Maasboulevard blijft bereikbaar agenda Milieudienst gooit lijst klachten weg Schiedam betreurt naam 'duurste' stad van Nederland Startblok kijgt voor 13 min £norgiebesparëndè renovatie Jubilea Wilton Feijenoord PU Rijwielstalling station Rotterdam-CS op wip? 'Vlietalon' Blues Bianco bij Podium Willem. 8MBif9S wÊÊÊm (Van een onzer verslaggeefsters) *f>c!SCHIEDAM De onderhandelingen tussen de gemeente Schiedam en de Sint Imelda Stichting over de koop van het voormalige schippersinter- naat De Uitkijk aan de Hoogstraat zijn volkomen doodgebloed. De gemeente vindt dat de stichting over de brug moet kom%xi£met aanpassingen in het voorlopige koopcontract. SCHIEDAM Tot half september ligt de Haven- dijk vanaf de Jachthaven- laan tot de Havenstraat open. De dienst van ge meentewerken asfalteert de rijbaan en legt aan loeerszijdèn van de straat fietspaden aan. Het onder houdswerk wordt in fases uitgevoerd. Bedrijven en restaurants aan de Maas boulevard en de Haven- dijk blijven tijdens de werkzaamheden bereik baar. Oranje borden ge ven de 'omleidingsroutes aan. Het doorgaande ver keer van en naar dc West- ..j<^a^0l(i^^^j^.^word,t de Zidïjgerlaan, School straatNieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt en Eotterdamsedijk. Het lokale verkeer, bezoekers aan.de flats aan de Maas- lw.utev.arfk: :;)en Z bewoners vahMë'Hévendijkfworden ^.mgeleid^vja'S^Y. .Sta^dhpü- 'dëréfctknf felBÓèënbïirger- straat, Nieuwe Maas straat en de Lekstraat. Rijwielstalling-exploitant vriendin Thea van der V> Molkenboer) Kortland (links). (Foto Peter Deeltijd - Gemeente werken voert-de energiezui nige renova tie uit op de basisschool Het Start blok. (Foto: Ed Eggermont) Wethouder Aad Wiegman (Foto: Ed Eggermont) HET VRIJE VOLK VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1986 ROTTERDAM EN OMGEVING ALHAMBRA 1, tel. 4330293: Gandhi (a.l.), 2 en 8 uur. ALHAMBRA 2. tel. 4330293: Harem (16), 2, 6.45 en 9.30 uur. CALYPSO 1. tel. 4131855: Po- lice Academy 3 (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur. CALYPSO 2, tel. 4131855: De karate kid 2 (a.l 2, 7 en 9.30 uur. CALYPSO 3. tel. 4131855: The jewel of the Nile (a.l.) 1.45, 6.45 en 9.15 uur. CENTRAAL, tel. 4138210: Pi kant kant (18), doorl. van 12.15-21.30 uur. CINEMA NRC, tel. 4330293: Highlander (16), 7 en 9.30 uur. CINEMA OSCAR, tel. 4330293: America 3000 (16), 2. 7 en 9.30 uur. CINERAMA 1, tel. 4115300: Top gun (a.l.), 2. 7 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300: The karate kid 2 (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 3. tel. 4115300: Out of Africa (a.l.) 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: Bad guys (16). 2. 7 en 9.30 uur. CINERAMA 5, tel. 4115300: Pretty in Pink (a.l.), 7 en 9.30 uur. CORSO, tel. 4121110: Cobra (16). 2, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 1. tel. 4117755: Heil camp (16), 2, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 2. tel. 4117755: Short Circuit (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 3, tel. 4117755: The hitcher (16), 1.45, 6.45 en 9.15 uur. FEYENOORD STADION: Feyenoord-AD toernooi, vr. 19.00 en 21.00 uur. VISAFSLAG STELLENDAM: Delta Flora, gladiolententoon- stelling en huishoudbeurs.'vr. tot 22.00 uur, za. van 10.00-21.30 uur. DE HOEKSTEE, Hoek van Hol land: WV vakantie avondvier daagse, vr. 18.30 uur. HARBOUR JAZZCLUB; tel. 4114956: Mldgetown Jazz- LUMIÉRE 4, tel. 4332013: Run away train (12), 6.45 en 915 uur. REX, tel. 4772793: Frisky Bus iness (18), doorl. van j» 10.00-24.00 uur, za. doorl. van 11.00-01.00 uur. .J-rt THALIA, tel. 4111555: The money pit (a.l.), 2. 7 en 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 4364998: Filmzomer '86, diverse films (16), 21.30 uur. 't VENSTER 2, tel. 4364998: Ginger Fred (16), 22.00 uur. 't VENSTER 3, tel. 4364998: Narayama (16), 21.30 uur. LANTAREN, tel. 4364998: Le destin de Juliette (16), 22.00 uur. EURO (Spijkenisse), tel. 01880-24144: Cobra (16), 1,30, 6.45 en 9.15 uur. Police Aca demy 3 (a.l.), 1.30, 6.45 en 9.15 uur. Out of Africa (a.!.), 8 uur. House (16), 1.30, 6.45 en 9.15 uur. TIVOLI (Hellevoetsluis), tel.ü 01883-12608: Abel (a.l.); 8 uur. Cobra (16), vr. en za. 7.30 en 10 uur. KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA NRC: Pietje Kort-\ staart (a.l.), 2 uur. CINERAMA 3: De troetelbeer- tjes (a.l.), 2 uur. .- CINERAMA 5: E.T. (a.l.), 2 uur. LUMIÈRE 4: Peter Pan (a.l.), 1.45 uur. EURO: Peter Pan (a.l.), 1.30 uur. PASSAGE: Taran en de tover- ketel (a.l.), 2 uur.' band. vr. 21.30 uur. GROTE TENT, Stationsplein: Romeo and Juliet, zomerthea- tèrspektakel, vr. 21.30 uur. HONKBALSTADION NEPTU- NUS: WK baseball, vr. 20.00 uur. SPIDO. Wlllemsplein: Rotter dam-avondvaart. vr. 20;00 uur. BINNENWEGPLEIN: poppen kast, za. 13.00-17.00 uur. PARKKADE/WILHELMINAKA- DE: vlootbezoek, za; geh. dag. Onderhandelingen over k doodgebloed H 9M F»qun "Er is zestien jaar onderhan deld over het pand.'Twee jaar geleden is het voorlopige koop contract opgesteld en bijko mende voorwaarden. De raad vond de aankoopprijs te hoog. Laat de stichting maar komen. Het is loven en bieden. De ge- gneénte is geduldig", aldus wethouder Chris Zijdeveld. Bestuurslid van de Sint TmeJda" Stichting Frans Geer- dés: ."Dat voorlopige koopcon tract is indertijd gezamenlijk opgesteld! Beide partijen heb-, Hen 'ja' -gezegd. Wat doen ze ermee? Ze zullen het stuk grond toch eens nodig heben. Waarom hakt de gemeente; niet gewoon de knoop door." Centrumbewoners en winke liers klagen al sinds de leeg stand van het pand in augus tus 1983 over brandgevaar. Het voormalige R.K. weeshuis en latere schipperskinderen inter naat wordt door kinderen en opgeschoten jongens gebruikt als speelplaats. In de grote tuin worden fikkies gestookt. Alle ramen zijn inmiddels In gegooid. De gemeente én de Sint Imelda Stichtingwillen geen van beide hét in mei 1984 vast gestelde aankoopbedrag prijs geven van het pand dat tussen, .1853 en 1854 werd gebouwd. Het pand stond tot 1980 op. de nationale monumentenlijst, maar werd van die lijst ge schrapt. Kort voor de voorlopi ge overeenkomst tussen de ge- meente en de stichting ver- huisden de .bewoners naar vier particuliere huizen. In de zoge- noemde leefgroephuizen in de Veenlantstraat, de School straat, de Burgemeester Knap- pertlaan en de Tuinlaan wonen nu in ieder huis tien kinderen. De gemeente wilde in 1984 het schippersinternaat meteen ha aankoop slopen om plaats te maken voor de verdere planontwikkellng van de bin nenstad. Van plannen, op de plaats van het schippersinter naat en elders, >is tot op heden niets gekomen en niets bekend. De nieuwbouw zou op de Hoog straat en het woongebied erachter moeten aansluiten. Winkeliers van de winke liersvereniging Hoogstraat willen dat de gemeente het ge bied rond he.t verpauperde pand afschermt. Zijdeveld: "Dat is een zaak van de eige naar." De eigenaar heeft hek ken geplaatst en de meeste ra men laten dichttimmeren. - VLAARDINGEN De Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond (DCMR) heeft een zorgvuldig bijge houden lijst van klachten over de sauna van B. Arons in Vlaardingen weggegooid. De" huurder van Arons, A. van de Berg die boven de sauna woont, had de lijst op gevraagd. Hij wiide de klachtenlijst gebruiken voor een kort ge ding tegen de gemeente Vlaardingen, waarin hij om sluiting van de sauna vraagt. Het kort geding dient vandaag voor de Raad van State in Den Haag. „Weg, 't is weg. In de prul lenbak of zo. Ik weet het niet, maar in ieder geval heb ik de lijst van klachten niet meer," had de DCMR-amb- tenaar tegen Van de Berg geroepen. Een onthutste Van de Berg droop af. „Wat kan ik doen? Wat zit hier achter? Waarom moe ten ze nu juist mijn klach tenlijst verdonkeremanen?" Hoofd van dienst bij Rijn mond W. Notcboom, ook ver antwoordelijk voor de DCMR, bevestigt dat amb tenaar P. A. A. van Etten de bewuste klachtenlijst heeft weggegooid. „Van Etten heeft de laatste tijd geen lijst meer bijgehouden en de oude lijst weggegooid. Er valt dus niks meer te geven, want er is niks meer." Volgens Noteboom is Van Etten voorheen wel druk in de weer geweest met de klachtenlijst. „Hij heeft steeds als Van de Berg weer met een klacht kwam, ge luidsoverlast of iets derge lijks, de klacht en de uitslag van een onderzoek naar de klacht genoteerd. Zo ont stond er een lijst waarop de ingediende klachten chrono logisch voorkwamen. Maar op een gegeven mo ment werd het Van Etten duidelijk dat het niet langer zin had de klachten te blij ven noteren. Die conclusie heeft hij zelf getrokken, toen Van de Berg steeds met de zelfde problemen bij ons kwamen. Van Etten is daarop ge stopt met het bijhouden van de lijst. Hij vond dat er al voldoende klachten op de lijst stonden. En omdat her haling geen zin had bleef de lijst verder onaangeroerd. De volgende stap was dat Van Etten vaststelde dat hij niets meer met de lijst deed. Omdat hij toch niets meer met de lijst van plan was en al een tijd niets meer ermee had gedaan, heeft hij de lijst maar weggegooid, of weet ik wat... In leder geval kan hij de klachten niet meer ople veren," aldus Noteboom. SCHIEDAM In de maand augustus vieren zeven werkne mers van de Schiedamse Scheepswerf Wilton Feijen oord hun 25-,of 40 jarig ambts jubileum. De Schiedammer D. Stedehouder, projectbaas bui tenbankwerkers op de-afdeling reparatie is vandaag 40 jaar in dienst.; De VIaardlager A. Mooy, afdelingschef van Fi nanciën en Administratie, werkt vandaag eveneens 40 jaar bij WF. De Schiedammer J.M. van der Ree, tekenaar/ constructeur op afdeling nieuwbouw is op 14 augustus 25 jaar verbonden met WF. De Vlaardinger F.C. Kegel, assis tent bedrijfsleider hout-alumi- niumbewerker op de afdeling nieuwbouw, is op 20 augustus 40 jaar in dienst bij de scheepswerf. Op 26 augustus viert de Schiedammer G.K. Schrumpf, fitter/pijpenmonteur op de af deling reparatie, zijn 40-jarig jubileum. Vlaardinger J. van den Bogert, technisch com mercieel medewerker op de af deling nieuwbouw, is 27 augus tus 40 jaar verbonden met WF. Zijn collega de Rotterdammer A. W. Wolfs, hoofdbaas buiten bankwerkers op afdeling repa ratie, op dezelfde datum even eens 40 jaar in WF-dienst. ROTTERDAM De Neder landse .Spoorwegen gaan be- zuinigen op het stallen van fiet sen bij de stations. „Vanuit Den Haag wordt steeds over onze schouder meegekeken of; wij niet te veel geld uitgeven aan deze voorziening, die zon der subsidie niet eens zou kun nen voortbestaan. Daarom wil de NS-directie kijken waar er op de rijwielstallingen bij de stations kan worden be spaard," geeft NS-woordvoerd Hans Meijer aan. Als voorproefje op de bezuini gingen die de NS In petto heb ben, zal vanaf 1 september de fietsenstalling aan de Blijdorp- zijde van het Centraal Station in Rotterdam, in de weekein den gesloten zijn. Deze maat regel zal van kracht worden op zaterdag 6 en zondag 7 sep tember, „Ik ben bang dat deze „halve" sluiting het begin van het einde van deze rijwielstalling bete kent", zegt exploitant Willem Kortlan (27). „Er is vanuit de NS veel belangstelling voor de ze ruimte. Die kan ook voor andere doeleinden zoals goe derenopslag, worden benut. Ik vrees daarom dat de NS bin nen niet al te lange tijd de stal ling ook op werkdagen zal slui ten." „Aanvankelijk wilden de Spoorwegen de fietsenstalling aan de 'achterkant' van het .Centraal Station (bekend als de Blijdorpzijde) al helemaal opdoeken. Ik heb geprotes teerd tegen dat voornemen en heb gedaan gekregen dat de stalling voorlopig alléén op za- terdag én zondag wordt geslo ten.. De NS denken hiermee te bezuinigen," legt Kortland uit. Het beheer over de ruimten in ,d,e NS-statlons en alle andere verkoopruimten, behalve die van de kaartverkoop aan reizi gers, is in handen van een dochteronderneming van de Nederlandse Spoorwegen. Ser- vex BV. Bloemenstalletjes, kiosken en de restauraties op de perrons vallen onder de zorg van dit bedrijf, dat echter aan de leiband loopt van de NS-directie. ro Volgens de NS moet een sta tionsstalling minimaal vier klanten per uur trekken om le vensvatbaar te blijven. Voor lichter Hans Meyer: „In de weekeinden komt 'de Blljdorp- stalling op Rotterdam-Centraal niet aan dat.gemiddelde. De NS zijn er per saldo niet voor om de buurtbewoners goed koop aan een stalling te hel pen. Bovendien kijkt Den Haag voortdurend met ons mee naar de kosten van de fietsenstallin gen". Bij de twee fietsenstallingen van Rotterdam-Centraal wer ken tien mensen. Willem Kort land en zijn vriendin Thea van der Velden (26) exploiteren de twee ruimten. Bij het tweetal zijn acht 65-plussers in dienst op deeltijdbasis. Aan de rij-' wielstalling is een reparatie-, werkplaats verbonden. Voorts verhuurt en verkoopt Kortland zowel gebruikte als nieuwe fiet sen. „Per persoon werken onze deeltijd-mensen 120 uur per maand," zegt Kortland. „Als gevolg van de sluiting gaan die er in inkomen op achteruit, omdat ze straks nog maar 90 uur per maand in dienst zijn. Het ziet er nog niet naar uit dat er ontslagen zullen vallen. Maar je kan wel spreken van een servicevermindering aan de NS-reizigers,meent hij. Kortland heeft, uit de reacties van zijn klanten opgemerkt dat sommigen hun flets veel liever statiën aan de Blijdorpzijde, dan aan de kant van het Sta- tionsplëin. .„Dat. komf omda.t ze liever niët door dë'verbindings- tunriël fietsen. Die vormt sinds jaar en dag een verzamelplaats voor randfiguren^die zich op houden in de buurt van het Centraal Station. Vooral 's avonds of 's nachts mijden de mensen die plek lieverweet hij.. - sri riti; (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM— De landelijke Stichting Projectbeheerbureau Energie Onderzoek (Stichting P.E.O.) betaalt 200.000 gulden mee aan een zogenoemde ener getische renovatie van de Schiedamse basisschool Het Startblok. Deze school aan de Burgemeester van Haarenlaan krijgt een glazen voorzetgevel aan de speelplaatszijde, de an- 1 dere gevels en vloeren worden -ij geïsoleerd en het glasopper- vlak wordt verkleind. De landelijke organisatie be kostigt jaarlijks een klein aan- tal energiebesparende projec ten. Het 'Ministerie van Econo mische Zaken riep deze stich ting in het leven om energie onderzoek te doen, „Niet iedere school in Nederland kan aan spraak maken op'een dergelij- -:ke bijdrage van onze stichting. -Dit zijn de experimenten," aJ- t;dus een woordvoerder van de StichtingP. E, O. over het energiezuinige renovatiepro ject, dat door de Schiedamse dienst van gemeentewerken wordt uitgevoerd. Het plan voor de werkzaam heden is gemaakt door ge meentewerken in samenwer king met het architectenbu reau Kristinsson uit Deventer. _cDe uitvoering van het plan ^kost in totaal 1,3 miljoen gul- ,den. Er wordt verwacht dat de 5>L maatregelen in en aan het pand de energierekening fors zullen doen dalen. Het leefkli maat „in de school zal aangena mer "worden door een betere beheersing van de tempera tuur en de luchtkwaliteit. -^De meest ,in het oog sprin gende maatregel wordt het aanbrengen van een glazen voorzetgevel aan de speel plaatszijde. Tussen de oor spronkelijke muur en-de nieu we glazen wand wordt een ruimte open. gelaten van 70 centimeter. Door deze' 'serre' wordt buitenlucht gezogen, 's Zomers zorgt deze serre voor verse koele buitenlucht, 's Win ters wordt.de door de zon ver warmde lucht gebruikt bij de verwarming van de schooi. Er zal optimatiseringsapparatuur •worden aangebracht op de ver warmingsinstallatie. Dit appa raat zorgt ervoor dat het ge bouw alleen verwarmd wordt bij gebruik. „Het energie-zuinige plan voor de basisschool Het Start blok pas binnen het gemeente lijk beleid. „De gemeente biijft energiebesparing stimuleren," aldus de dienst van gemeente werken. Gedurende het werk blijft de school gedeeltelijk in gebruik voor leerlingen en 'on derwijzers. In januari volgend jaar moet het karwei'af zijn. "Delft was tweede met 1532 gul- den en Rotterdam haalde een derde plaats met 1526 gulden. Met de genoemde 355 gulden bleek Schiedam de gemeente waar je het meest moet neer tellen voor een huwelijksvol trekking. „Wij geven de burgers zelf de gelegenheid om te-kiezen op welke dag ze wijlen trouwen. Als ze dat op zaterdag willen, moeten ze weer meer betalen dan op dinsdag omdat het per- soneel dan duurder is," legt Wiegman uit. „Ik vind het goed dat de Consumentenbond een dergelijke vsrgelijjking maakt en de prijsverschillen aan het licht brengt. Het onderzoek had alleen uitgebreider moe ten zijn. Wellicht dat de ge meente Schiedam bij een vol gend verzoek om mee te wer ken, de kritiek onder de aan dacht zal brengen." Wiegman wijt de prijsstij ging over het totaalbedrag, die door de Bond op 21 procent wordt gehouden, aan het duur der worden van de begrafenis sen en crematies. „We hebben vorig jaar de tarieven gelijk gesteld met die in Rotterdam. Dat betekende een verhoging van 524 naar 795 gulden. Ver der zijn alle prijzen gelijk ge bleven. Dat is destijds ook zo besloten in de gemeenteraad." aldus wethouder Aad Wieg man. Hij vindt het vervelend dat Schiedam nu als duurste stad in Nederland te boek staat. •■•MAASSLUIS" Waterlijst-?»' sen/ kanovaren, sjoffelenTen fietsen zijn de onderdelen van de „Vlietalon", die Koopcen trum „Binnenstad Maassluis heeft georganiseerd op 16 augustus. Wie mee wil doen kan zich v inschrijven bij: Feenstra, Nieuwstraat 13 (15791), Goud smid" (25500) of de VW. De kosten bedragen 7,50. Mini mum leeftijd is 16 jaar. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het gemeen tebestuur van Schiedam be treurt hét dat de stad in de be rekeningen van de Consumen tenbond als duurste van Ne derland uit de bus is gekomen. In eenvergelijking van de bond tussen 159 gemeenten bleek een pakket van dertien 'tarieven in Schiedam het ■'meest te kosten. Wethouder ;Aad Wiegman (financiën) :vindt het onderzoek van de bond'niet volledig. „Onze hoge score is vooral te wijten aan de prijs die voor het trouwen in rekening wordt gebracht. De bond heeft echter alleen ge vraagd naar het tarief op dins dag. Dan kost het 355 gulden. Op woensdag is dat bijvoor beeld zestig gulden." In haar onderzoek telde de' Consumentenbond dertien ta rieven bij elkaar op. De eind bedragen werden onderling vergeleken. Met een totaalbe drag van 1537 gulden eindigde Schiedam op de eerste plaats. SCHIEDAM De rhythm and blues groep Blues Bianco treedt zaterdag op in café Po dium aan de Lange Haven. De nieuwe band van de Amster dammer Theo Houtkoop, gi taar en zang, speelt 'de blues' recht uit het hart. Het optre den begint om 22 uur. Blues Bianco bestaat uit: Theo Hout koop, zang en gitaar; Alexan der, gitaar en zang; Marianne Stel, piano; Bruce Eno, bas en zang; John McColgan, drums. De Amerikaanse bassist Bruce Eno is jarig. Het belooft een swingende feestavond te wor den. if wwcggyg T-2J-

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1