Stembureaus: ontoegankelijk en erbarmelijk 'Geen taboe rond incontinentie' Nieuwe werkgroep geeft voorlichting over gezondheidszorg Klokgelui lokt zakkendragers 'Stuur ambtenaar op pad tegen discriminatie' Kloeken i kijken in het zwembad jeugdland agenda Wegwijzer Scheeres even heer Bommel Acht jubilarissen WF Reünie voor leerlingen dansschool Groot verlies schepenbank Meer geld voor verbeteren huurwoningen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie gaat va ker. alternatieve straffen uitdelen aan minderjari- gen. Een experiment met deze zogenoemde bijzon- dere afhandeling vandalisme bleek in de periode rond de afgelopen jaarwisseling uiterst succesvol, i In de drie weken dat de regeling van kracht was, werden acht jongeren aan het werk gezet in het Schieland ziekenhuis en bij de nutsbedrijven. De i geldboetes die zij eerder hadden gekregen, wer- i den kwijtgescholden. Gids Aanmeldingspunt Politie gaat vaker alternatief straffen De alternatieve straffen gel den alleen voor kleinere ver grijpen. Hieronder verstaat de politie bijvoorbeeld het ille gaal afsteken van vuurwerk, sommige vernielingen en het veroorzaken van schermutse lingen. Het geven van alterna tieve straffen moet van tevo ren worden besproken met de Hoofdofficier van Justitie in Rotterdam. Dit alles hoeft slechts enkele dagen te duren zodat snel kan worden inge speeld op voorkomende situa ties. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Medewerkers van stembureaus moesten on der erbarmelijke omstandig heden werken. Veel stembu- 'reaus waren niet of nauwelijks toegankelijk voor kiezers in 'n rolstoel of mensen die slecht ter been zijn. Dit zijn twee be langrijke klachten die politici hebben over de gang van za ken tijdens de gemeenteraads verkiezingen vorige week woensdag. PvdA-raadsiid Hans van Kleef liet deze week in de commissie algemene za ken, weten dat de: rriaat wat hem betreft vol is. "Ik .doe het niet meer!" riep hij richting burgemeester Scheeres die voorzitter is van het hoofd stembureau. Van Kleef maakte de opmer king na een "gechargeerd" re laas van zijn belevenissen als medewerker in stembureau 18 in het gloednieuwe wijkcen trum De Erker in West. "Me teen na de sluiting van het stembureau hebben we als eer ste de tafels in een hoek ge smeten. Die waren wel zo laag dat je daar alleen al pijn in je rug van krijgt. Ook de stoelen werden even later aan de kant geschoven. Van een prinsheer lijke zit was geen sprake. En .dan het eten. We kregen onder meer vijf slaatjes, waarvan er twee voor de tolken waren. En die waren, omdat ze vegeta risch waren, een stuk beter. Ik wil niet gediscrimineerd wor den. Wij hebben ook recht op goed eten," aldus de socialist in zijn betoog. Een ernstiger klacht kwam van D66-raadsIid Adri Reijn- hout. Hij zei zich ontzettend zorgen te maken over de toe gankelijkheid van stembu reaus voor invaliden en men sen die slecht ter been zijn. "Ik zat in een stembureau waar van alleen al het voetpad er naartoe voor die mensen onbe gaanbaar was. Ik maak me sterk dat zoiets niet met sim pele middelen voorkomen kan worden." De democraatkreegbijval' van PSP/PPR-raadslid Bart de Leede die op het stembu reau in basisschool 't Startblok had gezeten, 's Middags om twee uur werd er iets gedaan aan de levensgrote drempel. Het gebouw was sowieso al 'niet toegankelijk voor rolstoe lers. Door een eenvoudige loop plank kon het bureau alsnog toegankelijk worden voor men sen die slecht ter been waren," aldus De Leede. Volgens voorzichtige schat tingen van Reijnhout zou minstens de helft van de stem bureaus voor invaliden niet toegankelijk zijn. In een reac tie stelde Scheeres dat niet ieder bureau toegankelijk kan worden gemaakt, omdat dit in sommige gevallen te veel geld zou kosten. Nog voor de ko mende kamerverkiezingen zul len waar mogelijk simpele aanpassingen worden aange bracht (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Meer dan 2.300 Schiedammers en 500.000 Neder landers kunnen hun uri ne niet ophouden (incontinen tie). "Daar gaan we eens over praten," zeggen Marijke van Akker (gezinsverzorging), Pim Cuypers (bejaarden- -werk). Anneke van Gurp (be- jaardenwerk) en Astrid de Melker (zieken verzorgster). Ze vinden dat incontinentie nog te veel een taboe is. Op een informatiedag over incontinen tie, zaterdag 12 april in het ge bouw van de Kruisvereniging in Schiedam, spreken op hun verzoek een arts, een lid van de Landelijke Vereniging In continentie en vertegenwoordi gers van de farmaceutische in dustrie. De aandacht voor mensen die incontinent zijn is vrij nieuw. Sinds augustus 1983 be staat de Stichting Incontinen tie Nederland (SIN) en is er een Landelijke Vereniging In- continenten (LVI). „Veel mensen schamen zich voor incontinentie," zegt Van Akker. Ze merkt dat als leid ster .van gezinsverzorgsters. „Ze proberen het voor anderen te verdoezelen. Dan zeggen ze bijvoorbeeld dat ze zelf het bed wel opmaken. Het blijkt dat ze ROTTERDAM De Neder- landse Scheepshypotheekbank in Rotterdam heeft in 1985 een aanzienlijk verlies geleden van 46,4 miljoen guldén. in bed hebben geplast, maar willen het niet weten voor de gezinsverzorgster." Ook mevrouw J. van Veen (73), üd van de Werkgroep Ouderen Oost, merkt het taboe. „Ik heb roe wel eens afge vraagd waarom mijn vriendin nen zo nu en dan niet mee op stap wilden. In de avond ging het nog wel, maar overdag werd er naar een excuus ge zocht. Ik weet ook dat enkele kerkbezoekers altijd dicht hij de deur willen zitten. Waarom toch, vroeg ik me af. Nu be grijp ik dat die mensen incon tinent zijn." „Het experiment was na tuurlijk op een bepaalde perio de geënt", zegt commissaris Van de Hengel van 't Schie damse korps. „Ik kan me voor stellen dat we het ook in. ande re gevallen gebruiken, hij voor beeld bij de relletjes rond de Brederoweg (grensrellen red.) of bij andere storende sa menklonteringen van jonge ren". De beoordeling of iemand in aanmerking komt voor een al ternatieve straf, hangt vanzelf sprekend nauw samen met de daad die hij heeft verricht. Ge middeld wordt voor een boete van vijftig gulden, één dag al ternatief werk gegeven. In de periode rond de jaar wisseling werden in totaal (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Willem en Jo ke Hajee van de failliete ge lijknamige dansschool aan de Dam, houden op 12 april een 'koud buffet-dansant' in wijk centrum de Blauwe Brug voor al hun oud-leerlingen. De dans- ieraren plaatsten een oproep in het blad van wijkvereniging het Singelkwartier. De school, waarmee Willem en Joke ze ven jaar geleden startten aan de Dam, was vanaf het begin omstreden. Buurtbewoners protesteerden uit angst voor geluidsoverlast. Hajee werd binnen anderhalf jaar failliet verklaard, omdat hij'de te hoge hypotheek niet meer kon aflossen. Hij ver scheen in het Avro -t.v. pro gramma van Karei van de Graaf om uit te leggen hoe hij was 'opgelicht' door de hypo theek-gever. De bank liet na het faillisement meteen beslag leggen op de inboedel en het pand, dat nu overigens staat te verkrotten. Daardoor kreeg Hajee een extra grote schuld aan andere schuldeisers, zoals lëveranciers van drank en li monades. Het dansleraren-echtpaar, dat nu woont in Lewedorp, or ganiseert de reünie op verzoek van eden klein groepje oud leerlingen uit het Singelkwar tier. De dansschool draaide met veel leden uit deze buurt. SCHIEDAM De gemeente Schiedam heeft van het rijk meer geld gekregen voor ver betering van particuliere huur woningen. De gemeente gaat binnenkort verhuurders van particuliere woningen benade ren en stimuleren om gebruik te maken van de regeling. De nieuwe rijkssubsidieregeling is per 1 januari 1985 van kracht geworden. Het extra geld, een contingent, kwam begin dit jaar af. Er staan in de binnen stad nogal wat huizen van par ticulieren die stadsbeeldbepa- lend zijn. De mogelijkheid tot subsidie moet verpaupering en verkrotting van huizen aan de binnenstad-havens tegengaan. twintig jongeren aangehouden en bekeurd wegens kleinere vergrijpen. Vijf van hen be taalden een boete van twintig gulden (vermoedelijk afsteken van vuurwerk), zeven betaal den honderd gulden en de rest koos voor Schieland en de nutsbedrijven. „Het gebeurt ook vaak onder druk van de ouders dat voor de alternatieven gekozen wordt", legt Van de Hengel uit. „Die willen de boetes voor hun kin deren niet betalen. Het werkt als lik op stuk. De jongeren doen iets, en worden daar met een voor gestraft. In normale, situaties duurt het maanden voordat een dergelijk vergrijp wordt afgehandeld," schetst Van de Hengel de voordelen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN/SCHIE- DAM Een Schiedamse en een Vlaardingse werkgroep maken plannen voor een bete re voorlichting over de gezond heidszorg in de regio Water weg, Tijdens de eerste ge sprekken is besloten om te be ginnen met een 'project een zaamheid', speciaal bedoeld voor bejaarden die het alleen zijn niet langer aankunnen. Dit heeft Pim Cuypers (29) van de Stichting Raad voor het Be- jaardenwerk Schiedam giste ren meegedeeld. De werkgroepen werken on der de naam 'preventie' binnen het ouderenwerk in de twee steden. Ze hebben de opdracht de bevolking te informeren over de mogelijkheden van hulp thuis (verpleeghulp, maaltijdservice) en worden ter zijde gestaan door de GGD/GVO Pim Cuypers is in Schiedam aangesteld als 'preventiewer ker'. „Veel mensen weten niet welke hulp allemaal te krijgen is", zegt hij. „Om ze op de mo gelijkheden attent te maken is goede voorlichting nodig. Wij doen dat vanuit de preventie werkgroep. In Vlaardingen be staat pok een groep 'preventie', maar daar is geen aparte kracht voor aangetrokken." Hoewel de preventie werk groep een initiatief is vanuit het ouderenwerk, zegt Cuypers dat voorlichting wordt gege ven over de gezondheidszorg in het algemeen. Zo is ook een voorlichtingsprojekt over de mentie in voorbereiding, een ziekte die niet alleen bij oude ren voorkomt. Ook werkt Cuypers aan een informatiegids voor ouderen. De gids attendeert op alle voorzieningen die de gemeente Schiedam voor 65-plussers kent. De gids wordt zodanig samengesteld dat de preven tiewerkgroep in Vlaardingen met enige wijzigingen het boekje kan overnemen voor een eigen uitgave. Cuypers is van plan ook Maassluis bij de regionale voorlichting te be trekken. „Die gemeente doet nog niets aan 'preventie' bin nen het flankerend beleid. Mis schien komt daar verandering in." Hoofd zak kendrager Jan Hagen- doom trekt samen met W. Vollering (links) aan de nieuwe bel van het zakkendra gershuisje. (Foto: Ed Eggermont) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Helder klok gelui klonk gisteravond om half acht over de Oude Sluis bij het Zakkendragershuisje. Tot in de binnenstad was het klokgelui te horen. „Zo mooi heb ik de bel nooit gehoord," zei de 68-jarige A. van Wijnen, oud-zakkendrager, vroeger bij genaamd de Reiger. De klok van het gildehuis van de Schie damse zakkendragers is ver nieuwd. De Bondsspaarbank betaalde de 1500 gulden aan gietkosten. De oude bel was al jaren gebarsten en bracht een armetierig geluid naar buiten. Hoofd afdeling commerciële zaken van de bank W. Volle ring overhandigde de bel sym bolisch aan chef zakkendrager en heroprichter van het Sint Anthonius-zakkendragersgilde Jeui Hagendoorn. Hagendoorn op zijn beurt gaf de klok aan de huurder van het monumen tale pandje de cineast Jan Schaper. En Jan Schaper, die ooit de omstreden film 'Schiedam', kiest voor het water' maakte, gaf de bel op zijn beurt weer aan burgemeester drs. R. Scheeres. Jan Schaper brak een lans voor het carillon in de Grote of Sint Janskerk. „Ook de klokken van de beiaard zijn hoognodig aan vernieuwing toe. Wellicht kunnen we een aktie ontketenen om ook de klokken in de toren van de kerk te renoveren," nam Jan Schaper de kans te baat om stadbeiaardier Addie de Jong te helpen. Stadbeiaardier Addie de Jong speelde oude wijsjes ter wijl in het Zakkendragershuis je de bel officieel werd overge dragen in de toren van het huisje. Zakkendragers Martin, Peter, Ruud, Joost, Wim, Jos, Hans, Ron, Rinus en John dob belden beneden in de hal om het werk. Zij waren gekleed in donkere pakken, getooid met zwarte petten en hun kleding werd soms vastgehouden met stukken touw. De twee kinde ren van de burgemeester mochten het even proberen met de 'smak-stenen', de dob belstenen. Burgemeester Reinier Scheeres toonde zich enthou siast over de suggestie om een aktie te ontketenen om de klok ken van de Grote Kerk te ver nieuwen. „Wij zijn trots op on ze monumenten. Dit gildehuis is niet alleen een status-sym- bool, et gebeurt ook iets," al dus de burgervader onder gro te belangstelling in de bene denruimte van het gildehuis. Tijdens de Schiedamse Molen dagen zullen de zakkendragers van het Sint Anthoniusgilde meermalen zakken graan van meer dan 50 kilogram versjou wen. Nu kunnen de mannen weer echt opgeroepen worden met de bronzen bel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Toch berei ken we niet die mensen in de huiskamers die diepgewortel de opvattingen hebben. Laat een goede ambtenaar in de stad rondreizen met een ge richte campagne tegen discri minatie. Als ik in mijn winkel iedereen buiten de deur zou zetten die discriminerende op merkingen maakt, dan zit ik binnen de kortste keren op de stoep bij de sociale dienst." Uit onverwachte hoek kwam deze week in de commissie Al gemene Zaken het felste be toog voor een anti-discrimina- tiebeieid. Gerard Verhulsdonk, fractievoorzitter van de WD, verkoos zijn „kleine slotopmer king" om een nuttige suggestie te deponeren. „Die ambtenaar moetlangs bejaardentehuizen en jongerenhonken reizen. Daar ligt de kern van de dis criminatie." De liberaal maakte zijn op- merkingen aan het einde van een discussie over de „proeve" van een anti-dlscriminatiebe- leid ten behoeve van culturele minderheden dat werd bespro ken in de commissie. Alle par tijen waren tevreden over de' notitie die voor een groot deel is vervaardigd naar Rotter dams model. Ulferd Bruseker had nog de meeste kritiek, al was ook hij blij dat er nu ten minste iets op papier staat. In de proeve wordt aangege ven welke activiteiten discri minatie de "kop in moeten drukken. De nadruk ligt op het geven van meer voorlichting, het integreren van immigran ten (bijvoorbeeld door „ont moetingen" en informatieve ochtenden) en maatregelen door de gemeente. Dat laatste heeft dan bijvoorbeeld betrek king op het verhuren van zalen (niet aan organisaties die dis crimineren) en het geven van subsidies (idem). Bruseker vond dat de nota nog te weinig nieuwe zaken be vatte. „Er staat niets in over een aanmeldingSDunt". signa leerde hij een gebrek. Zijn op merking sneed hout. De ge meente gaat onderzoeken of een aanmeldingspunt voor dis criminatie' kan worden onder gebracht bij de Rotterdamse stichting Radar. Deze organi satie heeft een dergelijk punt in de vorm van een telefoon nummer. Behalve Piet Roosen (CDA) vonden alle politieke partijen dat het aanmelden bij de politie niet het meest voor de hand liggend is. Interessant was de discussie over het hoofdstukje „gemeen te als werkgever". Schiedam is geen voorstander van een „quotum" van culturele min derheden onder de mensen die worden aangenomen. Er wordt dus niet vastgelegd dat een vast aantal banen bij sollici tanten van niet-Nederlandse komaf terechtkomt. Ook Bart de Leede (PSP/ PPR) kon zich daarin vinden al ging hij wat betreft, het ver geven van banen verder dan de rest van de commissie. „Als twee sollicitanten gelijkwaar dig blijken te zijn, moet auto matisch voorrang worden ge geven aan een lid van een etni-- sehe minderheid," vind hij. Het standpunt stoot op heftige tegenstand van Gerard Ver hulsdonk. „Dat nu werkt juist discriminatie in de' hand. Wat denk je dat het gevolg is ais een Hollandse timmerman niet een Turkse timmerman het wel wordt, alleen omdat 'ie Turk is. Dan breekt de hel los." De definitieve nota over een anti- discriminatiebeleid moet nog worden gefabriceerd. De linkerpols schijnt gescha pen te zijn voor het dragen van een uurwerk. De mijne is, sinds een jaar of drie, ge tooid met een analoog schuin streepje digitaal klokje. Analoog wil in dit verband zeggen: met gewone wijzers van de kleuterschool. Digitaal slaat op een hoopje vloeibare kristallen die de tijd aangeeft op 002-wijze: „Bij de volgen de toon is het acht uur-ze ventien minuten en twintig seconde. Tüüt. Niemand is daar natuurlijk echt mee ge baat of je moet als beroep processoperator hebben of ambtenaar zijn. Maar goed, dat horloge is opgetuigd met de noodzake lijke toeters en bellen: stop watch, twee wereldtijden, een wekkertje (alarm heet het of ficieel) waar je echt niet door heen kan slapen. Zelfs niet wanneer je vrij bent. Het stukje vernuft is ook nog voorzien van een datumaan duiding. in het Engels want het is een Japans dingetje en Japans wordt nog niet onder wezen door Feduco. Met het klokje kan je zwem men. Zelfs onder water. Tachtig meter diep. Het roest niet want het bandje en het kastje zijn van onverwoest baar roestvrij staal. Je moet natuurlijk wel kun nen zwemmen anders heb je niets aan die vooruitgang. Zwemmen leer je in je jeugd, tenminste in de jaren vijftig. Tegenwoordig schijnt het met het schoolzwemmen slecht gesteld te zijn. Dat is natuur lijk onverantwoord in een landje waar je na elke hoek van het buurtje, een vijvertje, een slootje of een>ivler vindt. Een belezen, historisch on derlegde kennis vertelde mij dat hij van zijn huisgenote een zwemlesabonnement ca deau had gekregen. Op dins dagavond spoedt hij zich met vreugde naar Zwembad-West voor het wekelijks onderricht. Hij zwemt reeds in het diepe zonder band. Van hem leerde ik dat Zwem bad-West bij Rotterdam be- hoort en dat het water mins- tens 27 graden is. Nu houd ik niet van overdekte baden. Liever zwem Ik tussen de fu ten in de Haven dan mezelf wentelen in het chloor van een zwembad, 's Zomers waag ik mij tussen de Delf- landse hoofden en niet in het' overvolle Groenoordbad. En het wordt weer zomer. Aanstaand weekend dwingt; één of andere maffe staats commissie mij, om het ana-11' loog/digitaal klokje van de ov pols te halen. Het wordt na- melijk weer zomertijd. Al sneeuwt het eerste paasdag. Al valt de verwarming uit. Ik zal en moet een uur eerder opstaan. Dinsdag, na Pasen, sta ik met ijzig koude blote voeten op het koude zeil. Moet ik nagaan of de wijzert jes, de cristalietjes en het alarm goed zijn afgesteld. Om 's morgens op de Koe markt te ontdekken dat ik een uur te laat ben. Want re ken maar, dat die klok nog gewoon winters doorgaat. Dat heb je niet met een digi- taal/analoog klokje van drie- honderd gulden. Prettige Paasdagen en wel te',,", rusten MEINDERT BUYTENSLUY- - SER SCHIEDAM De gemeentelij ke Jeugdlandactiviteiten bars ten dinsdag 1 april in alle he vigheid los. Om 10 uur start Jeugdland in 't Zuiderkwartier aan de Dwarsstraat met de vertoning van tekenfilms. En tree 1,-. Om 14 uur zijn de zelfde tekenfilms te zien in wijkontmoetingscentrum Blau we Brug, Bachplein. Entree ƒ1,-. Om 14 uur beginnen de iessen creativiteit in het Zui- derkwartier, toegang gratis. Aan het Edisónplein in Oost staat vanaf 14.15 uur een spel- circüit opgesteld. Evenals op het piëin van de Aloysiusschool aan dé" Lange'Singelstraat. Toegang'vrij.*' 'Woensdag 2 april staan de vol- gende activiteiten op het pro gramma: 10 uur, Noord, win kelcentrum Hof van Spaland, creativiteil, gratis; 14 uur, DE VIER MOLENS In het Dienstencentrum de Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766, wordt dinsdag 1 april een bingo gespeeld in de grote zaai. Aanvang' 14 uur, t: Huisvrouwen Het tenisseizoen staat weer voor de deur.'De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam, spelen woensdag 2 april het openingstoernooi in tennisprak Van Vliet. Het toernooi begint om 9.30 uur. Inlichtingen, tel. 705971. CLUBHUIS DE DIJK Tien kandidaten treden zondag 30 maart aan in het clubhuis De Dijk om deel te nemen aan Nieuwland, Dienstencentrum de 4 Molens, Christiaans Jeugdshow; 14.15 uur, Noord, schoolplein school Ouverture spelciruit, gratis. Donderdag 3 april zijn de vol gende activiteiten gepland: 10.15 uur, Nieuwland, Dr. Wi- bautplein, spelcircuit, gratis; 14 uur, wijkontmoetingscentrum Blauwe Brug, kindervoorstel ling De Rode Schoentjes, en tree/ 1,—14 uur, centrum, Hemaplein, creativiteit, gratis. Vrijdag 4 april, 19 uur, Nieuw land, Dr. Wibautplein, creativi teit, gratis: 10 uur, inschrijven voor.wandelspéurtocht, kantin ne de Toekómst/Excelsiör '20,: Parkweg, vertrek 10.30 uur, wandelspeurtocht, gratis; 14 uur, Centrum, Passagetheater, Limburgs Jeugdtoneel met het sprookje Hans en Grietje, en tree 1,-. een playbackshow. De geïmiteerde sterren zijn onder meer Mick Jagger, Whitney Houston en Michael Jackson. In de pauze zingt Anneke Sarucco. De playbackshow begint om 13 uur, Clubhuis-De Dijk, Westfrankelandsedijk.!-: WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan';,., de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: bellen met L; de boodschappendienst, tel. 206611. Spoearecepten, tel.- 261480. Tandarts: Dr. G. M/ Schuurman, Warande 156, tel. 265271. Spreekuur van 17 tot 18 uur, op zaierdag en zondag. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Burgemees ter drs. R. Scheeres zal dins dag 1 april gestoken in de eni ge echte Ollie B. Bommel-jas' een tentoonstelling openen in de hoofdbibliotheek. Geduren de de maand april heeft de bi bliotheek aan de Lange Haven een tentoonstelling ingericht met de 'h?er van stand' Ollie B. Bommel als centrale figuur. De burgemeester Is gevraagd als 'heer van stand' en als 'Bommel-liefhebber en verza melaar' deze expositie in stijl te openen. Hij verricht de offi ciële openingshandeling om 15.30 uur. De tentoonstelling omvat de volgende elementen: materiaal van de Toonder Studio's, waaronder de echte onvervals te geel-zwart geruite Bommel- jas; diverse materialen van de/ onlangs overleden Schiedamse kunstenaar And ré Henderickx, waarbij tekeningen van het door hem vervaardigde Bom melbeeld; een biografie van Marten Toonder, de schepper van Ollie B. Bommel en zijn kleine, doch slimme helper Tom Poes; Bommelboekén en een videofilm over de schrij- ver-tekenaar Toonder. De bibliotheek heeft een Bommel-prijsvraag uitgeschrë-' ven en ook de kleintjes niet vergeten. Voor alle kinderen ligt er een kleurplaat klaar, met uiteraard Ollie B. Bommel als kleuronderwerp. De tentoon stelling is in de maand in het bibliotheek filiaal Nieuwland en in juni in filiaal Noord te zien. Toegang vrij. SCHIEDAM Acht werkne mers van de Schiedamse dok en werfmaatschappij Wilton Fijenoord vieren volgende maand hun 25 of 40 jarig dienstverband. Project-leider reparatie J. Rongen uit Zwarte- waal en monteur bankwerker in reparatie A. Kouwenhoven zijn 25 jaar verbonden aan Wil ton. Dé volgende medewerkers hebben 40 dienstjaren op hun naam staan; tekenaar/con- structeur A. Versteeg uit Schiedam; elektro-monteur be- drijfsdienst J. J. Schepers uit Rotterdam; administrateur op afdeling financiën A. A. Stuye uit Vlaardingen; plaatwerker K. Visser uit Schiedam; monteur bankwerker reparatie P. J. Knegt uit Vlaardingen en bui tenbankwerker nieuwbouw C. Broos uit Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1