Van Kleef,| nieiiw in Schiedams college ENERGIE LESKIST Schuimrubber matras. (ms Omw oc JO De arrogantie van de boosheid Amnesty manifestatie Straatrover gegrepen Tekst: Ron de Groot Foto's: Ed Eggermont Gezondheid ^4'Sj Cf WS Interessant GPV SCHIEDAM Politie ke waarnemers hadden het al zien aankomen: Aad Wiegman en Hans van Kleef werden twee (jaar geleden al getipt als wethouder in een Schie dams college. De voor spellingen kwamen uit. De twee PvdA-ers werden bij de laatste college-on derhandelingen door hun partij naar voren gescho ven. Wiegman moest er zijn baan voor opgeven en is nu Schiedams kas- beheerder. Van Kleef kon als ambtenaar laconiek onbezoldigd verlof opne men en houdt nu toezicht op de woningbouwvereni gingen en het onderwijs. Beiden zeggen trou wens niets te weten van eerdere speculaties om trent hun politieke carriè re. Of, ze willen daar lie ver niets over horen. De indruk zou dan kunnen ontstaan dat ze al langer de ambitie hebben een wethouderszetel te bezet ten. Beide heren doen echter hun best om elk fa natisme over hun huidige positie de kop in te druk ken. Tja, iedereen kan toch wethouder worden? Driedelig SCHIEDAM Leerlingen van groep acht van de Jan Lrighthartschool kregen gistermorgen een kist vol snoe ren, stekkers, lampen, leisteen, turf, kolen, fossielen en plaatwerk. De scholieren kregen deze zogenoemde 'energie-kist' overhandigd van gemeentelijke onder- wijsconsulent Theo van Giezen en voorlichter van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam Mari Dingenouts De 'meester' van groep acht H. de Wijs heeft meege werkt aan het tot stand komen van de kist vol energie zaken. Het lesproject 'Energie in en om ons huis' bevat energie-experimenten die in de klas uitgevoerd kunnen worden. Het lesproject past ook bij de onlangs geïntro- dueeerde lessen de 'computer en de energierekening voor het basisonderwijs(Foto: Ed Eggermont) Optimale vering en ventilatie. slaapcomfort"""* Hoogstraat 46-48 Schiedam tel.: 010 - 4 26 87 17 Stuiter Turks boek Secretarie Ooievaars Afscheid HET VRIJE VOLK scNedam 14 VRIJDAG 16 ME11986 **- -> Geschrapt uit het telefoonboek (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hans van Kleef (35) komt binnenkort niet meer voor in het telefoon boek van Schiedam. Uit angst voor telefoontjes van burgers zet hij de traditie van de Schiedamse wethouders voort en laat hij zijn naam, adres en telefoonnummer schrappen. „In Schiedam hebben ze de ra re gewoonte om wethouders bij voorkeur niet op hun werk "te belten," verklaart Van Kleef na drie dagen arbeid. Hij heeft blijkbaar snel geleerd. Al da gen neemt zijn vrouw de tele foon op. Waarschijnlijk om te vertellen dat Hans er niet is Wethouder-zijn vindt Van Kleef best, maar het moet zijn privé-leven met rust laten. „Dat gaat niemand wat aan. Ik zit hier niet als privépersoon maar als vooruitgeschoven raadslid voor de PvdA. Het eerste wat Ik doe Is xn'n naam uit het telefoonboek- laten schrappen. Als raadslid wordt je ook vaak gebeld. Maar als wethouder denken ze dat je ze ven keer 24 uur per week in dienst bent. Niemand houdt er rekening mee dat ik., ook wel eens slaap. Als je schrijft waar ik woon levert me dat gega randeerd vijftig telefoontjes op. Als je m'n nummer erbij zet, ongeveer honderd." „Ze bellen, omdAt het num mer erbij staat," gaat hij 'er- der. „In PvdA campagnes heb ben we partijleden met num mer en adres in een adverten tie gezet. Die mensen werden normaal nooit gebeld. Nadat die advertentie verscheen stond de telefoon roodgloeiend. Ze bellen niet eens voor infor matie Het is een of ander vreemd gebruik. Als ik iemand nodig heb, kijk ik naar het nummer op z'n werk. Ik bei ook niet meteen iemand thuis op. Als wethouder word je ook nog eens op iets aangesproken. Zo van: waarom krijg ik geen huis? Dat is hetzelfde als je een hoofdredacteur van een krant opbelt om te -vragen waarom de kreunt nog niet be zorgd is." O er een binnenkomer ge sproken. Hans van Kleef, geze ten achter een breed bureau, bijt maar meteen van zich af. De Schiedammers moeten niet denken dat hij door zijn nieu we functie gemeenschapsbezit is geworden. De socialist zet daarmee de lijn voort die hij als raadslid al volgde: een eigengereide maar consequen te politicus. Iemand die bij vla gen geen blad voor de mond neemt „Ik zie dit niet als een poli tieke carrière," zegt hij over zijn huidige werkkring. „Ik heb daar ook nooit zo over ge dacht Ik kan als ambtenaar zo Weer terug in m'n oude baan bij de gemeente Rotterdam. Op een gegeven moment krijg je het verzoek om je kandidaat te stellen voor het wethouders schap. Goh, dacht Ik. Dan kan ik eens in de keuken kijken. Het is best Interessant om wet houder te zijn." Samen met Aad Wiegman staat Hans van Kleef volgens de politieke wandelgangen al langer op de nominatie op de gang naar de zesde te maken. De beide heren werden ge noemd als opvolger van Rei- rder Seheeres als wethouder Economische Aangelegenhe den. ,Jk weet daar niets van," zegt hij. „Het is ook niet rele vant want de fractie heeft toen bepaald dat er opvolger zou komen. De discussie over wie er opvolger zóu worden, Is nooit gevoerd." - "Omdat hij anders toch niet "brodeloos" zou zijn geweest, neemt Van Kleef zijn benoe ming; laconiek op. Op het mo ment dat de PvdA-commisaie hem'; voordroeg bij de fractie. kon hij op zijn werk in Rotter dam promotie maken. „Het was eigenlijk allebei interes sant. Wat mij in het wethou dersschap aantrok was vooral het onderwijs. Dat is de basis van jc kennis. Dc externe ken nis die je in de maatschappij krijgt. Daar houw je de rest op voort. In het onderwijs krijg je voor het eerst te maken met mensen die zich professioneel met jouw ontwikkeling bezig houden. Er is geen ouder die een opleiding heeft gevolgd om vader of moeder te zijn." Van Kleef, geboren m Rot terdam, werd zelf gekneed door leraren op een gymna sium. Hij volgde de Bèta- (de wiskunde) kant. Toen hij die had afgerond begon hij als programmeur bij een compu terbedrijf. Daar kwam acht jaar geleden een eind aam „Ik werd lid van de gemeenteraad. Ik>,ben gestopt met werken en rechten gaan studeren op de Erasmusuniversitelt. Twee -jaar geleden ben ik afgestu deerd. Dank zij de bijdrage als raadslid kon ik gaan studeren. Hoewel je van een raadsbij- drage netto maar weinig over houdt. Ik geloof dat ik rond de duizend gulden per maand in m'n handen kreeg. Het ver schilt per persoon." Na zijn studie kwam Van Kleef 'ereclit bij de gemeente Rotterdam. Hij kwam in aan raking met de stadsvernieu wing als jurist op de afdelig huur- en subsidiebeleid van de dienst volkshuisvesting. Ook de automatisering viel hem daar ten deei. „In dat werk was ik eigenlijk ook met poli tiek bezig," vindt hij. „In de sollicitatie werd dat ook ver kapt gezegd." Duidelijk werd dat ik het moeilijk zou krijgen als ik voor de GPV in de ge meenteraad zou zitten /e bint in het werk ook bezig iz s. -*en bepaalde politiek. Hoe ki je het voor elkaar dat er zoveel mogelijk overheidsgeld in Rot terdam terecht komt." Gezien zijn ervaring in Rot terdam, en zijn raadswerk tot nu toe, bleek Van Kleef de aan gewezen persoon om de Stads vernieuwing onder zich te krij gen. Bijzonderheid is dat de Hans van Kleef Een kamer vol met kunst van familie Aad Wieg man woningbouwverenigingen voor het eerst in de geschiedens van Schiedam apart worden ge noemd als portefeuille. Van Kleef voor het "toezicht", Wiegman voor de financiële en bestuurlijke kant. „Als het fout gaat moet de gemeente ingrij pen," vindt Van Kleef. „Er zijn echter maar weinig wettelijke mogelijkheden." Volgens de nieuwe wethou der gaat het slecht met de ver enigingen. Hij betwijfelt zelfs of ze de "fusie wel halen. Het is niet zo dat na de datum van 1 januari 1987 alles beter gaat. Alle verenigingen staan er fi nancieel erg slecht voor. Het duurt jaren voordat zt Hs hersteld is." Van Kleef komt er rond voor uit, zich als wethouder anders op te zullen stellen dan als raadslid: „De positie brengt met zich mee dat je anders omspringt met de informatie die je krijgt.'. Je krijgt ook méér informatie. Soms kan het schadelijk zijn voor een zaak waar je voor staat, als je infor matie naar buiten brengt. Als raadslid heb je meer vrijheid om iets te zeggen. Het richt ook minder schade aan. Eef Colié van de CPN ging altijd flink tekeer over de situatie bij de SSSW. Als hij zelf wethou der zou zijn, en daar heeft-ie ervaring mee, had-ie het niet gedaan." 1 Iets dat Hans van Kleef niet zal veranderen vanwege zijn benoeming, is zijn kleding. Alle speculaties van insiders ten spijt, droeg hij geen driedelig pak met krijtstreep tijdens zijn benoeming en is hij niet van plan zich bij andere gele genheden op te dirken, alleen omdat hij wethouder is. „Ik ge loof dat Gerard Verhulsdonk (VVD - red.) daar wat over heeft gezegd. Een lullige op merking Ik word heus niet be langrijker als ik in een verga dering een stropdas draag. Dat is net zo'n discussie over het wel of niet dragen van schoe nen of over groene of paarse sokken." SCHIEDAM Aad Wieg man (44) is wat onwennig be gonnen aan zijn wethouder schap. „Ik weet niet of het lukt. De tijd zal het Ieren. Ik ben niet iemand die altijd over tuigd is van zichzelf. Ik ben voorzichtig. Maar mijn fractie heeft mij gekozen voor deze taak en dat is een teken van vertrouwen." Het zal rechtgeaarde Schie dammers goed doen dat nu ook een telg uit de bekende plaatselijke kunstenaarsfami lie het tot de zesde etage van het stadskantoor heeft ge schopt. „Ze vinden het wel leuk", zegt Wiegman over de reactie van zijn ouders, broers en zus. Hij doet er ook iets voor terug. Zijn werkkamer, voorheen het domein van cul tuurwethouder Herman" Pos thoorn, komt vol te hangen met kunstwerken van zijn va der Doop, en zijn broer Diet Hij sou er deze week nog mu seumdirecteur Hans Paalman over aanspreken- Eén stukje famiiie hangt al aan èe muur: een plakkaat uit de Ameri kaanse stad Los Angeles dat vader Doop elf jaar geleden als "koerier vam- Schiedam" meekreeg. De stad kreeg het plakkaat vanwege het zeven honderdjarig bestaan. Hoewel de 'Wiegman-fami lie' sterk verbonden is met cul tuur, komt de 'C' niet voor in de portefeuille van Aad. „Ja, die is bij Hafkamp terecht ge komen maar ik volg het wel. Ik ben zijn eerste vervanger. Het is misschien beter ook. Juist omdat mijn familie in de kunst zit, ben ik geen wethou der van de H'.hilders, Het is een veronderstelling maar Ik denk dat je er afstandelijker tegenover staat als je een min der sterke binding met de kunst hebt. En je moet er af stand van kunnen nemen." Wiegman kreeg in de porte feuille ver de. .ng ondermeer de posten Financien en Nutsbe drijven in d« maag gesplitst. Posten die slechts voor een deel aansluiten bij zijn oplei ding. Na de lagere school volg de hij HBS-A (de economische kant). Na de HBS ging hij wer ken als ontwerper van stands voor beurzen en praalwagens voor bloemencorso's vergelijk baar met die in de bollen streek. Twaalf jaar geleden be landde hij op de afdeling Voor lichting van de Technische Maatschappij Warmtemeter, waar hij dertien dagen geleden afscheid nam. Uit Wiegmans woorden blijkt dat de keuze tussen de warmtemeters en het stads kantoor een moeilijke is ge weest. „Ik had daar een aardi ge baan. Ik was voorzitter van de ondernemingsraad. Dat be tekent dat toch 150 mensen vertrouwen in je hebben. Het wethoudersschap vind ik ten eerste een uitdaging. Als raadslid heb je in commissies de mogelijkheid om ideeën op tafel te leggen. Nu heb ik de mogelijkheid om ze uit te wer ken. Een ander aspect is de verantwoordelijkheid tegen over de PvdA. Je .bent geroe pen om het te doen. Elk raads lid is in potentie een kandidaat voor het wethoudersschap. Een verantwoordelijkheid die je niet mag ontlopen. Ik heb m'n baan ervoor opgezegd. Ik weet dat het een riskant be roep is. De raad, je eigen par tij, ze kunnen je naar huis stu ren." Of Wiegman een echt groot risico loopt, valt nog te bezien. Hij is etn van de PvdA-ers die tevreden is met het beleid dat de afgelopen vier jaar gevoerd is en wel dat dan ook in grote lijnen voortzetten. De afgelo pen periode werd gekenschetst door een ongekende eensge zindheid van de coalitiepart ners PvdA en WD, licht te gengewerkt dooi de oppositie van CDA en klein links. De coalitie werd gezien dat succes voortgezet. Aad Wiegman was in het be gin van de zeventiger jaren eén van de politici die een Pro gressieve Volkspartij voor ogen hadden en zich ais lid aanmeldden bij de PvdA, D66 en PPR. Uit diezelfde club stamt ook de huidige burge meester van Schiedam, Rei- rJer Seheeres. Bij tijd en wijle wordt Wiegmans naam ook in verband gebracht met de rechtse, en inmiddels opgehe ven Boerenpartij. Na een speurtocht door zijn uitgebrei de persoonlijke archief ontze nuwt Wiegman de beweringen. „Onder leiding van kunstenaar Hein de Koster wilden Schie damse kunstenaars zo'n 20 jaar geleden m de gemeente raad komen. Ze wilden niet zelf een partij oprichten maar via een bestaande partij de po litiek in. Er zijn toen contacten geweest met de Boerenpartij. Ik word daar ten onrechte mee in verband gebracht omdat ik in het kunstenaarswereldje zat." De oer-Schiedammer heeft zich inmiddels van kunstenaar ontpopt tot de financiële spe cialist in de PvdA-Schiedam. „Ik weet er wel iets van," zegt hij lachend. "Ik weet hoe een (gemeentebegroting in elkaar 'steekt. Het is interessant te zien wat je allemaal met "geld, kunt doen. Waar je het voor kunt aanwenden." „Ik denk niet dat er met mij als wethouder iets drastisch Verandert met het beleid,"'-' gaat hij verder. "Het bevalt"' me hoe er de afgelopen jaren' is gewerkt. De bezuinigingen van de overheid nopen ons tot een grotere inventiviteit. De kortingen zijn onevenredig hoog. Dat betekent dat we de komende jaren behoorlijk moeilijke operaties moeten uit voeren. Dat betekent niet dat er alleen maar bezuinigd moet worden. In ieder geval niet al leen. Dat moet samenhangen met efficiënter werken en nieuwe inkomsten aanboren. Als je alleen over bezuinigin gen praat, geef je geen volle dig beeld." Wiegman waakt er als nieuwbakken penningmeester van Schiedam voor het grote publiek nu al de stuipen op het lijf te jagen. "Moeilijke opera ties" houden volgens hem niet meteen een lastenverhoging voor de ingezetene in: „Je moet ervoor zorgen dat je daar terughoudend in bent," vindt hij. Voorlopig "regeert" Wieg man nog met het partijpro gramma van de PvdA onder handbereik. "Dat is makkelijk" zegt hij, terwijl hij nog eens het hoofdstukje over tarieven naslaat. Alsof hij opzoekt hoe het ook al weer in elkaar steekt. "Dat is mijn bijbel. Maar zet dat maar niet in de krant anders wordt het CDA kwaad." ~y,- Een schuimrubber matras van natuurlijke latex, dus met uitstekende ventilatie, veerkracht en elasticiteit Perfect voor verstelbare bedden Gestoffeerd met lagen katoen en schapewol Overtrokken met een 100% katoenen damast Leverbaar in dikten van 14,17 en 19 cm, zowel één - als tweepersoons ook extralang en extrabreed Uw slcrapvoodkhler steapvoorëcWeré' Beddenspeaaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop Mag ik even plaatsvervan gend kwaad worden? Niet dat ik dat graag wil want het bederft de eetlust, doet de stoelgang stollen, verdrijft de nachtrust en "versjittert" bo venal het humeur. Pure ener gieverspilling dus. De hele week ben ik echter nog geen normaal mens tegengeko men. Door de bank genomen zijn het heel aardige stadge noten. Aardig tegen de bu ren, lief tegen vrouw, man en kinderen, zorgzaam voor huisdieren, denken over het algemeen genuanceerd en zijn nauwelijks burgerlijk on gehoorzaam. Opeens zijn die stadgenoten veranderd in grommende, te kort aangebonden honden Spuwen zwavelwolken uit en braken rivieren vol zwarte gal naar een ieder die te dicht in de buurt komt Zoiets slaat over. Zeker op mij, want solidariteit met on- gelukkigen is mij niet vreemd. Niet alleen heb ik begrip voor hun angstaanja gende boosheid, mijn plaats vervangendheid verdwijnt Wat wil je wanneer je dag in dag uit wordt geconfronteerd met onzichtbare radioactieve deeltjes Met politici die zelf niets weten en daarom een sussend toontje aanslaan. Die zich verschuilen achter hele of halve leugens en de truc van de dag van stal ha len. De Rus Is niet open. Open? M'n grootje! En die uit de hand gelopen kernproef dan? Vindt u het nu echt gek dat al die oppassende burgers nij dig worden op de wel zicht bare en te vatten ergenisjes Neem de bewoners van de Tumlaan bijvoorbeeld. Elke ochtend hopen zij dat de kin deren netjes naar school kunnen al is de straat langza merhand een parkeerplaats met zandbak aan het wor den Elke ochtend hopen zij dat hun auto met een meter- tje of vijf is verplaatst en 's avonds verwachten zij dat de deur nog gewoon bereikbaar is. Nee, het lachen is ook die mensen een beetje vergaan of moeien zij respect hebben voor de fratsen van de politici op de buis- Edje met petje, slaand met twee koperen v bekkens als de wedergebo- !V ren dorpsomroeper Ruding/®' die in Wassenaar vast een 3 lusthof met rozen heeft staartvj maar juist die ene roos van Jf de Partij van de Arbeid niet gunt aan een ongetwijfeld minder bedeelde. Goed, ook Win Kok huppelt als de nieu we schoonzoon door bejaar dentehuizen, even vergetend^ dat Van Aardenne onderuit.» gehaaid moet worden omdat» hij nog steeds kniest om Wil-'' ton Feijenoord en pleit voor nieuwe kerncentrales alsof het griesmeelpuddinkjes zijn, verpakt in lege LEGO-doos- jes. o. v Hoe kom ik er eigenlijk op tJ dat ik plaatsvervangend boos ben? Ik ben gewoon laaiend omdat ik het gevoel heb te t*-*- worden behandeld alsof ik- ffr net geboren ben Onmondig,^ zonder rechten. We leven in een tamelijk vrij land, maar waar we regelmatig voor dé - gek worden gehouden. Waar i je schijnbaar beter af bent als yuppie met een gifgroene trui en een krokodilletje, een ruitjesbroek, effecten en een ■- cabriolet, inplaats van het opkomen, samen met ande- ren, voor een eigen mening., Je verzetten tegen alles wat maar enigszins riekt naar on? macht, besluiteloosheid, maar vooral tegen manipula-,- tie, is uit de mode. t Amnesty International be- staat deze maand een kwart,;., eeuw. Vijfentwintig jaar strijd,^ voor alles waar wij in vrijheid boos over mogen worden. Maar als je om je heen kijkt tj heb je het gevoel dat wij ook.,Q weer moeten beginnen. Of leggen wij met onze arro gantie en betweterigheid de basis voor het opnieuw ont- t kiemende zaad van een re-) I volutie? Kwaadheid is een bron van energie, krachtiger dan ato-f men en, mits goed gebruikt, drijfveer van de hoop op een toekomst waar organisaties' als Amnesty niet meer nodig zijn. Dat hokje woensdag kan t daar bij helpen! Meindert Buytensluyser SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van Amnesty Interna tional viert het 25-jarig bestaan morgen met een grote mani festatie-* éri informatiemarkt op de Grote Markt. Burgemeester Seheeres leest om één uur 's middags een gedicht voor vanaf het bordes van het oude raadhuis. Daarna geeft hij na mens de gemeente een geld bedrag voor hulp aan het Afri kaanse land Tanzania. De ma nifestatie begint om half elf 's ochtends met muziek. Het programma ziet er als volgt uit-11.15 uur poppen- f 1 i kast, ballons oplaten voor kin- deren, 11.45 uur muziek, 12 uur Drumband Ambroslus treedt op? 12.30 uur Rad van,n,v. Avontuur, 13 uur optreden Turkse muzikant; 14 uur Rad van Avontuur en introductie van 2 adoptanten; 14 30 uur declamatie gedicht; 14.45 uur breakdance; 15 uur straatto— neel, 15 15 uur. Rad van Avontuur en introductie 2 adoptanten; 15.45 uur volks dansen; 16.15 uur breakdance, 16.30 uur einde markt en ma nifestatie. kortaf De afdeling jeugdwerk van de stichting samenlevingsopbouw Schiedam Noord heeft de groep Stuiter opgericht voor jongeren van 10 tot 14 jaar De kinderen kunnen op vijf zater dag meewerken aan een musi- calaohtig toneelstuk Stuiter Zij gaan schminken, verkleden, zingen, "boos" worden op el kaar of juist 'lief' zijn voor el kaar. De kinder-cursus toneel/ musical is gratis Zaterdag 17 mei wordt de eerste bijeen komst gehouden in Boerderij Landvreugd van 10 tot 12 uur. De deelnemers moeten zich de eerste keer melden bij het kan toor van het jeugdwerk in de Blauwe Brug, Bachplein 590 Vragen naar Frederiek of An. Turkse vrouwen krijgen woens dag 21 mei voorlichting over het onderwerp 'Gezondheid en vakantie' in de basisschool Harlekino, Burg van Haaren- laan 952 van 10.30 tot 11.30 uur. Op het programma staan de volgende gesprekspunten inentingen, ziektekostenrege ling, medicijnengebruik tijdens vakantie, kinderziekten, gevaar voor uitdroging, vakantie en uitkeringen en vakantie en naar school gaan. De videofilm 'Op vakantie naar het thuis land', duur 20 minuten, wordt vertoond Er is een tolk aanwe- Z|9 Wethouder L. Hafkamp krijgt vrijdag 23 mei om 11 uur in de bibliotheek In wijkcentrum Nieuwland een in het Turks ge schreven boekje over Schie dam. De schrijver en samen steller van het boekje 'De ge schiedenis van Schiedam' de Turk Recep Alug (24) heeft het boek geschreven voor de Turk se leerlingen van de laatste klassen van het basisonder wijs. Recep, die negen jaar in Schiedam woont, wil deze leer lingen meer informatie geven in hun eigen taal en de onbe kendheid met de geschiedenis van de stad wegnemen De ge meente heeft het projectje ge financierd. i J» li De gemeentesecretarie is irr'v" varband met de Tweede Ka- 1 merverkiezing gesloten op* T woensdag 21 mei. Het bureau Verkiezingen en het bureau Burgerlijke Stand, beide in ge bouw 's Graveland aan1'de 's Gravelandseweg, zijn op ge wone tijden geopend Kiezers, die tijdens de raadsverkiezing, in de Sint Aloysiusschool aarn de Lange Singelstraat 53/ huh stem uitbrachten moeten nu stemmen in de gymzaal van de school. De Schiedamse Invaliden Sportvereniging de Ooievaars vieren het 20-jarig bestaan za terdag 24 mei van 16 tot 18 uur met een receptie in het clubgebouw aan de Westmo-. lenstraat 26 De Ooievaars vra gen aan de receptiebezoekers die van plan zijn een bloemetje mee te nemen, dit niet te doen, De 20-jarige heeft liever dat_ het geld wordt gestort op de girorekening van de 'arme' ciub, nummer 2888952 S i 4.1 L» •om Wethouder Herman Posthoorn neemt vrijdag 23 mei van) 16 tot 18 uur afscheid als be- stuurder van Schiedam in de. aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 SCHIEDAM De politie heeft woensdagavond laat een 28-ja- rige Schiedammer opgepakt die ervan wordt verdacht een bejaarde beroofd te hebben van 2000 gulden. Een 60-jarige Schiedammer werd dinsdag nacht aangevallen door een aantal onbekenden in de Oud- dorpsestraat Zij vielen hem van achteren aan en ontfutsel den hem zijn portefeuille met inhoud De politie verhoort de verdachte. Er worden nog meer aanhoudingen inzake de ze brutale straatroof verwacht. i

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1