mêmms Feest op verjaardag opgeknapt carillon Ml 'Waarom zet de rechter mij zomaar op straat?' Programma start Brandersfeesten WS immmm Opening j Hemaplein Annazuster- Sint straat Broers veld Voorhaven Plantage Lange Haven Doelepïein 'Schiedam roeit' Emmaplein Koemarkt Hoogstraat Grote Markt Molens Lange Achterweg Korenbeurs Brandersloop Klunen Combi-spel stedelijk: museum Vlaardingen schiedam 14 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 mé,.. <v s? 'A *SVt t -~<y 'A.'f. K Eén milj oen voor aan] eg Park Ketiliel (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bijna één miljoen gulden trekt de ge meente Schiedam uit voor de aanleg van een park ten noorden van Kethel. Eind van dit jaar moet begonnen worden met de grondwerkzaamheden. Het betreft een strook bos en speelweides die het huidige wijkpark Ke thel moeten verbinden met het Beatrixpark. Naar ver wachting kan het publiek in het voorjaar van 1988 ge bruik gaan maken van de groenstrook. Het park maakt deel uit van een groter plan dat bij elkaar vijf fasea telt. De eerste drie zijn inmiddels afgerond en hadden onder meer betrekking op de restauratie van boerderij Lansbergen aan de Harreweg (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een zoge- f noemd Torenfeest wordt vol- i gende week zaterdag gevierd j dat het carillon van de Grote 1 of St. Janskerk twee eeuwen oud is. Stadsbeiaardier Addle de Jong zal tijdens het feest onder meer het speciaal voor de gelegenheid gecomponeerde „Klokkenfeest" ten gehore brengen. Verder geeft hij een half uur lang durend concert met werken van alle beiaar diers die in de afgelopen twee eeuwen het carillon hebben be- speeld. De toren heeft de afgelopen maanden een grote renovatie- beurt ondergaan. De weerhaan en de bol daaronder zijn schoongemaakt en voorzien van een nieuw bladgouden laagje. De vier wijzerplaten i zijn eveneens schoongemaakt. Van het carillon is het mecha niek hersteld en zijn de klok- ken gereinigd. De laatste tijd was duidelijk te horen en dat het muziekinstrument een op- knapbeurt nodig had. behalve dat het automatische deel niet meer op tijd speelde, waren de deuntjes ook nog vals. Zelfs stadsbeiaardier Addie de Jong liet desgevraagd weten, niet meer te kunnen horen wat er nu precies voor een nummer opklonk uit de toren. De enorme slijtage aan klok ken en mechaniek was vooral te wijten aan de duiven die zich in de spits nestelden. De grootste klokken steken Iets uit waardoor er geen gaas over de gaten in de toren gespannen kan worden. De duiven kunnen hierdoor in de toren komen. De duivepoep heeft uiteindelijk 'een vernietigende uitwerking op het carillon. Het publiek kan op de ver jaardag van de beiaard het ge repareerde muziekinstrument van dichtbij bekijken. Vanaf half twee worden excursies ge houden. Er is plaats voor In to taal tachtig Schiedammers die in vier groepen een rondlei ding van elk één uur krijgen. De groepen vertrekken om het uur. Het Torenfeest begint al om half elf 's ochtens met een bij eenkomst In het Zakkendra gershuisje. Rond elf uur biedt wethouder Luub Hafkamp de stadsbeiaardier een boekje aan over het carillon. Om half twaalf beklimt Addie de Jong i de toren voor zijn optreden. Hij zal nummers spelen van de •i stadsbeiaardier a Christoffel Textor, Johan Pieter Textor, j Hendrik Jan Pieter, Ferdinand Timmermans, Cor Don en van zichzelf. De rondleidingen in de toren staan onder leiding van De Jong. SCHIEDAM Tot nu toe hebben zich 14 van de onge veer 50 Schiedamse woonwa gengezinnen van het woonwa genkamp de Hof van Cyrene laten inschrijven voor een nieuwe woning op het Schut tersveld. De plannen voor .nieuwbouw op het Schutters veld zijn destijds door de ge beente ontwikkeld voor de woonwagenkampbewoners. De huidige locatie langs de Schie in Schiedam Noord vol doet al jaren niet aan de eisen: de waterleidingen zijn niet geï- j soleerd, er is geen aardgas- aansluiting op het terrein en de toegangsweg is nfet.geasfal- teerd. Tijdens "een deze week ge houden presentatie van de 92 nieuwe in lichte kleuren ge- .houden energiezuinige huizen op het Schuttersveld wilde wethouder Chris Zijdeveld .(stadsontwikkeling) geen cij fers noemen over het aantal ingeschreven woonwagenbe woners. en de aanleg van groen langs deze weg. Na de aanleg van het park volgt nog een kleine face-lift van de Kerkweg die de groenstrook doorkruist. De aanleg van het park valt aanzienlijk goedkoper uit dan aanvankelijk was berekend. Er was een bedrag van 1,8 mil joen gulden voor gereserveerd. Waar de kostendaling vandaan komt is niet bekend. Verwacht wordt dat het ministerie een subsidie van ruim een half miljoen gulden zal verstrek ken. Flets- en wandelpaden zullen het beeld van het park bepalen. "Het is bedoeld als overgang tussen de stad en het natuur gebied Midden Delfland", legt een medewerker van de plant soenendienst uit. "Het is een voltooiing van de "S van Schie dam", zoals dat wel wordt ge noemd. Daarmee bedoelen we de fietsroute vanaf de Maas boulevard, Vijfsluizen, sport park Harga, het Beatrixpark, zo Midden Delfland in". De raadscommissie voor welzijn is deze week akkoord gegaan met de kredietverle ning voor de aanleg. De ge meente zal aannemers inhu ren. Volgens de plannen moet In het najaar van "87 en het voorjaar van '88 de aanplant de grond in. Enkele maanden later krijgt het park dan lang zaam gestalte. Behalve fiets en wandelpaden worden er sin gels gegraven. m h' ;!-\i 1 «Syg- De St. Jans toren, vol gende week zaterdag middelpunt van een To renfeest. (Foto: Arie Wapenaar wegwijzer W/Mé. Van Gils: „Meer mannen worstelen met hetzelfde pro bleem." (Foto: Arie Wapenaar) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam mer B. van Gils (42) moet deze week op zoek naar een kamer anders staat hij volgende week vrijdag op straat. Van Gils Is verwikkeld in een echtschei dingsprocedure en tot zijn gro te verbazing heeft de rechter onlangs bepaald dat hij zijn huis uiterlijk op 26 september al moet verlaten. De woning aan de Hoogstraat is toegewe zen aan zijn (ex) vrouw. "Ik be grijp hier niets van", zegt hij. "Ik krijg zestien dagen de tijd om een andere woning te vin den. Die termijn moet worden verlengd". Het geval Van Gils staat niet op zich. Herhaaldelijk komen scheidende echtelieden, zowel mannen als vrouwen, op straat te staan doordat de woning aan de ander wordt toegewe zen. Van Gils beweert echter geen vervangende behuizing te kunnen vinden, "Ik heb me aangemeld bij het bureau Huisvesting maar daar had den ze niets. Er zijn nog dui zenden andere mensen die een huis zoeken en er zijn maar een paar honderd leegstaande woningen. Ik wil dit maar eens onder de aandacht brengen. Volgens mij moeten er toch meer mannen met hetzelfde probleem worstelen". Volgens R. Zuidema van het bureau huisvesting zit er voor Van Gils niets anders op dan zelf voor vervangende behui zing te zorgen. "Het komt va ker voor maar wij kunnen niet ledereen direct van een woning voorzien. Hij zal een kamer moeten zoeken. Als Ik de kran ten er zo eens op na sla, slaagt hij daar ongetwijfeld in. Er worden er genoeg aangeboden. Het is de gebruikelijke gang van zaken dat één van de twee echtlieden het huis uit moet. Wij kunnen dan niet la mi nuut voor een huis zorgen". Van Gils is slechts enkele maanden getrouwd geweest. Op 28 april betrok hij met zijn pas verworven echtgenote de woning aan de Hoogstraat. Op tien augustus kreeg hij ruzie waarop zijn vrouw op twaalf augustus bij de rechtbank een echtscheiding aanvroeg. De rechter bepaalde in een zoge heten voorlopige voorziening op 10 september dat Van Gils op de 26-ste de woning moet hebben verlaten. "Ik eis de woning nu ook op", zegt hij. "Ik heb aardig wat geld gestoken in een verbou wing van de bovenste verdie ping. Dat zou ik allemaal kwijt zijn. Daar komt bij dat mijn ex-vrouw onderdak heeft bij haar moeder. Ik heb nergens ruimte. Waarom houdt die rechter er geen rekening mee dat ik op straat kom te staan? Die termijn moet worden ge steld op een maand of twee. Dan heb je een beetje.de tijd om een ander huis te vinden". Via zijn advocaat hoopt Van Gils maandag de uitspraak van de rechter ongedaan te maken. SCHIEDAM De Schie damse Brandersfeesten bar sten zaterdag 20 september los. De binnenstad, de winkel straten en pleinen staan van 20 tot en met 28 september in het teken van het jaarlijkse Brandersfestijn. Het is voor de tweede keer dat de Bran dersfeesten in een zeer grote opzet worden gehouden. Een aantal vaste onderde len, zoals het vuurwerk, de jazznacht, de kermis, een bra derie en optredens van beken de artiesten staan weer op de agenda. Dit jaar is voor de jeugd een popfestival georga niseerd op het podium van de Schelp in de Plantage. De vo rig jaar door 150.000 mensen bezochte zondagsmarkt moet de climax gaan vormen van Brandersfeesten '86. Het Comité Brandersfees ten stelde een zeer uitgebreid programma samen in samen-' werking met de Schiedamse i winkeliersorganisaties, bewo nersverenigingen en de Schie damse Sportraad. Bedrijfsle ven, gemeente en winkeliers dragen de kosten voor het stadsfeest. Het beeld de Branders knecht van de Schiedamse kunstenaar Frits Henderickx, dat vorig jaar tijdens de. Brandersdagen werd onthuld; naast de Korenbeurs aan de' Dam, zal de hele volgende week in de drukte staan. Het programma van het eer-1 ste weekeind ziet er als volgt uit: j ZATERDAG 20 SEPTEMBER De Rijnmondband en del Jeugd Rijnmondband spelen' van 10.45 tot 11.15 uur op het parkeerterrein voor het Stadskantoor op het Emma plein. Burgemeester drs. Rel- nier Scheers loopt rond 11 uur met de muziekcorpsen naar het parkeerterrein achter de Hema. Tussen 11.15 en 11.301 uur landen daar parachutis ten. Na de veilige landing opent de burgemeester het Branderafestijn op het Hema- plein officieel. Vanaf 11.30 uur worden op het Hemaplein diverse de monstraties gegeven door ge meentepolitie, brandweer, het' Rode Kruis, Veilig Verkeer Nederland en de ANWB. Van zaterdag 20 tot en met zondag 28 september staat op het plein een grote mast met daaraan een grootzeil en een fokzeil gebonden. Mannen, vrouwen, jong en oud kunnen meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen Fokhij- sen. De bedoeling is dat de deelnemers in zo kort moge lijke tijd het zeil hijsen. De tijd wordt via een computer gemeten en bijgehouden. De finale wedstrijden vinden plaats op zondag 28 septem ber: dames van 17 tot 18 uur en de heren van 18 tot 19 uur. Stevige kerels, die het nooit opgeven, trekken tussen 14 en 17 uur touw in de Sint Anna- zusterstraat. Touwtrekken wordt allengs populairder, niet in het minst omdat het nationale touwtrekteam vori ge week wereldkampioen werd. Het onlangs totaal herbe- strate Broersveld wordt om 12 uur officieel in gebruik ge nomen. De winkeliers vieren samen met een aantal drum bands een feestje over het nieuwe wegdek. De mijnenjager Schiedam meert zaterdag vroeg af in de Voorhaven, De oorlogsbodem is te bezichtigen tijdens de gehele week. Het personeel van de ro (jnenbestrijdingsja- ger voetbalt om 17 uur op het terrein van voetbalvereniging SW, sportpark Harga, tegen een Schiedams elftal. In de muziekschelp op de Plantage spelen van 11 tot 23 uur de volgende popgroepen gratis voor de Rijnxnond- jeugd: No Holding Back, Re- flud onder leiding van saxofo nist Hans Dulfer, Jukebox Jive, Goatspalace, Fun De partment en Blowbeat. Het festival, genoemd Live on sta ge, moet een jaarlijkse tradi tie gaan worden. Het milieutentoonstelllngs- schip Rival van de milieu-or ganisatie Reinwater legt vrij dag 19 september al aan In de pvC, De Bran- ders-recrèa- tieloop over 2,5 en 10 ki lometer gaat bij het beeld de Bran dersknecht van de Schiedamse kunstenaar Frits Hende rickx van start op zon dag. (Foto: Arie Wape naar) Lange Haven ter hoogte van de Bokkensteeg tegenover de hoofdbibliotheek. Het schip is te bezichtigen. Het schip blijft de gehele week in de haven liggen. Geopend vanaf 12.30 uur. Tijdens het eerste weekein de van de Brandersfeesten varen er twintig kleine oceaanracers, replica's van vermaarde twaalfmeterjach- ten in de Schie ter hoogte van het Doelepïein. Deelname is gratis voor een ieder van 18 jaar en ouder. Het betreffen de voorrondes van de nationa le kampioenschappen. De lan delijke finale wordt zondag 28 september gevaren op de Kralingse Plas in Rotterdam. De wedstrijden zijn van 12 tot 17 uur. De prijsuitreiking vindt op zon dag rond 16.30 uur plaats. Het Schiedamse Zeekadet- teneorps Jacob van Heems- kerck houdt tussen 13 en 16 uur roeiwedstrljden in de Voorhaven. Onder de naam 'Schiedam roeit' zullen heken- de Schiedamse ondernemers, sportlui, politici, brandweer lieden, politle-agenten, amb tenaren en de bemanning van de mijnenveger Schiedam zich in de grote B-2 sloepen van de zeekadetten begeven. Het zeekadettenscblp Splca ligt afgemeerd bij de Sluis aan het Schiedamse Hoofd. Op het Emmaplein aan de Broersvestkant staat een ker mis opgesteld. Vanaf 13 uur is de kermis geopend. De ker miskramen en attracties blij ven de gehele week. De ker- .mis is dagelijks geopend van 14 tot 24 uur. De Nederlandse zangeres sen Bonnie en José treden tussen 14 en 15 uur op met swingende liedjes op het po dium op de Koemarkt. Een Zuidamerikaans loop- - orkest vrolijkt de Hoogstraat op met muzikale swingende klanken. Het orkest musiceert tussen 14 en 17 uur. Een aantal volksdansgroe pen vertoont tussen 15 en 16 uur zijn kunsten op een hou ten plankier op de Grote Markt. De Schiedamse 'molens De Drie Koorabloemen, De Noord en De Vrijheid zijn tij dens de feestelijke dagen met vlaggetjes versierd. Molen De Vrijheid is in de nacht van vrijdag tot en met zaterdag nacht te bezichtigen. De mo len maalt de hele nacht door. Alle molens staan in de schijnwerpers. Molen De Vrij heid houdt zaterdag open dag van 10 tot 16 uur. De organist Jan Kuik brengt van 12 tot 15 uur orgel muziek ten gehore vanachter een orgel. Hij speelt op de Hoogstraat ter hoogte van de afrol bij de Lange Achterweg. ZONDAG 21 SEPTEMBER Schiedammers die niet lid zijn van de Nederlandse Tafel Tennis Bond mogen meedoen aan Open Branderstafelten- nistoernooi in zaal de Koren beurs aan de Dam. De wed strijden worden van 9 tot 17 uur gehouden. Om 12 uur precies start bij het beeld de Brandersknecht naast zaal de Korenbeurs aan de Dam de Brandersloop over 2, 5 en 10 kilometer. Deelna me aan de recreatie-hard- looptocht is gratis. Start, fi nish en verkleden in de Ko renbeurs. De Schiedamse Reddingsbrigade en de tafel tennisvereniging de Koren beurs verlenen assistentie bij de organisatie. De Zuidhollandse kam pioenschappen klónen, hard lopen op de schaatsen, wor den van 13 tot 16 uur verlopen op de Broersveld. De start en finish is bij café De Kuil, afrol bij Hoogstraat. Op vrijwel alle Branders- feest-dagen wordt telkens op een andere plaats het zoge noemde combi-competitie- spel gespeeld. Het spel wordt op de vol gende tijden en plaatsen ge speeld: zaterdag 20 septem ber, Rotterdamsedljk/Broers- vest van 11 tot 17 uur; zondag 21 september, Broersveld van 13 tot 17 uur; dinsdag 23 sep tember, Broersvest van 12 tot 17 uur; woensdag 24 septem ber, Broersveat/Rotterdamse- dijk van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; vrijdag 26 sep tember, Dam van 10 tot 17 uur; zaterdag 27 september, Hoogstraat van 10 tot 17 uur en zondag 28 september, Hoogstraat van 13 tot 17 uur. Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, -» 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. De organist Addie de Jong geeft het eerste orgelconcert van het seizoen in de aula van het Stedelijk Museum, zater dag 20 septeinber. Op het con certprogramma-staan onder meer werken van t8e- en 19e-eeuwse componisten. Het concert wordt besloten met een improvisatie van Addie de Jong. Aanvang 15 uur. De toe gang is vrij. (Hoogstraat 112). VERKOOP-EXPOSITIE In de historische Branderszaa! van het grachtenpand van In- terbook International, Lange Haven 97, is nog tot en met maandag 22 september een verkoop-expositie van oude schilderijen. Kunsthandel Ro coco uit Limburg is hier aan wezig met haar collectie Hol landse en Vlaamse schilderijen uit 4e 19e en begin 20e eeuw, waaronder werken van J. H. B. Koekoek en C. Leickert. Daar naast is da eigen verzameling van Interbook International, Art Gallery, te zien. Openings tijden, dagelijks van 13 tot 17.30 uur. HUISVROUWEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam heeft vrijdag 19 sep tember een bridge-drive in de- Sporthal Margriet, Dinsdag 23 september is er voor nieuwe leden van de vereniging een kennismakingsbijeenkomst in zaal Irene (Nieuwe Haven 155), aanvang 14 uur. Inlichtingen, tel. 4705971. INSTUIF De leden van de Stichting In stuif Schiedam kunnen zondag 21 september dansen in zaal Irene. Voor echte discoüefheb- bers mixt d.j. John Laat de beste discoplaten tussen 21.30 en 22 uur. Aanvang disco avond 20.30 uur, zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Entree: ƒ5,-. HARTPATIËNTEN De Kruisvereniging Schiedam heeft maandag 22 september een voorlichtingsbijeenkomst voor hartpatiënten en hun partners. Tijdens deze bijeen komst geven een arts, een di ëtiste en een wijkverpleegkun dige informatie en beantwoor den respectievelijk vragen over het hartinfarct, voeding en ver pleegkundige nazorg van deze patiënten. Aanvang: 20 uur. Plaats: Van Swindensingei 40. Kosten: leden gratis, niet-leden ƒ2,50. HARPE DAVIDS De christelijke muziekvereni ging Harpe Davids verkoopt zaterdag 20 september koek in Schiedam-Zuid", de Gorzen. Le den van de vereniging komen met de zogenaamde 'Wieger Ketellapper kruidkoeken' aan de deur. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten. RIJNMONDBAND De Rijnmondband paradeert zaterdagochtend 20 september op het Schiedamse Broersveld. Daarna vertrekt de band naar Leiden voor deelname aan 'Taptade 86' In de Groenoord- hallen aldaar. STAELDUINSE BOS 'Dood hout in levend bos' Is het thema van de vierde en te vens laatste excursie door het Zuidhollandse Landschap In het Staelduinse bos (tussen Maasdijk en Hoek van Hol land). Startpunt van de excur sie Is de hoofdingang van het bos aan de Oude Hooislag. Tijdstip: zaterdag 20 septem- ber, aanvang 10 uur. Kosten 1,-. Vooraf aanmelden, tel. 4135045. WETENSCHAP De Invloeden van de ramp in Tsjernobyl op korte en lange termijn, daar wordt maandag 22 september over gesproken voor de Wetenschappelijke Kring in het gebouw van de Nederlandse protestanten bond, Westvest 92. De lezing wordt gegeven door Ir. E. Hoo- geboom, medewerker van hét reactorinstituut te Delft. Aan vang 20.15 uur. THE DITCH Het Evert Hekkema kwartet treedt zaterdag 20 september op In jazzclub The Ditch (Korte Haven 7). Evert Hekkema, een bekende in de Amsterdamse jazzscene speelt naast trompet ook baritonhoorn. Dit laatste instrument is ongebruikelijk in de jazzmuziek. Aanvang 21.30 uur. Entree/2,50. FILMCLUB Een gedoemde wereld vol bu reaucratie en terrorisme wordt met humor, fantasie en cynis me voorgeschoteld in de film 'Brazil' van regisseur Terry Gil liam. De film draait vrijdag 19 september bij de Filmclub Schiedam, gebouw de Teer- stoof, Nieuwstraat 12. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs: 4 voor donateurs, donateur wor den kost 5,- inclusief toegang tot de eerste film. BUURTHUIS NIEUWLAND Het buurthuis Nieuwland en het jongerencentrum Aladdin houden zaterdag 20 september een open-dag. Zowel in het jongerencentrum (Meester,- straat 40) als in het buurthuis (Albardastraat 65) zijn er die- dag verschillende activiteiten van 13 tot 16 uur. PODIUM Het Rotterdamse duo Le Maire treedt zondag 21 september op in café Podium, Lange Ha ven 28. Het duo, bestaande uit een vibrafonist en een gitarist, brengt ballades en Latijns- Amerikaanse muziek. Aanvang 21.30 uur. Toegang is gratis. Vanavond (donderdag) zijn pu bliek en muzikanten welkom om mee te doen aan een ses sie of om te luisteren. Aanvang 21.30 uur. WATERSPORT De watersportvereniging de Meertros sluit het vaarseizoen af met een feestelijke dag n en om het clubhuis op zaterdag 20 september. Vanaf 11 uur Is de kantine open. Om 11.30 uur begint een viswedstrijd in de haven van de Meertros. Naast allerlei spelletjes zijn er ook: een Rad van Avontuur en dé videofilm 'Nederland Water land'. 's Avonds speelt de Par ty Sound Band. PERFO VIER Gigantische kunstwerken van luxaflex en offsetplaten zijn vanaf vrijdag 19 september te zien In verschillende leegstaan de bedrijfspanden langs de Schie, het Raam en de steeg Achter de Teerstoof, De wer ken zijn van de hand van de i Rotterdamse kunstenaar Her-i man Lamers. De expositie Is in het kader van de landelijke 'Perfo vier" tentoonstellingen. Dit evenement is een Initiatief van de Lantaren in Rotterdam, het doel Is de grenzen tussen beeldende kunst, toneel, dans en popmuziek aftasten. Voor deze gelegenheid Is er een,u pendeldienst tussen de Lanta ren, het Venster en de ten-- toonstelling in de Schiedamse binnenstad, van 19 tot en met 26 september: de duur van 'Perfo vier.' WEEKENDDIENSTEN Het Schielandzlekenhuis aam' de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. i 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Hulsarts; bellen met de boodschappendienst, tel. - 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: K. L. Ko, Koggeschip 72, tel. 4706535. Spreekuur van 17 tot 18 uur op zaterdag en zondag. De gigantische kunstwerken van de Rotterdamse kunstenaar Her man Lamers. (Foto: Ed Eggermont) DE AREPOL In café de Arepol (Prins Hen drikstraat) is zondag 21 sep tember de eerste voorronde van de 'Top Hat Talenten jacht'. ledereen die denkt over talenten te beschikken kan zich hiervoor inschrijven. Een tweede en derde voorronde zijn 5 en 19 oktober, de finale Is zondag 2 november. De avonden beginnen om 20.30 uur. MUZIEKCENTRUM De Rotterdamse kunstenares Hermine Arends exposeert vanaf zaterdag 20 september in het Muziekinformatle- en -documentatiecentrum Ton Stolk, Westhavenkade 45. De tentoonstelling bestaat uit pen seeltekeningen, aquarellen en cllepastels over het thema 'Mens en Muziek'. De expositie wordt zaterdag om 16 uur ge opend door de fluitiste Lucia Arends. DE LIJNBAANHALLEN De Lijnbaanhallen bieden vrij dag 19 en zaterdag 20 septem ber onderdak aan een rommel markt. Vrijdag Is de markt van 14 tot 21 uur en zaterdag van 9 tot 17 uur. De toegangsprijs is ƒ1.50 per dag. Zondag 21 september is er een prentbrief kaarten-, boeken- en grafiek- beurs van 10 tot 17 uur. Toe gangsprijs 2.50.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1