Molens in de schijnwerpers Kinderopvangorganisaties boycotten bespreking nota Politici hebben 't druk met forums PvdA-verj aardag in Passagetheater GAAT DE LAATSTE WEEK IN kortingen van 40 tot 50 BEKENDMAKING Profiteer nus Discussie over modern humanisme Nog plaats op politieke cursus Belasting automatiseert Kostbare aanhanger gestolen lAuto'sin de brand De opheffingsuitverkoop bij PERZISCHE TAPIJTEN (Van een onzer I verslaggevers) SCHIEDAM/VLAAR DINGEN/MAASSLUIS j— De gemeente Schie- jdam zal voorlopig niet I meebetalen aan de ar- beidsti j d verkorting bij jde GGD-Nieuwe Water- ;weg Noord. De GGD heeft volgens Schiedam jgeen recht op een bij- idrage om opengevallen -I arbeidsplaatsen weer lop te vullen. De genees kundige dienst had om ;een bedrag van zo'n 30.000 gulden gevraagd. Vlaardingen wees een 'dergelijk verzoek maanden geleden al af. In Maassluis moet er nog een besluit worden genomen. Nota Miljoen De bij kinderopvang betrokken organisaties lieten verstek gaan in de trouwzaal van het stadhuis. (Foto: Ed Eggermont) Wij zijn t/m 28 februari a.s. nog op de Kruiskade nr. 6. Kruiskade 6 tussen Lijnbaan en Coolsingel naast Luxor Theater. Tel. 010-127644 op komst HET VRIJE VOLK i Evenals bij de gemeentelijke 'diensten is het personeel van ide GGD vorig jaar, in plaats Jvan veertig, achtendertig uur per week gaan werken. De ,GGD heeft de deelnemende ge ineenten verzocht om een bij drage -uit de herbezettingsgel- 'den;die elke gemeente van het rijk heeft gekregen. „De GGD 'valt buiten de boot omdat Schiedam andere diensten vóór laat gaan," legt ambte naar G. W. J. van Marsbergen van de afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid uit. „De igemeenten hebben ook niet het volledige bedrag voor herbe zetting gekregen." In een brief aan de GGD ,wijst Schiedam verder op een nieuwe rijksregeling waarvan dë geneeskundige dienst profi teert. Vla deze Stimulerings Regeling Basis Gezondheids zorg krijgt de GGD geld voor 'activiteiten, die door dp ge meenten al betaaldworden. Directeur E. H.'Wolfs van de GGD erkent-dit en zegt al lerminst verbaasd te zijn door het Schiedamse besluit. „Dat zat er wel'in nadat Vlaardin- SCHIEDAM Werknemers yan een aannemer zijn giste ren begonnen met een drasti sche verbouwing in het Ont vangkantoor van de Rijksbe lastingen aan de Lange Nieuwstraat. De ingrijpende veranderingen aan de kanto nen op de tweede vedieping 'worden aangebracht in ver band met de automatisering, j Het publiek dat in het ont vangkantoor zijn of haar be lasting moet betalen merkt yan de automatisering van de debiteurenadministratie niets. „Het zal wel stoffig worden en enorm lawaaierig. Daarom waarschuwen we de mensen 'vooraf, ook wij denken aan de service aan ons publiek," aldus een woordvoerder. Het personeel van de Rijks belastingen gaat werken met 'beeldschermen en een toetsen bord. De oude kaartenbakken •verdwijnen. De verbouwing igaat twaalf weken duren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een aanhan ger ter waarde van 15.000 gul den is door onbekenden gesto len. Het voertuig stond gepar keerd aan de Strickledeweg in de 's Gravenlandsepolder. Een .videorecorder en een partij 'sieraden verdwenen bij een in braak in een woning aan de Oostsingel. De daders kwamen de woning binnen via de keu kendeur aan de achterkant. De buit had een waarde van onge veer 4100 gulden. V-.'- J. SCHIEDAM Op drie plaat sen' in de stad hebben onbeken den personenauto's in de brand 'gestoken. Telkens wisten buurtbewoners de brand te blussen. In alle gevallen werd pen brandende doek tussen één van de banden en de wielkast gestopt. In totaal werd een schade van' enkele! duizenden guldens aangericht '.'fri'.ff-ïySi GGD-directeur E. H. E. Wolfs is niet verbaasd: Ik zie het zonnig in." (Foto Ed Eggermont) gen hetzelfde had besloten. Ik ben niet kwaad omdat wij in derdaad via het nieuwe fonds geld krijgen. En dat Is aan merkelijk meer dan het be drag dat wij via de herbezet- tingsgelden hadden gekregen." In totaal heeft de GGD bij de drie gemeenten aangeklopt voor zo'n 80.000 gulden. Vol gens Wolfs kan hiermee één formatieplaats voor iemand met een hogere beroepsoplei ding bekostigd worden. Zowel Schiedam als Vlaar dingen sluiten niet bij voor baat uit dat de GGD binnen kort toch meer geld krijgt. Dit hangt af van een beleidsnota die binnen afzienbare tijd op tafel komt. Wolfs verwacht dat de nota zorgt voor een ruimer budget voor zijn dienst. „Ik zie het zonnig in," zegt hij. De beleids nota is nog niet openbaar. Het uitblijven van een bij drage voor herbezetting zal volgens de betrokkenen geen gevolgen hebben voor de am bulancedienst. Deze kwam vo rig jaar in het geweer, juist omdat de arbeidstijdverkor ting niet werd betaald. Aan vankelijk zouden de drie ge meenten elk dertigduizend gul den op tafel leggen. Doordat de overkoepelende organisaties milder bleken bij het beoorde len van de begroting, Is dit be drag weer aanzienlijk gedaald. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De bij kinder opvang betrokken organisaties lieten bij een Inspraakavond over de Nota Kinderopvang Schiedam massaal verstek gaan gisteravond. „Dat is nlet onze schuld," aldus Marja van Wolferen van de Werkgroep Kinderopvang Schiedam. „Dit is toch te gek om binnen twee weken de hele nota te bestude ren." De besturen van de instellin gen voor kinderopvang, eman cipatie en educatie waren af wezig omdat zij een studie avond bijwoonden over 'kin deropvang'. Wethouder L- Hafkamp pre senteerde in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt samen met twee amb tenaren de lang verwachte no ta over het schaarse goed dat kinderopvang in Schiedam is. Vijf vertegenwoordigers van de kinderdagverblijven Katja en Honki Ponk waren aanwe zig, evenals een adviseuse van de Stichting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie, een buurtwerkster uit Nieuw- land en twee raadsleden. De maximale capaciteit van de twee dagverblijven Katja en Honki Ponk bedragen re spectievelijk 90 en 45 kinderen. In de acht door de gemeente gesubsidieerde peuterspeelza len kunnen rond de 130 kinde ren terecht. Er staan nu 119 kinderen op de wachtlijst. „En de wachtlijsten blijven maar groeien. De gemeente gaat voorbij aan de maatschappelij ke veranderingen. Er moet meer geld beschikbaar ko men," aldus een vertegenwoor diger van dagverblijf Katja. De kinderopvang-organisa- ties vinden dat de gemeente er minstens een miljoen gulden bij moet leggen om aan de be hoefte te voldoen. De verho ging van de begroting voor op vang met 70.000 gulden per jaar vinden zij te laag. .Ande re emancipatiezaken worden wel gesubsidieerd. De overheid stimuleert vrouwen om te gaan studeren en te gaan wer ken. Die vrouwen kunnen hele maal hun huis niet uit omdat zij met hun kinderen zitten. De nota beschrijft dezelfde grote behoefte aan kinderopvang, maar de conclusies kloppen niet. De gemeente signaleert, maar vertaalt niet in geld," al dus Marleen Peeters voor de SVO. Wethouder van Cultuur, Sport en Jeugdzaken L. Haf kamp: „Men kan wel zeggen: "Kinderopvang moet, overheid of gemeente regel het even voor ons'. Maar zo gaat dat niet. Het draait ten slotte alle maal om de centen. Wij kun nen wel een groot nieuw ge bouw neerzetten met allemaal mooie opvangmogelijkheden, maar dan moeten we de eigen bijdrage van de ouders wel verdubbelen. Daar is ook niet- mand bij gebaat. Want er is bekend dat er nu al stadgeno ten zijn, die de eigen betaling niet kunnen opbrengen." Voor een gezin met een inko men van minder dan 1500 per maand geldt een eigen bijdra ge voor het dagverblijf van ƒ45,-. Een gezin met een sala ris van meer dan 3500 gulden per maand moet 609,- betalen per eerste kind in de dagop-, vang. De Nota Kinderopvang Schiedam wordt woensdag 4 maart in de commissies Wel zijn en Volksgezondheid en Fi nanciën besproken. „Alle afwe zige kinderopvang organisa ties zullen daar zijn. Hopelijk hebben we dan allemaal de No ta bestudeerd," aldus Marja van Wolferen van de Werk groep Kinderopvang Schie dam. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Alle Schiedamse molens staan vanaf donderdag 27 fe bruari in de volle schijn werpers. De president di recteur van het Ameri kaanse bedrijf Rosemount Vem, Heath, overhandigt dan officieel de molen verlichting aan de voor zitter van de stichting de Schiedamse Molens, bur gemeester drs. R. Schee- res. De Schiedamse vesti ging :van RosemountBe nelux groeidein vijfjaar tijd 'uit toteen onderne ming 'mét 80 personeelsle den: Om deze werkne mers te huisvesten werd onlangs een nieuw pand neergezet aan de 's Gra- velandseweg. Om de vie ring van de nieuwbouw een Schiedams tintje te geven werd geld geschon ken om de Drie Koom- bloemen in het licht te zetten. De maatschappij voor Nijverheid en Handel te Schiedam bracht het geld bijeen voor de illuminatie van de molens de Vrijheid en de Walvisch. Voorzitter van de Maatschappij ir. J. Datema geeft tegelijk met Heath om zeven uur het startsein voor de molen verlichting. De Rijnmond Band verzorgt de muzika le omlijsting bij dit feest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met het nade ren van de gemeenteraadsver kiezingen op 19 maart, is me teen de tijd van politieke fo rums aangebroken. De Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) bijt komende vrijdagavond het spits af met een bijeenkomst in de Blauwe Brug. Vertegen woordigers van alle acht in Schiedam ingeschreven par tijen zullen daar aanwezig zijn. Het publiek kan zelf vra gen bedenken en stellen. De discussies beginnen rond acht uur. „Wordt kinderopvang door u serieus genomen?" luidt de centrale vraag voor een forum op 24 februari, eveneens in de Blauwe Brug. Deze bijeen komst is belegd door de werk groep Kindercentra. In het migrantencentrum 't Parkweg praten vertegen woordigers van de partijen op 1 en 8 maart voor- respectieve-- lijk de Turkse en Marokkaanse ingezetenen. De beide bijeen komsten beginnen om zeven uur 's avonds. De Algemene Bond voor. Ouderen (ANBO) is van plan om op 12 maart in diensten centrum de 4 Molens politici de kans te geven hun ouderen beleid toe te lichten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA- Schiedam viert volgende week dinsdag het veertigjarig be staan in het Passagetheater. Op die dag zullen negentig so cialisten in het zonnetje wor den gezet omdat zij van het be gin af aan lid van deze partij zijn geweest. De jubilerende le den zullen worden toegespro ken door Tweede Kamerlid Frans Moor. Uit handen van afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer krijgen zij een exem plaar van het boek Veertig jaar Partij van de Arbeid overhandigd. Dit boek is ge schreven door Anet Bleich in opdracht van het landelijke partijbestuur. De organisatie van de feest dag is in handen van Mar Oly- slager die zelf ook al veertig jaar in de gelederen van de PvdA te vinden is. Samen met haar man Daaf vertegenwoor digde zij Schiedam tijdens de landelijke verjaardag onlangs in het Haagse Congresgebouw. De PvdA werd op negen fe bruari 1946 opgericht. Na één jaar telde zij 116.000 leden. Op dit moment schommelt het le dental rond de 112.000. In Schiedam telt de aanhang on geveer 560 socialisten. DERftG DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 DE TENDER De tienmansformatie Herby White Band treedt donderdag 20 februari op in het café van het Schiedamse Passagethea ter, de Tender, Passage 9—13. Het optreden begint om 21 uur en is gratis. De groep bestaat uit: Herman de Wit, tenorsax; Judith Wiliemsen, trombone; Bouke Wakstra, trompet; Wla- dyslaw Pódsala, altsax; Charlie y Nanlohy, mellofoon; Vincent Holslag, contrabas; Henk van Hemert, baritonsax; Paul La- gaaij, slagwerk; Eva Bouwman, sopraansax en Slürd Barstra, bastrombone. PASSAGE THEATER Peter Faber staat zaterdag 22 februari met zijn vijfde one-0 man-show 'Wilde Vaart' in het Schiedamse Passagetheater, Passage 9—13. Hij wordt dit keer bijgestaan door de muzi kant Rob Boonzajer, die ten minste vijftien verschillende In strumenten bespeelt! Aanvang 20.15 uur. Toegang 15,-, CJP/Pas 65+12,-. - y TEERSTOOF Het Rotterdamse duo Van de Waardenberg en De Jong schetsen vrijdag 21 februari in hun theaterproductie 'Begin maar vast" een simpel verhaal, waarachter toch een diepere fi losofie schuil gaat. Het tweetai speelt in het Schiedamse thea ter de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Aanvang 21 uur. De voor stelling wordt op 28 februari ook gespeeld. Deze avond is uitverkocht. POPPENTHEATER Indiaantje Zwarthaar is de hoofdfiguur in het poppenspel 'Het gestolen indiaantje' dat poppentheater A. Strack en Benninck zaterdag 22 februari opvoert in het Schiedamse theater de Teerstoof, Nieuws traat 12. Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Leeftijd: 4 tot 8 Jaar. POLITIEK THEATER Theater Hollands Diep komt met het politieke toneelstuk 'Onder verdenking' naar het Schiedamse theater de Teer stoof, Nieuwstraat 12. Het stuk dat zich afspeelt in een hoofd-, bureau van politie wordt zater dag 22 februari gespeeld vanaf 21 uur. Toegang 9,-, CJP ƒ7,50. HARMONIE JEUGD Films en video, gemaakt door Vlaardingse kinderen onder - leiding van de Sectie Kunstzln- !Jt nigé-Vormfng, zijn woensdag 'JII19 februari in het Vlaardingse Harmonie Jeugdtheater te zien. De films zijn gemaakt door leerlingen van de Erasmus- school, De Springplank, Julia na van Stolberg en de Beuken hof. De kinderen van de Julia na van Stoibergschool maak ten een speelfilm. Verder zijn er drie zelfvervaardigde teken films te bewonderen. Aanvang 14.30 uur. Toegang 2,50. Har monie Jeugdtheater, Schie- damseweg 50a. STADSGEHOORZAAL Voor het tweede achtereenvol gende jaar wordt op 20, 21 en 22 februari in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal de manifesta tie "Kunst door Amateurs" ge houden. Het programma ziet er ais volgt uit: donderdag 20 te- bruari in de Harmonie, 20 tot 20.45 uur, popgroep Free Item, 21.15 tot 21.45 uur, popgroep Second Troy, 22.15 tot 23 uur, popgroep Gewürz Gewürz. Vrijdag 21 februari, Stadsge hoorzaal, 19.45 tot 20.15 uur, kinderkoor Ons Clubje, 20.20 tot 20.50 uur, koor Viva Melo- dia, 20.55 tot 21.10 uur, volks dansvereniging Vlavoc, 21.15 tot 21.45 uur, gemengd Rijn mondkoor, 21.50 tot 22.05 uur, volksdansvereniging Vlavoc. Vrijdag 21 februari Harmonie, 19.30 tot 20 uur, muziekcorps Leger des Heils, 20.05 tot 20.35 uur, Anchen van den Boskoor, 20.40 tot 21.10 uur van Dijk's Amusementsorkest, 21.15 tot 21.45 uur, Vlaardings Vissersvrouwenkoor, 21.50 tot 22.20 uur, Harmonievereniging Voorwaarts. Vrijdag 21 februari, Filmhuis, 20 tot 22.15 uur, Smalfilm- groep '68. Zaterdag 22 februari, Stadsge- Peter Faber. met "Wilde Vaart": zaterdag 22-iïfe- bruari in het Paséalfè Theater te Schiedam. (Foto Stalles Théqïèn- producties) -uUw hoorzaal, 15 tot 15.30 uur, Go- westelijk Seniorenorkest,, 15.'3 5 tot 16.05 uur, Drum and Buglè Corps Jong Avalance, 16.)0it tot 16.40 uur, Drumfanfare/.!.! Thalita, 16.45 tot 17.15 uur!,'! Tamboer-, Trompetter- en Ma jorettekorps Liberté. Zaterdag 22 februari. Harmo nie, 15.15 tot 15.30 uur, .Sectie Kunstzinnige Vorming, 1^.35/ tot 16.05 uur, Vlaardings Dub! belmannenkwarlet, 16.1Ö.fgt^ 16.25 uur, Sectie Kunstzigftif Vorming, 16.30 tot 17 koor Marcato, 17.05 tot uur. Sectie Kunstzinnige'Vof" ming. ;..rlfTir( Zaterdag 22 februari. Filmhuis, 15 tot 17.15 uur. Smalfilm! -;] groep '68. Zaterdag 22 februari, St'adsgl- hoorzaal, 19.45 tot 20.15'.üur,j Harmonievereniging Surs'iim' Corda, 20.20 tot 20.50 uür,w Vlaardingse Balletacademie, 20.55 tot 21.25 uur, koor lm-/ manuel, 21.30 tot 22 uur, Flafé dingha Dansers, 22.05 tot 22.35 uur, Drum and Bugle Corps Avalance. Zaterdag 22 februari, Harmo/; nie, 20 tot 22.15 uur, Eenakter festival van het Vlaardings Géntrum yoór Amateurtoneej mët,medewérk]pg van pyaff'-J yjëugdtö'nëelgrÓèp.t.Ó!V.!,iój !"flnéèlgróep,'de Fakkel, \spp\-', groep,Argus ën'Gër.van Veep consorten. Zaterdag 22 februari. Filmhuis, 20 tot 22 uur, Groep Voor- drachtkunst. In de wandelgangen hangen tekeningen, schilderijen en fo to's gemaakt door leden van! de fotoclub A.F.V.V. en teken en schilderclub Centaur. Te zien tot en met 26 februari. Stadsgehoorzaalcomplex, - Schiedamseweg 50a. SCHUURKERK '/.ucU De Nederlands gesproken te» kenfilm Hugo de Hippo draai^ woensdag 19 februari in'yj^'!w filmzaal van het Maassluistjnb theater de Schuurkerk. (fofiw? vertelt het spannende verhaali van Hugo het kleine nijlpaarcjg Entree 3,50. Donderdag 20 februari wflfflt,; de Amerikaanse komische,^ tiefilm Beverly Hills Cop vër-.,.-(, toond met Eddy Murphy in de; hoofdrol van politierecherchpyi in Detroit. De fiim draait ójn 14 uur en om 20.30 uur. Tóe,- gangsprijzen zijn respectieve^ lijk 5,-, CJP/Pas 65+ 2,50 en 7,50, CJP/Pas 65+ƒ6,-. OPEN PODIUM De leden van de Rotterdamse fotogroep openen de veertien de Open Podium-avond woensdag 19 februari in het Maassluise theater de Schuur-1 kerk met een performance-ver toning van dia's, video en mu ziek. Dick Borst begeleidt Cora Hulstman en Angelina HaggPr stein op de piano bij hetjzingen, van de smartlap 'Bij de rndüil i van het oude kerkhof'. Het j Schuurkerk Quintet speelt on- 1 der leiding van Lou Boer. Schuurkerk, Schuurhof 142. Entree 2,50. Aanvang 20.30 uur, zaal op 20 uur. a •rTili. 'I )S 80' tt> SCHIEDAM De werkgroep Schiedam van het Humanis tisch verbond discussieert van avond over het moderne hu manisme in ontmoetingscen trum Stricklede aan de Burg. Stulemeyerlaan. Deze avond is de eerste in een serie van vier bijeenkomsten met als thema modern huma nisme. Leden van het Huma nistisch Verbond vertellen wat humanisme in het dagelijkse levon kan betekenen. Er;té!dok schriftelijk materiaal voó'fjian- den. '"J-j. O O O De kosten voor alle vieravon den bedragen 17.50, mate riaal en koffie is inbegrépen. De volgende cursus/discussie-, avonden worden gegeven ,op: 25 februari, 11 maart en-183 maart. Aanvang 20 uur. —y j&.yi JneM SCHIEDAM Er zijn nog en kele plaatsen vrij voor de cur sus 'Politieke Vorming van Vrouwen', die begin volgende maand van start gaat. De op zet van de cursus is om vrou wen in 12 lessen te laten ont dekken hoe ze in het dagelijks leven met politiek te maken hebben. De cursus wordt op de woensdagavond gegeven. Mensen met een uitkering krij-1 gen korting op de cursuskos- ten van 50.-. 33530*333

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1