Tegenhouden dief gaat nog net goed Auto terug door ijzersterk geheugen Mannetje Proosje weer uit de ijskast kortaf Programma Lintjes voor 23 Schiedammers Kandidaten PvdA bestuur m Kettingbotsing Inbraak in kindertehuis WS SCHIEDAM Direc teur Cees Kamminga van de SSSW en bewo- nersdeskundige Bert van Kan zijn het eens geworden over een op lossing voor de 213 ver keerd gerenoveerde wo ningen in Schiedam West. Zo snel mogelijk gaat een aanvraag voor rijkssubsidie de deur uit. Een extern deskun dige wordt in de arm genomen als „scheids rechter". Dit bureau stelt van tevoren vast, waaraan de woningen na de nieuwe opknap beurt moeten voldoen. Nieuwe raamkozijnen, zijn in de plannen niet opgenomen. Bert van Kan heeft echter vol doende garanties gekre gen dat nieuwe fouten in de toekomst hersteld zullen worden. Bert van Kan: "De garanties lijken me stevig." Ed Eggermont) (Foto: op komst Promotie lÉtaÉÉÉ Burgemeester drs. R. Scheeres (links) krijgt van tekenaar Harr Wiegman en café baas Jan Leermakers een glas Proosje volgeschonken. (Foto: Ed Eggermont) Kwartetspel Passagetheater Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Schuurkerk Bibliotheek DC 4 Molens Zwembad Zuid Brandweer Bad Groénoord Jeugdhonk Wesp Erker MM I» DINSDAG 29 APRIL 1986 St. Jozefs impasse eindelijk voorbij Van een onzer verslaggevers „Ik ben tevreden met het on derhandelingsresultaat," zegt Van Kan. „Wij stagneren de SCHIEDAM Met aanzien lijk meer gemak dan vóór de gemeenteraadsverkiezingen heeft de afdeling Schiedam van de PvdA enkele kandida ten gerecruteerd voor een nieuw bestuur. Jo Schaap. Menno Siljee, Peter Stadhou ders, Peter Schoenmakers en Noor Samkalden hebben zich als nieuwelingen voor het be stuur opgegeven. Hans Vertin de, de huidige waarnemend voorzitter, wordt vermoedelijk de nieuwe voorzitter. Vertinde wordt dan de opvolger van Ruurd van der Veer die weken geleden vrij plotseling aftrad. SCHIEDAM Een 47-jarige man uit Krimpen aan den IJs- sel had het afgelopen weekein de kennelijk de ulsiag VIaar dingen gemist op rijksweg 20. Hij reed in zijn BMW hard achteruit over de vluchtstrook om alsnog de afslag in te rij den. De man raakte in een slip en kwam als 'spookrijder' op de rijksweg terecht. Een Duit se vrachtwagen met oplegger moest hiervoor uitwijken naar links, maar werd toch door de auto geraakt. Twee achterop rijdende personenauto's moes ten ook uitwijken en raakten daardoor de vangrail. De ma teriële schade was gróót. 1 voortgang van de opknapbeurt niet terwijl de SSSW genoeg zekerheden voor ons heeft in gebouwd. De garanties lijken me stevig genoeg. Vooral de rol van het onderzoeksbureau is belangrijk. Dat werkt heel geruststellend voor de bewo ners. Het is dan geen discussie tussen Van Kan en Kamminga meer. Het bureau zal het beoordelen van het geleverde werk begeleiden," aldus Van Kam. De bewoners van de huizen waren gisteren nog niet op de hoogte gebracht van de door braak in de al weken durende impasse. Van Kan zou zo snel mogelijk een circulaire rond laten gaan met de heugelijke tijding. Van Kan is akkoord gegaan met het uitvoeren van een 51 punten tellend herstelplan dat door de SSSW is aangeboden In een rumoerige vergadering in februari veegden boze bewo ners de lijst met punten nog van tafel omdat er geen nieu we kozijnen in werden ge noemd. Bij bepaalde tempera turen ontstaat ernstige con- densvorming op de alumium kozijnen Volgens de SSSW wordt dit probleem echter ver holpen door de andere herstel- punten. Kamminga heeft eer der al de toezegging gedaan dat de SSSW alsnog nieuwe ko- zijnen aanbrengt, mocht zijn herstelplan niet werken. Het onafhankelijke bureau zal de SSSW-plannen nog een keer doorlichten, op kosten van de SSSW. Van Kan verwacht dat in no vember met een eerste blok woningen begonnen kan wor den. Binnen zes acht weken gaat de subsidie-aanvraag de deur uit. In die tijd moet de ex tra deskundige de voorwaar den hebben opgesteld. De alge mene verwachting Is dat het rijk met ongeveer 4,5 miljoen gulden over de brug zal ko men, Deze bijdrage wordt bij hoge uitzondering gegeven. De oplossing voor het reno vatiedrama volgt enkele we ken na een vergadering van de raadscommissie voor stads vernieuwing. De bedekte be middelingspoging van de poli tiek zorgde ervoor dat de twee partijen weer rond de tafel kwamen voor overleg. SCHIEDAM Een 27-ja- rige Schiedammer is bijna overreden door een dief die er met zijn auto vandoor ging. De man kon nog net voor de motorkap weg springen. Rond midder nacht wandelde de man rond zijn flat aan het Sibe- liusplein. Hij hoorde gerom mel aan een auto, maar wist niet waar'het geluld vandaan kwam. Even later zag' hij zijn eigen splinternieuwe Ford Sierra ter waarde van 35.000 gulden op zich afko-/ men. Hij probeerde dë auto-, dief tegen te houden, maar dat mislukte met bijna fata le afloop. Het kenteken van de gestolen wagen is NY-38- FV. Onderzoek in de omge ving had geen resultaat. SCHIEDAM Een Schie- damse po! itie-agent met een fotografisch geheugen heeft het afgelopen weekeinde een gestolen auto terugbezorgd aan de eigenaar. De politie man herkende het kenteken van de onlangs in Schiedam gestolen Peugeot De wagen werd bestuurd door een 23-ja- rige Schiedammer. De man was, vergezeld door een 50-ja- rige Schiedammer, op weg naar rijksweg 20. In de nacht van zaterdag op zondag werden drie Rotter dammers aangehouden omdat zij zich verdacht ophielden met een auto. Een 19-jarige zat achter het stuur en de anderen 21 en 23 jaar duwden de wagen, over de *s-Gravelandseweg. Bij navraag door de politie bleek de wagen eerder op de avond gestolen van de Oude Binnen weg in Rotterdam. Een 34-jarige Spijkenisser werd de dupe van autodiefstal. Zijn Mercedes met aanhanger stond aan de Westvest gepar keerd. Onbekenden namen de auto ter waarde van 3000 gul den mee. In de auto lagen per soonlijke bescheiden eii goéde ren ter. waarde van 1900 gul den. Aan het Hooiland probeer den onbekenden tevergeefs een Mercedes 300 ter waarde van 70.000 gulden te stelen. Nadat de auto was opengemaakt ging het alarm loeien. De dader(s) sloeg(en) op de vlucht en lie ten de auto achter. Schade on bekend. SCHIEDAM Het kinderte huis Essenlaan, gevestigd aan de Nieuwe Haven, is voor hon derden guldens gedupeerd. On bekenden braken de serre-deu ren open en forceerden enkele kasten. Er werd voor 700 gul den aan goederen gestolen. Verder verdwenen een klok en een fototoestel ter waarde van 1100 gulden. De schade aan de tuindeuren bedraagt 250 gul den. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Het is nog altijd jammer geweest dat het mannetje Proosje na het 700-jarig bestaan van Schie dam geen nieuw leven is inge blazen. Misschien dat het tij keert met de komst van café Proosje", waren de woorden van burgemeester drs. R. Scheeres gisteravond terwijl hij de nieuwe lokaliteit aan het begin van de Hoogstraat open de. Cafébaas en telg uit een echt Schiedams kroegbazenge- slacht Jan Leerm akers schonk, geholpen door kun stenaar/striptekenaar Harr Wiegman de burgemeester een drankje van Proosje in. JHet blijft een hoestdrank- je", zei de burgemeester eer lijk achter zijn hand, maar dronk het donker bruine vocht wel op, staand in het beige/ rood ingerichte café. Eigenaar Jan Leerm akers en vriendin- Kate Bijloo mik ken op de "discogangers en ru moerige cafébezoekers, die een dagje ouder worden. Mensen die uit de disco's gegroeid zijn", zeggen zij over de kroeg, waar zachte muziek achter grond is. Vroeger was in hetzelfde pandje de slijterij van de coöp eratie gevestigd. De naam Proosje lag voor Jan Leerm a- kers voor de hand, nadat hij f met Harr Wiegmtn had over- legd in zijn andere café 't Fust aan de Buitenhavenweg. Harr Wiegman, de geestelij ke vader van het getekende ke- reitje Proosje:1 ,;ik heb het per soontje. bedacht .-om, de, stad, mee te promóten. Tijdens dè festiviteiten rond het 700-jarig bestaan bleek het mannetje enorm aan te slaan. De wet houder van cultuur Hans van. der Wllk" vond echter dat het ventje dat zijn naam eveneens gegeven had aan drie alcoholi sche dranken, de Schiedam mers en andere mensen zou aanmoedigen tot het.nuttigen van alcohol. Hij vezette zich sterk tegen het Zwart Naza reth verleden van de stad. Dus Proosje werd in de ijskast ge daan." De burgemeester beaamde dat hij het vreselijk zonde vond dat er met de promotie mogelijkheden van het grap pig mannetje nooit iets gedaan is na 1975. „Wij Schiedammers moeten voor ons verleden op komen. Je hoeft je er niet voor te schamen. De jenever en de kroegen horen bij ons", aldus Harr Wiegman/gesteund door Scheeres, die vertelde vroeger vele uren in café De Unie, van vader Piet Leermakers. te heb ben doorgebracht. Tijdens de opening werden er afspraken gemaakt om Proosje weer bij de presentatie van de stad te gaan gebruiken. Het is de bedoeling om een ge heel nieuw kwartetspel te ma ken met het mannetje Proosje In de hoofdrol. S3 De bekende balletdansers Alexandra Radius en Han Eb- belaar verzorgen vrijdagavond een optreden in het Passage- theater. Het programma heet Duetten voor ballet en muziek. Onderdeel daarvan is onder meer een in Europa nog niet eerder vertoonde pas-de-deux van de choreograaf George Balanchine. Verder zijn er de premières van speciaal voor het duo gemaakte duetten. De uitvoering begint om kwart over acht. De entree varieert van twaalf tot twintig gulden. Komende maandag is de Ken ny Huisman Soundmix Play- Backshow in het Passagethea ter. Het betreft een voorronde van de landelijke wedstrijd: De eerste kandidaat begint om acht uur. Entree: vijftien gul den. Een tropische avond staat op het programma van de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal voor komende zaterdagavond. Aan de avond werken mee: Rober to's Limbo en Fireshow, Flash Tropical Steelband. een Afri kaanse modeshow en een serie kraampjes waar Afrikaanse spullen te koop zijn. Het zonni ge gebeuren begint om kwart over acht. De entree bedraagt ƒ12,50. De Vlaardingse toneelgroep Het Masker brengt vrijdag drie éénakters op het podium van De Harmonie. De titels van de éénakters zijn Vuilnis van Rob Bognar, Het Arrangement van Tsjechov en Het verhaal van de dierentuin van Edward Aibee. Het Masker begint om half ne gen. De entree bedraagt vijf gulden. De kleine wereld van Don Ca- miloen Desperately Seeking j Susan zijn de films die op re- f spectievelijk donderdag en - vrijdag op het programma 1 staan in het Filmhuis Harmo- 'r v nie. De eerste rolprent gaat over de Don Camilo die met - twee vrienden probeert eenj Italiaans dorpje te helpen. De tweede film, met popzangeres; Madonna in de hoofdrol, gaat over twee totaal uiteenlopende vrouwen die door een toeval I' met elkaar in aanraking ko-j I men. De beide films beginnen.' om half tien 's-avonds en kós-! ten 6,50. Liti Marleen heet de film dief donderdag wordt gedraaid in de Maassluise Schuurkerk. Da film vertelt het verhaal van de zangeres Willi die in de Twee-! de Wereldoorlog carrière maakte met slechts één liedje j op haar repertoir: Lili Marleen! Het lied wordt populair onder i zowel de geallieerde ais de Duitse soldaten. Aanvang tweè uur 's middags en half negen 's avonds. De kosten zijn re- spectievelijk vijf gulden en ƒ7,50. Lucky Luke speelt de hoofdrol in de kinderfilm die zaterdag- middag in de Schuurkerk wordt gedraaid. De vier Daltori broers zijn ontsnapt en Lucky Luke moet hen weer achter de tralies brengen. Aanvang twee uur 's middags, entree ƒ3,50. Johannes Brahms is de com- f ponist die zondagmiddag cen traal staat op de maandelijkse concertmiddag in de Schuur- kerk. Het Haarlemse Eirond Ensemble speelt een compleet Brahms programma. Het con cert begint om drio uur 's mid dags en kost 3,50. Van 30 april tot en met 10 mei zijn de vestigingen van de Ge meentelijke Openbare Biblio theek gesloten. De hoofdbiblio theek, Lange Haven 131 en de Jeugdbibliotheek, Korte Haven 129, zijn wel open op: vrijdag 2 mei, zaterdag 3 mei, dinsdag 6 mei, woensdag 7 mei, vrijdag 9 mei en zaterdag 10 mei. in de ze periode mag het boeken le nend publiek een dubbel aan tal romans of kinderboeken meer naar huis nemen. Dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, is geslo ten op 30 april, 5 mei en 8 mei. De bezorging van de warme maaitijden aan huis gaat ge woon door. De openingstijden van het Zwembad Zuid zijn de komen de feestdagen ais volgt: woensdag 30 april, gesloten; donderdag 1 mei, van 7 tot 11.15 uur gesloten, 11.15 tot 13.15 uur, vrijzwemmen, 13.15 tot 15.30 uur, dames en peu ter; maandag 5 mei, van 7 tot 11.45 uur, extra vrij zwemmen; donderdag 8 mei, gesloten: zondag 18 en maandag 19 mei gesloten. De Schiedamse brandweer heeft met Ingang van 1 mei een nieuw telefoonnummer 426.426.4. Het oude alarm nummer (4)735544 blijft voor lopig In. gebrüifc^' Zwembad Groénoord opent za terdag 3 mei de 'poorten' om 10 uur. Op deze dag kan ieder een gratis zwemmen. De eerste 500 kinderen krijgen een bal- i Ion. De Funny House Band speelt swingende muziek. Het Jeugdhonk Wesp Is tot zondag 4 mei gesloten, 's Mid: dags gaat het jongerenhonk weer 'draaien'. Wesp zoekt nog vrijwilligers die een mid- dag of avond kan meehelpen bij de jeugd-activiteiten. Erva ring is niet nodig. Onkosten worden vergoed. Aanmelden via de Stichting Samenlevings opbouw Schiedam Noord. j Vanaf donderdag 6 mei zit er j iedere donderdagmiddag een: pedicure in wijkcentrum de Er ker, Jan van Avennestraat 32. De kosten voor mensen boven de 65 jaar bedragen 10,75 en voor 'jongere' ouderen 15,60. Telefonisch afspreken met Wil ly Jansen, tel. 734549. Wijk- centrum de Erker zoekt nog vrijwilligers die Nederlandse les willen en kunnen geven aan Turkse vrouwen. De lesuren zijn op: dinsdag van 13.30 tot 15.15 uur en op maandag van 19 tot 20.30 uur. KETHEL 9 uur Aubade door leerlin gen van scholen in Kethel, Groénoord en Woudhoek op het kerkplein voor de Ned- Herv. Kerk, Noordeinde. Bur gemeester drs. R. Scheeres en voorzitter van de Verenigde Nationale Feest- en Gedenkda gen P. Drenth worden in een koets binnengehaald In het dorp Kethel door de organise rende Oranjevereniging Wil- helmina. 9 tot 17 uur Oranjefeest- markt aan twee zijden van de Kerklaan. korte stukjes Noord einde en Dorpsstraat, twee zij den Schledamseweg. 19.30 tot 23.00 uar Oranje bal In het centrum van het dorp met de Schiedamse groep The Mustangs, biertap en eet- kraampjes. NIEUWLAND 9A5 uur Koninginnedag- festijn voor de kinderen geor ganiseerd door Buurthuis Nieuwland op het plein voor de Magnalla Deïkerk, Albar da- straat. 10 uur Speïcireuit met darten, doelscjhleten, hinder- nis-slapstickrace, skippybalra ce. eJectroapel, verkleedrace, biok- en voetje loop, puzzel»j>él en Jojoën. 'f10 uur Ouders worden niet 'Vergeten. Er staan diverse kramen met handarbeidartike- len en een rommelmarkt, eet- driüfcstalletjea. SUCCES. 9,30. tot,'16 uurDe korfbal vereniging Succes houdt op bet veldje tegenover Mgr. Noiens- laan 1, een rommelmarkt met diverse attracties 20 kraam pjes met platen, boeken, kle ding. bloemen, planten, gereed schap en veel koperwerk. 11 uur Eerste Schiedamse jojo-kampioenschappen voor kinderen tot en met 8 jaar, tot en met 12 jaar, tot en met 16 jaar en ouderen- Inschrijfgeld: ƒ2.50. Hoofdprijs: een vouw fiets. GORZENLOOP 10 uur Start van de Gor zen-loop over 1,5 km, 3 km. 5 km of 10 km door Schiedam- Zuid. Deze Koninginnedag-loop wordt georganiseerd door de winkeliersvereniging Schie- dam-Zuid en de sportbond Schiedam. Inschrijfgeld: 2.50. Startbureau: Groenelaan/Ha- gastraat. GORZEN 10 tot 17 uur De midden standers van Zuid staan op Koninginnedag allemaal bui ten met kraampjes op de Groe- nelaan. Tijdens de braderie reikt de Bondsspaarbank om 14 uur in haar filiaal Lelie straat 1 prijzen uit. De volgen de kinderen wonnen respectie velijk een flets, een pluche spaarvogei en een horloge voor het inkleuren van een te kening: Tamara Krommen hoek, Claudette Koolj en Palo Groeneweg. Troostprijzen zijn er voor: Clndy Gerritse, Pascal Demmers, Nancy Vroomen, Björn Noevers, Albert Trouw borst Mar gr eet Henkers en Andrles Jeny. OOST 10 tot 17 uur Kinderen uit Oost verzamelen voor Club huis Oost, GalHeistraat, met hun versierde fietsen, step of poppenwagen om een rondrit door de wijk te maken. Club huis Oost organiseert het feest in samenwerking met buurt vereniging De Kindervriend. 10-30 uur Feest in het clubhuis met kinderkennis, rad van avontuur, tentoonstel ling, videofilms en een rom melmarkt. 14 tot 15 uur Optreden Clown Riki. HANDBAL 10 uur Finalewedstrijden van het schoolhandbal voor meisjes van het basisonder wijs poule F en voortgezet on derwijs poule C en D op het UVG-terrein ln het Harga sportpark. Prijsuitreiking on geveer 14.15 uur. SCHIETEN 10 tot 22 uur Aanvang schietwedstrijden ln het club gebouw van de Schietsportver eniging Schiedam. Lange Ha ven 57. De wedstrijden bestaan ul volgende onderdelen: Je edstrijden tot 18 Jaar, vrijt aan wedstrijden, geluks- baan-wedstrijden en Cpen kampioehscü&p van Schiedam met als inzet de De Kuyptr- wiaseltrofee en de legpenning van de gemeente Schiedam. STRAATTEKENEN 10 uur Oost, Fahrenheit- straat op de speelplaats bij de school de Peperklip. 10 uur Zuid, Hagastraat, op het trottoir bij de hoek met de Groenelaan. 10-30 uur Noord, Hof van Spaiand, in het winkelcentrum. 12 uur Nieuwland, op het trottoir bij de winkelgalerij te genover de Albardastraat. De tekenwedstrijden staan onder leiding van medewer kers van het Singelkwartier, Zuiderkwartier, Wilhelmina- Kethel en Jeugdhaven-Nieuw- land. PPSC 10 tot 14 uur De voetbal club PPSC houdt op 30 april zijn traditionele familiedag op het terrein op sportcomplex Thurlede. Het programma be vat sportieve onderdelen, een sponsorloop, plantenmarkt, een barbecue en ballons opla ten. KINDERFEEST 14 tot 16 uur Herman van Diejen .Produkties heeft een kindervariétéprogramma in elkaar gezet. Het programma is te zien in de Sporthal Mar griet. Kaartjes aan de kassa verkrijgbaar. TAPTOE 20 uur De Rijnmondband, de jeugd Rijnmondband en het Tamboers- en Trompetters- corps Gusto verzorgen een mu zikale show in de Sporthal Margriet. De Rijnmondband verschijnt in nieuwe gala-uni formen. De Rijnmondband speelt een nieuw programma- Toegang gratis. THE DITCH 20 tot 2 uur Het Arte Kult Quintet treedt op in Jazzclub The Ditch, Korte Haven 7. SCHIEDAM Bloemenman J. Koogje, aannemer M. G. Heijster en de vroegere raads lieden D. J. Rensman en M. C. Enderi-Baylé zijn enkele op vallende namen tussen de Schiedammers die dit jaar tij dens de lintjesregen onder scheiden zijn. In totaal negen tien Ingezetenen hebben van morgen in een plechtigheid in de aula van het stedelijk mu seum een medaille opgespeld gekregen door burgemeester R. Scheeres. Vier Schiedam mers kregen him onderschei ding in Den Haag. Scheeps werf Wilton Fijenoord slokt met twaalf lintjes het grootste deel van de onderscheidingen op. De volgende personen kre gen een medaille: Ere-medaiUe in brons ver bonden aan de Orde van Oran je-Nassau: J. van Henten, Johan Straussplein 19, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als fit- ter/pijpenmonteur bij Wilton Fijenoord. A. H. Bakker, Stadhouders- laan 8, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als electrisch lasser bij Wilton Fijenoord. A. Prins-Van der Wilt, Vlaar- dingersdijk 163b, vanwege haar 40-jarig dienstverband als assistente archief/tekenka mer bij Wilton Fijenoord. Ere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oran- Je-Nassau: - J. W. Keemink, IJsselmonde- straat 46, vanwege zijn 40-ja- rig dienstverband bij de Rot terdamse Droogdok Maat schappij. L. J. Boer, Burgemeester Knappertlaan 26a vanwege zijn 40-jarig dienstverband als werkvoorbereider/calculator bij Wilton Fijenoord. G. C. de Reuver, Hoofdstraat 149b, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als baas van de lassers nieuwbouw bij Wilton Fijenoord. C. Vrijenhoek, Johan Straussplein 161, vanwege zijn 40-jarlg dienstverband als pro jectbaas machinale bewerking bij Wilton Fijenoord. J. G. Smit, Noordvestsingel 55, in verband met zijn 40-jarig dienstverband als werkvoorbe reider/calculator bij Wilton Fijenoord. J. H. Van Zuydam, Liszt- plein 117, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als projectbaas bij de afdeling buitenmontage nieuwbouw bij Wilton Fije noord. A. Versteeg, Jan van Zut- phenstraat 81, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als te kenaar constructeur bij Wilton Fijenoord. H, van Santen, Strijense- straat 3, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als tekenaar? constructeur bij Wilton Fije noord. W. H. Blomsteel, Huysman- straat 25b. vanwege zijn 49-ja- rig dienstverband als werk voorbereider/calculator op het bureau scheepsbouwwerk- plaats bij Wilton Fijenoord. S. van den Berg, De la Mar- plein 28, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als zelfstandig inkoper bij Wilton Fljenoord. J. M. Drenth, Plein Eendragt 19, vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij het Gemeen schappelijk Administratiekan toor in Rotterdam als verifica teur wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering. J. Koogje, Vlaardingerdijk 259a, omdat hij 50 jaar bloe- menkoopman is geweest. Ere-medaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oran- je-Nassau: T. Hemminga, Delftlandse- weg 158, ondermeer vanwege zijn dienstverband van bijna 40 jaar op de afdeling Perso neel en Organisatie van de ge meente Schiedam. Hemminga heeft echter meer bekendheid te danken als acteur/bestuurs lid van de toneelvereniging "Geron". Hij Is nu nog actief als souffleur bij de Rotterdam se toneelgroep *71. Hemminga was verantwoordelijk' voor de revues van de Schiedamse Ge meenschap die ln de jaren '56-*60 in de vakantieweken werden georganiseerd. Verder was hij ook betrokken bij de organisatie van de viering van Schiedam 700. M. G. Heijgter, Henriëtte Bosmanplein 21, ex- directeur/ eigenaar van het gelijknamige aannemersbedrijf. Heijster ging in oktober vorig jaar met pensioen. Hij was van jongsa- faan werkzaam in het bedrijf dat in 1930 door zijn vader werd opgericht. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. M. C. Endert- Baylé, Over de Vesten 149, die ondermeer twee periodes lid Js geweest van de Schiedamse gemeenter aad. en twee jaar van de Rijn- mondraad. In '72 werd zij be noemd als adviseur voor de personeelsafdeling van Shell. Op dit moment is zij lid van het algemeen bestuur van Nyenrode, een opleiding voor bedrijfskunde in Breukelen. G. A. Adriaanse, onlangs af getreden als hotelmanager bij de Holland-Amerikalijii. (HAL). Hij is destijds bij dat bedrijf begonnen als bediende in de scheepshoteldienst In '69 werd hij benoemd tot hotelma nager, de hoogste functie in de scheepshorekadienst bij de HAL. De volgende Schiedammers kregen hun onderscheiding ln Den Haag uitgereikt: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. C. Stralendorff, LAsuer- pad 7, vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij het ministe rie van Onderwijs en Weten schappen. A. de Ruiter, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als chef produktie girobescheiden bij de Postcheque- en Girodienst, Ere-medaiUe in zilver, ver bonden aan de Orde van Oran je-Nassau: D. J. Rensman, Parkweg 28, vanwege zijn bijna 40-jarig dienstverband bij de PTT. Hij is raadslid voor de PvdA ge weest. Ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oran- Ip.NpQanil* J. den Boed. Nieuwe Haven 77, vanwege zijn bijna 40-jarig dienstverband bij de PTT.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1