Schiedam 14 kortaf Brandweer is gewend aan inkrimping mmm Bewoners GTB-huizen krijgen geld terug Leerlingeninstroom Lager Technisch Onderwijs daalt Eendenhatér slaat toe m; Taxi aan de haal Onderscheiding Toch sloop huizen Laurens Costerstraat Insluipers Boerenkool Dr. Wiardi Beckmansingel 8, Vlaardingen. Telefoon 010-4341244 0MÊ \VS (Van een onzer verslaggevers) j SCHIEDAM Schiedam Vooruit doet toch mee aan de fusie van vijf Schiedamse woningbouwver enigingen. Het uitstel dat aanvankelijk was ge ëist, is van de baan. Vanavond moet de ledenver gadering van de arbeidersbouwvereniging deze beslissing van het bestuur bekrachtigen. De om mezwaai komt nadat 'negentig percent' van de ei sen die Schiedam Vooruit had gesteld om mee te doen aan de fusie, is ingewilligd. Zo is nu onder meer bekend wie in het tijdelijke bestuur van de nieuwe woningbouwvereniging Schiedam zitting zullen hebben. Het meest opvallende lid is Eef Collé, ex-wethouder en oud-raadslid van de CPN, die namens het personeel in het bestuur zit. Nieuwe directeur w Commandant Arie Metaal: „We hebben leren leven met de inkrimpingen." (Foto Arie Wapenaar) Bewoners van de nieuwbouw op het voormalige GTB-terrein (foto) krijgen een deel van hun betaalde stookkosten terug. (Foto Arie Wapenaar) rfllg Kerst-lnn Woudhoek Kruimels IKV Passagetheater Teerstoof VolkswageaWIe anders Uw V.A.G dealer voor Volkswagen Audi HET VRIJE VOLK DINSDAG 23 DECEMBER 1986 Schiedam Vooruit wil fuseren j„We zijn tevreden gesteld, en ik verwacht dat de ledenverga dering nu vóór deelname aan de fusie stemt," meent voorzit ter Cees Schewe van Schiedam Vooruit, Ruim een maand ge leden moest hij in een verga dering de andere vier vereni gingen meedelen dat de leden van Schiedam Vooruit de fusie walden uitstellen met zes maanden. Volgens de leden moesten meer financiële gege- vèns over de andere verenigin- gènc/p tafel komen en moesten d^ namen van de tijdelijke be- sifiursleden bekend worden ge maakt iln een vergadering vorige week kreeg Schiedam Vooruit waar het om gevraagd had: Al le' accountantsrapporten van dè woningbouwverenigingen plus de financiële gegevens van de SSSW (de werkmaat schappij) kwamen óp tafel. Verder kreeg Schewe een lijst je/ met namen van bestuursle den overhandigd. iGeheel naar 'de wensvan Schiedam Vooruit zijn er vier plaatsen gereserveerd voor be stuursleden die door de ge meente wórden voorgedragen. Verder zitten er vertegenwoor digers in van dé vijf verenigin gen en hééft de genoemde Bef Collé een zetel namens het per soneel van de werkmaatschap pij. Het 'gaat, overigens om een ww n y ""atiofï- tijdelijk bestuur. De nieuwe vereniging moet eerst leden in schrijven. Daarna wordt uit het ledenbestand een nieuw be stuur gerecruteerd. De gemeente gaat, onder meer door de bestuursleden, een grotere invloed uitoefenen op het reilen en zeilen van de woningbouwverenigingen. De bemoeienissen van de gemeen te hebben wellicht de doorslag gegeven bij het besluit van Schiedam Vooruit om toch aan de fusie deel te nemen. Wet houder Aad Wiegman krijgt een vinger in de pap bij het be noemen van een nieuwe direc teur voor de werkmaatschap pij van de verenigingen. De be noeming is overigens niet voor het eind van-dit jaar te ver wachten. Eerst moet het nieu we bestuur zijn gevormd. De huidige (tijdelijk) direc teur Cees Kamminga, heeft aangekondigd vanaf 1 januari zijn functie neer te leggen. Hij keert dan terug-naar de Natio nale Woningraad, zijn eigenlij ke werkgever.De gemeente raad heeft zich eerder deze maand akkoord verklaard met de grotere betrokkenheiod van de gemeente Schiedam hij de woningbouwverenigingen. SCHIEDAM De Schie damse brandweer is gewend geraakt aan de vermindering van het aantal personeelsle den. Dit zegt brandweercom mandant Arie Metaal naar aanleiding van het jaarverslag over 1984. Juist door de terug loop van het aantal mensen bij het korps is dat jaarverslag veel te laat. Het korps heeft zich inmiddels neergelegd bij de bezuinigingen. „We hebben zo langzamerhand leren leven met de middelen die we heb ben," aldus het commentaar in het jaarverslag. In 1984 moest de brandweer, evenals andere gemeentelijke SCHIE DAM Be woners van de -nieuw bouw op het GTB-terrein (Zuid) krij gen een deel van hun stookkosten terug. Het Gemeentelijk Woningbe- heer heeft dit aan de bewó- nersvereni- ging toege zegd. Wo- ningbeheer hóeft volgens een verkla ring van de Vereniging ejrkend dat de verwar ming in de Óuizen slecht stond afge steld en dat daardoor meer energie is verbruikt dan nodig was. De toe- zégging dat de bewoners geld terugkrijgen werd gedaan na moeizaam overlég tussen Woningbeheer en de bewonersvereniging. yyyyyy.yyv--.yv./ f De bewoners schrokken be gin dit jaar van de bedragen die zij moesten bijbetalen op' hun stookkosten. „Onaan vaardbaar," luidde het oordeel waarna onderhandelingen be gonnen. Al snel bleek dat een "fout in de afstelling de oorzaak was van het hoge verbruik. „Dat was blijkbaar aan de aan dacht van de installateur ont schoten," aldus de bewoners vereniging. „Luchtverwar- ming vergt nu eenmaal meer aandacht dan een gewone ver warming." Hoe hoog de terugbetalingen zullen zijn, is nog niet bekend. „Het is moeilijk te bepalen hoeveel kubieke meters de be woners nu echt teveel hebben verstookt," aldus de verkla ring. Besloten is te wachten met berekenen tot na de win ter. De dan berekende stook kosten worden naast de aan slagen van vorig jaar gelegd en vergeleken. De bewoners commissie zegt tevreden te zijn met deze oplossing. SCHIEDAM De taxi van een Schiedamse. taxi-chauffeur ging in de nacht van zaterdag op zondag aan de haal. De wagen, die op de helling bij de Hoogstraat gepar keerd stond, reed naar be neden en kwam tot stil stand tegen een hoek pand. De taxi, die stond geparkeerd bij café de Kuil aan de Broersveld, moet volgens de bestuur- der door een onbekende van de handrem gehaald zijn. J yteW-i I y.---' t De Vlaardlnger H. Noorlan- 'der (62), chef loonadministra tie bij de Vereenigde Glasfa brieken te Schiedam, is onder schelden met de ere-mcdaille fn goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij maakt na 'een 40-jarigdienstverband gebruik van de "VUT regeling. SCHIEDAM Het aantal leerlingen aan de Scholenge meenschap voor LTO, LHNO en ITO Ter Schle is het afgelo pen schooljaar met honderd gedaald. De school aan de Mgr. Nolenslaan en aan de Va- lerlusstraat had op 1 septem ber 1985 nog 658 leerlingen. Dit jaar was bij het begin van het schooljaar dat aantal gezakt tot 564. Er is vooral vrees dat het Dager Technisch Onder wijs (LTO) uit de regio Nieu we Waterweg Noord zal ver dwijnen. Dat staat te lezen in het jaarverslag van de school dat deze week uitkwam. De ver minderde stroom leerlingen en het bestaande negatieve beeld van het Lager Beroeps Onder wijs heeft zijn weerslag gehad op Ter Schie. Het bestuur van deschool, onder voorzitter schap van de Schiedammer K. van der Geest, probeert in sa menwerking met andere LBO- - scholen in de regio, het lager technisch onderwijs te behou den. Het schoolbestuur heeft hierover een brief, gesteund door ouders en leerlingen, ge stuurd naar de Algemene Be sturen Bond. Directeur N. van Vierzen nam in augustus afscheid van de Scholengemeenschap Ter Schie. Zijn taak werd overge nomen door H.MjV. van de Woerd. De heer A.P.CM. Kalk man werd benoemd tot ad junet-directeur. diensten, een veer laten in het kader van de bezuinigingsope ratie die toen werd ingezet. Het korps moest twee banen onder de spuitgasten schrap pen en 0,7 formatieplaats op de administratie. „Het was zaak om onze bedrijfsvoering daar op af te stemmen," aldus" Me taal. „De moeilijkheid Is dat onze parate dienst altijd be mand moet zijn. Je kunt niet, zoals op bijvoorbeeld de admi nistratie, werk uitstellen- De paraatheid is niet in gevaar gekomen. Door een andere re-, geling voor de bezetting van de meldkamer, werden de twee arbeidsplaatsen bezuinigd. Als (Van een onzer v verslaggeefsters) SCHIEDAM Een blok hui zen in de Schiedamse Laurens Costerstraat wordt gesloopt. De tien gezinnen van het te genovergelegen Laurens Cos- terhof eisten de sloop van de leegstaande huizen, nadat zij de afgelopen vier weken tot twee keer toe diep in de nacht waren geëvacueérd in verband met rook- en brandgevaar. De bewoners van de stadsvernieu- wingswijk Oost werden het af gelopen half jaar 2even keer uit hun bed getrommeld in verband met brand in de leeg staande panden. „De gemeente Is verantwoordelijk voor even tuele rampen," aldus de ge tergde bewoners, die zelf nachts wacht liepen om zo brandstichters voor te zijn. „Die boel moet tegen de grond. Zeker voor Kerst en Oud en Nieuw. Onze kinderen slapen niet meer en wij zitten ook al lemaal aan de valium," aldus de boze buurtbewoners In hun klaagbrief aass de gemeente. De gemeente heeft de Dienst Gemeentewerken opdracht ge geven om nog voor de kerst al le huizen te slopen. SCHIEDAM Naar alle waarschijnlijkheid een 'Een denhater* heeft het afgelopen weekeinde toegeslagen in Schiedam. Een Citroen Dyane, van een 39-jarige man uit Hel- levoetsluis, die geparkeerd stond aan de Penninglaan werd in brand gestoken. Het linnen dak was kapotgesneden. Omwonenden gooiden de hefti ge binnenbrand uit met: em mers water. De brandweer bluste na en vond afgestreken lucifers én een fles terpentine op de vloer van de wagen. De schade bedraagt 1500 gulden. Verderop in de 3traat was eveneens een Eend, Citroen Deux Cheveaux, van een 22-ja- rige Inwoner van Capelle aan den IJssel, vernield. Het dak werd kapotgetrokken. De scha de is 50Q gulden. de paraatheid ooit in gevaar was gekomen, had ik de nood klok wel geluid." Voorheen was de meldkamer bezet door een brandweerman die de gehele nacht wakker bleef. Tegenwoordig slaapt de 'alarmman' en wordt hij ge wekt in geval van nood. Het verschil zit 'm in de compensa tie van de gewerkte uren. Het Schiedamse brandweer korps telt op dit moment in to- taal 43 beroepsmensen en 50 vrijwilligers. Dit jaar is het korps door het gemeentebe stuur ontzien. Als enige dienst van de gemeente mag het korps voor honderd procent nieuw personeel aantrekken voor herbézetting na arbeids tijd verkorting (atv). Verder is vergeleken met 1984 hét; ziekte verzuim sterk gedaald. Het korps had - in dat jaar enkele langdurig zieken die inmiddels zijn genezen of zijn vertrok ken. Het Werkers Óverleg Nieuw- land probeert een oude traditie nieuw leven in te blazen: het houden van een Kerst-lnn. Tweede kerstdag staan de deuren van Buurthuis Nleuw- land aan de Albardastraat 65 open. Alle wijkbewoners kun nen van elf uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds terecht voor een praatje, een kopje koffie of. een spelletje. Een jon gerengroep zingt rond half een kerstliedjes. De jaarlijkse nieuwjaarsrecep tie van dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 35, wordt op vrijdag 2 januari gehouden. De receptie begint om half elf en duurt tot twee uur. Het dienstencentrum sluit op 24 en 31 december om half een. De twee kerstdagen en op nieuwjaarsdag is dienstencen trum de Woudhoek gesloten. Mimetheater Kruimels komt zaterdag 3 januari om 14.00 uur met Simple Acts op de Bal letschool van Miranda van Oorschot, Vlaardingseweg 4, Kethel. De pantomime-act, met de spelers Peter Beekman en Roos ter Beek, duurt 30 minu ten. De voorstelling is gratis. Na het optreden kunnen be langstellenden zich opgeven voor een mime-cursus. Deze cursus wordt in de school van Miranda van Oorschot gehou den op 10 zaterdagmiddagen van 14.00.tot 16.00 uur. Deel name kost 110 gulden. Inlich tingen, tel. 4714077. De Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid start het nieuwe jaar traditiegetrouw mét een gezamenlijke Boeren koolmaaltijd in Boerderij Land- vreugd, Sweelincksingel 7. Partijgenoten en familieleden zijn vanaf 15.30 uur welkom op de bijeenkomst, die wordt op gevrolijkt door de muzikale bij drage van raadslid Huub de Ruiter en een toespraak van burgemeester drs. Reinier Scheeres. Het programma be gint om 16.00 uur. PvdA-ieden die willen kómen, maar geen vervoer hebben, kunnen con tact opnemen met Mar en Daaf Olijslager, tel, 4266269 of Hari's Verlinde, tel. 4710741. De Schiedamse afdeling van het Inter Kerkelijk Vredesbe- raad (IKV) roept alle Schie- damse kerken, sportverenigin gen, bedrijven en privèperso-' nen op om hun ervaringen met mensen in de Oostbloklanden te bundelen. Het Schiedamse IKV wil een inventarisatie ma- kqnvan alle reeds bestaande contacten. Het IKV-Nederland wil zich in de toekomst gaan richten op'Ontspanning in de wereld'. Samenwerking met Oostbloklanden moet bevor derd worden, vindt het IKV. In lichtingen, J.E. Uchtman, tel. 4700612. Tijdens de feestdagen Is er- geen optreden in de Schie damse Passagetheater, Passa ge 9-13. In de Roo Roosenzaal van het theater staat de ten toonstelling 'Tijdelijk thuis'van de Stichting Vluchteling,' Hulp aan vluchtelingen buiten Ne derland, opgesteld. De exposi tie laat op foto's het leven zien vanvluchtelingen in het kamp Khao I Dang in Thailand. De tentoonstelling is te bezichti gen van dinsdag tot en met za terdag tot en met 6 januari tus sen 12.00 en 14.00 uur. Toe gang vrij. Het Schiedamse poppenthea ter de Teerstoof, gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12, is tot zaterdag 3 januari gesloten. De vogel Globedorus opent het nieuwe jaar met een spannend avontuur, waarin Jappanners een grote rol spelen. Het stuk heet 'De man met het witte masker'. Aanvang 14.30 uur. Toegang 3,50. Telefonisch re serveren zeven dagen voor de voorstelling van dinsdag tót en met zaterdasg, tel. 4269455 Ml KiS&SKïlfclfli& SCHIEDAM Op de 6e eta ge van een flat aan het Bach- plein haalden inbrekers de tij dens afwezigheid van de bewo ners het hele huis overhoop. Er werd een foto-camera, geld en sieraden weggenomen. Een flat op de 7e etage kreeg even eens ongenode gasten. Hier ge bruikten de dieven een valse sleutel óm binnen te komen. Uit het huis verdwenen giro betaalkaarten en een bedrag van 100 gulden. Rond de Kerst vieren wij, als Volkswagendealer,feest. En u bent gitgenodigd. Allereerst om een testrit te maken, in een von de vele Volkswagens. Niet zomaar een testrit, maar eentje met heel wat extra's. Om te beginnen krijgt u na het maken van een testrit en het invullen van een testrapport *n heerlijke fles Veuve Amiot Brut* cadeau. Dat lijkt ons we! gepast met de feestdagen voor de deur. Maar .er is meer. Als u er snel bij bent, dat wil zeggen vóór 2! december/don krijgt u bovendien twee schit terende champagneglazen* bij de fles aangeboden! Wellicht dat de testrit overtuigt om in te gaón op ons volgende aanbod. r U heeft immers uitgebreid kennis, gemaakt met de Volkswagen van gw. keuze. Een auto die' uitmunt door kwaliteit, betrouwbaarheid en veel rijplezier. Een auto waarmee u met trots 1987 binnen zou kunnen rijden. Mocht u dus na.de testrit, binnen, de actie- periode**, besluiten een Volkswagen te v - kopen, dan hangt er in de Kerstboom in onze showroom een aantal zeer interessante enveloppen op u ie wachten: Waaruit u er'één mag kiezen. - l 1 In elke envelop zit een accessoire-ch.eque, rn waarde oolopend tof fl.000,-. Waardooru uw Vólkswagen gratis kunt uitvoeren met rfiisschien tin metalen'velgen of een schitterende radicHSjssetfe- speler. De ruime keuze is aan u. s Zin in een fles Veuve Amiot Brut met champog[3e- glazen, in een testrit/in accessoires,.in een vows- woqen? Kom dan snel naar ons toe en deel mee in de feestvreugde. Wellicht dat u straks iets heel moois heeft te vieren. .- V/, i SJSSS^kt^e: actieperiode loopt von 12 t/m 31 december 1986. Datum getekende koopovereenkomst is beshssend.

Het Vrije volk | 1986 | | pagina 1