schiedam 14 Gierende zëiïuwen en laaiend enthousiasme bij Henny Huismanshow L Rondleiding en wedstrijd op Molendag 55 Jaar getrouwd Jubilea b|| Wilton Twintig systeem beheerders klaar Dronken duo rijdt in 'bussluis' Ramadan Riolering "V 2' - WS (Van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM Het Instituut Sociaal Raadslieden Houdt dit jaar het Gemeentelijk Woningbeheer scherp ih de gaten. Aanleiding, is het aantal klachten over de dienst-dat vorig jaar' bij de raadslieden binnenkwam. In (zijn verslag over 1985 uit het Instituut de nodige kritiek aan het adres van het woningbeheer. De dienst zou',,té weinig informatie verstrekken over de huursub sidieregelingen. De service aan huurders zou te wensen overlaten. Nieuwe raadsvrouw Voorrondes Juryleden Henny Huis man ontdekte weer een na tuurtalent: Jaon Dorder (15) uit Spij- kenisse werd eerste tijdens de Soundmix show in het Passagethea ter. (foto: links De juryleden naast Henny Huisman (links) vlnr.: enfifioreogrg- fe Tosca Baimrprodu- cent StüWrehbmi£ sikant Hans van Eijk. (fo to's: Ed Eg- germont) Gastoptredens Een voorbijgangster gluurt belangstellend bij het winkeltje van Zijderveld naar binnen. Lego-molentjes en schilderijen. (Foto: Ed Eggermont) >j opkomst v 'W. I 'i-' xz, De show Madame Arthur van Jos Brink is zaïerdag <- in het Schiedamse Passagetheater te zien. (Foto:'1 Kippa) Passagetheater Filmhuis Harmo nie Schuurkerk Koffieconcert Majorettes Geraniummarkt Consumentenbond Wesp-tocht Juventus het vrije volk DINSDAG 6 MEI 1986 Service woningbeheer te wensen over i Jüe raadslieden komen tót de conclusies na een druk Jaar.' '(We zijn niet meer uit Schie dam weg te denken," zeggen ze na het vorig jaar ruim 1400 te lefoontjes en bezoeken te heb ben verwerkt. Het; jaar daar voor was dat nog 1193, een toe name van meer dan zeven pro cent. "In een relatief groot aantal zaken" werden volgens de raadslieden de activiteiten van de dienst Gemeentelijk Wo ningbeheer onder de aandacht gebracht. Het Instituut voor spelt in 1986 "bijzondere aan dacht" te schenken aan de werkwijze van het woningbe heer, dat gisteren niet. voor commentaar bereikbaar was. Als een van de voorbeelden draagt-het instituut een huur ster aan die door "gebrek aan coördinatie" tussen het wo ningbeheer en een andere dienst werd geconfronteerd met een grote huurschuld. Vol gens de raadslieden was er verkeerde informatie ver strekt. Na tussenkomst van het instituut werd een groot deel van de huurschuld kwijtge scholden. De raadslieden zeg gen echter wel bezorg te zijn over de lengte van de termijn waarin in overleg met het wo ningbeheer het probleem de wereld werd uitgeholpen: 10 maanden. "De slagvaardigheid van de dienst is te gering", vindt het instituut. Het instituut toont zich niet echt blij met de stijging van het aantal cliënten. "Op zich is dat een reden voor bezorgd heid: weer meer Schiedam mers met problemen," aldus het jaarverslag. De ruim 1400 cliënten hadden bij elkaar 1622 moeilijkheden. Een flinke stij ging vergeleken met 1984 toen de raadslieden 1370 problemen kregen voorgeschoteld. Meer dan een kwart van de onder werpen die werden aangesne den betrof de sociale zeker heid. De verandering in de AOW-uitkeringen en in de al gemene bijstandswet bleken vaak onderwerp van gesprek. In meer dan zeventien procent van de gevallen was de belas ting het onderwerp en in 16,8 procent de huisvesting. De Invoering van de twee- verdienersmaatregel, belas tingaangiften en de onroerend- goedbelasting bleken respec tievelijk In januari, maart en november voor toename tn het aantal bezoekers van de raads lieden te zorgen. De grootste groep cliënten (ruim 40 pro cent) was 35 tot 49 jaar oud. De kleinste was jonger dan 21. Vorig jaar werd een nieuwe raadsvrouw aangetrokken. In november verving M. Everts de raadsvrouwe M. C. Kwak- kelstein. Gedurende het gehele jaar was raadsvrouw J. Dek kers in dienst. De raadslieden werken elk twintig uur per week. i i j (Van een onzer j verslaggeefsters) SCHIEDAM Soms met ge kromde tenen in de schoenen, vertederd, kritisch, maar meestal laaiend enthousiast zag en hoorde een uitverkocht Passagetheater gisteravond de Henny Huisman-trein voorbij denderen. Op de 5 mei feest avond van de Vereniging Na tionale Feest- en Gedenkdagen stond een natuurtalent op. De 15-jarige Joan Dorder uit Spij- kenisse kwam aanvankelijk als een bang vogeltje het po dium optippelen. Maar schijn bedriegt. Haar „waanzinnige natuurtalent" maakte dat de „ktarpresentator" en bedenker Van de KRO-playback^en Soundmix show Henny er- stil van werd. Dolgelukkig- was de tweede prijs winnares Jenny Bijl (37) liit Hellevoetsluïs. Ook zij mag tijdens de' halve finales strij den voor een tv-optreden. Jui chend en zoenend nam zij de beker in ontvangst. Heel toe passelijk zong Jenny totaal geïmproviseerd met hulp van j Huisman achter het drumstel en jurylid Hans van Eïjk ach ter, de keyboards Vera Lynn's We'll meet again. De derde prijs winnaars wa- ren niet minder in hun nopjes: de Carmolita's imiteerden het Hotcha trio op mondharmoni ca's: Het trio bestaat uit René Van; der Snoek op bas (17), Maarten de Rideer (18), solist én Bert Versteeg (47) de vine- ijisö Zij zijn opgeleid en wor- aei£ gecoached door Jan Jongste, de oprichter van het Pendrecnts Cromatisch Mond harmonica orkest. („Was het niet een gouden greep om deze Henny Huis man soundmixshow te vragen op 5 mei hier te komen?" glun derde VNFG-voorzitter Piet Drenth. Het Schiedamse be vrijdingsfeest moest eens een ander tintje krijgen. „Dat is goed gelukt," aldus Drenth, die zelf versteld stond van het grootse spektakel dat hem en zo'n zeshonderd anderen ruim drieënhalf uur werd voorge schoteld. Henny Huisman reist met zijn ploeg, waaronder de pro ducent-. van het programma Rein Sluik en muzikant Hans van; Eijk (vroeger Tee-set), het hele land door op zoek haar talent. Elke maand wor den-er 25 voorrondes gehou den. Bijna elke avond staat Huisman op zijn eigen wijze ad-rem, aardig en enthousiast voor volle zalen. i ,„Ik wil niet immuun raken voor het succes van de show of van de talenten, die we ontdek ken. Het komt tenslotte ge woon bij ons binnenlopen. Ik wil er verwonderd over blij ven. Dat lukt ook wel als in korte tijd drie van de kandida ten In' de top tien staan," aldus Henny, vlak voor de voorstel ling begint in de kleedkamer. Met de vlakke hand smeert, hij zo hier en daar een lik schmink. Hij eet ijstaart. Hij kwam pas om half acht aan en moet zich een beetje haasten. Toch krijgt iedereen een vrien delijk woord. „We hebben haast met deze voorrondes. Want in augustus gaan we met de t.v.-uitzendingen beginnen: 8 mini-shows met de kleintjes, 9 soundmix-shows en 4 totaal nieuwe shows: Henny Huisman shows. Deze nieuwe shows be ginnen in maart. Ik presenteer daarin, mensen, die allen iets doen, niet alleen zingen. Het wordt een mengeling van Ba- nanasplit en Showroom. Dat is de bedoeling," vertelt Henny Huisman. De Schiedamse balletlerares en balletschoolhoudster Tosca Balm maakte deel uit van de jury. Zij gaf kritiek of compli menten op de danspasjes, de choreografieën en de li chaamshouding van de dertien kandidaten. Madonna moest het spits afbijten. De geluids band haperde een beetje. Bij bijna alle kandidaten gierden de zenuwen door de keel. De imitatie Madonna Carola Romers (16) uit de Tarwewijk in Rotterdam-Zuid 'vindt' zich zelf helemaal in de zangeres Madonna. Zij danst, zingt, is model en doet aan kickboxen. Het liefst wordt ze zangeres. „Wij zien heel veel Madonna's. Tientallen per maand. Wij zien vijftienhonderd deelnemers - tjdi'j ai n/rftë'®": per jaar. Dus wij hebben ver gelijkingsmateriaal," aldus ju ry-lid Rein Sluik. Hij draagt een bril. Daarom vergelijkt Henny Huisman hem met het hoofdjury-lid van de t.v. uitzendingen Jacques d'Ancona, waarmee hij het vaak aan de stok heeft. D'An cona heeft de naam 'te zeuren' en 'slechte' kritiek te leveren op de deelnemers. „Wij willen de mensen iets meegeven. Het niveau van de zangers en zangeressen wordt hoger en hoger. Wij moeten zeer selectief te werk gaan. Een t.v. optreden betekent voor de meeste deelnemers tientallen optredens in het land," aldus Rien Sluik. WÊÊÊwÈêbèbÊs Jurylid Hans van Eijk: „Wij laten niemand naar huis gaan met het idee: 'Nou, was dat het dan?' Nee, we bouwen er; een show omheen. Vallen niemand af, hebben het goed voor met de aankomende artiesten." De voorrondes van de Henny Huisman show gaan vergezeld van 'acts die het gemaakt heb ben'. De nu 18-jarige Michael Jackson uit Capelle Peter van der Meer stal ieders hart met zijn weergaloos goede dans kunst en mimiek. De sound mixer Sander, die twee weken geleden nog te zien was op t.v., deed zijn Gino Vanelli imita tie. Een gast-optreden van een half uur werd verzorgd door The Ballroom Blitz. Henny Huisman begeleidde het trio vanachter het electronische drumstel. Hans van Eijk speel de keyboards, die gewoon voor hem op de jurytafel stond. Gisteravond traden de vol gende 'namaak-artiesten' op: Madonna, André van Duin, Sheryl Barnes (1ste prijs). Frank Sinatra 1, Agnetha Faltskog, het Hotcha trio (3e prijs), Elaine Page en Barbara Dickson, Jermaine Jackson en Whitney Houston, Lucille Star, Frank Sinatra 2, Kay Star (2e prijs), Yvonne Elliman en De- nice Williams. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN De twintig deelnemers aan de cursus systeembeheer der sluiten binnenkort hun op leiding af. Zes van hen hebben al uitzicht op een baan, de ove- rigen zijn met diverse bedrij ven in onderhandeling. Dit meldt het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord, dat de cursus in samen werking met het Nederlands Opleidings Instituut voor In formatica organiseerde. Tijdens de opleiding van 19 weken kregen de cursisten les in het gebruik van micro's en macro's en andere kleine com putersystemen. De nog jonge functie van systeembeheerder van kleine organisaties heeft in korte tijd aan populariteit gewonnen, vooral in het mid den- en kleinbedrijf. De twintig cursisten beëindigen op 12 mei hun opleiding. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDENGEN Twee Joegoslaven zijn onder invloed van alcohol met hun auto door de "bussluis' (drempel) in de Schiedamseweg in Vlaardin- gen gereden. De auto was total loss en werd direct naar de sloop gebracht. De twee man nen, van wie één niet in Neder land woonde, hebben van de Officier van justitie een boete van 750 gulden opgelegd ge kregen, waardoor een strafver volging wordt voorkomen. Na het ongeluk kregen de twee buitenlanders ruzie en gaven elkaar de schuld van het ongeluk. De politie heeft geen duidelijkheid gekregen over wie achter het stuur zat. De mannen zijn overgebracht naar het bureau aan het Delft- seveer. Een blaastest wees uit dat zij onder invloed waren van alcohol, waarna een bloed proef werd genomen. Nadat de twee de boete van 750 gulden hadden betaald, werden ze vrijgelaten. SCHIEDAM Van 9 mei tot 8 juni houden de in Nederland wonende en werkende moslims de vastenmaand: de Ramadan. De moslims mogen in deze pe riode niet eten van dageraad tot zonsondergang. In de prak tijk betekent de Ramadan: een onthouden van eten, drinken en geslachtsverkeer gedurende 29 of 30 dagen per jaar. SCHIEDAMMet het ver nieuwen van de riolering in de Tuinlaan en de Lange Nieuw- straat is vandaag een begin gemaakt. Afhankelijk van de weersomstandigheden gaat het karwei 25 weken duren. Omleidingen worden op oranje borden aangegeven. SCHIEDAM De Noord- molen, de Drie Koombloemen en de Vrijheid staan zaterdag weer in de belangstelling op de nationale Molendag in 'Schiedam. De organisatie moet het dit jaar doen met een enigszins uitgedund be stand. Molen de Walvisch is geheel buiten bedrijf wegens een ingrijpende verbouwing en renovatie. De nationale molendag is een voorproefje op de Schiedamse Molenda gen die twee weken later zul len beginnen. „Vandaar dat het activiteiten pakket waf bescheiden gehouden is," al dus de werkgroep Schiedam se Molendagen. Een van de programma-on derdelen is een rondleiding in molen de Vrijheid met daar aan gekoppeld een bezoekje aart het restaurant in de Noordmolen. Tegen betaling van één gulden krijgt men daar een zogenoemde moien- crèpe (pannekoek met likeur) voorgeschoteld. In het restaurant wordt vanaf elf uur 's ochtends tot vier uur 's middags de film Glas van Bert Haanstra ver toond. Ook is er een oude po lygoon documentaire over wonen en werken in Schie dam rond 1938 en 1939. Verder is er een bijna vier meter lang mini-stadsgezicht te zien van Schiedam, dat is ge maakt door C. Pluym van de Historische Vereniging. Ook de winkeliers aan de Hoogstraat mengen zich in het Moienfeest. Ongeveer vij fenvijftig winkeliers doen mee aan de door de winke liersvereniging uitgeschreven etalagewedstrijd. "Molens en Nationaal Gedistilleerd" is het thema. Het is de bedoe ling dat de wink '.:crs hun ar tikelen verweven met produk- ten die daaraan doen denken. Een vijf man sterke Jury zal vijf geldprijzen van eik 150 gulden uitreiken op de molen dag zelf. Eén van dc deelnemers liet gisteren al duidelijk merken een gooi te willen doen naai dc geldprijs. In het zogenoem de winkeltje van Zljderveid op Hoogstraat 34 staan door scholieren gemaakte molen tjes van lego. Theater De Teerstoof heeft een tentoon stellinkje ingericht met ge schilderde molens. In veel an dere etalages aan de winkel straat is de handelswaar af gewisseld met flessen Jene ver, borrelglaasjes en zelfs namaak molenstenen. i/t r Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga staan zaterdag 10 mei in een uitverkocht Schiedams Passagetheater met Madame Arthur. Het vro lijke muziekstuk speelt zich af in de jaren dertig. De boekhou der Boudewijn Kleinman krijgt na vier jaar werkloosheid een baan in een travestietenclub. De voorstelling wordt op 6 no vember aanstaande weer op gevoerd. De voorverkoop is al begonnen. Toegang 30,-, 25,- en ƒ20,-. Aanvang 20.15 uur. Passagetheater, Passage 9-13. De Amerikaanse komische dramatische film Hotel New Hampshire is vrijdag 9 en za terdag 10 mei te zien in het Vlaardingse Filmhuis Harmo nie. De film is gemaakt naar het gelijknamige boek van John Irvind. Hij was ook de schrijver van The world accor ding to Garp, een best-selier. In de film beleeft een Ameri kaanse familie onvoorspelbare avonturen. Met in de hoofdrol len: Jody Foster, Beau Bridges, Rob Lowe, Natasja Kinski en Wilford Brimley. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs (6.50. pas 65+/CJP ƒ5.-. Film huis Harmonie, Stadsgehoor zaalcomplex, Schiedamseweg 50a. hf-J sDevSchiedamse Grace Siy- manska presenteert zich woensdag 7 mei tijdens het i .a Maassluise Open Podium in het Maassluise theater de :>V Schuurkerk. Het veertiendaags: se open podium bevat de vaste' programmapunten, zoals het ur.:-: smartlap-festival, de toneel- A feuilleton de Pontjespolder er» diverse nieuwe artiesten. Maud; van Hemert en Peter Ramme- loo spelen gitaar en zingen. Dick Borst begeleidt Cora - Hulstman en Angelina Hagen- stein op de piano bij de smart lap 'Bij de muur van het oude,.,, kerkhof'. Toegang 2,50. Aan-,..- vang 20.30 uur. Woensdag 7 mei om 14 uur wordt de Nederlands gespro- ken kinderfilm Billy Turf cont'r^" Kwel gedraaid in de Schuur- ,V4ii kerk. Het dikste studentje ter,„;,. wereld kom! in de grootste problemen: hoe kan hij zijn eeuwige honger stillen en hoe,. j;;: kan hij de straf van meesier Kwel ontwijken? Toegang 3.50. De Amsterdamse Danny de Munk is donderdag 8 mei te zien in zijn glansrol van Ciske'i:\ in de Nederlandse succesfilm Ciske de rat. De film wordt om 14 uur vertoond en om 20.30 uur volgt een tweede voorstel ling in het Schuurkerktheater. Danny de Munk werd beroemd door zijn rol van Ciske Vrij- moedt, de elfjarige straatjon- 'v gen die zijn moeder doodt tij dens een uit de handgelopen ruzie. Toegangsprijzen 's dags: 5,-, CJP/pas 65+ -' +i ƒ2,50; 's avonds 7,50, CJP/'* pas 65+ 6,-. Theater de Schuurkerk.' Schuurhof 142. De heer en mevrouw P. van der Ent-van der Plas hopen op 7 mei te herdenken dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruigegom is 86 jaar en de bruid 78. De heer en mevrouw Van der Ent wonen in de Diepenbrocks- traat 52 in Schiedam. Zij hebben twee dochters en vijf kleinzonen. SCHIEDAM - De Vlaardinger H. Barg viert 7 mei zijn 40-jarig dienstverband bij de Schie damse dok- en werfmaat- schappij Wilton Fijenoord. De v Schiedammer M. van der Hei-\: de, plaatwerker In de nieuw- bouw, Is op 22 mei veertig jaar, In Wilton-dienst. Carla van Watsum speelt dwarsfluit en Ton Huijsman gi taar tijdens het gratis koffie concert woensdag 7 mei van 12.30 tot 13 uur in de aula van het Stedelijk Museum, Hoog straat 112. Het Tamboer en Trompetter- corps Gusto zoekt meisjes vanaf 12 jaar om een majoret- tepeleton te vormen. 8lj de op tredens in binnen- en buiten land wordt het corps vaak ver- gezelfd van steeds andere ma- jorettenpeletons. De Gusto wil nu zelf een groep meisjes bij eenbrengen en opleiden. De T.T. Gusto repeteert maandag avonds van 20 tot 22 uur In clubgebouw de Dukdalf, Maas dijk 1, tegenover de klaaslag, waar vroeger de scheepswerf de Gusto stond. De jaarlijkse braderle/gera- nlummarkt op de Broereveld, Hemapleln en Lange Kerk straat wordt op 10 me! gehou den. Particulieren mogen op een vrijhandelsmarkt tweede hands spulletjes aan de man brengen. Het duo Sunshine, de drumbands Harpe Davids en Ambroslus en straatmuzikan ten zorgen voor de muzikale omlijsting. Hoogtepunt moet het optreden worden van Country Meindert en Elizabeth Charlotte. Broersveld Belangen organiseert het feest. De werkgroep Schiedam van de Consumentenbond verga dert donderdag 15 mei In zaal 1 van ontmoetingscentrum de Blauwe Brug. Bachplein. Aan-> v vang 20.30 uur. j De jongeren van jeugdhonk x Wesp gaan een uitstapje ma- ken naar het Limburgse Val- kenburg op zaterdag 24 mei. Andere jongeren uit Noord in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar kunnen zich opgeven. De' dagtocht brengt de Jongeren naar de 'gemeentegrot'. In een bobslee, op de kartlngbaan, bij de oude ruïnes van Valkenburg en In een pretpark of disco- theek. De kosten bedragen 25 gulden. Het eten is niet In de prijs Inbegrepen. Opgeven voor 12 mei bij Henk in het Wesp-pandje. Bachbos. De Schiedamse Basketbat Vereniging Juventu9 komt het'; volgende seizoen uit met twee extra herenteams, een dames team en meisjesteam. Juven tus, dat speelt in de sporthal Oost. Fahrenheltstraat, Is ge-' groeid omdat de Overschlese club 'Ontspanning en Opvoe- ding' door gebrek aan leden en een tekort aan geld Is opge heven. De overgebleven leden van OenO en de eerder opge^ heven Vlaardingse Basket Boys hebben zich bij de Schie damse club aangemeld. l'

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1