Binnen 2 weken rapport v.d. Louw Droomboulevard bij Boymans [Freek op de radio Wapensmokkel via Rotterdam Taxi's in Rotterdam duurder •Architectenkubus voor Wim Quist Bestuur Erasmus; kok mag blijven TWEE WEKEN LANG GRATIS LEZEN? VUL DE BON IN. 1 Italiaan zet z'n claim door li Kamer bemoeit zich niet met probleem Kaap Arrestant door ruit Arrestaties na moord op Rotterdammer Kruiwagen op hoofd Air Holland mag Schiphol gebruiken I 1 1 B a Z>d*cve.ette mcteUvo* f. i 'w, 4 PA :-'£*•&% Jtrk» --f 3 •if *f a v DONDERDAG 12 JUNi 1986 PAG. 13 r4Sue*;,.. ROTTERDAM Het gemeentelijk Havenbe drijf van Rotterdam gaat onderzoeken hoe de pro blemen met de plaatsing van stukgoedwerkers op vrijgekomen plaatsen in andere sectoren kunnen worden opgelost. Het havenbedrijf moet over twee weken met aanbevelingen komen. CAÓ Vele vaardige handen bouw den gisteren aan het Dans paleis, één van de attrac ties op de Boulevard of Broken Dreams in Rotterdam. Foto Gerard van Bree). Heel Rotterdam V ervolgverhaal Glasdichter kan het niet, bij dit nieuwe kantoor gebouw van Aegon aan het Rotterdamse Hofplein. De blinde toren met erin weerspiegeld de fontein ev. de flats langs de noordkant van het Weena >p de plaats van het vroegere roemruchte datispaleis Bristol. Hij vormt door z'n even hoger zijn dan de omgeving een soort afsluiting van de oostelijke gevels aan de Coolsingel vervolg voorpagina Botterdam Rolstoelen 'Niet eenduidig' HET VRIJE VOLK. OPENHARTIG, ONTHULLEND EN VEELZIJDIG. DAAR GA JE EENS GEZELLIG VOOR ZITTEN! STUUR MIJ HET VRIJE VOLK VEERTIEN DAGEN LANG GRATIS EN VRIJBLIJVEND OP PROEF: NAAMVOORL ADRES POSTCODEHUISNR PLAATS TELEFOON(I.v.m. controle bezorging) I Ti f .-;> .-<«< 11 «rt» -■»$. t 3r ^k~s T# 8 ROTTERDAM De 20-jarige Rotterdammer G. NrjJ. M. is gisteren, na een ont snappingspoging uit bureau Mareoniplein, met een slag aderlijke "bloeding opgeno men in het Dijkzigtzieken- huis. De man, die wegens oplichting was aangehou den, sprong op de loopgang op de eerste etage van het bureau door een ruit en maakte een val van vier meter. i i< ROTTERDAM Gianni j jCossu, de Italiaan uit De- venter die door de Rotter- damse politie ten onrechte was afgeschilderd als één 'van de ontvoerders van Jo- ke Otto uit Spijkenisse, >-heeft de bekende Maas trichtse advocaat mr. M. Moszkowicz ingeschakeld om van de Staat schadever goeding te krijgen. Eerder had- commissaris J. Blaauw de Italiaan al via de tv zijn excuses aangebo den, en had de Rotterdamse advocaat mr. E. R. Weening voor elkaar gekregen dat het opsporingsbericht op de tv werd gerectificeerd. Cossu, die aanvankelijk slechts genoegdoening eiste „iedereen kan een fout maken" vindt nu dat Jiem meer schade is toege bracht dan door rehabilita tie alléén kan worden goed gemaakt. - Hoe hoog de schadeclaim zal zijn, is nog niet bekend. Via de rechter zal waar schijnlijk eerst duidelijk moeten worden dat het Openbaar Ministerie on rechtmatig heeft - gehan deld, waarna* in een tweede procedure de hoogte van de claim kan worden vastge steld. ROTTERDAM/ZEIST Het onderzoek naar de moord op de Rotterdammer René G. Heeren (40), die op 8 februari doodgeschoten op het ijs van het Tlenhovens- kanaal in Hollandsche Ra ding werd gevonden, is bij na rond. Er zijn volgens de politie al enkele arrestaties ■verricht, en het recherche-, 'team verwacht binnenkort •nog meer aanhoudingen. Over het verloop van het pnderzoek is de politie ver der uiterst zwijgzaam. Ge ruchten dat de moord op Heeren mogelijk verband houdt met de strijd die in de drugswereld vooraf ging "Jaan de recordvondst van 220 kilo heroine in de Rot terdamse haven, wil een woordvoerder van de rijks politie "bevestigen noch ontkennen." Het onderzoek naar de moord is volgens de politie nog- in volle gang, maar men verwacht binnenkort opening "van zaken te kun nen geven. ROTTERDAM Bij re novatiewerkzaamheden in de Havenstraat in Rotter dam heeft de bouwvakker ,G. T. J. van Boek'el (44) gis teren een kruiwagen op het :hoofdïgekregen. De man is •opgenomen in het Dijkzigt- ilekenhuis. Hoe het ongeluk precies gebeurde wordt nog onderzocht. JL. 5 Havenbedr ij i' begint stukgoedonderzoek Dit is woensdag afgesproken in de commissie-Van der Louw, waarin de bonden, de havenwerkgevers, het Haven bedrijf en ministerie van So ciale Zaken zijn vertegenwoor digd. Het gaat hier om een onder deel van het vorig jaar in de commissie (onder voorzitter schap van A. van der Louw) bereikte akkoord voor het stukgoed, dat tot 1990 geen gedwongen ontslagen garan deert in deze sector. Het ver plicht bedrijven in andere sec toren in de haven de helft van de vrijkomende arbeidsplaat sen met stukgoedwerkers op te vullen. De concrete invulling van dit akkoord-onderdeel verloopt uiterst stroef. In totaal gaat het om de herplaatsing in an dere sectoren van 135 stuk goedwerkers. Tot nu toe is een twintigtal stukgoedwerkers daadwerkelijk in andere secto ren aan de slag gegaan. Vol gens de Vervoersbond FNV staan de havenbedrijven her plaatsing in de weg door te la ge functies aan te bieden of de functie-eisen op te schroeven. Aan de andere kant erkent de bond dat de stukgoedwerkers niet staan te springen om over te stappen naar de andere sec toren. De havenwerkgevers wijzen in verband met dit laatste op de stukgoed-CAO, die relatief beter zou zijn dan de CAO's in andere sectoren. Het Havenbedrijf zal in zijn studie ook de mogelijkheid be kijken of bedrijven die zich aan het opschroeven van func tie-eisen schuldig maken, kun nen worden 'bestraft'. Daar naast wordt onderzocht of stukgoedwerkers persoonlijk kunnen worden benaderd voor een vrijkomende baan in een andere sector. Aan de hand van de aanbevelingen van het Havenbedrijf zullen de par tijen verder praten. Bestuur der P. Rosenmolier van de Vervoersbond FNV zei na af loop van de commissie-verga dering goede hoop te hebben op een oplossing voor de pro blemen. O* ■ssstV (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Het Mu seumpark naast Museum Boy mans-van Beuningen in Rot terdam is de afgelopen dagen langzaam maar zeker veran derd in "de gezelligste straat van Nederland". Een tiental tenten, waaronder de vergrote theatertent van Het Werkthea ter, het Paradetheater, de Ope ra en het Danspaleis, vormden er tot en met zondag 21 juni de "Boulevard of Broken Dreams", die de hele zomer door Nederland en Belgie toert. Morgenmiddag om half vijf wordt de Boulevard geopend "Live Radio Rijnmond, mu ziek, ongeluk, gezelligheid en gasten". Dan begint ook een prog.amma dat wat aanbod en variatie betreft z*n weerga niet kent Veel daarvan heeft de afge lopen weken al in dit dagblad gestaan, over een aantal pro grammapunten zijn inmiddels meer bijzonderheden bekend geworden. Over de "Nacht van de Ha ven" bijvoorbeeld, die zich vanaf 21.00 uur op verscheide ne plaatsen zal afspelen. Op het programma staan onder meer "Flip Schip Alle Hens" met Nederlandstalige havenre pertoire, de enige echte Rocco Granata, de finale van de Ha venquiz, het scheepstoeteror kest De Kweekbak, Sterke Ver halen, de film "On the water front" met Marlon Brando, MM Wops met straatmuziek, het straattheater Smerige Vis sen, Jan ("Wat Zeg Ie Als Je Valt Dan Leg Ie") Oudenaar den, Frans Vogel, Rien Vroeg- indeweij met havengedichten en verhalen. Bootjes, Haven- film. het duo Bob Gert, De Boldt.j, Kiem video, levenslie deren door Kees Korbijn en Giljac Amagasaki, een specia le gast uit Japan. De presenta tie van deze havennacht is in handen van A. Vereij en K. Smeer. De "Nacht van de Haven" moet, hopen de organisatoren, een feest worden voor heel Rotterdam, met "zwervende matrozen in het hagelwit, ha venbaronnen in driedelig pak, dames van plezier, bemannin gen van toevallig passerende zeeschepen en verdwaalde ka piteins. Inmiddels is ook ko men vast te staan dat Elly Rietveld, zoals zij in Theater Zuidplein pleegt te doen, op zondagmiddag vanaf 14.00 uur in de Orangerietent een "Open Podium" presenteert met hoogtepunten uit het afgelopen seizoen. Voor kinderen zijn er de ko mende dagen zes voorstellinge. Op zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag, donderdag en zater dag om 15,00 uur door De Pop- penkeet. Don van Dijke en Len Reinhard (met Strijd), Frank en René Groothof (met Broer tjes), Afhankelijk Toneel (met Meiden Stangen Klappen Van gen en wederom Frank en Re né Groothof. Op het door Lantaren-Ven ster verzorgde filmprogram ma staan titels als Der Blaue Engel, On the Waterfront, All About Eve, Les Enfants du Pa radis en Death in Venice. Voor het 'Havenvervolgver haal', door Rien Vroegindewij op gang gebracht onder de ti tel 'Verdachte containers', zijn Jacques Post, Pieter van Em- pelen, Wim Crouwel, Frans Vogel, André van der Louw, Jules Deelder en Jan Oude naarden gestrikt. Rien Vroeg indewij neemt ook de laatste aflevering voor zijn rekening. 's Middags, tijdens een om vijf uur beginnende recht streekse uitzending van Radio Rijnmond, zullen zij in het "zweet- en peultjeshok" op de Boulevard hun aflevering schrijven en voorlezen. Een dag later wordt die aflevering afgedrukt in Het Vrije Volk. Zie ook pagina 19, Kunst. ROTTERDAM I Freek de Jonge I neemt vandaag tij- 1 dens de middaguit- zending van Radio I Rijnmond (FM-zen- J der 93.4 Mhz) op- I 'drachten in ont- j vangst in het kader Ivan de actie "Gast aan tafelvoetbal", j Luisteraars uit Zuid- Holland kunnen een opdracht aan De Jonge doorgeven. Hij zal die uitvoeren als hij er minimaal dui zend gulden voor krijgt. Het geld dat I zo bij elkaar wordt gebracht komt ten goede aan de slacht offers van de aardbe ving in Mexico. De uitzending van Radio Rijnmond duurt van- I middag van 16.30 tot 18.20 uur, maar wie al eerder een op dracht wil doorgeven stan bellen: 010- 4334433. De Jonge zal tussen 17.50 uur en 18.20 uur aanwezig zijn. si De leider van het Ierse Na tionale Bevrijdingsleger Sean Hughes, die gisteren in Le Ha vre werd opgepakt wegens een wapensmokkel, werd interna tionaal gezocht in verband met moord op een politieman in Dublin. Bovendien, wordt zijn naam in verband gebracht met overvallen door de extremisti sche Franse organisatie Ac tion Directe. Behalve Hughes werden ook diens vriendin Su-, san May en twee kinderen aan gehouden. Verder arresteerde de politie een echtpaar uit Los Angeles. De arrestaties waren het re sultaat van een onderzoek waarbij de Franse politie hulp kreeg van collega's in Neder land, Belgie en Ierland. Volgens de politie werden de zeven gearresteerd toen ze in Le Havre de kampeerauto kwamen afhalen waarin Ame rikaanse wapens verborgen waren. Deze auto is per cont ainer van de Verenigde Staten naar Nederland verscheept. In Rotterdam werd de container uitgeladen en naar Le Havre gebracht door een bestelwagen met een Iers kenteken. Neder landse, Ierse, Belgische en Franse agenten hielden dit transport voortdurend in de gaten. Gisteren kwam de vrachtwa gen in Le Havre aan. Daar stonden enkele, mensen er op te wachten, onder wie het Ameri kaanse'echtpaar'dat per trein uit' 'Parijs was gekomen. De Franse politie" vond de wapens onder een dubbele bodem bo ven de achteras van de kam peerwagen. Ze houdt er reke ning mee dat ze zeer binnen kort nog meer arrestaties in deze zaak zal verrichten. In 1983 heeft zich een soort gelijk geval van wapensmok kel naar Ierland voorgedaan. Op 14 augustus van dat jaar ontdekte men in Le Havre een voorraad wapens en munitie die bedoeld was voor het Ierse Republikeinse Leger. Deze partij was verstopt in de benzi netank van een vrachtwagen met een Iers kenteken. In ver band met die vondst werden een Ier en twee Fransen aan gehouden. DEN HAAG De Tweede Kamer wil zich nu (nog) niet bemoeien met de problemen in de Rotterdamse wijk Katen- drecht, waar de prostitutie weer meer terrein zou winnen. De Kamercommissie voor Justitie heeft zich woensdag in een besloten vergadering for meel opgesteld: de leden vin den dat het vooral een ge meentelijke zaak is om de nieuw gerezen moeilijkheden op te lossen. Wel is de minister van Justitie gevraagd eens duidelijk te maken waar de rijksoverheid nu staat bij het wel of niet toestaan van borde len. Afhankelijk van het ant woord van de bewindsman zal de Kamercommissie zich be raden over mogelijke acties. „We hebben de problemen her kend als een langlopende zaak," zo maakte een der leden na afloop van de bijeenkomst duidelijk. „Een deel van de antwoor den zal echter van burgemees ter en wethouders van Rotter dam moeten komen. Als de wijk ons uitnodigt, willen we ook wel eens gaan kijken en praten," aldus dit Kamerlid. De Kamercommissie wacht af. Ze wil niet inhoudelijk op de kwestie ingaan zolang niet van de zijde van het ministerie of van het gemeentebestuur duidelijk is welk beleid er ge voerd zal worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De taxita rieven in Rotterdam gaan per 1 juli met 4,2 percent omboog. Het college van burgemeester en wethouders heeft daartoe besloten. De verhoging is vol gens het college onder meer nodig vanwege de nieuwe cao voor de taxichauffeurs. De taxi-ondernemers hebben zich bij een enquête in meerderheid uitgesproken „voor een verho ging van het tarief met 4,2 per cent. B. en W. hebben er ook rekening mee gehouden dat de taxitarieven in 1985 niet zijn verhoogd, hoewel de kosten toen wel stegen. De in 1983 ingevoerde toe slag van 25 percent voor het vervoer met wagens, waarin zes tot acht personen kunnen, blijft gehandhaafd. Deze toe slag geldt wanneer de klant,, zelf om een extra grote wagen of om een taxibusje vraagt en wanneer er meer dan vijf per sonen worden vervoerd. Een woordvoerder van de gemeen te merkt in dit verband op dat klanten ondanks die toeslag nog altijd een besparing van 75 percent bereiken; normaal ge sproken zouden ze voor meer dan vijf personen twee taxi's moeten bestellen en dus twee maal het normale tarief moe ten betalen. De toeslagen voor rolstoel vervoer blijven ongewijzigd. Bij het vervoer van één rol stoelgebruiker geldt een toe slag van 15 gulden, bij vervoer van twee mensen in een rols toel wordt 25 gulden extra in rekening gebracht. Ook het vaste avondtarief van 50 gulder. voor rolstoelver voer tussen 19.00 en 07.00 uur) en in de weekeinden blijft be staan. Dit speciale tarief is no dig omdat er 's avonds en in de weekeinden minder grote wa gens die voor dit vervoer nodig zijn beschikbaar zijn. Daardoor moeten verhou dingsgewijs meer "lege" kilo meters worden gereden om de klant te bereiken. Bovendien kosten zulke ritten extra tijd: de achterbank moet worden verwijderd om plaats te ma ken voor een rolstoel. If r n ROTTERDAM De in Rot terdam werkzame en in Dor drecht wonende architect Wim Quist krijgt voor- zijn gehele "oeuvre het nieuwe door de '.Bond van Nederlandse Archi tecten ingestelde ereteken, een -kubus/Dat gebeurt op de "Dag van de arplütectuur" die Inter nationaal' op 1 juli wordt ge- fvierd, maar in Nederland .«plaats, heeft op 30 juni- Er rrwordt dan een vlag gehesen op Vhet gebouw van de Koninklijke '«Maatschappij tot Bevordering 'def Bouwkunst Bond van Ne- derlandae Architecten ^(BNA) V-in Amsterdam. Deze nieuw l«V ^ontworpen vlag,wappert over- J fera! op.monumentèa en archltec- r.JFl tQeribureaus^t r.A %-Wim Quist"Kèeft Wrgroot "aantal bestaande gebouwen oa- der meer in Rijnmond op rijn naam staan: De Beerenplaat van het Drinkwaterleidingbe- drijf, de gebouwen en zilver- glanzende druppels van het- v zelfde DWL aan de voet van de Van Brienenoordbrug, de zwarte kubussen tegen de Lau- renskerk aan, het nieuwe Ma ritiem Museum aan de Rotter- damse Leuvehaven. - Daarnaast wordt er in Rot terdam in de nabije toekomst nog een aantal gebouwen van hem verwezenlijkt: het^ Mari tiem Buitenmuseum aan de Leuvehaven, de Nedlloyd- hoofdvestiging aan de Boom pjes, het hoofdkantoor van Ro- beco ook aan de Leuvehaven en de nieuwe schouwburg plus kantoren en huizenaan het Sv. nouwburgpleln. DEN HAAG De lucht vaartmaatschappij Air Hol land van John Block mag vanaf Schiphol blijven vlie gen. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. Die vernietigde het verbod dat minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat had ingesteld. Air Holland mag echter alleen dan van Schiphol vliegen wanneer de gewens te bestemmingen niet rechtstreeks met Boeing 727-vIiegtuigen vanaf Rot terdam Airport kunnen worden bereikt en tussen landingen gemaakt zouden moeten worden. Air Holland heeft inmid dels bij de minister formeel een aanvraag Ingediend voor een onbeperkt gebruik van Schiphol. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het be stuur van de Erasmus Univer siteit Rotterdam zal geen maatregelen nemen tegen een kok, die door twee ex-mede werksters van ongewenste inti miteiten is beschuldigd. De kok. die werkt in het eafétaria van de medische faculteit, heeft wel uitlatingen gebezigd die eigenlijk niet door de beu gel kunnen, maar die in dit ge val volgens het universiteits bestuur "minder vergaand" geacht kunnen worden. Dit meldt het blad Quod No vum van de Erasmus Univer siteit. De problemen tussen de kok en de twee ex-medewerk sters (uitzendkrachten die in middels elders werken) kwa men in het nieuws doordat de vrouwen verslag van hun er varingen deden in het televi-^ sieprogramma van Sonja Ba rend. Ze verklaarden bij die gelegenheid dat de kok gere geld opmerkingen zou hebben gemaakt als: „Hoe zou je het vinden om te worden ver kracht?" Op grond van de verklarin gen die de betrokkenen hebben afgelegd zegt het universiteits bestuur in Quod Novum geen "eenduidig beeld" van de ge beurtenissen te hebben gekre gen. Wel zal het vertrouwens personen aanstellen bij wie klachten over ongewenste Inti miteiten kunnen worden inge diend. Ook zal ervoor worden gezorgd dat in het eafétaria "niet meer zo soepel dergelijke uitlatingen kunnen worden ge daan." Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Het Vrije Volk, t.a.v Abonnementenadministratie, Antwoordnummer 1579, 3000 VB ROTTERDAM SB nywf?»*** "f* vr-'-rt

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 2