee jaar, be halve een klein gedeelte dat werd gebruikt door een druk ker, leeg gestaan. Schiecarton werd in 1983 overgenomen door IMCA, een vouwdozenpro- ducent uit Hoogerheide. o', is- c vV? **1'^ l CfVHfr - -'V - - ÏT A- - -\ -. ,v "7^. -V» SCHIEDAM Er kan naar hartelust geschaatst worden op het ijs van de Schiedamse havens, vijvers en grachten. Op noren, ijshockeyschaatsen, cubbele kinderijzertjes en ge wone Friese doorlopers wordt dc hele binnenstad 'afgescheu- veuV. Met wat klünen hier en daar kan de schaatsliefhebber de hele stad door via Nieuwe Haven, dan klónen over de Vel- levest of de schaatsen afdoen. Korte Haven, Sehie, Noordvest en Lange Haven. Buitengaats, na de Oranjebrug en na de Koemarktbrug, wordt het gevaarlijk. Daar wordt nog gevaren. Havenmeester Sabel: "Vanaf de buitenhaven komen er nog schepen binnen tot aan de glasfabriek. Voorbij de Oranjebrug naar de Gorzen toe zit een bedrijf, dat gebruik maakt van schepen. Als ze door het dikke ijs komen mag dat" Ook op de vijvers van het Beatrixpark ligt mooi Ijs. De ijsvloer in de stadse havens zijn van hoge kwaliteit Er be staat in Schiedam geen instan- tie die zich bezighoudt met de dikte en de veiligheid van het ijs. Chef buitendienst plantsoe nendienst van Gemeentewer ken Krijgsman: "Zodra het goed gaat vriezen worden de gemalen stopgezet, dat is de enige regel. Verder moet ieder een voor zichzelf uitmaken of het ijs veilig is. Dat heeft nooit problemen opgeleverd, want wij hebben hier geen hele gro te ijsvlaktes." SCHIEDAM Een 37-jarige Schiedammer gooide het afge lopen weekeinde zo enthou siast een grote hoeveelheid houtwol in zijn allesbrander dat de schoorsteen vlam vatte. De schoorsteenbrand werd ge blust door de brandweer. Scha de onbekend. Een 57-jarige Schiedammer (ip de Geert Reindersstraat) bluste eigenhandig een binnen brandje. De man had zijn pan nen opgezet en terwijl het eten stond te pruttelen in slaap ge dommeld. De buren roken een enorme stank en waarschuw den de brandweer. Maar voor dat de brandweer de spuit erop kon zetten had de "slaper' de deksels op de brandende pan nen gedaan en zo de keuken brand geblust. t (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Club en buurthuis Sint Joris Doele hééft voor aanstaande zondag een prestatieloop- route uitge schreven langs verschillende monumenten. Met deze loop hóópt het buurthuis geld bij el kaar te krijgen om culturele activiteiten in het clubhuis te realiseren. Er is danig gesne den in de subsidies voor de aanschaf van materiaal voor de peuterklas, het handenar-, beidlokaai en het organiseren van kindervakantiekampen. De loop-routes over 2,5, 5, 7,5 en 10 kilometer beginnen om 13 uur. Inschrijfgeld 3,50 voor volwassenen en 2,50 voor kin deren tot 14 jaar. De Sint Joris Doele Is te vinden aan het Doe- lepleln. SCHIEDAM De brand weer rukte het afgelopen wëèkélöde diverse keren uit In de Piersonstraat blusten de spuitgasten een balkonbrandje met één hogedrukspuit, In de Mozartlaan werd een kelder brandje bestreden. Bij deze brand raakte huisraad bescha digd, evenals een bromfiets en twee rijwielen. De woning bo ven de kelder kreeg voor ïooo gulden rookschade. In de Die- penbrockstraat voedde ook een kelderbrancl. Een in de kel der staande diepvriezer en twee fietsen brandden uit Een aantal plastic kratten smolten. (Van één onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schie damse kampioenschap tafel tennis is gisteravond van start gegaan in de zaal van tafelten nisvereniging de Reling aan de Singel. Het la voor het tweede jaar dat De Reling het toer nooi organiseert. Dit keer kan het spannend worden want een aantal ere-divisie tennissers doen mee. Hans Linger» en Ron van der Aa, beiden van de Korenbeurs en beiden spelend in de hoog ste regionen van het Neder landse tafeltennis zullen deze week uit maken wie zich de beste tafeltennisser van Schie dam mag noemen. Roy Boedh- ram, NOAD-speler won verle den jaar de finale van Jan Si mons van dezelfde club. In totaal hebben 60 deelne mers zich ingeschreven voor het kampioenschap. De deelne mers strijden in ongeveer 160 wedstrijden om de eer. Vijf Schiedamse verenigingen doen mee: de Reling, NOAD, Koren beurs, Ooievaars en Schiedam. Het toernooi duurt de hele week. Elke avond beginnen de wedstrijden om 19 uur. De toe gang is gratis. Vooral de laat ste avond wordt er vuurwerk verwacht van de toptennissers. Wethouder sportzaken L. Haf kamp reikt vrijdag rond 22 uur de prijzen uit. DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 (Van één onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De WD pre senteerde gistermiddag haar partijprogramma voor de ko mende vier jaar. In de bar van zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven stelde fractievoorzitter en lijstaanvoerder van lijst 3 Ge rard Verhulsdonk de andere elf verkiesbare WD-kandida- ten voor. Vier van de elf ver kiesbare plaatsen worden inge nomen door vrouwen. De VVD wil de politieke lijn van de laatste vier jaar doorvoeren. Samenwerking met de PvdA mag doorgaan. „Maar," aldus Verhulsdonk, „wij zijn een politieke bruid waarvoor een grote prijs be taald moet worden. De vorige vier jaar zijn prima verlopen. Er is fhet. één- en? ander tot. stand ^gekomenr bétere wijk centra^ 'doorzetten van de stadsvernieuwing, het ontzien van de portemonnee van de burgers en veel aandacht voor de sport" De WD maakt zieh In haar1 programma bezorgd over het dalende inwonersaantal van onze stad. Er moet geprobeerd worden mensen uit de hogerei inkomensklassen naar Schie dam te halen. „Want niet al leen de allergoedkoopste wo ningen moeten verhuurd," al dus Verhulsdonk, die zich niet aan prognoses waagde over het aantal raadszetels dat de WD verwacht bij de volgende raadsverkiezingen. De WD vindt in haar pro gram dat de Schiedammers SCHIEDAM Een 19-jarige Schiedammer heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag botsautootje gespeeld op de Burgemeester Knappertlaan. De jongeman raakte de macht over het stuur kwijt toen hij over het Rubensplein reed richting Vondellaan. Hij raakte volgens de politie in volle vaart tegen drie aan de rechter kant geparkeerde wagens aan. Vervolgens ketste hij naar de andere kant van de rijbaan. Hier ramde hij nog eens twee auto's. Behalve een paar schrammen en builen heeft de jonge bestuurder geen letsel. De auto's zijn allen zeer zwaar beschadigd. SCHIEDAM Een 27-jarlge Schiedammer raakte dit week einde twee paar skies kwijt. De lange latten zaten op het impe rial van zijn auto die op de Lange Haven geparkeerd stond. De sloten van de ski houders werden geforceerd. De waarde van de skies is onge veer 1500 gulden. In Kethel werd het slot van een aan hangwagen doorgeknipt. De aanhanger werd gestolen en de 35-jarige eigenaar uit Capelle werd hierdoor voor 2000 gul den gedeputeerd. SCHIEDAM De Sportraad van de gemeente Schiedam vergadert woensdag 12 februa ri In het Stadhuis aan de Grote Markt. Aan de orde komt on der andere een brief aan Sehlê-, damse schaakverenigingen over schaaktoernooien in di verse buitenlandse steden. De vergadering begint om 20.00 uur. niet te veel mogen wensen. A1-' thans luxe is taboe. „Geen wit marmer bij aanleg of verbouw van een nieuwe bibliotheek bij voorbeeld," aldus fractievoor zitter Verhulsdonk. De WD wil de komende jaren zoveel mogelijk pas op de plaats ma ken met belastingen. Maar on dertussen laat de WD de deur open staan naar een verboging van de Onroerend Goed Belas ting. „Wij zeggen van te voren lie ver dat iets niet kan, of dat iets noodzakelijk kan blijken," al dus Verh' mk tijdens de in formele - --n komst in zaal Irene. De WD praat op 3 maart in zaal Irene verder over het program tijdens een politieke avond. M ff SCHIEDAM Een 37-jarige Haagse inbre ker is in de nacht van zaterdag op zondag ge wond geraakt doordat hij een klap kreeg met zijn eigen breekijzer. De man werd op heterdaad betrapt, door een 41-jari- ge Schiedamse en een kennis, toen hij een wo ning aan de Prof. Ka- merlingh Onneslaan ver liet. Er onstond een vecht partij in het trappen huis. Daarbij kreeg de kennis van de bewoon ster van het huis het breekijzer van de inbre ker in handen. Hij sloeg daarmee de inbreker op zijn hoofd. De gewaarschuwde politie liet de Hagenaar naar het Dijkzigt zieken huis in Rotterdam bren gen, omdat schedelletsel werd gevreesd. Het let sel viel mee en na twee ënhalf uur onderzoek werd de man meegeno men naar het Schiedam se bureau. De politie stelt een onderzoek in. Do Tender New Association speelt den- derdag 13 februari in theater-" café de Tender te Schiedam. Bezetting: Pierre Courbols (slagwerk), Ferdi Rikkers (bas), Ben Gerritsen (vibrafoon) en Heribert Wagner (altviool en viool). Aanvang 21 uur. Toe gang gratis. Theatercafé De Tender, Passage 9-13, Schie dam. Passage Theater Marco Bakker presenteert za terdag 15 februari "Muziek uit Duizenden", een muzikaal pro gramma waaraan meewerken het Koninklijk Schiedams Man nenkoor "Orpheus", Henny May, Elsbieta Szmythka, Hans Nllsson en het orkest van Nico van der Linden. Het program ma bestaat uit een breed re pertoire met opera-muziek, op erette, musical en gospel. Aan vang 20.15 uur. Toegang: ƒ22,-,/19,- en ƒ16,-; CJP en Pas 65 3 gulden korting. Pas sage Theater, Passage 9-13, Schiedam. Evenals vorig jaar komen ook dit seizoen weer de 45 kinde ren van kindercircus Elleboog naar Schiedam. "Circus op reis" heet hun programma: twee uur goochelaars, koord dansers en een heleboel die ren. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Zondag 16 februari, aan vang 14.30 uur. Toegang 3,50. Passage Theater, Pas sage 9-13, Schiedam. Teerstoof Vrijdag 14 en zaterdag 15 fe bruari Alex Balm, Alex Bosma en Alex van de Bosch met "Schokland". Aanvang 21 uur. Toegang 9 gulden. Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Poppentheater Zaterdag 15 februari speelt Ja cobus Wieman "Een berenver jaardag". Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Leeftijd: 4-8 jaar. Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. d'Oude Stoep De voorstelling van de Gigant- jes op 16 februari in café d'Ou de Stoep te Viaardingen is uit verkocht. Stadsgehoorzaal In de One Woman Musical "De gekkin van de gracht' speelt Jasperina de Jong de rol van een vrouw, die een huishouden draaiende moet houden en een „carrière als actrice heeft. Deze twee kanten van haar bestaan zitten haar voortdurend in de weg. Donderdag 13 februari in de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, Viaardingen. Aanvang 20.15 uur. Onder leiding van eerste dan ser en choreograaf Curro Vel- dez brengen twaalf artiesten Fi esta Gitana, 's werelds meest authentieke fiamenco-show. Vrijdag 14 februari. Stadsge hoorzaal, Schiedamseweg 51, Viaardingen. Aanvang 20.15 uur. Filmhuis Harmonie Donderdag 13 en vrijdag 14 bruari de film Kaos. Kaos was volgens een enquête van de Volkskrant de beste film van 1985. Met in de hoofdrollen: Margarita Lozano, Claudlo Bl- gaglia, en veie anderen. Aan vang 20.30 uur. Toegang 6,50. Filmhuis Harmonie, Schiedamseweg 51, Viaardin gen. V, De film "Los Santos Inocentes'-'S. zaterdag In het filmhuis Har- Jr monie, schildert sen onverge-v telijk beeld van de armetierige omstandigheden waaronder een landarbeidersgezin leeft tijdens het bewind van Franco. De film Is gemaakt door Mario Camus. In de hoofdrol onder anderen Alfredo Lando. Aan- vang 20.30 en 23.00 uur. Toe-' gang 6,50. Harmonie In het tweede politiek/literair café zal donderdag de schrij-'/ ver Simon Vinkenoog te gast zijn. Vinkenoog is a! sinds 1950 actief als schrijver. Aanvang 20.30. Toegang gratis. Harmó-; nie, Schiedamseweg 51, Vlaar- dingen. De Ensehedese toneelgroep SPAT speelt vrijdag "Blut am T't Hals der Katze" van Reiner "ff Werner Fassbinder. Het stuk bestaat uit een reeks situatie-/'." schetsen. Aanvang 20.30 uur./" Toegang/10,-. "De martelgang van een dikzak""" Is oorspronkelijk een boek van de Franse schrijver Henri Braud. Jules Croiset heeft het omgewerkt tot een soloto- neelstuk dat dicht tegen het cabaret aanligt. Croiset speelt een man van ruim driehonderd pond. Al babbelend komt hij op zijn zwaarlijvigheid en blijkt daar zonder enige gêne open- lijk over te kunnen praten. Aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ12,50. 'f Een geheel nieuwe activiteit in de Harmonie .is een jazz work shopsessie, bedoeld om begin nende amateurs onder leiding van een ervaren workshoplei-. der samen te laten spelen. Ruud Bergamin, de begeleider, v is zelf saxofonist in de groep - SS "B-Wegen". Degenen die mee willen doen, moeten hun eigene instrument meenemen. Zater- -l dag in'de Harmonie om 23.00 uur. Toegang gratis. C"i Harmonie Jeugdtheater Woensdag 12 februari draait m het Harmonie Jeugdtheater de/„ film "Annie". Er verandert heel - wat in het leven van de 10-jaris. wees Annie als een miljardair /C haar een weekje in zijn huis te"" logeren vraagt. Aanvang 14.30" uur. Toegang 2,50; Schuurkerk "Romancing the Stom" draait donderdag In de Schuurkerk. - Een recente avonturenfilm met Michael Douglas, Kathleen Tu- mer en Zack Norman, Aanvang 14 en 20.30 uur. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. SCHIEDAM De Gorzen is dit weekeinde doelwit geweest van inbrekers. In de Putiers- hoeksestraat werd de achter deur van een woning openge broken en het hele huis door zocht. De 57-jarige bewoner miste een videorecorder, siera den en geld. Uit een woning aan de Middel- harnissestraat verdwenen geld SCHIEDAM Onbekenden konden het afgelopen weekein de tien centrale-verwarming ketels uit tien nog in aanbouw de zijnde woningen aan de Ambachtweg in Woudhoek en sieraden. De onbekenden kwamen binnen via de gefor-"' ceerde keukendeur. Uit een woning aan de Coper- nicusstraat werd een fototoe- stel, een bontjas, een videoca mera en sieraden ontvreemd. Totale waarde van de gestolen goederen zijn onbekend. De dieven kwamen binnen via een klapraam. r-O Noord wegdragen. De dieven, forceerden de achterdeuren u van de nieuwe huizen. De c.v.. ketels vertegenwoordigen een waarde van 12.500 gulden. QERAG 1

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1