Sportfondsenbad subsidie stopt niet automatisch Opzoek naar directeur TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Brand In supermarkt Hoe intelligent is de PvdA'er? 'Rapport moet duidelijker behandeld worden' Komt u eens langs en maak kennis met ons Vaillant vakmanschap. Theatercafé" Tender Passage SCHIEDAM Met de nodige ergernis reageert waarnemend directeur Cees Kamminga van de SSSW op een brief van het ministerie van Volks huisvesting» In het schrijven zét het ministerie jiog eens. op een rijtje wat er begin 1984 allemaal fout zat bij de werkmaatschappij van de vijf Schiedamse woningbouwverenigingen. „Dit is mosterd de maaltijd," concludeert Kamminga.„Dit zijn oude koeien die uit de sloot worden gehaald." „In de brief worden oude koeien uit de sloot ge haald," vindt Kamminga. (Foto Arie Wapenaar) Groenoord lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl ★aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ★ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanieg en onderhoud van cv-installaties Jeugdtheater ENERGIEWEG 11—12 VLAARDINGEN. TELEFOON 4342400 DINSDAQ 28 OKTOBER 1986 HET VRIJE VOLK TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF in het Vlaardingse Jeugdtheater van de 7" ai Harmonie. De film werd in 1941 gemaakt. De ver toning van de* geheel in het Nederlands gesproken versie van de, animatiefilm begint om 14.30 uur. Toegangsprijs 3,50. Harmonie jeugdtheater, Schiedam seweg 51. Het Quartet John Dlerckx treedt vrijdag 31 oktober op in het Vlaardingse theatercafé van zaal de Harmonie. De gele genheidsformatie van Dierckx speelt jazz. Het kwartet be staat uit John Dlerckx, gitaar; Ine van Egdom, zang; Henk de# Ligt, bas en Martin Verhoeven, drums. Aanvang 22.430 uur. Toegang vrij. Theatercafé Har monie, Schiedamseweg 51. Het jazzkwartet van Dick de Graaf treedt donderdag 30 ok tober op in theatercafé de Ten der in het Schiedamse Passa getheater. Het kwartet van De Graaf speelt repertoire dat be staat uit eigen geschreven, stukken vart de leider tenorist Dick de Graaf. De muziek van de jazzgroep is gevariëerd; van Amerikaanse Hardbop tot blues, ballads en Latln-stuk- ken. Het Dick de Graaf Kwartet bestaat uit; Dick de Graaf, te norsaxofoon; Willem Ktihne, piano; Eric Calmes, contrabas, basgitaar en Frans van Grins- ven, slagwerk. Het optreden begint om 20.30 uur. De entree is vrij. Theatercafé de Tender, Passagetheater, Passage 9-13. De Christelijke Muziekvereni ging Harpe Davids geeft vrij dag 31 oktober in het Schie damse Passagetheater een ju bileumconcert ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan. De Limburgse tenor Willy Caron en het Rotterdams Politie Man nenkoor 'Hermandad' verlenen hun medewerking aan het con cert. Defeestuitvoering begint om 20 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar 10,— aan de kas sa van het Passagetheater of telefonisch via de nummers: 470.49.17, 471.17.19 Of 472.19.41. CJP/Pas65+ 2,50 reductie. Toneelvereniging Othello speelt zaterdag 1 november in het Schiedamse Passagethea ter het blijspel in vijf bedrijven 'II Campo'. De voorstelling van het toneelstuk van Carlo Gol- doni begint om 20.15 uur. Toe gang/. 10,—. Telefonisch re serveren via tel. nr. 473.63.90 of vanaf 19.30 uur op de avond zelf aan de kassa. Passage theater, Passage 9-13. bouwverenigingen in de bus viel, somt het ministerie alle misstanden^ die al eerder aan hét licht waren gekomen, nog eens op. Miljoenen guldens die te veel zijn betaald aan aanne mers, personeel dat wagens van de zaak gebhiikte voor privé;doeleinden, een gebrekki ge organisatie waardoor de ,te hoge rekeningen werden be taald en een onduidelijk beeld van de financiële situatie van dé .afzonderlijke woningbouw verenigingen doordat de admi nistratie achterliep. Volgens Kamminga zijn al deze punten van kritiek al lang en breed doorgenomen en te niet gedaan. „De brief moet ge zien worden als een zuiver for mele zaak want er staan voor ons totaal geen nieuwe dingen in. Wij hebben er bij het minis terie op aangedrongen dat de bevindingen, maar ook onze gesprekken, zouden worden vastgelegd. Hoewel bij lange na niet volledig, gebeurt dit nu," aldus "dé waarnemend di recteur. De brieft telt één positief SCHIEDAM Nog steeds is de SSSW naarstig op zoek naar een* nieuwe di recteur. De tijd begint zo langhzamerhand te dringen want de huidigë, waarne mend directeur Cees Kam minga vertrekt per I janua ri volgend jaar. Sinds het ontslag van de vroegere di recteur Prins staat Kam minga, uitgeleend door de Nationale Woningraad, aan het bewind van de werk- maatschappijn van de vijf Schiedamse woningbouw verenigingen. Een maand geleden nog riep de SSSW in een advertentie gegadig den op te solliciteren. De laatste poging lijkt vruch ten af te werpen. Volgens Kamminga hebben er enke le 'deskundigen' gerea geerd. De brief is geschreven aan de hand van een onderzoek dat het ministerie in de admini stratie van de SSSW heeft ge pleegd in de eerste helft van 1984. Daarna heeft met de di rectie en' het bestuur van de SSSW in augustus vorig jaar een gesprek plaatsgevonden waarin de werkmaatschappij alle ^oplossingen voor de gevon den^ misstanden heeft aange dragen. Tot zijn verbazing ziet Kam'mimga niets van dit ge sprek terug in de bewuste briêfi I „€ft> een enkel punt na, heb- berfwij voor alle punten die uit het Onderzoek naar voren kwa- inenoplossingen gevonden en iok uitgevoerd. Wat ons het- ineest verbaast, is dat er niet tvordt gerept over het gesprek in augustus. Alle verbeterin gen die wé toen in overleg met vertegenwoordigers van het ministerie hebben kunnen vaststellen, staan er niet in," aldus Kamminga. welwillender tegenover staat. Dat proef ik in ieder geval uit de contacten die we met het gemeentebestuur hebben en die aanmerkelijk zijn verbe terd," aldus Kamminga. De datum dat de woning bouwverenigingen opgaan in de niéuwe woningbouwvereni ging Schiedam nadert onder tussen met rasse, schreden. Kamminga verwacht niet dat de brief van het ministerie de fusie per I januari volgend jaar tegen zal houden. puntje voor de SSSW. Het mi nisterie vindt dat in overleg met de gemeente moet worden besloten nieuwbouw zoveel mogelijk door de woningbouw verenigingen te laten doen en bestaande nieuwbouw over te dragen aan de verenigingen. „Ik heb de indruk dat de ge meente daar nu ook een stuk «SsSSi In de gewraakte brief, die in september bij de vijf woning- TpotoajtBlohtfelfc; nsa. 'loii'ifiwii, jéjOAW'zigasiaov aaiiïw- - jj^HL2jj^R De toekomst van het sport fondsenbad, dat in 1934 in ge bruik werd genomen, Is al eni ge tijd onzeker. De gemeente loopt enkele jaren rond met plannen voor het (openlucht-) Bad Groenoord. Een tweetal bedrijven is momenteel bezig met het ontwerpen van een congrescentrum dat om het bad heen moet worden ge bouwd. Als deze plannen inder daad doorgaan, lijkt een slui ting van het sportfondsenbad voor de hand te liggen. Zo'n twee jaar geleden liepen on derhandelingen over een Bad Groenoord-nieuwe stijl stuk toen bleek dat de gesprek spartner van de gemeente in de woorden van wethouder 'niet helemaal zuiver op de graad' bleek te zijn. Sindsdien is van vorderingen niets meer vernomen. Voorlopig houdt de gemeen te met een sluiting nog hele maal geen rekening. Het colle ge van burgemeester en wet houders heeft in één van haar laatste beraadslagingen beslo ten het bad 20.000 gulden extra te geven voor 'dringende on derhoudswerkzaamheden'. De directie van het bad wordt daarbij wel verzocht om de overschrijding van het onder houdsbudget zoveel mogelijk te beperken. Evenals in veel andere baden, worden aan de Burgemeester Knappe rtlaan de laatste tijd de nodige ver nieuwingen uitgevoerd om meer mensen te trekken. Be halve barbeques en een glij baan is men nu bezig met het aanleggen van een sauna. Het grappige olifantje 'Dumbo' Is woensdag 29 oktober te zien in een kleurige Walt Disneyfilm vertrokken. De bewoners van twee bovenliggende woningen vluchtten hun huizen uit. De brandweer bestreed het vuur met twee bluswagens en een ladderwagen. Na korte tijd werd hot sein brandmeester gegeven. Er raakte niemand gewond. De schade loopt in dë tienduizenden guldens. SCHIEDAM Een felle brand heeft gistermiddag een deel van een supermarkt in de Schiedamse Van Marumstraat In de as gelegd. De politie en de brandweer tastennog in hét duister over de oorzaak. Het vuur ontstond even nadat de supermarkt rond half zes was gesloten en het personeel was f K*»r- SCHIEDAM - De PvdA- Schledam onderzoekt wat de leden In hun mars hebben als het gaat om vaardigheden en kennis. Daartoe is de zoge noemde 'kennis en ervarings enquête' opgezet. De leden heb ben deze maand bij het novem- ber-nummer van het partij-or gaan Voorwaarts een lijst met vragen toegestuurd gekregen. Geïnformeerd wordt naar on dermeer de opleidingen die de leden hebben gehad en eventu ele 'speciale deskundigheden' waar de partij van zou kunnen profiteren. „Wij willen weten welke ken nis en ervaring er binnen onze afdeling aanwezig is," zeggen de makers van de enquête. „Op die manier kunnen we er beter gebruik van maken dan nu het geval Is." SCHIEDAM De politiek vergadering van de raadscom- moet duidelijker reageren op missie voor Volkshuisvesting het rapport 'Andere Huisves- werd gevoerd door de beleids- tlng? Ja. graag'. Dit vinden het ambtenaar R.J.W. van der Noll, advocatencollectief, het bureau Het rapport staat in de commi- voor rechtshulp en de stichting sievergaderlng morgenavond rechtswinkel die het rapport wederom ter dlscussle.ln een hebben samengesteld, in het brief aan de commissieleden rapport wordt kritiek geleverd kwalificeren de drie instanties op de werkwijze van het bu- de verdediging van Van der reau huisvesting. De conclusies Noll ais onjuist en onterecht, werden getrokken aan de hand van een enquête onder bezoe- Uit het onderzoek onder de be kers. zoekers van bureau huisves- De drie instanties vrezen dat ting bleek dat meer dan de het rapport 'In de la' verdwijnt, helft van de ondervraagden zonder een behoorlijke behan- ontevreden was over de be deling. De makers van het rap- handeling. In het rapport wordt port zijn niet te spreken over het aantal kfachten over de ac- de verdediging van het bureau tivltelten van het bureau 'zorg- huisvestlng die In de vorige wekkend' genoemd.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1