Zomer Zaterdag deel 2 m 4 agenda Madonna is taboe voor beiaardier Hoogvlietse python is weer terecht mMmsm 19MSM S&QtèiVKtm5iii%lS8aSé£'' het vrije volk H.A. Stolk huisje een maakt van paleisje zijn Schiedamse Oost er straat- Zomer Zaterdag: zo heet onze serie, die elk jaar met een ander the ma gedurende de zo mermaanden ver schijnt. In voorgaande jaren vergeleken wij oude en nieuwe wijken in Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis; wij namen als rode draad pleinen of kuierden kriskras door de drie Waterweg-steden. Dit jaar (een bijzonder jaar, want de'serie gaat haar vijfde jaar in) pakken we straten in de drie steden bij de kop, die dezelfde naam heb ben. Wij praten met be woners en snuiven de sfeer op. Vorige week liep onze verslaggever Ron de Groot door drie Sta tionsstraten. In deel 2 zoekt verslaggeefster Marjan Meijer de Oos terstraat op. Omdat Maassluis geen Ooster straat kent, beperkt zij zich tot Vlaardingen en Schiedam. Editieredactie HW, Schiedam en-Vlaardin- gen/Maassluis. mm In de timmerwerkplaats op nummer 62 hoorde men vroeger altijd getimmer of gezaag. tmsmi. Tekst* makjan MEIJER Foto's: ED EGGERMONT ^Opknappen De heren Prein en Verwol (links): "Wij wonen hier toch, dat moet genoeg zijn." De Turkse bewoners van de Vlaardingse Oosterstraat moeten in ok tober verhuizen. Hun huizen worden gesloopt. Links Husejin en Mu- rat, midden Selima, Ayse en haar moeder. De Vlaardingse Oosterstraat-bewoners Lien Vink, Dit Bravénboer en Jolanda Stout v.l.n.rwonen 'lekker'. Het laatste stuk Schiedamse Oosterstraat maakt een vreemde kron kel. Sloop Drukkerij Gebitten Schatrijk Pontje ROTTERDAM EN OMGEVING vandaag en morgen V l *1 n i "xsi'K- Schiedam MAANDAG 14 JUL11986 ivim JT4 'Wij klussen zelf, natuurlijk' VLAARDIN GEN/SCHIE DAM „De Oosterstraat was vroeger om de drommel geen dooie straat," vindt de Vlaar dingen P. de Goede, huisschil der. Hij bracht zestig jaar ge leden zijn jeugd door in de straat die begint bij de Oostha- venkade en eindigt bij de Bin nensingel. De arbeidersstraat was in die dagen een hoofdver- keersslagader in wat de men sen 'het land' noemden. De straat werd bewoond door vis sers, kruiers en kuipers. Eén van de laatste nog levende Vlaardingse kuipers Frans Hoogerwerf woont nog steeds In de een halve kilometer lan ge strakke, str'aatf"^^'' De ^NCRV~^i;êsenstatór Ge- ra rd;vanjdei)L.Be-:-g werd er ge-; boren en groeide er op. Hij schreef onlangs een lang ver haal over zijn herinneringen in de Oosterstraat tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Vlaardingse Oosterstraat ken de en kent nog steeds 'beroem de' bewoners. De Schiedamse Oosterstraat moet het'met minder beroem- de bewoners doen. „Wij wo- mem hier toch. dat moet ge- noeg zijn,'^lachen de henen C. J. L. Preiri? en G« .Verwol-. Bei den hebben'een'huisje in de laagst gelegen straat in de Schiedamse wijk oost, direct parallel lopend achter de Pro fessor Kamerlingh Onneslaan. „Dit is een rustige straat en dat mag zo blijven," vindt Prem. Hij woont meer dan vij fentwintig jaar in de straat met kleine eengezinswonink- - jes. Bijna alle huizen hebben in het schuine dak een uitbouw. Van groot tot klein, van hout tot aluminium en van mooi tot oerlelijk. In de Schiedamse Ooster straat, die loopt van het Edis- onpiein tot aan de Singel, deed zich in 1979 een kleine ramp ■- voor. De hele straat liep na een enorme "stortbui onder water. Het rioolgemaal kon de grote toevloed van hemelwater niet aan. De Ooste-straat met zijn 'hol' naar beneden midden in de straat, is de laagst gelegen weg in de hele wijk oost. Voor hal de bewoners van de huizen met de even nummers kamp- ten met wateroverlast. Bij re- gen en storm staan de bewo- nerg angsten uit. Maar sinds -i 1980 is die angst ongegrond. De gemeente legde een nieuw en modem riool aan onder en •'langs de Oosterstraat. De wa- terpverlast na regen is nu ver- leden tijd. „Alle mensen met schade hebben toen echt alles v vergoed gehad van de gemeen- te. Dat was wat hoor. Wij had den er op nummer 85 niet zo'n erge last van," herinnert Ver- wol zich. r,Verwol spendeert zijn vrije zaterdag om de voorgevel van 'zijn eigen pandje op te knap- pen. De woningen zijn voor 99 procent in particuliere handen. „Wij klussen zelf natuurlijk," s legt Verwol uit. Hij jVemieuwt de onderdorpels van de raam- v kozijnen. De voorman pijpfit- 'ter Verwol krijgt er onge vraagd advies over van zijn t,buurman Prein, een gepensio- •j neerde werknemer van de vroegere sodafabriek in de ■- Schiedamse Makkersstraat. Heel precies gaan de heren na of de houten kozijnen exact "izijn afgezaagd. Het nieuwe -. hardhout wordt met grote -schroeven aan de oude kozijn- delen vastgeschroefd. Het kar- |?weitje is nog niet klaar. Er kö- tinen nog waterdorpels langs de onderkanten. Ook de met k stucwerk afgesmeerde rand krijgt een nieuw laagje. J* „Zo zouden ze dat pandje ^aan het begin van het lage ge deelte van de straat, komend Ivan de Frankiinstraat meteen .•beneden aan de hol links, moe iten aanpakken. Dat verpaupert ^helemaal. Wij weten niet wie de eigenaar van het witte huis- 5 je is. De gemeente heeft er wel «rood-wltte hekken voor gezet. mm»«3 .V p-*\> Waarschijnlijk in verband met instortingsgevaar," - denkt Prein. In het eerste stukje laag-Oosterstraat staat tussen de andere woningen een totaal verwaarloosd huisje inge klemd Diepe scheuren zijn zichtbaar in de witgeverfde muren. De voordeur hangt scheef De bovenramen in de 'koe koek' kunnen ai lang niet meer dicht. De raampjes staan open. Weer en wind krijgen zo de kans het witte huisje af te bre ken. De ramen op de beneden verdieping zijn dichtgespij kerd. Amsterdammertjes mar keren een stoepje langs de te gen elkaar aan hangende ar- beiderswonmkjes met voor-, tussen- en achterkamer, die tachtig jaar geleden werden gebouwd. Het begin van de Vlaarding se Oosterstraat ligt er even min 'blozend' bij. De entree van de straat, komend vanaf de Oosthavenkade, is nog steeds indrukwekkend. Rechts het 'redershuis' waar heel lang geleden 'Meneer Jan' huisde. J. de Goede, schrijver over Vl&ardings verleden, herinnert zich uit die tijd: "Meneer Jan was een vrijgezel. Hij werd verzorgd door drie dienstbo den. Het huis straalde macht en bezit uit. Meneer Jan was een aardige kerel. En vroom. In deftig zwart en met een grijze gleufhoed op zag je hen. dagelijks en soms meerdere keren naar de mis gaan. Een enkele keer mochten wij van de geneugten van de 'heer' meegenieten. Met mijn vriend je Abram kreeg ik dan een heerlijk stukje gebraden vlees via het kelderraam van een van de in chique wit en blauw gestoken dienstbodes." Het grote witte statige huis staat er nog. Recht ertegen over zit café/disco Sfinx. Voor heen was het café Klein Delta. De huisjes na het café en het grote redershuis, waar nu een internationaal bedrijf is geves- tigc„ zien er beroerd uit. Voor de deur 3pelen de Turkse kin- de: en Husejin (10) en Murat n) met vriendjes. Moeder hangt uit het bovenraam, zus Ayse (16), haar moeder en vriendin Selima (12) komen er bij staan. De Turkse bewoners van de Vlaardingse Ooster straat moeten binnenkort ver huizen. De hele rij kleine ar beiderswoningen, waarvan de raamkozijnen in bizarre kleu ren zijn geschilderd, aan de beide zijden worden in oktober afgebroken. Ayse (16) vertelt: "Wij weten nog niet precies' wanneer we weggaan. Maar wij willen dolgraag in het cen trum of rond de Van Hogen- dorplaan terecht komen. Wij hebben hier altijd fijn ge woond: acht jaar." Hier en daar is er reeds een gebouw weggesloopt in de naar het oosten lopende straat. De Oos terstraat is naast de Schie- damseweg de eerste straat die aan werd gelegd in het uitbrei dingsplan van de stad van de Oude Haven af. De naam was eerst de 'zoge naamde Oosterstraat'. In 188Q kreeg de straat zijn officiële naam. In feite werd alleen het eerste stuk van de straat door de toenmalige directeur Ge meentewerken en architect G. N. Itz getekend. Naarmate de stad zich naar het oosten uit breidde groeide de Ooster straat mee. Drukker Van Dooren heeft vanaf het begin een bedrijf ge had in de arbeidersstraat. H. E. van Dooren vraagt rond 1879 een bouwvergunning aan om een pand neer te zetten aan het Toepad op het land van de landbouwer Johannes de Zeeuw. Het land grensde aan het gebied van de Maatschap pij 'Regt door zee" van de Oost havenkade tot en met de Een- drachtstraat. H. E. van Dooren wil uitbrei den via de Oosterstraat omdat daar nog geen gebouwen staan. De grond is goedkoop. De gemeente is tegen, omdat dan eerst het achtergedeelte van de net aangelegde weg zou worden bebouwd. De bestuur ders zijn bang dat de straat niet wordt volgebouwd. Van Dooren zet uiteindelijk arbei derswoningen neer m de Oos terstraat en hij gaat zijn druk kerij er vestigen. Van Dooren bezit thans een heel blok tus sen de Oosterstraat en de Dwarsstraat in. Even verder wordt in 1900 een school gebouwd. In 1932 wordt de Ambachtsschool on dergebracht in het Aatige kas teelachtige pand. De am bachtsschool kende in die tijd twee opleidingen: timmeren en smeden of metaalbewerking. Duizenden jongens uit Vlaar dingen, Pemis, Maassluis, Hoek van Holland of Vlaardin- gen-Ambacht hebben er een vak geleerd tot 1954. Daarna werd in het grote gebouw de gemeentelijke sociale werk plaats ondergebracht. De 'be schutte werkplaats' bleef tot 1976. In 1979 werd het diensten centrum Emma in gebruik ge nomen. Ook het clubhuis Oost kreeg onderkomen m het nu donkerrood geverfde bakste nen gebouw. In het laatste stuk naar de Binnensingel toe heeft de Kopa haar opslagruimtes en win kels. De Kopa verkoopt kan toorbenodigdheden en kantoor meubelen. Tegenover wordt Turkse koffie geschonken m het koffiehuis Kara Deniz. Rechts tegenover de soos voor mensen van 55 jaar en puder lachen gebitten je tegemoet vanaf een vensterbank. Hele ingewikkelde gebitsconstruc ties en prachtige gave witte gebitten liggen te 'smilen* van uit de zaaic van een tandtech nisch centrum. Drie Vlaardingse Ooster straat-bewoners lachen hun eigen tanden bloot Lien Vink (42), Jolanda Stout (15) en Dit Bravenboer (65) wonen al ja ren met groot plezier in de lan ge kaarsrechte straat met eensgezinswoningen en twee hoog huizen. Jolanda is er ge boren. Ze heeft twee zussen en vier broers. En allemaal in zo'n klein huisje? "Al is ons huisje nog zo klein, het kan met z'n allen gezellig zijp", dicht Dit. Zij dicht vaker. Dit Bravenboer woont sinds vijf jaar beneden haar dochter. Het huisje is eigendom van haar dochter. Dit: "Wij zijn uiemaal schatrijk. De hui/t gaan in prijs naar bened< Dit leuke huisje hier kost 29 000 gulden. Dat is toch grandioos voor jon ge stelletjes. En zo klein zijn die huizen heus niet". Dit schrijft regelmatig gedichten, ze doet er niets mee, maar ze kan het eenvoudigweg niet la ten. Dit: "Ik schrijf over wat ik voeL Vanochtend om zes uur zat ik nog aan de tafel met pen en papier. Toen ik dertien jaar was en nog in Maassluis woon de schreef ik al". Dit woonde eerder in een flat Zij zegt: "Die nieuwbouw, ik werd er ziek van. Het zijn net konijnen hokken, alieen zijn ze vergeten de ruiven eraan vast te bou wen. Ik zit liever hier. Ik vit lekker". De heren van de Schiedamse Oosterstraat hebben het even min op nieuwbouw voorzien. "Wij weten niets over eventue le nieuwbouw. Voor zover wij wetdn bestaan er geen comple te plannen", aldus de Ooster straat bewoner Verwol Met het blok twee-hoog huizen op de hoek van de Frankiinstraat en de Oosterstraat bestaan wel plannen. De bewoners kunnen met de eigenaar en verhuur der de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woning bouwcorporaties (SSSW) een 'deal' sluiten. Deze 'deal' houdt in dat zij 1500 gulden krijgen om hun eigen woning te ver bouwen of aan te passen. Dc huur blijft hierna laag: onge veer 100 gulden per maand. Er staan in het huizenblok een aantal woningen leeg. Een vijf tal ramen zijn dichtgespijkerd met lichte houten planken. Er is weinig of geen leven te be kennen achter de gordijnen of vitrages. Het laatste stuk Oosterstraat naar de Singel toe vertoont eer, hele vreemde kronkel. De pan den lijken slingerend boven het trottoir uit te komen. De huizen, met voornamelijk wit geverfde gevels, golven vanaf de kruising met de Stephen- sonstraat. In dat laatste stuk wordt hard gewerkt. H. A. Stolk hangt bovenaan een lad der met verfpot en kwast. Hij zet de brede houten daklijst in de grijze grondverf. „Ik ben van plan de bewerkte lijsten In twee kleuren te schil deren: rood en wit. Het zal een hele klus worden, maar ik heb het over voor mijn palelsje," aldus Stolk tussen de schilder werkzaamheden door. Hij is moeilijk van het werk af te houden," want mijn kwast wordt hard." Hij woont sinds 1977 met vrouw en kinderen In de lage Oosterstraat. „De oude verflagen heb ik er pas na drie keer afbranden afgekregen. Het leek wel rubber," vertelt Stolk. De straat eindigt 'op' Singel in een kinderspeelplaatsje. Het speelgoed wordt niet gebruikt. Het is stil in de hele straat. „Dat komt omdat het bouwvak is. Veel straatbewoners zijn met vakantie," menen de he ren Prein en Verwol. Hetzelfde geldt voor de Vlaardingse naamgenoot van de Schiedam se Oosterstraat. Doordeweek zindert het in de straat van de bedrijvigheid van Drukkerij Van Dooren, de Kopa, bij het Turkse koffiehuis, in het Dienstencentrum Emma of in clubhuis Oost. In het weekein de zijn de bedrijven, de soos en het clubhuis gesloten. Dat was vroeger wel anders in de Vlaardingse Ooster straat. In het prachtige achter- afstaande timmerwerkplaatsje op nummer 62 hoorde men toen altijd getimmer of ge zaag, De timmerwerkplaats is opgetrokken uit hout. Het hok je met een puntdak staat weg gedoken in de tuin van een bre de woning ernaast. Buurtbewo ners weten met of nu nog iemand gebruik maakt van het oude antieke rustieke timmer- plaatsje. „Met iedereen be moeien doe ik niet, dan krijg je ruzie," vindt Dit Bravenboer. Buurvrouwen Lien en Jolanda knikken instemmend. De vijftien jarige Jolanda Stout moet nu eindelijk op pad om boodschappen te doen. Op de fiets racet zij weg, In de ja ren dertig kende de straat een eigen verbinding mei de over kant van de haven. Baas Hoo- zemtn zette voor één cent iedereen naar de overkant voer de deur van het postkan toor, tegenwoordig het Visse rijmuseum. „Dat was een soort vakantiereis voor de kinderen uit de buurt," herinnert J. de Goede zich. Het is niet ondenkbaar dat de Vlaardinger Gerard van den Berg nog op dat pontje heeft meegevaren, Gerard, (van 'Zo vader, zo zoon'), gebo ren en getogen in de Ooster straat, ïs nu 54 jaar oud. Van den Beig schreef in het Histo risch Jaarboek Vlaardingen in 1985 da" hij vooral in de oor logsjaren een grote liefde op vatte voov de radio. Met zijn vader luisterde hij naar de il legale Nederlandse uitzendin gen, weggedoken onder de ves- terbanken in de woonkamei. Gerard schreef over het Hol- landia-pian: „Ik zie de Duitsers nog met een legcrvrachtwagen onze Oosterstraat binnenrij den. Prompt werd bij ons thuis het plan Hoiiandia in werking gesteld. Die Duitsers kwamen onze fietsen halen en fietsen waren levensreddend. Wij zorgden ervoor dat onze twee- wielers met vereende krachten op het dak van dg boterfabriek Hollandla terechtkwamen. Via een schutting en een schuurtje van een oom die naast ons woonde was dat niet zo'n hek sentoer." ALHAMBRA 1, tel. 4330293: Maxie (a.L), 2, 7 en 9.30 uur, ALHAMBRA 2, tel. 4330293: D.A.R.Y.L. (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. CALYPSO 1, tel. 4131855: E.T. (a I.), 2, 7 en 9 30 uur. CALYPSO 2, tel. 4131855: The Jewel of the Nile (a I.), 1.45, 6 45 en 9.15 uur. CALYPSO 3, tel. 4131855- Po lice Academy 3 (a.L), 2, 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, tel. 4138210 Zij die zodig leven (18), doorl. van 12.15 tot 21.30 uur. CINEMA NRC, tel. 4330293. Red Sonfa (12), 7 en 9 30 uur. CINEMA OSCAR, tel. 4330293' Hot Resort (16), 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 1, tel. 4115300' Police Academy 3 (a.l2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300: Pretty in pink (a.l.), 2, 7 en 9 30 uur. CINERAMA 3, tel 4115300. Out of Africa (a I1 45 en 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: Pad re Nuestro (15), 7 en 9.30 uur. CINERAMA 5, tel 4115300. Romancing the stone (a I2, 7 en 9.30 uur. CORSO, tel. 4121110: Cobra (16), 2, 4.30 en 9.30 uur. LUMIERE 1, tel. 4117755' The Hitcher (16), 2, 7 en 9 30 uur. LUMIERE 2, tel 4117755. Highlander (16), 2,7 en 9 30 uur. LUMIERE 3, tel. 4117755. Run away train (12), 6.45, en 9.15 uur. LUMIERE 4, lel. 4332013' Back to the future (a I.), 1.45, 6.45 en 9 15 uur REX, tel. 4772793- E.H B S. (18), doorl. van 10.00 tot 24.00 uur. THALIA, tel. 4111555- Short Circuit (a.l.), 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. EURO (Spijkenlsse), tel. 01880-24144. Cobra (16), 1 30. 6.45 en 9 15 uur. Police Aca demy 3 (a I1.30, 6.45 en 9.15 uur. Out of Africa (a I.) 8 uur. TIVOLI (Hellevoetsluis), tel. 01883-12608. Cobra (16) 7.30 en 9 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA NRC; Feestelijke re vue van tekenfilmsterren (a.l 2 uur. CALYPSO 1: E T. (a.l.) 2 uur, CINERAMA 4: De troetelbeer tjes (a I2 uur. EURO: Peter Pan (a.l.) 1.30 uur. LUMIERE. Peter Pan (a.l.) 1.45 uur. PASSAGE. Tom Jerry (a.l.) 2 uur. fimmm iff. mtmr- NOORDERKANAAL: viswed strijd, ma, 19.00 uur. ENERGIEHAL, Abr. v. Stolk- weg- sportsoos, di. 11.00-18.00 uur. DE PLOMPERT, Zuiderpark weg 10. sportsoos, dl. 10.00-17 00 uur. (Van een onzer medewerkers) MAASSLUIS De Beatles op het repertoire? Het is geen probleem. Maar met Madonna kun je als beiaardier niets be ginnen. Dat vindt Freek Bakker (33), stadsbeiaardier van Nlj- kerk. Hij verzorgde het atgelo- pen vrijdag het derde beiaard- concert in een serie van zes op het carillon van de Grote Kerk In Maassluis. „Er Is op dit instrument te spe len, maar ideaal is het zeker niet", aldus Bakker. „De bo ventonen van sommige klok ken laat te wensen over en in de overbrenging zitten wat technische onvolkomenheden, waardoor het nuanceren van de aanslagen moeilijk wordt. Maar dat kan in de toekomst nog wel eens rechtgetrokken worden." De Maasluise stadsbeiaardler Jan van der Zwart vult aan' „Gelukkig heb ik nu geen (ast meer van De fabriek van De Ploeg. De stoomultstoot van deze oliefabriek wilde 's win ters wel eens als ijzel neers laan op de klokken Dan kon ik meteen ophouden Het carillon kan ook automa tisch bespeeld worden. In Maassluis werkte het systeem zo slecht dat een reeks van on verwachte concerten, bij voor keur 's nachts, het gevolg was. Daarom werd de automaat zo'n anderhalf jaar geleden maar weer uitgeschakeld Maar nieuwe ontwikkelingen zijn op komst Seiaardbespelmg door compu ters is in opmars. Een beden kelijke ontwikkeling volgens de belde beiaardiers: "Dan blijft er van je vakmanschap mets meer over. Dat is pure muzika le verarming." Het Maassluise carillon be vindt zich op 43 meter hoogte en telt in totaal 47 klokken, waarmee het vier octaven om spant Daarnaast hangen er nog drie luidklokken, die niet meer gebruikt mogen worden vanwege de slechte staat waarin de toren verkeert, de vibraties zouden teveel schade aanrichten. De restauratie zal nog jaren op zich laten wach ten. Het instrument werd in 1974 Ingewijd. „Heren, wij gaan terug" schijnt voormalig burgemeester van Maassluis, Van Dijke, bij die gelegenheid uitgeroepen te hebben. Halverwege de toren beklimming was hij bevangen door hoogtevrees en wit weg getrokken moest hij voortijdig de afdaling Inzetten. Zo zijn er ook beiaardiers die af en toe naar beneden gedragen moe- ten worden. Freek Bakker daarentegen lijkt helemaal in 1 zijn element op 39 meter hoog- te. Ingeklemd tussen zware massieve houten balken laat hij met beheerst geweld vuis- ten en voeten neerkomen op de klavieren en pedalen, onder het toeziend oog van de 15 be- l langstëijenden die de torenbe- klimming aangedurfd hebben „Het belangrijkste is dat je een afwisselend programma brengt. Wat barok, wat roman tiek, een paar volksliedjes en wat moderne stukken om je publiek op te voeden. Snel en langzaam. Je houdt natuurlijk ook rekening met de plaats waar je speelt.^ Dat hoef je in Maassluis echt 1 niet te proberen. En als je in andere plaatsen weer iets ex perimenteels speelt, komen ze de toren op om te kijken of je niet goed geworden bent," al dus Freek Bakker. Anders dan andere instrumen- ten is er geen contact tussen de beiaardier en zijn publiek." Is dat geen gemis? „Ach, als je goed hebt gespeeld, dan mis je het wel. Dan is er nooit ap plaus. Ging het slecht dan ben je blij dat je stilletjes kunt ver- trekken. Maar je krijgt toch wel respons, als is hit wat later. Er zijn veel Stille Luisteraars, zoals wij die noemen. Je ziet ze nooit, maar ze zijn er wel. Als ik in Nijkerk 'Fiir Eiise' speel, ligt er de volgende dag altijd een kaartje van een dame In de bus- 'Bedanktl' Een andere vrouw sprak me laatst op straat a an: „Als u gaat spelen, ga ik altijd stofzuigen". Dan merk je dat er toch naar je ge luisterd wordt.' Op het programma van de 'Maassluise zomeravondcon- certen staan Bach en Gersh win, volksliedjes en populaire muziek. Bakker: De Beatles mogen ook best van mij, hoor. 'Yesterday' bijvoorbeeld doet het heel goed op carillon. Als de melodie maar wat vo„ Jelt. Wat dat betreft is het met de popmuziek van tegenwooridg armoe troef, het is alleen maar ritme en herhaling. Met Ma donna kan (k als beiaardier niets beginnen." De overige concerten wor- •**r den gegeven op 25 juli, 8 f augustus en 22 augustus, van 19.30 tot 20.30. Belangstellen- den voor de torenbekJlmmlng kunnen zich om 19.00 uur me)-A den aan de voet van de toren. Een programmafolder Is te ver krijgen bij de VVV van Maas sluis in het stadhuis op Ko ningshoek. J ROTTERDAM Petra, de ruim 2 meter lange Hoogvlietse tijperpython, die bijna vier we ken geleden uit haar hok ont snapte, is weer terecht. Zater dagmorgen werd de wurgslang aangetroffen door leden van de naast de terrariumvereni ging Waterlelie '53 gehuisveste tropische vogelvereniging. Het dier bleek ai die tijd verborgen te hebben gezeten In de ruimte tussen het dubbele plafond. De dolgelukkige verzorgster van de tijgerpython, mevrouw M Uland (39), was onmiddellijk ter plaatse om zich over haar petekind te ontfermen. „Ze heeft gelukkig geen nadelige gevolgen aan het avontuur overgehouden. Ze heeft Inmid dels alweer gedronken en heeft ook al twee kuikens gegeten. Een tweede kans voor een der gelijk avontuur zal ze niet gauw meer krijgen, we zullen Petra achter een stevige glasplaat stoppen," aldus mevrouw Uland, die overigens het gelijk aan haar zijde heeft gekregen. Vanaf de eerste dag na de ver dwijning heeft zij steeds volge houden dat de slang zich in het gebouw op zou houden. Buurt bewoners die sterk met de ver dwijning van de tijgerpython hebben meegeleefd, zijn vol gens verzorgster mevrouw Uland van harte welkom om een kijkje te nemen naar de van gezondheid blakende Hoogvlietse wurgster. 4'i f i y i -j I i rj i iwf urm ir*ttr -h'u'TrTViiri'ihn-TifliHialnirniiiiifc mn llilifjihlin -°-■ -*■ -■ n Kw Tt jyfc;

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1