Duo Bob en Bert: 'Het staat en het is fris' ag en da ga j garage VAN DALEN Wapen Vlaardingen op tekentafel S T A D H U I S Schiedam vraagt miljoenen voor monumenten r V Telefoon (010)4 35 58 88 1^1 16,495,- mm Keukenbrand Teen Challenge Singelkwartier houdt zeskamp Interesse van brandweer voor GGD-gebouw Opnieuw deur ingetrapt Zoutzuur bij bomen gegooid Snoeien Van 'eenonzer verslaggevers SCfflEDAM/VLAAR- DINGEN De GGD Nieuwe Waterweg Noord begint zo snel mogelijk met de bouw van een nieuwe ambulancepost. De garage komt aan de Schiedamse Hargalaan en is bedoeld voor de hele re gio. De huidige posten in Schiedam (bij het Schie- land ziekenhuis) en Vlaar- dingen (Hoflaan) zullen verdwijnen. Het Schie damse collége van burge meester en wethouders heeft de GGD inmiddels de grond toegezegd zódat er met de bouw begonnen kan worden. IIS§S§é WSgËs, Sipst? Bij het Schieland-ziekenhuis in Schiedam is nu nog een uitrukpost met één, ambulance. Ook deze zal verhuizen naar de Hargalaan. (Foto: Ed Eggermont) Instrument Vaste baan Het 'oude' beeldmerk van Vlaardingen. Plaatje WS uitvoering! VERRASSEND SCHOON VERRASSEND RUIM VERRASSEND KOMPLEET HYUnDHI HET VRIJE VOLK schiedam Groen licht voor de nieuwe ambulancepost De nieuwe' ambulancepost zal zes ambulances, waarvan één reserve, herbergen. Verder komen er ruimten voor de chauffeurs en de broeders. Het gebouw gaat meer dan twee miljoen gulden kosten. Ver wacht wordt dat het volgend jaar augustus:*/' opgeleverd wordt. Volgens directeur E. H. E. Wolfs heeft de GGD aan de Hargalaan de „ideale plek" voor een ambulancepost op de kop getikt. „We zitten vlakbij de snelweg zodat we ook in korte tijd in Maassluis zijn,"' aldus de directeur.: Van Rijks waterstaat heeft dé GGD dis pensatie gekregen om vlak langs het asfalt: te mogen bou wen. Dit wordt doorgaans zo veel mogelijk voorkomen. De bouw van één centrale post voor ambulances vloeit voort uit de „regionalisering" van de gezondheidsdienst. De GGD Nieuwe Waterweg Noord is destijds ontstaan door sa menvoeging van geneeskundi ge diensten in Schiedam, Vlaardingen én Maassluis. „Wij kijken niet meer naar de afzonderlijke gemeenten," zegt Wolfs. „Voor ons is het het Wa terweggebied. In dat gebied is de Hargalaan de meest aange wezen plaats voor een ambu lancepost. We bemoeien ons niet met de politieke stelling: name in de afzonderlijke ge meenten." In de gesprekken over de ambulancepost is al eens ge suggereerd de ambulances on der te brengen In de bestaande post aan de Vlaardingse Hof- laan. Wolfs noemt dit „niet re- eel". '5. m {Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAMHadden de Schiedammers- Stef Moorlag (29) en Albert van der Heide (32) haar op het hoofd gehad, dan waren ze gegarandeerd overal met de haren bijge sleept. Het kaalgeschoren duo maakt onder de naam Bob en Bert furore in het hele land. -/ Overal trekken de kale Schie damse muzikanten bekijks met hun contrabas én ukelele. Het kaalkoppige duo gaat bin nenkort een plaatje maken met; het Rotterdamse duo de Berini's. Ze treden de komende maand op in Vlaardingen, Rot terdam, Ouderkerk en Schie dam. Ansichtkaarten met de af beeldingen van de twee kale jongens,gemaakt door de Vlaardingse fotograaf Auke Bergsma, verkopen 'als een gek'. „Het sloeg in als een "bom, die kale koppen van ons," legt Stef (Bob) Moorlag'uit in zijn h Schiedamse woning in Groe- noord.. r Voordat het duo 'elkaar vond eh ging samenwerken' waren de twee musici eigenlijk con currenten van elkaar. Stef vormde de spil én oprichter van de piano-rockabilly groep Gene Servane en his Tennes see Ducktails. Zijn huidige partner Albert (Bert) speelde in de rock and rollgroep Bla zing Aces. Beiden liepen met f grote vetkuiven rond. "Die kuiven lagen in de hitte, terwijl wij op straat speelden, natuurlijk meteen "op half ze ven'. Dat haar ging niet, joh", herinnert Stef zich de eerste straat-optredens in Kijkduin, Scheveningen en op de Rotter- damse Lijnbaan. "Uit de grap zeiden we: 'Eraf met dat haar! :;Nu is het ons handelsmerk ge- -worden", aldus Albert, die het 8°nschrappen met een krabbertje °én het kwasten met scheerzeep .heerlijk vindt. "Het stAAt en is fris", zegt hij. "En geen gezeur met iedere- maand naar dé kapper, dié je dan vijfentwintig gulden af troggelt", vult Stef aan. Ook hij scheert zich 'met de hand'.* "Soms geef ik mezelf wel eens over aan een eiectrisch appa raat, maar dan bij voorkeur een ouwetje uit de jaren vijftig en zestig", lacht Stef over zijn 'image'. "Het is raar, maar waar, wij zien er nu als artiesten uit. Dat vindt het publiek tenminste. Wij vallen op", denkt Albert Hij valt niet alleen op door zijn jolige kop zonder haar, maar ook door het instrument waar op hij speelt. Albert leende van zijn oom, de Schiedammer Herman van der Moer (47, vorheen gitarist in de band van* Stef), éen instrument dat een kruising is tussen éen uke lele en een banjo. Het kleine ronde van licht hout en vel ge maakte 'gitaartje' met vier snaren, stamt uit 1932. "Een pracht ding, uit Ameri ka gekomen, ik zou het niet graag missen", aldus Albert opgetogen. In het begin van de stormachtige carrière van het duo Bob en Bert brak tijdens een straat-optreden zijn eigen ukelele doormidden tot grote hilariteit van de toeschouwers. "Het hoorde natuurlijk niet bij de show, ik zat in zak en as", vertelt Albert. Albert en Stef hadden, voor zij op Hemelvaartsdag '85 'het diepe in doken' een vaste baan. Stef werkte zes jaar als amb- Van een ónzer verslaggevers VLAARDINGEN Het beeldmerk van Vlaardingen wordt, gemoderniseerd. Het wapen van Vlaardingen, de twee griffioenen die de vader- - landse leeuw op een schild dra gen, moet samen met het let tertype van het briefhoofd van de gemeente Vlaardingen wor den gestileerd. Het resultaat zal uiteindelijk door alle ge meentelijke instanties worden gebruikt. De commissie Alge- mene Zaken heeft het groene licht gegeven om de plannen verder door het marketing en reclamebureau Bossers uit te laten werken. Bossers heeft laten weten de klus voor 12.600 gulden uit te kunnen voeren. Hoewel andere bureaus duurdere offertes heb ben aangeboden, vinden de So cialistische Partij (SP) en de PSP het bedrag van Bossers te hoog. „We kunnen dat karwei- tje toch binnen het stadhuis voor een prikkie klaren?" zegt Remi Poppe (SP). „Het gaat hier om een buitengewoon voordelige offerte," zegt burge meester A. A. J. M. van Lier. „Natuurlijk kan ik het zelf ook even in eikaar zetten. Maar daarvoor vind 'ik mezelf te duur.' De burgemeester vindt het plan van Poppe slecht. „Dam moeten onze ambtenaren zich gaan bemoeien met zaken waarvoor ze niet zijn aange steld. Natuurlijk kunnen ze wel belast worden met dergelijke f werkzaamheden, maar dan blijvenandere zaken liggen. Tijd wegschrijven; dat is het X resultaat. Ik voei daar niets voor." De andere partijen ble ken ook weinig te voelen voor de 'amateuristische voorstel len' van Poppe. Het beeldmerk van Vlaar dingen is op de tekentafel van Bossers zodanig aangepast dat het beter gereproduceerd kan worden. M. Baas van de afde ling interne zaken op het stad huis, die met het ontwerp is belast: „Als je het oude vignet verkleinde dan liepen alle lij nen al heel snel dicht tot een zwarte inktklomp. Daar willen we vanaf. Ook lijkt ons een steunkleur wel aardig. Daar om hebben we gedacht dat de leeuw maar rood moet worden. Het ontwerp wordt zo ge maakt dat we bij speciale gele genheden ook nog een geel veld erbij kunnen copiëren. De kleuren zullen zeker bijdragen tot de beeldvorming van de ge meente Vlaardingen." Van belang is dat het beeld merk geleidelijk door alle ge meentelijke instanties in ge bruik genomen wordt, bena drukt Baas nog eens. „De poli tie heeft nu nog een éigen vig net. Dat gaat veranderen. De briefhoofden zullen het wapen van Vlaardingen dragen en daarbij zal dan ook 'gemeente Vlaardingen' staan. Daar on der kan de naam en eventueel het vignet van de desbetreffen de instantie worden bijge voegd/Bovendien wordt de in deling van het briefpapier uni form. Hierdoor zal de presen tatie van de gemeente naar buiten toe meer herkenbaar worden," zegt Baas. tenaar op het Haagse Ministe rie van WVC. Albert kreeg op de dag dat hij afscheid nam bij het architectenbureau Key nes Ingeneering aan de Oran jestraat een gouden horloge voor tien jaar trouwe teken diensten. "Het geld dat wij op straat verdienden met spelen werd onze uitkering. Over een paar maanden hopen we ér ons brood en beleg mee te verdie nen", aldus het drukke duo. „Hij ving vorig weekeinde tijdens een optreden een dub beltje in zijn mond op," lacht Stef over maat Albert. Die wrijft met een pijnlijk gezicht over een kies. „Bijna mijn vul ling eruit," zegt hij hoofd schuddend. Stef ontvangt nog een klein wachtgeld van het ministerie. Albert krijgt een WWV-uitker ing. VLAARDINGEN Een keukenbrand bij het huis van Teen Challenge, waar moei lijk opvoedbare jongeren on der begeleiding op kamers wonen, in Vlaardingen zorg de maandag voor aanzienlij ke brand- en waterschade. De brandweer had binnen enkele minuten het vuur on der controle. De bewoners van het huis aan het Ver- ploeg-Chasséplein, tien jon gens en meisjes, zijn tijde lijk elders onder gebracht. Niemand raakte gewond en de totale schade is nog niet bekend. Het vuur is vermoedelijk ontstaan doordat frituurvet op het gas oververhit is ge raakt, waarna de vlam in de pan sloeg. Pogingen van een van de bewoners om het vuur te blussen waren ver geefs en verergerde de rook ontwikkeling. De hele keu ken liep hierbij brandschade op. SCHIEDAM Het' terrein van korfbalvereniging Suc ces aan de Mgr. Nolenslaan is zaterdag het strijdtoneel van een zeskamp tussen en kele Schiedamse buurtver enigingen. De wedstrijden worden gehouden door buurtvereniging Het Singel kwartier. De zeskamp is be doeld als feestelijk tintje bij de viering van het 55-jarig bestaan van de vereniging. Om tien uur 's ochtends be ginnen de wedstrijden. „Binnenkort niet meer nodig," glunderen de twee, die een aanbieding op zak hebben voor optredens in het Duitse Ham burg. Samen met de Vlaar dingse fotograaf Auke Berg sma en de populaire rock and roll formatie de Gigantjes gaan Bob en Bert spelen op een .Vijftiger jaren-festival'. Het duo trad onlangs op tij dens de Rotterdamse en Maas trichtse Boulevard of Broken Dreams, de Nijmeegse Vier daagse en het Oerol, een twee- weeks feest op het Waddenei land Terschelling. Overal gelach en applaus voor de Engelstalige liedjes van Bob en Bert Ze waren te horen via radio 1 én 2, via Ra dio Rijnmond, eh,,vaak- te zien op straat. ,'J)at" wordt/mindèr, we toeren het hele land'door. De Lijnbaan of de Schiedamse Hoogstraat moet ons voorlopig missen. Tijdens de Branders feesten zijn we er. Evenals tij dens het Vlaardingse ..Haring en Bierfeest,"1 zegt? Stef;? die. heel gelukkig is over het totaal niet verwachte succes. „We ge nieten ervan. En we gaan ge woon door," aldus Albert over de hectische maanden die hen in rap tempo veel ervaring deed opdoen bij optredens in club- en buurthuizen en op al lerhande feesten. Binnenkort maakt het Schie damse duo, dat liedjes brengt uit de jaren vijftig, een gram mofoonplaat samen met de Rotterdammers Marjolijn Meijers en Hans Kermellng, de Berini's. Ook dit muzikale duo ,zit in de lift' met het vertolken van Nederlandse liedjes. „De plaat wordt Nederlandstalig, de backing vocals, het achter grondkoortje zingt Engels. Dat zijn wij namelijk," legt Stef uit. Bob en Bert denken nog niet aan het uitbrengen van een eigen song. „Alles op z'n tijd, we hebben het gewoon te druk met optredens." 14 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De brandweer lonkt naar het ge- houw van de GGD Nieuwe Wa terweg-Noord aan de Hoflaan in Vlaardingen. De GGD ver huist naar Schiedam en de Vlaardingse brandweer wil het gebouw als slaapvertrek in ge bruik nemen. Remi Poppe van. de Socialistische Partij (SP) suggereerde in de commissie Algemene Zaken het vertrek maar aan de brandweer ter be schikking te stellen. Het college heeft vooralsnog plannen om barakken op te ko pen (Fort-Units), die de afge lopen jaren gebruikt werden door bedrijven die aan de Del ta-werken bouwden, het gaat om 12 eenheden (barakdelen) die 5000 gulden per stuk kos ten. Inclusief sanering en de aansluiting van water electri-: citeit en dergelijke komt de be groting voor de gebouwen op 160.000 gulden. Poppe vindt het ■'barakken- plan" van B en W maar niets. „De brandweer opschepen met tweedehands spuL Ik stel voor dat we nu eens werkelijk de leefsituatie voor de brandweer gaan verbeteren. Dat is hard nodig. Niet het ene krot ver vangen door een ander." De huidige barakken achter de brandweerkazerne aan de Hoflaan verkeren in zeer slechte staat. Ze worden ge bruikt voor instructiedoelein den, het vullen van blusappa ratuur, als timmerloods, kanti ne en als huisvesting van de afdeling opleidingen. SCHIEDAM Voor de vier de keer in twee weken tijd werd maandag op. klaarlichte dag met geweld de voordeur van een portiekwoning aan de Rotterdamsedijk ingetrapt. Een 20-jarige Schiedammer was dit keer het slachtoffer van de inbreker, die rigoreus te werk gaat. De onbekende be zoeker ging er met geld en sie raden ter waarde van 1000 gul den vandoor. Het bedrijf Electra BV aan dé,fitrickledeweg kreeg onbe- B kende gastenh et ,*:i afgelopen weekeinde De-, inbrekers* ver nielden een ruit én forceerden deuren om het pand binnen te komen. Er werd elektrisch en 'gewoon' gereedschap .-wegge nomen. De inhoud.van bureau laden werd over de grond ge- smetenr De schadé en dé waar de van de gestolen goederen" zijn nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vier Ita liaanse populieren in de Gijs- brecht van Amstelstraat Ln Vlaardingen zullen afsterven. De politie heeft zoutzuur rond de stammen van de bomen aangetroffen. De bomen zien er slecht uit en worden binnen korte tijd door gemeentewer ken verwijderd. De gemeentelijke plantsoe nendienst heeft bij de recher che aangifte gedaan van de vernieling. Vermoedelijk heeft een van de bewoners in de straat het zoutzuur bij de bo men neergegooid. WOENSDAG 13.AUGUSTUS 1986 SCHIEDAM Schiedam gaat voor miljoenen guldens aan subsidie aanvragen voor de monumentenzorg. Over de ja ren 1990 tot en met 1995 denkt de gemeente meer dan zeven miljoen gulden nodig te hebben voor zeventien projec ten. In veel gevallen gaat het om subsidies met terugwer kende kracht omdat het werk al is uitgevoerd. De kans dat het rijk de volle zeven miljoen overmaakt, wordt op het stadskantoor klein geacht. Dj cijfers staan vermeld in he*, meerjarenprogramma voor restauratie van monumenten dat inmiddels door de commis sie voor stadsontwikkeling en milieuzaken (schriftelijk) is goedgekeurd. Het is voor het eerst dat een meerjarenplan voor monumen tenzorg op tafel komt. De ge meente wordt hiertoe gedwon gen door de nieuwe monumen tenwet. Om voor een subsidie in aanmerking te komen moet er een plan voor minstens vijf jaar zijn. Het plan moet zijn goedgekeurd door de gemeen teraad. Voor de jaren tot 1990 kunnen geen subsidie-aanvra gen worden gedaan. Het rijk wil het geld in deze jaren be nutten om oude en lopende verplichtingen af te lossen. Uit de inmiddels toegewezen subsidie voor 1990 blijkt dat het rijk nog flink zal snoeien in de aangevraagde bedragen. Schiedam heeft voor dat jaar een bedrag van ruim één mil joen aangevraagd. Toegewe zen werd een bedrag van 375.990 gulden. De minister verdeelt het geld over de ge meenten. "We hebben een lijst met reële aar.vragen", vindt de ambten aar H. C. Jansson van openba re werken. "Maar we rekenen er niet op dat alles wordt toe gekend. Er zijn nog meer ge meenten en die heben ook re- ele plannen. Denk aan Delft. We hopen de noodzaak voor de restauratie te kunnenéan- tonen. Ik denk dat we onge veer voor de helft of iets min der de subsidie krijgen". Evenals in de stadsvernieu wing, krijgt de gemeente het geld zonder verdere voorwaar den overgemaakt. Schiedam mag zelf bepalen hoe ze "de pot" dan verder verdeelt. Zoals gezegd is een aantal van de projecten waar subsidie voor is aangevraagd, al in uitvoering of zelfs klaar. Voorbeelden zijn de restauratie van de Singel kerk en de opknapbeurt van de St. Janstoren die in volle gang zijn. De kosten voor deze werkzaamheden kunnen ach teraf worden gedeclareerd. Ondertussen kan het werk middels "goedkope" leningen worden voorgefinancierd. Deze regeling stelt ook de pas opgerichte stichting Be schermd Stadsgezicht in staat zich te ontplooien. De projec ten die deze organisatie wil aanpakken, kunnen later bij het rijk worden gedeclareerd. Uit een onderzoek van de dienst Bouw- en Woningtoe zicht blijkt dat de panden die op de monumentenlijst prijken, er niet al te best bij staan. Van de 180 grote en kleine gebou wen, worden er 73 als "slecht" gekwalificeerd, 77 panden wor den als "matig" omschreven en slechts dertig worden "goed" bevonden. T - ROTTERDAM EN OMGEVING ALHAMBRA 1, tel. 4330293: A Passage to India (a.l.) 8 uur. ALHAMBRA 2, tel. 4339293: Op hoop van zegen (a.l.) 6.45 en 9.30 uur. CALYPSO 1. tel. 4131855: Po lice Academy 3 (a.!.) 7 en 9.30 uur. CALYPSO 2, tel. 4131855: Ka rate Kid II (a.l.) 6.45 en 9.15 uur. CALYPSO 3, tel. 4131855: The jewel of the Nile (a.l.) 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, tel. 4138210: Stift competition (18) 12.15-21.30 uur. CINEMA NRC, tel. 4330293: The hitcher (16) 6.45 en 9.30 uur. CINEMA OSCAR. tel. 4330293: Highlander (16). 2. 7 en 9.30 uur. CINERAMA 1, tel. 4115300: Top Gun (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300: Karate Kid II (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. CINERAMA 3, tel. 4115300: Out of Africa (a.l.) 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: De nacht draagt jarretelles (16) 7 en 9.30 uur. CINERAMA 5, tel. 4115300: Pretty in pink (a.l.) 7 en 9.30 uur. CORSO. tel. 4121110: Cobra (16) 7 en 9.30 uur. LUMIERE1. tel. 4117755: Op hoop van zegen (a.l.) 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 2, tel. 4117755: Short circuit (a.l.) 7 en 9.30 uur. LUMIÈRE 3, tel. 4117755: Heil camp (16) 6.45, en 9.15 uur. LUMIÈRE 4, tel. 4332013: The Corsican Brothers (16) 6.45 en 9.15 uur. REX, lel. 4772793: Klas vol schootkatjes (18) 10-24 uur. THALIA, tel. 4111555: The mo ney pit (a.l.) 7 en 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 4364998: Filmzomer '86, dag. 21.30 uur. 't VENSTER 2, tel. 4364998: Salo, dag. 22.00 uur. 't VENSTER 3, tel. 4364998: Tales of ordinary madness dag. 21.30 uur. LANTAREN, tel. 4364998: Le destin de Juliette 22.00 uur. EURO (Spijkenlsse), tel. 01880-24144: Police Academy 3 (a.l.) 6.45 en 9.15 uur. Zaal 2: Op hoop van zegen (a.l.) 6.45 en 9.15 uur. Zaal 3: Cobra (16) 6.45 en 9.15 uur. TIVOLI (Heilevoetsluis), tel; 01883-12608: Op hoop vari ze gen (a.l.) 19.30 en 21 uur. Zaal 2: Cobra (16) vr. t/m wo. 22 uur. De voorwielaongedreven 5-deurs Pony XP is, mede door de handige gebruiksmogelijkhe den en sprekende prestaties, zondermeer een unieke aézinswagen. Geproduceerd volgens de modernste technieken in de nieuwe, kom pleet gerobotiseerde Hyundai fabriek en met de zekerheid van 6 jaar carrosserie- garantie. Door de geavanceerde techniek zijn de zuini ge motoren al bijzonder schoon en uitermate Geschikt voor het rijden op loodvrije benzine. Daarbij levert Hyundai ook 1.3 modellen met katalysator {nog schoner!) die in aanschaf - zelfs f 500,- goedkoper zijn. Het fraai aestyleerde, ruime en komfortobele interieur sluit voortreffelijk aan op de moderne aërodynamische vorm van mee sterstylist Giugiaro. Standoord is de Pony XP al bijzonder kom pleet met o.a. 5 deuren,rembekrachtigingen/ radio met 2 speakers en de meest luxe uit- voering is zelfs uitgerust met o.a. in gedeely ten noerklapbare achterbank en raaio- fl/\ cassetterecorder met 4 speakers en elek trische antenne. Kortom, ga naar uw Hyundai dealer voor een verros- sende proefrit met de nieuwe 5 deurs XP, verkrijgbaar vanaf Hyundai Pony XP Von al yerkrijgboar vanaf f 14.595,-, Prijzen inkluiief BTW, exlduitef aflevtringtltotten. Wijzigingen voorbehouden. Buys Ballotlaan 4 (Achter Winkelcentrum Dirk lll-laan) Vlaardingen—010 4348700 f

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1