GEEN KIND AAN KROOST Bouwproject aan Singel oplossing voor 'gaatjes' SSSN mag kiezen uit drie altenatieven Pompbediende/ doorsmeerder 1 CO/VWCTISVSeVBfML, EEN WERELD VAN VERSCHIL Gebr. J. en UiV F. Zuidgeest i ZO Ballon in volkstuintje Elf bekeuringen bij verkeerscontrole A fiaragebeéljt WS ÉmÉSI SCHIEDAM De fusie van Schiedamse wo- ningbouwverenigingen per 1 januari gaat hoe dan ook door, ook als Schiedam Vooruit voorlopig* niet ümee wil doen. Dit bleek gisteravond tijdens een bestuursvergadering van de SSSW, de Stichting Samenwerkende :Schiedamse Woningbouwver enigingen. Bekeken zal; worden of aan de voor waarden die de leden van Schiedam Vooruit héb- bén gesteld om aan de fusie deel te nemen, vol daan kan worden. Zij willen onder meer weten wie er in het (tijdelijke) bestuur van de nieuwe vereniging zitting hebben en willen meer inzicht 'in de financiële situatie bij de andere verenigiii- "gen. Geen namen IsSbHOp" Oranjestraat 19 - Schiedam vTelefoon: (010)4738700 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis - Telefoon: (01899) 19039 Knelpunten Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaat sing op donderdag in ons bezit te zijn. instuif Gevraagd: leeftijd tot 20 jaar Voorlopig voor een half jaar Kethelweg 54, 3135 GM Vlaiardingen Tel. 010-4344268 HET VRIJE VOLK Schiedam DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Woningbouwverenigingen willen fusie doorzetten SCHIEDAM De Schie damse politie is op zoek naar de herkomst van een luchtballon die in een volkstuintje is „neerge stort". Het gaat om een bei ge en rode ballon met een diameter van acht meter. De politie denkt dat het gaat om een reclamebal lon, al stond er geen tekst op. De ballon werd gevon den door de volkstuinder. Het bestuur van Schiedam Vooruit bracht de andere vere nigingen gisteravond op de hoogte, van het besluit van zijn. ledenvergadering. Volgens Cees Kamminga, waarnemend directeur van de SSSW, werd; dat besluit - „betreurd" maar* zijn er verder geen. dramati sche ontwikkelingen. „De fusie moet doorgaan,"- zegt Kam minga, de architect van de nieuwe woningbouwvereniging •Schiedam. „Het is allemaal niet zo erg als het er uit ziet, al. zit Schiedam Vooruit natuur- - lijk in de problemen. Lukt het .niet om die opte lossenvóór het eind van het jaar, en daar ziet het:naaruit,fuseren er desnoods vier verenigingen.'* Het belangrijkste bezwaar van Schiedam Vooruit is dat nog mets bekend is over de sa menstelling van het nieuw te vormen bestuur. Er zijn nog geen namen van leden ge noemd, er is nog geen verde ling van de bestuurszetels ge maakt. In de statuten van de nieuwe vereniging staat niets vermeld over het tijdelijke be stuur.: Volgens Kamminga kan dat ook -niet omdat, de - vereni ging per l januari officieel nog geen leden: heeft. „Het bestuur moetworden gekozen door de ledenvergade ring. Die verkiezingen willen we na een half jaar uitroepen. Eerst moeten er leden-worden ingeschreven. Schiedam "Voor uit zegt "dat het interim be stuur zich aan de democrati sche controle onttrekt, maar na. dat half jaar kan dat be stuur tër, verantwoording wor den geroepen. Is die samen-; stelling van dat bestuur nu zo belangrijk? Het- gaat niet om de poppetjes maar om het be lang van de volkshuisvesting." Over dé rest van de Schie dam1 Vooruit-bezwaren, hoeft, volgens Kamminga niet moei lijk gedaan te worden". Behalve meer inzicht; in de huidige fi- naneiën, móeten er enkele be grotingen op tafel komen en wil Schiedam Vooruit accoun tantsrapporten over de boek houding van de SSSW. „Veel van1 die informatie; is er of er zijn afspraken over gemaakt," zegt'; Kamminga. „Het blijken allemaal niet zo van die hevige punten." De SSSW vergadert op 26 november in een extra bijeenkomst verder over Schie dam Vooruit. i Ondanks het enorme aantal van 280 bezoekertjes hadden de ouders en begeleiders gistermiddag in wijkcentrum de Erker geen kind aan hun kroost. Ademloos sloegen dé jongelingen de verrichtingen van onder meer clown Bobo gade. De clown was naar de bomvolle Erker gekomen om de kindermiddag tot een onvergetelijke hap pening te maken. De middag gold als viering van het één jarig bestaan van het wijkcentrum. Om de grote stroom kinderen te herbergen moest een, schuifwand worden geopend. Meer kon er absoluut niet bij," aldus één van de medewerkers ■'■■■van de Erker. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Het voort gaan met 'gaatjes vullen' in de binnenstad zal afhangen van het succes van dit houtskelet- bouw project. Het bouwen op: deze snelle wijze lijkt mij wel ideaal toe." Deze woorden ver gezelden gistermiddag de offi ciële handeling, die wethouder mr. Hans van Kleef verrichtte, voor de bouw van vier woon eenheden aan de Singel num mer 95. Öm ongeveer half twee werden de eerste houten wan den en vloeren door dé wethou der van Onderwijs, Stadsver nieuwing en Volkshuisvesting op de jarenlang braakliggende'; plek gehesen. Rond vier uur stond bijna het hele vier verdiepingen ho ge bouwsel er. De timmerlie den van het bouwbedrijf Flexi- bouw BV uit Oosterhout' wer den rond die tijd gestoord in het werk door de te ver uitste kende dakrand van het naast gelegen pand. De dakrand van het huis, waarin een juwelier is gevestigd, werd gesloopt. Zo konden alsnog de derde etage en het schuine dak op de hout- skeletwoningen worden gezet. De gehele dag trok de super snelle en efficiënte bouwwijze veel bekijks. De Singel was ge durende die tijd afgesloten voor alle verkeer. Er stond een grote hijskraan, die de seg menten van de huizen op zijn plaats tilde. Deze week- nog worden de huizen glas-, water en winddicht gemaakt. „In stadsvernieuwingswijken kan de houtskeletbouw een op lossing zijn voor het vul'.en van gaten Vooral omdat er geen zware funderingen nodig zijn; er gebruik wordt gemaakt van voorgefabriceerde wand en vloerelementen; er geen zwaar hijsmateriaal nodig is; maataanpassingen eenvoudig zijn aan te brengen de de bouwtijd en daardoor de bouw- overlast heel kort is," prezen de bedenkers en ontwerpers hun houtskeletwoningen aan de Singel aan Wethouder Van Kleef zei po sitief tegenover deze bouw vorm te staan „Vooral omdat de houtskeletbouw weer een variatie aan het stadsbeeld toevoegt. En het energiever- bruikin deze hulzen moet heel laag zijn," aldus Van Kleef. De holle ruimtes ie de wand-, en vloerelementen worden op- -00 >0 „SS<*C j echnische details zullen we u besparen. I Maar wanneer u weef dat je 8 jaar moet I studeren om jezelf contactlensspecialist ANVC te mosen noemen, dan besrijpt u dat het aanmeten van contactlenzen iets anders is dan het aanmeten van een brü. üw osen zijn een gedesen advies van een vakman waard. Bij een ANVC-contactlensspecialist koopt u een stuk broodnodise zekerheid. Denkt u daar aan als u overweest (nieuwe) contactlenzen aan te schaffen. - -osy-j lödvv 1500 monturen adviezen oogmeting computer-oogtesten low-vision apparatuur video kontaktlenzen hoortoestêllen gratis informatieboekje iv JMnrivs rnOCMERK OPTICIEN Wethouder Hans van Kleef hees rond half twee gister middag het eerste paneel voor de bouw van de vier houtskeletwoningen aan de Singel. Om half vijf ston den de huizen er. (Foto Arie Wapenaar) gevuld met steenwol. Hierdoor worden de hulzen bijna kier- dicht. Volgens de bouwers gaan de toekomstige bewoners 30 tot 50 procent minder ener gie verbruiken dan in de tradi tionele volgens rijksnormen geïsoleerde woningen. De sleu tels van de huizen worden eind februari'87 aan de bewoners overhandigd. De huren gaan. 300 tot 390 gulden per maand bedragen, exclusief servicekos ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stichting Samenlevingsopbouw Schie dam Noord mag kiezen uit drie alternatieven voor een jongerencentrum in Schiedam Noord. Wat de alternatieven inhouden, wordt voorlopig ge heim gehouden. Dit is de be langrijkste uitkomst van het gesprek dat het SSSN-bestuur heeft gehad met een delegatie van de gemeente. Volgens het SSSN-bestuur reageerden de ambtenaren verder ook „positief' op andere verzoeken om het jongeren werk in de wijk te verbeteren. Eind november moet de SSSN schriftelijk haar voorkeur heb ben uitgesproken. In januari zal het jongerencentrum op de agenda staan van de raads commissie voor welzijn. In de begroting is meer dan vier ton gereserveerd voor een Jonge rencentrum in Noord. Zowei de gemeente ais de SSSN willen voorlopig niets kwijt over de drie mogelijkhe den voor Jongerencentra waar uit gekozen mag worden. „Ik moet daar eerst de rest over inlichten. Zoals ik al heb ge zegd, het gesprek Is een goede basis voor een verdere samen werking," zegt waarnemend voorzitter en penningmeester Hans Verlinde. Chef Ben Hak- kenbroek var. de afdeling voor Cultuur-, Spou- en Jeugdzaken wil wachten tot ook de ge- meenteras cisraadsleden de uit slag v«m het gesprek op papier hebben. Behalve het jongerencen trum, heeft het SSSN-bestuur meteen de gelegenheid aange grepen om enkele „knelpun ten" op tafel te leggen. Een uit breiding van het jongerenwerk met twintig uur per week, een betere beveiliging en verlich ting voor het jeugdhonk Wesp in het Bachbos en de Blauwe Brug open tijdens de zomer maanden. Een drietal verzoek jes dat volgens Verlinde „posi tief werd ontvangen. „Er zijn best problemen," vindt hij. „We hebben bij de gemeente gesteld dat we ten eerste goed jongerenwerk willen leveren, maar daar ook de mogelijkhe den voor moeten hebben." SCHIEDAM Elf bekeurin gen heeft de Schiedamse poli tie uitgedeeld tijdens een ver keerscontrole op de Hor- vathweg. De controle werd uit gevoerd in de nacht van dins dag op woensdag van twaalf uur tot half drie. Twee voertui gen werden ter plekke van de weg gehaaid wegens techni sche mankementen. Twee au tomobilisten werd een rijver bod opgelegd wegens rijden onder Invloed. Twee automobi listen bleken In een onverze kerd voertuig rond te rijden. De rest van de bekeuringen werd uitgedeeld wegens ver keerde verlichting. Enkele mensen konden meteen achter stallige boetes betalen. wegwijzer FILMCLUB De klassieke film On the Wa terfront van regiseur Elia Ka zan is vrijdag 14 november te zien bij de Filmclub Schiedam (Nieuwstraat 12). De film Is ge baseerd op het authentieke ge geven van de havenarbeider Terry Malloy die zich door een misdadige en machtige vak bondsleider laat gebruiken voor smerige karweitjes. Als Malloy hier uiteindelijk tegen In verzet komt, wordt dit beslecht In een titanengevecht aan de waterkant: een van de klassie ke scènes uit de filmgeschiede nis. In de Hoofdrollen onder meer Marlon Brando. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs; ƒ5,-; donateurs betalen 4,-. THE DITCH Janice Lakers treedt vrijdag 14 november samen met een trio op In jazzclub The Ditch (Korte Haven 7). Haar repertoire be vat swingende standaard jazz, Latin jazz en modern jazz. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag 14 november concerteer! in de jazzclub het speciaal voor deze gelegenheid geformeerde sex tet onder leiding van slagwer ker Kees Krugten. Aanvang 21.30 uur. Ook op zondagmid dag zet The Ditch de deuren open. Dan treedt de formatie Dazziin op. Aanvang 16 uur. DE GOUDSBLOEM De Caboodle Band treedt za terdag 15 november op in café de Goudsbloem. De nieuwste aanwinst van de band is saxo fonist Rinus Groeneveld. De band speelt voor een groot deel zelfgeschreven nummers. Daarnaast ook erkende klap pers van grote meesters als Van Morisson, Eric Clapton en J.J. Cale. Aanvang 22 uur. Toegangsprijs 3,50. De Goudsbloem is gevestigd aan de Noordvest. STEDELIJK MUSEUM Petra Veenswljk en Arie Hoek geven zaterdag 15 november een orgel en clavecimbel reci tal in de Aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat). Ook vermeldt het programma wer ken voor vierhandig orgelspel. Aanvang 15 uur. De toegang is gratis. DEWOUDHOEK Het Jonge leven van onder meer vogels en planten, dat Is het onderwerp van de informa tie-middag dinsdag 1B novem ber in dienstencentrum De woudhoek (Heljermanspleln 35). Molinger geeft dan een le zing ondersteund met dia's. Aanvang 14 uur. Toegangsprijs, een gulden. Donderdag 20 no vember treedt hier het Gewes telijk Seniorenorkest op. Aan vang 14 uur. Toegangsprijs (2,50 (Incluis een warme con sumptie). VIER MOLENS !n het dienstencentrum Oe Vier Molens (Nieuwe Oamiaan) Is dinsdag 18 november een groenten- en fruitshow van 13.30 tot 16 uur. Woensdag 19 november geven de Molenme rels een luchconcert in het dienstencentrum, aanvang 13 uur. Zondag 16 november is bier een ruilbeurs voor munten postzegels en prenrbrfefkaar- ten. Aanvang 13.30 uur. Toe- gang en taxatie gratis. De leden van de Stichting In stuif Schiedam dansen zondag 16 november op de plaatjes van d.J. Ferry Anders. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs 5,-. Plaats; Zaal Irene Nieuwe Ha ven 155. HUISVROUWEN De (eden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling schledam, hebben vrijdag 14 november een bridge-drive in de sporthal Margriet. Woensdag 19 no vember geeft Magda Heesen een lezing met dia's over de voettocht die zij en haar echt genoot maken van Le Puy (Frankrijk) naar het pelgrims oord Santiago de Compostella. Het doel Is om in verschillende vakanties de afstand van 1700 kilometer af te leggen. Momen teel Is het echtpaar halverwege de route waarover al meer dan tien eeuwen pelgrims trekken, op weg naar het vermeende graf van de apostel Jacobus. Aanvang 14 uur. Plaats: zaal Irene (Nieuwe Haven 155). JUBILEUMCONCERT Het christelijk gemengd koor Canzone geeft vrijdag 14 no-^ vember een zangavond In dè Magnalia Del Kerk (Albarda- straat) ter gelegenheid van.->; haar 12Vi jarig bestaan. Mede werking verlenen onder meer het Nieuwlandkoor en het koor van de Protestantenbond. Aanvang 20 uur. De toegang is gratis. MARGRIETHAL Het kon. Schiedams Mannen koor Orpeus Is vrijdag 14 no vember te horen in de Mar griethal. Voor instrumentale begeleiding zorgt de Mariniers kapel. Aanvang 20 uur. De toe gangsprijs is niet bekend. SCHEIDSRECHTERS De scheidsrechterscommissie veldvoetbal van de K.N.V.Briaf- deling Rotterdam brengt van avond een bezoek aan dé Schiedamse Scheidsrechters- vereniging. De opzet van de avond: Na een Inleiding over een onderwerp door de voor zitter van de commissie is er na de pauze gelegenheid om persoonlijke gesprekken met de commissieleden te voeren. Inlichtingen: tel. 4748271. HET SINGELKWARTIER De wijkvereniglng Het Singel kwartier heeft voor zaterdag 15 november een jongerenavond in petto. Maandag 17 nove'riv- ber houdt de wijkverenlging.de jaarvergadering. Plaats: zaal Marijke Broersveld. Inllchtirif; gen: tel. 5158645. CLUBHUIS ZUID De Stichting Eerste Hulp Bij Hartstoring geeft vrijdag 14 november een cursus reanima tie in Clubhuis zuid aan de Zwartewaalstraat. Belangstel lenden vanaf 14 jaar kunnen zich opgeven. De kosten be dragen f25,-. aavang 19 uur. inlichtingen: tel. 4267297. SCHIELAND De expositie van Dlck Jacobs in de galerie van het Schier landziekenhuls Is nog tot en met zaterdag 15 november te zien. De galerie Is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. VERKOOPMIDDAG .ra De Humanistische Stichting); voor huisvesting van Bejaarden Schiedam heeft voor dinsdag 18 november een verkoopmid dag op het programma staan. Aangeboden worden dan zei- gemaakte artikelen van de handwerkclub. De verkoop is tussen 14 en 16 uur In de re creatiezaal (Nieuwe Damlaan 759). SPALANDRUITERS De Spalandruiters rijden zon dag 16 november verschillende wedstrijden op eigen terrein (Kerk weg 105). Van 9 tot 13f uur staan er dressuur-wedsirlj- den op het programma, van'13 tot 15 uur sprlngwedstrijden en ter afsluiting een parade. VOGELSHOW De nederlandse bond van Vo- gellleghebbers, afdeling Schie dam houdt dit weekeinde een vogelshow In de Rank (Schle- damseweg). Enkele honderden tropische vogels worden dan gekeurd. Waaronder: kleurka- naries van blauw tot mozaik- geel, postuurkanaries, ook wel Engelse kanaries genoemd, zo els Panhoso en Belgische Bos- su; daarnaast zijn ook nog te bewonderen: zebravlnken, Ja panse meeuwen, grasparkieten en agaporniden (kleine papa gaaien). WÉEKEINDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit; weekeinde EHBO-dlenst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Hulsarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: P.J. van den Burg, Julianalaan 40, tel. 4265996. Spreekuur van 17 tot 18 uur, op zaterdag en zondag.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1