Driewerf pech voor de wethouder Programma Brandersfeesten vrijdag, zaterdag en zondag john kroes J hülsta studio %êf'% JL O O ws We De meeste kinderen had den tijdens de Kindermid dag van de Brandersfees ten meer belangstelling voor gratis patat en balon- nen. (Foto's: Arie Wape naar) Een horloge voor de 4-jarige Felix Verheij: hij was de enige prijswinnaar aanwezig bij de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd. El) De Schiedamse kunstenaar F. Henderickx maakte voor de schoolkinderen een kleurplaat met als hoofd figuur de Brandersknecht, het beeldje naast de Ko renbeurs. (Repro: Arie Wapenaar) Singel 51 (Achter BVroerevest) Telefoon 010-4267320 Schiedam U ziet hier èlle Hülsta slaapkamers en krijgt de best-denkbare voorlichting over slaap-syste- men en matrassen In onze speciaal hiervoor In gerichte studio. Dat doen wij dan ook al 50 jaar! 10 wegwijzer %?m/K :»WW m&frA S&f /V'. ,YA/.'>tt,i>.tS.<,S'.*S fiv&S&tïst.S<4!4' jwy Y%rti&//&2Sfi.'- W $s3fc*& 'Ik ben er altijd lie devol opgevangen' De rasechte Schiedam mer Cor Suttorp slikte gistermiddag even iets weg ii de hal van het Weeshuis der Hervorm den beter bekend onder de naam de Lindenhof. Hij kreeg uit handen van bur gemeester drs Reinier Scheeres het eerste offici ële exemplaar van zijn boek 'Eet weeshuis van Jan en Kaat. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM "Over weeshuizen bestaan veel mis verstanden. Vaak denken de mensen dat het gestichten zijn waarin ouderloze boefjes met veel discipline tot de orde geroepen moeten worden." De rasechte Schiedam mer Cor Suttorp slikte gistermiddag even iets weg in de hal van het Weeshuis der Hervormden, beter bekend onder de naam de Lindenhof. Hij kreeg uit handen van burgemeester drs. Reinier Scheeres het eerste officiële exemplaar van zijn boek 'Het weeshuis van Jan en Kaat. Herinneringen aan het Weeshuis der Hervorm den' overhandigd. "Ik ben er liefdevol opgeno men. Er heerste dicipllne na tuurlijk," aldus de 77-jarige Suttorp, die zijn ervaringen van alledag in het weeshuis' aan het papier toevertrouwde. Het prachtige gebonden boekje, gelardeerd met zwart ■.wit foto's van vroeger, is de eerste uitgave van de Stichting ronds Historische Publicaties .Schiedam. De stichting is op- j gericht op 22 augustus jongst leden door de Historische Ver eniging Schiedam. Eerder al [gaf de vereniging de docto raalscriptie van de Schiedam- ise historicus Han der Horst 'uit. De auteur van 'Het weeshuis van Jan en Kaat* was gezeten in een rolstoel. Hij had een dag vrijaf gekregen van het Schie- landziekenhuis. Hij moet een operatie aan zijn been onder gaan. "Ik prijs mij gelukkig dat ik hier met u sta. Ik dank u allen," zei Cor Suttorp, geflan keerd door zijn echtgenote en zijn dochter Cariix. "Tijdens de renovatie heb ben wij hier heel veel gelopen. Want wat waren we blij dat die bouwmaatschappij brood zag in het opknappen van het gebouw," vertelde mevrouw Suttorp. "Ze moesten die Re gentenkamer nu ook nog in oude staat terugbrengen. Dat was zo prachtig," aldus Sut torp. Burgemeester Scheeres, die de opmerking van Suttorp opving, verzekerde hem dat zodra er geld beschikbaar is aan de Regentenkamer wordt begonnen. In het werkelijk kostelijke boekje van Suttorp zal de lezer kennismaken met de toenmali ge bewoners van het weeshuis: vader en moeder Germeraad, kleermaker Draayer, de werk ster Blekie, juffrouw Van Rijn, naaijuf Roodenboog en de zie lige godsdienstonderwijzer Diepenhorst. Het boekje is tij dens de Brandersfeesten te koop in de kraam van de His torische Vereniging op het Broersveld. Daarnaast is het boekje te koop bij de Schie- damse boekenwinkels Van Leeuwen, Mercurius en Rood- bol en bij de VW. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wethouder Aad Wiegman had wel pech gistermiddag bij de prijsuit reiking van een kleurwed- strijd. De microfoon zong rond en de kinderen tot wie hij zich richtte, hadden meer belang stelling voor patat, ballons en' schminken dan voor de wet houder, die nu alleen de ver plichte aandacht van enkele ambtenaren kreeg. De prijsuitreiking maakte deel uit van een kindermiddag, georganiseerd door bewoners vereniging Schiedam-Centrum in het kader van de Branders feesten. In de Nieuwe Buurt stonden tal van attracties, waaronder een Moonwalk (al tijd goed voor een lange rij wachtenden). De kinderen kon den boogschieten, zich laten schminken, gratis patat eten en spelen met allerlei blijdes, waarmee balletjes, ringen en schijven naar een in verschil lende punten verdeeld doel konden worden geschoten. „Nou, dat was effe pech heb ben. Bijna", klonk het bij een deelnemer die alle balletjes naast het doel zag belanden. Een ander die fortuinlijker was, kreeg te horen „Ja, goed zo." De middag begon met het oplaten van circa 500 ballons. Vorig jaar landde de verste ballon in Italië. Dit keer zal dat zeker niet gebeuren, omdat er een oostenwind stond. „Mis schien wordt het een omge keerde bailonvlucht", opperde Koos Nesse, voorzitter van de bewonersvereniging. De prijsuitreiking vormde zo'n beetje het besluit. Duizend kinderen kleurden een plaat, ontworpen door de Schiedamse. kunstenaar Frits Henderlckx (tevens maker van het beeld de brandersknecht, dat bij de Korenbeurs staat). Een jury koos in drie leeftijdscatego rieën de negen beste uit. Slechts één prijswinnaar bleek aanwezig. Dat maakte de pech van de wethouder compleet. De prijswinnaars zijn: 4- en 5-jarigen; 1. Felix Verheij, 2. Carmen Marie, 3. Charon van de Ham; 6- tot 8-jarigen: 1. Raymond Ramaker, 2. Ilse Go- sens, 3. Timmy Steketee; 9- tot 11-jarigen: 1. Wendy Smits, 2. Car la Zwanenburg, 3. Rosema- rie v.d. Berg. SCHIEDAM De Bran dersfeesten zijn in volle gang. Overal in de stad vinden op vallende of minder in het oog lopende activiteiten of mani festaties piaats. Kinderen, ouderen, sporters, denkspor- ters, Jazzliefhebbers, op koop jes uit zijnde hulsvrouwen, niemand werd vergeten. Het programma van de Branders- dagen op yrljdag, zaterdag en' zondag ziet er als volgt uit: VRIJDAG 26 september WEEKMARKT Tijdens de gebruikelijke weekmarkt op de Lange Kerkstraat en de Kreupel- straat strijden van 10 tot 16 uur circa 15 standwerkers uit alle windstreken van het land om de gunst van de Schie damse marktbezoekers en een aantal prijzen. Nationaal kampioen A. de Haan uit Die- men verdedigt zijn vorig jaar behaalde titel. Een speciaal samengestel de jury: wethouder /- G. Wiegman: J. B. Hlpke, v ike- lier; P. Lefel-Philippers, UW; A. Verhoog-van der Gaag, Consumentenbond; H. Vin- cent-Steekelenburg, journalis te en K, van der Geest, Ka mer van Koophandel, benoe men de prijswinnaars om 15.45 uur op het Hemaplein. In verband met de markt en het concours zijn de Lange Kerk straat en de Kreupelstraat voor alle verkeer afgesloten. TALENTENJACHT Op het podium hoek Koe markt/Hoogstraat wordt on der leiding van de Schiedam se Henny Huisman discjockey Martin Green een talenten jacht gehouden van 11 tot 16 uur. Schiedammers, die pres teren op het gebied van zang, dans of toneel zijn welkom om him kunsten te tonen. De winnaar mag zondag tijdens de Zondagsmarkt meedoen met de Sky Channel talenten jacht Deelnemers kunnen zich nog aanmelden via tel. 4266555 of VW, tel. 4733000. EMMAPLEIN De kermis staat nog tot en met zondag opgesteld op het plein naast het stadskantoor: het Emmapleln. De kermis i3 dagelijks open tussen 12 en 24 uur. COMBISPEL Op alle dagen van de Bran dersfeesten wordt in de stad het zogenaamde combispel gespeeld: vrijdag: Dam tus sen 10 en 17 uur; zaterdag: Hoogstraat tussen 10 en 17 uur, zondag: Hoogstraat tus sen 13 en 17 uur. ZATERDAG 27 SEPTEM BER BRADERIE In alle winkelstraten van het centrum Hoogstraat, Broersvest, Broersveld, Dam, Lange Kerkstraat, Koemarkt en de Rotterdamsedijk wordt braderie gehouden van 10 tot 17 uur. VRIJMARKT Particulieren mogen geze ten op tapijtjes huisraad en andere tweedehands goederen te koop aanbieden op de vrij markt in de Lange Kerk straat en de Broersveld. De vrijmarkt is van 10 tot 17 uur. MOLENS Alle Schiedamse molens staan 's avonds in het flood light. De schijnwerpers staan van 20 tot 24 uur op de Noord, de Vrijheid en de Drie Koom- bloemen gericht. Molen de Vrijheid houdt van 10 tot 17 uur open zaterdag. LANGE HAVEN Het milieuschip Rival ligt nog tot en met zondag in de Lange Haven aan de kade ter hoogte van de Bokkensteeg. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen dagelijks van 10 tot 17 uur. ROTTERDAMSEDIJK De winkeliers van de Rot terdamsedijk zijn dit jaar voor het eerst weer actief ge worden. De handelaren ver zorgden een sjoelbak van 30 meter, ze haalden een paarde- tram naar de stad en ze beta len het optreden van de Fun ny House Jazzband. De groep loopt tussen 10 en 17 uur over de dijk. MUSEUMPLEIN Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagavond 23 uur kun nen de Brandersfeest bezoe kers geboeid worden door een spel van water, muziek en kleur op het Museumplein. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam lieten een 6,5 meter hoog, 10 meter lang en 3,5 me ter breed waterorgel met cir ca 1000 sproeiers, 50 schijn werpers en 10 kleuren opstel len. De ONS viert met dit spektaculaire orgel en een tentoonstelling binnen in het Stgedelijk Museum het 100-ja- rig bestaan. HEMAPLEIN Tijdens het laatste weekein de Brandersfeesten vinden op het Hemaplein diverse de- plaats van sport verenigingen: softbal/honkbal en de kampioenschappen fok- hijsen. GROTE MARKT Een promotieteam van een bekend sigarettenmerk pre senteert tussen 12.30 en 17 uur formule «en wagens op een race simulator. JAZZNACHT De organisatoren van het Rotterdamse Jazzfestival hel pen de iedamse organisa toren van de Brandersfeesten dit jaar met een jazznacht. Aan de Jazznacht doen 20 groepen mee in 17 Schiedam se café's. De optredens begin nen allen na 22 uur. De mees te optredens duren tot 4 uur de volgende ochtend, toegang vrij. 's Middags rijdt de RET jazztram heen en weer tussen Woudhoek en stadserf Em- mapiein tussen 13 en 17 uur. toegang ƒ2,50 inclusief een biertje of een flesje limonade. KOEMARKT De Rotterdamse zanger Lee Towers zingt van 14 tot 14.45 uur op het podium op de hoek van de Koemarkt/Hoogstraat. Het gratis concert van de al tijd 'live' zingende Towers is dé trekker tijdens deze brade riedag. Aansluitend vertonen sporters van de sportarcade uit de Boterstraat hun kuns ten op het podium. HOOGSTRAAT Aan het begin van de Hoog straat aan de Grote Markt- kant trekken sterke 'jongens' tussen 15 en 17 uur vrachtwa gens. De Nederlandse kam pioenschappen trucktrekken worden ter hoogte van Hoog straat nummer 161 gehouden door ploegen van steeds acht man. NACHTBOWLEN In de nacht van zaterdag vanaf 2 uur tot en met zondag 14 uur rollen in Bowling Mu sis Sacrum de bowling-ballen. Groepen en individuen kun nen deelnemen aan deze bow ling-marathon in de nachtelij ke uurtjes. Aanmelden bij de heer Van Vliet, tel. 473.24.22. VISMARKT Tussen het beeldje van de Brandersknecht bij de Koren beurs en de Vismarkt wordt wedstrijden waterlopen ge houden. Aanmelden VW, tel. 4733000. BROERSVELD Een country en western- groep treedt op van 15 tot 15.30 uur. Daarna zingen de Blue Diamonds, de twee broers, tot 16 uur. ZONDAG 28 SEPTEMBER ZONDAGSMARKT De Zondagsmarkt behelst tussen 11 en 17 uur de gehele binnenstad: omloop Hoog straat, Lange Kerkstraat, Broersvest en Broersveld. BUSPENDEL De gemeente heett tussen 11 en 18 uur een gratis buspendeldienst ingesteld tus sen de 's Gravelandseweg en de Koemarkt. HEMAPLEIN De Dakota's treden op van 12 tot 17 uur. Finales fokhij- sen voor dames en heren van 17 tot 19 uur. KOEMARKT Het Rotterdamse duo de Bi- rini's musiceert op het po dium op de Koemarkt. De da me en heer spelen muziek en zingen erbij tusen 13 en 16 uur. Om 14 uur wordt het op treden van het ludieke duo af gewisseld met een optreden van de Deep River Jazz Band tot 15 uur. LANGE HAVEN Er wordt met schepen door de Schiedamse havens geva ren. De rondvaarten vertrek ken vanaf de Vismarkt. De rondvaarten zijn tussen 13 en 16 uur. Informatie, VW, tel. 4733000. GROTE MARKT De ANWB en de KNAC en het Turmacteam geven sllp- demonstraties met auto's tus sen 13 en 17 uur. BROERSVEST Anthony Parker staat met zijn Sky Channel Quizshow op de Broersvest. De Engelsman gaat met het Schiedamse pu bliek de Kris Kras Kwis spe len, een Nederlandse road show die vier uur duurt. De KKK bestaat uit een talenten jacht, een vragenspel en het oplaten van een 25 meter ho ge heteluchtballon. Aanvang 13 uur. DAM De bekende, liever gezegd beruchte, Nederlandse dam- kampioen Jannes van der Wal komt helemaal uit Gro ningen om op de Dam met Schiedamse dammers te dammen. Iedereen mag mee doen. Jannes staat, als alles goed gaat, om 12 uur klaar met damborden eu schijven. Opgeven vla tel. nr. 4739000. Damfestijn van 12 tot 15 uur. VUURWERK De Brandersfeesten gingen van start met loeihard en ro kerig vuurwerk en ze zullen er mee eindigen ook. Van 21 tot 21.30 uur wordt vanaf het dale van het stadskantoor vuurwerk afgeschoten. Henk Kooien uit Culemborg comp- neerde. VIDEOCAFE De van origine Schiedamse schrijver Maarten Biesheuvel is als eerste te gast in het Vldeo- cafe (gebouw De Teerstoof) tij dens de schrijversavonden die vanaf zaterdag 27 september hier v/eer maandeiijks aan de orde zijn Biesheuvel vertelt over eigen werk zaterdag. Ge lijktijdig is er deze week een kleine tentoonstelling over Maarten Biesheuvel in de Hoofdbibliotheek, Lange Ha ven 131. De schrijversavond begint om 20.30 uur met Paul de Jong, een Rotterdamse le raar die enkele zelfgeschreven verhalen voorleest. Om 21.30 uur is de beurt aan Maarten Biesheuvel. De toegangsprijs Is 5,-. Voor reserveringen,r il. 4730562. Gebouw de Teer stoof, Nieuwstraat 12. FILMCLUB De film 'Out of Africa" van re gisseur Sidney Pollack draait bij de Filmclub Schiedam, ge bouw de Teerstoof, Nieuw straat 12. Deze film werd dit jaar bekroond met zeven Os cars. In de hoofdrollen zijn on der meer Meryl Streep en Ro bert Redford te zien. De film is gebaseerd op het leven van Karen Blixen. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs, 4,- voor donateurs, met-donateurs be talen 5,-. KOFFIECONCERT Het maandelijkse koffieconcert in de Aula van het Stedelijk Museum Schiedam is woens dag 1 oktober, van 12 30 tot •13 uur. Het concert wordt ge geven door Rudolf van der Wei (violoncello) en Marjo Spruijt (piano). Zij spelen onder meer werken van Schumann en Mendelssohn. De toegang Is gratis en de koffie staat klaar. Het maandelijks koffieconcert wordt georganiseerd door de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam. KLAVERJASSEN De klaverjasvereniging Hel Singelkwartier nodigt klaver jassers uit voor een avondje kaarten op dinsdag 30 septem ber in zaai Marijke, Broersveld 121. Aanvang 20 uur. DE ERKER In het wijkcentrum de Erker, Jan van Avennestraat 32, wordt iedere dinsdag van 19.30 tot 20 30 een cursus zelfverdediging gegeven voor vrouwen. Kinderen kunnen zichzelf leren verdedigen op donderdag van 18 tot 19 uur. Het cursusgeld bedraagt 10,- per maand. Er zijn In het wijkcentrum ook danslessen voor diverse leef tijdsgroepen Iedere vrijdag. Voor kinderen tot veertien jaar Is dit van 19 tot 20 uur. Voor jongeren van 14 tot 25 jaar van 20 tot 21.15 uur en voor men sen boven de 25 jaar van 21.30 tot 22.30 uur. De kosten bedragen 75,- voor 26 lessen. Inlichtingen, tel. 4267767. MANNENKOOR Het Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft vrijdag 26 september haar jaarlijks con cert Sn de Ark aan het Harg- pleln Op het programma staan werken van onder meer Brilck- ner, Verdi en Schubert. De so praan Dieuwke Aalbers en de bas/bariton Frans Huijts verle nen medewerking aan het con cert. Aan de vleugel zit de vas te begeleider van het koor: Martin van Broekhoven. Het concert begint om 20 uur. Toe gangsprijs, 6,50 en ƒ5,- voor houders van een Pas 65. In lichtingen, tel. 4260041. DE WOUDHOEK In het dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 36, is vrijdag 26 september een playback-show voor en door ouderen. Ouderen die mee willen doen kunnen zich tot uiterlijk vrijdagochtend op- Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 1Kb, 3111HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. geven bij Marianne Looyen, tei. 4709555. Aanvang 20 uur, de toegang Is gratis. Zondag 28 september Is het weer open huis In he diensten centrum. Tijdens deze middag kan ledereen die zin heeft langskomen om een kaartje te leggen of een babbeltje te ma ken. De zaai is vanaf 13.30 uur open. THE DITCH Het Erik Bakker Kwartet treedt vrijdag 26 september op in jazzclub The Ditch, Korte Ha ven 7. Voor zaterdag 27 sep tember staat het trio Daan Galllard op het programma, met als gastzangeres Daisy Bell. Aanvang 21.30 uur. Toe gangsprijs 2,50. INSTUIF De jongerenscoctótelt Instuif Schiedam heeft voor zondag 28 september naar oude tradi tie een disco-avond met Martin Green op het programma staan. De disco begint om 20.30 uur, entree 5,-. Plaats: zaai Irene, Nieuwe Haven 155. BLAUWE BRUG De reggae-formatie Kibosh treedt zaterdag 27 september op in wijkcentn rn De Blauwe Brug, Bachpleii i 590. Kibosh is de vaste huisband van scho lengemeenschap Buiten de Veste, waarin verschillende leerkrachten zich ais muzikan ten hebben ontpopt. Het con cert begint om 20 uur. Toe gangsprijs: 5.-. STEDELIJK MUSEUM In het Stedelijk Museum Schie dam Is tot en mei i9 oktober een overzichtstentoonstelling te zien van schilderijen van Ineke van Doorne (1920-1983). Er is deze week ook een mo nografie over de schilderes verschenen die verkrijgbaar is aan de balie van het museum. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur. TEERSTOOF In de foyer van het Theater de Teerstoof is tot en met 18 ok tober een expositie van de kunstenares Maryoke. De ten toonstelling bestaat ulj teke ningen van discofiguren. Ope ningstijden: vrijdag van 20 tot 24 uur, zaterdag van 14 tot 17 en van 20 tot 24 uur. NIVON De Vlaardinase afdeling van het Nivon heeft voor natuurlief hebbers een wandeling door de Broekpolder in petto, zon dag 28 september. Belangstel lenden moeten zich om 9.30 uur verzamelen op de parkeer plaats bij het ENCK-ontspan- nlngsgebouw aan de Burg. Heusdensweg. De Jeugd- en jongerenleden van het Nivon gaan zaterdag 27 september naar de actiefilm 'Top Gun'. De leden moeten zich hiervoor verzamelen op het station Rot terdam-Centraal (in de hal, bij de tijdschriften) WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuls aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Hulsarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts. A. A. Mosk» B. Knappertiaan 39, tel. 4734629. Spreekuur van 17 tot 18 uur, op zaterdag en zondag.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1