'Die bomen worden met honden bewaakt' Vlielzicht met kerst weer open Deelraadsbestuur wil strenge voorwaarden voor vliegasberging Kerstmarkt nu ook in Vlaardingen Wijken werken niet mee aan instituut voor opbouwwerk Sommelsdijkse- straat gered ws If jv- li1 (Van een onzer verslaggevers) t SCHIEDAM Koek- sjesfabriek Kester blijft bestaan. Ruim een kalf jaar nadat de directie aankondigde dat de fa briek zou sluiten, be- staan er nu plannen om vanaf januari een nieuw produkt op de markt te brengen. Ondernemer op komst Bloemenkoopman Ton West broek (links), wellicht voor de laatste keer met kerstbomen op de Boer- haavelaan. „Het is geen doen meer." (Foto Arie Wapenaar) Miljoenen De Schiedamse Miranda van Oorschothier bezig met het schminken, van een van haar balletschool leerlingen, geeft zaterdag 20 december een kerst voorstelling in de Teerstoof. (Foto Arie Wapenaar) Verwoest te Passage Theater Poppentheater Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Jeugdtheater Schuurkerk i 1Leden van de Vlaardingse serviceclubs sjouwen eigen handig een kerstboom naar binnen en zagen hem in de Lijnbaanhal op maat. (Foto's Arie Wapenaar) HET VRIJE VOLK sehiedam fc. Sft. DINSDAG 1S DECEMBER 19»S j I Directeur W. Kester wil nog: niets meedelen over de nieuwe activiteiten, behalve dat die wel in de banketbranche zullen liggen. Op dit moment wordt de fabriek van binnen ver bouwd als voorbereiding op de nieuwe produktie. De voe dingsbond FNV zet vraagte kens bij de wijze waarop Kes ter zijn onderneming wil voor zetten. Volgens de bond gaat Kester draait door s met nieuw personeel de fabriek met nieuw perso neel draaien, nadat eerst de 'oude' werknemers ander werk hebben gezocht of zijn ontsla gen. De tegenvallende verkopen van cremekoekjes brachten Kester in juni in ernstige fi nanciële problemen. De con currentie op de banketmarkt was volgens de directie moor dend en niet meer aan te gaan. Verder zegde de supermarkt keten Albert Heijn een con tract voor de levering van al lerhande banket op en raakte Kester één van haar grootste klanten kwijt. „De liquidatie van de onder neming, nam meer tijd in be slag dan was voorzien," zegt directeur Kester. „We gaan per I januari weer van start. Daar zijn we uiteraard blij mee. Het" is een positief bericht dat we volgend jaar met een nieuw artikel op de markt ko men maar ik kan er verder niets over zeggen." - Op het moment dat de direc tie de sluiting aankondigde, werkten er nog 24 mensen bij Kester. De directie maakte be kend dat alle personeelsleden op straat zouden komen te staan. De sluiting zou binnen enkele maanden plaatsvinden. Volgens de informatie die de voedingsbond heeft, is een groot deel van het vroegere personeel vervangen door nieuwe mensen. Woordvoerder Geert Wijnhoven: „Wat hier gebeurt is van den dolle. Kes ter is de mensen kwijt en wil nu opnieuw beginnen maar dat is natuurlijk de bedoeling niet van arbeidscontracten. Het is niet bepaald iemand die het predikaat 'ondernemer* ver dient. Of echter bewust voor deze constructie is gekozen we ten we niet," aldus woordvoer der Wijnhoven, De vakbond was in juni wel betrokken bij de gesprekken over de sluiting van de fabriek. Een districtsbestuurder zei toen te verwachten dat nog meer fabrieken van het kaliber Kester hun deuren zouden moeten sluiten omdat ze het niet zouden bolwerken. Directeur Kester wil wach ten met officiële mededelingen over de voortzetting van de on derneming, tot het tijdstip waarop „alles zeker is." Som mige contacten en afnemers van de fabriek moeten nog op de hoogte worden gesteld. Kes ter wilde niets zeggen over het aantal mensen dat in dienst wordt genomen. SCHIEDAM ,Jk schei er mee uit Dit is het laatste jaar. Ik waag m'n leven niet voor een kerstboom." Ton West broek (36) krijgt nog tranen in de ogen als hij denkt aan de partij kerstbomen die uit zijn ^magazijn' aan de Boerhaavel- aan in Schiedam werd gesto len. Onbekenden trapten zater- dagnacht de deur van het slooppand open en gingen er vandoor met negentig Luxem burgers en honderdtien Blauw- sparren. „Waarom wachten ze nu niet tot na de kerst met die jacht op bomen," zegt West- broek die de schade schat op ruim drieduizend gulden. „Als ik mazzel heb verdien ik dat verlies terug." Westbroek is één van de tal loze handelaren die de afgelo pen weken 'wereldreizen' maakten om de jaarlijkse groene waar op te halen. In bakkies, in vrachtwagens en in volkswagenbusjes van op winst beluste verkopers kwa men de naaldbomen ons land binnen. In de weken voor kerst is in heel ons land een tijdelijk verkoopapparaat op gang ge komen. Handelaren die in de zomermaanden de bomen in Belgie, Luxemburg, Duitsland 'en Denemarken reserveerden, gingen op weg om de kerstbo men bij de leveranciers op te halen. Op straathoeken en j voor winkels werden stapels naaldbomen neergelegd. j „Ja, ik ben.er ook zo één ja," zegt de--Schiedammer West broek, die toch nog blijkt te kunnen grijnzen, al leunend te gen de deurpost van zijn ma gazijn. Westbroek staat al twintig jaar met kerstbomen op de stoep van de Boerhaav- elaan maar begint zo langza merhand de lol te verliezen, ondanks de nog steeds aan trekkelijke winsten. „Het wordt zo langzamerhandon doenlijk! Je moet de bomen met hand en tand verdedigen. Vroeger legden we ze op de stoep met een zeil erover heen. Als je dat nu doet zijn ze bin nen een mum van tijd weg. Er is hier zelfs wel eens met luchtbuksen geschoten door twee groepen die het op mijn bomen gemunt hadden. Ik ben heus niet bang uitgevallen, maar dat wordt me toch een beetje te erg."Volgens West broek is zijn aangifte van dief stal afgelopen zaterdag dan ook niet de enige geweest„Het is schering en inslag. Het gaat misschien niet altijd in zulke hoeveelheden maar dat het ge beurt weet ik zeker. In de Spaanse Polder ligt bij de groothandel een enorme mas sa bomen. Maar mooi dat ze die met honden constant moe ten bewaken. Er staat een flink hek omheen. En toch ver dwijnen ze nog." In het dagelijks leven is Westbroek, zoals zoveel andere kertbomenverkopers, bloemen- koopman op de markt Om een beetje bij te verdienen wordt de bloemenwagen even voor de kerst in de garage gezet en gaat de Schiedammer in de kou de straat op om zijn kerst bomen aan te prijzen. „De goe de tijden zijn eigenlijk voor bij," meent hij. „Vier jaar gele den heb Ik 'in de roes' {zonder te tellen, red.) een partij bo men gekocht waar ik later van schrok, zoveel waren het er. Maar mooi dat ik ze bijna niet kon slepen. Er was een enor me belangstelling en dat kwam natuurlijk door de prijs van vijf gulden. Terwijl ik ze voor ongeveer 35 cent per stuk had ingekocht Dat was een prima jaar. Tegenwoordig hebben we concurrentie van bijvoorbeeld supermarkten. Vorig jaar nog. Bas van der Heijden die voor vijf piek bo men aanbood aan klanten. Ja, daar gaat heel die markt van kapot natuurlijk." Het is bijna onvoorstelbaar maar afgelopen zomer al leg de Westbroek de kiem voor zijn huidige handel. In de Mer cedes werden bomenplanters bezocht In ondermeer Belgie. Wellicht onder een warm zon netje keurde Westbroek de kwaliteit van de bomen die vervolgens werden gekapt en opgeslagen. „Jaja, die bomen zijn al maanden geleden ge kapt dat weten de mensen over het algemeen niet," zegt hij, wederom met een grijns op het gezicht „Als je ze maar een beetje vochtig houdt blij ven ze maanden goed. Bij de mensen thuis ligt dat anders. Alle bomen vallen na korte tijd uit" Westbroek maakt in zijn speurtocht naar bomen ge bruik van een kennis in het Belgische FoppeL Een man met 'contacten in de gokwe reld' waarmee hij er een week of twee op uittrekt Zijn voor raad van dit jaar is onder meer afkomstig uit Denemar ken (de Blauwsparren) en Bel gie. „Soms ga ik de bomen zelf ophalen, een andere keer wor den ze afgeleverd of koop ik bij de groothandel in de Spaanse Polder. Ik ben een keer met 300 bomen in een| Volksbus Nederland binnenge reden: 150 op het dak en even zoveel in de bus. Geen enkel probleem," aldus Westbroek. „Vrijwel iedereen heeft een kersboom in huis. Moet je na gaan wat een massa bomen dat Is. Miljoenen! Dat kun je je nauwelijks voorstellen. Ik heb er een stuk of twaalfhonderd ien dat is me al een hele sta pel." Sinds de diefstal zaterdag nacht is de stapel van West broek aardig uitgedund en kan de handelaar alleen maar dui men dat zijn verlies de komen de weken nog wordt goedge maakt. „Ik moet ze echt alle maal verkopen om uit de kos ten te raken," zegt hij. "De zin vergaat je als je er duizend piek op moet toeleggen. Dan is het nonsens om de hele dag in de kou te staan. Als ik tegen nieuwjaar de vreugdevuren zie branden, reken maar dat bij mij de tranen dan In m'n ogen staan. En dat allemaal voor een kampvuurtje." (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND De twee we ken geleden In brand gestoken discotheek Vlietzicht in Maas land heropent op Eerste Kerst dag. Deze week werken bouw vakkers nog aan hetherstel van de discotheek, dat een half miljoen gulden gaat kosten. JDe opbouw gaat snel," stelt ei genaar L. Droog (42), direc teur van Droog Beheer BV te vreden vast. „We vreesden dat het getimmer veel langer zou duren." Voor de bezoekers ver andert er vooralsnog weinig, zo meent de directeur, al zal het hen opvallen dat het dak niet langer van riet is. maar uit dakpannen is opgebouwd. Naast herstel, heeft Droog ook nog plannen voor een ver bouwing. „Eerst wilden we de nieuwbouw met de noodzake lijke ingrepen van na de brand combineren," legt hij uit „Bij nader inzien hebben we daar van afgezien. Onze uitbrei dingsplannen liggen nog ter goedkeuring, bij,-degemeente Maasland,, waardoor het<- te lang zou duren, voordat wij aan de verbouwing hadden kunnen beginnen. In verband met de verzekering, die im mers de bedrijfsschade (een half miljoen materiele schade plus de waaxdè^vanjdejomzet) vergoedt, bleek, het "zaak ,zo spoedig mogelijk te heropenen. De uitbreiding gaat door, maar pas volgend jaar." Op dit moment is de dans tent nog vol werklieden en per soneel in overalls. Hamers kloppen onverstoord de uren weg en alleen van buiten kan men zien, dat Vlietzicht meer is geweest dan een opslag loods, waarop het gebouw nu lijkt. Bedrijfsleider T. van Schie loopt opgewekt door het zaagsel en slaat zo nu en dan één van de harde werkers op de schouders. „Het gaat prima zo. We hadden nooit gedacht dat we zo hard zouden gaan," zegt Van Schie, Inmiddels is van de water en brandschade weinig meer te zien. Alleen wat zwart-ge- blakerde schoven en houten balken in de container naast de discotheek doen nog aan de brand herinneren. Niettemin is de gehele inrichting verwoest en bleef van het dak vrijwel niets meer over. Ook zijn enke le dragende muren door het vuur aangetast. Als alles vernieuwd is, gaat Droog weer aan zijn verbou wingsplannen denken. Bij de huidige 550 vierkante meter vloeroppervlakte wil Droog een nieuw deel van 300 vier kante meter aanbouwen. De ondernemer hoopt dan zijn 2.500 gasten beter van dienst te kunen zijn. Droog. „Wij zijn nu aardig bezet, maar we kunnen groeien als we ons nog sterker richten op het publiek. Momen teel draaien we voor alle leef tijden. Door de nieuwbouw ku nen we de dicotheek splitsen In een deel voor de oudere jonge ren tot dertig jaar en een typi sche jongeren-disco. De ouderen krijgen lichtere muziek te horen in een tui- nachtige omgeving, die bijna ongemerkt overgaat in het 'bos', aan de waterkant. Da^, gedeelte wordt een open stuk, waar het makkelijk in- en uit wandelen is. De jongeren-disco blijft een afgeschermde ruim te, waar zeer harde muziek kan worden gedraaid. Ook zal hier meer gebruik worden ge maakt van lieht-effecten, ter wijl het 'open-deel' juist erg te rughoudend is met licht," al dus Droog. Hij benadrukt dat de verbouwing door de brand een paar maanden vertraging heeft opgelopen. Zondagmorgen 30 november werd rond vijf uur denbrand door,een,, voorbij ganger on t H dekt. De Maasslandse brand: weer rukte uit met groot mate rieel en riep hulp in van de Maassluise brandweer. De on geveer veertig ingezette brandweerlieden kregen rond tien uur in de ochtend het.vuur ondercontrole. De politie is ervan overtuigd dat de brand is aangestoken en heeft een onderzoek onder de buurtbewoners Ingesteld. Een team van vier rechercheurs, dat deze week met twee extra krachten is versterkt, begon het personeel te verhoren. Het onderzoek is intensiever ge worden doordat enkele weken geleden ook al een grote brand heeft gewoed in een loods van aannemer Van Buuren aan de Koningin Julianaweg. SCHIEDAM Het oordeel is definitief, de Sommelsdijkse- straat blijft bestaan. Unaniem ging de gemeenteraad gister avond akkoord met het intrek ken van het in '84 genomen be sluit tot sloop. Het terugdraai en van het besluit werd op de tribune begroet met applaus van een groep bewoners van de straat. Zij hebben de afgelo pen jaren zelf veel aan hun hulzen opgeknapt waardoor de kwaliteit werd verbeterd en sloop niet meer nodig was. Gerard Verhulsdonk (WD) moest erkennen dat de opposi tie na twee jaar gelijk had ge kregen. Onder het bewind van wethouder Cor van Tilborg (eveneens WD) werd destijds het besluit genomen om de straat met de grond gelijk te maken. HOEK VAN HOLLAND Het dagelijks bestuur van de Hoekse deelgemeenteraad wil, dat er zeer strenge voorwaar den worden gesteld aan de her- ging van vliegas in het Euro- poortgebied. Vliegas is een restprodukt van de energiecen trale, dat in grote hoeveelhe den vrijkomt, nu die centrale is omgebouwd voor kolenstook. Er moet een zogenaamde vangnetberging beschikbaar zijn met een begincapaciteit van 400.000 ton voor de eerste vijf jaar. Verwacht wordt dat er na de aanleg van de vang netberging geen verslechte ring van de kwaliteit van de bodem zal optreden ten aan zien van arseen, cadmium en zink. Het deelraadsbestuur is daar allerminst gerust op en heeft een bezwaarschrift ingediend, omdat de rij kunstduinen, waaronderhet afvalprodukt wordt "-opgeborgen, precies op de meest voorkomende wind- richting (zuidwestelijk) van Hoek van Holland ligt. De ei sen hebben vooral betrekking op de opslag en het vervoer van het vliegas dat kankerver wekkend kan zijn. Gevraagd wordt om stofdichte transport systemen en extra maatrege len ten aanzien van de bodem verontreiniging. Over het bezwaarschrift van de Hoekse bestuurders heeft de deelgemeenteraad zich nog niet uitgesproken. Dat gebeurt in de vergadering van donder dag 18 december. Omdat het gaat om een vergunning in het kader van de afvalstoffenwet en niet om een hinderwetaan- vrage, Is de vergunningaan vraag niet in Hoek van Hol land ter visie gelegd. Slechts bij toeval kwam het deelraads bestuur achter de plannen. Omdat er uiterlijk deze week bezwaar moest worden inge diend, is het bestuur vooruitge lopen op een beslissing van de deelgemeenteraad. 'Gekkenwerk' heet de vierde show van Robert Paul, die hij zaterdag 20 december In het Schiedamse Passage Theater brengt. Naast imitaties van mensen uit de showbizz en an dere prominenten bevat Pauls show autobiografische elemen ten. Robert Paul wordt bege leid door Heimig van der Vegt (vleugel, synthesizers), Erik Raayman (gitaar, basgitaar) en Martin Dijst (slagwerk, percus sie). Aanvang 20.15 uur. Toe gang 22,19 en-16 gulden; CJP en Pas 65 3 gulden/eductie. Telefonisch reserveren vla nummer 4269563. Passage Theater, Passage 9-13, Schie- - dam. Kinderdanstheater Toi, Tol, Toi van de Schiedamse Miranda van Oorschot geeft op zater dag 20 december in de Teer- stoof een kerstvoorstelling. De kerstman brengt cadeautjes rond, die vervolgens worden gestolen. Na een zoektocht naar de boef komen de pre sentjes gelukkig allemaal te recht. Aanvang 14.30 uur. Toe gang 3,50. Theater De Teer stoof, Nieuwstraat 12, Schie dam. i Teievisieprogramma-maker Cherry Duyns (met bolhoed, sik en pandjesjas), schrijver schilder Armando (bril, hoge schoenen en te krap jasje) en schrijver Johnny van Doorn - brengen vrijdag 19 december 'Herenleed', een programma van weemoed en verlangen. De Heren spelen de afleveringen De Praalhans en De Engel. Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50; Pas 65 en CJP 10 gul den. Nederlands Volkstoneel, voor heen Nooy's Volkstheater, speelt zaterdag 20 december 'Boefje' in een nieuwe muzikale bewerking van het toneelstuk van Jaap van de Poll naar de roman van M.J. Brusse. Een lach en een traan om het Rot terdamse schooiertje Boefje, dat aan het begin van de eeuw voor galg en rad opgroeit. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 22,50; 20,- en 17,50; Pas 65 en CJP 17,50. Stadsge hoorzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Donderdag 18 december draait In zaal Harmonie 'Jesus Christ Superstar', een al wat oudere eigentijdse versie van het lijdensverhaal van Christus. Met Ted Neely en Carl Ander son. Aanvang 14.30 uur. Toe gang 5 gulden. Ook op donderdag 18 decem ber in zaal Harmonie, maar dan 's avonds, is de Vlaar- dingse schrijver Arie van der Lugt (1917) te gastin het lite rair café. Van der Lugt schreef 35 romans en 15 jeugdboeken. Aanvang 20.30 uur. Toegang gratis. Willy's Life treedt vrijdag 19 december op in de Harmonie 1 met het programma 'Inder-. daad', een mengvorm van mi me, muziek, toneel, cabaret en acrobatiek. Achter Willy's Life verbergt zich het tragi-koml- sche duo René Kres en Wil Boonstra. Aanvang 22.30 uur. Toegang gratis. Tenslotte op zaterdag 20 de cember de Drie Heren. De Drie Heren (Joost Beiinfante, Fred Piek en Friedrich Hlawatsch) brengen hun nieuwe program ma 'De Wereldvrucht'. Rode- draad is de eerste Nederlandse tropische zuidvrucht Cassaf-v ruit, die aan de man moet wor den gebracht. Met het beken de brede scala aan instrumen ten en fraaie zang Aanvang 20.30 uur. Toegang 10 gulden; Pas 65 en CJP 7,50. Na af- - loop speelt de Hot Bluezz - Band. Samenstelling: Ron v Boers (gitaar en altsax), Guust de Koning (tenorsax), Jos van der Molen (gitaar), Peter de Koning (zang en bas) en Aad Vos (drums). Aanvang 22.30 uur. Toegang gratis. Zaal Harmonie, Schiedamse weg 51, Vlaardingen. Het komend weekeinde twee Nederlandse films in Filmhuis Harmonie. Donderdag 18 de cember 'De mislukking' van Hans de Ridder. De serieuze computerbedfende Erik ont moet Paul,'een snelle jongen die het leven heel wat gemak kelijker opneemt. Met Peter Koipa en Pie Slot Vrijdag 19 en zaterdag 20 de cember 'De aanslag' van Fons Rademakers naar het gelijkna mige boek van Harry Mulisch. Een bespiegeling over de ge schiedenis, terrorisme, het her leven van het verleden In ons en de vraag 'wie Is schuldig" tegen de achtergrond van de Tweede Wereldoorlog. Met De- rek de Lint, Monique van de Ven, John Kraaykamp en Huub van der Lubbe. Aanvang 20.30 uur. Toegang 6,50; Pas 65 en CJP 5 gul den. Filmhuis Harmonie, Schie damseweg 51, Vlaardingen. i Muziek zoeken en maken met instrumenten en voorwerpen biedt het Harmonie Jeugdthea ter op woensdag 17 december voor kleuters van 4 tot en met 6 jaar. De kinderen van 7 tot en met 12 jaar gaan een ver haal op (getekende) dia's zeiten.Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Harmonie Jeugdtheater, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. - j Woensdag 17 december de tweede Swing '86 In het Maas sluise Schuurkerk Theater. Rob Franken bijt onder bege leiding van een combo aan pia no het spits af. Verder een jamsession met Hans Punt (piano), Mark Punt (gitaar), Frits Tamminga (slagwerk). Lou Boer (klarinet), Carel van de Wissel (bas), Miehei Werkhout (vibrafoon) en Jopie Vons (zang). Onder meer hits uit de jaren dertig, veertig en vijftig. Aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ2,50. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ge noeglijke Weihnachtsmarkten in West-Duitsland en Oosten rijk hebben inspirerend op de Vlaardingse serviceclubs ge werkt. Dankzij hun initiatief kent Vlaardingen vanaf van daag de 'kerstmarkt' in de Lijnbaanhal. De tweedaagse kerstmarkt onderhoudt bezoe- fiers met muziek, tentoonstel lingen, modeshows, kunstver koop, drankjes en hapjes. De serviceclubs hebben laten we ten, dat de markt een jaarlijks festijn gaat worden. De opbrengst van de markt zal dit jaar gaan naar het Vis serijmuseum, dat een bijdrage van 20.000 gulden kan ver wachten voor de actie 'breng een vak onder dak'. Het geld Is voor de fondswerving voor de 'kuiperij', een van de oude Vlaardingse ambachten. Eén van de toppers op de markt is dan ook kuiper Frans Hoogerwerf. Hij zal vandaag en morgen de hele dag kuipen. Kuipen is het maken van de vaten, waarin de vis kan wor den bewaard en vervoerd. Naast kuipen hebben de Vlaar- dingers eeuwenlang geleefd van de lijndraaierij, de pakke- rij en uiteraard de visse rij. Twee van de organisatoren, F.C. van Heck en A. Hooymeij- er, raken haast niet uitgepraat over de verschillen tussen de vele serviceclubs in Vlaardin gen en het door hen als 'uniek' bestempelde feit, dat de vere nigingen nu voor het eerst sa men iets hebben georgani seerd. Ze zetten zich allemaal in voor goede doelen, waarbij Van Heek laat weten dat de jongeren, verenigd in de socië teit Roteract, zich zo buitenge woon voor de kerstmarkt heb- ben ingezet. De Roteracts zijn onder meer verantwoordelijk voor het kinderprogramma, dat een showkarakter heeft en op een haastig gebouwd podium zal plaatsvinden. In de avonduren treden zangkoren op. Volgens Van Heek zijn de clubs zelf al meer dan driehon derd leden groot. Van Heek: „We hebben dan ook hoop dat de markt goed zal worden be zocht. Als we allemaal aan hang meenemen is de hal al vol." f SCHIEDAM Als de schijn niet bedriegt, zullen de drie ou de wijken van Schiedam niet meewerken aan het instituut voor opbouwwerk en bewo nersdeskundigen. Gisteravond ging de gemeenteraad akkoord -met een voorstel voor de op richting daarvan, in de com missie die het instituut moet begeleiden is echter plaats voor slechts twee verlegen- - woordigers van bewonersorga nisaties en dat is volgens de oude wijken te weinig. 1 „ik voorzie problemen," stelde Ulferd Bruseker (CPN) gister avond in de raad na overleg met vertegenwoordigers van de bewonersverenigingen Zuid en West. Tevergeefs probeer den de kleine linkse fracties en het CDA met een tegenvoorstel het aantal vertegenwoordigers van bewoners te vergroten. In het oude en goedgekeurde voorstel zijn dat er twee. „De onafhankelijkheid wordt hier- door in de waagschaal ge- steld," vond Bart de Leede van de PSP/PPR. Hij stelde zich la ter tevergeefs kandidaat om in, de begeleidingscommissie te worden gekozen. Het nieuwe voorstel sprak van drie vertegenwoordigers van t bewonersorganisaties. De op positie wilde het aantal raads leden van twee tot één beper-i ken. Het voorstel werd door een meerderheid PvdA/VVD verworpen. i Vanaf 1 Januari gaat het insti tuut werken onder aanvoering van de onafhankelijk voorzitter Jan Viesenbeek. Als vertegen woordigers hebben zitting Jan Schlörman en Bert van Kan, - respectievelijk uit Nleuwland en West. De begeleidingscom missie wordt gecompleteerd met de raadsleden Herman j Posthoorn (PvdA) en Els Hel- j wig (CDA). I

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1