'Oranjefeest moet weer ouderwets gevierd worden' Huijken Kaakt boos af wegwijzer Mersoneelsflat Schieland wordt kantoortoren Berk en Karreman op schrijversavond Lintje voor J. Hollander Onderhandelingen 213: mondje dieht over inhoud Antiek hek weg Brouwer leidt tot maart '87 Weer autokraken VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN LIDA.N.V.C. f (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA-fractie is gisteravond [unaniem akkoord gegaan met een college samen 5 met de VVD. Dat betekent dat Schiedam volgende i week" een college krij gt met drie EvdA-wethouders (Chris Zijdeveld, Aad Wiegman en Hans van ïKleef) en één WD-wethouder, de huidige be- Iwihdsman Luub Hafkamp. Te elfder ure kwam jook ;Adri Reïjnhout nog met een aanbod voor een [college. Telefonisch liet hij Gé Brouwer van de [PvdA weten, wel voor een wethouderspost in de [markt te zijn, mochten de gesprekken met de •WD en ook het CDA op niets uitlopen. Brouwer :ging niet op het aanbod in. f Gé Brouwer, -voorzitter Drie kandidaten Gerard Verhulsdonk was niet ongerust over de afloop: „De PvdA had een -nare smaak van een vorige periode met het CDA." (Foto: Ed Eggermont) Verdeling Voor de versierde Wllhelmi naboom midden in Kethel: (vlnr) 'ome' Piet van Beur den, voor zitter Kees de Groot, directeur van de Ke thelse Bonds spaarbank Frans van Buur en en bestuurslid Bruin Hartog. (Foto: Ed Egger mont) Expositie NATIONAAL REVALIDATIE FONDS HET VRIJE VOLK DONDERDAG 24 APRIL 1986 PvdA krijgt financiën, de WD het personeel en spreekbuis van de PvdA-onder- [handelingsdelegatie, zei gister-' avond „niet ontevreden'' te zijn [overj(het resultaat.' „Eigenlijk jheb- ik maar. twee avonden' echt onderhandeld. Me dunkt 'dat dat snel is." Als belangrijkste redenen om de VVD te verkiezen boven het CDA, noemde Brouwer de [goede:ervaringen in de afgelo pen raadsperiode^de continuï teit van het; beleid en het feit [dat anders Luub Hafkamp had. [moeten aftreden. Gerard Ver-; [hulsdonk, vóórman van de li beralen, zei gistermiddag al nooit getwijfeld te hebben aan [déuitkomst van de onderhan delingen. „De PvdA heeft van ■het;.;,laatste college met het CDA ••een nare smaak in de- mond- overgehouden. Ik ben nooit ongerust geweest." Terwijl hét gisteren al ónof- ficieel vaststond dat de PvdA voor een vierjarig huwelijk [met de liberalen zou kiezen, werd CDA-onderhandelaar Siem Rosman gisteravond pas [door Brouwer telefonisch op de hoogte gebracht. „Ze hebben [een [verkeerde keuze ge maakt,"was zijn reactie.' „Als blijkt dat het CDA én de VVD. beide in het straatje van de PvdA passen, moet er gekeken wórden naar het gewicht van de fracties. Wij zijn altijd nog drie zetels groter dan de WD. Dan is het voor een zittend wethouder wel beroerd als hij moet opstappen maar we heb ben het over politiek en dat is een ander bedrijf.": J; De christen-democraten had den drie wethoudèrskandida- ten: Riet van Lambalgen, Aad van Lingen en Piet Roosën. Af hankelijk van de portefeuille verdeling zou een definitieve kandidaat wórden aangewe zen. Rosman voorspelde dat het CDA de komende vier jaar een „zakelijk en positief-kritische" oppositie zal gaan voeren. „We gaan niet meteen in de boks houding staan maar als er iets fout gaat trekken we aan de bel." De portefeuilles van Finan cien en Welzijn hebben, in de gesprekken tussen de PvdA en de WD een belangrijke rol ge speeld. Hafkamp wilde zijn huidige portefeuilleWélzijn in- ruilen voor die'vanFinanciën. „Dit met het oog op de toe komst. Hij blijft tenslotte niet altijd wethouder," verduide lijkt Gerard Verhulsdonk. De PvdA wilde van deze ma noeuvre échter niets weten. In plaats van Financiën kreeg Hafkamp de post Personeel en Organisatie onder zijn hoede. „Hij moest wat hards onder handen hebben. Wij wilden vanwege dé continuïteit dat hij door zou gaan met Welzijn," legt Brouwer uit. De portefeuilleverdeling ziet er in grote lijnen als volgt uit: Luub Hafkamp: Welzijn, Volksgezondheid, Sport en Re creatie, Cultuur en Personeel en Organisatie. Aad Wiegman: Financiën, Nutsbedrijven, Wo ningbouwcorporaties (financi ële aspecten) én Interne Za ken. Chris Zijdeveld: Stadsont wikkeling (nieuwbouw Spa- land en centrum) Gemeente werken, Energiebesparing en Milieu, Voorlichting en Sociale Zaken. Hans van Kleef: Stadsvernieu wing, Woonruimteverdeling (vorderen, leegstand)Volks- huisvestingsaspecten van de woningbouwcorporaties, Wo- ningbeheer en Onderwijs. Bur gemeester Reinier Scheeres behoudt naast zijn; wettelijke taken (o.a. politie, brandweer) de posten Economische Aange legenheden en het Grondbe drijf. „De belangrijke posten zijn toch voor het grootste deel bij de PvdA terecht gekomen," vindt Gé Brouwer. ,Dit resul taat is zeer bevredigend. Je weet bij voorbaat dat een par tij die één zetel krijgt, die niet te licht wil hebben." - Opvallend in de portefeuille verdeling is dat de politiek (Van een onzer verslaggeefsters) 1 SCHIEDAMDe voorzitter; van de Oranjevereniging Wil- hclmina uit "Kethel, Kees de Groot, opent persoonlijk het Oranjebal op Koninginnedag. 5 „Ik grijp Dlnie gewoon of een i andere Kethelse schone. Wij i gaan heerlijk ouderwets [zwaaien en zwieren. Wij laten niémand ons feest verpesten," aldus Kees de Groot, ién van de organisatoren van het Oranjefeest, dat net als: vroe ger weer traditie moet worden in Kethel. -■ ;,Heel Schiedam boven de spoorbaan is welkom, dat zijn inv feite allemaal Kethelaars," nodigt; Kees de Groot zo'n 30 duizend stadgenoten uit om op 30 april vanaf negen uur 's ochtends de verjaardag van de jarige koningin te komen mee vieren met de 350 leden van dé .[ongeveer 90-jarige Oranjever eniging Wilhelmina. c >rDe festiviteiten met een; aubade op het kerkplein van de Nederlands Hervormde kerk, een feestmarkt niet 70 kramen, sinaasappelverkoop,- oude am bachten, een huifkar, straatte- kenen en een kindermiddag, spelen-zich af in het centrum van het oude dorp Kethel. Mid delpunt van de feestactivitei- ten is de in 1898 door de Ke thelse Oranjevereniging ge plante 'Wllhelminaboom'. Vo rig jaar vond het Oranjefeest voor de eerste keer, na vijftien jaar een stille Koninginnedag, plaats. „Vooral de jeugd is welkom. Ik roep alle kinderen op om met een kleedje te komen. Dan mogen ze oude spulletjes ver kopen. De kinderen moeten zich op de dag zelf melden bij de organisatoren, die herken baar; zijn aan een oranje band om de bovenarm," vertelt voorzitter De Groot. „Tegenwoordig vereist een Oranjefeest een andere aan pak," weet hij. „Vroeger ver maakten de mensen zichzelf beter." Vice-voorzitter 'ome' Piet van Beurden valt in: „Nou, ik heb wat afgelopen met de drumband. Dan begon nen we 's ochtends. In versier de 'tilburies', paardekarren, vertrokken we, begeleiddoor een van de twee "Kethelse 'drumbands, om een- rondje door Schiedam te maken. De groep werd voorafgegaan door dorpsgenoten op versierde fiet sen. Ik heb wat afgelopen. Ik voel de blaren nu nog." Ook de spelletjes zijn veran derd. Was het in de 'goede, oude tijd': paardedressuur, rol letje steken, rijstckcn, tegen woordig treedt de Schiedamse gj-oep de Mustangs op. De no tabelen van het dorp, dat eens zelfstandig was, lieten ook nooit verstek gaan. Het feest wordt compleet door de komst van burgemees ter drs. Reinier Scheeres en voorzitter van de Vereniging voor Nationale Feest- en Ge denkdagen Piet Drenth. De he ren worden met hun vrouwen met een rijtuig afgehaald en door het 'dorp' gereden naar het Kerkplein aan het Noord einde. Schoolkinderen en ouders openen met een aubade het Oranjefeest, dat gespon sord wordt door een groot aan tal winkeliers, de Bondsspaar bank en bierbrouwerij Heine- ken. SCHIEDAM - Gé Brou wer heeft zijn aftreden als voorzitter van de PvdA- fractie in de gemeenteraad uitgesteld. Hij zal de nieu we fractie, die volgende week dinsdag wordt geïns talleerd, tot maart 1987 lei den. „Met twee nieuwe wet houders in het college, kan ik niet zomaar aftreden," verklaart de socialist. Vol gens zijn zeggen werd zijn fractie nogal overvallen toen hij te kennen gaf het leiderschap te willen opge ven. „Ik wil het nu niet op de spits drijven maar na maart '87 moet er een an der komen." Brouwer wil weer "gewoon" raadslid worden in verband met zijn drukte in zijn baan bij het Interuniversitair Reactor Instituut (IRÏ) zich nadrukkelijker met de wo ningbouwverenigingen gaat bemoeien. Nog niet eerder was er een aparte posivoor. Ook de portefeuille Energiebesparing en Milieu is nieuw. Deze moet op aandrang van Chris Zijde veld ingevoerd zijn, omdat de ze als wethouder flink aan de weg heeft getimmerd op het gebied van energiebesparing. Vanavond vergadert de alge mene ledenvergadering van de PvdA over de onderhande- iingsuitkomst. De nieuwe raad en college worden volgende Sveek dinsdagavond geïnstal- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Cor Huijken, eerste reserve-kandidaat voor de gemeenteraadsfractie van de PvdA, heeft boos zijn lid maatschap van de bewoners- vereniging Schiedam Zuid op gezegd. Hij is gevallen over een stemadvies in de Gorzette, het maandblad van de vereni ging. In het advies wordt de bewoners yan Schiedam Zuid aangeraden op de kleine linkse partijen te stemmen en vooral niet op de PvdA. De socialisten zouden zich te weinig hebben aangetrokken van de wensen van de vereniging. „Ik voel me door dat laatste aangesproken," zegt Huijken in een verklaring. „Het kan zijn dat de PvdA geen ideeën over wil nemen die maar op een kleine groep betrekking hebben. Is dat zo gek? Schie dam is groter dan alleen Zuid." Het stak Huijken bij het le zen van de laatste Gorzette dat hij nog steeds als actief lid te boek stond Naar zijn zeggen had hij al eerder te kennen ge geven, geen activiteiten voor de vereniging te willen ont plooien. „Om dat duidelijk te maken heb ik mijn lidmaat schap opgezegd. SCHIEDAM Wederom kon de Schiedamse politie een klei ne serie auto-inbraken bij schrijven. Uit een geparkeerde vrachtauto aan de Overschie- sestraat stalen onbekenden twee acuu's. De batterijen had den een gezamenlijke waarde van zo'n 2400 gulden. Ook een personenauto geparkeerd in deze straat werd doelwit van dieven. Een stereo-installatie met een waarde van ongeveer 450 gulden werd eruit gehaald. Verdere diefstallen uit auto's vonden plaats in de Van Kou- wenhovenstraat, de Kreupel- straat en de Christiaan Huy- gensstraat. De totale waarde van de ontvreemde goederen bedroeg meer dan tweeduizend gulden. SCHIEDAM Glasvormen repa rateur J. Hollander (61) werd er gis termiddag stil van toen hij uit de han den van Schiedams burgemeester drs. R. Scheeres de me daille in brons ver bonden aan de Or de van Oranje Nas sau kreeg opge speld. De in Groningen geboren en getogen Hollander vierde zijn veertig-jarig jubileum bij de Vereenigde Glasfa brieken. Hij begon als onderhouds monteur van de af deling vormen. Zijn verantwoorde lijkheid is er op toe te zien dat de gieti jzeren vormen voor de flessen in orde zijn. „Een verantwoor delijk baantje, want 1- djtóie of verkeeité gegoten flessen, 'kunnen ca tastrofaal. zijn als ze bij de consu menten aanko men," zei burge- mester Scheeres tegen de jubilaris, die glunderend te midden van zijn familieleden en de directie van de glasfabriek zat. Hollander begon zijn loopbaan bij de glasfabriek in het Drents-Gro ningse grensdorp Nieuw Bulnen. 19 jaar geledën moest de glasfabriek daar de deuren sluiten. Hollander bleef het bedrijf trouw en verhuisde naar Maassluis. Eind dit jaar gaat Hollander met de Vut Hij blijf in Maassluis wonen. (Foto: Ed Egger mont) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Het ziet er positief uit." Dit zegt bewo- nersdeskundlge Bert van Kern na een eerste gesprek met SSSW-directeur Cees Kammin- ga over de 213 verkeerd gere noveerde woningen in Schie dam West. Na een waarschu wing van wethouder Chris Zij develd hebben de belde par- (Van een onzer erslaggeefsters) IEDAM Alle admlnis- diensten: y- van het |ndziekenhuis worden in komst ondergebracht in le personeelsflat aan de Nas sau. Dillenburgstraat. Met de bewoners van de flat, die in de tuin van het ziekenhuis aan de. Burg. Knappertlaan staat, wordt momenteel gepraat over vervangende woonruimte. De directie van het Schieland be kijkt hoeveel de herinrichting van de zeshoge personeelsflat tot 'kantoortoren' gaat kosten. Algemeen directeur ir. K.' G. W. Peters moet. lachen; om de door de redactie van de Schie- landkrant bedachte- naam "kantoortoren'. Hij; geeft 'toe dat het de bedoeling is te zij ner tijd de administratie van de economische dienst en de medische administratie in het 'zusterhuis' onder te brengen. „Het wachten is nog steeds op de toestemming om met de nieuwbouw aan ons pand aan de Burg. Knappertlaan te be ginnen. Wij hopen die toestem ming voor eind mei van dit jaar op zak tc hebben," aldus algemeen directeur Peters over de op handen zijnde ver bouwingen. Het Schielandziekenhuis ont stond op 1 augustus 1981 uit een fusie tussen het gemeente lijke ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan en het r.k.-zie- kenhuis Nolet aan de Stadhou derslaan. Deze laatste vesti ging, met plaats voor 300 pati ënten, verdwijnt als de nieuw bouw aan de B.K.-laan over drie jaar klaar is. De laatste tijd kwamen steeds meer kamers in het zus terhuis leeg te staan. Agenten van de gemeentepolitie werden enkele jaren geleden in de ge legenheid gesteld om in de personeelsflat te wonen. Op het ogenblik staat bijna het hele gebouw er leeg en ongebruikt bij. De gemeentelijke ambu lances vertrekken vanaf de zij kant van het zusterhuis. Gezel lige 'feestjes in het zusterhuis'. zoals ze vroeger nogal eens ge houden werden en waar het ge bouw berucht om was, komen nooit meer voor. „Er woont nog een klein ge deelte van het verplegend per soneel ln de flat. Wij zullen geen problemen ondervinden bij het aanbieden van nieuwe woonruimte aan deze mensen. Wij kunnen uiteraard ook be schikken over de ruimte in de vestiging aan de Stadhouders laan," aldus algemeen direc teur Peters. PODIUM Tenorsaxofonist Hans Dulfer treedt zondag op met zijn band Reflud in café Podium, Lange Haven 28. Duifor mengt simpe le jazz-standards en bopthe- ma's ipt electrische energieke muziek. Zijn muziek wordt in het Nederlandse handboek voor de Jazz-wereld omschre ven als 'iatijnsoulfunkbebop- swingpunkmeiavantgarderoc- kendiscocountry'-muziek. De band bestaat uit: Hans Dülfer, saxofoon; Nick Vos, gitaar; Thys Vermeulen, bas en Ro land Zeldenrust, slagwerk. Aanvang 21.30 uur. Toegang 4 gulden. Zaterdag staat de Schiedamse Thom Borsboom op het Podium-podium met de band 'Go for it'. Aanvang 21.30 uur. Entree 2,50. GROTE KERK Kees van Eersei is de eerste organist die in de serie orgel concerten '86 bet orgel van de Grote of Sint Jan-skerk be speeld. Zaterdag 26 april con certeert de vaste organist van de Magdaienakerk te Goes vanaf 20.15 uur. Toegang 5,-, CJP/Pas 65+ ƒ3,50. KLEDING AKTiE De stichting Mensen in Nood houdt zaterdag 26 april de jaarlijkse kleding-inzameling van 10 tot 13 uur. Schone en nog te dragen kleding gaat naar Derde Wereld landen. Versleten en kapotte kleding wordt ais afval verkocht, de opbrengst is bestemd voor mensen !n de gehele wereld die moeten leven van een mini mum. Overtollige kleding, lor ren of schoenen kunnen wor den ingeleverd bij: Juflanakerk, Burg. Knappertlaan 29; O.L.V. Visitatie Kerk, Dr. Schaepman- singel 3; Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat 68; Grote of Sint Janskerk, Lange Kerkstraat; Sint Jacobuskerk, Kerkweg 51, Kethel; Trefcentrum, W. An- driessenlaan 65; gebouw de Rank, Schledamseweg 122. TIPPELAARS De Schiedamse wandelvereni ging de Tippelaars houdt zater dag 26 en zondag 27 april haar jaarlijkse wandeltocht. Start plaats: gebouw de Wilgenburg achter de Singelkerk, Singel. Aanvangstijd: zaterdag tussen 8 en 14 uur voor groepen en individuele lopers; zondag van 8 tot 14 uur voor individuelen, van 12 tot 14 uur voor groe pen. Er kan gestart worden op 5,10,15, 25,35 en 45 kilome ter. Het startbureau is tijdens Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog- v: straat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 266646 of 736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdag ochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. de starturen te bereiken onder tei.nr. 731979. SAMENZANG Het christelijk gemengd koor Deo Cantemus geeft vrijdag 25 april onder leiding van dirigent Arie Pronk een (jubileum) con cert in de Grote of Sint Jans kerk, Lange Kerkstraat. Jan van Weeiden bespeelt het or gel, dominee Li de Ru opent de avond en dominee J. D. - Wuister houdt een korte over- denking. Deo Cantemus viert het vijftig jarig bestaan. Thema van het teest is 'zingen ver- licht'. Bezoekers kunnen mee zingen met het 350 leden tel lende koor uit Rotterdam. Aan vang 20 uur. THE DITCH Het Klaus Flenter en Jenny Gordée Quartet komt zaterdag 26 april in jazzcafé the Ditch, Korte Haven. Het cafe is ge opend van 22 tot 2 uur. Toe gangsprijs 2,50. INSTUIF De vaste gasten van sociëteit de Instuif, zaal Irene, Nieuwe Haven 155, staat zondag 27 april een verrassing te wach ten. Het wordt disco, maar wie de plaatjes draait blijft een ge heim. Aanvang 20.30 uur. Toe gang/S,-. FILMCLUB De filmclub Schiedam draait vrijdag 25 april de komische thriller Gotcha van de regis seur Jeff Kanew. De filmverto ning begint om 21.30 uur, open 20.30 uur. Toegang donateurs ƒ3,50. Stichting Filmclub, ge bouw de Teerstoof, Nieuws- traat 12. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Hulsarts: boodschap pendienst. tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand- arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur D. J. van Gendt, M. C. M. de Groot straat 9, tel. 737348. tijen besloten geen uitlatingen te doen over de inhoud van de gesprekken. „Dat kan alleen maar een slechte uitwerking hebben op het ministerie," vindt Van Kan. Het rijk sou be reid zijn een bedrag van ruim vier miljoen gulden op tafel te leggen om de renovatie, die is mislukt, te herstellen. Het overleg tussen Kammin- ga en Van Fan vond gisteroch tend plas'j. Inzet was de wens van de bewoners van de hulzen dat de aluminium kozijnen worden vervangen door houten kozijnen. Al jaren kampen de bewoners met hevige condcns- vorming. In een ruim vijftig punten tellend herstelplan heeft de SSSW geen nieuwe ko zijnen opgenomen. Vermoedelijk hebben Kam- minga en Van Kan onderhan deld over een compromisvoor stel van de SSSW. In de com missie stadsvernieuwing vori ge week donderdag kwam Kamminga als gastspreker hiermee op de proppen. Hij wil dat de bewoners akkoord gaan met zijn herstelplan onder de voorwaarde dat dc kozijnen alsnog worden vernieuwd als het vocht blijft. Komende maandag zullen de belde par tijen wederom onderhandelen. SCHIEDAM Actrice/schrijf ster/cabaretière/journaliste Marjan Berk en de dichter/ex- motorcourëur Erwin Karreman komen zaterdag in het Video café. Dë stichting Filmclub Schiedam, de Gemeenschap-; pelijke Openbare Bibliotheek en de plaatselijke boekverko pers contracteerden deze. twee auteurs voor de schrijvers avond. Marjan Berk begon als cabare tière. Zij maakte deel uit van het Lureiei-cabaret en van het cabaret van Wim Kan. Veel van haar teksten werden op maat geschreven door Jaap van der Merwe. in 1977 maak te ze de muzikale show 'Moe der en haar jongens', ze schreef voor de Ikon een tele visieserie 'de pomp' en werkte mee aan het KRO-kinderpro- gramma de Hutsgeklutste. Uit het kinderprogramma ontstond haar eerste verhalenbundel 'Berends binnewereld'. Samen met acteur Jeroen Krabbé maakte zij het 'bezuini gingskookboek'. Zij heeft een vaste pagina in het Algemeen Dagblad op de maandag. Mar jan reist het land af langs ver enigingen, clubs en leest dan uit eigen werk. Pas geleden verzorgde Marjan Berk een met meer dan hon derd huisvrouwen afgeladen zaal Irene een prima middag. „Die teesmiddagen, lezingen vind ik ook al zo'n belachelijk woord, vormen een compensa tie voor het niet meer in de zaal optreden of op het toneel staan," aldus Marjan Berk. In de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven is vanaf 22 april een kleine expositie te zien over Marjan Berk. De dichter Erwin Siegfried Kar reman verzorgt het eerste ge deelte van de schrijversavond. De dichter zal minder 'be- reomd' zijn dan Marjan Berk. maar volgens de organisatoren niet minder interessant. Hij werkt als onderwijzer. Maar vroeger zat hij op een fabriek- smotor en reed mee in de As ser TT motorraces. Ervaringen opgedaan tijdens zijn coureur sloopbaan verwerkte Erwin in de gedichten S.M.V. Hallwood, 1981 en Nog dertig seconden. In de jaren zeventig presen- teerde hij samen met Rur-pre- sentator Jan Lenferlnk voor de VPRO-radio de Piet Ponskaart-: show. Van Karreman versche- nen tot nu toe twee gedichten- bundels: Schemeren bij volle zon en Zelf heien. De schrijversavond begin! om 21.30 uur, zaal open 20,30 uur. Videocafé, gebouw de Teers- toof, Nieuwstraat 12. Toegang /5,—. 'Postbus 323 2500 AH UTRECHT 331165 SCHIEDAM Een gietijzer ren hek van distilleerderij „T Dirkszwager is door onbe- kenden ontvreemd. Het gaat om een stuk van onge- veer 25 metör dat de grens markeerde tussen het be drijfsterrein aan de Noord-'i; vest en een braakliggend stuk land. Het hek heeft een onbekende antlquarl- sche waarde. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek Maassluis Telefoon: (01899) 190 39

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1