over herbestrating Vijf miljoen is weinig voor bibliotheek wegwijzer EEN VOLVO-DEALER VAN FORMAAT IN SCHIEDAM w Programma voor bejaarden "Symbolische' huurverhoging viswateren Maandag start vierdaagse m :;-.(Van een onzer ^/•verslaggeefsters SCHIEDAM Drankfabrikant Bols begeert dat er met de gemeente Schiedam on- deMandelingeh op gang zijn gekomen over dë yerkóop van haar terrein aan Burgemees ter. Honnerlage Grete- iaan. Vandalisme Leliestraat •UNDERGROUND In de loop der jaren heeft Wurth Verschoor een prima reputatie opgebouwd in de regio Schiedam. Hoog gekwalificeerd per soneel en een moderne, volledig geoutilleerde, werkplaats staan borg voor optimale Volvo service. De grote ma gazijn voorraad staat bovendien garant voor een snelle levering. Moeht U in dé showroom tussen de daar tentoon- gestelde auto's toevallig niet dat type of die kleur zien van Uw keuze dan kan Wurth Verschoor ten alle tijde terug vallen op de tentoonstel lingsruimten van één van de grootste Volvo-dealers van ons land. De daar, op 5 minuten afstand rijden, in voorraad staande, onverkochte auto's kunnen door Wurth Verschoor binnen twee weken aan u geleverd worden. Loopt U eens vrijblijvend binnen en laat U informeren over Volvo en Wurth Verschoor, DE OFFICIËLE VOLVÖ-DËALER in Uw regio. Wurth Verschoor official Volvo-deaier voor Schiedam e.o., Nieuwe Mathenesserstraat 1.1 Schiedam, lel. 010-426 0012 Pols: 'Gemeente heeft onze grond' Vr.r.K Het verpau perde com- ptëx'yanBols niet óp de achtergrond de Schiedam- Setijróts, een 'moten- De witte'tanks op de voorgrond worden door een Haags be drijf wegge haald. (Foto: Ed Egger- viont) yy: «is (tv. fit fx ••idfóv OTTERDAM EN OMGEVING |i .c .jé Het-Haagse sloop- en aanne mersbedrijf Van Eek Is de2e rweek begonnen met het leeg- I SCHIEDAM „Alle kleine beetjes helpen" moet de ge- rifieente Schiedam gedacht heb- hèn toen ze de huur van de vis wateren door de plaatselijke •herigelsportvereniging ver- •:hóogde. Het tarief ging met ff,50 'omhoog naar ƒ37,50 per jëér. Een verhoging van maar liefst 25 procent! Voor die 37,50 mag de hengelsportver eniging in bijna alle wateren fn'de stad vissen en in bepaal-" de 'stukken vissen uitzetten. Het bedrag dat daarvoor moet worden betaald aan 'huur' :wördt als symbolisch gezien. -ftf^.Hier liggen we niet wakker van;!Vzegt dan ook secretaris Jü-van Tilburg. We gaan daar heus niet failliet van. Als de ■gemeente nu persé de huur wil -verhogen, moet ze dat maar doen.": De vereniging zal de huurverhoging waarschijnlijk iiiet'.aan haar leden doorbere kenen. SCHIEDAM - In Bad Groëtioord begint komende mdaridag de jaarlijkse zwem- vibrdaagse. Het evenement wordt georganiseerd door de Schiëdamse sportraad. Zwem mers/, boven de tien jaar oud möètén elke dag een halve ki lometer afleggen: Voor de jon geref zwemmers is 250 meter voldoende. Dagelijks kan men vanaf half zes beginnen. Om acht uur gAat het bad dicht. De vereiste afstanden hoeven niet zónder pauze te worden afge legd/Men mag desgewenst uit- blözén. Deelnemers die niet el- kte'dag kunnen/mogen op één -avond de afstand dubbel "zwemmen. - Behalve het zwemfestijn, vormt hét Bad Groenoord te- vifnS|Ket decor. voor een "cir- cüé" ^rond de vierdaagse. Zo zijn ér bijvoorbeeld op donder dagavond enkele kermisat tracties als een rad van avont- uurën een grabbelton. De laat- vstefavond zijn er voor de sup- porters bloemende koop waar- ".mec.'jdc deelnemers gefeüci- l tèerd - kunnen worden. Iedere deelnemer krijgt een medaille. '/.Kaarten 'voor de zwemvier- daagse kosten in de vóorver- ",:!koop tot en metzondag vijf gulden. Vanaf maandag kost een kaartje zes gulden. halen van de panden, die sinds mei leegstaan. De inventaris die wordt weggesleept bestaat ondermeer uit tien koperen je nevertanks met een inhoud van 55.000 liter per stuk en drie grote opslagtanks. Een woordvoerder van de gemeente ontkende gisteren dat er gesprekken over over name van het complex gaande zijn. „Ik weet van niets," aldus R-A.J. Vredenbregt van de af deling Economische Aangele genheden. Als. er al onderhan delingen zouden plaatsvinden, bevinden- die zich in een zeer pril stadium."--Vredenbregt wilde niets zeggen over de mo gelijke interesse die de ge meente heeft voor het com plex. Al vanaf de bouw van de panden in de beginjaren zeven tig, klagen omwonenden over de verwoestende uitwerking die hefcomplex heeft op hun uitzicht. -Sinds de drankenfa brikant het pand enkele jaren geleden heeft verlaten, zijn de gebouwen sterk verpauperd en een doorn in het oog van vele Schiedammers. Het is vooral; de 25;meter. hoge, silo. die het stadsbeeld bepaalt. De afgelo pen tijd maakten alleen enkele kleinere bedrijven gebruik van de kantoorruimten. Vooral de bijgebouwen rich ting 's-Gravenhandseweg heb ben het moeten ontgelden door vandalisme en slijtage., Com plete delen van de muren zijn door onbekenden weggebroken. Van het hoofdgebouw zijn vrij-, welgeen ramen meer heel. Een bewaker heeft een volledi ge dagtaak aan het wegjagen van vandalen. Niet bekend is hoeveel Bols vraagt.voor het terrein. Gezien de grootte (naar "schatting twee hectare) zal het aankoop- bedrag in de miljoenen lopen. Het complex zal dan eerst nog moeten worden afgebroken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De bewoners van de Tuinlaan en Plein Een- dragt zijn razend op de ge meente. In een brief aan het gemeentebestuur klagen de be woners, gebundeld in de werk groep Plantage, over de herbe- strating van de Tuinlaan' en Plein .Eendragt. „Wij' missen een totaalvisie op de buurt rond de Plantage", aldus woordvoerder van de werk groep Bert van Kan. „Ten eerste komt de herbe strating van de Tuinlaan eer der dan verwacht en afgespro ken. Ten tweede heeft de ge meente in het herbestratings- plan de groenstrook op het Plein Eendragt weggeschrapt. Daar moeten zogenaamde dwarsparkeerkommen komen. Met bewoners of de speciaal hiervoor in het leven geroepen werkgroep is helemaal geen overleg geweest," aldus Van Kan, die de werkwijze van de gemeente onfatsoenlijk noemt. Het wegdek van de Tuinlaan en het Plein Eendragt werd de afgelopen maanden wegge haald om een nieuwe riolering aan te leggen. De afdeling be strating en riolering van de dienst van gemeentewrken is begin vorige week begonnen met de werkzaamheden aan de Lange Nieuwstraat. De Tuin laan zou zo lang als dat karwei gaat duren als af- en aanvoer- route dienen. Eind dit jaar was het herbestraten gepland. „Vorige week kregen we opeens een briefje in de bus met. de mededeling. Wij willen niet dat er een klein stukje van de 'wijk wordt uitgelicht. Nee, pak het hele gebiedje gelijktij dig aan," vindt Bert van Kan, .die de Historische Vereniging ook aan het werk zette. Van avond vergadert deze vereni ging over het plan om het bloe menperk in het midden van Plein Eendragt te laten ver dwijnen. De gemeente heeft de bewo ners van Plein Eendragt ge vraagd om op dinsdag 19 augustus van gedachten te wisselen inv het pand vaji.de stichting Lentefeest vaan de. Tuinlaan.„Daar:; gaat onze werkgroep, die daarmee de ge- voelens van vele bewoners ver woordt, niet heen. Wij vinden' dat de, Plantage en' de omge- ving een geheel vormen: Nu moeten zei niet,:opeens alles;; stükje. bij beetje gaan aanpak ken," vertélt bewoner Van Kan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vijf miljoen gulden is niet genoeg voor een nieuwe bibliotheek in Schie dam. Deze conclusie staat hoogstwaarschijnlijk in het tussentijdse rapport over de nieuwbouw dat eind deze maand aan wethouder Luub Hafkamp (cultuur) wordt overhandigd. De rapportage wordt gemaakt door een inter ne projectgroep met vertegen woordigers van de bibliotheek, gemeentewerken en de afde ling voor Cultuur-, Sport en Jeugdzaken. In concept hebben zij de verschillende soorten nieuwbouw en de prijzen daar van op een rijtje gezet. De gemeente heeft vijf mil joen gulden voor een nieuwe bibliotheek gereserveerd. De bibliotheek moet ergens in het centrum verrijzen. De interne werkgroep zal voorlopig geen lokatie aanwijzen. Uit de aan beveling voor een bepaald mo del gebouw, zal de voorkeur echter blijken..Als je voor een bepaalde vorm kiest, vallen al snel lokaties af," zegt direc teur Henk Ewoldt van de ge meente bibliotheek. „Dat spreekt voor zich. Het was voordat we met de werkgroep begonnen, ook al min of meer duidelijk dat vijf miljoen gul den wat aan de krappe kant is." Ewoldt wilde niets zeggen over de inhoud van de rappor tage. Ewoldt steekt niet onder stoelen of banken dat de nieu we bibliotheek naar zijn zin te lang op zich laat wachten. „Er gebeurt op dit moment heus wel wat maar als je in m'n hart kijkt, wil ik dat het alle maal wat sneller kan. Het werk dat nu wordt verricht, had altijd moeten gebeuren. We zitten nu nog in een aan loopstudie. Uiteindelijk zal de politiek moeten beslissen over een lokatie." Intussen is de gemeentelijke bibliotheek ook op andere fron ten druk bezig met bouwen en verbouwen. Zo moet de com missie voor cultuur zich vol gende week dinsdagavond uit spreken over verbouwingen in het bibliotheekfiliaal in wijk centrum De Blauwe Brug. De ze zomer was het personeel daar genoodzaakt het filiaal te sluiten omdat de temperatuur dankzij het mooie weer tot te gen de veertig graden Celsius was op gelopen. In Schiedam Zuid wordt bin nenkort het verbouwde filiaal aan de Leliestraat geopend. De boeken hebben hier tweemaal zoveel ruimte gekregen. „De vergroting was broodnodig," verduidelijkt Ewoldt. „Omdat we maar één lokaal hadden, lagen de boeken zelfs op de grond. Nu kunnen we stellen dat Zuid een bibliotheek krijgt die er wezen mag.". Voor zo'n 140;000 gulden werd een tweede lokaal bij het oude getrokken. Het filiaal 'groeide daarmee van negentig tot tweehonderd vierkante me ters. Het stelt de bibliotheek in staat om beveiliging aan te brengen en te automatiseren. Niet bekend is wanneer het verbouwde filiaal geopend zal worden! Rond deze gebeurtenis worden wat activiteiten geor- "Het sou voor mij wat sneller kunnen", segt Henk Ewoldt over de bouw van een nieuwe bi bliotheek. (Foto: Ed Eg- germont) ganiseerd. Tot die tijd zullen de boeken worden uitgeleend vanuit de school aan de Zalm straat. De werkgroep Plantage.: wil 'ook nog discussiëren overpar- keermogelijkheid, rondom de Plantage. Op het pleintje voor de Schelp, de muziekkoepel in het parkje, moeten in de toe komst parkeermeters komen te staan. „Dat betekent dat autobezitters langs de. trottoir randen 'iri;öe buurt 'een gratis plek gaan zoeken. En dat ze nog meer stukjes groen van de Plantage gaan afknabbelen. Dat doet de oude platanen aan de kop van de Tuinlaan abso luut geen goed. Die zie ik nog sneuvelen," aldus Van Kan na mens de werkgroep Plantage. SCHIEDAM Dienstencen trum de Woudhoek heeft een informatieboekjé en program ma-overzicht uitgegeven met alle activiteiten voor ouderen in de periode september tot en met december. In het boekje staan vaste activiteiten ver meld. Er is een overzicht opge nomen in het boekje van de verschillende voorzieningen voor ouderen in Schiedam- Noord. Het boekje moet een be ter gebruik van de bejaarden voorzieningen bewerkstelligen. Het boekje is gratis af te halen bij de balie van het diensten centrum, Heijermansplein 35. Het kan telefonisch worden be steld, tel. 470.95.55. ;ALHAMBRA 1. tel. 4330293: A passage to India (a.l.), 2 en 8 uur. ALHAM8RA 2, tel. 4330293: Op hoop van zegen (a.l.), 2, 6.45, 9.30 uur. CALYPSO 1, tel. 4131855: Po lice Academy 3 (a.l.), 2, 7.' 9.30 uur. - J5V CALYPSO 2,tel- 4131855: Ka- rate Kid 2 (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur. CALYPSO 3, tel. 4131855: The jewel of the nile (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CENTRAAL', tel.'4138210: Meisjes die op de baas vallen (18), t/m doorl. van 12.15 tot ca. 21.30 uur. CINEMA NRC. tel. 4330293: The hitcher (16). 2, 6.45, 9.30 uur. CINEMA OSCAR, tel. 4330293: Highlander (16), 2, 7, 9.30 uur.: CINERAMA 1, tel. 4115300: Top gun (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CINERAMA 2, tel. 4115300 Ka rate Kid 2 (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CINERAMA 3, tel. 4115300: Out of Africa (a.l.), 2 en 8 uur. CINERAMA 4, tel. 4115300: De nacht draagt jarretelles (16), 2, 7, 9.30 uur. CINERAMA 5, tel. 4115300: Pretty in pink (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. CORSO, tel. 4121110: Cobra (16), 2, 7, 9.30 uur, zo. 2, 4.30, 7, 9.30 uur. LUMIERE 1, tel. 4117755: Op hoop van zegen (a.l.), 2, 7,9.30 uur. LUMIERE 2, tel. 4117755: Short circuit (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. LUMIERE 3, tel/4117755: Heil camp (16), 1.45, 6.45, 9.15 uur. LUMIERE 4, tel/4332013: The Corsican brothers (16) 1.45, 6.45, 9.15 uur. REX, tel. 4772793: Lekkere spelletjes (18), doorl. van. 10.00 tot 24.00 uur. THALIA, tel. 4111555: The mo ney pit (a.l.), 2, 7, 9.30 uur. 't VENSTER 1, tel. 4364998::',,, Filmzomer '86, diverse films (16). 9.30 uur. 't VENSTER 2, tel. 4364998: Dance with a stranger (16), 10 uur. 't VENSTER 3, tel. 4364998: Padre nuestro (16), 9.30 uur. LANTAREN, tel. 4364998: Sans toit ni loi (16). 10 uur.' EURO (Spijkenisse), tel. 01880-24144: Op hoop van zé gen (a.l.), 6.45, 9.15 uur. Police Academy 3 (a.l.), 6.45, 9.15 uur. American Ninja (16), 6.45'. 9.15 uur. Cobra (16) 6.45, 9.15 uur. TIVOLI (Hellevoetsluis), tel. 01883-12608: Op hoop, van ze gen (a.l.) do. 7.30, 10 uur; vr. 7.30, 9 uur. Out of Africa (a.l.) do. 8 uur. Cobra (16), vr. 10 uur//:: LAURENSKERK: middagcon- f cert. vr. 12.45 uur. MANEGE, Kralingsebos: con- cours hippique, vr..gehele dag: HELLEVOETSLUIS: vestingda- gen, braderie, kermis, enz., vr. gehele dag. - SSSN DISCO Het jongerenwerk van de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) viert vrijdag 15 augustus het einde van de zomervakantie met een disco.. Van 19 tot 21 uur dansen déjongeren tot .16, jaar. Van 21.30 tot '00.30," uur. feest de jeugd vanaf. 16 jaar in wijkcen-- trum de Blauwe Brug, Bach- plein. Toegangsprijzen: jeugd- disco (geen bierverkoop) ƒ.2,50; ouderen disbo ƒ.5,--, inclusief 1 consumptie. •^./pPv/xaterdag;,30 ^augustus gaan de SSSN-jong'eren op ex cursie naar het Belgische pret park Walibi; Er zijn nog plaat- •sen vrij in de bus. Kosten ƒ.35,- per persoon. Aanmelden via tel. nr.: 470.12.67 of 471.22.34. De SSSN-jongeren gaan elke week trainen in het Fitness centrum Groenoord voor 3 gul den per keer. Vaste avond: vrijdags vanaf 20.30 uur. Aan melden bij Henk. CURSUSSEN De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) afdeling Waterweg- Noord geeft twee cursussen, die tot doel hebben de natuur dichter bij de ménsen te bren gen. In september begint de cursus 'Natuur dichterbij' voor bewoners van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. De cursus wordt gegeven elke donderdag van 20 tot 22 uur in het natuur- centrum de Boshoek, Chur- chilhyeg 52, achter het Bach- plein in Schiedam-Noord. Deel- nemerskosten bedragen ƒ.15,-, inclusief het lessenpakket. De tweede cursus is getiteld 'Schelpen vinden en herken nen'. Deze cursus omvat zes lessen, die telkens op de laat ste woensdag van de maand worden gegeven. De cursus start in oktober. De lessen worden gegeven in het natuur- centrum de Boshoek. Bij grote belangstelling wordt ook in Vlaardingen een les-lokatie ge zocht.' Deze cursus is geheel gratis. Inlichtingen of aanmel den bij Annie dén Hollander, tel. 010 - 473.68.76 of Aart van den Berg, tel. 010 - 471.08.50. PODIUM In café Podium aan de Lan ge Haven wordt vrijdag 15 augustus de tijd stilgezet De "Quibus-ploeg" van 12 jaar ge leden verzorgt een avond in ja ren zeventig stijl. Het bar-per- soneel uit die tijd staat achter de tap. Bram Uil draalt de iplaatjes en Aadje Brouns staat achter de bar. Iedereen draagt die avondaangepaste kleding. Bierprijzen 'uit de oude doos': een pilsje voor een gulden. Zaterdag 16 augustus speelt dè rhythm and bluesgroep Ho mesick and the Backstabbers op hetpodium van café Po dium. Aanvang 22 uur.. Zondag wordt er weer een Open Podium gehouden. Peter Oole presenteert de avond waarop een ieder zijn of haar kunsten kan laten zien of ho ren. Aanvang 21.30 uur. Pro gramma onbekend. TIMMERKAMP Het timmerkamp van club huis Zuid aan het Hoofdplein is deze maand geopend op maandag, dinsdag en donder dagmiddag van 15.30 tot 17 uur en .woensdags van 13 tot .17 uur; De kinderen van het. tim merkamp gaan in september een fietserossclub oprichten. Op het timmerterrein werd vo rig jaar een fietscrossbaan aangelegd. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn welkom. De Rhythme and blues groep Gravity treedt zaterdag 16 augustus op in de jeugdso- cieteit Underground in wijk centrum de Erker, Jan van Avcnnestraat. Geopend: 20 uur. Entree 3,50. •ORGELCONCERT De organist Huub ten Hac ken concerteert zaterdag 16 augustus op het orgel van de Grote of Sint Janskerk. Sinds 1964 Is Ten Hacken de vaste Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog-. straat 125b, 3111 HD Schie dam. Telefoon: 473.60.61 of 426.66.46. Kopij voor deze rubriek dient, uiterlijk de. woensdagochtend vooraf gaand aan de plaatsing op donderdag in ons - bezit te zijn. bespeler van de Kathedrale Basiliek van Sint. Jan te Den Bosch./: Op. het programma staat werk van Cage, Wolff, Li- geti en Kagel. Aanvang 20.15 uur. Entree, f. 5,-,' houders CJP/Pas 65+7. 3,50. BRIDGE-INSTUIF De eerstvolgende speelavond van de jaarlijkse bridge-lnstuif in de bovenzaal van de Sport hal Margriet is op. maandag 18 augustus. Aanvang 19.45 uur. Deelname per paar 4,-- per avond. ANBO De leden van de Algemene Nederlandse Ouderen Bond (Anbo) fietsen iedere woens dagavond vanaf 19 uur door Schiedam en omgeving. Orga nisator Roel Krikke: „De fiets- avond is alleen voor leden. Er is veel animo voor." De spor tieve bejaarden stappen achter de Spieringhoekflat op het rij wiel. Meestal wordt er drie kwartier gereden alvorens wat te drinken of te kletsen met 'plattelandbewoners'. De Anbo neemt koffie in thermoskan- nen mee. Deelname is gratis. WÈEKEINDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: boodschap pendienst.' tel. 4206611.Spoed- recepten, tel. 4261480. Tand arts, spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur: R. J. van den Berg, Boterstraat 76, tel. 4264062. WURTH VERSCHOOR \VI(CK>

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1