(Carnavalsoptocht door centrum slaagt Carnaval do Brasu in Croudsbloem: tropisch feest Absurdisme wint in verhalëïiwedstr ij d Sectorgrens op de Tom Lanoye trapt een zware last van zich af HB Diners èn toneel In Sehiedamse theaters Tegen overlast van Zestienhoven Busstation klaar WS (Van een onaer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het is de Sehiedamse Carna valsvereniging dé Rietzeilers zaterdagmiddag ge lukt de gehele binnenstad van Schiedam op zijn kop te zetten. Met een optocht met kilo's confetti, kilometers slingers en met honderden stukjes stokbrood rijk belegd met gerookte makreel werd Het carnaval in Schiedam begonnen. Optocht Makrelen "Wit schaap De"Sehiedamse Jopie in travestie ontving uit handen van Jack Kerklaan (tweede van rechts) ei- Mar jan Meijer (links) die eerste prijs voor de pikantst geklede vrouw van het Carnaval do Brasil in café de Goudsbloem. (Foto Arie-Wapenaar) Waarheid Vaag Kruidenieren 5 het vrije volk Schiedam 4 MAANDAG ^MAART 1987 ji.=*- "L r if- "Vis: - --ViV,.;-:; V;^V':?':E r'-EV' '--j,. i '1'v '-v-.*. V ;- (iE-. .*3: .V -yf; Rietzeilers zetten Schiedam op stelten „Wekenlang.' circuleerde', het' gerucht in de stad: erpopelt wdt in Brahdersgat. Ik popel ntf om de stadssleutel te over handigen aan de baas van de leut en de gein, Prins Ton de Eerste," riep burgemeester Reinier Scheeres vanaf het bordes van het stadhuis op de Grote Markt;: /Scheeres-deed ronder problemen een stapje opzij om de Carnavalsvereni ging de Rietzelleraonder "aan-, voering, van Prins Ton het gdstbewind over de stad te gunnen. Scheeres werd onder luid ge joel, gejuich en gezang stuk voor stuk van zijn bovenkle ding ontdaan; Het werd bijna een publiekelijke j, striptease toen de burgervader zijn daag se kloffie en zijn ambtsketen afgaf. Rond het middaguur werd Schiedams eerste burger schaamteloos door de carna- valsgasten ontdaan van zijn overjas, zijn colbert, zijn sjaal en van zijn ambtsketen: Hij kreeg er een blauwe boerenkiel voor terug. Hij werd behangen met tientallen carnavals on derscheidingen waaronder de versierselen behorende bij de Orde van de Stenen Kruik. Scheeres werd voor de vier da gen dat het carnavalsgeweld zich heer en meester waant in Schiedam, uitgeroepen als hoofdman van het Branders- gilde. Een lange,, indrukwekkende; stoet van carnavalesk verklede mensen, opgetuigde karren en versierde wagens én dit' jaar opvallëiid veel met -bloemen -3"*rv versierde personenauto's van een bepaald merk (de sponsor van Feijenoord en werkgever van Prins Ton), trok door het centrum. Jammer was wel dat het publiek de wedstrijdformu- iieren om deel te nemen aan een carnavalswedstrijd wat laat overhandigd kreeg. De formulieren werden tij dens de tocht uitgedeeld. De toeschouwers moesten een re bus/oplossen en de prijswin naars noteren in de categorie ën bedrijven, particulieren en verenigingen. Maar iedereen wilde uiteraard eerst de deel nemers bekijken. Van het wed strijdformulier lézen kwam weinig of niets terecht; Vélen deden dat pas toen de stoet ai voorbij was. De namen van de rebuswinnaars worden in een plaatselijk huis-aan-huis blad gepubliceerd. De dames van de Raad van Elf stalen de show tijdens de optocht. Zij hadden zich, on herkenbaar, gestoken in kle ding van de rondbuikige Proosje. Het dikwangige ge- puntmutste geesteskind van de Sehiedamse tekenaar Harr Wiegman, ontworpen voor het 700-jarig bestaan van de stad, liep in elfvoud mee. Een Sehiedamse vrouw, die - zich'van tevoren niet had aan gemeld, verbaasde de organi satoren door als het Ameri kaanse Statue of Liberty (Vrij heidsbeeld) in de bonte stoet te begeven. De vrouw, ge schminkt en prachtig, ver kleed, hield de fakkel met een extra lange, arm vast. Zij oogstte veel bewonderende op merkingen. „Fantastisch, dat moeten we hebben," riepen de Burgemeester drs. Reinier Scheeres geeft de,stadssleutel aan Carnavalsprins Ton de Eerste op het bordes van het stadhuis op de Grote Markt (Foto Arie Wapenaar) Rietzeilers op hun nieuwe wa gen ook gesierd .met een af beeldingen van het parmantige mannetje Proosje. Het Sehiedamse Zwarte Schapen. de ambachtelijke makreelrokers Joke en Joop Geerlings van de Lange Ha ven, baarden opzien langs de gehele route. Door klachten van buren over stankoverlast werd de makreelrokerij de af gelopen maanden in zijn voort bestaan bedreigd. Op een aan hanger was een kleine ma kreelrokerij ingericht. Com pleet met-gerookte'makrelen, verse makrelen, een rookkist en' schoorsteen. - Honderden stukken stokbrood' met vérs gerooktezalige makreel wer den rondgedeeld. Al werd het hier en daar happen in brood met makreel en confetti" dres sing. Een 'rookpluimpje kwam alleen uit de uitlaat van de au to. Er werd geen vis gerookt. „Vandaag blijft de lucht schoon in Brandersgat," stond op de makrelenkar te lezen. De leden van de Sehiedamse voetbalvereniging Groenoord beeldden op hun kar een 'ge vecht' uit tussen de Russische leider Gorbatsjov en zijn Amerkaanse collega Reagan. Bij aankomst op de Grote Markt lieten de wereldleiders gezamenlijk een aantal vre desduiven los. De postduiven kozen tijdens de hoempapa klanken van de boerenkapel de Pullekes "bet-luchtruim. Na de optocht waren dé trottoirs en wegen door het Sehiedamse centrum bedekt met een laag confetti en papierslingers. De carnavalsvierders begaven zich naar de camavalsresiden- tie in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. 's Avonds bereikte het Sehie damse carnavalsgeweld een zeer gezellige en uiterst druk bezochte climax in de prinse lijke residentie, zaal Irene. De boerenkapel de Pullekes. disc- jockey de Postkloppers en een Beierse kapel verzorgden de muziek. De Sehiedamse carna valskraker 'Er. popel -wat in Brandersgat' werd tientallen keren uit volle borst gezongen door dé; honderden .aanwezi gen. Het Sehiedamse cricketteam van Exce!sior'20 werd door de Rietzeilers uitgeroepen als de Witte Schapen van het jaar. Het eerste cricketteam, spe lend in de hoofdklasse, miste op een haar na de landstitel. Een speciaal ingelaste beslis singswedstrijd tegen Quick Den Haag onthield de Schie dammers de begeerde titel. Ze kregen de prijs omdat ze de sport cricket een 'opkikker' hebben gegeven. Aanvoerder Koos Gouka nam de.versierse len behorende bij de titel Wit Schaap in ontvangst uit han den van prins Ton. Dinsdag wordt de stadssleu tel teruggegeven aan burge meester Scheeres. Hij komt de sleutel halen tijdens het afslui tende feest, dat van 20.00 tot 24.00 uur, in zaal Irene wordt gehouden. SCHIEDAM De man met een bijl ln zijn.rug en een tafel mes in zijn hartstreek 'gesto ken' heeft zaterdagnacht de prijs gewonnen voor de origi neelst verklede man op het Carnaval do Brasil in café de Goudsbloem. Een paar hon derd jonge Schiedammers vierden op Zuid-Amerikaanse manier carnaval. Een Antilli aanse en eén Brazilaanse band zorgden voor opzwepende mu ziek- Drie sambadanseressen lierten zien hoe het hoort tij dens een Braziliaans feest, dat voor de tweede keer door de 'Sehiedamse Portugees' Ron Jaspers in het café aan de Sint Annazusterstraat werdgeor ganiseerd. De temperatuur liep op tot tropische waarden.3/ Blote borsten kwamen in het snikhete etablissement tijdens de Sehiedamse variant op hét grote Rio de Janeiro-carnaval, niét tevoorschijn. De Sehie damse Wil van der Stelt en haar vriendin verdienden met hurt, eigengemaaktedriëdeligé glitter pakken met netkousen en^oge hoeden, een veren boa ea./een fles champagne. Het duo .won de prijs in de catego rie origineelst geklede dame. De pikantst geklede dame, was/ helemaal geen dame, maar een hèer. De Schiedammer Jo- pie in travestie 'flirtte' in een jurk van zijn; moeder en op sportschoenen („Ik kende'geen vrjendin met maat 42") met al le heren in de stampvolle kroeg. "De Goudsbloem, eens een mouterij, had; een metamor phose ondergaan. Er lag wit zafiü op de vloer; er stonden witte tafels en stoelen en de muren en binten waren voor zien van aluminiumfolie. Ook de bar was beplakt met zilve ren folie, evenals de tafel voor de juryleden, onder voorzitter schap van de journaliste Mar jan Meijer van Het Vrije Volk. Jurylid Jack Kerklaan van Radio Rijnmond presenteerde samen met Marjan Meijer de prijsuitreiking. Op zijn beken de hakop de tak wijze inter viewde hij de prijswinnaars, ondërbroken en 'aan-elkaar-ge- praat' door de Sehiedamse 'Sandra Reemer'. Het publiek klapte voor de winnaars maar bleek later van het gesprokene weinig verstaan te hebben. „Om de bijl stevig op zijn plaats in de rugstreek te hou den, houwdé ik het in het boek Een vlucht regenwulpen van Maarten 't Hart. Dat boek bond ik op mijn rug vast. Lékker stex-ig, een prima effect;" ver telde de winnaar Jos Frenks aan de overige juryleden Kor Kegel (Kor Tegel genoemd ln de aankondiging) de 'Mister Waterweg' van het Rotter- ft n/;v rr^r^r mmm. dams-Nieuwsblad en de Sehie damse Helma Vincent,; die bij na wekelijks tien. krantenpagi na's volschrijft in het huis- aan-huis-blad Het Nieuwe Stadsblad. De 'zilver gespoten' en van een zilveren haardos voorziene Surinaamse Boy van'Omme ren haalde de tweede prijs bij, de meest origineelst uitgedoste; mannen.; De Sehiedamse pro grammeur van het 'concurre rende' cafébedrijf Podium van de Lange Haven werd door de jury unaniem als pikantst ge klede man. aangewezen./ Peter Pijpers was, 'terug naar dë ba- i sis', gekleed in een wijnrode pyama, een wijnrode ochtend jas, liep op slippers én droeg zijn Baghwan-ketting. „Hij verdient een prijs," vond de ju ry. Peter 'Bodhi' Pijpers won de groene hoge hoed en de fles champagne, die hij meteen sa men/met de andere feestgan gers leegdronk. Tot diep in de vroege ochten swingden dé Goudsbloemers de pan uit, onder aanvoering van de goudgeschmlnkte orga nisator van het Carnaval do Brasil, Ron Jaspers. Het café is nu aan een 'Final Count down' begonnen. Er staan nog ti'hoptredens geboekt tot en mot 30 april. Daarnahoudt tof «gbaas Peter Verheij het voor gezien. Hij verlaat na tien jaar trouwe dienst de tap van het café, waarin eens de mout wérd. bereid voor de jenéverin- dustrie. Wat er met hét café gaat gebeuren i3 nog onduide lijk. SCHIEDAM- De winnares van de verhalenwedstrijd, uit geschreven door de Sehiedam se Filmclub, was niet hele maal een debutant. Zaterdag avond reikte de Sehiedamse journalist/historicus Han - van der Horst de. eerste prijs uit aan de Sehiedamse Willie Cie- remans, die vorig jaar al eens won in een vergelijkbare lite raire competitie van de Ge meentebibliotheek De tweede en de derde prijs waren respectievelijk voor Nelleke de Jong en Andreas Rose. Maar het juryrapport maakte duidelijk, dat de drie winnende verhalen elkaar ln kwaliteit nauwelijks ontliepen. Han van der Horst, niet al leen medewerker van deze krant, maar ook aan de Rotter damse Erasmus Universiteit bezig met het gebruiken van romans als historische bron, maakte van de gelegenheid ge bruik om de winnaar en de winnaressen het hemd van het lijf te vragen. Was het nou al lemaal wéér, wilde hij weten. Ging het om echte gebeurte nissen? Waar lag de grens tus sen werkelijke belevenissen en fantasie? Alleen winnares Willie Ciere- mans stelde hij die vraag niet want zij schreef een absurdist ische geschiedenis, waarin de werkelijkheid van het heden daagse Schiedam gekanteld wordt. De Hoogstraat ligt er nog. De winkels zijn allemaal .open. Maar ze verkopen merk waardige produkten. Woorden bijvoorbeeld. Wie woorden no- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De A. Knottenbeltsingel in Vlaar- dingen wordt niet afgesloten. Er komt ook geen busbaan. In plaats daarvan wordt ter hoogte van de Goudsesingel en de Rozenlaan een soort sectorgrens/ oftewel een ver- keersbelenimerendë maatre gel, gemaakt. Dit behelst het akkoord dat de drie grote partijen in deze kwestie tij dens de collegeonderhande lingen afgelopen zaterdag hebben bereikt De voorstel len wijken sterk af van het verkeerscirculatieplan (VCP), dat volledige afslui ting beoogt. Het nieuwe plan zal na de vorming van een college en na goedkeuring van de ledenvergaderingen van de partijen aan een in spraakprocedure worden on derworpen. Het akkoord is bereikt, na dat ambtenaren op het stad huis drie varianten op het VCP hebben uitgedacht. Uit gangspunt was de WD-eis dat doorstroming van het verkeer vanaf de A. Knotten- beltsinfel naar Plein 1940 mogelijk moest blijven. Tege lijkertijd moest wel de ver keersintensiteit dalen, omdat anders de subsidies voor on der meer woningbouw in ge vaar zouden komen. De oplossing is gevonden door een lus in de route de maken. Verkeer dat vanaf Holy via de A. Knottenbelt* singel naar het centrum wil, moet bij de Burg. Verkade- singel rechtsaf de Kethelweg' richting Emaua inrijden, ver volgens een rondje maken en dan de rcute vervolgen via de Voorstraat en Rozenlaan, om zo weer op de Knotten- beltsingei terecht te komen, richting Plein 1940. Doorrij- den op de Knottenbeltsingel wordt voor auto's onmogelijk door een verhoging ter hoog te van de Rozenlaan. De bus zal het verkeersobstakel, de zogenoemde Harderwijker variant, wel kunnen nemen. Vluchtwegen via de Goudse singel zullen er niet zijn door de plaatsing van een sector grens bij de Hartmansstraat en de Goudsesingel. De ambtenaren zijn met de 'verkeersplannen aan het werk gegaan, nadat de WD bij het ministerie van Volk huisvesting Ruimtelijke Or dening en Milieu (VROM) be vestigd kreeg dat het VCP „niet hard" was. De subsidies hoefden bij wijzigingen niet in gevaar te komen, anders dan PvdA-wethouder B. Gou- driaan heeft beweerd. De WD wijst erop dat doorstroming van verkeer bij de nieuwe plannen mogelijk blijft. PvdA-fractlelelder J. Ranshuijsen benadrukt juist dat doorrijden op de Knotten beltsingel „voor auto's fysiek onmogelijk Is geworden." Volgens CDA-woordvoer- der A. Kool is het nieuwe plan 150.000 gulden goedko per dan het VCP. Ranshuij sen meent echter dat de kos ten vrijwel gelijk blijven. Hij noemde de „sectorgrens", een van de punten waarop de- PvdA ln de college-onderhan delingen heeft moeten Inleve ren. dig heeft, haalt ze bij de speci aalzaak en Willie Cieremans, in dat Schiedam wonende, dreigt in grote: moeilijkheden te komen, ais de zaak geheel wordt leeggeplunderd. Ze vindt nog een paar hele korte woorden op straat, maar met die armoe krijgt haar relatie een heel nieuwe dimensie. „Ik heb thuis wel een stapeltje ver halen liggen en dit heb ik spe ciaal voor de wedstrijd be werkt," vertelde ze, „maar mijn verhalen zijn lang niet al lemaal zo absurd." Het prijs winnend produkt schreef ze In één avond. De volgende mor gen bracht ze een paar correc ties aan. Daar kon de naar waarheid zoekende Van der Horst het mee doen. Tot zijn genoegen had hij bij de tweede en de derde prijswinnaar meer suc ces met de nieuwsgierigheid naar de grens tussen fantasie en werkelijkheid. Nelleke De Jong verhaald*/ hoe zij met haar man per on geluk ongenood terecht komt op een boerenbruiloft en hoe de aanvankelijke gezelligheid in een drama verkeert, als ze door de zaaleigenaar bijkans de straat opgeschopt worden. „Zo ongeveer echt gebeurd," zei Nelleke de Jong. Een nog hoger waarheidsge halte bleek het verhaal van Andreas Rose te bevatten. Hij vertelt, hoe hij zwelgt in de melancholie die de dichter Le vi Weemoedt tijdens een optre den in de Sehiedamse Film club uitstraalt. Maar dan komt er een meisje, dat... Allemaal waar. En vanuit de zaal zag het betreffende meisje trots toe, hoe haar geliefde zijn prijs in ontvangst nam. De prijzen bestonden uit een boekenbon, een herinneringste geltje en de garantie dat de verhalen gepubliceerd worden in het tijdschrift van de Film club en het Sehiedamse huls- aan-huis-blad Het Nieuwe Stadsblad. Van der Horst richtte een woord van troost tot de inzen ders die buiten de prijzen vie len. „Schrijven Is voor een groot deel een ambacht." zei hij. „Daarom kun Je in dit ver band heel letterlijk zeggen: volgende keer beter." En de prijswinnaars? Stellen zij zich een literaire carrière in het vooruitzicht? Alleen Willie Cie remans begint er over te den ken om toch wat meer met haar hobby te doen. Andreas Crone heeft in verband met zijn werk weinig tijd voor schrijven. Nelleke de Jong be gint binnenkort als journaliste. En dan blijft er weinig gele genheid over om nog gebeurte nissen te verzinnen. Door Geeja Oldenbeuving SCHIEDAM— De Belgische podiumdichter -performer- Tom Lanoye heeft een mooie stem; kan goed zingen, kunstig gekke-bekken-trekken, fantas tische poëzie en serieuze ver halen schrijven, maar hij slaagt er niet in een boeiende thea tervoorstelling te maken. Zijn nieuwe programma Een sla- gerszoon met een brttetfe gaat mank aan teveel stijlniveaus. Het Is een ego-trip met Lanoye ln de hoofdrol. Het begint pre tentieus met de projectie van een film, waarin de jonge Gen tenaar als soldaat verwikkeld is in een loopgravenoorlog. Op de titelrol prijkt de tekst: (Ba sed on a novel by Tom La noye'. Met deze film wekt de gebrilde schrijver de Indruk dat het the ma van die avond oorlog zal zijn. Bij de verschijning van de arts »st op het podium wordt die indruk versterkt. Hij zingt in 'n onverstaanbaar Belgisch dialect een liedje waarin alleen de woorden 'soldaat' en 'we moeten voort' te verstaan zijn. Na dit begin waarin het publiek dus kennis heeft gemaakt met Lanoye ais speelfilmactaur, zanger en tekstschrijver, kon digt hij aan dat hij vanavond voor zal dragen uit eigen werk. „U kunt nog weg," zegt hij er bij. Natuurlijk doet niemand dat. „Het eerste deel van mijn programma duurt een uur en is nogal saai," waarschuwt hij. „Daarna begint het eigenlijke programma en dat duurt een kwartier." Wat Lanoye met het eerste deel van zijn programma wil zeggen, blijft nogal vaag. Hij praat hier aan een stuk door over zijn vader, moeder, broers en zuster. Tot drie keer toe ho ren we dat zijn moeder hem op 27 augustus 1958 heeft ge- baajd op een snikhete zomer dag. Eerst vertelt hij dit als verhaal, vervolgens laat hij dat 'ais tekst nog eens op de film afdraaien en alsof het allemaal nog niet duidelijk genoeg is, speelt hij het nog eens na, waarbij hij achtereenvolgens z'n vader, z'n moeder, z'n twee broers en z'n zuster speelt. Het zit de bijna 29-jarlge dich ter blijkbaar bijzonder dwars dat hij geboren is in een gezin waar het slagersvak in hoger aanzien staat dan het arties tenvak. Dit soort autobiografi sche verhalen brengt hij noch boelend, noch grappig, noch onderhoudend. Hij loopt voort- v durend heen en weer over het 'podium en gebruikt de kop stem uit zijn puberteit om zijn zusje of moeder na te doen, maar overtuigt niet. Hij brengt "te.yyeinlg.afwlsseling in het 'eentonig** familieverhaal. Pas als hij, in het op één na laatste Jeel, zijn grote gele plastic bril kapot gaat trappen, gebéurt er iets in de zaal: dan wordt het eindelijk theater in plaats van Lanoye die zielighe den vertelt. Dit onderdeel is een tweestrijd tussen de bril .die wil blijven functioneren en Lanoye die als persoon genoeg heeft van de netvlies-correcties van de bril die hem in staat stellen alle beelden haarscherp te analyseren. 33" Tussen de bril en hemzelf ont spint zich een dialoog waarbij-A; Lanoye armen, benen, handen;/ gezicht en spraak gebruikt om?, zijn bril te verpersoonlijken. Het duel symboliseert de twee strijd die zich afspeelt in het in nerlijk van Lanoye zelf: door gaan met vechten voor zijn ar tistieke ambities of zich terug trekken in de massa? Opgaan, in de anonimiteit waarin dui-,,.. zenden leven en lijdzaam weer van de aardbodem verdwijnen of uit de loopgraven komen en v de wereld de oorlog verklaren?, Lanoye kiest voor het laatste.,/;; Hij wil de wereld overtuigen van zijn artistieke kunnen. Aan durf ontbreekt het hem niet. r? Met élan en zelfvertrouwen sSs./hij zingend, verhalen en - gedichten vertellend en decla merend voor het publiek. In het laatste dee! van het program- ma laat hij ook zijn komische kanten zien. Hij stapelt in de j laatste twintig minuten de ene grap op de andere. Hij doet dat echter zo snel dat het pu- bliek nauwelijks de kans krijgt na te denken. Tom Lanoye zou zijn pretenties wat in moeten tomen. Hij moet durven kiezen voor één conse quente stijl. Het geheel Is nu te fragmentarisch. Hij kruldenlert; wil van alle markten thuis zijn, een soort warenhuis van stljlni- veau's aanbieden. Een beetje poezie, een beetje een verhaal, een beetje clownerie, een beetje zang en een beetje ml- me. Juist hij als slagerszoon>ti, zou moeten weten dat het spreekwoord 'schoenmaker hou je bij je leest' er niet vop5ff( niets is. Misschien zit LanoyeIon nog teveel vast aan de klelnë(fii middenstand-mentaliteit waar-n voor zo treffend de uitdrukking opgeld doet van: 'Mag het een ietsje meer zijn?'. Puberteitsellende zoals die dik ke bril waardoor hij dacht dat hij een monster was, niet ge schikt voor het leven, dit soort ellende weet hij uitstekend aan te wenden om er de komische kanten van te tonen. Dat ging hem heel goed af. Het wordt tijd dat de Gentenaar zijn ei gen problematiek wat meer op dié panier, in het zonnetje zet. A Alleen zó zou hij zijn gekwetste ziel kunnen bevrijden in plaats van in zijn programmaboekje als een soort martelaar te ver meiden dat een recensente over zijn poëzie opmerkte: 'Ik ken die Lanoye niet, maar ik durf er mijn hand voor in het vuur te steken dat hij klein van gestalte is, en zo goed als im potent.'(Mireille Cottenjé). SCHIEDAM De bar van het Sehiedamse Passagethëater blijft In het vervolg na elke voorstelling langer open. Bij wijze van experiment kunnen de bezoekers tot twaalf uur 's avonds terecht. Dit is één van de middelen waarmee de lei ding van het theater probeert een avondje toneel aantrekke lijker te maken voor een groter publiek. De proef geldt voorlo pig voor de maanden maart en april. Het theaterdiner is een ander experiment waarmee beoogt wordt het publiek het zo gezel lig mogelijk te maken. Wie een kaartje voor een voorstelling boekt, kan meteen een diner uit de Franse keuken reserve ren. Het diner dat opgeluisterd wordt met iive—muziek, wordt geserveerd In de bovenzaal van het Passage, de Roo Roosenzaal. Deze is dan de ge legenheid feestelijk omget overd Jot sjiek restaurant. De théaterdiners beginnen om uiterlijk kwart over zes. Aan staande vrijdag wordt er een diner geserveerd voorafgaand aan het cabaret Purper en een week later, op zaterdagavond 14 maart, bereiden de koks --"- van het Passage een drlegan- gen diner voorafgaand aan de dansvoorstelling van het echt-, paar Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Op b6ide avonden is nog plaats. Niet alleen het Passagetheater pakt de zaken anders aan, ook ln zoldertheater De Teers; yjf wil men het publiek naar de zin maken. Om die reden is er za terdag 7 maan een groot Rock, Roll-feest In de stijl van f jaren vijftig met medewerking van de bekende groep de Gi- gantjes. De bedoeling Is dat erE: gedanst wordt tot een uur of twee 's nachts. Aangeraden !Sw wordt om te verschijnen in echte rockabilly-kleding met petticoats. Brillcream In het haar en In 'stonewashed' je- ans. Mensen die wei naar het. v feest willen, maar niet naar de Gigantjes zijn op het feest wel kom vanaf 23.00 uur. Reserve^ ringen voor het rock roHeve^ nement of voor de theaterdi- „.„i ners kunnen gedaan worden via telefoonnummer 010- 4269563: dinsdag tot en met EE vrijdag tussen twaalf en vier uur. fiteus ROTTERDAM De Bewo- nersgroep Tegen Vliegtuig- overlast uit de Rotterdamse wijk Schlebroek vergadert 5 maart aanstaande over de toe komst van luchthaven Zestien hoven. De groep is niet tegen het vliegveld, maar vindt dat Zestlenhovenmet name voor zakenvluchten en regionale lijndiensten open moet blijven. De organisatie is echter ook van mening dat toename van-■ Si geluidhinder en dus uitbreiding van de huidige landingsbaan, zoals in het recente advies vaag de commissie Van der Zwan aan de regering wordt aan be- s- volen, onaanvaarbaar is. De bijeenkomst wordt donderdag/.?; gehouden In wljkgebouw De Castagnet (Larixlaan 200) en begint om 20 uur. ROTTERDAM De opknap beurt van het middenterrein an het busstation Zuidplein in Rotterdam is klaar. De halten van RET-bussen komen woensdag 4 maart aanstaande rond 10 no uur 's morgens In een logischer volgorde op hun definitieve plaats. De door gaande lijnen (66 en 76) bij voorbeeld komen aan de ach terkant van het station, dichtbij het Zuidpleintheater.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1