nieuws op kabel Potdorie puur luxe I Enquête onder bezoekers van Huisvesting St. Jozefwoningen: Van Kan en Kamminga gaan rond de tafel Collegegesprekken: de tijd dringt «laargetijde Villa Dijkzigt milieucentrum Raad moet zich nog uitspreken ws wv mmmemm Rechtestraat blijft probleem Marokkaanse open dag RET-lijn 59 opgeheven Eerste diefstal si 1 (Van een onzer verslaggevers) S SCHIEDAM Een windmolenpark aan de oevers van de Waterweg krijgt steeds iheer, gestalte. Schiedam gaat binnenkort een tweede windmolen plaatsen op het 'terrein van Wilton Fijenoord. De molen kost 400.000 gulden. Het rijk geeft ruimt éen ton subsidie. „We hopen dat er toe stemming komt om er nog meer neer te zetten," zegt wethouder Chris Zijdeveld (nutsbedrijven). „In die hoek is in ieder geval ruimte genoeg." Deze foto van een uitzending van Infokab is genomen op 16 april om 19.58 uur. Infokab noteert maandag 16 februari en 09.28 uur. De Smalle Havenstraat heet hier Smalle Harenstraat. Aangekondigd wordt een voorstel ling die twee dagen eerder in café D'Oude Stoep was. mmmm*»» Joost Lau rense, Corry Laurense en Mannon Bronwasser staan trots in hun nieu we onderko men, Potdo rie. Gewapend met vragen lijsten hebben enqueteurs de hele week voor de deur van kantoorgebouw 's Graveland op wacht ge staan. (Foto: Ed Egger- mont) Geld ':W&1 HET VRIJE VOLK Schiedam - vlaardingen— 10 VRIJDAG 18 APRIL 1986 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Haarlemse firma Infokab brengt binnen twee wéken naast het algemene nieuws ook plaatselijke berichten op het Vlaardingse kabeltelevisienet. Ihfokab-woordvoerder H. I van der Heijden zegt dat "hiervoor „VI aardingse corresponden ten" zijn aangetrokken. De uit zendingen zijn nog op proef. Ze worden onderbroken door re clame-spots.' De gemeenteraad beslist in juni over definitieve Voortgang van de kabelkrant. 1 Wethouder J. Madern zegt dat Infokab in dit stadium nog geen geld voor de reclame op de kabel mag vragen. „Dat kan pas als de raad akkoord gaat," zegt hij. Van der Heij den heeft inmiddéls bevestigd dat de adverteerders Infokab wel degelijk betalen. Over de prijzen wil hij niets zeggen. Vlaardingse adverteerders hebben gezegd dat zij deze maand 15 gulden per dag beta len. Vanaf de volgende maand zouden deadvertenties 88,70 gulden kosten. Madern zegt dat hij nog niet geheel op de hoogte is. Ook de ■diverse fracties in de gemeen teraad zeggen niet te weten on der welke voorwaarden Info kab op de kabel opereert. „Ik weet er echt helemaal niets van," zegt CAI-speclalist (Cen trale Antenne Inrichting) Ge rard. Boenders van de PvdA, Van der Heijden zegt wél op de hoogte te zijn: „We mochten van Vlaardingen voor proef de, kabel op. Voor dé rest zijn er' geen afspraken. Ik zie niet in waarom wij géén geld voor re clame; zouden mogen maken." Het kanaal van Infokab werd de afgelopen maanden ge bruikt, door de Gemeentelijke Energie- en Waterleidingsbe drijven (GEWB) om de CAI- abonnees te waarschuwen voor signaalonderbrekingen, ka naalwijzigingen en andere za ken betreffende, storingen op de kabel. Uitgezonden werd op België-Nederland 2. De GEWB is verdwenen van de kabel toen Infokab bégin deze maand in enkele Vlaardingse wijken ging uitzenden. m .x.-a Tweede windmolen op oever van Waterweg j De wieken van de nieuwe molen hebben een spanwijdte van maar liefst 22 meter. De mast is 35 meter hoog. Met de ze maten is de windturbine te vergelijken met de molen die vorig jaar zomer al is neerge zet. De gemeente Schiedam heeftnu in totaal drie windtur- bines.:in;gebruikj=De twee reu zen in Zuid hadden éen "aan zienlijk kleinere voorganger in èen turbine op het terrein van de nutsbedrijven. .De gemeen teraad heeft de aankoop: van £e derde;.molen .inmiddels al goedgekeurd.? Wanneer het ge vaarte wordt neergezet is nog niet bekend. De xoindmo- len op het terrein van Wilton Fije noord krijgt er binnen kort - een "broertje" bij. Uit de aankoop' van de'turbi ne blijkt dat Schiedam de energiewinning vlagde 'wind steeds serieuzer aanpakt. De ervaring die:met de.kleine tur bine op het ONS-terrein ls op gedaan, wordt gebruiktin de grotere. „Bij de -nutsbedrijven staat een experimenteerding," zegt Zijdeveld. „Aan zo'n wind molen valè'riamèüjk'yeiörnieèrv te regelen dah.iedéreeri dénkt. Het is- een kunst om de;'wind zoveel mogelijk te benutten. Een 'i regelmechanisme ïorgt ervoor dat de molen bij een te bardev^diafsla^': Als'jë^heb zo régelt J dat'iè-'nlette" vroeg' maar ook niet te laat afslaat, valt er heel wat mee te halen." De nieuwe molen wordt uit- gerust met één revolutionair soort Overbrenging. In plaats' van, de i onderhoudsgevoelige tandwielen wordt gebruik gé- maakt van oliedruk om de he rweging van de "wieken om te zetten in eléctriciteit. De turbi ne, die een vermogen heeft van 225 kilowatt, kan naar schat- HOEK VAN HOLLAND De verkeerssituatie aan de Rechtestraat blijft een pro bleem voor de commissie ver keer, openbare werken en groen van de Hoekse deelge- meenteraad. Formeel is de weg alleen bestemd voor voet gangers en fietsers, maar om dat zowel de watersportvereni ging als de zeilplankvereni ging op het strand hun club huis en parkeergelegenheid hebben, zijn er aan automobi listen in de loop der jaren niet minder dan 550 ontheffingen uitgegeven. Voor de politie levert dat een onwerkbare situatie op, voor de wandelaars is het gevaar lijk en voor de verenigingen en de exploitanten onoverzichte lijk, vindt de commissie. Daarom zal met de politie de situatie ter plaatse nog een keer bekeken worden. SCHIEDAM De Marok kaanse Vereniging Schiedam houdt zaterdag een Open Dag in het migrantencentrum aan de Parkweg. Vanaf twee uur 's middags zijn er ondermeer dia's van Marokko en video films te zien. In diverse stands is informatie over de cultuur in dab, land verkrijgbaar. Het gebouw is opgesierd met teke ningen van kinderen. Verder is er een .tentoonstelling inge richt. Dé toegang is gratis ting jaarlijks voor 215.000 kilo wattuur aan stroom leveren. De elctriciteit wordt automa tisch doorgegeven naar het Schiedamse spanningsnet. Uitgaande van een gebruiks tijd van vijftien jaar, verwacht Zijdeveld dat de molen binnen negen jaar winst gaat maken. „De eerste jaren heb je te ma ken met aanloopverliezen ert kun je nog geen winst maken. Het Is een zuiver financieel verhaal. Ik laat dan buiten be schouwing wat het oplevert aan besparing op fossiele brandstoffen en de bijdrage aan het terugdringen van zure regen." De eerste molen op het terrein van Wilton Fijenoord levert volgens een woordvoer der van de nutsbedrijven nu al meer electriciteit dan was voorzien. De nieuwe turbine wordt ge leverd door het bedrijf Bohes iin Rhedën. De. rijkssubsidie komt'op tafel dankzij regelin gen binnen de Europese Ge meenschap. In ons land staan op dit moment 150 windmo lens. De overheid werkt, 'toe naar ongeveer duizend turbi nes." V VLAARDINGEN Puur lu xe, noemt Corry Laurense haar winkel en pottenbakkerij Potdorie aan de Peperstraat in Vlaardingen. „Ikzelf hoef er niet van te leven en wat ik maak zijn cadeau-artikelen." Vanaf vandaag is Potdorie ge opend voor publiek. De winkel is tevens expositieruimte van Manon Bronwasser (23), die dit jaar afstudeert aan de Ko ninklijke Academie voor Beel dende Kunst in Den Haag. Het Vrije Volk bezocht gisteren de receptie. Wie de zaak binnenstapt ver moedt dat het meer om een tentoonstelling gaat, waarover Corry Laurens (38) uitleg geeft. Ze toont graag in haar winkel hoe ze de potten, be kers, vazen en dergelijke op de draaischijf maakt. Ze vertelt over het bakken en het glazu ren. Uiteindelijk wordt het een complete excursie. Zonder dat ze zichzelf nu di rect als een beunhaas wil be stempelen, zegt Laurens dat haar collega D. J. Blankquière SCHIEDAM De tijd be gint te dringen, in de colle ge-onderhandelingen moe ten nu zo langzamerhand spijkers met koppen wor den geslagen. Dit vindt PvdA-onderhandelaar Gé Brouwer. De afgelopen week werd tussen de par tijen onderling geen (offi cieel) woord gewisseld over het wel of niet samengaan. Het eerstkomende gesprek vindt begin volgende week plaats. „Dan moeten er toch principe-afspraken worden gemaakt," vindt Brouwer. Welke afspraken dat zijn, laat hij in het midden. Vol gens de socialistische on derhandelaar is zijn fractie er nog niet uit. „We moeten nog besluiten nemen over kandidaten voor het college en programma-onderde len," zegt hij. Brouwer ver wacht ondanks de stilte de "zaak vóór de 24-ste april af te ronden". Wat hem betreft worden er dan afspraken in grote lijnen gemaakt en kan er over "details" later nog worden gesproken. Op 29 april wordt de nieu we gemeenteraad geïnstal leerd. Op die avond moet meteen een nieuw college worden benoemd. Indien er geen akkoord is bereikt door de partijen, volgt er een zogenoemde "wilde stemming". De PvdA heeft een lichte voorkeur voor een coalitie met de WD. Het CDA is echter ook nog in de markt Klein Links wil geen wethouder leveren. aan de Schoolstraat „professio neel bezig is". „Kijk, ik hoef er niet van te leven. Mijn man" heeft nog zijn eigen baan, zo dat ik de prijzen van mijn spullen zo laag mogelijk kan houden. Als ik al mijn uren zou rekenen dan zouden mijn spul len kapitalen kosten." Laurens spreekt van „een uit de hand gelopen hobby". Acht jaar geleden werkte ze nog als kantoorleidster (hoofd van een kantoorafdeling) bij C&A. Ze heeft voor het bedrijf in Vlaar dingen, Schiedam, Rotterdam, Breda en Rozendaal gewerkt. Op een dag maakte zekennis met Blankquière die haar ent housiast maakte voor de pot tenbakkerij. „Ik vond het zo leuk, dat ik het wel wilde leren," zegt Lau rens. „Dick Blankquière raad de me aan naar de enige pot- tenbakkersschool in Nederland te gaan, de Lagere Technische School in Gouda. En zo kroop ik vijf jaar lang in de school banken. Jaar ln jaar uit om zes uur mijn bed uit- Maar ik heb doorgezet." Het winkeltje op nummer 15 in de Peperstraat, waar voor heen broodjeszaak Cindy was gevestigd, heeft ze op i5 okto ber 1985 gekocht. „We wonen zelf ernaast op 17," zegt Lau rens. Haar man, Jos Laurens (36), heeft zijn vrije tijd van de af gelopen vijf maanden in de verbouwing van het pand ge stopt. Daarbij stuitte hij onder meer op een 300 jaar oude pla vuizen vloer die onder de hou ten planken was gelegen. Het karwei is nu plat. „Ik schenk iedereen nog een feestelijk drankje in'en daarna mag Cor ry aan de slag," zegt hij. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Bent u bij het bureau huisvesting ge weest?" Vrijwel alle bezoekers van het gemeentelijk kantoor 's Graveland kregen de afgelo pen week deze vraag voorge legd door enquêteurs. Op in itiatief van het Bureau voor Rechtshulp, de Rechtswinkel en het Schiedamse Advocaten- collectief wordt een onderzoek gedaan naar de ervaringen die mensen hebben met het bureau huisvesting. „Je hoort wel eens wat over het bureau huisves ting. We willen weten wat daar nu van waar is," geeft Jos van der Mosselaar van het Bureau Rechtshulp de reden voor het onderzoek. - De uitkomsten van het on derzoek, dat door tien mede werkers wordt uitgevoerd, worden volgende week ver wacht. Wat ermee gedaan wordt is niet bekend. „On geacht of het nu goed of slecht uitvalt voor het bureau, ge beurt er iets mee. Het is geen representatief onderzoek. De bezoekers van het ge meentekantoor werden bij de uitgang van het pand aange sproken door de enquêteurs. Als zij inderdaad bij het bu reau huisvesting waren ge weest, werd hen gevraagd wat zij,daar deden en of ze tevre den waren over de behande ling. .Misschien gaat het wel ont zettend goed met het Bureau Huisvesting, zegt Van der Mosselaar. „We horen wel eens klachten over lange wachttij den van ingeschreven woning zoekenden. Ik zeg daar niet meteen bij dat de klachten te recht zijn. De woningen liggen tenslotte niet voor het oprapen. De bezoekers die aan de en quête meewerkten, deden dat anoniem. De onderzoekers wil den zich gisteren nog niet aan een voorspelling over de uit slag wagen. Hoeveel mensen er ongeveer aan de enquête hebben meegewerkt was nog niet bekend. Wethouder Chris Zijdeveld, die huisvesting onder z'n hoe de heeft, noemt het onderzoek „Niet erg". Iedereen die zich wil oriënteren op de werkwijze van een overheidsinstantie is welkom," zegt hij. Hij was niet op de hoogte gebracht van het onderzoek. SCHIEDAM RET-lijn 59 wordt opgeheven. Voor de rei zigers op het traject Marconi- plein - Schiedam - Vlaardingen verandert er echter niets. De dienstén van de lijn worden overgenomen door het streek- veryoerbedrijf Westnederland. De wisseling van de wacht vindt plaats op 26 april. Al ge ruime tijd rijden lijn 59 vari de RET en de lijnen 125 en 126 van Westnederland over het zelfde traject. In plaats van de vertrouwde rode bus, zullen de "reizigers zijn aangewezen op de gele. De dienstregeling en de route worden niet veran derd. SCHIEDAM Het nieuwe winkelcentrum in Woudhoek Noord heeft zijn doop gehad wat betreft diefstal. De etala geruit van een tabakswinkel ging aan diggelen bij een In braak. De daders gristen een pennenset en drie tafelaanste kers weg. De buit had een waarde van 300 gulden. De schade was aanzienlijk hoger: 2500 gulden. Het winkelcen trum ligt aan het Gcuzenpleln. Wordt u ook zo galliscb en - depressief van dit jaargetij de? Nee? Nou ik wel en be hoorlijk ook. Ik houd abso luut niet van die loslopende optimisten die misplaatst be weren dat ik wat vrolijker moet kijken. Integendeel zelfs. Die galbakken mogen ook wel eens wat zwaarmoe diger worden. Gedeelde smart is halve smart zal ik maar zeggen. Voor mij staan deze dagen geheel in het teken van af braak, tegenslag, boosheid, voorjaarsmoeheid en lethar gie. Ik heb geen enkele zin om die gedachten te veran deren. Uw roze bril is dus aan mij niet besteed. Eerlijk waar, er is niets wat mijn hu meur kan opvijzelen al. is de belastingdienst even tevre den gesteld omdat mijn aan giftebiljet net op tijd is inge leverd. Dacht u nu heus dat ik begrip op kon brengen omdat de Nieuwe Haven wéér opgebro ken is? Kom nou. Er ver schijnt zelfs rond mijn ver zuurde mondhoeken geen glimlach omdat de stoplich ten op Broersvest en Koe markt het niet doen. On danks de zichtbare doorstro ming van vrachtwagens en ander verkeer. Een wandeling door het Ju- lianapark verdrijft mijn zwaarmoedigheid niet want ook daar heeft de werkman noest een graafmachine ge zet. En dat zijn maar hele kleine ergernisjes. Mensen als Rea gan en de Graaf brengen nog veel sterker de gedachte naar boven, dat de mens slecht is en eventueel ge neigd tot het goede. On danks mijn negatieve stem ming ben Ik maandagavond naar de gemeenteraadsver gadering van Schiedam ge weest. Voornamelijk uit een soort piëteit want een aantal gemeenteraadsleden komt niet meer terug. Twee van die leden wil ik met name noe men, omdat zij de afgelopen jaren spraakmakend zijn ge weest. Herman Noordegaraaf, spe cialist op veel terreinen maar vooral op de bres staand voor minderheden en vrou wen, zoals het een goed radi caal betaamt, wilde niet meer terugkomen.' Eef Collé, de bekendste communist van Schiedam, had best opnieuw zitting willen nemen in de raad, maar de kiezer heeft anders beslist. Het zij zo, maar de oud-wethouder zal best gemist worden, al was het alleen maar omdat de an dere raadsleden vaak fel te gen hem van leer trokken. Dat was maandagavond weer het geval. Het ging over wo ningbouwverenigingen en geld. Onderwerpen die mijn humeur zo ongeveer tot het absolute nulpunt deden da len. Eef Collé beet flink van zich af. Schuwde, zoals altijd, geen discussie. Liet een opmerking als: „Ka- pitalisme is een moeilijke zaak", vrijwel ongemoeid maar pareerde manhaftig een trouw aan zijn partijbeginse len: „Als je Het Kapitaal van Marx hebt gelezen niet". Keek enigszins, maar terecht, verdwaasd toen de voorzitter sprak: „De heer Collé heeft volstrekt geen ongelijk". Want wat moet je met zo'n statement. Over twee weken wordt de nieuwe raad geïnstalleerd en, - wellicht, andere wethouders gekozen, maar in ieder geval zijn daar Herman Noorder- graaf en Eef Collé niet meer bij. Ongetwijfeld zullen zij vaak te zie.i zijn op de meestal slecht bezochte tri bune. Een stad besturen schijnt een zaak te zijn van enkelingen, gekozen door tienduizenden. Eenmaal ge kozen hebben ze vaak de neiging niet meer zo goed te luisteren naar wensen van de1 bevolking en ook dat brengt zwaarmoedigheid met zich mee. Soms zou Schiedam eens moeten kijken hoe men dat In Vlaardingen doet. Daar heb ben ze bij de laatste verkie zingen een remedie gevon den. Remi Poppe van de so- cialistiasche partij kwam met vier geestverwanten in de raad terug. Wellicht staat er in Schiedam zo'n remedie op, maar dan zijn we wel vier jaar verder. Dit jaargetijde Is niet voor mij. Er is een lichtpuntje: het weer helpt mijn stemming te bevestigen. Meindert Buytensluyser ROTTERDAM Het Natuur 'Historisch Museum, dat nu nog binnen de muren van diergaar de Blijdorp is gevestigd, zal In de loop van dit jaar verhuizen naar villa Dijkzigt aan de Rot terdamse Westzeedijk. In villa Dijkzigt zat vroeger de Volks universiteit. De gemeenteraad van Rotterdam ging gisteren aarzelend akkoord met het voorstel de komende drie jaar 400.000 gulden per jaar be schikbaar te stellen voor het museum. In de jaren daarna wordt de subsidie terugge bracht tot 350.000 gulden. Het Natuur Historisch Museum wil zijn aktivlteiten In het nieu we onderkomen uitbreiden en vernieuwen. Het pand aan de - Westzeedijk zal ook onderdak gaan bieden aan andere Instel-- iingen, die zich met de natuur bezig houden. Villa Dijkzigt zal, zo is de bedoeling, het milieu centrum van Rotterdam wor den. De gemeenteraad kon gisteren slechts weinig enthousiasme opbrengen voor de verhuis plannen van het museum. De PvdA-er M. Th. Hoppener kon zich wel voorstellen dat de ruimte In Blijdorp voor het mu seum te klein is en de slui tingstijden en toegangsprijzen van de diergaarde een handi cap zijn. Maar met de wijze waarop het college van burge meester en wethouders de ver huizing willen bekostigen, was hij „weinig gelukkig". Vooral de korting op het beschikbare geld voor buurtverbeterlng van 100.000 gulden, die nodig is omde verhuizing mogelijk te £j; maken, stuitte hem tegen de borst. - Ook partijgenoot P. Hoogen- doorn had bezwaren tegen het' voorstel. B. F. Bohré (CDA): „Als zoveel, mensen denken dat deze col- lectie van dode beesten zo bé£ langrljk Is, zouden zij moeten i> proberen een deel van de kos ten bijeen te brengen. Dan zou blijken hoe groot de belang- stelling voor het Natuur Histo-- risch Museum is." Nadat burgemeester A. Peper de „dode dieren" had om schreven als „de In-actieve va riant van Blijdorp" moest het wethouder M. J. D. Jansen van het hart dat hij deze badine- rende opmerkingen niet koni* "waarderen. „De collectie van V. het museum Is van grote we-* tenschappelljke waarde," ver- s dedigde Jansen het museum. - Jansen verwacht dat villa Dijk-; zigt met daarin onder meer het Natuur Historisch Museum een bijdrage kan leveren aan de v? -toeristische waarde van Rot terdam. De raad was fiat in meerdeer-. held met Jansen eens. Achttien raadsleden stemden tegen de-. voorsteilen om drie jaar lang 400.000 gulden uit te trekken voor het museum en daarna 4 jaarlijks 350.000. Het museum zal de overige benodigde fi- u nanclën elders moeten vinden. De verwachting is dat dat zal lukken. Het ministerie van WVC heeft een eenmalige bij drage van 150.000 gulden In het vooruitzicht gesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM SSSW-direc- teur Cees Kamminga en bewo- nersdeskundige Bert van Kan overleggen binnenkort over een oplossing voor de impasse rond de 213 St. Jozef-woningen in West. Dit is het meest con crete resultaat van een bedek te bemiddelingspoging van de politiek gisteravond in de com missie stadsvernieuwing. De SSSW heeft een ruim vijftig punten tellend verbeterplan voor de verkeerd gerenoveerde woningen. De bewoners stem men daar niet mee in omdat er geen sprake is van nieuwe (houten) kozijnen. Een van de belangrijkste problemen in de huizen is de enorme vochtaf- zetting op de aluminium kozij nen. Het renovatiedeb&cle kwam in de commissie ter sprake op aandringen van de raadsleden Adri Reijnhout (D'66) en Eef Collé (CPN). Deze twee politi ci waren in februari getuige van de rumoerige bewoners vergadering die eindigde in een massaal opstappen van de bewoners. Hun boosheid richt te zich op de weigering van de SSSW-directie om nieuwe ko zijnen toe te zeggen. De huidi ge kozijnen hebben geen kou debrug zodat ze van binnen even koud als van buiten wor den en zodoende vocht aan trekken. Staand in het midden van de trouwzaal van het vroegere stadhuis, zegde Kamminga gisteravond ook geen nieuwe kozijnen toe. „Maar ik ben be reid om met elke huurder een afzonderlijk contract aan te gaan. Als ons plan niet zorgt voor oplossing van het con dens, en aangetoond wordt dat het aan de kozijnen ligt, wor den er door ons nieuwe maat regelen genomen en ook be taald. Het valt onder het kopje Onderhoud en dat is een ver antwoording van de verhuur der." Als een zwaard van Damo cles hangt een bedrag van zo'n 4,5 miljoen gulden boven de hoofden van de beide partijen. Geluiden uit Den Haag doen geloven dat het rijk, bij hoge uitzondering, bereid is de her stelwerkzaamheden te finan cieren. Een keiharde voor waarde is dat de bewoners het eens zijn met de plannen. De houding van Den Haag is al geruime tijd bekend. Alle par tijen vragen zich echter af, hoe lang het rijk de aanbieding volhoudt." „Ik maak me daar ernstige zorgen over", zegt bijvoorbeeld wethouder Chris Zijdeveld, die zich gisteravond bij wijze van uitzondering tot Kamminga en de eveneens aanwezige Bert van Kan richtte. „Er wordt ons een lekkere worst voorgehou den maar het is wel een worst voor de honger." - Zijdeveld vond dat de SSSW niet de garantie kén bieden dat het vocht na de hersteloperatie helemaal verdwenen is. „Dat is hetzelfde ais een garantie aan de KLM vragen dat het vliegtuig waar je mee wilt rei zen, niet zal neerstorten." De wethouder zegde toe desnoods te willen helpen als binnen een dag of tien geen overeenstem ming is bereikt tussen de be woners en SSSW. Bewonersdeskundige Van Kan bracht het psychische be lang van bet vervangen van de kozijnen nog eens naar voren. Vanaf de eerste dag dat de woningen na renovatie werden opgeleverd, zien de bewoners vocht op de kozijnen. Het inte resseert hen echt niet uit wiens portemonee het herstel wordt betaald, als het maar gebeurt." Van Kan zette vraagtekens bij de SSSW plannen maar zei bereid te zijn zijn nek uit te stekeii ,De deur naar financie ring staat bij het rijk maar één keer open. De bewoners zijn best bereid dat te erken nen." De 213 woningen van St. Jo zef werden in 1980 voor miljoe nen gerenoveerd. Vanaf de op levering regent het klachten. Behalve condens op de roamf kozijnen, staat er in de kruip- kelders een laag water.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1